PAUK Tl P Bankstellen f 298,- DIEPEVEEN faL HEI] V**m va* Japan vist naar fortuin. KEUZE UIT MEER DAN 20 MODELLEN REKLAME BANKSTEL! 3 zits bank, 1 hoge, 1 lage club 1.00 Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Bijpassende salontafel extra prijs f 37,50 In de Joro Bazar Joro Bazar %aATSt»U SPORTPROGNOSE Veenendaal speelt laatste competitie wedstrijd in Tiel Dovo en G.V.V.V. gaan bekeren DINSDAGKOOPJES Eierdopjes plastic Eierlepels plastic 0.35 0.25 Tafelkleed plastic Keukenkruk NIEUW! Match Town shirt Week-end shirt PAAS- KLEURWEDSTRIJD Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Controle van het bevolkingsregister Gevonden en verloren Twintig jaren geleden Als wij verkouden worden Zondagsdienst doktoren ONDERVLOER ANT. DE RUITER Ziet U vrijblijvend onze enorme sortering in onze toonkamers WONINGINRICHTING Hoofdstraat 23 Tel. 2223 HOOFDSTRAAT FRANS HALSLAAN VEENENDAAL U kunt het toch niet afschreeuwen Je zou van de week gedocht hebbe, dat we al dik in zoomer verkeerde. Minse nog an toe wat een zacht weer- tie. Ik weet hoe of jelui dur an toe zijn mar ik bin wel veurgoed uit de winterslaap geraakt. Nou ken et nog zoo koud worde en nog zoo guur, mar veur mijn heb de winter veur dit keer weer afgedaan. Ik heb an et mooie weer nog een fonkelnije pet ooverge- houwe ok. Driek kwam dur in eene mee thuis en veur de Pinkstere mot ik m'n eige nog een pak an laate meete ok, heb de ginneraal beslist. Uit dat alles blijkt wel, dat iedereen de lente al dik in de kop zit. Oud en jong. Et wordt nou ok tijd, minsè, om op de netuur te gaan lette. Deeze tijd mot je mit bei je ooge oope volge. Ik veur mijn vin et de mooiste tijd van et jaar. Alles gaat zoo heel fijntjies en et uitloope en straks krijg ie weer aller hande prachtige kleure te zien. Et is nou ok de tijd om veurzichtig mit al dat jonge spul te zijn. Wat nou vernield wordt is van de zomer heele- gaar foetsie. Jongelui, wees daarom veurzichtig mit alles. Mit ieder boom- pie en ieder struikie. We hebbe toch al niet zoo veul midde in 't Veen en daar om motte we op wat we hebbe dubbel zuinig zijn. An de andere kant heb ik goede hoop, dat we dur in de toekomst een partij greun bij zelle krijge. We worde twee manjefieke gebouwe rijker, een nieuw gemeentehuis en rusthuis, in plaats van die ouwe mannekezerne an de Vurt. Ik mag toch wel geloove, dat onze gemeentebestuurders die twee prachtige gebouwe dik in et greun zelle zette. Minse, dit zijn twee geleegen- heedes om iets van te maake. Niet op een paar roeie grond kijke en om deeze gebouwe een rijk parkie anlegge. Dur zee onderlest es een vremde teu- ge me, dat ie et Veen in ze soort een mooie plaats vond. Want, zee die, man, je mot een gemeente altijd in ze eige soort bekijke. Jullie plaats, zee die, is een op en top industriegemeente en dan staat et van te veure vast, dat daar de febrieke en andere zaake de boovetoon voere. En as ie dat Veenendaal nou op die menier bekijkt, is et een plaats mit een eige gezicht. En daar mot niet als teveul an gedokterd worde. Je maakt dat er niet fijner op deur dur een soort oord veur gepensieneerde van te maake. Dan wordt et veuls te zeut. Et mot zaakelik blijve. Jewel, daar ken ik et tot op zeekere hogte mee eens zijn. Mar an de andere kant ken et toch ok saamegaan. Et Veen hoeft heelegaar niet één groot wandelpark te worde. En al bin ik dur dan eentjie van de beleege stempel, ik durf toch ok te zegge, dat ze hier niet van de lieve gebouwgies mit een hoop toorentjies en glas-in-lood-raampies neer motte zette. Mar toch mot een boompie en een stukkie gras altijd kesjet an de zaak geeve. Ok an et zaakelike. En dat heb be we toch tot nog toe wel es een bie- tjie oover de kop gezien. Mar et is ge lukkig nog niet heelegaar te laat. Een ander sjepieter. Hoope minse zel le blij weeze, dat dur iets an et stukkie antiek gedaan wordt, dat oover de Geer loopt. Ik bedoel et miserabele weggie deur de oovergeschoote landerije van et Franse Gat. We hebbe et bij de be grooting van de gemeente kenne leeze, dat daar iets an gedaan zei worde. Toch motte we oppasse, want onge- markt komme we daarmee weer bij de Spoorweege terecht en dat is een duure apteek, om mit burgemeester Bakker te spreeke. Daar motte ze van ieder stukkie werk wel heel iets bezonders maake, as ie gaat kijke naar de prijze. Eerst hebbe we die ooverweg in de Kerke- wijk gehad. Een grappie waar ze bij de Spoorweege op ze minst een keer zo- veul veur reekene as gewoone minse. Mar daar veur hebbe ze et ok ver- scheije keere overnieuw gedaan. Nou hebbe we weer kenne schrikke van dat stukkie spoorlijn naar die nieuwe febriek wat bijna zestigduuzend mot koste plus nog es effies bijna vierduu- zend in een jaar veur et onderhouwe. Laate we uitkijke, dat we strakkies niet van schrik onder de trein komme as we daar bij die Geer ok nog mit die spoormanne te maake krijge. Want daar motte we ok weer een spoorlijn oover en dat ken ons duur komme te staan. As ze in Utrecht ruike dat we dur an komme zijn we de sigaar. In dat groote gebouw daar, reekene ze niet mit dubbeltjes en kwarties, zelfs niet mit tientjies. Ik zou haast zegge: et is nog veurdeeliger om ietsies de hogte in te gaan en dur een bruggie oover heen te slaan. Af fijn, een gewaarschouwd man telt veur twee. Wout blauwkous Veenendaal speelt zondag haar laatste competitiewedstrtfd in Tiel tegen TEC. Belang is er niet by deze ontmoeting, maar toch zal het tussen deze twee oude rivalen niet aan spanning ontbreken. We verwachten dan ook nog wel enige stryd, waarby niet veel krachtsverschil te bespeuren zal zijn. Een geiyk spel zal dan ook wel de beste oplossing zUn. Bij bekerwedstrijden is het altijd moeilijk om een voorspelling te doen, daar men dan nogal eens met totaal onbekende tegenstanders te doen krijgt. Dovo speelt zaterdag zo'n wedstrijd te gen een club onder de naam Oranje- Blauw. Laten we het er maar op hou den dat de rood-witten zich in eigen huis niet laten verschalken. GVVV zal thuis een elftal uit Hattum ontmoeten. Hiervoor geldt hetzelfde als Dovo. Ook de Buurtlaanbewoners zijn aan hun stand verplicht, volle winst te boeken. per rol 6 stuks 6 stuks royaal formaat diverse kleuren nu slechts gelakt beukenhout O QO solide uitvoering, nu Alleen dinsdag 12 april Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 ZITTING VROUWEN-ARBEIDS BEMIDDELING Met ingang van maandag 11 april a.s. houdt mej. Kuipers op het gewestelijk Arbeidsbureau te Veenendaal twee da gen per week zitting voor de arbeids bemiddeling in de vrouwelijke beroe pen. Deze dagen zijn maandag en vrij dag. PERSONEELSAVOND HOLLANTOR N.V. In de bovenzaal van hotel „De Koren beurs" heeft de Hollantor N.V. j.l. maan dagavond een gezellige personeelsavond gehouden. Nadat de directeur, de heer Van de Velden, een openingswoord had gesproken, werd de aanwezigen een kleine attentie overhandigd. Op het programma stonden vervolgens een tweetal films waaronder die van de opening van de Hollantor, welke onlangs in Amsterdam plaats vond. Het slot be stond uit een soort „one-woman-show" waarbij een lieftallige jongedame op haar eentje diverse toiletjes showde. VERVROEGD PAASVUUR Woensdagavond werd de brandweer gealarmeerd voor een brand aan de BrBinkersteeg. Het bleek dat een groot paasvuur in voorbereiding door onbe kenden was aangestoken. De brand weer was het vuur spoedig meester. gefabriceerd van 100 ®/o (no-iron) Tricot nylon met ventilerend ver mogen, bijna onverslijtbaar, zeer sterk vuilafstotend. Uitmuntend boordmodel in wit en gedessineerd 19,75 - 24,75 in een geweldige verscheidenheid 9,75 - 11,90 - 13,90 15,90 en hoger voor exclusieve kleding Hoofdstraat 75 Veenendaal VRACHTAUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG Doordat een vrachtauto, bestuurd door G. op de hoek Dr. de Kuyperstraat-Da Costaplein, geen voorrang verleende aan een personenwagen, bestuurd door K., ontstond een aanrijding waarbij zich geen persoonlijke ongevallen voor deden. Wel was er behoorlijke materiple schade. In „De Vallei voor de jeugd" van j.l. woensdag stonden per abuis twee data vermeld waarop de inzendingen van de kleurwed- stryd op ons bureau binnen moes ten zyn. Aanvankelijk was als datum 17 april vastgesteld, maar by nader inzien leek het ons voor de pryswinnaars leuker de pre zen al vóór Pasen in hun bezit te hebben. Om deze reden hebben wij de in zendingstermijn genomen TOT WOENSDAG 13 APRIL Red. Verder is er in de zaterdag sector geen wedstrijd vastgesteld. Behalve dan de promotiewedstrijd van Scher- penzeel tegen Veslaco. Vorige week in de uitwedstrijd heeft Scherpenzeel het tot een gelijk spel kunnen brengen. Zij zullen thans echter moeten winnen om te promoveren. Voor het zondagvoetbal in de afde ling Utrecht staan nog enkele compe titiewedstrijden op het programma. Oranje-Wit gaat op bezoek bij Veense Boys. De Elstenaren zullen het niet ge makkelijk krijgen, maar toch kan er winst in zitten. Het Amerongse DVSA gaat naar Achterveld. Ook daar zal het hard wer ken worden. Wij nemen echter aan, dat Amerongen aan het langste eind trekt.t Voor kampioen Scherpenzeel, dat aanvankelijk de zoveelste vrije zondag had, is een wedstrijd in Rhenen tegen Rhenus ingelast. De Grebbebewoners zullen wel alles in het werk stellen, om de kampioenen een paar puntjes af te snoepen. Waarschijnlijk winst voor Rhenus. RK Unitas gaat bij Rapid '57 op be zoek. De Veenendalers hebben het in deze competitie niet slecht gedaan en zullen zich ook niet in de luren laten leggen. Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat alle gemeen telijke bureaus op vrijdag 15 en zaterdag 16 april 1960 gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal op zaterdag 16 april 1960, des voormiddags van 10.0011.00 uur, geopend zijn, uitslui tend voor het doen van aangiften van ge boorten en overlijden. Veenendaal, 7 april 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd, A. BAKKER, burgemeester D. BLANKESPOOR, secr. WIJZIGING VUILNISAFHAALDIENST In verband met Goede Vrijdag en Paas maandag zal het afhalen van huisvuil als volgt geschieden: in plaats van op vrijdag 15 april 1960 op donderdag 14 april 1960; in plaats van op maandag 18 april 1960 op dinsdag 19 april 1960. De overige afhaaldiensten blijven on gewijzigd. VEENENDAAL Geboren: Ella Janke, d. v. W. Dijkstra en H. C. Drost; Bernardina Allegonda, d. v. B. F. J. M. Becker en G. G. van Essen; Teunis, z. v. H. van Leeuwen en W. van Ginkel; Ronald Nicolaas, z. v. H. van Spanje en C. E. de Kamper; Willem Adriaan, z. v. E. P. van Ginkel en C. J. Overeem. Ondertrouwd: J. Dorrestijn en C. Visser A. van de Weerthof en J. van Capelle- veen. Getrouwd: L. Drenth en W. van den Bos J. van Burken en W. van den Heuvel. Overleden: Hendrik van Rotterdam, 84 jaar, echtg. van G. van de Scheur; Elsje van Hardeveld, 66 jaar, echtg. van G. An- beek; Willem Diepeveen, 84 jaar, wedn. v. C. Gerritsen. RENSWOUDE Overleden: Corrle M. E. L. Schreuders, 31 jaar, echtg. van F. H. Wuck. SCHERPENZEEL Geboren: Pieter Dirk, z. v. W. Kamp horst en E. Hofland; Johannes, z. v. J. Visser en J. van der Lee. Overleden: Wilhelmina van Schaik, ge- hwd gew. m. M. Rennes; Gerrit Stof felsen geh. gew. m. D. Langelaar. RHENEN Geboren: Lambertus, z. v. B. van der Meijden en A. van Dijk; Geurtje, d. v. A. van Laar en G. Roks; Evert, z. v. C. Mol en J. G. van Hal; Aart Johannes, z. v. G. Zoet en H. W. Karssen; Cornells, z. v. A. J. van Hattem en J. van der Laan; Aart z. v. J. Slotboom en J. W. v. Hensbergen; Irene Dorothée, d. v. H. Nijboer en L. D. Dijkhuis; Maarten, z. v. D. van Dodeweerd en M. van Noort; Hans, z. v. J. Sjardijn en C. Maigret; Roelof, z. v. A. T. Simonsz en J. A. M. van Olderen. Getrouwd: Jan van Zetten en Hermina Anna Reiniera Koenders. Overleden: Geurdinus Opperman, 3 jaar Froukje van der Meij, 50 jaar, geh. met A. van Geenhuizen. RHENEN Ingekomen: H. J. van Ingen (gez.) van Kesteren; A. Poeiert van Utrecht; R. van Beek van Ermelo; F. F. Aubel (gez.) van Arnhem; R. Roelof sen (gez.) van Kesteren; H. H. Schipper (gez.) van Zevenaar; A. v. Ingen (gez.) van Kesteren. Vertrokken: J. Sanders (gez.) naar Vee nendaal; J. Bouwers naar Oosterhesselen; J. H. van Lienden naar Maurik; F. Hittia- hubessy naar Echteld; A. Mol naar Alme lo; R. F. de Herdt naar Nijmegen; J. A. M. Hoogendoorn (gez.) naar Utrecht; G. van Oudbroekhuizen, wed v. Eitikhoven naar Odijk; H. Wichhart naar Doetinchem; D. Budding naar Veenendaal; G. Busch naar San Diego (V.S.A.); M. A. de Jong naar Kesteren; J. Ike (gez.) naar Haarlem. VEENENDAAL In het tijdvak van 24 tot en met 30 maart 1960 werden aan het bureau van gemeen tepolitie te Veenendaal de volgende voor werpen aangegeven. Gevonden: bruine herenhandschoen; zw. tasje, inh. sleutels, portem. en sieraden; 12,50; rood bruine vulpen; sportshirt; paar witte gym.schoenen; bruine heren glacé; zwarte dameshandschoen; dames handschoen, half leer en/ half wol; paar grijs groene wanten; paar herenglacés; br. alpinomuts; kontaktsleutel bruine heren glacé. Verloren: zwarte portem. inh. 10,- en kwitanties en adressen; zwarte hond; shirt in plasticzak; rode autoped; bruine herenglacé; witte kinderschoen; rood wit te kater; wieldop van Chevrolet; bruine portem. inh. 22,-, rijwielsleutel en bon nen; trouwring; gouden kettinkje; beige damestasje, inh. portem. inh. 5,50 en girostrookje. In het tijdvak van 31 maart tot 6 april 1960 werden aan het bureau van gemeen tepolitie te Veen/endaal de volgende voor werpen aangegeven. Gevonden: kleine actentas; wollen shawl rood wantje; hoofddoek; beige dames- portem. met inh.; militaire das; armband; blauw jasje; damesrijwiel; grijs-zwart hondje; zwarte hond; muntbiljet van ƒ2,50 twee bromfietssleutels, oorbel; pop; blau we autoped; dameshorloge; jongenspet; p. kinderschoenen. Verloren: leien voetbal; doublé dames horloge merk Prisma; kontaktsleutel van Borgward; witte shawl; zwarte wollen shawl; paar witte gym.schoenen; jonge herdershond; blauw-zwarte vulpen; zwar te mantel; bruine herenglacé; beige leren damesportem. inh. 1,40 en foto's; beige dameshandschoen; bril met licht montuur; groen-zwarte vulpen; witte kinderschoen; Lipssleutel; bruine actentas inh. atlas, schriften en kleurpotloden. RENSWOUDE Verloren: donkerbruine glacé hand schoenen. In verband met de a.s. volkstelling zal de controle van het bevolkingsregister dit jaar uitsluitend worden gehouden in die gedeelten van de gemeente Veenendaal, die door de grenswyziging op 1 januari j.l. aan de gemeente zün toegevoegd. In iedere woning van het zgn. nieuwe gedeelte zal één dezer dagen een kaart worden bezorgd, waarop staan vermeld: straat en huisnummer en de namen en ge boortedata van de personen, die in het be treffende perceel wonen. Een kruisje (X) voor het huisnummer betekent een „bis"- nummer. Men wordt verzocht deze gegevens nauwkeurig te controleren. Wanneer er geen aanmerkingen zijn op adres, naam en geboortedata, kan onmiddellijk achter iedere naam een kruisje worden gezet. Zijn de gegevens foutief of niet volledig, dan wordt men verzocht de nodige ver beteringen of aanvullingen aan te brengen Tevens moet het beroep en het kerkge nootschap van iedere bewoner op de kaart worden geplaatst. Het kerkgenootschap in de eerste kolom vóór de naam en het be roep in de kolom onmiddellijk achter de naam. Gevraagd wordt het juiste beroep, dus niet bijv. fabrieksarbeider, maar bijv. moet dit aangiftebiljet invullen en onder tekenen. Indien men geen honden heeft wordt men verzocht „geen" in de beide vakjes te plaatsen. De bewoners van de woningen in de „nieuwe" gebieden, die bovenbedoelde kaart niet ontvangen* worden dringend verzocht dit te melden op de gemeente secretarie, afdeling bevolking, Hoofdstraat (Vervolg van pagina 1) De bezetting van de spoorbrug bij Gennep heeft net opdracht gekregen om de lonten van de springlading - ouderwetse systeem - te ontsteken, als de wachtende soldaten uit oostelijke richting iets zien aankomen. Echter heel iets anders, dan wat zij verwacht hebben. Geen sluipende of toestormen de soldaten, geen gevechtswagens, geen vliegtuigen, maar een klein groepje mannen komt naar de brug toe. Als het groepje dichterbij is gekomen, ontdek ken ze tot hun grote opluchting de zo vertrouwde uniformen van de Mare chaussee. Verder bemerken ze tot hun verbazing, dat de Marechaussee's 92. Eveneens kan men zich hier vervoegen als het controleren of het invullen moei lijkheden oplevert. De kaart moet binnen een week por post worden teruggezonden!. Een postzegel behoeft niet te worden geplakt en even min een nader adres te worden vermeld, sigarenmaker, katoenwever, wolspinner, enz. Percelen, waarin meerdere gezinnen zijn gehisvest, ontvangen slechts één kaart waarop alle bewoners staan aangegeven. De achterzijde van de kaart doet dienst als aangiftebiljet voor de hondenbelasting. Iedereen, al of niet houder van een hond, krijgsgevangen bij zich hebben. Dit is het eerste contact met de vijand. Zij blijven echter waakzaam en houden het geweer in aanslag. Het groepje blijft staan. De Marechaussee's melden zich. Ze vertellen met een paar woor den, dat ze een Duitse patrouille heb ben overmeesterd. De Nederlandse sol daten laten het groepje naar achteren brengen, over de brug. Ze openen het zware versperringshek. Dan gaat in het wachthuisje de telefoon. Een korporaal neem de haak van het toestel op geen antwoord Hij wil weer naar buiten gaan, maar één der marechaus see's houdt een pistool op hem gericht. Ook een krijgsgevangene heeft een wa pen in de hand. De korporaal schiet nog, dan voelt hij een klap in zijn nek en is bewusteloos. Vanuit de verte nadert een trein, een vreemde trein, geen Hollandse. Langzaam stoomt een Duitse pantser- trein op naar de brug. Inmiddels is het groepje „krijgsgevangenen" als slaags geraakt met de soldaten, die verder op de brug staan. Door het geopende ver sperringshek rijdt de trein, volgepropt met soldaten, die meteen aan het ge vecht deelnemen. Spoedig is de spoor brug in handen van de vijand onbe schadigd. Nog diezelfde dag rollen de voertuigen van de pantser-divisie, over de brug, Noord-Brabant binnen, rich ting Moerdijk. SCHENDING VAN HET OORLOGSGESCHUT Zo gelukte het de vijand om die ene brug daar bij Gennep te overmeesteren. Hiermee werd het plan van Canaris (maar ook als wij weer beter zijn) VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds A. Wisgerhof (bev. van lidmaten), 5 uur ds K. van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds D. van den Berg, 5 uur ds A. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds K. van de Pol, 5 uur ds D. van den, Berg. Sionskerk 9.30 uur ds B. Eijsenga van Bar- neveld, 5 uur ds A. Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds D. van den Berg, dins dag 12 april 7.30 uur ds Vosman van Rijssen. Dijkstraat 2.45 uur ds C. van Viegen van Overberg. Ger. Kerk Kerkewijk 9.30 en 5 uur ds Van Enk, (bed. H.A.) Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds Sme- lik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur leesdienst, 3 uur ds Eerland van Amers foort. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Tuininga van Voorburg. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. RK Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, openb. bel. en voorber. H.A., 5.30 uur ds Peters van Den Haag. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Vos van Bennekom, 5 uur ds Stelwagen van Woudenberg. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, openb. geloofsbel., 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur hotel „Het Wapen van Hardenbroek" ds J. de Pree van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten, bed. H.A. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst, don derdag 14 april 7.30 uur ds v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst, donderdag 14 april 7.30 uur ds Woestijne. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 14 april 7 uur ds Mieras. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds De Jager (bev. lidm.) Ger. Kerk 10 enl 5 uur ds Zwaan. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr Nijhof van Zeist. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 13 april 10 uur dhr v. Prooyen en 7 uur ds v. d. Poel (biddag). ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Stekelen burg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 (bev. lidm.) en 3 uur ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 (bev. lidm.) en 6.30 uur ds v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk (bev. lidm.) 9.30 en 6.30 uur ds Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen bed. H.A. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds Cannegieter van Driebergen. VEENENDAAL: dr C. P. Engel, tel. 2529 RHENEN: dr Stegeman, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr Bak ker te Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr Th. S. ter Velde, Renswoude, telef. 08387-450. SCHERPENZEEL: dr J. H. Renken, tel. 03497-250. Wanneer u colivinyltegels of linoleum legt of laat leggen bckyk dan eerst uw ondervloer. Is deze vlak, droog, steen, beton, hout, geventileerd?? Weet u het nog?? Raadpleeg een VAK MAN en laat dit bekyken. Voor uw betere vloerbedekking is het de moeite waard te zorgen voor een goede onder- vloer, u zult er jaren meer pleizier van hebben. Ook adviseren wü u over het onderhoud van deze vloeren. Komt u eens praten bij een vertrouwd adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten met succes bekroond. De bewoners van hte geheimzinnige kamp in het Reichs- wald hadden hun werk goed gedaan. En hoe kon het ook anders. Speciaal voor dit werk, het overvallen van brug gen, werden ze opgeleid. De Duitse sol daten zouden voor krijgsgevangenen spelen, onder hun kleren moesten ze extra wapens verbergen. En de burgers van het kamp, Nederlanders, die zich vrijwillig voor dit werk opgaven, zou den voor marechaussee's spelen. Aan vankelijk werd getracht de vereiste Nederlandse uniformen Duitsland bin nen te smokkelen; toen dit mislukte, werden de kledingstukken zelf ge maakt. De pseudo marechaussees moes ten het vertrouwen van de bezetting winnen. Dat hiermee het oorlogsrecht werd geschonden was voor de Duitse legerleiding geen bezwaar. Trouwens, niet alleen bij Gennep, zou de vijand zich van unfaire middelen bedienen. Zo werd de Maasbrug bij Buggenum „bezocht" door als spoorwegarbeiders verklede stoottroepen. De Nederlandse bezetting heeft hier de brug nog tij dig kunnen opblazen. Te Roermond mislukte een overal, waarbij de vijan delijke soldaten gehuld gingen in uni formen van de Nederlandse militaire politie. Ook op andere plaatsen kwa men Duitsers, verkleed als Nederlandse soldaten, over de grens. Dank zij de waakzaamheid der Nederlandse grens troepen waren hun successen echter gering. Het optreden van deze groepen en van de parachutisten veroorzaakte echter wel de nodige verwarring onder de Nederlandse gelederen. Van deze verwarring heeft de aanvaller tijdens de oorlogsdagen ruim gebruik gemaakt. Las u dat bericht van die Japanse commissie, die plan nen bespreekt met de Indonesische regering tot het lichten van plm. 280 schepen, die in de Indische wate ren in de tweede wereldoorlog tot zinken zijn ge bracht? Over de waarde van deze schepen gaan de vreemdste geruchten. Er wordt zelfs gesproken over een kist met diamanten. Heeft u al „uitgevist" hoe uitstekend^ u slaagt bij VERSTEEGS Schocnhandel en dat het geen geruchten zijn maar de volkomen waarheid, als u overal hoort dat men tot tevredenheid met VERSTEEG in zee gaat. Bij VERSTEEGS Schoenhandel zult u nooit een onfortuinlijke koop doen. NATUURLIJK BIJ: Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. Slaagt u 't best voor: Het beste zelfplakkende plastic DOE HET ZELF MET D.C.-FIX Ook pracht PLASTIC ZEIL voor kasten, leuke dessins Grote keus in ZEEMLAPPEN vanaf f 1,25, EMMERS, TEILEN, WASKETELS, TRAPPEN, SCHALEN, SCHEMERLAMPEN, BLOEMPOT TEN, SPEELGOEDEREN, WIEGJES, WAGEN TJES, STOELTJES, AUTOPEDS, SCHOPJES, enz. Loopt u vrijblijvend even binnen Davidsplein 9-10 Ook op betaalzegels Veenendaal - Tel. 2617

De Vallei | 1960 | | pagina 2