Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Lilliput-burgemeester hield intocht in open Ford De Were van WEEK-tot-WEEK WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Dorpsbeeld verfraaid met fleurige bloembakken Half juni N.W.B.-avondvierdaagse in Veenendaal OVERBERG Motorcross daverend succes ELST AMERONGEN EDERVEEN SCHERPENZEEL Behang 34e jaargang VRIJDAG 27 MEI 1960 Nr. 42 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal ft Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Kleine mensjes ontpopten zich als ras-artisten ALLEEN VERSCHIL VAN GROOTTE Duitsland bekend Eerste prijswinnaars dagtocht Eerste klas reveu Ruim 200 natuurliefhebbers bezochten Leersumse plassen Ergerlijk vandalisme in Veenendaal-zuid 22,50 WAARD 2 AR 252707 Gemeentewerken hoopt op medewerking van publiek EEN GOED BEGIN R.K. „De Instuif" krijgt bezoek uit Duitsland W. Bleyenberg held bij Ajax Ieder jaar groter deelname Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER ZES VOLKSLIEDEREN KLONKEN OVER GREBBEBERG Collins (Engeland) grote triomfator ENORME BELANGSTELLING Elsterse winkeliersvereniging heeft grote plannen Macro-krant kan geld opbrengen nieuwe keurcollectie 1 960 ontvangen J. F. TAK Redactie cn administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Glrono. 533427 Redactie: VV. P. ter Boeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 tvoorden 1,elk woord meer 10 cent j&-, Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent mm». mmm-vmt ■nima ■■«muri'ii MWKCBMBBftMBmmiainiiiiiaLiftiiiiiMiwiiimriHii iiauiwinuiaiU'MHMaHnBiMMKiaMOTnHMMaiii i ui m w*> t« w Gezeten in een open ford van een ver in het verleden liggend bouwjaar en voorafgegaan door de D.S. Harmonie met opgewekte marsmuziek, zo deed het burgemeestersechtpaar van Schneiders Lilliputstad woensdagavond zijn intrede in Veenendaal. Langs de korte route in het centrum - Hoofdstraat en weer terug - stond het publiek met verbazing naar hun veel kleinere soortgenoten te kijken. Noch groter werd de verbazing en bewondering van hen, die na de offi ciële opening door burgemeester A. Bakker van Veenendaal, de première van de Lilliputtersrevue bijwoonden. Wat hier tijdens een ruim vijftig minuten durende show gepresenteerd werd, was geen stuntelige poging om het publiek binnen de poorten van Lilliputstad te lokken. Integendeel, hier vertoonden zich werkelijk artisten onder de felle schijnwerpers die het publiek waar voor hun geld brachten. Achter de burgemeestersauto, waarin de echtgenote van Willy Blase gekleed in een prachtige japon met dito stola, parmantig naast haar man zat, volgden nog een anatal Lilliputters met hun ponny's. Vooral bij de jeugd trokken de amazones en ruiters veel belangstelling. Inmiddels hadden zich bij de stads poort aan de Sandbrinkstraat vele ge nodigden opgesteld om de officiële ope ning bij te wonen en getuige te zijn van de première. Onder hen bevonden zich de wethouders De Ruiter en Har- develd, gemeentesecretaris D. Blanke- spoor en een aantal bestuursleden van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid". Omstreeks acht uur - de publieke belangstelling groeide met de minuut - keerde burgemeester Blase van zijn rij toer terug en bereidde zich voor op de ontvangst van zijn ambtscollega, bur gemeester Bakker. In gezelschap van zijn echtgenote ar riveerde deze kort daarop, waarna bei de echtparen kennis maakten. Veenen- daals eerste burger nam vervolgens de microfoon ter hand en sprak in het Duits een korte welkomstspeech. „Ik heet u welkom in Veenendaal en ben zeer verheugd u als collega te mo gen begroeten. U komt ons vreugde en verstrooiing bieden en ik hoop dat u later met goede herinneringen aan Veenendaal zult terugdenken", zo zei burgemeester Bakker o.m. Uit het antwoord van burgemeester Blase („ich spreek ein klein bischen Nederlands") bleek wel dat beide ambtsdragers geen verschil van mening hadden over de vreugde Volle opening De grote Voorjaarswinkelweek, ge organiseerd door de Veenendaalse Win keliersvereniging „Handel en Nijver heid", heeft sinds de opening op vrij dag 20 mei j.l., weer de nodige drukte in Veenendaal gebracht. Vooral in de avonduren is er veel publiek op de been, waarvan een groot deel afkom stig van buiten Veenendaal. Aan de slagzinnenwedstrijd, met als hoofdprijs een dagtocht naar Duitsland, hebben al velen meegedaan. Rij de eerste twee buslichtingen wees de jury de volgende winnaars, die dus een reiskaart voor twee personen ont vangen, aan: Fam. A. J. Beckerman, Talmaplein 3; mevr. Bruys, Patrimoniumlaan 27; fam. N. Duindam, KI. Katerstraat 135; fam. G. van Hardeveld, Fluitersstraat 52; fam. C. Haubqr, Dr. Colijnstraat 43; dhr. J. C. Hijzelendoorn, Julianastraat 53 (allen Veenendaal); mevr. L. C. Ja- ger-v. d. Meulen, Nw. Veenendaalse- weg 120 (Rhenen); fam. L. P. de Jong, Rembrandtlaan l2; fam. W. de Man, Buurtlaan oost 82; fam. W. de Man, Kostverloren 51; mevr. M. A. Ooster- dijk, Julianastraat 34; mevr. H. Schoe- man Parallelweg 122 (allen Veenendaal) fam. J. van Tongeren, Pr. Beatrixstraat 30, Eist (Utr.); dhr. E. Wolf, Z. Paral lelweg 12, Ede; mej. Beb Wolfs, Nieu- weweg 300; fam. D. J. Anbeek, Juliana straat 72; wed. J. v. d. Broek-de Jong, Batterijen Nieuweweg (Veenendaal); fam. A. Dirksen, Dorpsstraat 35 (Rens woude); fam. H. van Eden, Mulderslaan 3; fam. G. J. Gerritsen, Buurtlaan 115w; fam. H. de Gooyer, W. C. Beeremans- straat 42; fam. E. de Kleuver, Paulus Potterstraat 8; fam. A. Kwaadgras-Ras, Stationsstraat 126; fam. H. J. v. d. Lage- maat, Vijgendam 72; fam. J. van Manen Sav. Lohmanstraat 35; fam. H. Pomp, Sav. Lohmanstraat 120; fam. H. Takken Middellaan 41; fam. J. Tijssen, Patri moniumlaan 66;fam. C. v. Vessem-Bur- gers, Mr. Dr. Schokkingstraat 17 (Vee nendaal); fam. D. Verschuur, Oosteinde 11, (Scherpenzeel). Een rollade als troostprijs ontvangen: Fam. W. v. d. Broek, Zandstraat 171; fam. J. v. d. Dikkenberg, Valleistraat 103 (Veenendaal); fam. A. Dirksen, Dorpsstraat 37 (Renswoude); fam. B. Gijsberts, Nieuweweg 300; fam. A. Haalboom, Pr. Bernhardlaan 65; mevr. C. v. d. Haar, Ger. Doustraat 28 (Vee nendaal); fam. W. E. van Ingen, Ovër- straat 7 (Amerongen); fam. T. Jager, Nw. Veenendaalse weg 120 (Rhenen); mevr. M. A. Koehoorn, Eenvoudlaan 10a; fam. W. v. d. Kraats, Nieuweweg 36; dhr. G. van Nieuwamerongen, Val leistraat 112; mevr. G. van Ravenswaay Buurtlaan 43 west; fam. R. Slok, Oran jestraat 3; fam. G. van Vessem, Mr. Dr. Schokkingstraat 17; mevr. A. de Vries- van Leeuwen, P. H. van Rijnstraat 44 fam. M. C. Anbeek, P. H. van Rijnstraat 48; fam. P. van Barneveld, Pr. Bern hardlaan 199; fam. G. W. Bruggeman, Groenelaan 44; fam. C. van Hees-Oos terbeek, Kastanjelaan 11; fam. H. J. v. d. Lagemaat, Vijgendam 72; mej. L. Looyinga, Groenelaan 6; mevr. A. Pret- te- v. d. Craats, Zandstraat 70; fam. M. Schreuders, Rembrandpark 842; fam. A. Steffers, W. C. Beeremansstraat 25; fam. K. Tanis, Acherkerkstraat 35; fam. J. Tijssen, Patrimoniumlaan 66; fam. J. de Vries, P. H. van Rijnstraat 44; mej. N. Vroon, Hoofdstraat 105; fam. H. J. Wisgerhof, Kerkewijk 99 (allen Veenen daal); fam. A. Methorst, Nieuwstraat 13 (Scherpenzeel). De volgende buslichting is vrijdag 27 mei 1960, 's avonds 9 uur. van Lilliputstad. Wel bestond er een verschil van grootte, maar deze werd enigszins verdisconteerd door de hoger geplaatste zetel van burgemeester Willy Blase. Met de opmerking „wij zijn hier niet alleen gekomen om geld te halen, maar ook om veel in Veenendaal te laten", gaf de heer Blase de microfoon weer terug aan „burgemeester Rakker" zoals hij zei, waarna deze met de woorden „Ik verwacht dat we hier mooie voor stellingen zullen krijgen en dat Lilli putstad met de beste herinneringen aan Veenendaal terug zal kunnen den ken", de stad voor officieel geopend verklaarde. De genodigden, waaronder de vol ledige D.S.-harmonie, bezichtigden ver volgens de miniatuurstad, waar burge meester Bakker in het stadhuis het gas tenboek tekende onder het toeziend oog van zijn echtgenote, mevrouw Bakker, die na de opening een prachtig boeket bloemen van mevrouw Blase had ont vangen. De bezienswaardigheden ln het stad je - o.a. een reiswagen met complete inrichting, een manége en een restau rant - werden aandachtig bekeken en door velen als haast ongeloofwaardig aangemerkt. Toch leven en wonen de lilliputters tijdens de toernees in deze sprookjesstad! De première met de typische sfeer van klaterend applaus en felle schijn werpers, overtrof alle verwachtingen. Ruim vijftig minuten werd een aan trekkelijk en op hoog peil staand non stop programma afgewerkt, met een fi nale die velen nog lang in herinnering zal blijven. Om alle onderdelen op deze plaats te gaan bespreken zou teveel tijd en ruim te in beslag nemen. Om een juiste in druk te krijgen van wat deze mensen kunnen presteren en hebben gepres teerd zou men dit met eigen ogen moe ten aanschouwen. Als maatstaf van de kwaliteit van de première diene tot slot de reacties van de aanwezigen, die varieerden van „dót was mooi" tot „we gaan nog eens kijken." Kortom, de kleine artiesten brachten een „grote" show! Donderdag, Hemelvaartsdag, heeft Lilliputstad doorlopend met uitverkoch te voorstellingen gedraaid. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog dat Lilli putstad tot en met maandag a.s. in Vee nendaal is. De voorstellingen welke 's middags gegeven worden, zijn niet gelijk aan die van 's avonds. Vóór de officiële opening van Lilliputstad maakten bur- meester Bakker en echtgenote kennis met burgemeester Blase van Lilliputstad. Tweede van links de directeur, de heer Schneider. Ruim tweehonderd natuurliefhebbers hebben Hemelvaartsdag-morgen deelgeno men aan de excursie naar de Leersumse Plassen, welke georganiseerd was door Staatsbosbeheer en onder leiding stond van veldbioloog A. P. de Kleuver. Tegen negen uur waren alle deelnemers, waaronder zich vela jongeren bevonden, verzameld op een punt vlak bij één der plassen. Onder het gekrijs van de meeuwen die dit bezoek wellicht niet op prijs stelden, gaf de heer de Kleuver in het kort een duidelijke uiteenzetting over het ontsaan van de plassen en het terrein rondom. Hierna weiden drie groepen ge vormd met als deskundige gidsen, de he ren de Kleuver, W. Vink en vogelwachter T. de Man. Tijdens de rondleiding konden de deelnemers van dichtbij kennis maken met de vele wonderen der natuur en even tuele vragen werden door de gidsen! met kennis van zaken beantwoord. In de opzet van Staatbosbeheer om van deze Hemel vaartsdag excursie ten traditie te maken, is zij volledig geslaagd. Elders ln dit blad maken wij melding van de plaatsting door de Dienst Gemeen tewerken van vier bloembakken op het SI. de Bruïneplein in Vecaendaal-zuid. Hoewel men had gehoopt dat de bakken geen prooi der vernielzucht zouden wor- deri, is deze hoop helaas niet in vervulling gegaan. Onbekenden hebben namelijk in de nacht van woensdag op donderdag de inhoud van de bloembakken over het plein uitgestrooid en de bloemen grondig ver nield. Omwonenden hebben 's morgens direct de politie hiervan in kennis gesteld, die dit ergelijke vandalis me echter tijdens een nachtpatrouille had ontdekt. Door de po litie wordt een one erzoek ingesteld. De Dienst Gemeentewei ken heeft de bakken inmiddels opnieuw gevuld. De Vorige week bij Végé Levens- middelenbedrijf Klumpenaar, Zandstraat, Veenendaal uitgege ven Valleiriks, is niet gevonden. De premie wordt dus vermeer derd met 2,50 zodat de nieuwe riks met het rode nummer TWEE-EN-TWINTIG GULDEN VIJFTIG waard is. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donder dagmiddag 12 uur wordt de pre mie a contant uitbetaald. AFDELING OPGERICHT VAN „PRO REGE" Ook in Veenendaal is opgericht een afdeling van de Kon. Ned. Militaire Bond „Pro Rege". In een op 24 mei j.l. gehouden ver gadering werd het bestuur als volgt samengesteld: H. v. d. Ham, voorzitter, J. van de Bank, secretaris, mevr. J. G v. d. Bosch-v. d. Vliet, penningmeesteresse, mevr. E. J. de Jong-Erdbrink, mevr. J. Roeleveld-Mast, J. de Ruiter. Het werk en het doel van deze plaat selijke afdeling zal binnenkort nader worden toegelicht. Nog net vóór Hemelvaartsdag heeft de Dienst Gemeentewerken op een twee tal punten in Veenendaal even kostbare als prachtige bloembakken geplaatst. Deze verfraaiing vin het dorpsbeeld, waaraan al lange tijd behoefte bestond, is in zekere zin eei. experiment. Als blqkt dat de bakken met hun fleurige in houd niet aan de vernielzucht ten prooi vallen, bestaat er een mogelijkheid om het aantal geplante bakken uit te breiden. Op het SI. de Bruint,- Jein in Veenendaal- zuid zijn vier van d(ze bloembakken ge plaatst, n.l. op icderk hoek één. De bak ken, waai Van de mpïJud alléén 'ai meen. dan 40,— kost, stonden goed en wel ge plaatst, of de eerst<^ bloemen waren al afgeplukt Het behoeft geen betoog dat op deze wijze het experiment al bij voorbaat ten dode opgeschreven is. Daarom richt de Dienst Gemeentewerken zich met een dringend verzoek tot de ingezetenen van Veenendaal om de bloembakken te sparen. Het zou bijzonder spijtig zijn als deze verfraaiing van het dorpsbeeld weer zou moeten! verdwijnen. Ook de Hoofdstraat, die na het verdwij nen van de bomen een wat doods aanzicht had gekregen, is met een bloemetje opge fleurd. De bakken zijn hier geplaatst bij de oversteekplaatst voor voetgangers en bij de verkeerslichten. De bedoeling is de bloembakken zomer en winter te laten staan, 's Winters wor- In het kader van een uitwisselingspro gramma tussen de plaatselijke R.K. „De Instuif" en de jeugd van een parochie in Recklinghausen (Duitsland), krijgt De In stuif op zaterdag 11 juni bezoek van on geveer 45 Duitse jongeren. De ontvangst van de gasten vindt 's mid dags plaats in het clubhuis van De Instuif. Daarna worden de jongelui ondergebracht bij de leden van de Instuif en volgt des avonds een gezellige avond. Zondag 12 juni zal het gezelschap de H. Mis in de Sint Salvatorkerk in Veenen daal-zuid bijwonen. Na een gezamenlijk ontbijt vertrekt men met bussen naar Am sterdam en Scheveningen. 's Avonds om tien uur wordt de terug tocht naar Duitsland ondernomen. Vorig jaar zijn de Instuifleden in Recklinghau sen op bezoek geweest. INDELNG V.Z.C.-PLOEGEN IN ZOMERCOMPETITIE De roosters van de waterpolocompe- titie van de Kon. Ned. Zwembond en van de Kring Midden van Nederland van deze bond zijn thans bekend. Het eerste en tweede herenzevental van de Veenendaalse zwemclub is in gedeeld, resp. in de derde klasse en de res. derde klasse van de bond, terwijl de VZC-dames en de derde herenploeg in de eerste klasse van de Kring zullen uitkomen. Ook het aspirantenzevental is in de Kring ondergebracht. De indeling voor de vijf zeventallen van de Veenendaalse zwemclub is als volgt: VZC 1 (heren); NZC 1 (Nijmegen); AZC '82 1 (Arnhem); AZC 1 (Apeldoorn) en Neptunus 1 (Zutphen). VZC 2 (heren); AZC '82 3 (Arnhem); Brandenburg 3 (Bilthoven); DKR 2 (Utrecht); Polar Bears 3 (Ede). VZC 3 (heren); Sedna 2 (Amersfoort); Flevo 2 (Nijkerk); Woelwaters 1 (Har derwijk); Woestduin 1 (Doorn). VZC-dames; Wilskracht 1 (Utrecht); DWK 1 (Barneveld); Woelwaters 1 (Harderwijk); Duinkikkers 2 (Soest); VZC-aspiranten; Woestduin, Vahalis (Tiel), Forellen (Rhenen). De oud-Veenendaler Willem Bleyenberg die op 12-jarige leeftijd bij Veenendaal be gon te voetballen, is gisteren bij de beslis singswedstrijd Ajax-Feijenoord de ster van het veld geworden. Van de vijf door Ajax gescoorde goals, nam hij drie su blieme treffers voor zijn rekening. De eerste vier wedstrijden van dit sei zoen, was Bleyenberg, die vier jaar gele den via Wageningen en Rigtersbleek bij Ajax kwam, opgesteld in het eerste elftal van Ajax. Daarna kwam hij in het tweede terecht, waarmee hij kort geleden ook het kampioenschap behaalde. Deze schitteren de come-back bombardeerde hem tot de held van de dag, waarvoor hij enorm veel felicitaties in ontvangst mocht nemen. Veenendaal zal in het tijdvak van 15 tot en met 18 juni weer in het teken staan van de wandelsport. Dan organiseert de N.W.B. in tachtig plaatsen in ons land de Avond-vierdaagse, waaronder ook in Vee nendaal en waarbij de organisatie In han den is gelegd van het Wandel-Comité Vee nendaal en Omstreken. Evenals in zovele plaatsen is men in Veenendaal met een kleine deelname be gonnen, doch langzamerhand Is dit aantal uitgegroeid, vooral in 1956 boekte men in eens een belangrijke vooruitgang, toen de deelname steeg van 605 tot 1011 personen. Vorig jaar verschenen er 1148 tippelaars aan de start en dit getal in aanmerking nemende, kon een aantal van 1300 voor dit jaar - waarop de organisatoren hopen - wel eens goed geschat zijn. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaal weg 2 - Tel. 2918 den ze dan opgevuld met wat groen. Het onderhoud van de bloembakken berust bij de Dienst Gemeentewerken. In totaal zijn er 13 bloembakken geplaatst en het is te hopen dat dit aantal binnen korte tijd uit gebreid kan voorden. ONDERWIJSMUTATIES De heer J. C. van Rietschoten, onder wijzer aan de Jul. van Stolbergschool alhier (hoofd A. Visser) is benoemd tot hoofd van de Chr. lagere school te Krommenie, per 1 september a.s. De leraar AVO van de Chr. Huishoud school alhier, de heer H Visser, is in gelijke functie benoemd aan de Chr. lagere technische school te Apeldoorn. AUTOTOCHT BEJAARDEN Het comité Autotocht Bejaarden Ame rongen verzoekt ons het volgende mede te delen: Bejaarden uit Overberg die wensen deel te nemen aan de autotocht kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer Engelhoven of bij mej. C. v. Ginkel. De afstanden bedragen voor de junioren 3 x 10 en! 1 x 15 km en voor de senioren 3 x 15 en 1 x 20 km. De routebeschrijving zal nog nader bekend gemaakt worden. De inschrijving kan geschieden bij het VVV-bureau Zandstraat 5 te VeenendaalKlaassens tot en met 4 juni 1960. Het inschrijfgeld bedraagt, behoudens bij inschrijving na de sluitingsdatum voor ju nioren t/m 14 jaar 1,en voor senioren 2,—. Senioren aangesloten bij een] der Wandelsportbonden en dipl. militairen be neden de rang van Onderofficier genieten een reductie van 0,50. INENTING TEGEN POKKEN In de bekendmaking, betreffende de kosteloze inenting tegen pokken, welke de vorige week in ons blad voorkwam, was bij het opstellen een fout geslopen. Er was in vermeld, dat de inenting ten huize van dokter G. Rijksen zou plaats vinden op woensdag 28 mei 1960. Dit moest zijn 25 mei 1960. In verband hiermede zal binnenkort nogmaals gelegenheid tot pokken-inen ting worden gegeven. Nadere berichten hierover volgen nog. Tijdens de drukbezochte receptie van wethouder J. Boelhouder werd de ju bilaris als eerste gelukgewenst door de burgemeester van Rhenen. V.l.n.r. Rhe- nens burgemeester, mevr. Boelhouder, wethouder Boelhouder en wethouder Collins (Engeland) heeft de Grebbeberg bedwongen. Tijdens een sensationele finale van de zware klasse senioren wist deze Engelsman, na een valpartij op nieuw van start af de kop te nemen en als triomfator uit het zware internatio nale rennersveld te voorschijn te komen. Een welverdiend applaus van het tal rijke publiek was zijn beloning. Collins was de grote favoriet cn werd de lieve ling van de toeschouwers. De belangstelling voor de motorcross op de Grebbeberg op Hemelvaartsdag gehouden was groter dan ooit tevoren. De berg was als het ware in één grote wriemelende „mensenmierenhoop" herschapen. Het was aanvankelijk moeilijk te schatten hoe groot het aantal toeschouwers deze middag en een groot deel van de avond wel was. Insiders hebben na afloop medegedeeld, dat er ongeveer 26.000 belangstellenden moeten zijn geweest. en rustig bleef zitten tijdens deze cere monie. Nadat de voorzitter van de „Marco", de heer E. J. van Dam, het openings woord had uitgesproken en daarin de kortgeleden overleden voorzitter Van Bokhoven van de Rooms Katholieke Nederlandse Motor Bond, onder wiens auspicië deze cross werd gehouden, had herdacht en de eigenaar van de Greb beberg, de heer Leccius de Ridder had bedankt voor het beschikbaar stellen van zijn terreinen, kon het spel van motorgeronk en benzinedamp beginnen. Het programma bevatte ongeveer 150 namen van deelnemers, niet alleen af komstig uit ons eigen land, maar ook uit Engeland, België, Frankrijk, Duits land en Italië. Dit was aanleiding om tijdens de voorstelling van alle deel nemers aan het publiek de zes volkslie deren ten gehore te brengen van alle deelnemende landen. Jammer, dat het publiek er praktisch niet op reageerde De onlangs opgerichte Elsterse winke liersvereniging, heeft grote plannen. In een vergadering die verleden week ia de zaal van café de Morgenster te Eist werd gehouden, zette het bestuur onder voor zitterschap van de heer Joh. Drost, de ver schillende plannen uitéén, waarmee de vergadering unaniem akkoord ging. Eind juli begin augustus zullen de mid denstanders in Eist een winkelweek orga niseren. Als opening van dit evenement zal er in Eist een ballonopsteiging plaats vinden door het bekende ballonvaarders- echtpaar Boesman, met de grootste ballon van Europa. Tevens zal er met modelvliegtuigen wor den gedemonstreerd, die over het terrein zullen vliegen. Ook zullen er kabelopstei- gingen plaats vinden tot op een hoogte van 100 meter. Verder zijn aan deze bal lonvaart verschillende wedstrijden ver bonden» zoals vossenjacht, prognosewed- strijden, foto- en filmwedstrijd, waarmee prachtige prijzen zijn te winnen. Ook in de winkelweek zullen er ver schillende acties worden gevoerd, waar over echter nog geen mededelingen kon den worden gedaan. BESTUURS MUTATIE E.H.B.O. In een gehouden bestuursvergadering van de E.H.B.O. afdeling Eist is het be stuur thans als volgt samengesteld: Het dagelijks bestuur is ongewijzigd, overige ledeni: C. F. A. Knegjens 2e voorzitter; C. Mier 2e secr.; B. v. Kooten 2e penningm.; H. Nagel Alg. Adj. De in een oplaag van 36.000 exemplaren uitgegeven Macro-krant te gelegenheid van de gehouden cross op de Grebbeberg, bevatte nummers, waarop geldprijzen wer den uitgeloofd. 50,is gevallen op krant nummer 1 7 8 5 3. Verder vielen prijzen van elk 5,- op de nummers 783, 12136, 25456 en 34728. ASAFS JEUGDKOREN NAAR CONCOURS Het kinderkoor en het meisjeskoor van Asaf gaat volgende week zaterdagmiddag o.l.v. dirigent M. Netelenbos deelnemen aan een concours in Zoelen. Dit is voor het eerst dat de beide koren, aan een concours deelnemen, en de verwachtingen zijn dan ook hooggespannen. Na de zang brengen de kinderen nog een bezoek aan een grote speeltuin. VROUW. Mariene Dietrich gaat nooit op reis zonder een hard gekookt ei in haar hand tas. Men schrijft dit toe aan bijgelovigheid, maar het is niet bekend of het bijgeloof is dat Greta Garbo ertoe brengt zich drie maal per jaar te la ten doorlichten. MONNIK. Nu de president van Zuid-Korea Syngman Rhee is afgetreden, hebben de Bouddhistische monniken een ware veldslag geleverd om het bezit van de talrijke kloosters in dat land. Het was een strijd tussen ongetrouwde en ge trouwde monniken. De laat- sten meenden hun kans te kunnen grijpen nu de eerste hun beschermer hadden ver loren. Rhee noemde de ge trouwde monniken „onreinen". TERUGKEER. Het Franse astrologische tijdschrift „As tral" voorspelt de terugkeer van de Bourbons op de Franse troon in de periode 1965-1969. Jammer echter, schrijft het blad, zal dit gebeuren tijdens een nationale en internatio- nale periode verwarring. van strijd en KAAS. Nederland bezit 1,5 miljoen koeien, Denemarken 1,4 miljoen en Frankrijk heeft er 10 miljoen. Toch expor teert ons land 83 maal zoveel kaas als Frankrijk en Dene marken 66 maal. ACTEUR. Als het zo ver der gaat, zegt de Franse ar tiest Philippe Lemaire, zal het acteursleven onmogelijk wor den want een artiest moet kunnen werken en dat kan hty in deze tijd alleen als hij on bekend blijft. ZAKENMAN. Zakenlieden danken meestal hun succes aan hun eerste vrouw en hun tweede vrouw aan hun succes, zegt Roger Comte tijdens zijn optreden te Parijs. BRANDEWIJN. Elke 33 minuten is er in Frankrijk iemand omgekomen tengevol ge van de een of andere wijze van drankmisbruik. Dit is geen wonder als men bedenkt dat er in dat land ruim twee miljoen mensen zijn die een wijngaard of enkele wijnstrui ken bezitten en daaraan het recht ontlenen om tien liter brandewijn per jaar te stoken. Bovendien wordt de limiet van tien liter meestal klandestien overschreden zodat naar schat ting minstens 800.000 hecto liter drank met een percentage van 50 procent alcohol parti culier wordt gebrouwen. En niet altijd van de beste kwa liteit! KLEUR. De gekleurde film verliest terrein. Van de 68 in 1959 in Frankrijk gemaakte rolprenten was 88 procent in zwart-wit. MANNEQUIN. De bokser en „mooie jongen" Ingmar Johanssen - wereldkampioen zwaargewicht - is te Parijs als mannequin opgetreden. Ing mar is een ware kolos, maar zoals zijn vrienden zeggen, zacht als een lammetje. Hij showde in de Europese Salon heel elegant poolcostuums voor poolreizigers, waarvoor belangstelling bestaat sinds enkele luchtvaartlijnen een route over de Noordpool vlie gen. Voor Ingmar is het het zo veelste beroep. Hij begon als stratenmaker, ging boksen en kocht met zijn eerste verdien de geld een schip en werd zo reder. Tot ieders verwonde ring versloeg hij Patterson en werd wereldkampioen, wat in siders zo verbaasde dat men dacht dat de wedstrijd getruc- queerd was. Johanssen trekt zich van die praatjes echter niets aan, leeft een vrolijk leven als reder en als manne quin en traint zich op de voor avond van een bokswedstrijd het liefst door de cha-cha-cha te dansen met zijn verloofde Birgit Lundgren. WIE ZEI DATDe jeugd van tegenwoordig voelt zich zo vrij dat ze zelfs geen be hoefte voelt om niet te ge hoorzamen. (Jean Cocteau) VERKEERSDIPLOMA UITGEREIKT AAN 21 LEERLINGEN Aan 21 leerlingen van de school met de Bijbel te Ederveen werd het verkeersdi- ploma uitgereikt naar aanleiding van het eamen dat in april in Lunteren werd af genomen. Een leerling slaagde niet voor het examen, terwijl twee kandidaten de aantekening met lof kregen. De namen der geslaagden zijn: Johanna E. van Dijk; Teuntje van Heerik- huize (met lof); Evert je Evers; Aaltje Vlastuin; Maria F. Maniputty; Roelof je G. v. d. Meent; Gerritje v. d. Brink; Anneke Thomassen; Johanna W. Gijsberts; Martha Kieft; Anna van Beek; Feike Wagtho; Jan H. Snetselaar (met lof); Evert J. Bos; Hen drik v. d. Brink; Johannes T. van Beek; Johannes Latu; Hendrik van Ginkel; Al exander Paatisina; Cornelis J. v. Beek; Johannes T. v. Beek. NIET NAAR SCHIPHOL Het jaarlijks uitstapje voor de bejaar den zal, zoals wij reeds melden, niet naar Schiphol gaan aangezien het comité dit minder geschikt acht in verband met trap pen klimmen enz., doch naar de uitspan ning „Anna's Hoeve" te Hilversum. ORIëNTERINGSRIT D. P.G.J.U., afdelingen uit Woudenberg „Tot nut en genoegen" en „De Toekomst" organiseren maandagavond a.s. voor de le den van deze organisatie en die van het U.L.G. een oriënteringsrit. De start van deze rit vindt plaats vanaf café Marktzicht te Scherpenzeel. meer dan 100 verschillende stalen voorradig. Vraagt onze stalenboeken Het afranden van de behang- rollen is GRATIS Telefoon 2576 - Hoofdstraat 106 Veenendaal r w WANDKLOKKEN voor betere uurwerken H0QFDSTR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1960 | | pagina 1