li)ou^ PAUK J tempo Tl P ©J? G.V.V.V. speelt zaterdag om drie uur tegen Huizen GVVV - HUIZEN RHENEN SCHERPENZEEL RENSWOUDE AMERONGEN Altyd iets aparts 111: D. J. Anbeek LIENDEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN COLBERTS SPORTPROGNOSE DINSDAGKOOPJES Wasknijpers Kleerhangers Nesten schalen 0.45 0.59 3.59 Harris tweed Lichtgewicht colberts Pantalons A.s. zaterdag, aanvang 3 u. Terrein Buurtlaan Uitreiking Jeugdverkeers- diploma's Uitreiking verkeersdiploma's Uitslag van de Paas-kleurwedstrijd Wie wordt Modinette Nederland 1960 1,98 - 2,95 - 3,50 3,95 Zondagsdienst doktoren le Paasdag 2e Paasdag Voor SPARTA bromfietsen en prima service Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren le Paasdag 2e Paasdag PFAFF NAAIMACHINEHUIS VLOERKLEDEN ANT. DE RUITER As ik nou al et een en ander over het feestpergram lees, dat wij om de be vrijding van vijftien jaar geleeje te herdenke, begin mei af te werke zelle krijge dan gaan mijn gedachte onge- markt terug naar die daage. Sjonge, zee Bram van de week, dat was een mooie tijd. Toen, die daage van de bevrijding. Wat hebbe we toen een lol beleefd. Echte lol, wel te verstaan, zee Bram. Niet van die in mekaar ge draaide leut van teugeswoordig. Nee, toen kon ie niks anderst dan feeste. Springe en zinge mit niks onder de kurk en mit gien fetsoendelik hemd an je gat. Beste minse, dat ken ik mar ten deele mit Bram eens weeze. Netuurlik, we hadde feest, zooas we nog nooit beleefd hadde. Iedereen die nam iedereen in de arm. Je keek gien ins wie je buur man was, mit wie je liep te hosse. Stande waare der toen niet. Neederland was bevrijd. Het Neederlandse volk was bevrijd. En dat volk dat waare we allemaal bij mekander. En dat vierde as één man feest. Zoo zien wij et, ja. Ik en Bram. Om dat wij gien verdere naarigheedes van die fraaie heere hadde oovergehouwe dan een plukkie booneblad in de pijp en een kraakfiets mit tuinslang om de wiele. Mar hoope minse hebbe dur veul naardere herinneringe an oovergehou we. Die zelle op dat moment femilie- leede gemist hebbe, die deur de ge-' meene niekusse van die tijd vermoord waare. Ik wil daar niet verders op ingaan. Ok al om niet onnoodig pijnlijke her inneringe te gaan ophaale. Veur de be- trokke minse dan. Mar an de andere kant motte wij - minse, die de oorlog niet zoo geveuld hebbe - hier juust te sterker an denke. In de eerste plaats de gevalle vaaderlanders herdenke bij zoo'n vijftien jaar bevrijding. Flinke keerels en vrouwe, die hun eige leeve hebbe gegeeve veur één Neederland. Niet veur dur eige hoopie. Veur dur eige kerkie, veur dur eige pertijgie, mar veur Neederland. En as ie dan de toestand van van daag bekijkt minse dan wor ie daar toch effe stil onder. Dan gaa je toch zitte betreure van wij dur zoo hier en daar van gemaakt hebbe. Dan leeve we toch wel weer een heel eind van die bevrijdingsdaage af. Veul en veul meer dan vijftien jaar. O, ik weet et wel: we zijn mar minse. En dat zijn wel degeene, die dur et minst van maake onder al de dinge waar leeve in zit. Mar toch is et niet goed om altijd mar te kenne scherme mit et gezegde: et is mar minsewerk. Ok as mins hebbe we de taak om dur zoveul meugelik van te maake. En dan niet in de eerste plaats veur ons eige, mar juust veur die ander. En daar juust kenne we op allerlei meniere onderuut. En de mooiste me- nier die wij uitgedocht hebbe is wel, dat we onze principes toch niet over boord kenne smijte. En daar rijme we dan alles mar op deur. Op die menier blijft dur dan van onze fraaie principes gien draad oover. 't Is belangetjie zus en veurdeeltjie zoo. En daarveur hebbe we onze be vrijding nou eerlik niet gekreege. Dat praat gien mins mijn onder me pet van daan. Daarom, beste leezers, laate we nou es laate zien, dat we al die heldedaade nog niet vergeete zijn. Dat we onze be vrijding en onze heel koninklijke fe- milie nog in eere houwe. We gaan et herdenke. Ooveral as één volk. Ik hoop dat we dur allemaal van onder de indruk komme. Want we heb be stuk veur stuk reede om dankbaar te zijn. Jelui allemaal en Wout Blauwkous. in de moderne tinten mos groen, roestbruin en blauw groen De voetbalcompetitie is praktisch afgelopen. Dat wil echter niet zeggen, dat men nu van voetbal verstoken blijft, want de bekerwedstrijden zjjn voor de KNVB in volle gang, terwijl de afdeling Utrecht komend week eind een aanvang met de bekercompetitie maakt. Vandaar dat ook in Veenendaal druk gevoetbald wordt. GVVV speelt thuis tegen Huizen. Deze wedstrijd begint op verzoek van Huizen reeds om drie uur. Dit kan een leuke ontmoeting worden die de Vee- nendalers heel wat krachtsinspanning zal kosten. Winst zien we voor de Buurtlaanbewoners dan ook nog niet. Het kan in het gunstigste geval een ge lijk spel worden. Volgens mededelingen in de Sport kroniek gaat DOVO naar Amersfoort, om CJVV te bekampen. Dit is een te genstander van vroeger die ook heel wat mans is. Mogelijk zit er een kleine overwinning voor de rood-witten in, maar dan zal het toch hard werken worden. Bij bekerwedstrijden wordt de zaak nogal eens door elkaar gegooid. Wij zullen dan ook geen prognose geven, doch volstaan met de weergave van het programma. Zaterdagvoetbal: Rubo Sportclub Rhenen Valleivogels SV Panter Advendo DVSA NSVS Musketiers Kulan Terre Neuve Scherpenzeel Veslaco Zondagvoetbal: Renswoude Oranje Wit (comp.) wordt zaterdag gespeeld. Voorwaarts Scherpenzeel eveneens zaterdag. Rhenus SVMM, 2e paasdag. plastic, betere uitvoering frisse kleuren 2 kaarten van 12 stuks samen plastic rokkenhangers stevige kwaliteit nu slechts 3 voor Prima kwaliteit aardewerk 6-delig, pastelkleuren, nu Alleen dinsdag 19 april Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 JAARVERGADERING GROENE KRUIS De vereniging „Het Groene Kruis" te Veenendaal houdt op woensdag 20 april a.s. in het gebouw voor Gezondheidszorg aan de Eikenlaan haar jaarlijkse algeme ne ledenvergadering. Behalve de notulen jaarverslagen en begroting 1960 is er een bestuursverkiezing waarbij aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. H. Kets en F. H. van Schuppen. DE INSTUIF VERTOONDE SPANNENDE FILM Het jeugdwerk De Instuif heeft woens dagavond in het gebouw aan de Industrie laan voor een groot aantal jongeren van 15 jaar en ouder de film „Ich suche dich" vertoond. De film die zich afspeelde in medisfhe kringen was bijzonder spannend enhad een sterk religieus karakter. Zowel de kwaliteit van de film als die van het geluid was zonder meer uitstekend te noemen. DAMMEN Maandag j.l. werden in het „Trefpunt" de volgende partijen voor de onder linge competitie gespeeld. C. Heikamp E. de Kleuver 11 A. Keijman J. Vermeer11 W. van Manen J. Roks 02 H. Edink D. Hendriks 20 G. Brands P. v. Schuppen 11 H. v.d. Brandhof B. Valkenburg 20 B. Ruiswijk D. v. Baren 11 H. Diepeveen H. v. Beek02 G. v. Dijk A. Keijman 11 J. Vermeer D. Leeuwenkamp 20 59,50 - 69,50 in alle gangbare tinten 29,75 - 39,50 - 49,95 - 52,50 Terlenka - Trevera - Cö- telé weefsels aangepast bij de moderne colberts 29,75 - 39,75 - 42,50 voor exclusieve kleding Hoofdstraat 75 Veenendaal OPGEHOUDEN TE BESTAAN Op 6 april j.l. is de derde Sowjet-aard- satelliet, die op 15 mei 1958 werd gelan ceerd, in de dichtere lagen van de atmos feer gekomen en heeft daarmee opgehou den te bestaan. De Spoetnik bevond zich 691 dagen in zijn vlucht en legde in to taal een afstand af van ruim 448 miljoen kilometer. Op 6 april 's-morgens werden de laatste radoisignalen van de derde Spoetnik door de Sowj et-waarnemingsstations bij zijn 10.035 ste omwenteling ontvangen. De sig nalen werden geregistreerd tot het ogen blik dat de Spoetnik uit het waarne mingsbereik was verdwenen. Op grond van de berekeningen en aan de hand van de gegevens van de laatste waarnemingen op het westelijk halfrond, heeft de Spoetnik bij zijn 10.037 ste om wenteling, waarvan de omlooptijd 87 min. bedroeg, opgehouden te bestaan. NIEUWE WIJSJES OP CUNERATOREN Het automatisch spel van het carillon in de Cuneratoren speelt twee nieuwe wijsjes. Voortaan zullen de melodieën aan het einde van elk kwartaal worden ver stoken op de speeltrommel. Van nu af aan kunnen de Rhenenaren op het hele en halve uur luisteren naar: „Wie gaat mee over zee, houd je roer recht" en „De winter is vergangen". „SIMAVU'-COLLECTE IN RHENEN De in Rhenen gehouden „Simavi"-col- lecte heeft niet minder dan 628,93 opge bracht. Een pracht resultaat vergeleken bij andere jaren. Ruim 200 kinderen waren woensdag middag j.l. samengekomen in het Gebouw „Irene" om er van getuige te zijn, dat aan 143 geslaagden het Jeugdverkeersdiploma zou worden uitgereikt. Het was de heer Verbeek, voorzitter van de afdeling Rhenen van het Verbond voor Veilig Verkeer, die de jongens en meisjes feliciteerde met het behaalde suc ces. Bijzonder jammer vond hij het, niet meer jongens en meisjes geluk te mogen wensen^ Het is echter zo, dat er dit jaar nu eenmaal veel fouten zijn gemaakt. Het verheugde hem echter zoveel te meer, dat er desondanks toch nog 3 kandidaten zijn, aan wie het diploma „met lof" kan wor den uitgereikt. Onder luid applaus overhandigde de heer Verbeek de tweeling zusjes G. en L. Wisgerhof en A. Wijkniet het zo begeer de diploma en werd hen voor het front van alle leerlingen het Veilig Verkeers- speldje opgespeld. Als beloning voor de uitzonderlijke prestaties ontvingen ze nog een aardig leesboekje. De commandant van de rijkspolitie, de heer Zijlstra, wees de leerlingen vervol gens op de waarde van het diploma era sprak de hoop uit, dat allen gespaard mochten blijven van de zo veel vuldig voorkomende verkeersongevallen. Nadat het Verbond voor Veilig Verkeer de bijzondere instructieve film „Klaar Over" en een prachtige natuur-kleuren- film over Zuid-Afrika had gedraaid, be hoorde ook deze welgeslaagde middag weer tot het verleden. In het verenigingsgebouw aan de Molen weg werden woensdagmiddag aan een 80- tal leerlingen van de hoogste klassen der openbare en christelijke school diploma's uitgereikt van het kort geleden gehouden schriftelijke en praktische examen. Voor af werden door het Verbond voor Veilig Verkeer een tweetal verkeersfilmpjes vertoond. Alvorens tot uitreiking van de diploma's werd overgegaan wees de voorzitter van de afdeling, de heer B. v. d. Brink de kin deren erop dat lerera van de verkeers regels moeilijk is, doch de toepassing hier van nog moeilijker. Vervolgens werden door de burgemees ter, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, de diploma's aan de geslaagden uitgereikt waarbij hij de kinderen wees op het steeds drukker wordende verkeer en zij vooral niet moesten denken dat zij nu alles van de verkeersregels afwisten. Opletten was een eerste vereiste. Een speciaal woord van lof had de burgemeester voor drie leerlingen, van iedere school één, t.w. Teunis ter Maaten, Breunis ter Steeg en Jan Boom, die het examen zonder fouten hadden afgelegd. Als blijk hiervoor moch ten zij een verkeersspeldje in ontvangst nemen. Door de 16-jarige Jan v. d. Kamp waren op alle diploma's de namen der leerlingen keurig met de pen getekend. Na de uitreiking der diploma's werden de kinderen op een glaasje limonade ge trakteerd. BESTE JONGENS EN MEISJES, Hier is de uitslag van de Paas-kleurwedstrijd. Vlug he? Een heleboel neven en nichten hebben hun best gedaan op de kleurplaat en het was prettig werk om al die fleurige inzendingen te bekijken. Ik heb er vier uitgezocht die, naar mijn mening, dit keer de prijzen verdienen. Hier komen ze: Groep ouderen: le prijs: Ko Lochtenberg, 13 jaar, Klaas Katerstraat 22, 2e prijs: Gonnie de Kroon, 12 jaar, Kon. Wilhelminaweg 70, Amerongen. Groep jongeren: le prijs: Joke Hofland, 9 jaar, Emmalaan 4, Rhenen. 2e prijs: Aleida Budding, 8 jaar, Emmalaan 51, Veenendaal. Alle vier hartelijk gefeliciteerd. Zo jullie weten bestonden de prijzen uit vier spelen, n.l. voor de groep ouderen een ping-pongspel en een croketspel; voor de groep jongeren een carrierspel en een electrospel. Allemaal weer bedankt voor jullie inzendingen en hier plaats ik nog de namen van de kinderen die met hun werk een eervolle vermelding verdienden: Harry Coumans, Rudi van Manen, CoiTie van Veenendaal, Beppie Gaasbeek, Arie Veenhuis, Jan v. d. Bovenkamp, André de Koning, Ellen van Stuijvenberg, Jan Lancé, Cootje de Pater, Gerrie Broers, Jolanda Buys, Marijke Brinkman, Riekje Meerveld, Lonneke Alsema, Henny Hutink, Annie Troost, Henk Klumpe- naar, Irma v. d. Bosch, Laura Hoevens, Ria van Wagensveld, allen te Veenendaal; Marie Louise Kuijpers, Beppie Kapaan, Menno en Gerda van Ginkel, Beppie Gerritse, Ina Hofland, Alie Hovestad, Jannie Heemsbergen, Marietje Versteeg, Roelof Rosbag, Johan v. d. Hoofdakker, Willy de Jager, Gerrie van Wendeloo, Peter Opperman, allen te Rhenen; Jacob van Westeringh, Tonnie Hootsen, Dikkie van Wijk, Tiny Verwoert, Corrie Verbeek, Gijsbertha ter Maten, allen te Achterberg; Paulina v. d. Ham, Sijtje van Leeuwen, Marijke v. d. Bogaard, Jannie v. d. Kaai, Gerda van Eem, Annie Robbers, allen te Renswoude; Jannie van Donke laar, Piet Bakkenes, Janny Post te Ederveen. E. J. en Gerrit Henken, Attie Doornenbal, Beppie Jagtenberg te O verberg; Hansje v. d. Schuur, Peter Drost te Eist; Truus v. d. Meent te Lunteren; Wim Snijders te Nijkerk en Jannie van Heemsbergen te Klundert (N.Br.) GEEN SPREEKUUR De burgemeester van Renswoude is we gens ambtsbezigheden verhinderd om op woensdag 20 april a.s. spreekuur te hou den. De eerstvolgende zitting hiertoe zal nu worden gehouden op woensdag, 27 april a.s., des namiddags van 2 tot 3 uur in het gemeentehuis. BETALING ZITPLAATSEN De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Renswoude hoopt op woensdag 20 april a.s., zitting te houden voor het ontvangen van zitplaatsgelden. Deze zitting wordt gehouden zowel des voormiddags als des avonds in de consis torie. VERGADERING N.C.V.B. De afd. Renswoude van de Ned. Chris ten Vrouwenbond hoopt op woensdag 20 april a.s. haar maandelijkse vergadering te houden in het gebouw Rehoboth. Spre ker op deze avond is ds. Laarman van Utrecht over het onderwerp: „Het won der van het geloof". Tevens worden de leden verzocht zich op te geven en gelijktijdig de kosten te willen voldoen voor het jaarlijkse uit stapje, dat deze keer wordt gemaakt op woensdag 29 juni a.s. VOETBALVERENIGING VERGADERT Woensdagavond 20 april a.s. houdt de voetbalvereniging „Renswoude" haar jaar lijkse ledenvergadering in gebouw „Re hoboth". De agenda vermeldt o.a. ver- kiezing van bestuur en elftalcommissie. VOETBALNIEUWS Zaterdag speelt „Renswoude" haar laat ste thuiswedstrijd in de competitie tegen I „Oranje-Wit" uit Eist. Deze wedstrijd was oorspronkelijk vast gesteld voor de tweede paasdag, doch is nu verplaats naar bovengenoemde datum. KLEP GING OPEN Een tot nog toe onbekende bestuurder van een tractor met daarachter een ge vulde giertank, reed dinsdagmiddag over de Glashorsterdijk toen op een gegeven moment door onbekende oorzaak de klep van de giertank open ging. Over een af stand van pl.m. 150 meter werd het weg dek bedekt met een dikke brei van dit groeizame spulletje. De vrijwillige brand weer moest er met de tankwagen aan te pas komen om het wegdek weer schoon te spuiten. SCHIETRESULTATEN De leden van de schietveren. „Scher penzeel" schoten dinsdagavond in de So ciëteit de laatste wedstrijd van het win terseizoen. Dinsdag 19 april aanstaande houdt men de jaarvergadering. De resul taten van deze eindwedstrijd waren als volgt: N. Klumpenaar 95, C. Valkenburg jr. 92, A. Valkenburg 91, P. Engelenburg 91, J. Koudijs 88, M. Berendse 87, G. J. de Joode 85, J. van Eist en H. Methorst 83, A. van Dusschoten en H. Berendse 80 punten. MARKTBERICHTEN Aanvoer kippe-eieren 775.000 stuks. Prijs 10,85 tot 11,25 per 100 stuks. Mid- denprijs 10,85. Handel vlug. Aanvoer biggen 158. Prijs 45,tot 64,— per stuk. Handel vlug. DAMMEN Onderlinge competitie: Faber Van Wamel 20 Wildeman A. v. Zomeren02 Van Loon A. v. d. Grift02 R. Berkhof A. v. d. Kolk11 Meijer Wildeman 20 E. v. d. Grift v. d. Berg1—1 Veldhuizen Visser 20 Reede Smits 11 Van Ewijk G. v. Zomeren20 Deze vraag zal in de komende weken en maanden weer voor de nodige spanning zorgen onder de vele modinettes van de confectie-ateliers in ons land. Het vorig jaar was het een stralende mejuffrouw Impink uit Medemblik, die op de slotavond van de Modinette Manifestatie 1959 in het Concertgebouw te Amsterdam de titel voor dat jaar en de daaraan verbonden diamanten Modinette-ring kreeg. Dit begeringswaardige kleinood en ze- S.G.P. VERGADERDE Onder voorzitterschap van de heer Har deman, hield de S.G.P. vrijdagavond in het lokaal achter de Ned. Herv. Kerk een ledenvergadering. Nadat deze vergade ring op de gebruikelijke wijze was ge opend door de voorzitter, werden door de secretaris, de heer Sterk, de notulen ge lezen en verslag uitgebracht van het be zoek aan de algemene vergadering te Utrecht, de provinciale vergadering te Arnhem en van de vergadering van de Statenkring Ede te Lunteren. Nadat door de voorzitter hieromtrent door de leden door de leden gestelde vragen waren be antwoord werd door de heer H. Valken burg een inleiding gehouden over het on derwerp „Verzekering", waarop een le vendige discussie volgde. JEEP SLIPTE Door het enigszins natte wegdek raakte de bestuurder. P. uit Scherpenzeel, maan dagmorgen vroeg met zijn jeep aan het slippen in de bocht op het Oosteinde ter hoogte van hotel „De Zwaan". Komende uit de richting Amersfoort, sloeg hij de weg over en reed pardoes tegen de pui van „De Zwaan" op, tengevolge waarvan de muur enigszins naar binnen werd ge drukt en de grote caféruit aan diggelen brak. De bestuurder van de jeep kwam met de schrik vrij. ker ook de zilveren modinette-ringen, welke in verschillende plaatsen aan de beste modinette werden uitgereikt, als mede de daarmede gepaard gaande feest avonden, hebben zozeer tot de verbeelding der modinettes gesproken, dat uit haar eigen kringen het verzoek voortkwam de ze Modinette Manifestaties zo mogelijk jaarlijks te herhalen en voor dit jaar werd daaraan door de werkgevers al vast graag voldaan. Voor de eerste helft van dit jaar werd voor deze omgeving de volgende Modi- nette-avond vastgesteld: op 10 juni te Utrecht in Tivoli. Op deze avond treden (met een hierna te noemen uitzondering) de volgende ar tiesten op: mej. Letty Kosterman als quiz-leidster, Mieke Telkamp, Willy Al- berti, Toby Rix en het Cocktail Trio. VOORRONDE Als voorbereiding voor deze Modinette- avonden wordt op elk deelnemend atelier een vóórronde gehouden voor het aan wijzen van de beste atelier-vertegenwoor digster. Dit gebeurt door een bedrijfs- jury op grond der beoordeling van de schriftelijke antwoorden op een algemene en een vaktechnische vraag. Iedere Modi nette, die 17 jaar oud is en tenminste één jaar modinette, kan zich voor deze vóór ronde opgeven. De aldus aangewezen ate lier-vertegenwoordigsters ontmoeten el kaar op de plaatselijke Modinette-feest- avonden, waar zij zich onderwerpen aan een quiz van Letty Kosterman. Wie het er daar naar het oordeel van een stede lijke jury het beste afbrengt, wordt de plaatselijke modinette 1960, ontvangt de zilveren modinette-ring en dingt in het najaar op de grote finale mee naar de ti tel Modinette Nederland 1960. De beste van haar ziet zich dan beloond met de diamanten ring. In het gebied van de Gelderse Vallei doen aan de verkiezing mee Mantelfa- briek „Speciaal" te Veenendaal en C.B.U. te Amerongen. Wanneer en waar de voor ronden van deze bedrijven gehouden zul len worden, is nog niet bekend. WAGENJASJES KLEUTERJASJES KLEUTERJURKJES REISZAKKEN enz. enz. Zie ook onze enorme sortering in baby-artikelen. Zie etalage: Korsettenhuis, Hoofdstraat 66a LET OP HET JUISTE ADRES BEVESTIGING EN INTREE KAND. J. VAN DER HOEK Kandidaat J. van der Hoek uit Rotter dam zal zondagmiddag 24 april a.s. om half drie, na vooraf 's morgens om half tien te zijn bevestigd door ds. E. C. B. Kok uit Rotterdam-Charlois, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Ommeren in de burgelijke gemeente Lienden en in de classis Tiel. Hij is daar beroepen in de vacature van ds. J. van Vliet, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met in gang van 1 februari van dit jaar emeri taat werd verleend. Kandidaat Van der Hoek werd op 7 september 1918 te Rotterdam geboren. Hij bezocht eerst een middelbare handels avondschool en was ongeveer twintig jaar werkzaam als kantoorbediende. De laatste jaren daarvan was hij handelscorrespon dent bij een handelsfirma in granen, za den en peulvruchten in de Maasstad. Na derhand bezocht de heer Van der Hoek een avondlyceum en studeerde hij verder nog aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij op 10 juli 1958 zijn kandidaatsexamen en op 22 januari van dit jaar zijn kerkelijk examen deed. Na zijn kandidaatsexamen was kandidaat v. d. Hoek ongeveer een jaar bij ds. E. C. B. Kok in de Carnisssewijk (gemeente) te Rotterdam-Charlois werkzaam als cate cheet. Sinds september van het vorige jaar is hij in de wijkgemeente van Kok nog werkzaam als pastoraal medewerker. Kandidaat Van der Hoek werd op 9 fe bruari van dit jaar na een te Utrecht ge houden colloquium toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Herv. Kerk. ZANDSTRAAT 84 Vanaf maat 8Vt RECHTSTREEKSE TREINVERBINDING LONDEN MOSKOU Met ingang van 29 mei a.s. zal een recht streekse treinverbinding worden inge steld voor passagiers tussen Londen en Moskou. De reis in beide richtingen zal drie dagen in beslag nemen. Een eerste klas slaapwagen bestaande uit twee-per- soons hutten zal via Harwich naar Hoek van Holland reizen en vandaar via Duits land naar Rusland. De prijs van een eer- ste-klas retuor ((maaltijden niet inbegre pen) zal ongeveer 70 bedragen. VEENENDAAL Geboren: Bernardina Allegonda, d. v. B. F. J. M._ Becker en G. G. van Essen; Ella Janke, d. v. W. Dijkstra en H. C. Drost; Wout, z. v. E. J. van Schuppen en S. Anbeek; Céleste Manon, d. v. C. T. G. Slieker en M. W. T. Markslag; Annette Marie, d. v. H. van Riemsdijk en M. A. v. d. Spreng; Henrika Everharda, d. v. A. T. Seising en G. G. Jacobsen; Jan, z. v. E. Veenbrink en E. Hazeleger; Anne Ar nold, z. v. R. Slok en J. Jansen; Jan, z. v. J. Versteeg en J. Blotenburg; Dirkje, d. v. T. Jongman en P. Looij. Ondertrouwd: E. W. Brouwer en E. van Doorn. Gehuwd: N. van de Steeg en P. J. de Koning; J. W. van Barneveld en C. Strij ker; T. Spies en C. M. Muller; H. van Zoest en J. A. Schakel; J. W. van de Wal en D. Budding. Overleden: Klaas van den Heuvel, oud 84 jaar, weduwnaar van W. Huijdink. Petronella van Nellestijn, oud 80 jaar, wed. van G. J. van der Poel. RHENEN Geboren: Marinus Johannes, z. v. B. J. Nouris en C. van Wanrooij; Abraham Martinus, z. v. G. Kosters en J. H. Veef- kind; Bart, z. v. D. J. M. Riemsdijk en T. van Ingen; Annemarie Louise, d. v. J. Diekema en J. P. M. Roest; Geurtje, d. v. W. E. van Laar en M. H. van der Burg. Ondertrouwd: J. C. van Doorn en A. van Noort; J. W. Burgers en M. van Neer bos. Gehuwd: C. van de Meent en E. H. Quint. Overleden: Joppa Verburg, 57 jaar, ge huwd met Wilhelmus Jan van Doorn, Veenendaal; Cornelis van den Dikken- berg, 79 jaar, gehuwd geweest met Wille- mina Hootsen, Veenendaal; Hendrik Oos terbeek, 74 jaar, gehuwd geweest met Ca rolina van der Steen,, Veenendaal; Johan nes Rijksen, 61 jaar, ongehuwd. AMERONGEN Geboren: Karei Theodorus Wilhelmus Adrianus z. v. J. van de Zandschulp en G. Groos. Hendrik z. v. W. C. C. Henzen en E. Bouman. Overleden: Gerrit Geijtenbeek 73 jaar, gehuwd met E. F. Hopma. RENSWOUDE Geboren: Evert Frans, z. v. F. van de Fliert en F. Chr. R. van Voorthuizen. SCHERPENZEEL Gboren: Evelina Johanna Maria d. v. J. C. v. Bruggen en C. Wagensveld; Jan z. v. W. Methorst en G. Blaauwendraat. Overleden: Cornelis Wouter de Man, 55 jaar. VEENENDAAL: dr. C. P. Engel. Tel. 2529. RHENEN: dr. Wtfchers. Tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. v. Ommeren te Eist. Tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr. v. Ringelestyn te Ederveen. Telef. 8387-201. SCHERPENZEEL: dr. A. Bartelink. Tel. 03497-220. VEENENDAAL: dr. G. Ryksen. Tel. 2776. RHENEN: dr. Wijchers. Tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: dr. v. Ommeren te Eist. Tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: dr. v. Ringelestyn te Ederveen. Telef- 08387-201. SCHERPENZEEL: dr. A. Bartelink. Tel. 03497-220. E. J. VAN ENGELENHOVEN Overberg - Telef. 0 3431-333 RHENEN Ingekomen: M. G. van de Kuilen g.m. Willemsen van Kesteren; Th. G. Hermsen (gez.) van Tuddern; A. H. Koolmees g.m. Kok van Rotterdam; E. Alberts van Delft; J. Kaspers van Leersum. H. J. Ettema (gez.) van 's-Gravenhage; G. van der Horst, wed. van Van Santen (gez.) van Driebergen-Rijsenburg. Vertrokken: W. S. Verhaagen naar Er- melo; G. van de Scheur g.m. Beijer (gez.) naar Veenendaal; J. Wijmenga naar Ame rongen; K. van Wijk naar Rotterdam; H. M. Meuleman naar Zeist; N. W. Peters g.m. Geurts naar Kesteren; M. J. van Wanrooij (gez.) naar Dordrecht; J. J. Paijens (gez.) naar Dordrecht; M. Dekker (gez.) naar Melbourne .Australië). AMERONGEN Ingekomen: F. J. Oskam van Rhenen; H. Deegmulder van Doorn; W. van Ho- moed van Maurik; A. E. Oord van Won- seradeel; H. Huiberts van Leeuwarden; C. Willemse van Nijmegen; T. Zaayer van Wageningen. Vertrokken: J. van der Ploeg naar Delft; W. van Ruler naar Leersum; S. Nachts- heim-Runkel naar Asten. LEGERKLEDING MET INGEBOUWDE BESCHERMING Militaire kleding zal in een toekomstige oorlog een veel grotere rol spelen dan in het verleden. In de eerste Wereldoorlog bijvoorbeeld, gaven de verstrekte unifor men slechts zeer weinig klimatologische bescherming en weinig camouflage, maar heden ten dage beseft men dat een ge deelte van de bescherming voor de sol daat in zijn kleding moet worden inge bouwd, aldus heeft de heer E. L. Hill di recteur van de Stores en Clothing Deve lopment van het Britse Ministerie van Oorlog vorige week in Londen verklaard. De heer Hill zeide, dat toekomstige uni formen wellicht ballistische bescherming zouden moeten bieden. VEENENDAAL Gevonden: paar bruine herenglacé's; rood-bruine herenglacé; grijze rok; bank biljet van 10,handzaag; driewielig fietsje; muntbiljet van 10,zwart da mestasje met inhoud; sleutel; bruine he renglacé; sleutel; grijze jongenspet. Verloren: voetbalschoen; grijze glacé; bruine actetas met twaalfuurtje; rode plastic portemonnaie; driewielig fietsje; typeboek; halsketting; bruine portefeuille met foto's; zwarte hond; stuk toiletzeep; blauw jasje; fototoestel; bruine heren glacé; herenpolshorloge merk Viola; bank biljet van 10,actetas inh. scheerappa- raat, overhemden enz.; zwarte damesgla cé; beige portemonnaie inh. pl.m. 12,50; rode gymbroek; herenpolshorloge merk Kinzle. RENSWOUDE Gevonden: halskettinkje; roodkleurige dameshandschoen. Verloren: bruin leren actetas met kle ding; beige leren dameshandschoenen. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Harkema van Zeist, 5 uur ds Wisgerhof (H.D.). Julianakerk 9.30 uur ds Pol (bev. lidm.), 5 uur ds Pol (H.D.). Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vos van Bennnekom. Sionskerk 9.30 uur prof. dr. Jonker van Utrecht, 5 uur ds Vermaas (H.D.). Veeneind 3 uur de heer Meyer. Dijkstraat 2.45 uur kand. G. Rebel. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds v. Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smellk. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur prof. Van der Schuit van Utrecht. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gm. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 20 april 7.30 uur ds Molenaar van Leiden. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan (bed. H.A.). Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 7 uur Straatzang, 10 uur Heiligingssamenkomst 3.30 uur Zang- dienst - Julianaziekenhuis, 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds Van Ree van Amsterdam (jeugddienst), 10.30 uur ds Goedhart. 5.30 uur ds Smith van Ede. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds De Graaf van Nijkerk, 5 uur ds Hensber- gen van Renkum. Herv. Gem. 10 en 5 uur ds M. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur de heer J. Volkerste van Utrecht. Ger. Kerk 10.30 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur de heer H. v. d. Bom. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Schipper, 6.30 uur ds Klootwijk van Scherpenzeel. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, donderdag 21 april 7.30 uur de heer Sla ger van Stavenisse. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 20 april 7 uur ds Mieras van Krimpen aan de IJsel. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Klootwijk, 6.30 uur ds v. d. Peut van Renswoude. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen. Vrijz. Herv. (Bethel) 9.45 uur ds Ockhuy- sen van Aalten. AMERONGEN Herv. Kerk 10 uur ds De Jager, 7 uur Paaszangdienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds v. d. Peut, 6.30 uur ds Schipper van Ede. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. VEENENDAAL Julianakerk 9.30 uur ds Schipper van Ede. Vredeskerk 9.30 uur ds Bouw van Ede. Ger. Kerk Kerkewijk 10 uur Paaszang dienst o.l.v. ds Van Enk. Ger. Kerk geb. OCB geer» dienst. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur prof. Van der Schuit van Utrecht. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 uur lees dienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 uur ds Mallan (bed. H.D.). Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 10 uur Zangdienst - Te huis v. ouden van dagen. R.K. Kerken geen dienst. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" geen dienst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Stel wagen van Woudenberg. Herv. Gem. 9 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk geen dienst. Ger. Gem. (Syn.) 10 uur de heer Lichten berg van Rijssen. Ger. Gem. Plantsoen geen opgaaf ontvan gen. Oud Ger. Gem. geen opgaaf ontvangen. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. Lekerkarkw van Wageningen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Schipper. Ger. Gem. 7 uur ds Ligtenberg van Rot terdam (bev. lidmaten). Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds v. d. Lint van Lienden. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Klootwijk. Ger. Kerk geen dienst. Vrijz. Herv. geen dienst. AMERONGEN Herv. Kerk geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur de heer Meyer van Veenendaal. Ger. Kerk geen dienst. ...ilnd» 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 Deze koopt u in vele soorten, kwalitei ten en pryzen. Of u een wilton, ax- minster, holtap, haarvelours of bouclé- karpet koopt, verlang SERVICE en DESKUNDIGE voorlichting. Laat u niet misleiden aan de deur door ver halen over gesmokkelde tapyten, ex port partyen enz. Uw vloerkleed kopen is óók een zaak van VERTROUWEN. Profiteer van on ze SERVICE, alle kleden vrüblyvend op zicht, gratis gebracht en gehaald, het kost u geen enkele moeite. Dus voor uw kleed naar een vertrouwd adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten

De Vallei | 1960 | | pagina 2