DE VALLEI ra linfEm treekreclame J pakje Petit Beurre een pak vermicellisoep N0UGATT0FFEES Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Voor de Jeugd De paashaasjes van de banketbakker TWEEDE BLAD „DE VALLEI' WOENSDAG 13 APRIL 1960 Nr. 29 Anti-hongercampagne van Nederlandse bakkers Laatste bonkaart nog eenmaal verkrijgbaar Voor de kantonrechter x x Extra. Paas-voordelenl DUBBEL Sparzegels! Spar-koffie 4 f 1.- Fruitcocktail Dubbel zegels direct gaan profiteren! 75 89 31 6 ct voordeel! 43 9 ct voordeel! 59 140 2 8 ct voordeel! 550 550 550 150 30 ct voordeel! SCHERPENZEEL V.V.V. was in vergadering bijeen Bij I. 4,- De Gruyier" artikelen een voor 30 cent Bij een blik soepballetjes voor 15 cent Een zakje voor 40 cent altijd PROTESTMARS IN ANTWERPEN. In I ren welke gericht was tegen het voort- Antwerpen is zondag een protestmars zetten van de proeven met kernwapens, gehouden door een grote groep jonge- In de stoet werden vele borden en spandoeken meegedragen. Geïnspireerd door de gedachte dat de komende Bakkerijtentoonstelling Nebato, van 10 tot 20 mei in het RAI-gebouw te Amsterdam, gewijd zal zijn aan het daag- lijks brood in de wereld, besloten de Ne derlandse bakkers tot het voeren van een grootscheepse charitatieve actie. Een na tionaal comité, waarvan Prins Bernhard het beschermheerschap aanvaardde, gaf opdracht tot het herdrukken van de laat ste landelijke broodbonkaart in een op lage van niet minder dan 3 miljoen exem plaren. Deze kaarten zullen tussen 9 en 15 mei door de bakkers en hun bezorgers worden verkocht voor 25 cent per stuk. Noch voor de verkopende bakkers, noch voor het publiek is met deze actie iets te winnen. Achter op de kaart is een tekst gedrukt, waarin o.m. gezegd wordt: „Deze kaart verstrekte u een broodrantsoen van 1800 gram per week. Vandaag leven er op onze aarde miljoenen mensen voor wie een) dergelijk rantsoen ook nu nog een nooit gekende weelde is. Mensen die nu veel minder hebben dan wij toen. Uw bakker vraagt u in deze dagen van be- VOED1NGSMIDDELEN p 10e PERIODE 1944 (3 SEPTEMBER-30 SEPTEMBER) lomiiiT - KA-410 LAMP VOOR HOUDERS VAN INLEGVELLEN GA 40! BROOD' BBOO»- BROOt* BROtJpf; 37 Am 38A<t*; 39 A o, 40 A a uooo BHOU8: »ROP» 37 38A«> 39Af 8BoJ)|C anoalik' afeook 37 A 38A,i> 39A# 40 A* a» o «-jpf BROÖif BR O i>X» HROOÖ 37 A <4> 38 Af 39 m O 3 37b 38b 39 b 4Öb W R O O» BROO», BROOli; 37e 38b 39b 4Öö anooi» BR O O»', RUSSISCHE ORDER VOOR ELEKTRISCHE APPARATUUR De Sovjet-Unie heeft een order bij de Britse firma Ferranti geplaatst voor testapparatuur voor hoge voltages, ter waarde van meer dan 300.000. Dit is de grootste order op dit gebied, welke ooit bij een Britse fabrikant is ge plaatst. Het contract is afgesloten mid dels „Machine import" te Moskou. KLANDESTIENE ZENDERS HET ZWIJGEN OPGELEGD Op zaterdag 9 april j.l. hebben op sporingsambtenaren van PTT in sa menwerking met de gemeentepolitie te Hengelo (Ov.) de klandestiene zender „De Zwarte Panter" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 35-jarige chauffeur-monteur J. D. te Hengelo. Op zondag 10 april j.l. werd in sa menwerking met de rijks- en gemeen tepolitie te Onstwedde de klandestiene zender „De Gele Tijger" gepakt. Hier werd proces-verbaal opgemaakt tegen de 22-jarige fabrieksarbeider J. S. te Onstwedde. De klandestiene zender ,Oude Sparta' onderging hetzelfde lot. Ook hier werd proces-verbaal opgemaakt en wel tegen de 36-jarige arbeider P. M. te Hallum (gem. Ferwerderadeel). vrijdingsherdenking een steentje te willen bijdragen aan de bevrijding van mede mensen, die nog altijd zuchten) onder het juk van honger en ondervoeding. De baten van deze actie, naar men hoopt een paar honderd duizend gulden, komen via de Ned. Org. v. Intern. Bij stand (NOVIB) ten goede aan de anti- hongercampagne die de F.A.O., de Land bouw- en Voedselorganisaties der Ver. Naties, de eerste 5 jaar gaat voeren. De uitvoering van de actie is organisa torisch en financieel mogelijk gemaakt door de belangeloze medewerking der Kon. Ned. Gist- eni Spiritusfabriek, de Stich ting Import Bloembureau, de Bedrijfsver. voor het Bakkersbedrijf en de Stichting „Nebato". (Vervolg van pagina 1) Dat is nog veel erger, vond de officier. Overigens had deze aanrijding beslist niet behoeven te gebeuren. Het zicht naar rechts is zeer goed en u kon het verkeer dus al van verre aan zien komen. Voor ik een voorrangsweg op ga kijk ik altijd drie maal naar elke kant en ik adviseer u dat in het vervolg ook te doen. Dat heb ik ook gedaan, luidde verdachtes repliek. Dan moet u ophouden met rijden, want dan ziet u niet goed meer, con cludeerde mr. Pfeil. Eis 50,— of 10 dagen. Ik heb ook al een eigen schade van 480,een eigen risicobedrag van 50,op m'n W.A.-verzekering en ik mis een verzekeringskorting omdat ik nu geen premie voor schadevrij rij den meer ontvang. Ik ben dus toch al flink gedupeerd, klaagde verdachte. In verband met deze schaderekening was rechter v. d. Brand bereid de voor gestelde boete met 10,— te verlagen. Het werd dus 40,of 8 dagen. Mej. M., analiste te Wageningen, en haar collega Van D., analist te Wage ningen, kwamen vrijdag op het Wage- nings kantongerecht samen voor de ba lie, omdat zij op de Generaal Foulkes- weg in hun woonplaats links op de rij baan gelopen hadden, terwijl rechts een voetpad aanwezig was. De jongelui waren op de weg aangereden door een bromfietser, die eveneens een proces verbaal gekregen had. Wij liepen naast elkaar, vrijwel tegen het hek aan de linkerkant, zo vertelden beiden, en we waren van plan over te steken naar het trottoir rechts. Omdat er nogal veel verkeer was op de weg bleven we links lopen tot dat gepas seerd zou zijn. De bromfietser kwam recht op ons af en week in het geheel niet uit. Iedereen maakt wel eens fouten, zo zei de officier, mr. Pfeil, in zijn re quisitoir. Wanneer we dan gesnapt worden doen we er maar het beste aan ons zelf heel hard op de borst te klop pen en Mea culpa, te zeggen. In het verkeer kun je je nu eenmaal geen fou ten meer permitteren. U moet eigenlijk blij zijn, dat u niet overgeslagen wordt en hier nu terecht staat, zodat u weet, dat de justitie ook voor die kleine overtredinkjes een tikje op de vingers geeft om ze af te leren. Veel mensen zien de noodzaak daarvan niet in, maar u hebt nu bemerkt welke gevolgen een kleine fout soms hebben kan. Eis tegen beiden 3,of 1 dag. Het vonnis luidde conform. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 17 april Beppie de Ruiter. 18 Nelly van Schuppen. 18 Jan Gerritsen. 20 Hennie van Meurs, Rens- woude. 21 Jan Damman. 21 Ina v. d. Kerk. Hartelijk gefeliciteerd! Zilverpapier en capsules gebracht door: Gerrit en Joke Goedhart en Henk en Han Wijnberger, Truusje Henken en Yvonne Hey kamp en Janneke v. Capel- leveen. Bedankt namens de blinden! De verjaardagen van Rieka, Corrie en Anton van Eden heb ik genoteerd. Hartelijk welkom in onze kring, ook de bovenstaande kinderen die zilverpapier brachten! RAADSELS Voor ouderen. I. Het is een glibberig dier. Zet een t voor het dier dan kent ieder mens er wel één van. Zet nog een andere letter er voor en het is harder dan steen. II. X - - - X - - - - X - - - X - - - - X - - X - - - X - - X Ie rij rivier in ons land. 2e rij plaats in Overijsel. 3e rij riviertje in Limburg. 4e rij hoofdstad van provincie. 5e rij plaats die eerst Duits was. 6e rij rivier in ons land. 7e rij plaats in Groningen 8e rij plaats in Noord-Brabant. 9e rij rivier in Utrecht. 10e rij plaats in Zuid-Holland. Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Noord-Holland. III. Verborgen bomen. 1. Er liep een rilling over zijn rug. 2. Zoek eens in die kast An. Je vindt het vast. 3. Karei, in die bus zitten koekjes. 4. Vind jij Mientje Hazel aardig? 5. Ik ga sparen voor rolschaatsen, Piet. Voor jongeren. I. Ik ben een roofdier, maar haal je mijn eerste letter weg, dan wordt ik honderd jaar. II. X - - een mannetjesgeit. X de 15e letter v. h. alfabet. X - - boodschappen haal je in 'n X - - na tien komt X - - kippen lopen overdag in de- X - - de muis in de X - - een jong schaapje. X - - om mee te horen. X - - om mee te zien. X - - een wild konijn of een Op de kruisjeslijn komt de naam van iets wat bij het ontbijt op tafel staat. III. Een soepje zou uit wand'len gaan, Ze had haar mooiste kapje aan. Ze had een deftig dehoje op, 't Stond scheef op haar fluwelen [pok. In elk van deze vier regels is een woord geschreven, waarvan de letters in de verkeerde volgorde staan. Zoek ze maar eens op. In een drukke winkelstraat woont een banketbakker. Er zijn twee grote etalages, waarin van allerlei lekkers staat. Voor het ene raam kun je moccapunten, slagroom- taartjes en appelgebakjes zien liggen, maar voor het andere raam staan hazen van chocolade en mandjes met eitjes en gele kuikentjes. Ja, 't zal ook gauw Pasen zijn en de banketbakker hoopt, dat de mensen maar veel van al die lekkere din gen zullen koperu Ik stond eens even te kijken voor de etalage en ik ontdekte ook nog een grote chocoladekip. Sjonge, wat waren al die dieren mooi gemaakt, net echt. Ik moest koekjes halen en toen ik dat gedaan had ging ik weer naar huis. Maar 's nachts droomde ik warempel van die etalage met hazen en een kip en dat zal ik nu eens even vertellen. Het was nacht. In de straat, waar de banketbakkerswinkel staat, was het heel stil. Alle mensen sliepen, maar de paas hazen en de kip in de etalage waren nog goed wakker. „Jij mag niet mopperen," zei een| van de paashazen tegen de kip van chocolade, „jij hebt een heleboel van die kleine gele kuikentjes om je heen, maar wij paas hazen staan hier maar alleen in de eta lage en dat is helemaal niet leuk. Wij zou den ook wel wat kleine paashaasjes om ons heen willen hebben. Dat zou gezellig zijn. De mensen konden er dan eens naar kijken en wat kleine paashaasjes kopen voor hun kinderen." „Ja," zei de chocoladekip, „je hebt wel gelijk, mijnheer haas, maar ik kan het ook niet helpen. De banketbakker heeft wel eitjes en kuikentjes in de etalage ge legd, maar geen kleine haasjes." „Dat is toch erg jammer," meende de haas. „Zou er niets aan te doen zijn?" „O jawel," zei de chocoladekip, „wij kippen zijn heel handig in die dingen, ik kan wel zorgen dat er een stel kleine chocoladehaasjes in de etalage komt." „Jonge," zei de haas, „dat zou prachtig zijn, maar hoe wil je dat voor elkaar krij gen, juffrouw kip?" „Och, dat is heel eenvoudig, er liggen eieren genoeg voor het raam, ik ga lekker een poosje broeden op een stel chocolade eitjes en dan zul je wel eens zien wat er voor de dag komt. Of je nu als gewone kip op kippe-eieren zit te broeden of als chocolade kip op chocolade-iederen, er komt altijd wel wat van terecht." „Zou je voor ons willen broeden, juf frouw kip?" vroeg de paashaas. „Met alle plezier," antwoordde de kip, „ik begin er direct mee." En toen zag ik in mijn droom, hoe de chocoladekip in de benen kwam. Ze liep voorzichtig door de etalage en ze ging rustig op tien bruine chocolade-eieren zit ten. De banketbakker had niet in de ga ten, dat de kip zo ineens op eer* andere plaats in de etalage zat en daardoor kon ze rustig broeden. NA VEERTIEN DAGEN Veertien lange dagen en nachten zat de kip op de chocolade-eieren. „Ik hoop," dacht de kip, „dat ze mij niet direct ver kopen, want dan komt er niets van te recht." Dat gebeurde gelukkig niet, want het zou nog even duren voor het Pasen was en hoewel de mensen wel vaak naar de mooie etalage keken, kochten ze nog niet voor Pasen. Iedere nacht zei de paashaas: „Hoe staat het er mee, juffrouw kip, merk je al wat?" „Och vent," zei de kip dan, „jaag me toch niet zo, laat dat broeden nu maar aan mij over, dat komt best goed, maar je moet me even de tijd gunnen." En toen op een nacht was het feest in de etalage van de banketbakker. „Meneer haas," zei de kip, „ik geloof dat de eieren vannacht zullen uitkomen." „Prachtig," jubelde de haas, „dan zitten we hier als paashazen niet meer alleen in de etalage, dan hebben wij jonge paas haasjes, net als jij kuikentjes hebt, juf frouw kip." En ja hoor, om vier uur in de nacht werd er ineens gezongen onder de paas- kip. „Stil," zei de paashaas, „ik hoor wat!" Alles wat in de etalage van de banket bakker stond luisterde aandachtig en toen hoorde men zacht zingen: Wij zijn tien kleine haasjes, Wij kruipen uit het ei. Wij zijn mooi bruin en lekker, Wij horen er ook bij. TIEN KLEINE HAASJES Toen ging de kip rechtop staan en tien kleine haasjes huppelden door de etalage. „Nou," zei de kip, „wat zeg je daarvan, meneer haas?" „Nou," zei de paashaas, „dat heb je net jes gedaan, juffrouw kip, wat een mooie ahasjes zijn dat en wat zullen de mensen kijken als ze die morgen in de etalage zien staan." Maar het meest verwonderd keek de volgende morgen de banketbakker. „Nu moet je toch eens kijken," zei hij tegen de winkeljuffrouw, „we hebben tien chocolade eieren van een kwartje per stuk in de etalage gelegd en nu zijn ze allemaal weg, heb je ze verkocht?" „Nee meneer," zei de winkeljuffrouw, „ik heb wel suikereitjes verkocht en ook mandjes, maar nog geen chocolade-eieren, spaar elke week extra door PAAS-VOORDEEL elk 2e pak roodmerk van 156 ct voor èn 10% korting blikje van 90 voor 08 ct èn 10% korting 6 /s-j Chocolaadjes pakje èn 30 zegels. 15 ct voordeelt Appelmoes blik èn 36 zegels. 1 8 ct voordeel! Smeerkaas pakje èn12 zegels, Toast pakje èn 18 zegels, Mayonaise tube èn 24 zegels. 12 ct voordeel! Limonade siroop fles 0.6 liter èn 56 zegels, Sherry fles èn220 zegels, 110 ct voordeel! Port fles èn220 zegels, 110 ct voordeel! Vermouth 'n echt Ital. apéritief fles èn 220 zegels. 110 ct voordeel! Andalino heerlijke vruchtenwijn fl. èn 60 zegels, Paaskoek|e met 10% Paasmelange 200 gram 75 -10% Fijne vleetwaren èn 10% korting Berliner too gram 39-io% Schouderham 100 gram 45-io% het is nog wat vroeg voor Pasen, maar kijkt u eens, daar staan tien chocolade haasjes in de etalage. Wat een schattige beestjes, daar zullen de mensen schik van hebben." „Ja, je hebt gelijk," zei de banketbak ker, „nu ik moet zeggen dat ik er niets van snap, maar die haasjes zijn meer waard dan die chocolade-eieren van een kwartje." Toen nam de banketbakker een prijs kaartje en dat legde hij netjes voor de tien chocoladehaasjes en op dat kaartje stond: 40 cent per stuk. En toen werd ik wakker De bestuursverkiezing b*j de jaarverga dering, die de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, afd. Scherpenzeel, woens dagavond hield in Marktzicht vormde wel een van de belangrijkste agendapunten. De voorzitter, de heer G. H. Stotijn, legde zijn functie, na deze tal van jaren te hebben bekleed, en naar hy meende nu de tyd ge komen was zgn plaats aan een jongere ter beschikking te stellen, neer. Eveneens de vice-voorzitter, de heer H. Valkenburg J. Jzn. Beide heren bleven wel deel uit ma ken van het bestuur zonder evenwel hier in een functie te bekleden. Wegens zün ho ge leeftyd bedankte ook de heer G. ten Broek. In zijn openingswoord verwelkomde de van 48 cent Een van De Gruyter's lekkerste biscuitjes, deze week extra vers. van 40 een» Soep met balletjes I Wie komt daar niet graag voor aan tafel. van 50 cent Nougat dat Is de nieuwe smaak. Probeer ze eens. Heel voordelig. hat Snoapja van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van I 4.- De Gruyter-artikelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig van 13 t/m 19 april 1960 60041' voorzitter speciaal de ere-voorzitter, bur gemeester mr. C. P. Hoytema van Konijn burg. Hij achtte het werk van de V.V.V. verder van groot nut. Volgens hem was de bevordering van het vreemdelingenver keer in Nederland nog te weinig een ge perfectioneerde industrie, zoals men die vaak in de andere landen aantreft. Na de notulen en het jaarverslag vond de heer Stotijn dat men trots op V.V.V. mag zijn. De vereniging heeft immers de stoot ge geven tot het bouwen van een zwembad (in 1952), de stichting van een gasfabriek (1914) en de oprichting van een floralia- vereniging (1958). Hierna overhandigde de heer Stotijn de voorzittershamer aan de heer H. Valken burg. De penningmeester, de heer G. H. Ver woerd, bracht hierna verslag uit en meld de een batig saldo van ruim 470, De kascommissie was bij monde van de heer B. W. Hooyer vol lof over het beleid van de penningmeester. In de nieuwe kas commissie kregen zitting de heren Jac. Pluygers en T. H. H. Werner. Bij de bestuursverkiezing werd in de va cature ontstaan door het bedanken van de heer G. ten Broek voorzien door de be noeming van de heer W. J. Cramer. De heer Ten Broek werd benoemd tot erelid. De heer Stotijn wees er nog op, dat de plannen om het monument voor de geval lenen te verplaatsen de volle instemming hebben van V.V.V. Ten aanzien van de herdenking van het 60-jarig bestaan van de vereniging dat dit jaar zal worden gevierd, werd medege deeld, dat het bestuur hierover planner* zal uitwerken. Hierna vertoonde de heer B. Valkenburg een aantal dia's van zijn reis langs de Middellandse Zee. CONCERT FORTISSIMO De Scherpenzeelse accordeonvereniging Fortissimo gaf deze week een concert voor de patiënten van huize Geerestein dat bij de aldaar verpleegden zeer in de smaak viel. Het ligt in de bedoeling om een der gelijk concert deze zomer te geven tijdens een tuinfeest in huize Geerenstein. V.V.D.-BIJEENKOMST De V.V.D., afdeling Scherpenzeel, houdt maandag 11 april aanstaande om 8 uur in de Sociëteit een bijeenkomst waarbij de heer B. v. d. Brink, secretaris der gemeen te Scherpenzeel, een causerie zal houden over de gemeentefinanciën en de finan ciële verhouding tussen rijk en gemeente. BRITSE BEVOLKING ZAL NAAR SCHATTING GROEIEN Volgens de schatting van de Registrar General, zal de Britse bevolking van 45.5 miljoen (stand 30 juni 1959) tot 52.4 miljoen in 1999 toenemen. In 1964 zal het land 46.6 miljoen inwoners heb ben en in 1879 49.2 miljoen. De vooruitzichten behelzen dat het overschot van 1.5 miljoen vrouwen in 1959 geleidelijk zal teruglopen totdat er in 1999 slechts 512.000 vrouwen meer zullen zijn dan mannen.

De Vallei | 1960 | | pagina 5