J PAUK T I P N Service Station „RENSWOUDE" ffftAArSToH DE ecHtc KATTEFEEST IN IEPEREN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nu ook luxe V.W.-busje ARAM JAN VAN SCHUPPEN Z0NNEBRIL WvDonkelaar Dit zijn nuttige geschenken voor Moeder KOOPT U BU OPTICIEN PRUMMEL KERKEW'JK 17MEL :3313 - YEEHEHDRRL Voor SPARTA bromfietsen en prima service Amerikaanse arts bij de Hunzas DINSDAGKOOPJES 3.28 Officiële bekendmaking Zondagsdienst doktoren Turkenburg's Tuinzaden A. van de Weerd TEXTIELHANDEL TIJRKESTEEN I" L O R IA D E en KEUKENHOF zijn geopend. Onze nieuwe VOLKSWAGENS en V.W.-BUSJES staan voor u klaar. Bespreek nog heden een wagen bij Dorpsstraat 112, Renswoude Sportief en met allure! ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht Een sportcombinatie uit onze zaak wint 't beslist! De nieuwe colberts hebben meer stijl, meer allure. De nieuwe pantalons in kamgaren, flanel en Terlenka zitten prettiger, staan beter Dit zijn topprestaties in sport- combinatiesvoor 3 generaties! Dit is in elke prijsklasse een kwaliteitsklasse beter. Dit is uw keus, dat staat vast! fe, Dur heb een fijn oranjezonnegie ge- scheene boove onze naasjenaale feestdaage Et zag dur allemaal heel feestelik uit en dat lekt ons, burgerminse, as ik jelui en mijn zoo es mag noeme, wel. As dur een vrije dag in et verschiet is en dan nog wel kepleet mit feest dan wille we mooi weer. En anderst dan hebbe we een bietj ie de brom in. Heel begrijpelik en heel burger- minselik. Mar nouw de boere. Die telle ok ter- deege mee in ons nasjenaale bestaan of niet bestaan. Die boere zelle deezer daage wel meer dan eens naar de lucht kijke of dur soms es een mals buitjie in antocht is. En daar staan wij, burgerminse, nou niet meteen zoo bij stil. Ik denk, dat et de boere welkom gewist was as dur op Koo- ninginnedag en op 5 mei een mals buitjie gevalle was. Alle feestelikheedes op de koop toe genoome. Juust, beste minse, de boere zien et don ker in en dat magge wij, op onze beurt ok niet wegcijfere. Et is ok ons eete, dat deeze minse uit de grond perbeere te krijge. Wij mit onze tuintjies van ennige meeters bij nog een paar meeters hebbe dur gien weet van wat et allemaal veur de boere betee- kent as et lang dreug blijft. Teus de Kneuter, waar ik en Bram dan nog wel es oover et erf loope, sting van de week mar bedrukt naar de lucht te kijke. As de wind nou mar es mit de zon meedreeide, zee die, dan was er wel es kans op ander weer en toch bleef tie ver standig, want hij zee: mar toch gelukkig, dat wij dat zelf niet in de hand hebbe, want dan zou ie es wat beleeve. We hebbe ons eige dur bij neer te legge. Daar hebt ie groots gelijk in, mar et is toch goed as wij de taal van de landman en de zorge ok es onder ooge krijge. Ik zee al, dur scheen ok op Kooninginne- dag een fijn oranjezonnegie al was et dan fris om de neus. Mar toch von ik et veur mijn mar een vremde Kooninginnedag. Eigelik heb ik me de heele afgeloope zaa- terdag niet veur kenne stelle, dat et wel Kooninginnedag was. Alles ging zoo ge woon deur en ik heb een echt pergram van Kooninginnedag gemist. Zeeker, degeene die et op touw zette hadde dur veul werk van gemaakt, mar toch was et allemaal anderst. 's Morges was dur nagenogt heelegaar niks te beleeve. Gi enkinderzang, gien meziek, niks van dat alles. Dat was alle maal verschoove naar de vijfde mei. Mit alle respek ok veur deeze bevrijdingsdag: de kinderzang hoort daar niet thuis. En ik hoop eerlik - en daar wil ik heele gaar niet in fitte - dat et andere jaar weer echt Kooninginnedag wordt, of die nou op een zaaterdag valt of niet. Op Kooninginnedag is deur de jaare heen iedereen vrijaf gewist. Ik meen, dat ik daaroover een bietjie mee ken praate, want ik heb altijd motte werke van 's morges vrog tot in de laate aavund. Vekansie zooas teugeswoordig kende we ni et. Hoogstes de derde pink sterdag en dat was dan ok alles. Mar de Kooninginnedag kos dur toch ok altijd af. Daar staa je dan toch van te kijke in deeze tijd, nou we zoo zuugies an mar vijf daage meer hoeve te werke. Op verscheije febrieke is et al zoo en ik heb geleeze, dat ok de Veense barbiers dur twee heele daage in de week et scheermes bij neer wille legge. Ik hoop, dat dit op den duur veur ieder- e enweggeleege zei weeze. Ok veur et win- kelperseneel. Mar dan zei dur nog een hoop motte verandere. En nou verwachte jelui netuurlik, dat ik de winkeliers een veeg uit me praatstoel zei verkoope. Misgeraaje. Een hoop leit de schuld bij óns eige. Hoope minse trekke dur eige heelegaar gien steek van winkelsluiting an. Die heb be altijd nog net een hoop noodig as de zaak al dicht is. En dan mar perbeere. 's Aavus en op woensdaggemiddag. En as et dan een goede klant is dan ken zoo'n winkelier em niet afscheepe. Dus lichte- lik mit de pee in komt ie weer van achtere af sloffe, waar die net zoo lekker rustig achter de krant en een bakkie koffie zat. Of waar die de veurraad an 't opneeme was. Mar hij laat et niet marke. 't Is om- mers een goeie klant en hij helpt. En veur al die goeijegheid ken die dan ok nog op de bon gaan. Want ik heb me eige laate wijsma.ake, dat in zoo'n geval de winke lier dur op gaat en niet de klant. Beste minse, wees wijzer in het vervolg. Zooiets is percies etzelfde as wanneer je eige baas 's aavus om zeuven uur zou komme vraage of ie nog effe een ketiertie kwam werke. Dan zou ie zegge: die keerel is gek. Juust, zurg daarom dat je zelf goed wijs blijft en volg wat dit betreft de raad nou es op vanWout Blauwkous. RESTAURATIE CHR. GER. KERK HOOFDSTRAAT AANBESTEED Onder architect H. Nieuwehuijs alhier werd de resfiuratie van de Chr. Ger. kerk aan de Hoofdstraat alhier, alsmede het bouwen van een consistorie-vergaderzaal met toiletgroep bij dit kerkgebouw aanbe steed. Er waren 19 inschrijvers en de uit slag was als volgt: Hoofdwerk: laagste inschrijver fa. T. Nieboer alhier voor 96.925,hoogste in schrijver fa. J. Croes alhier voor 102.375,- Loodgieterswerklaagste E. J. van de Pol alhier voor 7.625,hoogste: J. E. v. Schuppen alhier voor 8.375, Elektriciteitswerk: laagste fa W. Huibers alhier voor 3.050,—; hoogste: fa W. van Schuppen alhier voor 4.045, Schilderswerk: laagste: fa Molenbeek al hier (W. de Man en Visser) voor 13.771, hoogste: fa J. C. van Hardeveld alhier voor 13.990, Het kattefeest - in oorsprong een ritueel ter verguizing en vernietiging, thans in niet mindere mate ook een feest ter ver ering van de kat. De verheerlijking vindt vorm in een kilometerlange stoet, die van drie uur af door de stad trekt. In deze stoet wordt de kat in tal van verschij ningsvormen ten tonele gevoerd: praalwa gens geven de rol weer, die de kat in ver schillende culturen heeft gespeeld, o.a. bij COLBERTS in de moderne tinten mosgroen, roestbruin en blauwgroen HARRIS TWEED in lichte en donkere dessins... 59.50, 69,50 LICHTGEWICHT COLBERTS een grote keuze in alle gang bare tinten 29,75 - 39,50 - 49,95 - 52,50 PANTALONS Terlenka en Tre- vira, volledig wasbaar, aan gepast bij de moderne col berts29,75 - 39,75 - 42,50 voor exclusieve kleding Hoofdstraat 75 Veenendaal POSTDUIVENSEIZOEN OPEN De Veenendaalse postduivenvereniging „De Snelpost" had dit weekeinde voor het eerst haar duiven op een vlucht vanaf Roosendaal, een afstand van ongeveer 90 km. De duiven werden daar om 7.30 uur gelost, waarna de eerste duif zich te 9.11.32 meldde. De uitslag was als volgt: W. Eimers 1; C. van Ginkel 2, 9, 10, 15, 19, 51, 58; G. J. van Manen 3, 55; G. Scherrenburg 7, 14; Bovenkamp/Rozenboom 8, 11, 47, 60; P. W. van Zetten 12, 44, 50; A. van Asselt 13, 61; H. Ulrich 18, 20, 21, 24, 32; M. J. v. Stemp- voort 22, 52; A. D. v. d. Bosch 25, 34, 40; G. Diepeveen en Zn. 27, 29, 33, 41, 43; H. p. Spies 28, 26; C. v. d. Weerd 30, 42, 62; C. van Asselt 31, 54; J. van 't Veen 35, 48, 59; O. Verwoerd 37; H. van Deelen 38; C. Donkelaar 39, 57; R. J. Versteeg 45; G. de Geit 46; N. van Stuivenberg 49, 65; R. Sukkel 56; Joh. van Manen 63; B. van Kesteren 64. 1\W I T II I I III HI I il Ml I Mil II I DEN BOSCH (hond EN IEPEREN (kat) BROEDERLIJK BIJEEN Op 8 mei worden in Ieperen katten va nde toren gegooid. Dat is dan weer het hoogtepunt van de viering van het jaarlijkse kattefeest, dat een vrolijke af spiegeling vormt van een oud en weinig zachtzinnig bedrijf. De katten van aanstaande zondag zijn van fluweel. Dit jaar zullen vele Nederlanders aan de feesten deelnemen. Een officiële afvaardiging uit Den Bosch zal luister bijzetten aan de viering, die hiermee het karakter krijgt van een verbroedering tussen kat en hond: 's-Hertogenbosch voert in zijn wapen een hondekop als symbool van trouw aan de hertog. Voor een verklaring van de historische achtergronden van het Kattefeest kan men met evenveel recht verwijzen naar vroegere kattenplagen, naar het heidense geloof dat akkers vruchtbaar zouden zijn na een kattenoffer, of wel naar het ver langen om van tijd tot tijd eens uitbundig feest te vieren. geschal van de „narrenfanfare" klimt de als nar verklede beul naar de tinnen van de Halletoren vanwaar hij met gulle hand fluwelen katjes naar de menigte werpt. Over de oorsprong van deze feesten tast men min of meer in het duister. Een 18e eeuws schrijver meent het jaar 3842 als datum voor het ontstaan te kunnen aan wijzen, maar van welke jaartelling hij daarbij gebruik maakt, is onbekend. Het jaar 962, dat ook in kronieken ver meld staat, mag evenmin betrouwbaar worden geacht, want het is niet waar schijnlijk dat Ieperen in die dagen veel meer omvatte dan een boerderij temidden van moerassen. Toch is er iets aan de hand met het ja'ar- tal 962. In Metz zouden vanaf dat jaar levende katten verbrand worden tijdens de tweede week van de vasten. Tegelijker tijd zou graaf Boudewijn van Vlaanderen „Kattewoensdag" of „Kattefoor" hebben ingesteld, wellicht om paal en perk te stel len aan een te snel toenemende katten- bevolking. Het gebruik van een dergelijke feestdag breidde zich in de middeleeuwen al spoedig over heel West-Europa uit. Hoe het ook zij, de Iepenaren houden 962 aan als jaar van het ontstaan en men kan er dan ook wel op rekenen, dat over twee jaar het duizendjarig bestaan van het kattefeest gevierd zal worden. De Kon. harmonie uit 's-Hertogenbosch zal op 8 mei de kattestoet voorafgaan. Dit orkest zal bovendien enige uren tevoren en ook op zaterdagavond in Ieperen con certeren. Toen Ieperen voor dit jaar de deelne ming van de Nederlandse stad probeerde te verkrijgen, was in de archieven van 's-Hertogenbosch reeds spoedig ontdekt, hoeveel de Bossenaren in het verleden, met katten te maken hebben gehad. Zij kunnen bogen op een „kattenorgel", dat bij feestelijke gelegenheden de vrolijkheid sterk bevorderd moet hebben. In een kooi werden de staarten van kat ten met e enkoord verbonden aan een kruk; naarmate de kruk werd aangedraaid ontstond de onvergelijkelijke muziek van dit orgel. In de stoet zal Den Bosch zorgen voor een orgel, dat ongeveer hetzelfde ge luid - zij het op geheel andere wijze - voortbrengt. Een ballet van een vijftal „snoezepoezen" uit Den Bosch zal duide lijk maken waartoe katjes in staat zijn, die men niet aan de staart trekt of van de toren gooit. Behalve de reeds vermelde programma punten zijn er nog het verbranden van de heks en het vuurwerk om tien uur. Ieperen, dat de toegangspoort tot de westvlaamse bergen vormt, is op zichzelf al een bezoek ten zeerste waard. De stad heeft in de eerste wereldoorlog zeer lang op slechts vijf kilometer van de frontlinie gelegen. Zij werd volledig verwoest. Maar de belangrijkste gebouwen zijn thans in hun vroegere staat heropgebouwd. Dit werk moest in de tweede wereldoorlog on derbroken worden; het is daarna met kracht hervat. Aan de trots van de stad, de beroemde Lakenhalle, die oorspronke lijk in de jaren 1200 tot 1304 gebouwd werd is sinds 1921 gewerkt. Het bouwwerk, dat als burgerlijk gotisch &bouw zijn weerga niet kent, bevat de èfflnlijke lakenhal, de Nieuwkerk en het zeventig meter hoge belfort of de Halletoren. de Egyptenaren, de Kelten, de Germanen. Dan kan m ende kat zien, zoals hij uit le genden, volksverhalen en gezegden be kend is: de gelaarsde kat, als de kat van huis is, om er enkele te noemen. E. J. VAN ENGELENHOVEN Overberg - Telef. 0 3431-333 Maar anderzijds wordt de kat veroor deeld: veroordeeld en terechtgesteld. Want aan het einde van de stoet volgt graaf Boudewijn, begeleid door edelen en rid ders. En wanneer hij omstreeks zes uur de Lakenhal, waar de optocht naar toe trekt, heeft bereikt, zal hij het doodvonnis uit spreken over de kat, zoals hij, naar het heet, in het jaar 962 deed toen hij het be vel gaf levende katten van de Halletoren te gooien. De uitvoering van het doodvonnis vormt het hoogtepunt van het feest. Onder het Mensen worden er 140 jaar oud, kanker bestaat niet, maar het is moeilijk om er te komen De Amerikaanse arts dr. Allen Banik heeft een bezoek gebracht aan het Azia tische bergvolkje de Hunzas. waarvan on der meer bekend was, dat de gemiddelde leeftyd er 120 jaar is. Tydens een recente persconferentie heeft hy nadere bijzonder heden bekend gemaakt over zyn ontdek kingen. Hy zal er een boek over schryven. Ter plaatse nam hy vele duizenden meters film op. Als straf een „omhelzing" De Hunzas bestaan uit ongeveer 25.000 tot 30.000 personen en wonen in één der vele hoog gelegen valleien van de Hima laya. Om er te komen moet men in Kara chi een spoortreintje nemen naar het 1150 km verder gelegen Peshawar, een reis van bijna veertig uren. Daar staat een oude autobus gereed voor Gilgit, die 14 uur no dig heeft om de 500 km onbegaanbare we gen te kunnen „nemen". Vervolgens moet men een jeep zien te krijgen, die u naar het weer 300 km verder gelegen Chitral kan brengen. Daarna kunt ge alleen te voet of per muilezel de resterende kilo meters onderhanden nemen, hetgeen altijd nog een inspanning vraagt van vijf tot zes dagen. Dr. Banik had één grote moeilijkheid: de burgelijke stand bestaat niet bij de Hunzas maar hij ontmoette nog ouderlin gen, die zich wisten te herinneren, dat Na poleon naar het eiland Elba werd verban nen. Dit zijn nochtans uitzonderingen. De meeste Hunzas worden 125 tot 130 jaar oud. Kanker bestaat er onder geen enkele vorm. Dank zij hun natuurlijke levens wijze brengen de vrouwen zonder pijn kinderen ter wereld. De Amerikaanse zag er polo-wedstrijden, de geliefkoosde sport der Hunzas, waaraan werd deelgenomen door personen van honderd en( 110 jaar oud. Personen van 125 jaar liepen zes da gen en zes nachten met een zware lading op hun rug. Gezinstwisten komen er nim- Afdruiprekken Zwaar geplastificeerd, spaart uw serviesgoed nu Wasmiddelenhouder Zwaar geplastificeerd rekje zeer h&ndig voor pakjes en flessen, nu slechts J.VD Groentezeven Onbreekbaar plastic ook als vergiet te gebruiken /-v q/v nu U.OV Alleen dinsdag 10 mei 1960 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 mer voor. Gehuwde kinderen wonen vaak in bij hun ouders of schoonouders zonder dat zuks aanleiding geeft tot moeilijk heden. Diefstallen zijn er nagenoeg onbe kend. Honden heeft men er niet, omdat men er het voedsel voor mist. Katten heeft men niet nodig, want niemand weet wat een muis is. Evenmin leven er insek- ten in dit bergparadijs. Ten dele schrijft de onderzoeker de hoge leeftijden toe aan de afwezigheid van insekten. Daarnaast speelt de voeding een grote rol. De Hun zas kennen geen vlees. Ze eten uitsluitend vruchten en planten en drinken een soort graanwijn, die ook nog de eigenschap heeft uitstekend te smaken. Er bestaat geen politie. Soms ontstaan er moeilijk heden tussen de bewoners i.v.m. de irri gatieproblemen. De MIR rechter) on derzoekt dan de zaak en doet een uit spraak. Degene, die in het ongelijk wordt gesteld moet voor straf de andere partij omhelzen. Het meest opmerkelijke is vol gens dr. Banik, dat er bij de Hunzas geen spoor van angst of haat is te ontdekken. Hij heeft ontdekt, dat het volkje uiter mate muzikaal is. „Iedere „rijke" familie bezit een piano, hoewel er geen enkele berijdbare weg naar hun land voert. Van heinde en verre worden de oude piano's aangesleept met mankracht. Tien dragers zetten er hun schouders onder en leggen dan nog honderd kilometer per dag met het instrument af. VEENENDAAL INENTING TEGEN POLIO Op woensdag 11 mei a.s. 's middags van 2 tot 5 uur en op donderdag 12 mei a.s. 's middags van 2 uur tot kwart voor vier, zal in het Groene Kruisgebouw te Veenen daal gelegenheid worden gegeven tot in enting tegen kinderverlamming. Op deze twee middagen zullen voorna melijk voor de tweede maal worden inge ënt de kinderen, geboren in 1959. De ouders van deze kinderen hebben een op roeping ontvangen. Degenen, die geen op roeping hebben ontvangen worden ver zocht dit zo spoedig mogelijk te melden op de gemeentesecretarie, adeling inentin gen, Hoofdstraat 92. Bovendien zullen een beperkt aantal kinderen geboren in andere jaren dan 1959 voor de tweede maal worden ingeënt. De ouders van deze kinderen worden, in dien zij geen oproeping hebben ontvangen, erop attent gemaakt, dat ook deze inentin gen plaats vinden op 11 en 12 mei a.s. en NIET op 9 mei a.s., zoals aanvankelijk werd medegedeeld. Tenslotte kan men op deze middagen ook nog eeri EERSTE injectie ontvangen voor kinderen, geboren in 1959, die bij de vorige gelegenheid verhinderd waren en voor kinderen, geboren in andere jaren, wier ouders dit op de gemeentesecretarie is medegedeeld. De burgemeester van Veenendaal brengt ter kennis van belanghebbenden dat het sluitingsuur van alle vergunnings- en ver loflokaliteiten ingevolge de Drankwet 1931 (S. 476) in de gemeente Veenendaal op donderdag 5 mei 1960 is vastgesteld op des nachts 1.00 uur. De burgemeester voornoemd, A. BAKKER. Kleine roofdieren in nieuw tehuis Een nieuwe tehuis voor de kleine roofdieren in Ouwehands Dierenpark is gereed en een groot aantal exotische exemplaren wordt hier thans onderge bracht. Het nieuwe gebouw is van een mo derne betonconstructie en betekent een belangrijke aanwinst voor de deels in quarantaine verblijvende, deels nog onderweg naar Holland zijnde nieuwe bewoners, die de veertien appartemen ten met evenzovele buitenverblijven zullen gaan bevolken. VEENENDAAL Geboren: Jannetje, d. v. G. v. d. Pavert en H. E. v. d. Kraats; Cornelia, d. v. J. A. van Ruiswijk en H. va nRavenswaaij; Aart z. v. C. Aalbers en A. Hardeman; Gerard, z. v. J. H. Buddingh en H. d. Vries Lentsch I Jacoba Johanna, d. v. W. van Dijk en H. van Viegen; Evert, z. v. M. Slok en S. G. Rebergen; Richard Ronald Paul, z. v. R. R. G. Segond von Banchet en M. M. Noelan- ders; Dirk, z. v. H. J. Boers en G. Diepe veen; Gijsbertus, z. v. G. van den Bosch en G. J. Meijerman; Leonard Arthur, z. v. H. Steetsel en J. H. Cousin; Jannetje, d. v. W. J. Berkhuizen en J. A. Slotboom; Johannes Dirk, z. v. R. van der Garde en tina, d v. L. Ebskamp en N. Lankamp; G. A. Diepeveenen; Carola Johanna Chris- Alexander, z. v. G. Cloo en K. L. van den Heuvel. Ondertrouwd: J. Smout en A. Meerveld; T. B. Maulany en M. van Wessum; G. J. Rebel en N. T. Vermaas; P. A. Pieters en A. J. de Kleuver; H. Verwoert en J. J. Tuin; G. Mudde en A. J. Oskam. Getrouwd: W. Steffers en J. B. van den Bos; H. J. Bakker en A. C. Bos; J. Har deman en J. W. Beukhof; H. van Dijk ert D. M. van Ravenswaaij; A. Kalma en K. Epskamp. Overleden: geen. SCHERPENZEEL Geboren: Arris, z. v. H. van Santen en A. N. v. d. Grift. Getrouwd: H. Jonker en W. v. d. Berg; A. van Veldhuizen en M. S. van Vreeswijk; E. J. Eijkelkamp en J. Vermeulen. Overleden: Johanna Gerritje Voskuilen, 5 jaar. Zonder verlof ontslag genomen Een geldboete van 75,— of 15 dagen hechtenis, eiste de officier van justitie bij de Economische Politierechter te Utrecht tegen de 45-jarige bulldozermachinist G. v. L. uit Leersum, wegens beëindiging van zyn dienstverband zonder toestemming van het gewestelyk arbeidsbureau. De machinist was vorig jaar werkzaam bij een aannemersbedrijf te Middelharnis. Het feit, dat hij daardoor geruime tijd van huis was, beviel zijn vrouw niet erg, daar de eenzaamheid haar zwaar drukte. Op 27 november j.l. sprak v. L. met een andere werknemer uit het bedrijf over ontslag nemen. Laatstgenoemde stelde hiervan de baas in kengiis, die de machinist mede deelde, dat hij bezwaar had tegen zijn heengaan omdat dit uit economisch op zicht niet voordelig voor het bedrijf was. Eerst bij een volgend onderhoud had v. L. over zijn vrouw gesproken. De firma had toen een voorstel gedaan, dat de machinist toezegde thuis te zullen bespreken. In plaats van antwoord te geven bleef hij op 7 december zonder meer weg van het werk. Achteraf bleek, dat hij reeds een andere baan had aangenomen en ook het H00FDSTR.3E-TEL Z024-VEENENDRRL TWISTED Twisted of matting wordt gemaakt van lintan stro in naturel en jaspé kleur. Door dat de lengte van de strohalmen bepalend is voor de breedte van het produkt komt dit op ongeveer 90 cm breed, terwyl ande re tapytsoorten praktisch altyd 100 breed zyn. De zelfkanten worden gevormd door de omgeslagen uiteinden van het stro waardoor deze dikker worden. Hierdoor en doordat het niet krachtig gespannen kan worden, is het voor woonkamers niet zo geschikt. Het meest wordt twisted dan ook gebruikt voor slaapkamers. De prijs is laag waardoor het de goedkoopste vaste vloerbedekking is. Ook deze vloerbedek king wordt vakkundig gelegd door de mensen van een vertrouwd adres ANT. DE RUITER Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten advies van zijn vakbond niet had opge volgd. „Deze man is weggebleven zonder de dienst op te zeggen, zonder geldige reden en zonder vergunning" stelde de officier van justitie vast. Verdachte's verdediger dacht er anders over. Hij verzocht de zaak te doen aan houden om alsnog de chef-monteur van het bedrijf te horen en een andere firmant. De politierechter vond de feiten echter duidelijk genoeg om meteen vonnis te wijzen. Hij veroordeelde v. L. tot 50, boete of 10 dagen hechtenis. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds v. d. Berg. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroegin deweij, 5 uur ds Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur ds v. d. Berg, 5 uur ds v d. Pol. Veeneind 3 uur ds v. d. Berg, dinsdag 10 mei 7.30 uur de heer Nijhof van Zeist. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ger. Kerk Kerkewijk 9 uur ds Volten van Rhenen (Jeugddienst - gebouw 't Trefpunt), 9.30 en 5 uur ds Over- duin. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatx-ixstraat 9.30 en 5 uur ds Eerland van Amersfoort. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniuml. 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 1015 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds v. Endt van Utrecht, 5.30 uur ds Goedhart. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds v. Dieren van Ede, 5 uur ds Lam van Lunteren. Herv. Ger. 10 uur ds Dijkstra, 6.30 uur drs Tigchelaar (Jeugddienst). Prot. Bond geen dienst. Ger Kerk 10.30 en 5 uur ds Volten. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem.' Syn. 7.30 uur ds Wisse van H.I. Ambacht. ELST Ned. Herv Kerk 10 en 6 uur ds Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 12 mei 7.15 uur ds Lich tenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. dinsdag 10 mei 7 uur ds Toes van Ridderkerk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds L. v. d. Peut, bev. ambtsdr., 6.30 uur ds L. v. d. Peut, voorber. H.A. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Goedhart van Veenendaal, 5 uur ds v. Viegen van Overberg. Ger Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur de heer Nijhof van Zeist. Oud Ger. Gem. donderdag 10 mei ds Miras van Krimpen aan de IJsel. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst, woensdag 11 mei 7 uur de heer W. Kamp van Utrecht. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v d. Veen. Vrijz. Herv. 10.30 uur „De Schans" ds Cannegieter van Driebergen. VEENENDAAL: dr. W. Remme. Telef. 2061. RHENEN: dr. B. Stegeman. Tel. 315. ELST, AMERONGEN. LEERSUM: dr. Bakker te Leersum. Tel. 03434-495 EDERVEEN. DE KLOMP. RENSWOU DE: dr. Ter Velde te Renswoude. Tel. 08387-450. SCHERPENZEEL: dr. Renken. Tel. 250. verkrijgbaar bij Beatrixstraat 76-80 - Tel. 2965 „SETTER SET"-NYLONKOUSEN, spec, verpakking Pracht BADDOEK met WASHANDJE, spec. verp. Mooie TAFEL- en ONTBIJTLAKENS FAFORITA SCHORTEN DAMES-PYAMA'S en -NACHTHEMDEN WOLLEN SLAAPKAMERKLEEDJES HANDWEEF- en MOQUET-TAFELKLEDEN DOOSJES ZAKDOEKEN, veel soorten HOOGSTRAAT 26 - VEENENDAAL Telefoon 08387-254 Depot Veenendaal: J. LOURENS, J. P. C. Leinweberstraat 39 Telefoon (tijdelijk) 3164 Depot Scherpenzeel: M. J. VAN ROSSUM, Glashorsterdijk 78, Tel. 0 3497-483 X 20. Door al deze gebeurtenissen heeft Aram zijn vertrek nog een dag uitgesteld, maar dan, bij het aanbreken van de nieuwe dag, verlaat hij in vol ornaat Barranca opnieuw in gezelschap van Presto, die zo trots als een pauw is, dat hij zijn meester voor de eerste maal naar een tournooi mag verge zellen, en enkele van zijn mannen. De reis verloopt zeer voorspoedig en na een dag of vijf arriveren zij in Alamarla. De hertog is zeer verheugd Aram terug te zien en bereidt hem een gastvrij onthaal. De een na de ander komen de deelnemers aan het tournooi aan en op het binnenplein van de prachti ge burcht heerst een en al leven en bedrijvigheid Terwijl Presto zich buiten met de andere schild knapen onderhoudt, vormt Aram in de grote burchtzaal het middelpunt van een wijde kring rid ders .Met belangstelling luisteren zij naar de avon turen, waarvan de jonge kasteelheer vertelt. Dan, tijdens een pauze in het gesprek, merkt een van de luisteraars op: „Ik heb heer Lorca nog niet gezien! Zou hij dit jaar niet verschijnen?" Op deze woorden valt een diepe stilte. (Wordt vervolQd) BMBBgËüfggj -l-cV-::- stCS Hoofdstraat 90 - Veenendaal

De Vallei | 1960 | | pagina 2