Ciei$tcJÜL Sensatie bij Smits Vleespaleis Smits Vleespaleis B. Versteeg's Aan Positie kleding mag U hoge eisen stellen. evangelisatiesamenkomst „Het nieuwe Jeruzalem" Belangrijke veiling De keurslager ACTIEVE BEZORGERS DE VALLEI UW BLAD! varkenslappen 2,08 Medewerking aan rattenbestrijding wordt verplicht ELSJE ANBEEK-VAN HARDEVELD VRAAG EN AANBOD HEROPENING maatkleding en herenmodes Anne van Manen Grote „MARANATHA" te Renswoude EEN GROTE PARTIJ KLEIN- GEREEDSCHAP KORSETTENHUIS J DE GEHELE DONDERDAG 750 gram gekruide var- kensrollade mager voor slechts I 2,70 1 kilo gehakt I 2,00 750 gr. magere varkens fricandeau of varkenslappen voor slechts f 2,90 Fa. Jac. van Schuppen .J Een lust voor het oog Een genot voor de voet Schoenhandel Soepcomplet (onze troef) 98-1,48 Grote pot knakworst1,24 150 gr. gebraden gehakt0,53 Worstje van de week. Bij aankoop van vlees 1 ons GEKOOKTE LEVER voor slechts 48 ct Van Hemert's Keurslagerijen W. Oosterbeek en Zonen J. v. d Berg Ze moet perfect passen, terwijl de kleuren in deze periode een grote rol spelen. Er hangen nu veel nieuwe modellen klaar in structuurweefsel, linnen Merita, enz. APARTE ROKKEN b.v. de z.g. kangoeroe rok in terlenka, in plisé, in tweed, hazenhaar en allerlei fantasiestoffen. Alles in moderne kleuren, als linde, lila, koren en natuurlijk grijs en zwart. In combinatie met een fleurige blouse of liesje heeft u diverse mogelijkheden en ziet u er ver zorgd uit. Komt u even poolshoogte nemen? Weet u dat een cluster in deze tijd ook prettig is Vlotte modellen in alle mogelijke kleuren combinaties. Prijzen reeds vanaf 11,75 tot 49,75 Veenendaal Gemeentewaag gaat draaien Gemeentelijke ratten vangers Tafeltennis Zeeleeuwen op Huishoudbeurs Uit de raad van Veenendaal Financieel avontuur Beter gesitueerden Zonder winstbejag Schiedam Nergens helpen Verkapt subsidie Dure apotheek FAMILIEBERICHTEN Na een smartelijk doch geduldig gedragen ziek bed behaagde het de Heere tot onze diepe droef heid tot Zich te nemen, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder en groot moeder in de ouderdom van ruim 66 jaar. Veenendaal, G. Anbeek Tilburg, Chr. Anbeek F. J. Anbeek-Jellema Gerard, Henkie en Peter Veenendaal, 2 april 1960 Van Hogendorpstraat 7 De teraardebestelling heeft plaats gehad dinsdag 5 april 1960 vanuit de Gereformeerde kerk. Op vrijdag 25 maart overleed, tijdens een vakantie in Amerika, na een dapper gedra gen ziekbed, onze lieve man en vader JAN MENTING 66 jaar. De begrafenis vond plaats in Reading Pa. op woensdag 30 maart. H. Menting- den Hertog, en kinderen. 2501 Perkiomen Avenue Mount Penn Reading Pa. U.S.A. Voor zo spoedig mogelijk ge vraagd een meisje voor de kapsalon, niet boven 15 jaar. Aanmelden 's avonds na 7 uur. W. Konings, Kerkewijk 26, Veenendaal. Te koop gevr. een in goede staat zijnde autoped. G. J. Hullegien, Nieuweweg 304, Veenendaal. Te koop een Typhoon sport 145,- en Batavus 125,-, een Solex 1958 175,-. J. v. Walsem, Groeneweg 17 Rhe- nen. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 1# cent Te koop een Siamese kater, 1 jaar. Beatrixstraat 47 Vee nendaal. Te koop i.pr.st.z. Batavus bromfiets en een Puch bromfiets. Dijkstr. 113, Vee nendaal. B.z.a. flinke werkster v. Eist of omgeving. Brieven onder nr. 5299 aan het bur. van dit blad. Te koop witte bruidsjapon, maat 38. Brieven onder nr. 5301 aan het bur. v. dit blad. Te koop Spaanse gitaar, z.g. a.n. Middellaan 65, Veenen daal. Gevraagd voor direct een fl. werkster voor de schoon maak, goed loon. Molenstr. 26, Rhenen. Meisje gevraagd voor win kel en huishouding. Bakke rij G. H. v. d. Mik, Heren straat 9, Rhenen. B.z.a. net meisje, P.G., als weikster voor 3 44 dagen per week. Brieven onder nr. 5302 aan het bur. v. d. blad. Te koop citroen 2 cv, bestel wagen 1954 ook te ruil tegen motor of bromfiets, 's Avonds na 7 uur. Sav. Lohmanstraat 72, Veenjendaal. Te koop Renault Dauphine 1956, met schuifdak, i.pr.st. Te bevr. tel. 2615, Veenen daal. Jongeman, 19 jaar, diensttijd voltooid, z.z.g.g. als verkoper in meubelzaak. Drie jaar er varing, v.g.g.v. Br. Bergstr. 16, Ede. Verloren te Rhenen een paar beige Laimböck handschoe nen. Terug te bezorgen te gen beloning. Kastanjelaan 10, Rhenen. Te koop eenj auto merk ,Peu- got, ziet er keurig uit. Ook alle inruil mogelijk. Utr.str. 103, Rhenen. Te koop 2 fauteuils, prima bekleding 10,-. Parallelw. 32, Veenendaal. Aangeb. vrije woonruimte voor bejaard echtpaar. Man genegen lichte werkzaamh. te verrichten. Scholtus, Pa rallelweg 100, Veenendaal. Te koop aangeb. prachtige camera (nieuwste model Rol- leicord V a). Nieuwprijs ƒ368,—. Voor 250,—, gega randeerd in prima staat en weinig gebruikt. Brieven on der nr. 5303 aan het bur. van dit blad. Te koop 2 bromfietsen (Al pino) en HMW 1958. Beiden i.pr.st. Inruil mogelijk. Flui tersstraat 13e, Veenendaal. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen, Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop partij dichte en krat glaskisten. H. V. Zim merman Zn., Sandbrink- straat, Veenendaal. Te koop bascule m. gewich ten, weegvermogen 200 kg. bevr. Nieuweweg 314. Na 6 uur. Op VRIJDAG 8 APRIL A.S. hopen wij onze GEHEEL GEMODERNISEERDE zaak in te heropenen. ONZE MAATKLEDING valt op door de perfecte snit en afwerking. VOOR MAATKLEDING EN HERENMODES Pr. Bernhardlaan 146, Veenendaal, telefoon 2074 Te koop een beste drachtige geit, bijna uitgeteld. Middel- buurtseweg 35, Veenendaal. Te koop z.g.a.n kinderwagen Heemskerkstraat 8, Veenen daal. Te koop Solex, i.g.st., zeer weinig gelopen. Gortstr. 113, Veenendaal. Ontvangen dikke blanke zoute vis. W. Rosendaal, Emmalaan 23, Veenendaal. Te koop 4 inmaakpotten, 2 grote en) 2 kleine. W. Rosen daal, Emmalaan 23, Veenen daal. Ruim gesorteerd in tuin- en bloemzaden. Zaadhandel H. van Dijk, Buurtlaan 50-west tel. 2117, Veenendaal. Te koop een Ierse Setter. Van Ravenswaay, Polder weg 1, Veenendaal. Plastic-ceintuurs v.a. 0,95 in vele tinten en breedten. .Tempo' Zandstraat 84, Vee nendaal. Kousenreparaties, ervaren reparatrices. .Tempo' Zand straat 84, Veenendaal. Hand- en machinale stoppa ges „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. „Ten Cate" nylons „Favo riet" De elegante oplossing van uw kousenprobleem, nu een klassemerk voor 1,98. Ook maat 8'/*, „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. Optilon ritssluitingen m. ga rantie van 12 t/m 60 cm, 50 tinten. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Wie ruilt opklapbed voor Eng. ledikant Dacostaplein 7 Veenendaal. Te koop kantelbed en huis kamertafel. Westersingel 25, Veenendaal. in gebouw Pro Rege achter de Geref. kerk, Vaartbrug, te Veenendaal, op vrijdag 8 april 1960. Zaal open 7.30 uur, aanvang 8.00 uur. Onderwerp: OPENBARING 21: Sprekers: de evangelisten Chris A. van Duuren uit Driebergen en J. Kalf uit Lunteren. Op vrijdag 8 april a.s. n.m. 2 uur en des avonds 7 uur zullen in de zaal van Café „De Hof" a. d. Arnhemseweg 3 te Renswoude publiek om con tant geld worden verkocht: w.o. elektr. handboormachines, grote dozen tap en snijgereedschap, lichte en zware autokrik- ken, elektr. slijpmachines, tafelboormachines, elektr. motoren, dop-, ring- en steeksleutels, cir kelzaagassen, hand-, trek- en cirkelzagen, koe voeten, hamers, beitels, tangen, scharen, schroe- vedraaiers, bacosleutels, gereedschapskisten enz. enz. Te zien telkens een uur voor de veiling, terwjjl alles tijdens de veiling wordt getoond. A. VAN DIJK - DEURWAARDER Joh. v. Oldenbarneveltlaan 17 AMERSFOORT - Telefoon 9412 Dame vraagt bijverdienste v. avonduren (bijv. onderhoud school e.d.) Brieven onder nr. 5300 aan het bur. van dit blad. Te koop pracht jonge hen nen, 8 w. oud (standaards). Tevens een dikke geitzeug. W. C. Versteeg Kampjesweg 14, Veenendaal. Te koop scooter Zundapp Bella, 13000 km gelopen, 150 cc. Bouwjaar '57. Edeseweg 118, Bennekom. I 2.45 - 2.90 - 2.95 - 3.50 - 3.95 - 4 50 ALLEEN BIJ c^Mfceefc Hoofdstraat 66a - Telefoon 2976 - Veenendaal Haas karbonade aan stuk ƒ1,35 p. 500 gr. Magere runderlende 2,20 500 Mager ribstuk2,00 500 Pracht runderlappen ...ƒ1,60 500 Magere speklappen 1,00 500 200 gram HAMWORSTvoor f 0,45 Zandstraat 55, Veenendaal, Telefoon 3017 Kwaliteit voor lage prijs FOUNDATIONS Beha model Pret- tyform Nr. 1206 met zeer moderne cup; uitgevoerd in prachtige popeli- ne. De cups zijn extra met stiksels versterkt. Rugslui ting vele malen verstelbaar. Dit korset model Ronda 766 maakt U bijzonder slank. De soe pele Ronda- baleinage voelt U niet en geven U toch eenflinke steun. In de taille en opde heupen elas tieken inzet- ftukken. Gortstraat 39 - Telefoon 2321 WIJ VRAGEN VOOR ONS AGENTSCHAP TE VEENENDAAL Voor personen, die in continu-bedr\jven werken, een zeer goede bijverdienste. Brieven onder nr. 5304 a. h. bureau v. d. blad Met één oogopslag ziet U dat dit een vlot en modieus schoentje Is. Maar dat het zo voor treffelijk past en uw voet zo heerlijk steunt, dat merkt U pas als U het aantrekt Past U daarom ook eens de modieuze gemakschoen Hoofdstraat 54-56 - Telefoon 2167 - Veenendaal biedt u voor vrijdag en zaterdag weer iets extra's. 500 gram Fred. v. d. Paltshof 27, tel. 309, Rhenen Nieuweweg 89-91, tel. 2430, Veenendaal Boslaan 87, telefoon 2235, Veenendaal DE ERVEN Binnenkort zal de nieuwe gemeente lijke waag bedrijfsklaar zijn. De waag zal worden ondergebracht in de ge meentelijke eierhal. Hedenavond krijgt de raad te beslissen over een verorde ning, die b. en w. tot regeling van de rechten voor het gebruik hebben ont worpen. De kosten van de waag worden ge raamd op f2675,per jaar en bij de opzet van deze exploitatie-begroting is er vanuitgegaan, dat er op maandag en dinsdag van resp. 6.30 tot 11.00 en van 7.00 tot 9.30 uur gewogen wordt. Voorgesteld wordt om de volgende rechten te hebben: voor kleinvee, per dier, zestig cent, voor pluimvee en goe deren, per weging hetzelfde bedrag en buiten de gestelde uren het dubbele van dit recht. Het aantal wegingen zal ongeveer 4500 per jaar bedragen. Voor de functie van waagmeester is aangezicht de heer L. T. van Beek, wonende aan de Achterkerkstraat 20, alhier, die bereid is deze functie aan te nemen. De raad wordt vergesteld deze persoon als zodanig te benoemen. De hoogbouw in Veenendaal maakt een ladderwagen voor de brandweer hoognodig. De raad heeft zich ook reeds voor aanschaffing uitgesproken en de keus is thans gevallen op een ladder wagen, die rond 75.000,— zal gaan kosten. B. en w. vragen hiervoor een crediet aan de raad. Er is een provinciale commissie voor de rattenbestrijding in Utrecht en deze commissie acht het noodzakelijk, dat de bestrijding van ratten en muizen naast de thans reeds gevoerde acties nog intensiever wordt gevoerd en on der leiding van een deskundige. Het blijkt, dat in dit gewest nog slechts een derde van het aantal gemeenten over een deskundige beschikt, die door de Dienst Rattenbestrijding te Wagenin- gen is opgeleid. Voorts moet men voor het slagen van de systematische bestrij- dingsacties ook lieden, die bepaald niet tot medewerking geneigd zijn, maat regelen kunnen opleggen. Hiervoor moet de zaak in de vorm van een ver ordening worden gegoten. Het blijkt, dat in Veenendaal reeds permanent het gehele jaar door inten sief aan rattenbestrijding wordt gedaan Een van de gemeentewerklieden kan reeds als deskundige worden aange merkt. Hij heeft een jarenlange erva ring en een cursus gevolgd van de dienst te Wageningen. Een verordening op dit terrein vin den b. en w. wel noodzakelijk en zij hebben de raad een ontwerp voorge legd. Hierin zijn een aantal bepalingen opgenomen, waardoor de ingezetenen verplicht worden aan het weren- en bestrijden van ratten en muizen mee te werken. Het ziet er naar uit, dat ook de be woners van de „nieuwe Veenendaalse gebieden" op 1 juli a.s. van het unifor me systeem van vuilnisophalen zullen profiteren en daarvoor het recht van f 5,per jaar en per emmer zullen moeten betalen. Aanschaffing van 1500 nieuwe emmers is noodzakelijk. Ondanks het feit dat Climax in haar laatste wedstrijd tegen Flying Bats te Boxmeer een 8-2 nederlaag leed heeft het zich toch in de overgangs klasse weten te handhaven. Daar alle vier medegegadigden voor de onderste plaatsen eveneens een nederlaag in casseerden is Climax tenslotte nog in het midden van de ranglijst geëindigd al is het verschil in punten met de onderste teams aanmerkelijk kleiner dan dat met de bovenste teams. In de wedstrijd tegen Flying Bats hadden zowel v. Manen als v. Eist winstkansen tegen Verver maar beiden moesten toch uiteindelijk de tegenstan der de eer laten. v. Dam wist zowel van Verver en van v. Boven te winnen maar tegen de sterke v. Groningen was de Climaxspeler niet opgewassen. Tenslotte dient nog vermeld dat de toestand van de vloer en de verlich ting nogal te wensen overliet. In de 1ste klasse werd de derby ge speeld tussen Ritax en Climax II. Voor Ritax won v. d. Weert drie maal maar v. d. Brink stelde teleur en verloor al zijn wedstrijden. Doordat v. d. Scheur van mej. Tanis won en ook het dubbel spel naar Climax ging werd de einduit slag een gelijk spel. In haar laatste wedstrijd tegen Tref fers IV stelde Climax ernstig teleur en moest met 7-3 de eer aan de tegen standers laten. Wie de Huishoudbeurs in de RAI te Amsterdam bezoekt, zal kennis kunnen nemen van een wel héél bijzondere mededeling, die op gezette tijden door de luidsprekers klinkt en niemand daar had verwacht, namelijk de bekendma king van de vasté voedertijden van dezeeleeuwen. Dank zij de stand van Ouwehands Dierenpark, met nog andere parkbe woners, zoals flamingo's en papegaaien, kunnen de beursbezoekers ook in deze omgeving een voorpost vinden van het prachtige park op de Grebbeberg. (Vervolg van pagina 1) Toch dachten sommigen, dat het een zaak voor beter gesitueerden - en dan desnoods van niet Veenendaalse ouden van dagen - zou worden. Het is juist voor de minder goed ge situeerden, was daarop het antwoord van de heer Bastmeijer. Het is ten vol le verantwoord; krap aan voor diverse mensen, maar het kan. En vroeger dan? vroeg de heer Slok. Toen betaalden de mensen voor op neming in het rusthuis 12,per week bij een pensioen van 3,Toen was het nog erger en toen kon het toch ook. Tegenwoordig hebben de meesten èn A.O.W. èn pensioen. Een andere mening was: de kinderen kunnen ook bijspringen. Zo dach ook wethouder Van Kuijk erover. Er gebeurde volgens deze, ge zien de vroegere toestanden, niets ab normaals. De verhouding in de voor oorlogse jaren lag nog ongelukkiger. Bovendien kunnen de gevallen, die nu noodgedwongen naar buiten moeten worden gezonden uitstekend in het Veenendaalse rusthuis worden opge nomen. Volgens de heer Bastmeijer zouden er bovendien nog bejaarden huizen vrijkomen. Het is niet verstandig achter de tijd te bouwen, was het oordeel van de voorzitter. Geeft de mensen meteen iets goeds en gaat er thans niet op be zuinigen. We zijn het er allemaal over eens, dat de ouden van dagen in ere moeten worden gehouden. Daarmee was de vraag over de groot te van garantie bij de PvdA nog niet van de baan. Na de heer Koppenberg sprak ook nog de fractieleider van de PvdA, de heer T. Verkuijl. Deze vond het een financieel avontuur, waarin de gemeente zich ging storten, waarvoor de hele gemeente zou kunnen opdraai en. Zijn partij had het gevoel, dat de accountant - hoewel dan een expert op het gebied van rusthuizen - de hele exploitatie zo laag mogelijk had opge zet om de zaak zo gunstig mogelijk uit de verf te laten komen, tegenover de gemeente. Het is als 't ware een overplaatsing, zei mevr. Buddingh en hoe kan wet houder Van Kuijk dan zeggen, dat men de stichting niet kan dwingen de op brengst van het oude gebouw in te brengen. In beide gevallen is het: de hervormde diaconie. Dus dezelfde basis en daarom kan het nu juist nog wel. Het is ook geen onredelijke eis. Wethouder Van Kuijk dacht er, zo als reeds gezegd, anders over en vol gens hem trof het bestuur geen enkel verwijt. En wie weet de plannen van de stichting omtrent het oude gebouw? vroeg hij. Er werd gestemd met het bovenom schreven resultaat. Wethouder Joh. v. Hardeveld, hoewel PvdA, was vóór in het belang van de ouden van dagen en omdat hij reeds zijn stem in b. en w. aan het voorstel had gegeven. Ander zijds kon hij de zienswijze van zijn overige fractiegenoten goed begrijpen. De heer Diepeveen greep bij de be sprekingen over de plaats van het raad huis de gelegenheid aan om te zeggen, dat naar zijn mening té veel beter ge situeerde mensen in goedkope woning wetwoningen zaten. Hij motiveerde dit zo: door de plaats voor het raadhuis aan de Kerkewijk te laten schieten zouden ook de betere flats, die langs de toegangsweg zouden verrijzen, van de baan zijn. Hierin zouden nu juist de hoger gesalarieerden kunnen worden ondergebracht. Daaraan knoopte hij dan de opmerking, dat er in het alge meen beter op de inkomens moest wor den gelet bij het toewijzen van woning wetwoningen. Veel mensen, die in een dergelijke woning zitten kunnen best een duurder huis betalen. De raadsleden hebben al een maquet te van het raadhuis gezien. Er komt op die plaats ook nog een brug over de „Vaart". Vroeger had burgemeester Bakker, naar hij mededeelde, ook gezegd, dat op de eerste plaats - aan de Kerkewijk - het raadhuis mooier zou liggen, maar van dit idee was hij toch afgestapt. Het is het beste, aldus burgemeester Bak ker, om het uitbreidingsplan zo uit te voeren als de stedebouwkundige ir. Van Embden dit in zijn hoofd heeft en er niet te veel aan te tornen. Er viel nog een beslissing in het be lang van Veenendaals eerstvolgende nieuwe woonwijk, „de Schrijvers wijk". De raad besloot eenparig de oude panden van de fa. Wed. L. N. van Essen in de Hoofdstraat voor 170.000,aan te kopen voor het projecteren van een nieuwe toegangsweg tot de wijk. Even praatte men er over, wat dit moest worden: een weg voor alle ver keer of uitsluitend een verbinding voor voetgangers. Volgens de voorzitter was dit van later belang. Daar kan altijd nog over gepraat worden. Mevr. Buddingh opperde de mogelijk heid om het bureau van gemeentewer ken - binnenkort wederom dakloos - tijdelijk in deze panden onder te bren gen. B. en w. hadden reeds in deze richting gedacht. Nagenoeg alle raadsleden waren wel van mening, dat door een wijziging van de vermakelij kheidsbelastingverorde- ning, zoals door b. en w. voorgesteld het werk van de Chr. filmactie (Cefa) in gevaar kwam. B. en w. stelden nl. voor in het vervolg uitsluitend de zui vere documentaire films vrij te stellen en niet meer alle films goedgekeurd door de Centrale Filmkeuringscommis sies voor vrijstelling. Hierdoor - de ge meente is sinds 1 januari jJ. een bio scoop rijk - was de gemeente reeds een aardig bedrag aan vermakelijk heidsbelasting ontgaan. Het werk van de Cefa vond men an ders dan een bioscooponderneming. Het criterium lag volgens de verschillen de sprekers in het opvoedende en het zonder winstbejag werken. Mr. J .F. van Leeuwen had in diver se andere plaatsen geïnformeerd, o.a. in Schiedam. Daar heeft men instellin gen, die zonder winstbejag werken, vrijgesteld van betaling. Een andere mogelijkheid was volgens de heer Van Leeuwen de Cefa een subsidie geven tot het bedrag van de betalen belasting. Hij vroeg tenslotte een vrijstellings bepaling als in de verordening van Schiedam over te nemen. Hiervoor voelde de voorzitter niet zoveel. Hij vond het beter om bepaalde films vrij te stellen en niet bepaalde organisaties, maar mr. Van Leeuwen vond het moeilijk om de films dispu tabel te stellen. Volgens spreker was het nog anders: de Cefa had bepaalde verworvenheden - nl. vrijstelling van belasting en zou nu moeten gaan be talen, omdat er door de grenswijziging een bioscoop gekomen is. Geen verworvenheden, aldus de voor zitter, want niet alle films waren vrij van belasting. Mevr. Buddingh wilde het voorstel liever aannemen en dan kon de Cefa alsnog met een verzoek om vrijstelling komen, uitvoerig toegelicht en voor zien van de financiële omstandigheden. De heer Verkuijl zei ook te moeten erkennen, dat de Cefa belangrijk werk doet en ook de PvdA had oog voor de moeilijkheden waarin deze instelling verkeert. Het leek hem echter beter het voorstel terug te nemen en rustig een oplossing te zoeken. Dat vond ook wethouder Van Kuijk; om bepaalde organisaties meer moge lijkheden te bieden, maar de voorzitter zei, dat dan de bioscoop nog steeds vrij stelling zou genieten voor de omstreden films. Het voorstel werd aangenomen en b. en w. zullen in de eerstvolgende ver gadering met een wijzigingsvoorstel in het belang van de zonder winst wer kende organisaties komen. De voorgestelde exploitatie van de gemeentelijke waag was de heer Van Deelen, die er juist zo met smart op had gewacht, helemaal niet naar de zin. Om te beginnen 60 cent per weging. Waarom nu een dubbeltje duurder dan bij de vorige Veenendaalse waag? En bovendien in de hele omtrek gebeurt het voor twee kwartjes. Ik dacht juist, aldus de heer Van Deelen: als men een nieuwe zaak begint, start men niet duurder dan een ander. Moet het van een dubbeltje afhangen? De personeelsbezetting vond spreker ook maar zo-zo. Te veel werk voor een man van 68 jaar. Er moet een waag meester zijn en minstens één man om te helpen, liefst iemand uit de boeren stand, omdat die met vee kan omgaan. B. en w. dachten echter de juiste man gevonden te hebben en ook de heer Slok. Hoe hebben b. en w. deze man gevonden? had deze gedacht. Vi taal voor z'n leeftijd en volkomen be trouwbaar. Als het niet gaat dan moet er maar een gemeentewerkman assisteren, vond de voorzitter en bovendien: de boeren zijn er zelf bij en die moeten ook maar een handje helpen. Dat gebeurt nergens, repliceerde de heer Van Deelen. En ik zou zeggen, doe het nu meteen goed of begin er hele maal niet mee. De betrouwbaarheid van de waagmeester, die b. en w. voordroe gen trok de heer Van Deelen geheel niet in twijfel. Wethouder De Ruiter zegde toe, dat er hulp van gemeentewerken zal ko men, als het nodig blijkt te zijn. De heer F. P. Stal (KVP) uitte zijn vreugde voor de manier het voorstel om het R.K. jeugdwerk te verlenen door b. en w. was gedaan en door de raad was ontvangen. De ontvangst in de raad van het voorstel om 250,te verlenen be perkte zich tot enkele beknopte argu menten. O.a. van mevr. Buddingh tegen de basis, waarop het subsidie was be paald 10% van het jeugdwerk van „Sola Fide"). De gereformeerden waren volgens mevr. Buddingh ook al bezig om het jeugdwerk in deze geest op te zetten en zij wilde subsidie-verlening liever los zien van dat aan „Sola Fide". Andere leden waren bang voor de precedenten en de heer Van Ojik zag het als een verkapt subsidie voor ker- kewerk, terwijl b. en w. juist tegen subsidie van kerkbouw waren. De voorzitter zei, dat de basis waar op dit subsidie verleend is, zal kunnen worden veranderd als er meer komen. De SGP en de heer Van Ojik waren tegen. De spoorlijn naar de nieuwe fabriek van Carolan (Holland) N.V. gaat de ge meente 56.000,kosten en daarboven nog eens 3.690,per jaar voor on derhoud en vernieuwing. Een kostbare geschiedenis, zeiden verschillende raadsleden en vooral die bijna 3.700,per jaar. Een dure apotheek, de Spoorwegen, vond de voorzitter, maar die lijn is nu eenmaal beloofd en b. en w. hebben nog geen spijt van hun toezegging. We hebben een industrieterrein of we hebben het niet, zei de heer Van Leeuwen. Als we 't hebben moeten we 't exploiteren. Of zeggen: nu is het wel letjes. We zijn een gemeente van rond 24.000 zielen en industrie hebben we genoeg. En aan de andere kant: het exploiteren kost geld. Mevr. Buddingh was tegen. De raad besloot niet in te gaan op het verzoek van twee heren om te trachten het maximum aantal drank wetvergunningen in Veenendaal (15) te verhogen. Verder werd een krediet van 75.000,verleend voor de aanschaf fing van een ladderwagen voor de brandweer. Aan het begin der vergadering deel de de heer Kroesbergen mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden was afgetreden als voorzitter van de AR- raadsfractie. In zijn plaats kondigde hij aan mr. J. F. van Leeuwen.

De Vallei | 1960 | | pagina 2