VROON een coupeuse G. van Veenendaal ARAM G. v. Wakeren J. BLANKESTIJN Elegant en zeer óoepem JkiMsC'faJfJtUppClO VOOR DE VROUW VRAAG EN AANBOD W. REBERGEN TE HUUR Met Pasen vlees van bekroond Paasvee DACHT U vanaf 28,90 Het geheim van de stalknecht combinatie MODE 1960 U moet er niet van dromen U moet er in dromen VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 vet kalfsvlees FRMFill FrN Makkelijk hakje, in modekleuren routine-arbeiders LEKKERNIJEN VOOR PASEN Met de eerste voorjaarsboden nadert hij weer, de paastijd. Wij halen het voorjaar binnen door de tafel extra feestelijk te dekken met dat wat buiten groeit en bloeit. Bloemen, kuikens, eieren en frisse kleuren maken van onze paastafel een waar lentefeest. Wat u op die feestelijke tafel kimt plaatsen? Misschien één van de gerechten, die wij in dit artikel vermel den. Wij wensen u veel succes in de keu ken en daarna. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Paasnestjes (ongeveer 30 stuks) 4 repen (100 gr) melkchocolade, 1 eet lepel melk, 50 gr (5 eetlepels) boter of margarine, 75 gr (s/4 kopje) poedersui ker, 150 gr chocoladekorrels, musket zaad (zeer kleine paaskuikentjes). De melk in een pannetje doen en de chocoladerepen erin breken. De chocolade zachtjes smelten en van het vuur nemen. De boter of margarine er door roeren. De poedersuiker zeven en eveens toevoegen. De massa laten afkoe len. Met 2 theelepels van de chocolade massa balletjes vormen. De balletjes plat drukken en in het midden een holletje maken, zodat een nestje ontstaat. De nest jes door chocoladekorrels wentelen. In het nestje enige musketzaadjes leggen en zo mogelijk een paaskuikentje. EIERSOUFFLEE MET BLOKJES EIERGELEI Voor de gelei: 1 ei, zout, peper; Voor de soufflee: 15 g (l1/* eetlepel) boter of mar garine, 20 g (ruim 3 eetlepels) bloem, VJt dl (1 kopje) melk, 1 ei, peterselie, boter of margarine. Voor de eiergelei het ei kloppen met een weinig zout en peper. Een kommetje in- botereq. Het ei in het kommetje zeven. Het kommetje op een doekje in een pan met kokend water plaatsen. Ervoor zorgen dat het water in de pan ongeveer even hoog staat als de inhoud van het kom metje. Het water tegen de kook aanhou den. Het ei laten stollen in 20 minuten; het is gaar wanneer een naald, die in het midden gestoken!, er droog uitgehaald wordt. De eiergelei keren en in blokjes snijden. Voor de soufflee de boter of margarine smelten. De bloem toevoegen en onder roeren bij scheutjes tegelijk de melk erbij gieten. Het ei splitsen in dooier en wit. Van het vuur af de eierdooier, zeer fijn gehakte peterselie en de stukjes eiergelei door de saus mengen- Het eiwit stijf slaan. De saus voorzichtig door het eiwit schep pen. Vuurvaste vormpjes inboteren en de souffleemassa er in overdoen. De vormpjes in een matig warme oven plaatsen en de soufflee in 15 minuten laten gaar wor den. De eiersoufflee kan worden gegeven als warm voorgerecht of als lunchschotel- tje. TOMATENBOUILLON 200 g runderpoelet, 2 flesjes tomatesap a 2,7 dl, water, foelie, tym, laurierblad, 2 peperkorrels, 1 kruidnagel, zout. Het vlees wassen (klein snijden) en op zetten met zoveel water, kruiden en zout, dat het net onder staat. Het vlees 21/t uur laten trekken. De bouillon zeven, het tomatesap toevoegen en het geheel aan de kook brengen. KIP MET CHAMPIGNONSAUS 1 kip van 1 kg, ll/z dl (5 kopjes) water zout, peterselie, wortel, foelie, tym, peper korrel; 200 g champignons, sap van V* ci troen, 60 g (6 eetlepels) boter of margarine 60 g (10 eetlepels) bloem, 1 eierdooier, zout 2 a 3 eetlepels room, koffiemelk of melk. De kip van binnen en van buiten wassen en zouten en opzetten met het water en de kruiden. De organen, behalve de lever, mee laten trekken. De kip in 1 uur gaar laten worden. De champignons wassen en een stukje van de steel afsnijden. De champignons in plakken snijden en direct met citroensap besprenkelen om bruin- kleuren tegen te gaan. De champignons en de lever de laatste 10 minuten met de kip meekoken. De kip uit het vocht nemen en warm houden. De bouillon zeven. Voor de champignonsaus de boter of margarine smelten. De bloem toevoegen en onder roeren 6 dl bouillon bij het mengsel schenken. Telkens wachten met bijschenken van de bouillon tot de bouil lon door de bloem is opgenomen. De eier dooier los roeren en een deel van de saus erbij gieten. Het ei door de rest van de saus roeren en laten binden. De saus op smaak afmaken met room, koffieroom of melk en de champignons. De kip in grote stukken snijden en op een warme schaal leggent. De kip bedek ken met een deel van de champignonsaus en de rest van de saus apart erbij geven. De schotel b.v. gameren met fleurons. Deze kipschotel kan gegeten worden met rijst en sla van kropsla, veldsla of dunsel. LENTETAART (voor 10 personen) voor een rechthoekige vorm van 18 bij 28 cm. Voor het deeg: 2 eieren, 60 g (10 eet lepels) bloem en 25 g (31/* eetlepel) aard appelmeel of 80 g (1 kopje) bloem, 80 g (8 eetlepels) suiker, l/t pakje vanillesuiker, zout. Voor de puddingmassa: 2V2 dl (V« 1) melk, 12 g (1 eetlepel) rijst, zout, 3 g (2 blaadjes) gelatine, 1 eierdooier, 20 g (2 eet lepels) suiker, Vz pakje vanillesuiker, ge raspte citroenschil, Vs 1 slagroom. Voor de vulling en garnering: ruim Va potje abrikozenjam, 50 g mooie gedroogde abrikozen, 1 theelepel aardappelmeel, 40 g (4 eetlepels) suiker, een stukje angelique of enkele groene geconfijte kersjes. Voor het deeg de eieren met de suiker kloppen, tot ze dik en lichtgeel zijn. Bloem (en aardappelmeel), vanillesuiker en zout samen zeven en lepelsgewijs door de ei- massa mengen. Het deeg overdoen in de beboterde en met bloem bestoven vorm. De cake in een matig warme oven in on geveer 40 minuten gaarbakken. Het gebak uit de vorm nemen en laten afkoelen. Voor de puddingmassa de rijst wassen. De melk aan de kook brengen. De rijst met een weinig zout in de melk strooien. De rijst in ongeveer 3/« uur gaarkoken. De gelatine weken in rim water, daarna op lossen in een weinig heet water en enigs zins laten afkoelen. De eierdooier met een eetlepel suiker roeren. Een deel van de rijstepap onder roeren bij de dooier gieten. De dooiermassa door de pap roeren en de pap tegen de kook brengen. De rijstepap laten afkoelen. De vanillesuiker, geraspte citroenschil en gelatine door de rijstepap mengen. De slagroom stijf kloppen). De pudding door de slagroom scheppen en laten staan tot ze drillig is. De abrikozen wassen, weken in ruim water en hierin gaar laten worden. Ze mogen niet stuk koken. De abrikozen op 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop 2 geitzeugen, bijna uitgeteld. Nieuweweg 189, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. 2-pers. Eng. ledikant (groen-beige) met bed, een schrijfbureau en een 6-pers. kampeertent met luifel en keuken dubbeldaks kleur oranje. A. Muller, Gortstraat 37, Veenendaal. Te koop 2-pers. Eng. ledi kant, z.g.a.n. met bijp. bed. Kerkewijk 150, Veenendaal. Te koop T.W.N. motor, 250 cc. Bouwj. 1951. Ook te ruil voor bromfiets. W. Heikamp Pr. Bernhardlaan 271, Vee nendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen en een box. Buurtlaan- west 55, Veenendaal. Loopjongen gevr. voor ex peditie en kantoor. Leeftijd 14 tot 16 jaar. Brieven te richten aan Postbus 3 te Veenendaal. Te koop werkschoenen, zwart en bruin. Bosman te genover de kerk, Eist (U.), tel. 280. Te koop 2 lange leren jassen Bosman tegenover de kerk, Eist (U.), tel. 280. Te koop 3 paar rijlaarsen en enige valhelmen. Bosman tegenover de kerk, Eist (U.) tel. 280. Te koop 2 rijbroeken zwart en bruin. Bosman tegenover de kerk Eist (U.) tel. 280. B.z.a. meisje voor middag uren. Nieuweweg 28, Eder- veen. Te koop jonge hennen. L. v. Ravenhorst, Scheivoor 1, Ederveen). Te koop z.g.a.n. 2-pers. spi raal en een 2-vlams gascom- foor. Fluitersstraat 48, Vee nendaal. Te koop mooie moderne kin derwagen. Hoog model. La- rikslaan 19, Veenendaal. Gevr. 2e hands gitaren, uke- leles en accordeons. Boslaan 64, Veenendaal. Te koop een grote 10-pers. tent, dubbeldaks. Bij Bos man t.o. de kerk, Eist (U.), tel. 280. Te koop i.g.st.z. kinderwa gen, zwart. Hoog model. Ju- lianastraat 44. Veenendaal. zeugen, v. d. Brandhof, Pr. Bernhardlaan 244, Veenen daal. Te koop Masonite tegen hal ve prijs Grote partij Zweeds masonite extra hard. 336 cm lang, 31 cm breed en IV2 cm dik, geschikt voor buiten werk, zoals schuurtjes vo lières, kippenhokken e.d. Voorraad tengellatten, ge middeld 2 meter lang. Con tante betaling. Timmerfabr. „De Grebbe" Grebbeweg 25, Rhenen. Diepeveen Trico heeft in haar nieuwe confectie-afde- ling nog plaats voor enkele nette jongedames voor div. werkzaamheden. Hoog loon Prettige werkkring. Aanm. Stationsstraat 136. 's Avonds Stationsstraat 134. Te koop korte witte bruids jurk met sluier, maat 40. L. d. Groot Rembrandtpark 341 Veenendaal. Te koop 200 bonenstaken Oranjestraat 12, Veenendaal Varkensmest te koop. Bij E. van Dijk, Dijkstraat 141, Veenendaal. Te koop Ford Perfect, mooi wagentje. Ook te ruilen voor brommer. Duistereweg 22, Rhenen. Bonenstaken, gaaspalen en heininghout te koop. J. v. d. Brink, Emmalaan 3, Rhenen tel. 545. Te koop een eiken 2-pers. ledikant. Rembrandtlaan 11, Veenendaal. Te koop gevr. 2e hands kin dertrapauto. Br. aan Sta tionssingel 16 te Veenendaal Te koop aangeboden zwarte kinderwagen. Hoog model. Dr. Colijnstraat 50, Veenen daal. Te koop een beste geitzeug Uitgeteld 14 april. T. Ploeg, Groeperweg 3, Renswoude. Dagmeisje gevr. mevrouw R. H. v. d. Lustgraaf, Paral lelweg 1, Veenendaal. Aanm na 7 uur. Woningruil: aangeb. flat en bejaardenwoning tegen be nedenwoning met 2 beneden kamers en douchecel. Inl. Ruysdaelstraat 82, Veenen daal. Te koop Jawa Junior, in pr. staat, met volle naaf. 2 jaar oud. Voor elk aann. bod. Adr. van Ostadelaan 14 Vee- Te koop pracht Singer hand naaimachine in koffer ƒ115,- G. v. d. Garde, Naaimachi nes, Cuneraweg 328, Rhenen Te koop Singer in salonkast 95,-. G. v. d. Garde, Naai machines, Cuneraweg 328, Rhenen. Te koop 2 bromfietsen, merk Batavus, bouwj. '57, Panhuis 87, Veenendaal. Te koop 75 hennen. Dijkstr. 73, Veenenaal. Te koop 2 betonnen kippen hokken, 9x4 m. en 7x3.50 m. Dijkstraat 73, Veenendaal. Te koop eiken bonenhout. Achterkerkstraat 35 Veenen daal. Te koop kinderwagen Spoor- laan 66, Veenendaal. Te koop scooter, merk Lam- bretta. I.pr.st. Kerkewijk 150 Veenendaal. Te koop een Solex. Parallel weg 26, Veenjendaal. Er zijn twee konijnenram- men ter dekking. Parallel weg 26, Veenendaal. Te koop aangeb. meisjes- fiets, 8-12 jaar en 6-arms smeedijzeren kroonlamp. Heemskerkstraat 18, Vee nendaal. Woningruil aangeb. in Vee nendaal flat le etage Gevr. woning in Rhenen. Brieven onder nr. 5309 aan het bur. v. d. blad. Gevr. een jongedame 16-17 jaar voor type-werk en an dere lichte werkzaamheden. Apoth. Zuidersma, Hoofdstr. 53, Veenendaal. Te koop divan met kleed en een 1 persoons ledikant met spiraal alles z.g.a.n. Achter- kerkstraat 43, Veenendaal. Te koop kinderwagen. Sav. Lohmanstraat 136, Veenen- Te koop een houten schrijf bureau 25,—. Leinweber- straat 5, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. tweed man telpakje, maat 40-42. Hoofd straat 39, Veenendaal. Te koop een Batavus brom fiets 1958. 2 versn. A. Jan sen, Klompersteeg 19, De Klomp. DIVERSEN Zie onze etalage. Pracht dames blouses v.a. 5,05. D. v. Dijk, Pr. Bernhardl. 213, naast Julianakerk, Veenen daal. Wij hebben prachtige kin derjurkjes v.a. ƒ4,25. D. v. Dijk, Pr. Bernhardlaan 213, naast Julianakerk, Veenen daal. Schoonmaaktijd meubelen, bedden, tapijten, enz. vanaf 2,50 per week Postbus 263, Arnhem. Hebt u onze Icolon heren sokken!, sportkousen en meisjessokken al geprobeerd u hoeft nooit meer te stop pen 20 x sterker dan wol. D. v. Dijk, Pr. Bernhardlaan 213, naast Julianakerk, Vee nendaal. Wij maken uw oude lamp weer nieuw met plasticglas of zijde, zeer voordelig. Al leen bij de Kampioen, Hoofdstraat 39, Veenendaal. Kinderkousjes en sokjes, fleurige dessins, gerenom meerde merken, paar voor paar kwaliteitsprodukten. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Wij hbben weer enorm veel damesjaponnen, reeds vanaf 9,50. D. v. Dijk, Pr. Bern hardlaan 213, naast Juliana kerk, Veenendaal. Rijwielen en bromfietsen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rij wielstalling De Klomp. Tel. 241. Aangeboden Philips platen speler met ingebouwde ver sterker en luidspreker, drie maanden oud met 9 klas sieke platen. Een citer, he- rencostuum, maat 49. Alles tegen aannemelijk bod. Nij verheidslaan 104 ((bij SKF) Veenendaal. Te koop 2 Oyen met lamme ren. Zandheuvelweg 2, Vee nendaal. Laat uw bromfiets-cylinder vakkundig slijpen. In 1 dag gereed. Waayenberg's Moto- renhandel. Dr. Slot. d. Brui- nestraat 3, Veenendaal. Tel. 2771. Libelle steunkous „Elastic" 1000/» nylon, zonder rubber, de ideale kous voor pijnlijke en vermoqide benen, maken elastieken onderkousen over bodig. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Vliesvoeringen (ook in kleu ren) Sous-bras en schouder vullingen. „Tempo", Zand straat 84, Veenendaal. Voor de schoonmaak vitra ge, wit, gekleurd en ecru. Reclame prijs 0,98 per me ter. Anton Achterberg, Vee nendaal Zuid. Voor nieuwe en z.g.a.n. meubelen en aanverwante goederen gaat u toch ook naar M. Vlastuin, Nieuwe weg 60, Veenendaal. Telef. 3052. Scherp concurrerende prijzen. Is uw bed aan vernieuwing of reparatie toe? Dan naar Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Ook het oudste schudbed kan tot een mooi driedelig bed- stel gemaakt worden maar dan alleen bij Nic. v. Leeu wen, Achterkerkstr. 65, Vee nendaal. Permanent: Belt u even tel. 08377-316 en wij komen u aan huis permanenten. Snel ler, beter en makkelijker. Wico verzorgt uw haar. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenendaal Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Te huur 4 nieuwe Renault Dauphines en Volkswagen busje 1960 met radio. Alles all. risk. verzekerd. G. van Wakeren, J. v. Goyenstraat 27, tel. 2949, Veenendaal. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersiA, Hoofdstraat 53. Vee nendaal. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2. Veenendaal, tel. 2918. Er is weer een beetje scha- deboard te verkrijgen bij Ve botex, Kerkewijk 37, Vee nendaal. Tel. 2730. Volkswagen te huur te be vragen Dahliastr. 24, Vee nendaal. Al risk verz. 16 cent per km. Benzine vrij. Binnendeuren, liggen in voorraad bij Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Schoenen te klein? Dan moet u bij Blankesteyn zijn. Schoenreparatiebedrijf D. Blankesteyn en Zn., Helling 14, Veenendaal. Knopen, gespen en ceintuurs, een met zorg gekozen sor timent „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Broek- en mouwzomen, rok ken inkorten. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. NAAR DE VAKMAN Kleine veranderingen gratis HERENMODES Patrimoniumlaan 65, Tel. 3261 Zandstraat 57, Tel. 3205 Veenendaal Natuurlijk mevrouw, natuurlijk mijnheer Mooie ledikanten zijn gemaakt om er m te dromen, en moderne, stevige bedden om er óp te dromen •Ut Ga lekker, gezellig, gezond, modern slapen, zoals alle verstandige mensen die al vóór u hun keus bepaalden bij JAC. VAN SCHUPPEN. Nee wees maar gerust: onze voorraad is volledig op peil. Met de allerbeste fabrieksmerken o.a. Pullman- aupings, Holtkamp, Norma enz. en prijzen die iedereen meevallen MflNUFRCTUREN W BEDDENaLEDIKANTEN Nieuwste model automatische BROMFIETSEN Op deze bromfiets heeft u niets anders te doen dan aan het rechter handvat te draaien dus: GEEN SCHAKELINGS-BEDIENING Te huur per uur, per dag en langer BESPREEK VROEGTIJDIG J. v. Goyenstraat 27 - Tel. 2949 VEENENDAAL alsook nog steeds 1ste kwaliteit Tevens diverse fijne vleeswaren en worst soorten. SLAGERIJ Fred. v. d. Paltshof 10, Rhenen, Tel. 457 AÏE.AAPCKANTOOR Kerkewijk 110 - Tel. 08385-2252 VEENENDAAL Ingang tijdelijk achterom in de Gr. van Prinstererstraat BIEDT TE KOOP AAN: 1. Nieuwbouwwoning te Veenendaal, koopsom 15.500,— 2. Nieuwbouwwoning te Eist (Utr.), koopsom 12.500,— Beide op korte termijn leeg te aanvaarden dat Uw schoenen verloren waren nu uw naaldhakken gebroken zijn? Wij maken ze weer als nieuw. Zowel leer overtrekken als nieuwe hakken Ook voor 1ste klas SCHOENREPARATIE, desgewenst GRATIS gehaald en bezorgd, is UW ADRES: Nieuweweg 81 Tel. 2367 Veenendaal Hoofdstraat 105 Veenendaal Telefoon 3170 Bij GEMEENTEWERKEN TE VEENENDAAL kunnen worden geplaatst twee in pensioengerechtigde dienst Voorgesteld zal worden het bruto-salaris per maand voor 23-jarigen en ouder te bepalen op 329,38, eventueel ver hoogd met kindertoelage. Vakantietoe lage 4 Zij die ervaring hebben in het onderhoud van tuinen en/of plantsoenen en die de leeftijd van 35 jaar nog niet hebben bereikt, genieten de voorkeur. Nadere inlichtingen, alsmede sollicitatie-formulieren, worden verstrekt ten kantore van gemeentewerken, Kerkewijk 4. Sollicitaties moeten binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad worden in gezonden. VOOR ONS MAAT- EN VERANDERATELIER VRAGEN WIJ Leeftijd 24 a 30 jaar. VEENENDAAL smaak afmaken met suiker. De abrikozen op een zeef laten uitlekken. Een klein beetje abrikozesap dik binden met aard appelmeel. De saus koud laten worden. Voor het opmaken van de taart het ge bak door midden snijden. De abrikozen jam vermengen met een weinig citroensap en op een deegplak strijken. De beide helften op elkaar leggen. De bovenkant van de taart eveneens met abrikozenjam besmeren. De pudding op de taart leggen en glad strijken. De abrikozen op de aart schikken. De angelique, sukade of groene geconfijte kersjes tot steeltjes snij den en aan de abrikozen leggent De abri kozen bestrijken met de abrikozensaus. ooooooooooooooo (13) Het komt Aram voor, dat hij nog maar juist is ingeslapen, als hij wakker wordt doordat iemand hem aan zijn arm trekt. Met verbazing ziet hij het angstige gelaat van Presto, nat behuild van tranen, over hem heengebogen. „Heer Aram! Word wak ker! Er is iets verschrikkelijks gebeurd! Vriend Aram is meteen klaar wakker. „Wat is er? De stalknecht?" Opnieuw barst Presto in snikken uit. „Hij is dood! In de stal! Dood... ehgestoken!" Met één sprong is Aram overeind. Hij schiet haastig enkele kledingstukken aan en stormt achter Pres to aan naar de stal. In de hoek, op een paar bossen stro ligt de roerloze gestalte van de vreemdeling. „Neergestoken! Lafhartig van achteren neergesto ken!" zegt Dorco, de stalmeester, die haastig komt toelopen. Onmiddellijk moet Aram denken aan het gesprek van de vorige nacht. „Waar is de minstreel? Heeft iemand de minstreel gezien?" vraagt hij. Doch nadat een paar bedienden alles doorzocht hebben, blijkt al spoedig, dat de zanger verdwenen is zon der een spoor achter te laten. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1960 | | pagina 12