Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Brandweerkazerne niet gaan gebruiken als sportzaal Voor de KANTONRECHTER menen B. en W. van Veenendaal. MULDER Grond voor 70 huizen beschikbaar RITMEESTER SCHAAKTOERNOOI Paasmaandag nationaal badmintontoernooi in Barneveld RONDOM PASEN Meer dan duizend wandelaars namen deel aan „Stuyvenbergtocht" 34e jaargang WOENSDAG 13 APRIL 1960 Nr. 29 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Hedenavond raadsvergadering: A.R. kiesvereniging hield voor eerste maal forumavond Nieuws uit de omgeving ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN GEEN KOOPAVOND Film „Ich suche dich" behoort weer tot het verleden S.V. „Breukelen" won wisselbeker Dovo-jeugdtoernooi met Engelse elftallen Carolan Holland N.V. opent in Amsterdam Bestelauto verleende geen voorrang Prominente figuren 6 mei komt Leger- en Luchtmacht- tentoonstelling Passiespel in Salvatorkerk In het voorjaar hebben veel folkloristische gebeurtenissen plaats MINDER BEKENDE STREEKGEWOONTEN VRAGEN DE AANDACHT Deelname 1,125 invoerrechten vrij Dagelijks bestuur N.C.W.B. als jury Nieuws over de nationale motorcross ELST Middenstandsvereniging in oprichting OVERBERG SCHERPENZEEL Ongevraagde logé kreeg 1,boete Wat nu weer... Agenda Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Eedactie: W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kaïu.en ook worden opgegeven bR de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen ep aanvraag Minimum per advertentie 4,5® Rubriek Vraag en Aanbod 1-1® woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Op de betrekkelijk korte agenda voor de gemeenteraadsvergadering van he denavond staat een voorstel van b. en w. tot het bouwrijp maken van het com plex 't Hoorntje (een stuk grond in Veenendaal-west, ten zuiden van de Mun- nikenweg). Aanvankelijk was het de bedoeling in dit complex nog slechts één weg te projecteren, n.l. de verlengde Rozenstraat tot aan de Munnikenweg. Door deze eenvoudige oplossing zouden ongeveer 25 particuliere huizen kunnen worden gebouwd. Dit werk is reeds aanbesteed en de laagste inschryfster was Bruil Ede N.V. voor 96.900,Na die aanbesteding kon nog een perceel grond wor den aangekocht en daardoor kunnen ook diverse andere in dit complex gepro jecteerde wegen ter hand worden genomen. Hierdoor zal niet alleen grond voor 25 woningen beschikbaar komen, maar voor in totaal 70. De Dahliastraat, die op één van de geprojecteerde wegen aansluit, zal moeten worden verbreed van 41lt tot 5 meter. Bruil Ede N.V. is bereid dit gehele werk uit te voeren voor 265.000,-, waar boven op nog eens 18.000,- komt aan bijkomende kosten, o.a. voor plantsoen- aanleg. Eén perceel in dit complex kan de raad reeds in deze vergadering aankopen; over een paar andere percelen zijn nog onder handelingen gaande. SPORTHAL BLIJFT FABRIKANTENZAAK B. en w. kunnen niets doen voor de Chr. sportvereniging „D.E.O.S.", hoewel de plannen van het bestuur van „D.E.O.S." de volle sympathie van het college heb ben. Deze - nieuwe - vereniging had de raad verzocht om de bouw van een ge meentelijke sportzaal en indien dit voors hands niet kon worden verwezenlijkt om beschikbaarstelling van een korfbalveld en een sportzaal voor training. Het gemeentebestuur moet zich volgens b. en w. onthouden van het bouwen van een gemeentelijke sportzaal, omdat de Fa brikantenvereniging „Veenendaal" in de ze richting aan het werk is. Een bespre king hierover heeft inmiddels plaats ge- In hotel de Korenbeurs heeft de plaatselijke A.R. Kiesvereniging j.l. woensdagavond een jaarvergadering gehouden, waarbij voor de eerste maal een forumavond is gehouden. Het huishoudelijk gedeelte vóór de pauze behelsde de verslagen van secre taris en penningmeester, waarna de be stuursverkiezing plaats vond. Aftre dend en niet herkiesbaar waren de he ren G. Veenhof (penningm.) en P. C. Langeveld. Hiervoor in de plaats wer den gekozen de heren D. J Bouman en T. de Haas. Na een korte pauze werd een forum ingesteld bestaande uit raadsleden met wethouder Van Kuyk m.u.v. de heer Slok die verhinderd was en onder voor zitterschap van de voorzitter van de Kiesvereniging. Direct al werd het forum enkele moeilijke vragen gesteld over de ge meentelijke kerkbouwsubsidie en de persoonlijke vrijheid.. Over beide vra gen werd langdurig gediscussieerd het geen zoveel tijd in beslag nam dat meerdere vragen uitgesteld moesten worden tot een volgende keer. Besloten werd in het komende winterseizoen een gehele avond te besteden aan een uit voerige bespreking van de beide on derwerpen. De laatste vragensteller wilde graag weten waarom de raadsvergadering wel met gebed worden geopend maar niet gesloten. Het forum was van mening dat niet alle raadsleden dezelfde prin cipiële gevoelens hadden, zodat men met het openingsgebed moest volstaan. Bovendien zou het kunnen gebeuren dat de gemoederen tijdens een debat verhit zouden raken, waarna een dank gebed minder op zijn plaats zou zijn. Uit de belangstelling bleek dat een dergelijke forumavond meer dan ge slaagd genoemd mag worden, zodat herhaling zeer zeker plaats zal vinden. BENOEMD Als onderwijzeres aan de Prinses Wil- helminaschool, Chr. B.L.O.-school is met ingang van 1 mei a.s. benoemd mevrouw W. A. Gouweloos-Bongers te Oosterbeek. LUNTEREN. Dit jaar zal er in Lun- teren geen paasvuur gehouden worden. Zoals bekend heeft het Lunterse paas vuur vorig jaar nogal wat stof doen op waaien toen de kerkeraad van de Herv. gemeente zich tegen de voortzetting van deze „heidense" traditie verzette. Nu echter is het wegvallen van deze traditie te wijten aan de voortschrij dende techniek, want het terrein waar op het paasvuur sinds mensenheugenis ontstoken werd, is bestemd als indu strieterrein en nu al zover volgebouwd dat er geen voldoende ruimte meer is. De plaatselijke verenigingen hopen volgend jaar weer een geschikt terrein gevonden te hebben. KESTEREN. Vandaag wordt in Kes- teren op het Dorpsplein de traditionele bijenmarkt gehouden. De inzendingen zijn hedenmorgen door een jury ge keurd. kIOkFv.uk tc? - re i.SOOO-veenendaal' Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America had en tot grote vreugde van b. en w. is gebleken, dat deze vereniging ernstige initiatieven voor een sporthal aan de dag legt. De Fabrikantenvereniging heeft b. en w. gevraagd geen stappen van ge meentewege te ondernemen, omdat dan de zaak zal worden verbrokkeld. Met betrekking tot het verzoek van „D.E.O.S." heeft het VVD-raadslid, mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch indertijd een suggestie gedaan voor een eventuele tijdelijke oplossing. Zij wilde nl. een tij delijke sportgelegenheid onderbrengen in de nog in aanbouw zijnde brandweerka zerne, annex werkplaats voor gemeente werken. Mevr. Buddingh wilde hiervoor de instructiezaal bestemmen en daartoe zou het plafond ongeveer een meter moe ten worden verhoogd. B. en w. hebben alle waardering voor het werk, dat mevr. Buddingh hieraan heeft besteed, maar zij menen toch, dat het gehele gebouw voor gemeentewerken en brandweer alleen bestemd moet blij ven. Jaren is er getobd met ruimtegebrek voor werkplaats en materiaalruimte en nu dit eenmaal zal kunnen worden opgelost moet hieraan volgens b. en w. niet ge tornd worden. De Algemene Vergadering van Aandeel houders van de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten heeft besloten het maatschappelijk kapitaal te verhogen van 10 miljoen op 100 miljoen gulden. Ook de gemeente Veenendaal is aandeelhouder en b. en w. willen op het voorstel ingaan en 112 nieuwe aandelen van duizend gul den kopen. Dit betekent een uitgaaf van 11.200,voor de verplichte storting van 10 Volgens b. en w. betekent dit boven dien, naast het steunen van het streven van de Bank een aantrekkelijke geldbe legging, aangezien 7 dividend wordt uitgekeerd. In verband met kerkdiensten op Goede Vrijdag zal er a.s. vrijdagavond geen koopavond zijn. De winkels worden om 6 uur gesloten. CHAUFFEUR TEGEN BUS De 44-jarige chauffeur R. B., wonende te Veenendaal werd zondagavond om streeks tien uur aangereden door een bus van de N.V. De H. a hier, waarbij hij zelf in dienst is. De ch;uffeur stak per rij wiel de Kerkewijk, ter hoogte van de J. G. Sandbrinkstra&t over en sloeg met zijn hoofd tegen de voorzijde van de bus. Ernstig aan het hoofd gewond moest hij per ziekenauto naar het Julianazieken- huis alhier worden overgebracht. In verband met Pasen wordt heden (woensdag) avond in het Jeugdgebouw aan de Industrielaan een film vertoond met de titel „Ich suche dich". Alle jongens en meisjes van 15 jaar en ouder zyn hartelijk v/elkom. ORANJESCIIOOL ALS VOORBEELD De inspecteur van het bijzonder lager onderwijs te Zwolle heeft de onlangs in gebruik genomen Oranjeschool aan de Geerseweg o.a. als voorbeeld gesteld voor de bouw van meerdere b.l.o.-scholen in Nederland. De architect van de Oranje- school is de heer E. J. v. d. Hoef uit Vee nendaal. Het twaalfde Ritmeester Schaaktoernooi van 1 tot 9 april j.l. in de kantine van de Ritmeester Sigarenfabrieken te Veenendaal gehouden, behoort weer tot het verleden. Traditiegetrouw is alles naar wens verlopen en zelfs de wedstrijd leider G. A. Blankest ij n behoefde geen enkele beslissing te nemen. Do verenigingsprys, een fraaie zilveren beker door de directie van de Rit meester sigarenfabrieken N.V. beschikbaar gesteld, kwam na loting in het bezit van de Schaakvereniging „Breukelen" die voor de eerste maal beslag op deze prijs wist te leggen. By de hoofdgroep eindigde Donner en Tan beiden met twee punten. Ook hier was een loting noodzakelijk waarby Donner als overwinnaar uit de strijd kwam. r>: r stad-Donner 0-1 en v. d. Berg-Tan V2-V2 J J HUI* j (remise). j De slotronde op zaterdagmiddag was J.l. donderdagavond werden de afge- bijzonder spannend. De partij Donner- broken partijen gespeeld waarbij Donner, v d. Berg duurde bijna 5 u. en eindigde in zonder verder spelen, Tan remise gaf. remise. In ongeveer dezelfde tijd behaalde De avond daarop begonnen alle groepen Tan een overwinning op Ulvestad (1-0). aan de tweede ronde. In de hoofdgroep vielen toen de volgende uitslagen: Ulve- Dropping C.J.B.T.B. Deze foto werd ge maakt tydens de dropping in de om geving van Benne- kom op j.l. donder dagavond. Vol onge duld staan de deel nemers te wachten op het sein van vertrek. Hoewel de overige groepen een uur la ter waren begonnen dan de hoofdgroep, kon de prijsuitreiking eerder plaats vin den dan volgens he'. programma gepland was. Toen de laatste zei van dit altijd weer imponerende toernooi een feit was, sprak drs. G.'J. Koomen d deelnemers toe. Hij dankte do spel ere- het prettige ver loop van de wedstrijden en hoopte hen een volgend jaar weer achter de geblokte borden te vinden. (Zie verder pagina 2) De plaatselijke zaterdagmiddagclub Dovo heeft voor paasmaandag een jeugdtoer- nooi georganiseerd, waaraan o.a. twee En gelse elftallen deelnemen. De wedstrijden worden gehouden op het Panhuis en be ginnen 's morgens om tien uur. De toe gang is geheel vry. Het toernooi wordt gehouden tussen de A-junioren van Dovo, Zwart-Wit uit Rot terdam en twee Engelse junioren-elftal len. Deze zijn Belvoir F.C. en Winshill F.C. Laatstgenoemde clubs maken een paas- trip door Nederland en komeni op verzoek van Dovo naar Veenendaal. Voor de sportliefhebbers een mooie gelegenheid het Engelse jeugdvoetbal te zien. De eer ste prijs is een fraaie beker. Verder zijn er een lauwerkrans, een lauwertak en een medaille beschikbaar gesteld. Direct na de wedstrijd (ca. 2 uur) keren de Engel sen naar Rotterdam terug. In het Doelen Hotel te Amsterdam vindt vrijdag 22 april a.s. 's morgens om half elf de officiële opening plaats van de Caro lan Holland N.V., waarvan de fabriek aan de Industrielaan te Veenendaal is ge bouwd. De opening zal worden verricht door de heer mr. L. de Block, directeur-generaal voor de Industrialisatie en Energievoor ziening van Nederland. De sprekers op deze bijeenkomst zijn de heer O. J. Caron, voorzitter'en oprich ter van de Caron Spinning Compagny. De heer John B. Caron, president van de Caron Spinning Co. en prof. dr. A. H. M. Albregts, voorzitter van de Carolan N.V. Na het officiële deel van de opening wordt een cocktail-party gehouden, welke wordt voortgezet aan boord van rond vaartboten, waarmede een korte tocht door de grachten van Amsterdam zal wor den gemaakt In de namiddag bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan een tocht door de bollenvelden. ONDER INVLOED De politie heeft tweemaal over een per soon ingesloten die zich onder invloed op de openbare weg bevond. De eerste keer betrof het de Veenendaler H. die donder dagavond werd opgepakt en zaterdag avond was het de heer B. eveneens uit Veenendaal, die ter ontnuchtering moest worden ingesloten. BRANDJE OP SALAMANDER Zaterdagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een klein brandje op de Salamander. De uitgerukte brandweer behoefde echter geen dienst te doen, daar het vuur door omstanders inmiddels was geblust. Maandagmorgen vond op de Kerkewyk een aanrijding plaats ter hoogte van gara ge De Haas, waarby zich geen persoon lijke ongevallen voordeden. Een bestelauto bestuurd door K. uit Rhenen, komende van zuidelijke richting, reed over de Kerkewijk en reed plotse ling de inrit bij garage De Haas in. Hier bij verleende hij geen voorrang aan een in dezelfde richting rijdende bromfietser, waardoor een botsing onvermijdelijk was. De auto werd tamelijk beschadigd. De nog jonge Veenendaal-Rhenense Badmintonclub „Flash" heeft, in samen werking met de Barneveldse Badminton Club (B.B.C.), voor Paasmaandag een groot nationaal badmintontournooi georganiseerd in de Barneveldse pluimvee- minder dan twechonderdzestig partijen gespeeld moeten worden op veertien hal. Van 's morgens negen uur tot ongeveer 's avonds negen uur zullen niet minder dan tweehonderdzestig partyen gespeeld moeten worden op veertien banen. Het is voor de eerste maal dat beide clubs een dergelijk monster-tournooi organiseren. Mocht een en ander naar behoren slagen, dan ligt het in de be doeling er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Aan dit open A.B.C.-toernooi doen leden van vrijwel alle Nederlandse vereningingen mee w.o. enkele promi nente figuren, zoals de dames Ver stoep, Kemps en Zwelle. Bij de heren zijn het de heer Verstoep, kampioen van België, Fortunati en de Nederland se kampioen Set Paul. Als prachtige prijzen zijn er voor de winnaars d^mes enkel A en heren en kel A twee prachtige wisselbekers be schikbaar. Verder ontvangen ook alle finalisten een prijs. De heer N. Dekkers uit Zeist zal het toernooi bijwonen als bondsgedelegeer- de, terwijl de heer J. Smit uit Utrecht optreedt als hoofdscheidsrechter. De organiserende club Flash uit Vee- nendaal-Rhenen is in 1957 opgericht. Op het ogenblik telt deze badminton club ongeveer vijftig leden en heeft als speelruimte een zaal in Achterberg. Uitbreiding van het ledental stelt Flash momenteel voor grote problemen omdat men niet de beschikking heeft over een grotere speelruimte. Op 6 mei a.s. krijgt Veenendaal een groots opgezette Leger- en Luchtmacht- tentoonstelling binnen haar poorten. Het voorlopig opgestelde programma spreekt van taptoes, demonstraties en oefeningen. Een deel van de manschappen zal ge legerd worden in het O.B.C.-gebouw en een ander deel vermoedelijk in een jeugd herberg in de omgeving. Definitieve gegevens zullen worden ver strekt op een op 26 april a.s. te houden persconferentie in hotel La Montagne. In de Salvatorkerk is zondagavond een passiespel opgevoerd door leden van de R.K. Instuif onder de twintig jaar. Het spel was getiteld „Nacht over Jeruzalem" en behandelde een deel van het lijdens verhaal. Vooraf gaf kapelaan Egbers een korte uiteenzetting van het op te voeren spel. De regie was in goede handen van de heer Jensen. Voor de opvoering van dit passiespel bestond grote belangstelling. De Palmpaas, oftewel 't Hoantien op 'n stokkien, de paasvuren, het paaseieren zoeken, het „vlöggelen" te Ootmarsum, het paasstaak slepen in Dennekamp, zie hier een opsomming van, gelukkig, steeds meer bekend wordende paasgebruiken. Wie de folklore wil zien leven doet het beste om de feestdagen in Overijssel door te brengen. Volop kan hij dan genieten van de oeroude gebruiken, waaraan de bevolking zo trouw is gebleven. Dat wil niet zeggen, dat elders in den lande weinig te beleven valt. Niets is minder waar, want al zijn de hierboven opgesom de gebruiken wel dè specifieke paasgebruiken, zo rondom de paasdagen zijn er nog tal van voorjaarsfeestelijkheden, die voor de liefhebbers zeer het bekijken waard zijn. Het is daarom misschien wel eens leuk aan een paar van die evene menten wat aandacht te schenken. We gaan eerst een kijkje nemen in Noorbeek, een mooi landelijk plaatsje in Zuid-Limburg. Daar wordt, temid den van het bronsgroen eikenhout, de meiboom geplaatst. Elk jaar weer op nieuw, en wel op de tweede zaterdag Deelnemers aan de „Stuyvenbergtocht" welke j. 1. zaterdag middag in de Elsterse bossen werd ge houden Ruim twaalfhonderd wandelaars hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de tweede „Stuyvenbergtocht" welke door de Elsterse wandelvereniging „De Rijn- kanters op voortreffelijke wijze was georganiseerd. Onder bijzonder gunstige weersomstandigheden - een stralend lentezonnetje en een verkoelend briesje - trokken de vele en kleurrijke groepen door de Elsterse bossen. Tijdens de tocht en by de finish bleek wel dat een ieder enthousiast was over de uitgezette par- coursen en vol lof over de uitstekende organisatie. In de middaguren waren de tippelaars gestart vanaf de openbare lagere school in Eist. Onder het zingen van opgewekte wandelliederen ging het de bossen in waar de natuur zich al tooide met de ko mende zomerdracht. Even voor de finish stond de Elsterse muziekvereniging „Crescendo" gereed en met vrolijke marsmuziek werden de laat ste meters naar het eindpunt, hotel Stuy- venberg, afgelegd. De nationale motorcross, die onder aus piciën van de motor- en autoclub „Vee nendaal op tweede paasdag op het Wie- lingsheuvelcircuit zal worden gehouden trekt allerwege belangstelling. Niet in het minst van de zyde van de renners, want reeds 130 inschrijvingen van deelnemers zijn binnen. Hieronder zyn veel bekende namen als gebrs. Derks, Witberg, Bo- dauin, Heukelen, Rudi Boom, Schram en Westenbaan. Er zal worden gereden op een 2500 me ter lang circuit in en om het befaamde „zandgat" op het landgoed „De Dikken- berg". De junioren 250 cc rijden dit cir cuit zesmaal, de junioren 500 cc en de senioren 250cc achtmaal en de senioren 500 cc tienmaal. Het eerst gaan van start de junioren 250 cc in twee groepen, daarna de junio ren 500 cc, de eerste manche van de se nioren 250 cc, de eerste manche van de 500 cc senioren en vervolgens de beslis sing junioren 250 cc, de tweede manche van de 250 cc senioren en tot besluit de tweede manche van 500 cc senioren. Men kan natuurlijk tijdens de wedstrij den niet op ieder punt tegelijk zijn; daar om zal Rins de Groot uit St. Maartens dijk een gesproken verslag verzorgen. In de bossen langs het circuit mag niet worden gerookt; wel in de zandafgraving. UITBREIDING POLITIEKORPS Per 1 maart j.l. zijn bij de Veenendaalse gemeentepolitie aangesteld tot agent de heer J. E. Stuit en per 1 april j.l. de heren H. v. Eyk en S. J. Huizinga. Hiermede is het korps uitgebreid tot 31 man. Hier was het volledig dagelijks bestuur van de Nederlandse Christelijke Wandel- bond aanwezig, welk bestuur deze middag tevens de functie van jury op zich geno men had. Het bestond uit de voorzitter, de heer Smaling, secretaris de heer Wijn malen en de penningmeester de heer Bout. Toen alle deelnemers terug warens maakte de voorzitter van de .Rijnkanters', de heer Vermazen, de prijzen bekend. De uitslag was als volgt: 25 km: le prijs B.B. Veenendaal. 18 km: le prijs W.S.V. Valkenheide Maarsbergen; 2e prijs W.S.V. Wadenoyen; 3e prijs W.S.V. Olympia Soest; 4e prijs Scheepjeswol Veenendaal. 15 km: le prijs W.S.V. Olympia Soest; 2e prijs V.G.L.O. Veenendaal; 3e prijs D.E.O.S. Veenendaal; 4e prijs De Vrolijke Zwervers Opheusden. 15 km: le prijs Tech. School Veenen daal; 2e prijs De Groentjes Veenendaal; 3e prijs Wandellust Tiel; 4e prijs Paas- bergschool Ede. Voor de groepen waren prachtige be kers beschikbaar, terwijl alle deelnemers een medaille ontvingen. Naar wij vernemen hebben enkele per sonen in Eist het initiatief genomen tot oprichting van een Elsterse middenstand vereniging. In alle stilte heeft reeds de eerste vergadering plaats gehad waarby een voorlopig bestuur werd gekozen. Hedenavond hoopt men weer bij elkaar te komen om tot definitieve oprichting over te gaan en een dagelijks bestuur te kiezen. Tweeentwintig middenstanders gaven zich reeds voorlopig op. Reeds eer der is Eist een winkeliersvereniging rijk geweest, maar had, ondanks dat men ver schillende acties voerde, op den duur geen levensvatbaarheid. Misschien dat dit initiatief een beter lot is beschoren. G., loonwerker te Veenendaal, was met zijn bestelauto op de Prins Bern- hardlaan in zijn woonplaats rechtsaf geslagen zonder de doorgang voldoende vrij te laten voor een hem achterop komende auto. Daardoor was een bot sing ontstaan. Bovendien was G.'s auto niet van een achteruitkijkspiegel voor zien - de spatbordspiegel lag kapot in de wagen - was de linkerachterband was niet te zien. Geen wonder dus, dat U was er in ieder geval verant- houthandelaar te Driebergen totaal afgesleten, waren de clignoteurs de automobilist achter u veronderstelde woordelijk voor, zei mr. Pfeil. En waar- Rijsenburg, had toen hij van de afrit dagen en voor het flikkerende stoplicht en de gladde band - het rij technisch niet in orde zijn dus - 20,of 4 da gen. Tevens eiste de officier toewijzing van de door de heer N. ingestelde ci viele vordering van 60, Rechter v. d. Brand vonniste conform. voor iemand, die achter de bestelauto reed, niet goed zichtbaar, terwijl ten slotte het stoplicht, dat links achter op de auto was aangebracht, onder het rijden voortdurend flikkerde, zelfs zon der dat de voetrem gebruikt werd. Het was dus een hele waslijst, waar dat u naar links zou gaan. Dat 's mogelijk, gaf verdachte toe. Links is geen weg, maar wel een inrit. Vindt u nu zelf ook niet, dat u het fout gedaan hebt, vroeg de offeicicr, mr. Pfeil. Nee, ik heb 't zo goed mogelijk om waren er geen achteruitkijkspie- van rijksweg 12 te Veenendaal met zijn gels? Ik keek steeds achterom door de achterruit, legde verdachte uit. Jammer voor u is de wet het daar niet mee eens. Die eist, dat u het veel verfijnder doet, zei de officier. U liet personenauto de voorrangsweg de Nieuweweg op reed, verzuimd een an dere personenauto voor te laten gaan. Het bezorgde hem een aanrijding en een proces-verbaal. Vrijdag voor het Wagenings kanton voor G. vrijdag voor het Wagenings proberen te doen, klonk verdachtes de auto achter'u gewoon in de val lo- gerecht vertelde N., dat het de morgen kantongerecht moest terechtstaan. antwoord. pen. Iedereen is het er zo langzamer- van het ongeval nogal mistig was ge- Zo'n honderd meter voor de inrit Hebt u dan niet gezien, dat N., de band wel °?er eens, dat we samen pro- ^eest. Wellicht had hij daardoor de waar ik wezen moest heb ik normaal automobilist achter u, niet reageerde beren moeten het verkeer veiliger te ssnel kmcl van de uto s op d® e richting aangegeven, vertelde verdach- op uw signalen en maar rechtdoor bleef maken. En dan komt u met een booby- weg,die nog met licht op ïedcn, ve te, en ik dacht dan ook, dat de achter rijden? drong de officier aan. Hij heeft trap °P de we£ keeiü gescnat, meenae ij. me rijdende auto me links in zou halen, uw flikkerende stoplicht natuurlijk Eis voor het van richting veranderen Ik reed met een vaart van zo'n Om de bocht goed te kunnen ne- v00.r een Rnker richtingaanwijzer aan- zonder de doorgang vrij te laten 40,twintig kilometer en op het moment men bent u wat naar links gezwenkt, gezien. of 8 dagen, voor het ontbreken van de van de aanrijding stond ik praktisch wist rechter v. d. Brand. Het stoplicht Ik wist niet, dat het lampje niet vereiste spiegels 10,— of 2dagen, voor stil, voegde N. er nog aan toe. links flikkerde en de clignoteur rechts in orde was, verdedigde G. zich. de onzichtbare clignoteur 10,of 2 (Zie verder 2e blad) na pasen. Maar wie een nieuwe mei boom wil planten, zal eerst de oude moeten omhalen. Dat gebeurt dan ook. Sterke mannen en rappe jongelingen om negen uur al in actie. De grond wordtlosgemaakt, een touw wordt in de boom bevestigd en na vereend trek ken valt de twaalf maanden oude mei boom met een klap naar beneden. In middels is overal in het dorp de be drijvigheid toegenomen. Op de boerde rijen worden de paarden opgetuigd en versierd. Vrouwen en meisjes maken papieren roosjes en tooien hiermee de manen van de edele viervoeters. Schrikt u vooral niet van de knallen die over de velden daveren en tegen de heuvels weerkaatsen. De „Kameren schieter" en zijn knecht hebben name- (Zie verder pagina 2) BENOEMING ONDERWIJZERES In de vacature ontstaan door het huwe lijk van mej. Noppen, heeft het bestuur van de „School met de Bijbel" tot onder wijzeres benoemd mej. Jansen uit Utrecht Daar de nieuw benoemde leerkracht we gens studie haar taak pas in oktober kan aanvaarden, wordt haar plaats zolang in genomen door mevr. Koning uit Apel doorn. De fabrieksarbeider P. v. G. uit Scher penzeel was uitgenodigd op een verjaars- feestje bij de familie P. op 31 januari j.l. Toen hij er omstreeks één uur in de nacht arriveerde, trof hij niemand thuis. Dat was voor v. G. een grote teleurstelling omdat hij niet zonder meer naar huis durfde daar hy nogal wat bier onderweg had gedronken. Maar omdat hij zich by de familie P. kind aan huis voelde, wist hij er wel een middel op. En de toepassing hiervan bracht v. G. maandagmiddag voor de Utrechtse politierechter. „U is daar te bed gaan liggen en nog wel op de echtelijke sponde," hield de rechter hem voor. „U hebt het bed mooi voorver warmd „Wat zou dat?" zei v. G. onnozel. „Ik had nog een flesje oude klare meege nomen en ik ben gewend, dat het daar laat wordt Toen de familie thuis kwam, was ze blijkbaar toch niet zo enthousiast over de onverwachte logé. De politie werd ge waarschuwd nadat ze v. G. hadden wak ker gemaakt. Die bleef rustig zitten wach ten op de sterke arm. Maar ondanks de verjaardags-invitatie beschouwde de familie P. de komst van haar dorpsgenoot als „wederrechtelijke binnendringing", zodat een proces-ver baal volgde. De officier van justitie was er daarom niet zo zeker van of die uitnodiging wel echt gemeend was gewest. Hij eiste tien, gulden of twee dagen tegen v. G. De politierechter rekende de onver wachte logé het gebeurde niet al te zwaar aan: het logies komt hem te staan op één gulden of één dag hechtenis. Een tarief, dat de verdachte prompt aan de deur waarder ter hand wilde stellen! Tijdens Chroesjtsjew's bezoek aan Frankrijk zijn er in dat land in drie weken tijds 57.000 platen verkocht met het beroemde Wolgalied. Een Amerikaanse kauwgumfabriek is er na jarenlange experimenten in geslaagd een kauwgom te fabriceren dat niet aan het kunstgebit kleeft. Een inwoner van Bolivia heeft ver klapt dat hij er in is geslaagd 105 jaar te worden door elke morgen een kalfs oog te verorberen. De Franse artiest Sacha Distel ont kwam op het nippertje aan een ongeval toen drie meisjes in een sportauto hem achtervolgden voor een handtekening. In New York worden helmen van Engelse politiemannen te koop aange boden voor de prijs van zeventig dol lar (plm. 285 gulden). Sinds 1927 is steeds, op één uitzon dering na (dr. Max Euwe) een Rus we reldkampioen schaken geweest. Ook nu blijft de titel Russisch want beide spe lers zijn Russen. De Amerikaanse multimiljonair Hartford laat in het Central Park te New York voor 750.000 een café neer zetten dat een Franse sfeer moet uit ademen. Woensdag 13 april: Paaswijdingsavond voor be jaarden in gebouw „Eltheto". Aanvang 8 uur. Openbare raadsvergadering aanvang 8 uur Film „Ich suche dich" in het jeugdgebouw, aanvang 8 uur.

De Vallei | 1960 | | pagina 1