r. v J Mijn maat mist meestal? De Erven r Vijf gemeenteraden brachten oriëntatiebezoek aan Streekwerkplaats copie gereed Feestelijkheden op Koninginnedag Officiële bekendmaking Kleef smairs Boekhuis Marktberichten ELST RENSWOUDE Streekmuseum blijft voorlopig nog in de Molenstraat SCHERPENZEEL AMERONGEN ZWARTE MANTELS MANTELCOSTUUM» JAPONNEN VLOTTE MANTEL COSTUUMROK TIENERS, GENTLEROY JASJES TOPPERS FLEURIGE JAPONNEN KONINGINNEDAG adverteerders en correspondenten donderdag 28 april voor 10 uur 's morgens 'n Paar zeer belangrijke boeken voor deze herdenkingstijd AAN DE KAPSTOK UIT RHENENS RAADZAAL Contributie „Ziekenzorg" kan geregeld worden Voetbalpoolformulieren inleveren voor vrijdag avond zes uur Kantongerecht Schietvereniging Scherpenzeel bestaat 60 jaar Prima Luiers A J De JEUGDIGE DAMES en de TIENERS hebben wij zeker niet vergeten Voor de feestdagen komt U zeker wel eenj; even kijken? Raadsleden van de vyf deelnemende gemeenten aan de Streekwerkplaats voor minder-validen „Zuid-Oost-Utrecht" te Veenendaal, hebben j.l. dinsdagavond een oriëntatiebezoek aan deze instelling gebracht. Het betrof hier burgemees ters, wethouders en overige raadsleden van de gemeenten Rhenen, Amerongcn, Leersum, Renswoude en Veenendaal. Ter inleiding hield de wethouder van So ciale Zaken, tevens voorzitter van het bestuur Werkplaats Zuid-Oost-Utrecht, C. N. v. Kuyk een rede waarin hy in het kort het ontstaan van de werkplaats uiteen zette. Hieruit bleek dat de plannen voor de bouw van een beschutte werkplaats in de Veenendaalse raad al in 1953 ter sprake waren gekomen. Vanaf 1956, toen de heer Van Kuyk wethouder werd, heeft deze zich bijzonder inge spannen voor het verwezelijken van de plannen, hetgeen in 1957 resulteerde in een bespreking met vijf deelnemen de gemeenten en het instellen van een commissie. In dit verband werd ook de mede werking van de ontwerper van de Streekwerkplaats, de heer Stuyvenberg, geroemd. Aanvankelijk waren de gedachten uitgegaan naar een oud gebouw (o.a. kamp Dijkstraat) en er kwam zelfs een tabaksschuur in Eist aan de orde. Men kwam echter tot de conclusie een nieuw gebouw te stichten, waarvoor in 1959 vergunning afkwam. Na benoeming van de directeur, de heer Evers, uit ongeveer tachtig solli citanten, volgde o.a. ook aanstelling van de administrateur, de heer Aartsen. Een woord van dank werd ook ge richt aan het adres van de bedrijven die een deel van hun produktie aan de werkplaats uitbesteden. Ook het Gewestelijk Arbeidsbureau Veenendaal werd dank gebracht voor het baanbrekend werk wat zij heeft verricht in vertfbnd met de oprichting van de werkplaats. Volgens de heer Van Kuyk zal het niet lang meer duren of de werk plaats zal te klein zijn. Met het oog op een toekomstige uitbreiding heeft men nu al een aangrenzend perceel bemachtigd. Hierna verstrekte de directeur enkele interne gegevens. Op het ogenblik zijn er in de Streekwerkplaats 70 mannen werkzaam, waaronder zes pupillen af komstig van de B.L.O.-school. Men ver richt werkzaamheden voor Ritmeester Sigarenfabrieken, IJzerindustrie Van Leeuwen, S.K.F., Setter Set, Fa. Hoot- sen en de Frisia. Gedurende het bestaan van de werkplaats zijn er twee per sonen doorgevoerd naar het vrije be drijf, terwijl er drie op de nominatie staan. Na deze min of meer officiële inleiding, welke in de gezellig inge richte kantine plaats vond, maakten de aanwezigen een rondleiding door het gebouw. In verband met verzoeken wij onze vroegtijdig hun te hebben of in te wil len sturen vóór Uitgevers Nieuwsblad „DE VALLEI" ISRAËLISCHE POSTZEGELS A.s. vrijdagavond zullen in gebouw „Pro Rege" kleurenfilm stroken worden ver toond met als onderwerp „Israëlische post zegels spreken profetische taal." Deze avond gaat uit van de interkerke lijke Maranathakring Veenendaal onder auspiciën van „Het Zoeklicht". Aanvang acht uur. Zaterdag 30 april a.s. betekent behalve de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, - voor Veenendaal - tevens het begin van een reeks feestelyke gebeurtenissen die zullen duren tot en met 14 mei a.s. Een week daarna begint een grote Voorjaarswinkelweek o.a. met het optreden van de eer der door ons aangekondigde Lilliputstad. In ons blad van vrydag a.s. wordt een volledig programma van de Vereniging „Oranjedag" gepubliceerd. Het verdient wellicht aanbeveling dit programma uit te knippen, zodat men te allen tijde een overzicht heeft van de op handen zynde gebeurtenissen. OPBRENGST KOLLEKTE De onlangs in Veenendaal gehouden kol- lekte ten bate van de Simavi heeft een bedrag van 3051,70 opgebracht. Vorig jaar was dit 2700,Het comité zegt langs deze weg dank aan allen die hebben medegewerkt dit prachtige resultaat te be reiken. VERGADERING N.C.V.B. Morgen (donderdag) avond houdt de Ned. Chr. Vrouwenbond in geb. 't Tref punt een ledenvergadering. Als spreker zal optreden Dr. J. G. Fernhout met als onderwerp „Huwelijksmoeilijkheden". WEEKEINDE MET TWEE AANRIJDINGEN Dit weekeinde hebben zich twee aan rijdingen voorgedaan, waarbij gelukkig geen persoonlijke ongevallen vielen te no teren. Zaterdagavond om half acht botste op het kruispunt Dr. de Visserstraat-Kl. Katerstraat-v. Limburg Stirumstraat een personenauto bestuurd door H., tegen een auto bestuurd door O., beiden uit Veenen daal. De aanrijding ontstond doordat O., komende van de Dr. de Visserstraat op genoemd kruispunt geen voorrang ver leende. Een uur later werd een aanrijding op de Kerkewijk ter hoogte van de Tol ge meld. Aanleiding hiertoe was dat toen de heer R. uit Almelo uit zijn auto wilde stappen, een juist passerende auto het portier raakte. Er ontstond alleen mate riele schade. GEMEENTEPERSONEELSVERENIGING VERGADERDE De personeelsvereniging van de ge meente Veenendaal kwam donderdag avond j.l. in hotel Vonk in algemene ledenvergadering bijeen, aanvankelijk onder voorzitterschap van de heer C. H. J. van Duuren. Deze had echter be dankt voor deze functie wegens het verlaten van de gemeentedienst. In zijn plaats werd gekozen de vice-voorzitter, de heer W. van Bruggen, die daarna de leiding van de vergadering overnam. De eerste daad van de nieuwe voorzit ter was het toespreken van de schei- Voor wat betreft het programma van a.s. zaterdag (Koninginnedag) zij nu reeds ver meld, dat in de morgenuren (10.00-12.00 u.) op het feestterrein achter de Koningin EREFONDS VOOR OUD-VERPLEEGSTERS Met grote dankbaarheid aan hen die hebben bijgedragen en aan de vele hulp vaardige medewerksters die hebben ge werkt voor het erefonds voor oud-ver pleegsters, wordt medegedeeld, dat de ge houden collecte het prachtige bedrag ad ca. 1.300,heeft opgeleverd. Met dit bedrag kan opnieuw tot verster king der zo hoog nodige middelen worden bijgedragen. GEEN VOORRANG VERLEEND Woensdag j.l. had een aanrijding plaats op de hoek P. P. Rubensstraat en de Aart de Gelderstraat. De wielrijder H. S. uit Veenendaal verleende geen voorrang aan een personenauto be stuurd door de heer G. R. uit Veenen daal met het gevolg dat de wielrijder tegen het motorrijtuig botste. Slechts de auto liep materiële schade op. NIEUWE AUTO AANGEREDEN De heer K. uit Veenendaal kwam gister morgen met een behoorlijk beschadigde personenauto, die pas twee dagen oud was, onder een botsing uit met een servicewa gen van eij Veenendaalse garage. Het on geval gebeurde op de Kerkewijk bij de Eikenlaan. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VEENENDAAL BEKERT A.S. ZONDAG Veenendaal krijgt a.s. zondag op eigen terrein de Renkumse tweedeklasser CHRC Tijdens deze wedstrijd zal Veenendaal steun verlenen aan de actie van de Utrechtse voetbalver. Holland om voor de oud-voetballer T. Segveld een nieuwe auto te kopen. Voor dit doel zal tijdens de wedstrijd worden gecollecteerd. Gemeente Veenendaal WIJZIGING VUILNISAFHAALDIENST In verband met de verjaardag van H.M. de Koningin en de herdenking van de Bevrijdingsdag zal het afhalen van vuil nis in de komende weken alsvolgt geschie den: in plaats van op zaterdag 30 april op maandag 2 mei a.s. (des morgens); in plaats van op donderdag 5 mei op woens dag 4 mei a.s. De overige afhaaldiensten blijven ongewijzigd. 1. Ds. Overduin - Hel en hemel van Dachau, 1,50 2. Couvee - De meidagen van 1940. 2,95 3. Anne de Vries - Reis door de nacht (4 delen in 1 band) 8,90 4. Norel - Engelandvaarders. 3,95 5. Gen.-Maj. B. Koning - Bevry- ding van Nederland, 9,90 6. Job Sytzen - Triologie. 6,90 7. Kirst - 08.15 Omnibus, 5,90 ZANDSTRAAT 3 PATRIMONIUMLAAN 22 dende voorzitter, de heer Van Duuren, voor zijn vele verdiensten aan de Vee nendaalse gemeentepersoneelsver. be wezen. Als blijk van waardering werd de heer Van Duuren een zilveren siga rettenkoker aangeboden. De ontstane vakatures werden inge nomen door de heren C. A. Visser en L. van der Waal, die als nieuwe be stuursleden werden gekozen. De af tredende bestuursleden J. H. Boer, G. J. van Holland en A. van Hees werden bij acclamatie herkozen. In de loop van de vergadering werd op prettige wijze van gedachten ge wisseld over o.a. het jaarlijkse uit stapje. Het is prettig, voor Uw jongens keuze te maken uit onze ge weldige collectie jongens hemdjes. Open en gesloten te dragen. Leuke ruiten en strepen. Effen struktuur. No-iron. Grote keuze speciale dasjes en strikjes. Jongenssokken. jongens- voor exclusieve kleding Hoofdstraat 75 Veenendaal Gemeente Rhenen HERDENKING GEVALLENEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen waken bekend, dat op woensdag 4 mei 1960 wederom de grote nationale her denking zal plaats hebben van de militai ren, zeelieden, verzetsstrijders en gealli eerden, die tijdens de laatste wereldoor log voor de bevrijding van ons Vaderland zijn gevallen. Daartoe wordt op de avond van deze dag een stille omgang naar het Grebbe- kerkhof gemaakt. De ingezetenen worden opgewekt aan deze stille omgang deel te nemen. Het zal op prijs worden gesteld mede op grond van het advies aan de leden van de Federatie van Ondernemersorganisaties in het Horecabedrijf te s-Gravenhage en de Nederlandse Bond van Horeca- en aan verwante bedrijven te Amsterdam, wan neer in de avond van 4 mei a.s. van 19.00 uur tot 2l.00 uur vooral het café-bedrijf of de café-adeling tot de kleinst mogelijke omvang worden beperkt. Van 19.00 tot 21.00 uur ware de buitenverlichting, zoals neons en lichtbakken te doven en even eens tot 21.00 uur in de inrichting geen andere muziek ten gehore te brengen dan die van de officiële Nederlandse radio programma's. Er wordt op gerekend, dat vermakelijk heden op deze avond niet plaats zullen hebben. Van des avonds 18.00 uur af zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen half stok worden uitgehangen. De ingezetenen worden verzocht dit voorbeeld te volgen. Het in acht nemen van twee minuten stilte van 20.00 tot 20.02 uur wordt voor de gehele bevolking en ook voor het ver keer op de weg aangeduid door ontsteking van de straatverlichting. Zodra dus de lampen gaan branden wordt erop gere kend, dat allen; die zich op de openbare weg bevinden er aan mee werken, dat ook inderdaad gedurende die twee minuten volslagen stilte in acht wordt genomen. Rhenen, 19 april 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH van ROSENTHAL De secretaris, TH. v. d. WILLIK Julianaschool een kindervoorstelling gege ven zal worden. Op het programma staan goochelen!, sneltekenen, poppenkast en optreden van een clown. Inl de namiddag (14.30-17.00 uur) volgt de sensationele Amerikaanse Auto-cross- dodeo met stuntpiloten uit binnen- en buitenland. 's Avonds verzorgd de harmonie „Cae- cilia" in de muziektent op de Markt een concert (20.00-21.00 u.), gevolgd (van 21.00- 22.00 u.) door een concert van de D.S. Harmonie. Tegelijkertijd (dus van 20.00-22.00 uur) is er op het feestterrein een grote variété voorstelling ,,'t Is voor de bakker" met tal van bekende artisten. Eiermarkt: aanvoer 104.000 stukt. Prij zen van 10,75 tot 11,10 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 65 stuks. Prijzen van 44,— tot 56,— per stuk. Handel matig. „ORANJE-WIT" GEEFT UITVOERING De sportvereniging „Oranje-Wit" zal a.s. vrijdag haar jaarlijkse uitvoering geven in de zaal van café „Sportlust". Opgevoerd zal worden het toneelspel „De weg tot elkandér". Na het toneel spel zal tot slot een groot bal worden gegeven. SPORTWEDSTRIJDEN NAAST DE O.L.-SCHOOL Zaterdag a.s. geeft de sportvereniging „Oranje-Wit" op het plein naast de o.l school jeugdwedstrijden. Voor een ieder is de toegang vrij. SLUITING VUILNISSTORTPLAATS Op zaterdag 30 april a.s. zal de vuilnis stortplaats aan de Oude Holleweg te Rens woude gesloten zijn. In plaats hiervan is de openstelling nu bepaald op vrijdag 29 april a.s. v.m. van 11 tot 12 uur. INGEZONDEN Na afloop van het schimmenspel „Groei der beweging", uit te^Voeren door de pad vinders van de N.V.P.' op vrijdagavond 29 april a.s. om 20.15 uur op de (oude) Markt te Rhenen, zullen de verkenners van de Kath. Jeugdbeweging als onderdeel van het feestprogramma een schimmenraad- sel-spel opvoeren. Aan dit spel kan heV publiek gratis deel nemen. U zult de schimmen zien van di verse figuren en dienen uit te maken, bij welk beroep of ambacht de kledingstuk ken horen waarvan de schim zich zal ont doen. Er zullen door de padvinders bil jetten worden uitgereikt waarop u uw me ning kunt invullen. Om u te laten delen in de feestvreugde zullen onder de goede oplossers enkele taarten worden verloot. De uitslag van de wedstrijd zal in „De Vallei" worden be kend gemaakt. Namens de groepen Naar aanleiding van een desbetreffende opmerking van de heer De Jong (PvdA> in een vorige vergadering, kon de voorzitter afgelopen dinsdagavond mededeling doen van het feit, dat wanneer er gevallen in de gemeente mochten zijn, die moeilijkheden hebben met de betaling van de contributie voor „Zieken zorg", dit met het bestuur dezer vereniging kan worden geregeld. De vereniging „Ziekenzorg" kwam nog eenmaal aan bod in deze voltallige vergadering, nl. met het verzoek een aanvullende lening voor de verbouwing en uitbreiding van het Wijkgebouw ten bedrage van 50.000,— tegen 4% 's jaars te garanderen, waartoe werd besloten. Het door de beheerscommissie streek- het geval J. Hardeman, die slachtoffer museum uitgebrachte verslag over 1959 was aanleiding voor de heer De Jong te vragen hoe de plannen er voor ston den met betrekking tot de restauratie van het oude gemeentehuis op de Markt teneinde dit, zoals jaren geleden in de bedoeling lag, gedeeltelijk te bestem men als een onderkomen voor het mu seum in de Molenstraat, waardoor een betere huisvesting zou worden ver kregen. De voorzitter moest teleurstel lende geluiden laten horen. Monumen tenzorg had de plannen afgewezen. Hoewel de zaak nog niet is opgegeven, Voetbalvereniging Veenendaal zag de voorzitter voorlopig nog weinig kans van slagen. Dat in Rhenen flink wordt gespaard bleek uit het verslag van de Nutsspaar- bank, waaruit bleek, dat het inleggers tegoed was toegenomen in enkele jaren tijds van 234.500,— tot 1.323.000,—. Het aantal spaarders was gegroeid van 400 tot 1829. Bij het voorstel over te gaan tot ont eigening van ruim 8 ha industrieterrein op „Remmerden", waartoe werd beslo ten, stelde de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) de vraag of de geruchten, dat de „Radar" gaat uitbreiden, juist zijn en dat de voetbalvereniging „Oranje-Wit" haar terrein zal moeten missen. De voorzitter beaamde dit en ver klaarde desgevraagd, dat de plannen om „Oranje-Wit" met een ander ter rein voort te helpen, in een vergevor derd stadium verkeren. De jaarrekening van de stichting „Het voormalig Gast- en Weeshuis" over 1958 werd vastgesteld, nadat de heer Mr. J. Deen een uitvoerig boek houdkundig lesje had weggegeven en de heer H. Griffioen (AR) had aange drongen de instelling niet al te com mercieel te gaan zien en de beschikbare gelden aan te wenden voor meer alge mene sociale doeleinden. De raad besloot verder tot een com promis-overeenkomst met de heren J. Fuhri Snethlage en Prof. Dr. W. van Iterson, met betrekking tot aankoop van 15.79.63 ha grond, gelegen aan de Heimersteinselaan op de Grebbeberg, waarvan het de bedoeling is dit over te dragen aan de stichting ,Het Utrechts Landschap', waardoor het als natuur monument voor het nageslacht zal wor den bewaard. Het rijk zal voor 75 °/o en de gemeente zal voor 25 hebben bij te dragen in de kosten van aankoop, die zullen worden geschat in opdracht van gedeputeerde staten. De kosten voor de gemeente Rhenen zullen ver moedelijk bedragen ongeveer 17 18.000,De heer E. P. van Dijk vond dat de gemeente er maar bekaaid af kwam, omdat een en ander een gevolg is geworden van een door het Rijk op gelegde dwang met betrekking tot het destijds vastgestelde en niet goedge keurde uitbreidingsplan. De heer Mr. J. Deen (PvdA) verzocht aandacht te be steden aan de in het plan liggende grond, waarop thans de parkeerterrei nen liggen voor auto's en rijwielen voor de militaire begraafplaats, opdat hier de toestand kan worden gehandhaafd. Tot hoofd van de openbare lagere school aan de Nieuwe Veenendaalseweg in de vakature C. van Ommen, werd benoemd de heer J. Litz te Arkel, met ingang van 1 mei 1961. In het belang van de volkshuisves ting werd aangekocht van mevrouw J. Henzen te Eist 150 centiare grond aan de Schoolweg te Eist voor 150,Met ingang van 1 januari 1960 werd voor zes jaar verpacht aan A. v. d. Meijden een perceel grond in de Meent, groot 2 ha, voor 180,per jaar. De heer E. P. van Dijk informeerde nog of ook was geworden van de verdeling van gronden in de Meent, nog de aandacht heeft. De voorzitter bevestigde dit, doch resultaat was nog niet in zicht. Met 85 aandelen B, elk groot 1000, werd de deelneming uitgebreid in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, tegen de koers va» 100 en daarop een verplichte storting van 10 °/o of 8500,—. Enkele begrotingswijzigingen wier pen nog vragen op over verhoging van tarieven voor het schoolzwemmen en andere badprijzen, alsmede verhoogde abonnementsprijzen en invoering van stallingsprijzen, alles betrekking heb bende op het natuurbad Ouwehand. De heer Mr. J. Deen wenste met name te weten of de tarieven voor schoolzwem men zouden worden verhoogd. Wethou der Boelhouder merkte op, dat het tij dens de grondtransactie voor het bad, waarbij de gemeente de bemiddeling verleende, nimmer ae bedoeling is ge weest, dat er rechten zouden worden geheven voor stalling van auto's en rij wielen. Hij wenste in elk geval voor het schoolzwemmen geen cent meer te geven dan voorheen! De heer H. Griffioen merkte op, dat bij de transactie destijds alleen maar is gesproken van percentages en niet van bedragen, zodat geeri invloed kan wor den aangewend op de vaststelling van de tarieven. De heer De Jong informeerde nog, of de prijzen en voornamelijk de abonne mentsprijzen in overeenstemming wa ren met baden van omliggende ge meenten. De voorzitter beantwoordde dit alles met de mededeling, dat de prijzen van het bad-Ouwehand, in vergelijking tot omliggende gemeenten, zéér gunstig liggen. Hierna ging de raad in geheime zitting over. (Vervolg van pagina 1) met tweemaal 3,'of 1 d. Ik hoop, dat ik het tegen Pasen kan betalen, verzuchtte verdachte. N. chauffeur te Lunteren, zou op de Kraatsweg in Ede, dus binnen de be bouwde kom, 70 kilometer gereden hebben en om zich daarvoor te ver antwoorden verscheen hij voor het kantongerecht te Wageningen. Ik had de wagen pas een kleine veertien dagen en ik veronderstelde, dat de teller in ord^ was. Toen ik op de Kraatsweg reed, wees hij 49 of 50 aan en ik dacht dils, dat ik niet in overtreding was. A14 ik daar niet van overtuigd was geweest, was ik wel langzamer gaan rijden, want ik zag de politie-auto achter me, verdedigde N. zich. Later heb ik nlijn kilometerteller getest met die in ie auto van een vriend en toen bleek dat hij acht kilo meter minder aangaf dan ik in werke lijkheid reed. In een brief aan de officier van justitie hebt u geschreven, dat hij vijf tien te veel aanwees. Bedoelde u soms achttien te weinig? informeerde de rechter. Dat is best mogelijk, antwoordde verdachte vaag. Na deze verwarrende verdediging schonk het gerecht weinig geloof meer aan N.'s verklaringen. Voor overtreders van de maximum snelheid geldt geen enkel pardon, oor deelde de officier. Deze maatregel is het enige middel gebleken om het aan tal verkeersongevallen omlaag te bren gen en wie niet horen wil moet dan maar een voelen. Ei^ 50,of 10 d. Dat is een half' weekloon, schrok verdachte; dan heeft m'n gezin een halve week niet te eten. Het zou nog erger zijn als iemand door uw schuld in het ziekenhuis te recht kwam en een 1 ander gezin geen eten kreeg, risposteefde de officier. Automobilisten, die voor te hard rijden gesnapt worden, moeten het flink voelen, vond ook de rechter. Ik had in mijn hoofd er zestig gulden van te ma ken, maar in verband met de finan ciële omstandigheden van verdachte zal ik het voor dit keer nog bij het ge- eiste laten. Een kringwedstryd voor de verenigingen die z(jn aangesloten by de schietkring „Gelderse Vallei", een receptie en een feestavond voor de leden zyn de program mapunten voor de viering van het 60-jarig bestaan van de schietvereniging „Scher penzeel". De twee laatstgenoemde evene menten zyn vastgesteld op 23 mei aaiv- staande terwijl het grote schietconcours begin augustus zal plaats vinden. Tijdens de jaarvergadering van de Scher- penzeelse schietvereniging die dinsdag avond in de Sociëteit werd gehouden on der leiding van voorzitter G. J. de Joode, werd een en ander medegedeeld. In zijn openingswoord werd in het bijzonder wel kom geheten de ere-voorzitter, burgemees ter mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en het erelid, de heer G. Methorst. De heer De Joode wees er verder op dat de vereniging behoefte heeft aan jonge leden. De secretaris-penningmeester van de vereniging, de heer J. Koudijs, bracht hierna de jaarverslagen uit. Het financiële verslag meldde een batig saldo van ruim 400,—. De kascommissie bestaande uit de heren Valkenburg en G. Methorst bracht bij monde van laatstgenoemde een gunstig verslag uit. De heren C. Valkenburg jr. en J. van Eist werden in de nieuwe kascom missie benoemd. Bij de bestuursverkiezing kregen de aftredenjde heren G. J. de Joode en J. Koudijs met algemene stemmen op nieuw het vertrouwen van de vergadering. Besloten werd om op dinsdagavond 28 mei aanstaande de buitenbaan een schoon maakbeurt te geven, waarna op 30 mei met de zomerwedstrijd een begin kan worden gemaakt. Hierna volgde de prijsuitreiking van de vorige week in de Sociëteit gehou den eindwedstrijd door de heer G. Met horst. De heer C. Valkenburg jr. kwam defini tief in het bezit van de wisselbeker, die hem met een toepasselijk woord werd overhandigd door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg. De heer J. Koudijs klasseerde zich als de beste vrije baan schutter terwijl de heer G. J. de Joode de gemiddeld beste prestatie leverde in het seizoen 1959-1960. MARKTBERICHTEN Aanvoer kippe-eieren 775.000 stuks. Prijs 11,10 tot 11,50 per 100; middenprijs 11,30. Handel vlug. Aanvoer biggen 148 stuks; prijs per stuk 45,tot 68,Handel willig. BEJAARDEN GAAN NAAR SCHIPHOL Het voornaamste punt van de besprekin gen die dinsdagavond in Markzicht wer den gevoerd tussen het bejaardencomité Scherpenzeel, dat ieder jaar de autotocht organiseert, en een aantal verenigingsbe stuursleden, waren de financiën. Deze slinken nl. onrustbarend en tegelijk neemt het aantal deelnemers aan de jaarlijkse autotocht toe. Binnenkort zal er een be roep worden gedaan op een aantal vereni gingen om een evenement te organiseren, die wat baten kunnen opleveren voor dit mooie doel. Verder werd op deze bijeen komst, die slechts door weinigen werd be zocht, het reisdoel van dit jaar besproken. Besloten werd om op een nog nader te be palen datum een uitstapje te maken naar Schiphol, terwijl vanzelfsprekend hier en daar gepleisterd zal worden. AANRIJDING Dinsdagavond werd de rechts van de weg voor zijn woning geparkeerd staande auto van de heer N. in de Dorpsstraat aangereden door een met riet beladen be stelwagen van de heer v. Sch. uit Scher penzeel, tengevolge waarvan beide auto's behoorlijk werden beschadigd. De oorzaak van het ongeval was, dat de heer Van Sch. plotseling krachtig moest remmen voor een fietser, het op het dak geladen riet schoof hierdoor naar voren voor de voorruit zodat het uitzicht belem merd werd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. DAMTOERNOOI Onder auspiciën van de provinciale Gel derse Dam Bond werd dinsdagavond in het ABC-koffiehuis te Arnhem in het toer nooi om het persoonlijk le klasse kam pioenschap door twaalf deelnemende clubs waaronder de Scherpenzeelse damclub, een wedstrijd gespeeld. In dit toernooi werden, zonder een verliespunt, alle par tijen gewonnen door onze plaatsgenoot J. Visser, zodat deze hierdoor kampioen is geworden van Gelderland. DAMMEN Onderlinge competitie: Maris G. v. d. Grift 2—0 Meijer A. Berkhof 2—0 A. v. d. Kolk Faber02 E. v. Zomeren v. Wamel 20 G. v. Zomeren Visser 1—1 Wildeman Smits 20 v. d. Berg Rebergen 1—1 DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES van een zeer bekend merk van f 1.35 nu 10.89 MANUFACTUREN B t ODEN LEDIKANTEN VEfNENDflBl GORTSTR.39 TUI». 2 321 SCHOTEN IN SEOEL Een beeld van de ongeregeldheden in Seoel, Zuid- Korea, waar tijdens botsingen tussen demonstranten en politie en militairen meer dan tachtig mensen werden ge dood en meer dan driehonderd werden gewond. De schoten vielen, toen de de monstranten trachtten het huis van president Syngmam Rhee te bestor men: de troepen openden toen het vuur. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van hét schip vermeld. Argentinië: ss „Alhena" (24-4). Australië: ss „Amerskerk" (26-4); ss „Pinjara" (27-4). Brazilië: ss „Alhena" (24-4); ms „Gaasterland" (27-4). Canada: ss „American Gunner" (24-4) ss „Rijndam" (27-4). Ned. Antillen: ss „Bennekom" (26-4). Ned. Nw.-Guinea: ms „Schelde Lloyd" (27-4). Nieuw Zeeland: ss „Rangitoto" (27-4). Suriname: ms „Agamemnon" (27-4). 0nie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afri ka: ms „Jagersfontein" (26-4). Brits Oost Afrika: ss „Ferdinand de Lesseps" (27-4). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. VRAAG NAAR BRITSE AUTO'S OP TENTOONSTELLING IN V S. Op de Internationale Automobiel tentoonstelling, die vorige week zater dag in New York is geopend, trekken de Britse wagens grote belangstelling. De verkoop in de eerste vierentwintig uur wordt op meer dan 111,000 Pond geschat. Het aandeel van Rolls Royce hierin was meer dan 40,000 Pond; deze firma verkocht zes van de zeven wa gens die zij op de stand had, waaronder een limousine van meer dan 9,000 Pond, die binnen het uur verkocht was. Jaguar's aandeel van de verkoop be droeg iets minder dan 30,000 Pond voor vijftien wagens, Rootes meer dan 18,000 voor 18 auto's en Triumph meer dan 11,000 Pond voor 15 wagens. Zo, mag U niet denken als U een grotere maat nodig heeft, want met onze inkopen hebben wij juist met deze dames rekening gehouden in heel mooie kwaliteiten kamgaren of fantasie stoi'flen, goed afkledende modellen, brengen wij tot en met maat 7 (maat 54 met extra hempen) Schakelt U eens over op bijv. heel donkergrijs, reeds \?anaf 89,75 prima coupe met wijde rok, d.w.z. met stolpplooien, ibijzonder geschikt voor dames, die veel fietsen, in zwart en marine, tot en met maat 50 Het klassieke mantelcostuum met strakke rok hebhon wij weer in vele geslaagde modellen. Ook in zwart! in zwarte matora-zijde of dunne wollen stoffen tot de-, -grootste maten! in zwart/wit 89,50 strakmodel, speciaal voor onder Suède jasje in leuke $weeds, alle maten J9,75 voor jullie leuke COATS in de nieuwste tinten, bijv., zand, lila; bleu, enz. 39,75 Coats met aparte vetergarnering in zand en marine »44,75 in 3/4, vlot model 43,50 in raffia, diverse tinten 29,75 in de tussenmaten 34-36- en 38 in alle mogelijke mod tollen en dessins 'Hoogstraat 1 4-1 6 Telefoon 2032 Dames- en Kinderconfectie

De Vallei | 1960 | | pagina 2