DE VALLEI WARM WATER IN EEN HANDOMDRAAI MET „SHELL BUTAGAS Van ERK ONDERHOUD IS ZELFBEHOUD U en uw voertuig Wat nemen wij voor een regenjas Voor de Jeugd SKF besloot competitie met matige wedstrijd ARAM ff TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 27 APRIL 1960 Nr. 33 Alles over effecten Belgen eten meer eieren dan de Nederlanders Wij zijn maar matige eters Officiële bekendmaking Keus genoeg voor ieder type vrouw Als de koning trouwt WAGENINGEN Filmvertoning over grafische vakken KORFBAL Henny van Jaarsveld in bondstwaalftal SKF-adspiranten nemen deel aan selectiewedstrijden Prettige contactavond van G.V.V.V. Chr. Nat. School I winnaar van Paasbadmintontoumooi V.C. Veenendaal-heren toch nog eersteklasser? ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht „SHELL BUTAGAS" voor modern comfort Vraag inlichtingen aan de depothouder Hoofddealer: SHELL butagas centrale Eikenlaan 10 - Veenendaal - Telefoon 2425 (B.g.g. 3212) Met onze ruim 22-jarige ervaring kunt u op vakkundige service rekenen en^altijd tot UW dienst Zelfbehoud is een van die nuttige doeleinden, waarop talloze van onze instinc tieve handelingen gericht zijn. Wij kennen allemaal de onbewuste reflexbewe gingen, als bijv. het wegtrekken van een hand wanneer wij een vinger branden of het maken van een afweerbeweging voor een vuist die wij op ons hoofd zien neerdalen. Bij jonge kinderen is duidelijk te zien hoe zij het hoofd afwenden, zodra de kapper met zijn schaar in de buurt komt. Wie gaat vallen tracht min of meer instinctmatig nog een steunpunt te grijpen. Zo zijn er tientallen voorbeel den van bewegingen en handelingen in ons leven, die op zelfbehoud gericht zijn en voortspruiten uit wat wel met een vage term: 's mensen instinct wordt ge noemd. Niet iedere automobilist is een autotechnicus. Er behoeft maar weinig te hape ren aan de rem- of stuurinstallatie en uw wagen kan plotseling veranderen in 'n onbestuurbaar voortstuivend moordwapen, dat uw en andermans leven in gevaar brengt. Laat het niet zover komen, dat uw auto verandert in een rijdende dood kist. Stap regelmatig naar de garage. Luister naar de raad van Veilig-Verkeers- mannetje Wouter Wegwijs: onderhoud is zelfbehoud. Nu leert de werkelijkheid wel dat het gevaarlijk is om al te veel op deze op zelfbehoud gerichte instincten te ver trouwen en dat het bepaald niet ver standig is te zeggen „laat maar waaien, als de nood aan de man komt heb ik altijd nog mijn instinct tot zelfbehoud". Dit geldt zeker óók in het verkeer. De voetganger, die oversteekt zonder op of om te zien en waarvoor met veel remgepiep een auto nog nét kan in houden, zal met een instinctieve sprong zijn leven trachten te redden. De auto mobilist, die wegrijdt wetende dat een van zijn banden tot de draad versleten is, zal misschien denken „als er wat gebeurt, zal mijn instinct tot zelfbe houd mij wel een handje helpen om de wagen op de weg te houden en tot stil- stand te brengen". En hoeveel fietsers rijden er zonder een behoorlijk achter licht, denkend: „ik spring er nog wel af als het verkeerd gaat? Bedenkelijke uitgangspunten voor weggebruikers, die zichzelf èn hun medemens respecteren. Want door hun zorgeloosheid spelen zij hoog spel met een inzet, die zij zich zelf niet of niet voldoende bewust zijn. Beter dan te vertrouwen op „nood sprongen" die al dan niet uit zucht naar zelfbehoud voortspruiten, is het te zorgen dat die noodsprongen over bodig zijn. Bij het weggedrag van de weggebruiker - onverschillig of hij op wielen of op schoenen aan het verkeer deelneemt - zullen „noodsprongen" nooit helemaal kunnen verdwijnen. In de steeds wisselende actuele si tuatie op de weg, die altijd weer een snelle en goede beslissing vraagt, blijft een mens een mens, dus feilbaar. De feilloze weggebruiker moet waarschijn lijk nog geboren worden. Maar ander ligt het bij onze vervoer middelen. Déér kunnen wij regelmatig en in alle gemoedsrust ons voorberei den door te zorgen voor een feilloze staat van onderhoud. Déór liggen de meeste kansen èn mogelijkheden om noodsprongen te helpen voorkomen. Wie daarvan de noodzaak inziet en het in praktijk brengt door zijn auto, motor, scooter, fiets of bromfiets van tijd tot tijd onder de loep te nemen of beter nog: te lóten nemen, is bezig be wust zijn instinct tot zelfbehoud in praktijk te brengen. Want zo ergens, dan geldt hier: onderhoud IS zelfbe houd. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Men moet in een effectendepot niet al leen zorgdragen voor een goede verhou ding tussen de risicomijdende en de risico dragende sector, men moet ook letten op voldoende risicospreiding en wel in drieërlei opzicht: a. een goede valutaire risicospreiding; b. een goede geografische risicospreiding; c. een goede economische risicospreiding. Wat het eerste punt betreft: het is geen verstandige politiek al zijn gelden in één bepaalde valuta te beleggen. Gebeurt er iets ongunstigs met de desbetreffende munt, dan zijn er geen andere beleggingen in het effectendepot, welke het daaruit voortvloeiend nadeel verzachten. Ook een belegging geheel in guldenswaarden be antwoordt dus niet aan het principe van een verantwoorde risicospreiding. In dit verband is het nuttig de zwakke positie van de gulden omstreeks augustus 1957 in herinnering te roepen; onze deviezen- positie was toen als het ware tot een nood- peil gedaald. Uiteraard dient men zijn effectenbezit wel in hoofdzaak op te bou wen uit waarden, uitgedrukt in de valu ta van het land, waarin men woonachtig is. Zou men een te groot deel van zijn effectenbezit in buitenlandse waarden be leggen, dan loopt men de kans, dat men op een gegeven ogenblik een belangrijk deel van zijn inkomsten uit effecten zou moeten missen door politieke, verwikke lingen of beperkingen in het deviezen- verkeer. Zeer algemeen genomen lijkt een percentage van 25 a 30 buitenlandse waarden momenteel verantwoord. De geografische spreiding hangt meest al nauw samen met de valutaire spreiding. Het behoeft geen nader betoog, dat wan neer men al zijn middelen in een bepaald land belegt men volkomen afhankelijk is van de economische toestand, de arbeids- rust e.d. in dat land. Rest ons de economische risicospreiding in een effectendepot. Hieronder verstaat men de spreiding over de verschillende bedrijfstakken van het economisch leven. Men moet niet al zijn gelden investeren b.v. in de olie-industrie of in de hout handel. Immers gaat het slecht in de desbetreffende bedrijfstak, dan zal men zijn inkomsten uit zijn effecten sterk zien verminderen, terwijl ook de totale waar de van het effectendepot aanmerkelijk zal dalen. In een verantwoord opgebouwde eff c- tenportefeuille is niet alleen zorggedragen voor een goed doorgevoerde risicosprei ding maar is tevens veel aandacht besteed aan de kwaliteit der fondsen. De kwali teit van een fonds wordt beoordeeld aan de hand van de balanspositie en de ren tabiliteit van en de toekomstverwachtin gen voor de desbetreffende maatschappij. Bij de keuze der fondsen moet men eveneens letten op de opzet, op het doel van de belegging. Behoort het effecten depot b.v. toe aan een zeer vermogend iemand, dan zal de voorkeur - en wel speciaal om fiscale redenen - uitgaan naar z.g. grocifondsen. Hieronder verstaat men fondsen, welke over het algemeen weinig of zelfs in het geheel geen dividend ge ven, maar welke - gezien de vooruitzich ten en de in het bedrijf gehouden win sten - goede mogelijkheden bieden voor kapitaal-appreciatie, voor koerswinst Be treft het daarentegen een klein effecten depot en is de eigenaar ervan voor de be strijding van de kosten van levensonder houd mede op de inkomsten uit zijn effec tendepot aangewezen, dan zal men over het algemeen zijn keus laten vallen op rustige beleggingsfondsen op defensieve waarden. Tenslotte verdient het aanbeveling in kleine effectendepots een ruime plaats in te ruimen voor aandelen in beleggings maatschappijen om zodoende - zij het dan indirect - een behoorlijke risicospreiding te kunnen bewerkstelligen. (Wordt vervolgd) Wy, Nederlanders, z(jn in het algemeen maar matige eters. Aldus biykt uit een onderzoek, ingesteld door de betreffen de diensten van de Verenigde Naties. In geen enkele sector z(jn we recordhouders. De Fransen spannen de kroon wat betreft het verbruik van kaas en kippebout, ter- wyl de Belgen blijkbaar het eitje by het ontbijt hebben ontdekt, want in geen en kel ander land worden zoveel eieren ge geten. Per hoofd van de bevolking weten ze vijftien kilo eieren per jaar te ver werken. Daarop volgen de Britten met 13 kg en de Westduitsers met 11,6 kg. Wij halen met de hakken over de sloot maar elf kg. De Zweden en de Fransen ontzien de kippen nog meer en komen aan nog geen 10 kg eieren per jaar. Uit deze op 1958 gebaseerde cijfers blijkt onder meer, dat de Amerikanen momen teel de beste klanten zijn voor de slagers. Vroeger werd er het meeste vlees gegeten in Argentinië, dat nu samen met Canada op de tweede plaats komt met 65 kg per jaar tegen de bewoners van de Verenigde Staten 72 kg. De Britten doen het met 57 kg en de Fransen, die eerlijk meenden, dat ze de grootste biefstuk op tafel kre gen komen toe met 55 kg. BESTE FRUITETERS ZITTEN IN DUITSLAND Het is opvallend hoe de juiste cijfers kort en bondig afrekenen met droombeel den. We hebben jaren in de veronderstel ling geleefd, dat er nergens zoveel fruit werd gegeten als in Nederland. Nu blijken daarentegen de Westduitsers stevig aan de leiding te zitten met 96,2 kg, gevolgd door Zwitsers met 95 kg en; de Italianen met 75 kg. De Denen eten 69 kg fruit per jaar en pas daarna volgen wij met 66 kg. De Belgen, de Zweden, de Britten en de Fran sen komen ver achteraan met ongeveer 50 kg. De Denen zijn de beste boterverbrui- kers ter wereld. Wij, Nederlanders zouden het kunnen zijn als we ongeveer drie kwart van de margarine door boter gin gen vervangen, maar zolang de prijzen blijven zoals ze zijn kan dat nog wel even duren. De kippenboeren doen de beste za ken met de Fransen, die per jaar en per hoofd van de bevolking 7,3 kg kip veror beren. Daarna volgen de Britten met 3,7 kg. In België, Luxemburg, Zwitserland en Duitsland komt de kippebout langzamer hand iets meer in trek. De Spanjaarden eten maar 400 gr kip er jaar. WAT ETEN WE STRAKS? In het kader van de Europese Gemeen schap breken de deskundigen zich er nu al het hoofd over wat we over tien jaar zullen eten. Ze schatten, dat de steeds stij gende koopkracht dan vooral ten goede zal komen aan de niet-levensmiddelen- sector. Vooral de schoen- en textielindu strie, de lederwaren en de huishoudelijke apparaten zullen veel meer omzet halen. In de levensmiddelensector wordt het vermoedelijk een uitwijken naar kwali teitsartikelen, hetgeen wil zeggen, dat on der meer het verbruik van vlees, gevogel te, boter, eieren, fruit, kaas enz. zal stij gen. Maar de bakker zal een broodje min der verkopen en er zal ook minder be langstelling bestaan voor goedkope groen ten, suiker, aardappelen, margarine enz. De onderzoekers houden ook rekening met de waarschijnlijkheid, dat onder druk van de artsencampagne het verbruik van al cohol en tabak zal verminderen; in ver band met het feit, dat we allemaal te dik worden wordt ook een vermindering voor zien in het verbruik van plantaardige en dierlijke vetten. Gemeente Ede OPENSTELLING GEM.-SECRETARIE Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend, dat zij hebben besloten met ingang van 2 mei a.s. de gemeente secretarie voor het publiek open te stellen volgens onderstaande regeling: elke hele werkdag des morgens van 8.30 tot 12.00 uur; des middags van 1.30 tot 3.00 uur; en des zaterdags, des morgens van 8.30 tot 12.00 uur; dat aangifte voor huwelijk (de zgn. onder trouw) voortaan als regel kan geschieden elke donderdagmiddag van 1.30 tot 3.00 uur, mits uiterlijk een week tevoren, door of vanwege de aanstaande echtgenoten met de ambtenaar van de burgerlijke stand een daartoe strekkende afspraak is gemaakt. Bij het maken van vorenbedoel de afspraak is overlegging van de trouw boekjes van de wederzijdse ouders nood zakelijk. Ede, 21 april I960 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. M. OLDENHOF, burgem. SIEVERS, secr. Het klimaat In ons waterlandje houdt zich de laatste tijd niet meer helemaal aan de afspraak. Was het voorheen zo, dat een regenmantel het meest gedragen kleding stuk in de garderobe was, tegenwoordig wil het wel met de droge en vaak warme dagen en dan komt de regenkleding op het tweede plan. Maar de Nederlandse regen- kleding-industrie heeft zich snel aange past. In de eerste plaats wordt ook regel- kleding vervaardigd, die uiteriyk niet meer aan regenkleding doet denken en verder i9 men zich steeds meer gaan toe leggen op het maken van goede en moder ne sportkleding. Bij de regenjassen voor de meisjes en jonge vrouwen is men enigszins terugge gaan naar het sportieve model zoals de trenchcoat en de vele variaties daarop. Dit soort jassen is zeer geschikt voor teen agers voor fiets en bromfiets. Ze staan vlot en kunnen tegen een stootje. Veel pastel kleuren zullen zorgen voor eeni vrolijke toets. En welk een variatie in materialen wordt gebruikt: katoenen poplin en katoe nen gabardine; bedrukte en grofgeweven katoen; terlenka in verschillende mengin gen, rayon en nylon. Er zijn ook vele meer geklede jassen, zo dat de regenmantel, bij gebrek aan regen, echt niet in de kast behoeft te blijven han gen. Een mantel uit terlenka met wol in een Prince-de-Gall-dessin en zwart afgebiesd bijvoorbeeld komt altijd van pas, terwijl van een; vage ruit in de terlenka-wolcom- binatie een alleraardigste sportieve reisjas kan worden gemaakt. Gemakkelijk mee te nemen zijn ook de nylon jassen die nylon- coated zijn, d.w.z. opgespoten met een plastic binnenlaag. Die krijgen weer een gekleed uiterlijk, wanneer die nylon be drukt is. Een jas uit 100 #/o rayon-ottoman in een pastelkleur geeft een fleurig idee, wat ook het geval is met een jas uit een rayon met een shantung-effect. Heel mooi en heel gekleed. Gezellig zijn effen of be drukte katoenen jassen, min of meer ge kleed, met of zonder ceintuur en bijpas send hoedje. Alle jassen - waterafstotend. VAN OPGEVOERDE REGENMAN TELS EN ZUID-WESTERS Een regenjas om in het toch nog wissel vallige klimaat bij ons te dragen is de „single coat", een ongevoerde poplin jas, waterafstotend, die mén zelf kan wassen. Het model is vlot met een aardige rug verwerking en naar verkiezing een rond kraagje of revers en voor lage prijs. De „oilskin"-jassen, plastic op katoen, die er uitzien als de echte „zuid-wester" Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal Terlenka-met-wol mantel in Princa De Galldessin (Helfi) staan de teen-agers leuk en stoer. Ook hier verschillende pasteltinten. Onze sportieve tyd vraagt sportieve kle ding, zoals bijvoorbeeld een tuinpantalon uit een gezellige katoenen streepstof; een twee of meer delig strandpakje in een kreukherstellend, gemakkelijk wasbaar materiaal; waterafstotend gemaakte suèdi- ne jasjes voor scooter en bromfiets in vele pittige kleuren en - dit weer voor de mo derne jongeren - de allernieuwste parka's, veelal in de door hen geliefde zwarte kleur. De Nederlandse regenkledingindustrie zorgt ervoor dat wij er naar verkiezing modieus, elegant, sportief, exotisch, ro mantisch of zakelijk kunnen uitzien, ter wijl de sportieve onder ons in de sport kleding een ruime keus vinden. Elke weersgesteldheid durven wij aan met zo'n Nederlandse confectie-industrie. JARIGEN IN ONZE KRING 30 april Otto Takken 30 Ria v. Schuppen 1 mei Henk Davelaar 1 Gert v. Manen 2 Corrie Verbeek, Achterberg 4 Geurt v. d. Kraats 4 „Jan Roelof sen 4 Frank v. d. Veen 4 Theo Bruselot 4«» Ina v. Soest 5 Ineke v. Hardeveld 5 Henneke Berends 5 Ria Mol, Rhenen 5 Kees Gaasbeek 5 Leo v. Manen 5 Jan Wilhelm v. d. Heuvel Gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS (Ouderen) I. Beter hard geblazen dan de mond gebrand. II. Je vingertoppen. III. Rechter winkelier visboer. I. Een dakpan II. Paard wolf vos beer ot ter aap. III. Stok tent adam verf erna roos ezel neus. Staveren. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen. I. Mijn eerste deel wordt gelegd. Om mijn tweede deel te zien moet je bui ten ons land reizen en mijn geheel is een plaats in de Achterhoek. III. Het is een land waarvan elk kind Beslist de naam wel weet Toch is dat land er nooit geweest Wie weet nu hoe het heet? 't Is feest in het kabouterbos De koning zal gaan trouwen! Een grote ruimte op het mos, Is afgezet met touwen. De koning trouwt een bloemenfee Met mooie gouden lokjes, Wel honderd elfjes dansen rond In wijde bloemenrokjes De dwergenband speelt heel de nacht Verrukkelijke wijsjes Er is een mooie zangwedstrijd Met leuke, kleine prijsjes. Men smult van hazelnotentaart En bramenlimonade. Kastanjes worden er gepoft En eikeltjes gebraden. Een notedoppenkarrenrace Doet alle gasten gieren. Een acrobaat haalt kunstjes uit, Om 't feestvolk te plezieren. De bruiloft gaat maar uren door, Zolang de maan blijft schijnen. Maar als het zonnetje weer komt, Moet iedereen verdwijnen. De elfjes zijn dan ook zo moe, Ze moeten aldoor gapen. Nog evenhet is stil in 't bos, De bruiloftgangers slapen. le rij (v. boven naar beneden) vrouw van Abraham 2e familielid 3e niet dicht 4e harde, hoornachtige laag 5e vervallen huis 6e schuimende drank 7e bloeiwijze (meerv.) 8e Duitse stad 9e insect 10e kasteel Op de kruisjeslijn komt de naam van een vis. III. le rij (naar beneden) hol, spelonk 2e rij meisjesnaam 3e rij voegwoord 4e rij medeklinker le rij (van 1. naar r.) medeklinker 2e rij deel v. e. mast 3e rij boom 4e rij getal Voor jongeren I. De vissen houden niet van mij. Geef me een andere kop dan wordt ik een ondeugende jongen. II. wit pek zon zie alp Uit elk woord moet één letter gezocht worden, zo dat deze letters van boven naar beneden de naam van een diertje vormen dat 's winters wit en 's zomers bruin is. J.l. vrydagavonil werd in schouwburg Junushoff te Wageningen door G. H. Bührmann's Papiergroothandel N.V. een filmavond aangeboden aan leiding en per soneel van grafische bedrijven. De heer mr. H. Vermeulen van het hoofdkantoor te Amsterdam, leidde de buitenlandse films in en zorgde met zyn medewerkers voor een duidelijk Neder lands commentaar. Het programma omvatte vele onderwer pen op grafisch gebied: De eerste film over Zweedse boekdrukpersen was niet alleen technisch interessant, maar ont leende zijn aantrekkelijkheid ook daaraan dat men tenslotte een kijkje kreeg in aller lei buitenlandse drukkerijen. Zeer exclusief was de in artistiek op zicht progressieve Joegoslavische film „Mens en grafiek", over moderne grafi sche kunst, die enkele jaren geleden op een, tentoonstelling in Ljubljana is te zien geweest. Ter afwisseling een aardige ontspan ningsfilm, getiteld „Friendly Inn", waarin men een bezoek bracht aan verschillende Engelse herbergen. In de prachtige kleurenfilm „Hout en papier in de Finse economie" kreeg men niet alleen een duidelijk beeld van de papierfabrikage in Finland, maar tevens werden de transportmethoden, en het pa pieronderzoek in verschillende close-ups belicht. De historische ontwikkeling van de let tervorm werd getoond in de rolprent „La lettre". De laatste film „Waterverf en drukinkt" liet op zeer overzichtelijke wijze zien wat er in een Amerikaanse diepdrukinrichting alzo geschiedt wanneer men een aquarel als illustratie voor een tijdschrift wil ge bruiken. In dezelfde rolprent, die briljant van kleur en imponerend van beeld was, werd bovendien het drukken van een tijdschrift omslag volgens het offsetprocédé behan deld. Er was veel belangstelling voor deze in structieve avond. Het eerste twaalftal van SKF besloot de competitie met een overwinning op hek kensluiter DSV. Het vervulde daarmede weliswaar zyn sportieve plicht, maar de wedstryd zelf was echt niet best. Het begin was wel veelbelovend, want de jeugdige André van Rossen snelde keer op keer langs zun tegenstander alsof deze niet bestond en het was slechts de dwars over het veld staande harde wind die aan- vankeiyk doelpunten kon tegen houden. Toen Van Rossen weer eens met een en kele schichtige beweging zijn tegenstander de verkeerde kant op zond, kon hij rustig blijven richter* en de wind in scoren. Niet veel later was het dezelfde speler die na subliem aangeven met een fraaie door loopbal de stand op 2-0 bracht. Maar daarna was het echt mis, want de S.K.F. 2 - S.V.M.M. 1 3-3 Het reserveteam slaagde erin na span nende strijd een 1-3 achterstand nog ty- dig in een gelijkspel te wijzigen, door twee goede doelpunten van invaller Kees Hei kamp. S.K.F. 3 - D.S.V. 4 0-1 Een sterker derde twaalftal van SKV slaagde er niet in een spoedig opgelopen achterstand van 0-1 weg te werken, zodat de Bussummers de gelukkige winnaars werden. ADSPIRANTEN S.K.F. De adspiranten van SKF konden niet meer dan een puntje verzamelen. Uitslagen SKF A - Vogel A 1-4; SKF B - Vogel B 2-2; SKF C - Vogel C 0-2. De dames Hilgers, Hament en v. Jaars veld hebben aan selectiewedstrijden deel genomen. Na de eerste wedstrijden op 19 maart viel mej. Aagje Hilgers af, waarna mevr. Hennie van Jaarsveld en mej. Letty Hament nogmaals een kans kregen hun kunnen te tonen tijdens de selectiewed strijd op 9 april. Letty Hament werd te licht bevonden terwijl Hennie van Jaars veld evenals twee jaar geleden, in het Utrechts twaalftal werd gekozen. Dit Utrechts twaalftal komt op Konin ginnedag in een Bondentoernooi, dat op de sportterreinen aan Rubensstraat te Amersfoort wordt gehouden, uit tegen ploegen van de Friese korfbalbond, de Overijsselse korfbalbond, de Zuid-Neder- landsche korfbalbond en de Zeeuwse korf balbond. Tineke Broers, Riek Takken, Teus v. d. Haar en Chris van Dijk gaan a.s. zaterdag proberen om in het vertegenwoordigend twaalftal van de GUKB door te dringen. Zij moeten daartoe deel nemen aan selec tiewedstrijden in Amersfoort. Op de terreinen aan de Rubensstraat te Amersfoort wordt op Koninginnedag eveneens gestreden om het kampioenschap van Nederland zaterdagmiddagclubs. Hier aan nemen zes ploegen deel. Uit deze ploe gen wordt het twaalftal gekozen voor het Nederlands zaterdagkorfbal, voor de wed strijd Engeland-Nederland. Zaterdagavond hield de voetbalvereni ging GWV een druk bezochte contact avond in gebouw de Samenwerking. Het werd een leuke avond, waarby de vrolqke noot de boventoon voerde. Mede werking verleenden de Veenendaalse „Ki- holo's" en de alom bekende goochelaar Henk Bos. Voor een buitengewone verrassing zorg de een commissie, die zich als taak gesteld had om spelers en leden, die zich de laat ste drie triomf jaren uitermate verdienste- lyk gemaakt hadden, een aandenken aan te bieden in de vorm van een Delfsblauw wandbord met Inscriptie. Vanzelfsprekend werd deze geste ten zeerste op prijs ge steld. tweede aanval kon de bal niet in het vak houden, omdat ze niet direct de juiste tactiek kon vinden tegen het geroutineer de spel van de DSV-verdediging. Omdat aan de andere kant DSV halstarrig wei gerde van de gelegenheid gebruik te ma ken, de achterstand in te lopen, kon Schoeman tenslotte uit een klein kansje 3-0 laten aantekenen. Daarna had DSV toch eindelyk succes met een verdient tegenpunt 3-1. Er kwam nu wat meer gang in het spel, maar de krachtige wind voorkwam voor lopig doelpunten. Tenslotte scoorde Diep- grond van grote afstand 4-1 en mej. Letty Hament besloot met een handig balletje deze laatste competitiewedstrijd 5-1. In de gymnastiekzaal van de Openbare Lagere School aan de Sandbrinkstraat is in de week n£ Pasen het jaarlykse Paas- badmintontoernooi gehouden voor de La gere Scholen in Veenendaal. Voor dit toernooi dat georganiseerd werd door de badmintonclub „Flash" in samen werking met het Jeugdwerk „De Instuif" bestond grote belangstelling. Zeven scholen hadden hun teams afge vaardigd en er is fel maar zeer sportief gestreden. Met vaak zeer kleine verschil len werd een ploeg verslagen en de wed strijd gewonnen. Elk team bestond uit vier jongens en vier meisjes die de eer van hun school op bewonderenswaardige wijze heb ben hooggehouden. Na vier dagen strijd was de uitslag als volgt: 1. de Chr. Nat. School I (hoofd de heer Dilling); 2. de Kon. Julianaschool (hoofd de heer Thoomes) 3. de Johannes Calvijnschool (hoofd de heer Mijnders). De eerste prijs bestond uit een fraaie wisselbeker die vorig jaar beschikbaar ge steld werd door de directie van het Nieuwsblad „De Vallei". De tweede en derde prijs bestonden resp. uit een gouden en zilveren medaille. Woensdagavond zullen UPS I, Nyen- rodes I en VC Veenendaal in de zaal aan de Witte Vrouwenkade te Utrecht uitmaken wie als enige van de drie zal promoveren naar de eerste klasse. VC Veenendaal krijgt deze avond dus de gelegenheid om te tonen, dat het zeer slechte spel tegen „Forti" vorige week een vergissing was, die toe te schrijven is aan de zenuwen, die in dat soort wedstrijden een grote rol kunnen spelen. Het reserve-herenteam is inmiddels ook uitgespeeld en staat op de ranglyst op een behoorlijke plaatss. De reserve dames hebben door hun slechte resul taten in de laatste wedstrijden een be hoorlijke duik naar beneden gemaakt. De eindstanden van de competitie zijn: Heren 2e klasse west A: Valbovol II 38 pnt. Nijenrode I 37 VZC II 30 Set Up I 29 Athlon II 22 Animo I 21 Veenendaal II 14 VCM II13 EDO I 10 Phijlos II 8 SSVU I 6 Units I 5 Dames 3e klasse west C: Ge vu I 31 pnt. DSO III 26 Athlon IV25 SVC I 25 Veenendaal 24 USS IV11 Levu II 7 Gevu III 7 Phijlos III 7 Animo II 1 18. „Dit vond ik onder het hoofdkussen van de rustbank!" vertelt de heelmeester, als Aram de boodschap met stijgende verbazing gelezen heeft. „Maar de man kan nooit ver gekomen zijn! Zijn krachten zullen hem spoedig begeven!" roept hij uit en even later draaft hij met een aantal van zijn vertrouwde wapenknechten en Presto de poort uit. „U zult hem toch niet straffen?" vraagt Presto angstig, doch Aram lacht zijn bezorgheid weg. „Weineen! Hoe komt ge erbij? Het is voor zijn ei gen bestwil, dat ik hem wil terughalen! Als hy ge heel hersteld is en hij wil dan zijn eigen weg, gaan, is het mij wel! Maar eerst wil ik weten, wat hij bedoelt met het gevaar, dat ons zou bedreigen!" Geen van tweën vermoeden ze, dat de man, die zij zoeken, op dat ogenblik vlakbij is. Midden op de heirbaan ligt hij met zijn oor op het zand, doch plotseling komt hij overeind. „Dat zullen ze zijn," mompeld hy. „Ik heb duidelijk gedreun van hoef slagen gehoord!" Haastig loopt hij naar een reus achtige eik en klimt erin en even later is hij tussen het lover verdwenen. (Wordt vervolgd) Op elk uur van de dag warm water voor afwas en douche. W&t een comfort brengt „SHELL BUTAGAS" in huis! En met één zo'n fles doet u w-e-k-e-n! Ook ideaal om op te koken! En voor snel en gemakkelijk strijken!

De Vallei | 1960 | | pagina 5