Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Morgen Koninginnedag met gevarieerd programma TOENADERING TUSSEN VOLK EN KRIJGSMACHT i Hoogtepunt gewaagde auto-cross DOEL PARAAT 1960: Muziek en variété „Paraaf y x<x<x<x<x<x<x<x<x<x<x<x< m Oude kerk op de Markt wordt geheel gerestaureerd ELST RENSWOUDE Nationale herdenkingsavond Amerongen WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Wie? Wat? Waar? RHENEN SCHERPENZEEL Behang 34e jaargang VRIJDAG 29 APRIL 1960 Nr. 34 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel aan Industrielaan! Hoogdraadshow Stille omgang Gouden huwelijksfeest Onze beminde Vorstin H.M. Koningin V Juliana viert morgen haar eenenvijf tig ste 3 verjaardag 12,50 waard 2 AJ 497757 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Ook de vrouw in het leger Tanks van 50 ton! Ds. G. F. Snel 25 jaar predikant Militaire herdenking Grebbeberg 2 koninklijke onderscheidingen aan één fabriek nieuwe keurcollectle 1 960 ontvangen 1 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girona 583427 Eedactie: W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen knni.en ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent» Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 Woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Alom in den lande zal morgen, 30 april, de éénenvijftigste verjaar dag van onze beminde Vorstin Hare Majesteit Koningin Juliana feestelijk herdacht worden. Zoals ieder jaar heeft ook nu weer de vereniging Oranjedag" een programma opgesteld, dat zich echter niet beperkt tot 30 april, maar tevens feestelijke gebeurtenissen ver meldt voor maandag 2 en dinsdag 3 mei. In verband met het derde lustrum van onze bevrijding, zal de jaar lijkse stille omgang' ter herdenking van de gevallenen, ditmaal af wijken van de gewoonlijke gang van zaken. De plechtige herdenking zal namelijk zijn begin vinden bij het gemeentehuis in Veenendaal, vanwaar de stoet zich in volkomen stilzwijgen naar het monument zal begeven. De morgenuren van a.s. zaterdag zijn een aangelegenheid voor de jeugd. Op het feestterrein achter de Koningin Juliana- school aan de Kerkewijk (bij de Vaart- Brug) wordt een kindervoorstelling ge geven. De jongens en meisjes zullen zich ongetwijfeld amuseren met de grappen en grollen van de clown Franly, de spannen de avonturen van oom Tom met zijn pop penkast en de prachtige muziek van Her man Theunissen met zijn grootste accor deon van Europa. Het entreegeld bedraagt een kwartje per persoon. Sensatie, spanning en behendigheid zijn er te beleven bij de Amerikaanse auto cross-rodeo. Twee en een half uur lang zullen stuntpiloten de meest gewaagde stunts uithalen. Dit unieke schouwspel vindt in de middaguren plaats. 's Avonds zijn er twee verschillende evenementen op dezelfde tijden. Van acht tot tien uur is er een concert in de mu ziektent op de Markt dat gegeven wordt door de Harmonie „Caecilia" en het Har monie-orkest van de Kon. Scheepj eswol- fabrieken, resp. onder leiding van de diri- Het bestuur van de vereniging Oranje dag verzoekt alle inwoners woensdag avond om zes uur de vlaggen ZONDER ORANJEWIMPEL halfstok uit te steken. Verder zou het bestuur het zeer waar deren wanneer iedere school in Veenen daal twee leerlingen met een eenvoudig bosje bloemen af zou willen vaardigen naar de Stille Omgang. Wellicht ten overvloede vestigen wij cp aparte wijze nogmaals de aandacht op de plaats waar vol gende week de grote Leger- en Luchtmachttentoonstelling „Pa raat 1960" gehouden zal worden. Dit is in de garage Schoonhoven aan de INDUSTRIELAAN 22 te Veenendaal, waar de binnen- expositie gehuisvest is. De bui tenexpositie wordt gehouden op het terrein in de onmiddellijke omgeving van garage Schoon hoven. Het eerste konvooi arri veert op dinsda; 3 mei a.s. in Veenendaal. JONGETJE AANGEREDEN Doordat de 4-jarige v. R. woensdagmid dag in de Hoogstraat plotseling de weg opholde, kwam hij in aanraking met een aldaar rijdende auto. Het ventje is met een hersenschudding naar het Julianazieken- huis te Veenendaal overgebracht. GESLAAGD Alle leerlingen, welke ter opleiding zijn in het Juliana Ziekenhuis, voor diploma A, van eerste naar tweede jaars, zijn ge slaagd. ZES GEMEENTEWONINGEN AANBESTEED Donderdag had door het architecten bureau H. Nieuwenhuys B.N.A. te Vee nendaal, met medewerkend architect H. Brouwer B.N.A. de openbare aan besteding plaats voor het bouwen van zes gezinswoningen, met alle bijbeho rende werken aan de Ambachtstraat nabij de Industrielaan te Veenendaal, genten J. Weijers en M. de Graaff. Tezelfdertijd is er op het feestterrein een variétévoorstelling met tal van beken de artisten, getiteld ,,'t Is voor de bakker". Op maandag 2 mei wordt om acht uur 's avonds eerst een taptoe gegeven door de D.S. Harmonie die duurt tot kwart over negen, gevolgd door een Fluor Hoogdraad Show met fantastische lichteffecten. Bei de gebeurtenissen zijn op het feestterrein. Dinsdag, de 3e mei, presenteert de be kende Veenendaalse Gymnastiekvereni ging „Sparta" zich op het feestterrein. Het programma omvat vrije oefeningen, tafel- springen, lange mat en paardenspringen. Het evenzeer bekend en gewaardeerde Meisjeskoor „Hollandia-Trico" ontbreekt evenmin op het appèl. Met hun prettig in het gehoor liggende zang zullen zij het optreden van Sparta omlijsten. Een dag van bezinning en, herdenking van hen die voor onze vrijheid vielen vormt woensdag 4 mei, wanneer bij het monument voor de gevallenen op het Sta tionsplein de plechtige herdenking zal plaats hebben. Zoals reeds in de aanhef van dit arti kel vermeld, zal dit jaar bij het gemeente huis een stoet gevormd worden, die in volkomen stilzwijgen naar het monument vertrekt. Hierbij zullen ook het mannen koor de Veenzangers en de Harmonie Cae cilia vertegenwoordigd zijn. Het exercitie-peloton, gevormd uit dienstplichtige militairen, van het Gar deregiment Fusilliers „Prinses Irene" in ceremonieel tenue, dat op vrijdag 6 mei a.s. in Veenendaal zal optreden. Toen enkele jaren geleden de hervormde pastorie op de Markt (het laatst bewoond door ds. S. C. van Wijngaarden) en de lelijke muur rond de Oude Kerk werden gesloopt kwam de oude San Salvator in een lelijk daglicht te staan. Dat de tijd danig aan Veenendaals oudste bouwwerk geknaagd had was reeds voor die tijd be kend, maar zij werd door deze obstakels nog een beetje aan het oog onttrokken. Maar toen de kerk vrij kwam te staan - waardoor weliswaar het aanzien van de Markt honderd procent werd verbeterd - bleek niettemin, dat zij erg aftands begon te worden. En dit is het enige ware his torische bouwwerk dat Veenendaal rijk is toch eigenlijk niet waardig. Niet alleen de hervormde kerkelijke ge meente, doch ook de burgerlijke gemeente Veenendaal heeft dit aanstonds gevoeld en er gingen toendertijd onmiddellijk stem men op om de kerk te restaureren. Nu is restauratie van een dergelijk gebouw niet iets, dat in een handomdraai kan worden uitgevoerd, maar het is toch een gelukkig verschijnsel, dat het thans zover is, dat eraan gewerkt zal worden. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet bekend. De zaak is in handen gegeven van de heer A. van Essen te Voorburg, oud-inwoner van Vee nendaal, een bekende architect op het ge bied van kerkrestauratie, die dit werk zeer ter harte gaat. In feite is er niet veel meer over van het oorspronkelijke kerkgebouw, dat in 1566 werd gesticht als rooms-katholieke kerk. In de loop der jaren werd er een beetje in het wilde weg aan de kerk aan- en bijgebouwd en thans is slechts nog het koor in zijn oorspronkelijke vorm. De restauratie van het exterieur gaat dus de gehele gemeente Veenendaal aan en binnenkort zal een speciaal comité on der leiding van burgemeester A. Bakker hiervoor gaan werken en trachten de be nodigde gelden binnen te krijgen. Echter, ook het interieur is hard aan restauratie toe en. dit zal binnen de her vormde gemeente blijven. Gehele vernieu wing van het interieur wordt geschat op ruim honderdduizend gulden. In een spe ciaal fonds heeft de hervormde gemeente hiervoor reeds 52.000,bijeen gebracht. GESLAAGD Voor het afgelopen week in Utrecht ge houden vakexamen schildersbedrijf slaag den de heren J. v. Rotterdam en F. J. Achterberg. Het echtpaar J. Koster en L. Koster- Nagel wonende aan de Franseweg te Eist heeft gisteren het heuglijke feit herdacht dat zij vijftig jaar geleden in de echt wer den verbonden. BEVRIjpiNGSDAG IN RENSWOUDE Voor de nationale feestdag op donderdag 5 mei a.s. is in Renswoude geen program ma samengesteld. Wel ligt het in de be doeling om in de komende zomermaanden op een nader te bepalen datum volksfees ten te organiseren. Op 5 mei a.s. zullen daarentegen wel alle winkels en verdere zakenpanden voor het publiek gesloten zijn. WEDSTRIJD BEKERRONDE Het eerste elftal van Renswoude speelt a.s. zondag thuis tegen Ares uit Utrecht. Deze wedstrijd geldt voor de bekerronde van de U.B.V.B. Op woensdag 4 mei a.s. des avonds 8 uur precies zal in het gehele land 2 minuten stilte worden in acht genomen, ter eerbiedige nagedachtenis aan hen, die in de strijd voor de vrijheid van ons vaderland, hier en overzee, streden en vielen. Ook in onze gemeente zal deze stilte worden in acht genomen. De aan vang en het einde van deze stilte zal door de sirenes van het gemeente huis en de gasfabriek worden aangegeven. Om half acht precies vertrekt vanaf het gemeentehuis een stoet, be staande uit het gemeentebestuur, de nabestaanden van de gevallenen, illegaliteit, Nationale Reserve, reserve-politie, Ned. Rode Kruis, E.H.B.O., geestelijkheid, een vertegenwoordiger van de oud-militairen, het Vete- ranenlegioen, deputaties uit de leerlingen van de scholen, „Oranjedag" en andere verenigingen naar het monument bij het station. Deze stoet zal zich in volkomen stilzwijgen daarheen begeven. Bij het monument zal «ie plechtigheid worden geopend met het zingen van het volgende koraal door het mannenkoor „De Veenzangers": Hoe zacht zien wij de vromen den dood hier zonder schromen blijmoedig tegengaan' Waar al de vreugd van 't leven den zondaar moe egeven, c daar ïufiyt de u.gd de» Christens aan. De dood verbreekt zijn banden, hij heft in zijn dankb're handen tot God, zijn steun en hoop, Die hen geen troost laat derven maar vreugdevol leert sterven aan 't einde van zijn aardsen loop. Daarna is er gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. Om precies acht uur begint de stilte, die duurt tot 2 minuten over acht. Even tueel is er na de stilte nog gelegenheid tot het leggen van bloemen, waar na de plechtigheid zal worden besloten met het spelen door de Veenen daalse harmonie „Caecilia" van één couplet van het Wilhelmus. Op donderdag 5 mei a.s., des voormiddags 10.45 uur, wordt in de Oude Kerk op de Markt een christelijk-nationale dienst gehouden, ter her denking van de gevallenen en de bevrijding. Sprekers zijn de weleerw. heren ds J. Keuning, chr. ger. predikant, ds J. Overduin, ger. predikant en ds A. Vroegindeweij, ned. herv. predikant alhier. De inwoners worden verzocht zoveel mogelijk aan deze stille tocht deel te nemen, de stoet niet lopend, rijdend of fietsend te passeren, of op het trottoir mede te lopen of te fietsen. Sluit u rustig ACHTER de stoet aan. Voorts worden de inwoners verzocht die avond om 6 uur de vlaggen zonder oranjewimpel halfstok uit te steken. Er wordt een beroep op de inwoners gedaan eraan mede te werken, dat het op de weg, die de stoet passeert en bij en om het monument bij het station die avond volkomen rustig en stil is. Alleen in volkomen orde, rust en stilheid, eert men zijn doden het best. ügr (foto: Max Koot) Evenals vorige Jaren zullen op de Nationale herdenkingsavond, 4 mei, de militairen van de Nederlandse strydkrachten, de zeelieden, de ver zetsstrijders ,de geallieerde strijdkrachten en alle anderen die, waar ock ter v "reld, In de oorlogsjaren voor de vrijheid van ons zijn gevallen, worden herdacht. voor rekening van de gemeente Vee nendaal. Voor perceel 1, de hoofdaannemer, schreef de fa. J. Croes Zn. te Vee nendaal als laagste in voor een be drag van 79.950,De hoogste in schrijver was de fa. Otten te Veenen daal voor ƒ98.000, Bij het loodgieterswerk was de fa. H. Huibers, Zandstraat 70 te Veenendaal de laagste inschrijver voor 6325, Hier was de hoogste de fa. Jac. Bou- man te Veenendaal voor ƒ7800, De fa. W. Huibers, Bergweg te Vee nendaal was voor een bedrag van 4147,de laagste bij het elektrici teitswerk en de fa. G. J. Hiensch te Veenendaal voor ƒ5025,de hoogste. Het schilderwerk gaf een laagste in schrijving te zien van de fa. Lansink uit Enschede voor ƒ6400,en een hoog ste inschrijving van de fa. S. van Rot- De Valleiriks is vorige week uit gegeven by Garage Van Ommen te Rhcncn en niet gevonden. Hierdoor stijgt de vinderspremie weer met 2,50 zodat de nieuwe riks met het rode nummer TWAALF EN EEN HALVE GULDEN waard is. By inleve ring op ons bureau vóór a.s. don derdagmiddag wordt de premie a contant uitbetaald. Kent u dat grappige verhaal van een zelfbe wuste Engelse belastingbetaler, die op een zon dagmorgen op de kade van Portsmouth naar de valreep van een machtig oorlogsschip wandelde en tegen de schildwacht zei: „Wil je je comman dant mededelen, dat de eigenaar van het schip er is om het te bezichtigen?" De commandant ging op de grap in, ontving de Engelsman in de longroom, liet hem het hele schip zien en deed hem tenslotte persoonlijk uitgeleide. Sedert die dag kon de „Royal Navy" bij deze Brit geen kwaad meer doen! De verge lijking gaat misschien niet helemaal op, maar toch will ende organisatoren van de Leger- en Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Met deze achtergrond is Paraat 1960 door de afdeling Personeelspubliciteit van het Departement van Defensie georgani seerd. Op de gehouden persconferentie zei de commandant van de tentoonstelling in Veenendaal, majoor-vlieger E. J. H. Smits- huijsen, het zo: „Wij willen het volk en zijn krijgsmacht dichter bij elkaar bren gen. Vóór de oorlog was er, zoals bekend, nog al wat afstand tussen burger en mili tair, een houding die na de oorlog herzien is. Er kwamen ouderdagen, excursies, jeugddagen en toen werd ook de idee ge boren een mobiele tentoonstelling te or ganiseren." Op het ogenblik is de tentoonstelling in Doetinchem, in welke plaats een enorme belangstelling bestaat voor het leven in deze aparte maatschappij. De meeste - zo niet de grootste - belangstelling wordt ge vonden bij de jeugd, op wie het militairis me nu eenmaal een grote aantrekkings kracht uitoefent. Maar ook de volwassenen kunnen hier hun hart ophalen. Iedereen heeft wel eens of meerdere malen gehoord van een link- trainer, een imitatievliegtuig waarin pi loten worden geoefend. Hoe werkt dat nu eigenlijk, zal menigeen zich afgevraagd hebben. Of een schietstoel van een straal jager, wat is dat nu precies. Op al deze vragen wordt de bezoeker antwoord gegeven. Niet minder dan hon derd manlijke en vrouwelijke explicateurs staan de bezoeker ten dienste. Zij geven inlichtingen, demonstraties en voorlichting aan hen die binnenkort de wapenrok zul len aantrekken. Het afbreken en opbouwen van de expo sitie gebeurt door eigen personeel. Volgen de week dinsdag komt het eerste convooi in Veenendaal aan en de rest volgt de dag daarop. Omdat in Veenendaal de hotel-accom modatie onvoldoende is, is het personeel ondergebracht in zomerhuisjes bij Leer- sum. Alleen de Kon. Marechaussee wordt in Veenendaal gelegerd. Op last van de legerleiding zullen alle militairen van het garnizoen l$le (in to taal 7000 mqn) eveneens de tenfconstelling bezoeken. Paraat 1960 is te verdelen in een binnen- en buitenexpositie. Op deze plaats is het ondoenlijk om alle stands en voorwerpen bij name te noemen, maar aan enkele hiervan willen wij toch speciale aandacht besteden. In de voor dit doel ingerichte garage Schoonhoven is een NAVO-gedeelte waar men het hoe en waarom van deze ver- Luchtmachttentoonstelling Paraat 1960', welke van 5 tot en met 14 mei a.s. aan de Industrielaan te Veenendaal zal worden gehouden, de bezoe ker welkom heten bij Z IJ N leger en Z IJ N luchtmacht. Want uiteindelijk wordt de krijgsmacht én wat het personeel én wat het materiaal betreft in stand gehouden door het gehele Nederlandse volk en de aanzienlijke uitgaven welke ons mili tair apparaat vandaag-den-dag vergt, worden opgebracht door alle Nederlandse belasting betalers. De bezoeker kan dus gerust zeggen dat het zijn leger en zijn luchtmacht is, die zich hier presenteren. dragsorganisatie aan de weet kan komen. Een stand van de Kon. Marechaussee geeft een indruk van alle taken van dit onder deel. Is er bijvoorbeeld iemand die graag wil weten hoe een vingerafdruk gemaakt wordt, dan kan hij binnen enkele minuten in het bezit zijn van een kersverse afdruk van zijn eigen vinger. Het Landmachtgedeelte herbergt diverse wapens en dienstvakken, o.a. de Welzijns zorg en de Geestelijke verzorging, Infan terie, Cavelarie, Artillerie, Genie en noem maar op. Ook de vrouw in het leger is vertegen woordigd in de vorm van de Milva en Luva. De commandant zei hierover: „Over deze afdelingen bljjken nog al eens misverstanden te bestaan, vandaar dat wy hiervoor een behoorlijke plaats hebben in geruimd. Meisjes en vrouwen kunnen hier op objectieve wyze kemiis maken met de ze afdelingen." Wat de luchtmacht betreft, hier krijgt men achtereenvolgens een indruk van de Vliegdiensten, de Elektronische en Tech nische diensten en de Logistieke diensten. Men kan plaats nemen in de cockpit van een straalvliegtuig, zich vast laten binden op de schietstoel en getuige zijn van radio grafische verbindingen met andere sta tions. (Zie verder 2e blad) Donderdag 5 mei a.s. zal het vijfen twintig jaar zyn geleden, dat ds. G. F. Snel uit Nieuwveen in de classis Woer den werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds. Soel werd op 13 oktober 1891 te Nederhorst den Berg geboren. Zyn va der was daar indertyd een zakenman (industrieel). Hjj was eerst ook vele jaren werkzaam in het zakenleven en begon pas op gevorderde leeftyd te stuc? eren- Hij kreeg toen eerst privaatles van enige leraren van het Kamper gymna sium en studeerde daarna verder nog aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij op 26 april 1934 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat de heer Snel kort daarna door de classis Assen was beroepbaar verklaard in de Gere formeerde Kerken in Nederland werd hij op 5 mei van het daaropvolgend jaar (1935) bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Aalst in de Bommelerwaard, welke in die dagen was gecombineerd met de Gerefor meerde Kerken van Rossum, Hoenza- Driel en met die van Well. Op 9 maart 1947 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Rhenen en sinds 22 jan. 1950 dient hij de Gereformeerde Kerk van Nieuwveen, welke voor de dienst des Woords met die van Nieuwkoop is Men wordt verzocht hieraan ala volgt mede te werken: 1. Van 'a avonda 6 uur af tot zonsonder gang zullen van alle openbare gebou wen, particuliere woningen en vaar tuigen de vlaggen halfstok hangen. 2. De „Stille tocht" begint om tien over half acht vanaf de Hof voor het ge meentehuis en voert naar de graven der gevallenen op de Nieuwe Alg. begraaf plaats. 8. Van 19.43 tot 20.00 uur zullen de kerk klokken lulden. gecombineerd. Naast predikant van de Gereformeerde Kerken van Nieuwveen en Nieuwkoop is ds. Snel tevens gees telijk verzorger van de Johannes- stichting te Nieuwveen. Tijdens zijn ambtsbediening te Aalst c.a. was ds Snel o.a. kerkvisitator in de classis Tiel en in de oorlog werd hij door de classis Tiel afgevaardigd naar de particuliere synode van Gelderland. Tijdens zijn bijna twaalfjarig verblijf in de Bommelerwaard heeft de jubilaris o.a. meegewerkt aan de bouw van een nieuwe gereformeerde kerk te Hoenza- Driel in de burgerlijke gemeente Maas- driel. Tijdens zijn ambtsbediening te Nieuwveen was ds Snel tot voor kort kerkvisitator in de classis Woerden. Het ligt in de bedoeling van ds Snel o mzondag 8 mei a.s. 's morgens te Nieuwveen en 's avonds te Nieuwkoop een herdenkingsrede uit te spreken en donderdagavond 12 mei a.s. in de ger. kerk van Nieuwveen te recipiëren. Hoewel ds Snel reeds een paar jaar de pensioengerechtigde leeftijd is ge passeerd, is hij niet van plan om voor lopig emeritaat aan te vragen. Onvoor ziene omstandigheden voorbehouden hoopt hij nog anderhalf jaar d.w.z. tot zijn zeventigste verjaardag ln aktieve dienst te kunnen blijven. H.H. adverteerders en correspondenten, In verband met de bevrij dingsdag op donderdag 5 mei verzoeken wij u copie voor het nummer van „De Vallei" dat verschijnt woensdag 4 mei, gereed te hebben of in te willen sturen uiterlijk dins dag 3 mei a.s. voor 10 uur v.m. en voor vrijdag 6 mei uiterlijk woensdag 4 mei voor 10 uur v.m. De uitg. Deze foto toont een stunt van het motor- team der Kon. Ma rechaussee, dat zich op dinsdag 10 mei in Veenendaal presen teert. Hier zitten en an veertien m op één motor! 4. Na het gaan van de sirene wordt twee minuten volkomen stilte in acht geno men. De sirene zal het einde dezer twee minuten aangeven. 5. Tijdens de stille tocht worden geen toe spraken gehouden. De tocht wordt te voet in stilzwijgen zonder vlag of vaan del afgelegd. 6. Op de begraafplaats bestaat gelegen heid tot het strooien van bloemen. 7. Deze „stille tocht" kenne rang noch stand. Alleen de rechtstreekse nabe staanden der gevallenen kunnen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet innemen. In de ochtenduren van de vierde mei zal op de Grebbeberg de traditionele grote militaire herdenkingsplechtigheid worden gehouden, welke aanvangt om 11 uur en waar twee geestelijke het woord zullen voeren. Vele burgerlijke en militaire autoriteiten zullen hierbij aanwezig zijn. Er zullen wederom door zeer vele deputaties kransen en bloemstukken worden gelegd. De Ko ninklijke Militaire Kapel onder lei ding van R. van Ieperen verleent me dewerking. Ten gemeentehuize van Rhenen reikte de burgemeester woensdag twee ere medailles in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uit aan de heren T. Hovestad en H. van Zanten, beiden al meer dan veertig jaar in dienst van de Kalkzandsteenfabriek Leccius de Ridder aan de Cuneralaan te Rhenen. De directie van het bedrijf overhandigde de gedecoreerden een enveloppe met inhoud. TRAGISCH ONGEVAL Dinsdagmiddag om ongeveer half vijf is het vijfjarig dochtertje Joke, van de familie Voskuilen, op de Lijsterbeslaan te Scherpenzeel onder de aanhanger van een zestons vrachtwagen gekomen, waardoor zij op slag werd gedood. De kleuter kwam met haar fietsje van het pad langs haar ouderlijke woning de weg oprijden, toen de trek ker van de zware combinatie reeds was gepasseerd. De bestuurder van de truck, de heer H. M. van Holland uit Woudenberg, moest door andere weggebruikers op het tragische ongeval opmerkzaam worden gemaakt. meer dan 100 verschillende stalen voorradig. Vraagt onze stalenboeken Het afranden van de behang- rollen is GRATIS J. F. TAK Telefoon 2576 - Hoofdstraat 106 Veenendaal WfiNDKLOKKlH voor betere uurwerken iff?

De Vallei | 1960 | | pagina 1