25% korting Toonaangevende DE ERVEN 39 •"GRATIS SIMON DE WIT 20%korting SOEPBALLETJES HOUDT DE (BROM)FIETS IN ERE U en uw voertuig SB meteen B slecht onderhouder! Fafl brommer bromt U langer 22 ARAM begrafenis woningruii Arnhem -Veenendaal joiirjaiirsiiioilf'llen Volvette koos beTefen 140 Ham echte Gelderse 97 Sardines Margarine Goudmerk QQ Hele rijst Bram 35 Soepasperges Callfornlsche 7Q Frisse zomerdrups ie LUX -toiletzeep VEENENDAAL 40-jarig bestaan W. van Schuppen Zn. Verbond voor veilig verkeer Televisie in dienst van de a.s. volkstelling De vrijheid van het woord in Londens Hyde Park Castellaras, burcht der miljardairs INSCHRIJFGELD CLUB: 10.000 GULDEN „Darling, I don't like France" zodat het voor de leden in feite niet nodig 1 blik VéGé-Soepbaiietjes 32 1 pak VéGé-Frou-Frou rode Spaanse wijn 130 c 1 rol VéGé-Beschuit 150 gr. gevuld fruit VéGélf) 3 zware stukken badzeep^Qct gr»» pot abrikozen op sap 79« Het geheim van de stalknecht Mantelbaviaan Joepie Meloen' nog altijd dankbaar jegens pleegouders SCHERPENZEEL Hoofd Holevoetschool nam afscheid Voor de kantonrechter EEN FLINKE BAKKERS- BEDIENDE ZOMERHUISJE HRLEN W'J HLTUD B'J „De Houtspecialist" Fa. F. E. Vrugte Voor een A. W. de H a a 8 grote prijsverlaging paardevlees Dinsdag gehaktdag per 500 gram 0.99 ]an van Rhee s naar keuze: PALMAR dessert 176 SANTOS roodmerk --152 BRASII 142 MEDINA 120 POEDERKOFFIE per busje 175 TT" Deze en vele andere vlotte modellen van 19,75 - 29,50 en lioger Het is nu de moeite waard om even te komen kijken bij van 49 voor een stuk Wie van de fiets op de bromfiets overgaat doet méér dan alleen maar een „overstapje" met de bedoeling om het voortaan wat gemakkelijker te hebben. Hij verkiest de gezonde en ge zapige zelfwerkzaamheid voor een ver voermiddel dat misschien wat meer beantwoordt aan de geest van de tijd: meer resultaat met minder inspanning. Helaas zijn er nog altijd weggebrui kers, die zich niet realiseren dat om méér dan deze ene reden de overgang naar een „brommer" een belangrijke gebeurtenis is. Immers, wie sneller gaat, zal sneller moeten reageren. Bromfietsen is in dat opzicht héél wat anders dan fietsen, al verandert er uiterlijk niet veel meer dan het gele plaatje en het - soms tot geloei aan zwellende - gepruttel van het in feite zo onschuldige motortje. Ook wat de gedragsregels betreft zal de fietser die het trappen er aan geeft, zich nog eens terdege moeten bedenken. Wat zijn ge dragingen in het verkeer betreft zal hij méér en beter moeten weten dan de fietser. Maar bij alle verschillen is er één punt, waarop er voor de bromfietser- ex-fietser niet veel verandert in zijn nieuwe status: de zorg voor zijn kar retje. Regelmatig onderhoud betekent meer dan alleen met een doekje waaien om het stof weg te vegen. Een (brom)fiets is en blijft een mechanisme en dat vraagt - wil het feilloos en veilig func tioneren - nu eenmaal onze aandacht. Goede remmen, goede verlichting, goede stuurinrichting, goede weglig- ging, het zijn allemaal dingen waar fietser en bromfietser regelmatig naar moet kijken of beter nog: laten kijken. De maanden staan voor de deur, waarin wij op onze vervoermiddelen een extra beroep zullen doen. Met goed onderhoud zal géén (brom)fiets er iets op tegen hebben, om er straks veilig op uit te trekken en veilig (en heelhuids) thuis te komen. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. SHOW VAN FA. HOOTSEN Vanavond en morgenavond houdt de fir ma Hootsen te Veenendaal in gebouw El- theto een grote Cabaret-, Huishoud- en Meubelshow. Er is een afwisselend pro gramma samengesteld met vele attracties. Maandag 9 mei j.l. herdacht de firma W. v. Schuppen Zn. aan de Hoofdstraat het 40 jarig bestaan. De jubilerende firma heeft naar aanleiding van dit heuglijke feit een speciale actie voor de cliëntele ge organiseerd, waarbjj het getal veertig een belangrijke rol speelt. De heer W. v. Schuppen richtte in 1920 in de Zandstraat een werkplaats in en ves- weer tigde zijn kantoor in het voormalige Pol derhuis in de Hoogstraat. Vier jaar later kreeg de heer v. Schuppen nogal bekend heid toen hij als eerste in Veenendaal met de verkoop van radio's begon. In 1927 ves tigde hij zich in de Hoofdstraat waar nu de haardenwinkel van de fa. Jansen is. Het was een bescheiden winkeltje en groot was dan ook de vreugde toen de eerste stof zuiger verkocht werd. Nog geen vier jaar later wist de energieke zakenman beslag te leggen op het pand Hoofdstraat 102, dat sinds die tijd enorm uitgebreid is. In 1956 vond de eerste verbouwing plaats, gevolgd door een aanbouw in 1959. Een typisch voorbeeld van de groei van de jubilerende zaak is de winkel, die sinds de aankoop in 1931 zestien keer zo groot geworden is. De heer W. v. Schuppen behartigt op het ogenblik de belangen van de verkoopafde ling. Zijn zoon (de firmanaam werd begin van dit jaar gewijzigd in W. v. Schuppen Zn.) heeft het beheer over het installa tiebureau. De oprichter is nog steeds ac tief werkzaam en het zal speciaal voor hem een grote voldoening zijn dit jubi leum mee te mogen maken. De firma heeft thans acht monteurs in dienst, waarvan drie met bijna veertig dienstjaren. De 50 000 tellers en telsters, die om streeks 31 mei zullen zijn ingeschakeld bij de 13e volkstelling, worden tevoren zorgvuldig op hun taak voorbereid. Voor het eerst in de geschiedenis van de volkstellingen zal de televisie bij de instructie van de tellers worden ge bruikt. Zelfs in de landen waar tele visie eerder tot ontwikkeling is ge komen dan in Nederland heeft men dit medium nog nooit voor dit doel ge hanteerd. Met medewerking van de N.T.S. zal op 24 mei tussen 7 en 8 uur 's avonds in een regeringsuitzending een instruc tief programma van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, dat met de lei ding van de volkstelling is belast, wor den uitgezonden. In dit programma hoopt men de tel lers op de meest doelmatige wijze op hun verantwoordelijke taak voor te bereiden. De regie is in handen gegeven van Erik de Vries. Voor de tellers die op 24 mei ver hinderd zijn de uitzending te volgen of die de behoefte voelen meer dan eenmaal van deze collectieve instructie kennis te nemen, zal de uitzending op 25 en 27 mei worden herhaald, ook dan weer tussen 7 en 8 uur 's avonds. „Brommen" is een heerlijke manier om straks de zonnige natuur in te trek ken. Wat dat betreft kan het „brommen" niet lang genoeg duren. Maar zorg daarbij, dat uw „brommer" in goede staat van onderhoud verkeert. Laat uw brommer regelmatig en vakkundig nazien. Want „brommen" in de zon is beter dan „brommen" in 't gevang. En geloof maar gerust wat Veilig-Ver- keersmannetje Wouter Wegwijs zegt: met een slecht onderhouden brommer bromt u langer. GESLAAGD Onze plaatsgenote mej. J. Schiebaan, on derwijzeres aan de Chr. b.l.o.-school (Oranjeschool) alhier, is geslaagd voor het in Amsterdam gehouden examen vakdi ploma B.O. Een groep mannen en vrouwen, ieder met een gewyde blik in de ogen, staan in een kring en zingen: „Het is hetzelfde over de hele wereld - is het geen grove schan de? De ryken krygen het vette der aarde; de armen krygen nooit hun deel Daarnaast een band van het Leger des Heils, compleet met tamboerijnen, die de toeschouwers aanspoort: „Sluit u by ons aan! Sluit u bij ons aan! Sluit u aan by onze opgewekte groep!" Een kleurling, op een wankel, eigenge maakt podium waarschuwt heftig zijn toe schouwers - een kleine jongen en een nog al verveeld kijkende straatveger - dat de dagen van het Britse imperialisme in Afri ka voor bij zijn. Maar zijn woorden worden overstemd door de hoge stem van zijn buurman, die de „Carrots for Health League" vertegen woordigt en die voortdurend geïnterrum- peert wordt door een van de toehoorders, die schreeuwt: „Konijnen! Dat denkt-ie dat we zijn! Stomme konijnen!" En eenl groot aantal mensen uit Wales in „ballingschap" - onbewust van wat er om hen heen gebeurt - zingen luidkeels: „Mae Hen Wlad fy Nhadau yn annwyl i mi, Gwlad Beirdd a chantorien, enwogion o fri Dit is - hoe kan het anders - „Speakers' Corner" in het Hyde Park, Londen, op ge hoorafstand van Marble Arch en dicht bij de plek waar vroeger de Tyburn Gallows Op tien kilometer van Cannes, aan de Franse zuidkust, heerlijk verscholen tussen het groen, ligt Castellaras, de Franse miljardairsburcht, het enige Franse dorp, dat werkelijk gesloten is voor gewone huis-tuin-en-keukenburgers, die met een loon moeten rondkomen. Er is maar één ingang en die loopt onder een oud gewelf door. Vierentwintig uur per etmaal staan hier wachtposten om de nieuwsgierigen op afstand te houden, want de miljardairs moeten zich ongestoord kunnen uitleven in hun domein. Dezer dagen werd de bevolking uitgebreid met Madame Bugatti, die overigens in een D.S. 19 rijdt. Maar er komen nog meer grootheden, zowel uit Frankrijk als uit andere landen is van Couelle nog een eigen huisje te De geschiedenis van Castellaras is be- kopen. Ook de leden worden gekozen uit gonnen met een Amerikaan, die bezeten was van de gedachte ergens in het oude Europa een oude burcht te bezitten. Hoe wel er overal van die dingen te koop zijn kon hij toch geen keus maken. Tenslotte bood de Franse bouwmeester Jacques Couelle hem de ruïnes van de oude burcht van Castellaras aan met de verzekering, dat hij ze op de bestaande fundamenten opnieuw zou optrekken met oude mate rialen. De koop werd gesloten. De Ame rikaanse Mister Schley tekende de papie ren en Couelle trok heel Frankrijk af op zoek naar oude stenen, oude balken, oude deuren en raamkozijnen. Toen Couelle ge reed was bleek Schley inmiddels te zijn getrouwd. Zijn jacht lag in Cannes maar het bruidje verfoeide Frankrijk. Éénmaal ging ze samen met haar man de burcht be zoeken. Toen ze terug keerden zei ze een voudig langs haar neus weg: „I do'nt like stonden en waar tot 1783 openbare execu- France> Darling. Ik wil niet in die burcht ties plaatsvonden. Hier kan iedereen - anarchist, zonder ling, hervormer - op een zeepkist klimmen enzeggen wat hij wil zonder de angst te worden gelyncht of van verraad, orderver storing of laster te worden beschuldigd. De sprekers - gewoonlijk zijn er onge veer twee dozijn - komen uit alle lagen der bevolking en vertegenwoordigen alle religieuze, politieke en extreme inzichten. Allen hebben echter een ding gemeen - een hartstochtelijk geloof in hun eigen op vatting. De toehoorders hebben echter ook hun wonen". En hij antwoordde zonder stem verheffing: „Dat geeft niets liefje. Dan laten we het ding leeg staan." MILJARDAIRSHUIZEN ROND DE BURCHT Couelle zat in de boot. Zijn burcht werd later een heropvoedingscentrum voor moeilijke kinderen, daarna een cinema studio en een rusthuis voor ouden van da gen. Couelle, inmiddels rijk geworden ontfermde er zich tenslotte over en maak- eigen mening en heel dikwijls wordt een te er een miljardairscentrum van, een pri- spreker letterlijk van zijn gestoelte gepraat vé-dorpje voor de rijksten der rijken. Zijn door een onbekende uit zijn gehoor. I beginsel is om aan een zorgvuldig uitge- Natuurlijk geraken de gemoederen somskozen elite in het heerlijke klimaat van de ietwat verhit, vooral als de toehoorders Cóte d'Azur, rust en verpozing te schen- onder elkaar aan het argumenteren slaan. ken, ver van alle lawaai, ver van alle Maar dan is er altijd ergens op de achter grond de stoere Londense „Bobby", die waardig op de ordeverstoorders toestapt en vaderlijk vermaant „Nu moet het uit zijn!" en wijzend op de man op de zeep kist: „Hij is aan het woord. Jullie kunnen luisteren!" Vele duizenden hoopvolle en hopeloze redevoeringen worden op „Seakers' Cor ner" gehouden. Het meeste gesprokene is echter waarde loos. Daar is bijvoorbeeld het geval van de man, die zich langer dan een half uur hees schreeuwde door kritiek te leveren op de hedendaagse regering. Zijn gehoor bestond uit een klein meisje, dat al zuigende aan een lolly, gefascineerd en verbijsterd naar zijn toespraak luister de. Toen de lolly op was, gooide ze het stok je weg, veegde haar lipjes af met de rug van haar hand en vroeg: „Tegen wie heb je het eigenlijk, meneer?" KLANDESTIENE ZENDER HET ZWIJGEN OPGELEGD Op zondag 8 mei j.l. hebben opspo ringsambtenaren van PTT in samen werking met de rijkspolitie van Wezep en Oosterwolde de klandestiene zender „BK 20" opgespoord en in beslag ge nomen. Proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 21-jarige timmerman J. P. te Oldebroek. nieuwsgierigen, ver van indringerige jour nalisten. Rond de burcht zijn nu al 32 hui zen gebouwd. De blauwdrukken van 59 anderen zijn gereed. Hier wonen al Ali Khan, hoewel zijn groot Chateau de l'Ho- rizon maar twintig minuten verder staat, dr. Lichtwitz, lijfarts van generaal De Gaulle, de vliegtuigenkoning Morane, Scheer van de Esso, de grote uitgever Pierre Sehgers, Madame Louise Renault, Duhamel, enz. De huizen zijn zo gebouwd, dat de buren van elkaar geen last kunnen hebben. De interieurs zijn vanzelfsprekend ultra-mo dern. Wat de huisjes kosten heeft tot nu toe niemand kunnen uitvissen want het ijzeren gordijn is stevig neer gelaten. De gasten worden natuurlijk op ongekende wijze verwend. Ze worden op het vlieg veld van Cannes afgehaald en als ze hun eigendom betreden staan de levensmidde len in de ijskast, het huis is gesierd met bloemen, het grastapijt gemaaid, de rozen geknipt en het huispersoneel wacht ge duldig op de eerste orders. DE CLUB IN DE BURCHT De burcht zelf is nu ingericht als „club" restaurant, hotel, bar en dancing, maar uitsluitend toegankelijk voor leden van de club. Het inschrijfgeld kost 12.000 NF. Daarna mag men, ook weer tegen de nodi ge betaling kamers betrekken in de burcht, er de maaltijden gebruiken, enz., de overrijke elite. Enkele hunner zijn de Amerikaanse schrijver Hemingway, de knappe hertogin van Valence, Picasso, Madame Edgar Faure, generaal Magnan, de vroegere minister van de derde repu bliek Pomaret, beroemd gebleven om de foto, die men van hem in zijn badkamer nam. Overigens zijn er ook twee Neder landers lid van de club, maar we hebben braaf beloofd hun namen niet te zullen noemenDe „club" heeft ook kunst zinnige aspiraties. Jaarlijks wordt er één 67 ct geld- zegels 57 ct geld- zegels I Hes zoete zegels geld- zegels zak met 48 ct 1 U geld- zegels VéGé guller met geldzegels! guller met guldens! ooooooooooooooo 'zi-i? 21 „Heer Lorca?" vraagt Aram eindelijk. Hij neemt voor de eerste maal deel aan dit ridderfestijn en heeft de naam nog nimmer gehoord. Doch de anderen vertellen hem, dat Lorca de geduchtste strijder van hen allen is en dat het nog nooit iemand gelukt is, hem te verslaan. „Wat mij be treft, vertoont hij zich dit jaar eens niet!" laat de hertog zich horen en het ziet er naar uit, alsof hij zijn zin zal krijgen, want als de volgende morgen het tournooi een aanvang neemt heeft nog niemand heer Lorca gezien. Het tournooiveld biedt een fees telijke aanblik. Talloze vlaggen wapperen aan hun hoge masten in de felle ochtendzon. Langzaam vult de eretribune zich met een aanzienlijk gezelschap en in de kleine tenten rondom het veld maken de deelnemers zich gereed voor deze ridderlijke wed kamp. Dan kondigt bazuingeschal de komst van de Hertog aan. Links en rechs groetend neemt hij zijn plaats op de eretribune in. De strijd kan beginnen. (Wordt vervolgd) Ruim twee jaar geleden werd in Ouwe hands Dierenpark op de Grebbeberg in het apenparadijs een mantelbaviaan geboren, die werd verstoten door zijn moeder. Va- der-baviaan sleepte het aapje van 10 cm hoog angstvallig met zich mee, maar hij had niks voor zijn kind te drinken. Op passer Radema greep toen in, pakte het kleintje van de vader af en nam het mee naar zijn woning naast de ingang van het park. Daar dronk het uitgehongerde en sterk vermagerde apenkind zijn eerste melk uit een aspirinebuisje en dank zij de goede zorgen van mevrouw Radema, werd hij al gauw een hele aap. Hij kreeg de naam van „Joepie Meloen" en toen hij zo groot was geworden, dat hij echte apen streken kreeg, werd hij weer in het park teruggebracht, waar hem een speciaal ver blijf werd toegewezen. Nóg eenmaal kwam Joepie bij de Radema's thuis. Dat was toen hij een ongeluk -kreeg en aan één van zijn „handen" werd gewond. Een liefderijke verpleging droeg veel bij tot een spoedig algeheel herstel en zo verhuisde Joep ten tweede male naar het park. Nu het volwassen is bezorgde de directie hem eer» vriendin, een jonge witneus- meerkat. Of Joepie het niet kon vinden met zijn vriendin is niet bekend, maar dat er toch iets aan de verstandhouding moet hebben geschort zou kunnen worden afgeleid uit de afgelopen zaterdagavond plaats gehad hebbende moedwillige ver lating. Toen de familie Radema gezellig naar de televisie zat te kijken, werd er plotseling op het raam gebonsd, gepaard gaande met een hevig gekrijs. Mevrouw Radema schoof het gordijn opzij om te zien wat er wel aan de hand was en wie zat daar in de vensterbank: Joepie Meloen! Hij werd onmiddellijk binnen gelaten. Er volgde een stevige omhelzing met zijn vroegere pleegmoeder en nadat men de baviaan op zijn gemak had gesteld heeft hij de rest van de avond rustig op een stoel naar de televisie zitten kijken. Tegen bedtijd wilde de heer Radema Joepie terugbrengen, maar dat gelukte niet. Hij werd pas weer rustig, toen hij merkte, dat hij de nacht bij de familie mocht doorbrengen. Dat is dan ook ge schied en de volgende ochtend ging hij gedwee mee naar zijp eigen verblijf op het park. De logeerpartij had hem kenne lijk goed gedaan. Wonderlijk, dat deze kunstenaar uitgenodigd twaalf maanden baviaan nog steeds de goede zorgen van lang geheel gratis op de burcht te komen de familie tijdens zijn jeugd niet is verge- doorbrengen. Voor 1960 zal het een beeld- ten. houwer zijn, die dan een fontein zal moe- j Achteraf blijkt, dat het zoontje van de ten maken tot meerdere eer en glorie van beer Radema 's middags met Joepie in zijn Castellaras. ren bad gespeeld en vermoedelijk de deur Want men wil er heel duidelijk een niet goed heeft gesloten, met het hier- nieuwe Villa Médicis van maken. boven geschetste gevolg. Zo'n aap toch! Na 47 jaar lang de jeugd onderwe zen te hebben in de beginselen der op voedkunde, nam de heer H. Verkerk donderdagavond tijdens een bijeen komst in het verenigingsgebouw aan de Molenweg te Scherpenzeel, officieel af scheid als hoofd van de Holevoetschool. De heer Verkerk werd ln 1895 te Nieuwersluls geboren. Nadat hij de lagere school te Loenen aan de Vecht had doorlopen bezocht hij de Rijks normaallessen te Maarssen, waarna hij in 1913 te Utrecht zijn l.o.-akte behaal de. Na korte tijd als tijdelijk onderwij zer te Oud-Maarsseveen werkzaam te zyn geweest, volgde zijn benoeming in gelijke functie aan de openbare school te Werkhoven. Op 1 februari 1915 werd de heer Verkerk als onderwijzer in vaste dienst benoemd te Neerlangbroek. Op 1 april 1920 vertrok hij naar de openbare lagere school te Scherpenzeel en vertrok vandaar in 1929 naar Eder- veen, waar hij tot schoolhoofd werd benoemd. Op 1 oktober 1936 verwisselde hij deze plaats met Woudenberg, waar hij hoofd van de Holevoetschool werd tot 1 januari j.l. behoorde die school onder Woudenberg doch in verband met de grenswijziging Utrecht-Gelderland ging de schooi naar Scherpenzeel over. Op 1 maart j.l. verliet de heer Verkerk wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd officieel het onderwijs, doch wegens personeels- schaarste bleef hij echter nog even aan. Per 1 mei a.s. zet hij er echter officieel een punt achter. In het plaatselijke verenigingsleven heeft hij een werkzaam aandeel en deze taken, die hij serieus opneemt, vergden reeds tijdens zijn loopbaan als onderwijzer veel van zijn vrije tijd. Het verenigingsgebouw der Ger. kerk aan de Molenweg was tot de laatste plaats bezet met belangstellenden. Aanwezig wa ren onder meer deputaties van de gemeen tebesturen van Scherpenzeel en Wouden berg, de inspecteur van het onderwijs van de inspectie Ede, de heer Bos, de beide plaatselijke predikanten en tal van colle ga's en oud-leerlingen. De leiding van deze avond was ln handen van het nieuwe schoolhoofd, de heer R. Groeneveld Burgemeester Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg bood het scheidende hoofd namens het Scherpenzeelse gemeentebe stuur een grote fruitmand, alsmede de gemeente-tegel aan. De loco-burgemeester van Woudenberg, de heer G. Versteeg, bracht de heer Ver kerk alle mogelijke lof toe voor de wijze waarop hij zich in zijn moeilijke taak had gekweten. Hij liet zijn dankwoorden ver gezeld gaan van een boekenbon. Inspecteur Bos schetste de heer Ver kerk als het zonnetje in de school, dat volgens hem ook wel nodig was, omdat de echte zon moeilijk in de lokalen kan door dringen. Ook Ds L. A. Klootwijk wees hierop, toen hij de school van de heer Verkerk kenschetste als een school met stijl. Hierna spralfen nog de heer Allers, als collega schoolhoofd, de heer Goedegeburen namens de Ned. Onderwijzersvereniging en de voorzitter van de oudercommissie, de heer H. Schipper. De rij van sprekers werd gesloten door de heer Kamphuis uit Dalen, de heer Jac. Konijn namens de oranjever. „Scherpen zeel" en mej. Van Santen uit Lunteren als onderwijzeres uit de tijd dat de heer Verkerk als standplaats Ederveen had. De heer Verkerk dankte vervolgens iedere spreker afzonderlijk, waarbij hij erop wees in de 47 jaar dat hij het onder wijs had gediend, nooit meer dan zijn plicht had gedaan. Hij bracht dank aan God voor de gezondheid en de werklust, die hem al die jaren was gegeven en zijn vrouw voor haar morele en daadwerke lijke bijstand bij de uitoefening van zijn beroep. De muziekvereniging „Caecilia" bracht het scheidende schoolhoofd tot besluit een srenade, waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. (Vervolg van pagina 1) M., rijksbijenteeltconsulent te Tilburg, had op de Grebbeberg in Rhenen met zijn personenauto de maximumsnelheid van vijftig kilometer in de bebouwde kom overschreden. Ik reed met een vaart van ongeveer 90 km per uur en passeerde op zeker ogen blik een bus. Toen ik deze bijna voorbij was zag ik het bord van 50 km, dat eerst door de bus aan mijn oog onttrokken was geweest. Ik kon toen niet plotseling op de rem gaan staan anders was de bus zeker tegen mij opgevlogen, 'k Heb mijn auto daarom langzaam uit laten lopen, zo ver weerde M. zich vrijdag voor het kanton gerecht in Wageningen. De eis luidde 25,of 5 dagen. Rechter v. d. Brand wilde er echter rekening mee houden, dat verdachte ter plaatse onbe kend was en vonniste daarom met 15, of 3 dagen. M., student te Wageningen, zou in zijn woonplaats gereden hebben met een scoo ter zonder brandend koplicht, achterlicht en kentekenplaatverlichting. Het achter- en kentekenlicht waren inderdaad zwak, gaf M. vrijdag voor het Wagenings kantongerecht toe. De koplamp brandde wel zwak, maar zeker niet minder dan een normaal stadslicht. Volgens het proces-verbaal had u in het geheel geen licht, wist rechter v. d. Brand. Dat zei de agent mij ook, maar dat klopt niet, antwoordde verdachte. Ik had trouwens uit de tenlastelegging begrepen, dat mij werd verweten met te zwak licht te hebben gereden. Anders had ik een ge tuige meegebracht, die kan verklaren, dat ik wel degelijk licht voerde. De zaak werd daarop aangehouden om de verbalisant en verdachtes getuige te ondervragen. H., chauffeur te Harskamp, moest vrij dag voor het kantongerecht te Wageningen verschijnen, omdat hij op het Maandereind in Ede bij het inhalen een wielrijdster, mevr. Van D.-R. uit Ede, aangereden had. Mevrouw Van D. was komen te vallen, doch had geen letsel opgelopen. Verdachte, die met een militaire vracht auto gereden had, vertelde, dat hij op het ogenblik van de aanrijding pas voor de derde keer in deze wagen zat. Tevoren had hij altijd met een personenauto ge reden. Mevrouw Van D. was als getuige ver schenen, doch zij kon zich niet veel meer van het gebeurde herinneren. Zij had bij de politie aangifte gedaan op advies van een jongen, die achter haar gefietst had en die haar vertelde eerst door de vracht auto van verdachte te zijn gesneden. Eis 30,— of 6 dagen. Vonnis 25,of 5 dagen. GEVRAAGD HOOG LOON Brieven onder nr. 5345 aan het bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD voor augustus. Gezin van 6 personen. Omgeving Rhe nen. Brieven met prijs en ligging onder letter Z kan toorboekhandel Cunera, Rhenen. Patrim.laan 55 - Tel. 3520 VEENENDAAL met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2843 HUISMOEDERS zoekt nu uw voordeel Deze week van prima kwaliteit Magere paardelappen per 500 gram 1,55 Biefstuk per 500 gram 2,50 enz. enz. SLAGERIJ Valleistraat 23 Telefoon 3373 Veenendaal Aangeboden FLAT: huiskamer, drie slaapkamers, keuken, w.c., badcel met centrale verwarming. Gevraagd WONING in Veenendaal. Brieven: letter Nr. 5343 bur. van dit blad. verhogen uw charme, uw distinctie! Jeugdig jurkje van katoen natté imprimé. mooi streep-dessin. Aparte hals uitsnijding. Van hals tot zoom leuke knoopgarnering. 500 oram 470 119 500 gram 470 100 gram Oi Vlot zomerjurkje van een mooie imprimé. Moderne grote kraag, royale wijde rok met ingenaaide petticoat. Apart bloemdessin. HOOGSTRAAT TELEF. 2032 VEENENDAAL groot 125 gramttollk 55 3 pakkan 447 VV Bij iedere pot SdW-tomatensoep (5 borden) voor 49 ct, een blikje groot blik (539 gram)-00 U (per stuk verpakt) 200 gram^Cf ...en BOVENDIEN zolang de voorraad strekt bij een pak SUNIL van 124 ct of 2 pakken a 83 ct. geldig van donderdag 12 t/m woensdag 18 mei In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Tel. 2015 HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL

De Vallei | 1960 | | pagina 4