DE VALLEI lappen, schrobben, MET 10% KORTING Voor de Jeugd 3£ieurweclótrijcl 30 15 Paarden die de haver verdienen.... Opnieuw uitbreiding levende have Ouwehand Schepen in dienst van de luchtvaart Deze week extra voordelig: En 10°/o korting 2 bussen Rensa extra elk pak Wolwasmiddel 75 60 Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal JARIGE NEVEN EN NICHTEN 8 april Ansje Rebergen 8 Appie Kranenburg 9 Tea Keman 10 Evert Hasselaar 12 Gerhard Knot 12 Gerrie v. Dijk 12 Bertha v. Engelenburg 12 Eefje de Kruijff 13 Adrie v. Wakeren 13 Corrie Berends 13 Tiny de Roos 13 Johnie v. d. Klift 14 Hermien Bruselot 14 Hermina Breeschoten 14 Henny Strübe Hartelijk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. Een duizendpoot II. A. Een riks ja is eert tweewielig rij tuigje (Japan, Indonesië) B. Een patriot is een vaderlandsvriend C. Een eiber is een ooievaar. D. Een kielspit is een wigvormig ingespitte greppel. III. Gans Hans Lans. I. Met pennen in de schoenen en worst- pennen. II. vin oud oog rot Jos aar ark rijk. Voorjaar. III. voet zoet roet. Ongeveer een maand geleden, toen va der op een avond van zijn werk thuis kwam, had hij wat meegebracht. Uit de binnenzak van zijn jas haalde vader een prijsvraag. De prijsvraag bestond uit een tekening, waarin met opzet allerlei fou ten gemaakt waren en de kinderen die aan de prijsvraag mee wilden doen moes ten de fouten opzoeken, bij elkaar tellen en dan het gevonden aantal op een brief kaart schrijven, met de naam en het adres eronder. Die briefkaart moest naar een adres in Amsterdam worden gezonden en na een maand zouden de prijswinnaars bekend gemaakt worden. De prijzen bestonden uit allerlei mooie voorwerpen, zoals rolschaatsen, fietslan taarns, verfdozen, gramofoonplaten, boe ken enz. „Jongens", zei vader, „daar moeten jul lie maar eens aan mee doen. De prijs vraag is niet zo moeilijk, maar het is wel een heel gezoek." Herman en Annie, de beide oudsten, waren direct enthousiast. „Ik doe beslist mee", zei Herman, „want ik wil dolgraag nieuwe rolschaatsen hebben, m'n oude rijden niks lekker meer. „Ik probeer een nieuwe fietslantaarn te winnen," zei zus Annie, „want wat er nu aan m'n stuur bengelt is nauwelijks een lamp meer." „Doe je best maar," zei vader. De klei ne Peter had eens even naar de tekening Met de „Rotterdam" is een grote zen ding dieren en vogels aangekomen voor Ouwehands Dierenpark op de Grebbe- berg. Daaronder bevinden zich een ka meel en een dromedaris, hetgeen bete kent dat er van deze soorten nu weer echtparen kunnen worden gevormd. Vorig jaar vloog er een zwarte zwaan weg. Het laatste levensteken van de vogel kwam van de Zuidhollandse eilanden. Nadien werd niets meer ver nomen. Maar intussen heeft de „Rot terdam" ook in dit genre vogels weer gezorgd voor nieuwe aanwinsten. Verder kwamen er een paar Schotse Hooglanders binnen. Ze hadden wel teverstaan geen rokjes aan en doedel zakken bij zich, maar waren getooid met weelderige lange haren, deze prachtige dieren. Ook de familie van de pinguins is aanmerkelijk verstrekt en nog wel met zeer bijzondere exemplaren, waarvan er slechts enkele in Nederland zijn te vinden. Naast een uitgebreide collectie vogels, zoals condors, kakatoes, zwarthals zwa nen, maraboes en vele andere soorten, kwamen er ook watoesie runderen aan en een prachtig rendier. Voorlopig zijn de nieuwe gasten nog in quarantaine. Over enkele weken zul len zij hun definitieve verblijven in de vrije natuur gaan bevolken. (Vervolg van pagina 1) Het weerschip heeft ook een baken zender aan boord, die werkt op de 850 meter golf. Bij slecht zicht en mist wor den telkens de roepletters van het sta tion uitgezonden, gevolg door lange strepen. De vliegtuigen en ook de sche pen kunnen aan de hand van deze sei nen hun positie bepalen ten opzichte van het station. Verder heeft een weer schip nog de beschikking over twee zenders voor het normale scheepsver keer en vier kortegolfzenders voor te legrafisch en telefonisch contact met vliegtuigen en stations aan de wal. Ook kan men door middel van ultra-korte- golfzenders een telefonische verbin ding tot stand brengen met passerende vliegtuigen. Tenslotte, maar niet op de minste plaats, hebben de schepen alle mogelijke reddingsmiddelen aan boord en kunnen ze dus in geval van nood daadwerkelijke hulp verlenen. Zo heeft het Nederlandse weerschip, de „Cu mulus", in februari 1951 tijdens een vliegende storm in de Golf van Bis- caje zeven bemanningsleden van het Noorse schip „Marga" van een wisse dood kunnen redden. Tenslotte doen de Nederlandse weer- schepen ook nog onderzoekingen on der water. De wetenschap heeft tegen woordig veel belangstelling voor de gedragingen van de verschillende stro mingen op de oceaan en men heeft daarom de weerschepen voor deze on derzoekingen ingeschakeld. De nu veertien jaren bestaande weer schepen-dienst heeft bewezen, dat zijn diensten onmisbaar zijn. Hij zorgt voor de veiligheid van de luchtvaart en geeft de vliegers een veilig gevoel bij het oversteken van de grote waterplas. gekeken, maar toen was hij direct weer gaan lezen. Peter was dol op lezen en hij had een prachtig boek van de bibliotheek uit de Kameleon serie. Peter was er ,weg' van. „Nou Peter", zei vader „moet jij niet meedoen met de prijsvraag, misschien win je wel een verfdoos of een boek. „Ik zal nog wel eens kijken" antwoord de Peter, „want als die groten meedoen heb ik toch geen kans." „Doe toch alle drie mee", zei vader, „je kunt nooit we ten." DE PRIJSVRAAG Die avond togen Herman en Annie da delijk aan het werk. Het was een karwei hoor om al die fouten op te zoeken, er zaten er zoveel in die tekening. Een klok met één wijzer, een huis zon der schoorsteen, een politieagent met één schoen, een fiets zonder trappers enz. enz. De hele avond zochten Annie en Herman en toen ze naar bed moesten telden ze de gevonden fouten. Annie had er 38 ge vonden en Herman 40. Annie wilde direkt maar afwerken. Ze haalde een briefkaart uit vaders bureau en schreef er op dat ze 38 fouten gevonden had. Herman was het daar helemaal niet mee eens, er zaten er beslist 40 in, maar Annie vond dat twee fouten, die Herman gevonden had, hele maal geen fouten waren en dus schreef ze 38. Toen ze de volgende morgen naar school ging nam Annie de briefkaart mee naar de bus. Herman bekeek de volgende dag de tekening nog eens goed, maar hij kon toch niet meer dan 40 fouten vinden Beste jongens en meisjes. Zien jullie hoe druk die paashaas het heeft? Voor wie zou dat reuze-ei wel z(jn? Misschien wel voor de Koningin. Helpen jullie hem eens dat ei te kleuren en geef de haas zelf dan ook maar een kleurig pakje. Maak het allemaal zo mooi je kunt, met verf of kleur potloden. Zet onderaan de plaat je naam, adres, leeftjjd en verjaringsdatum en stuur de plaat naar het bekende adres: „De Vallei", Parallelweg 10, Veenendaal. 17 april moeten de inzendingen binnen zijn, denk daar goed aan. Ik houd weer rekening met jullie leeftijd natuurlijk en de uitslag zal ik zo gauw mogelijk bekend maken. Werk met plezier! Voor de kleurwedstrijd zijn de volgende prijzen te winnen: Jongeren boven 10 jaar: le pr.: PING-PONG- SPEL; 2e pr.: CROKET-SPEL (nieuw Ameri kaans spel). Jongeren beneden 10 jaar: le pr.: CARRIER- SPEL; 2e pr.: ELEKTROSPEL. Inzendingen moeten vóór woensdag 13 april a.s. op ons bureau, Parallelweg 10, binnen zijn. en toen stuurde hij ook zijn oplossing weg. „Toe Peter,' zeiden ze, „doe jij nu ook mee, dan hebben we nog een kans meer, geef ook maar 40 op." „Ik zal nog wel eens zien" zei Peter, die een beetje lui was uitgevallen!. PETER DEED MEE De volgende dag had Peter een vrije woensdagmiddag. Herman en Annie wa ren op de Ulo en hadden die middag niet vrij. Op de tafel lag nog steeds de teke ning van de prijsvraag. Peter ging aan de tafel zitten en bekeek de tekening eens. Foei, dacht hij, wat een werk om al die fouten op te zoeker* daar begin ik niet aan. Ik ga eerst mijn huiswerk maken en dan ga ik lekker verder lezen in de „Ka meleon". Maar een boek zou ik toch wel willen winnen. Vooruit, dacht Peter ik doe ook mee, maar ik tel ze niet. Herman heeft 40 fouten gevonden, maar dat is een veel te mooi getal en hij zal er ook nog wel een paar over het hoofd hebben, ge zien. Toen pakte Peter een briefkaart en hij schreef er zo maar op, dat hij 42 fou ten gevonden had. En hij schreef er nog onder: „Als ik wat win, dan graag een boek, want ik lees graag." Peter bracht de briefkaart weg, maar hij vertelde niet dat hij op goed geluk toch maar meegedaan had, want hij zou toch wel niets winnen en dan lachten ze hem toch maar uit. EEN MAAND LATER Een maand later, toen, op een middag Herman, Annie en Peter van school thuis kwamen, zei moeder: „Er is een pakje voor Peter gekomen." Ze keken allemaal vreemd op. „Voor Peter?" vroegen Herman en Annie? moe der pakte het pakje van de schoorsteen mantel en gaf het aan Peter. „Uit Am sterdam", zei Peter „dat kon wel eens van die prijsvraag zijn." „Heb je dan wel meegedaan?" vroeg Herman. „Och ja," zei Peter, „je kon immers nooit weten?" „En je hebt de fouten niet eens geteld", zei Annie. ,Dat was me veel te veel werk' zei Peter. „Herman had er 40 maar dat getal was me te mooi, ik heb er nog maar een paar fdUten bij gedaan en 42 inge zonden en dat kon wel eens goed geweest zijn." Vader en moeder begonnen te lach en. „Dat is ook wat moois", zei vader. „Peter doet er niets voor en die wint nog een prijs ook, maak het pakje eens opera. Dat deed Peter en hij haalde er een prachtig boek uit. Het heette: „Rob en de stroper". „Ha", jubelde Peter dat boek wou ik juist zo graag hebben." Er zat ook een briefje in het pakje en in het briefje stond, dat Peter het juiste aantal fouten had gevonden en hem na loting een boek ten deel was gevallen. Herman en Annie keken wel een beetje sip. „Wat heb jij geboft Peter," zei Annie, „niets er voor doen en toch een boek win nen." „Ik heb er genoeg voor gedaan," antwoordde Peter, "ik heb de briefkaart ingevuld en naar de post gebracht." „Ja, ja", zei Herman, „dat was een heel werk." „Zoet maar," zei Peter, „jullie mogen het boek ook lezen als ik het uit heb." SCHOONMAAKHULP HET 10% KORTING Huishoudzeep dubbel stuk 27 ct Zelfwerkend wasmiddel pak 81-42 ct Trexop pak 83-43 ct Trexop Blauw pak 83-43 ct Wolwasmiddel pak 40 ct Poederstijfsel pak 40 ct Afwasmiddel pak 30 ct Gritol voor de afwas. knijpfles 98 ct fles 35 ct Rensa bus 42 ct Rensa extra sterk bus 47 ct Zelfglanswas flacon 115 ct Vloeibare was flacon 95 ct Wrijfwas; geel, bruin en wft doos 115-58 ct Schoencrème; bruin, lichtbruin en zwart doos 30 ct Metaalpoets busje 54 ct Kachelpoets tube 28 ct EEN ROYALE SINTERKLAAS Stel dat U wan nu af wekelijks 20 gulden bij De Gruyter zou besteden, dan betaalt De Gruyter U met Sinter klaas al meer dan 65 gulden voor Uw kassabons uitl Is het niet écht de moeite waard om klant van De Gruyter te zijn? Tien procent korting is véél meer dan je denken zou! samen van 94 voor mm ct sterk schuimend en diep- reinigend schuurpoeder van 40 voor elk tweede doosje schoencrème voor halve prijs: wmm Traktatie-reclame 6 grote goudrepen mm ct een speciaal extra zacht en veilig wasmiddel voor Uw fijne spulletjes ct bruin lichtbruin en zwart, f Prachtige glans van samen 120 voor slechts ct bij elke aankoop van 14.- De Gruyter- artikelen. Keuze uit melk.puur of melkmokka ifefc-x- v. Oa waekaanbiedingen zijn geldig van 0 t/m 12 april 1000. O WAT ZIJN DE KINDEREN BLIJ WANT HET SNOEPJE IS ER BIJ Altijd, bij elke aankoop van f. 4.- De Gruyter's artikelen hebt U recht op het Snoepje van de Week voor slecht 15 cent Iedere week met een nieuwe kinderverrassing DE GRUYTER En betere waar En I0J£ korting Alleen De Gruyter S LANDS GROOTSTE LEVENSMIDDELENBEDRIJP

De Vallei | 1960 | | pagina 6