PAUK PRUMMEL Tl P HAVEP PUROL VAKANTIE PLANNEN? I-7VT 1^1-1 Kinderen van Robie met ontvoering bedreigd 1 Burgerlijke stand RODE KRUIS HET MONTUUR KERKDIENSTEN Service Station „RENSWOUDE' RODE KRUIS ARAM RENSWOUDE Spit, Spierpijn SCHERPENZEEL Huidgenezing Zondagsdienst doktoren NIEUWSTE T YPE Het geheim van de stalknecht U)*urm Nationale atletiekwedstrijden te Deventer Bekerwedstrijden Dovo Voor SPARTA bromfietsen en prima service Officiële bekendmaking DINSDAGKOOPJES Theepotten Dekschalen Motzakken 1.89 1.79 0.98 Staat u er achter? „Nozem waar ga je naar toe?" PFAFF NAAIMACHINEHUIS VIJFTIEN JAAR PECH later moet men het restaurant verko- J pen en om zijn schulden af te betalen 1,98 - 2,95 - 3,50 3,95 DDT POST BU UW GELAAT M HEEFT OPTICIEN KERKEWUK I7A* TEL: 3313 - VEEHENDRRL HOLLANDSE NIEUWE HAARVELOURS ANT. DE RUITER VOLKSWAGEN of VOLKSWAGENBUSJE Dorpsstraat 112, Renswoude ooooooooooooooo het lievelings overhemd waarvan u er méér koopt! We leeve hier mar in een bedrijvig plaatsie. Zoo zijn de suldaate weer vertrokke of de lieliepetutturties staan weer veur de deur. Van de week zijn ze al angekomme an et sentraal stesjon van ons. Da's een heele eer as ie op dat stesjon mag arriveere, want deurgaans komme daar alleenig mar koole en vrachies ander goed an. Bram die wou et nog mooier maake. Die sting in 't veurs van de week bij hoog en laag te beweere, dat die kleine minsies ok mit een heel klein treintjie reeze. Zoo'n bietj ie tusse een groote trein en een speulgoedtreintjie. Waar die dat bericht weer opgedooke had dat weet ik niet; hij ken et heel goed in ze eige fantesie-koppie in mekaar gefrun nikt hebbe. Driek von et mar zielig, 't Is toch wat, zee ze, eigelik zijn et mar stum pers en om je eige dan nog op de koop toe te laate bekijke, dat vin ik mar naar. Bram docht er anderst oover. Die von dar ze mar makkelik an de kost kwam- me. En trouwes Bram heb zooiets altijd al mooi gevonde. Die heb in vrogger jaare gedroomd van peerdespulle en zoo, waar die bij hoorde en de gevaar lijkste meuneuvels uithaalde. Jammer genogt is tie as peerdrijder nimmer verder gekomme as mit et peerd van Teus den Kneuter es een vrachie mes- sie wegbrenge. En dan zat ie nog nust Teus ok. Ja, as ie em dan wil geloove, heb tie vrogger nog wel huzaarestukkies uit gehaald in militeere dienst. Bij et peer- devolk. Mar zoo as ik al zee: ik staai nerges veur in, wat ie allegaar rond- bezuint. Mit Bram mot je heevigst oppasse. Dat mag tie hier gerust es een keer lee- ze. An de andere kant ken ik dur ok rustig bij zegge, dat ie niet gauw op ze toone getrampt is. Daar is tie ok fideel in. Mar - om op me sjepieter terug te komme - ik bin een blauw- mar Bram is een kletskous. En as iets oover de berichtedienst van Jop-den-Droprol uit et winkeltjie loopt en nog oover et aa- en-pee van Bram dan is het glad op- geblaaze nijs. En as ze dan allebei et waare in de krant leeze dan kenne ze dat gien ins meer. Dan denke ze dat dur eige fantesie oover heel wat an derst gaat. Van de week is dur ommers in de raad gepraat oover et 's aavus verkoo- pe van knakwursies, reketjies en bolle- gies gehak. Juust. Nou motte jelui hoo- re wat de nijsberichte van Jop en Bram dur van gestoofd hadd. Gistere begos Bram dur oover, dat et in et Veen hoe langer hoe stadser wier. Et lekt nerges meer op, zee die. De ijs- manne gaan nou op zondag veur de laae weg ijscoo's verkoope, dur komme een soortement nachtkluppe, die pas teuge de morge dichtgaan en daar is an de loopende band kenonharde me- ziek en danse. Je ken et straate ver hoore. Van wie hebt ie dat weer? vroeg ik an Bram. Geloof ie et soms weer niet, omdat je et zelf niet geschreeve heb, mar gaa dan mar es meer naar Jop-den-Droprol die wist et ok van haaver tot gurt. Ik zee, dat ik dur heelegaar niet veur veulde om ok nog mit Jop in de spraak- waaterval te tuimele, want ik kos et Bram percies vertelle, zoo as et in de krant gestaan had. Affijn, dat hoef ik hier niet te herhaale. Dat hebbe jelui vanzelf goed geleeze. Mar zuk gezwets kom ie vandaag den dag nog hier teuge. En Bram en Jop zijn niet de eenige. An kletskouse gien gebrek. Nee, dan blijf ik toch nog mar liever eenBlauwkous.. RESERVISTEN SCHOTEN Onder leiding van de groepscomman dant der rijkspolitie, de heer Reedijk en de wachtmeester le klasse instructeur, de heer v. d. Kamp, hielden de reservisten donderdagavond op de buitenbaan een on derlinge wedstrijd in het schieten met de revolver, waarvan de uitslagen als volgt waren; P. de Jonge 46, 45, 44 (135); K. J. van Dijk 43, 43, 42 (128); G. van Ginkel 46, 40, 36 (122); Jac. v. d. Weert 41, 41, 38 (120); J. van Bruggen 31, 28, 27 (86); H. Wols winkel 37, 32, 14 (83); Th. du Pree 35, 25, 16 (76). Bij deze wedstrijd, die als laatste oefening was bedoeld, werden door de groepscommandant, namens de districts commandant, aan de winnende prijsjes uitgereikt. GROOT WARENHUIS AANBESTEED Onder achitect H. Brouwer te Veenen- daal werd maandag in opdracht van de heer B. Bos alhier aanbesteed het bouwen van een groot warenhuis aan de Markt 4. Voor het hoofdwerk schreef de fa. J. Boers en Zn., Zandstraat 135 in voor 154.887,De hoogste inschrijver voor het loodgieterswerk van de fa. J. E. van Schuppen voor 9.050,de laagste was de fa. H. Huibers, Zandstr. voor 7.087, Elektriciteitswerk: hoogste inschrijver fa. Fr. Diepeveen voor 20.900,laagste: fa. W. Huibers voor 19.747, Schilderswerk: hoogste inschrijver: fa, v/h N. Molenbeek voor 8.432,laagste: fa. E. A. van de Broek voor 6.350, De gunning is nog in beraad. MEER ABONNEMENTEN Bij de voorverkoop van de zwemabonne menten voor het seizoen 1960 in het tijd vak van 2 tot en met 14 mei j.l. hebben zich heel wat inwoners van een abonne ment verzekerd, wat moge blijken uit de volgende gegevens: Gezinsabonnementen 196 (v.j. 178); Ne venabonnementen 798 (701); le abonne ment 235 (202); 2e abonnement 130 (109). Totale voorverkoop 1359 (1190). AANBESTEDING WONINIGEN Namens het gemeentebestuur werd za terdagvoormiddag op het gemeentehuis in het openbaar aanbesteed het bouwen van een blok van vijf woningen; een blok van vier woningen en een blok van drie wo ningen. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. M. H. van Dasselaar, Amersfoort, 178.500,E, de Groot, Weesperkaspel 173.460,Gebr. Van Doorn, Veenendaal, 166,800,C. Blijleven,- Veenendaal, 164.860,Fa. Veenvliet, Stationsstraat 55, Veenendaal 163.680,—. De gunning is voorlopig aangehouden. Afgelopen weekend hebben de V.A.V.- atletes mej. L. Rutten en J. M. v. Laar deelgenomen aan atletiekwedstrijden te Deventer. De lang verwachte ontmoeting tussen Loes Rutten en de Oost-Nederlands recordhoudster heeft thans plaats gevon den, hetgeen resulteerde in een overwin ning voor Loes Rutten. Na een keihard gevecht op de doorweek te sintelbaan zag Loes Rutten kans enkele centimeters voor het meisje Huiskamp uit Op de Veenendaalse voetbalvelden rolt voor de bekerwedstrijden alleen de bal nog bij DOVO. Zo speelt het le elftal a.s. zaterdag voor de 4e ronde van de KNVB-zaterdagbeker aan het Panhuis tegen een competitie tegenstander, nl. Go Ahead uit Kampen. Ook dit wordt weer een zware wedstrijd voor de thuisclub, waarvan de uitslag moeilijk is te voorspellen, temeer omdat de gasten een fors partijtje spelen. DOVO 2 speelt ook al thuis, voor de 4e ronde van de afdelingsbeker, tegen de westelijke 3e klasser OSO uit Hilversum. Tegen de ploeg van de omroepmensen zullen de bekeraspiraties van de roodwit- ten-reserves wel een einde nemen, het geen echter geen schande betekent. E. J. VAN ENGELENHOVEN O verberg - Telef. 0 3431-333 GEMEENTE VEENENDAAL De burgemeester der gemeente Veenen daal maakt bekend dat van vrijdag 27 mei 1960 af, elke werkdag gelegenheid bestaat tot het afhalen van de aangevraagde vis- en hengelakten voor het seizoen 1960-1961, aan het politiebureau, Hoofdstraat 34. De burgemeester voornoemd: A. BAKKER SLUITING GEMEENTEHUIS In verband met de a.s. volkstelling zal het gemeentehuis te Renswoude van 30 mei tot en met 2 juni a.s. des namiddags gesloten zijn. Tijdens deze dagen is de openstelling des voormiddags normaal, doch het publiek zal dan slechts in be perkte mate kunnen worden geholpen. Be houdens spoedgevallen wordt de inwoners derhalve verzocht een bezoek aan het ge meentehuis gedurende deze periode zoveel mogelijk uit te stellen. De aangiften voor de burgerlijke stand zullen daarentegen gewoon worden opge nomen, doch alleen des voormiddags. OEFENWEDSTRIJD TEGEN SCHEIDSRECHTERS Een elftal van de voetbalvereniging Renswoude speelt a.s. zaterdagavond op terrein Hokhorst een oefenwedstrijd tegen de scheidsrechters uit Utrecht. AFGIFTE VISAKTEN Voor het nieuwe visseizoen, dat op 1 juni a.s. begint, zijn ter gemeentesecretarie wederom de volgende visakten verkrijg baar: 1. de grote visakte A voor 12, 2. de grote visakte B voor 6,—; 3. de kleine visakte voor 4, 4. de hengelakte voor 3, 5. het bewijs van bijdrage voor het vissen met één hengel voor 1,50. In cirkelvorm werden de Lilliput- wagens, na aankomst in Veenendaal op het terrein bij de Sandbrinkstr. opgesteld. fabrikaat Maastricht ivoorkleur, royale maat eerste keus flinke maat, keurig model eerste keus aardewerk grote maat voor het opbergen van kleding, dekens enz. 3 stuks Alleen dinsdag 31 mei 1960 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 en reumatische pynen wrijft U eveneens weg met Deventer te finishen. De tijd op deze door natte baan bedroeg 10.7 sec. over 80 m. Mej. v. Laar werd 4e op het nummer 100 m dames B. A.s. donderdag starten 7 V.A.V.-atleten op nationale wedstrijden te Zeist. POSTDUIVENNIEUWS De Eerste Veenendaalse Postduiven Ver eniging „De Luchtreizigers" nam maandag j.l. deel aan de wedvlucht vanuit Corbeil, 437 km. De duiven werden om 5.30 uur los gelaten; de eerste duif meldde zich om 11.28 uur bij de heer G. Fasse. De verdere uitslag is: G. Fasse 1, 5, 12, 14, 15, 16; A. Bleyenberg 2, 8. J. H. Heikamp 3, 7; K. v. d. Heuvel 4; H. v. Kooten 6, 7; J. A. v.1 Eden 9; H. de Vos 10, 13, 18; K. de Ruiter 11; C. G. v. Dam 17. INGEZONDEN: Wij zijn met de jaarlijkse inzamelactie gestart en als steeds prettig ontvangen. F.n wanneer u vraagt: Wat doet het Roode Kruis met de ontvangen gelden, dan is ons antwoord: Zeer veel en goed werk. Met name b.v.: hulp bij rampen (O.ost- zaan!), hulpposten langs de wegen (ca. 880), bloedtransfusiedienst (133.000 donors en donoressen), lectuurdienst, jeugdvakantie- weken en de bekende boottochten, zomede vele andere taken. 12.000 helpsters en helpers zijn geoefend om in geheel ons land - en zonodig daar buiten - hulp te verlenen. Circa 170.000 boeken en 800.000 kg tijd schriften worden jaarlijks verwerkt en beschikbaar gesteld voor zieken en hulp behoevenden. 1450 patiënten zullen dit jaar een boottocht medemaken met de J. Henri Dunant, het bekende hospitaalschip en in 1959 werd aan 476 jeugdinvaliden een va kantieweek aangeboden. Deze positieve feiten veroorloven ons u eveneens een positieve daad te vragen. Steunt het Roode Kruis met uw vrijwil lige bijdrage, zodat u op de vraag „Staat u er ook achter" volmondig bevestigend kunt antwoorden. Het Roode Kruis werkt zonder over heidssteun en is geheel aangewezen op particuliere bijdragen en contributies. Staat u er ook achter? Maandagavond j.l. hield de heer G. P. Li-den uit Leersum voor de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid een causerie over de hedendaagse jeugd onder het mot to: „Nozem waar ga je naar toe". Na vastgesteld te hebben dat de heden daagse nozem-jeugd geen nieuwigheid is, aangezien zij door de eeuwen heen bestaan heeft, sprak de heer Luden over de zeer eenzijdig gerichte interessen van de jeugd in het algemeen. Volgens spreker, in aller lei industrieën, geestelijke luiheid in de hand. Ook de moderne arbeidersbeweging houdt zich met het zgn. jeugdprobleem be zig. De oude A.J.C. bleek niet meer aan trekkelijk te zijn voor de jongens en meis- ...ifndi 1862 Kerkcwijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 Mevrouw Robic, de echtgenote van de bekende Franse wielrenner, vreest dat kidnappers een poging zullen doen één harer kinderen te ontvoeren. Of werd ze het slachtoffer van iemand die een onsmakelijke „grap" uithaalde? Haar kinde ren worden voortdurend bewaakt. Telefonisch werd haar gevraagd, hoeveel ze zou willen betalen als één harer kinderen, na ontvoerd te zijn, zou worden terug bezorgd! Sinds vijftien jaar wordt Jean Robic gaat Robic weer rennen. Op 38-jarige door pech achtervolgd. Donkere wolken ieeftijd doet hij in 1959 weer mee aan dreigen, steeds boven zijn hoofd en al lang de ronde van Frankrijk. Maar hij is kent hij mets anders meer dan tegenslag. niet meer de briijante jongeman, vol 5!* e_n\el? energie, van 1947. De ronde wordt voor hem niets anders dan een moeizame kruistocht en zijn collega's besparen hem de kleine onaangenaamheden, die het leven van de renner in de wedstrijd zo zuur kunnen makgrl, allerminst. Hij moet grove beledigii^en slikken van hen, die zich vroeger zijn vrienden noemden. Tegenslag en voortdurende angst, hebben van de energieke Raymonde een bleke, uitgeleefde vrouw gemaakt. Enige maanden geleden ontving ze een anoniem telefoontje: „Hoeveel zoudt u voor uw kinderen geven als ze werden ontvoerd?" Sindsdien leeft Raymonde in een on draaglijke angst. Angst voor haar man, die steeds opnieuw het noodlot trot seert door elke zondag te rennen, angst voor haar kinderen, angst voor het res taurant, dat hoe langer hoe slechter loopt. met het J ENKALON poesembleem de volledige (ottering in alle mar— uitvoeringen ZANDSTRAAT 84 Vanaf maat 8'/» jes van vandaag. Er wordt thans ijverig gezocht naar nieuwe wegen. Spreker dacht hier aan de jeugdorganisatie „Ruimte". De heer Luden besloot zijn causerie met een ander actueel onderwerp: De gelijk heid van kansen bij de voortgezette stu die. De arbeidersjeugd had volgens hem méér studiemogelijkheden dan vroeger, maar de studie is wel zeer moeilijk door het ontbreken van de steun van thuis bij dit onderwijs door de achterstand in gees telijke en culturele ontwikkeling van de arbeidersgezinnen waaruit deze studenten voortkomen. dagen geleden heeft getracht zich om het leven te brengen, door een volle tube kalmerende middelen te gebruiken. In het restaurant, dat de oude kampioen sinds twee jaar bezit, op de Aven,ue du Maine te Parijs, spreekt men liever nipt over het zoveelste ongeluk van deze geteisterde familie: „Er is niets ernstigs gebeurd", beweerde de zuster van Robic, „mijn schoonzuster is terug uit het hospitaal en heeft voorlopig veel rust nodig." Nauwelijks vijftig meter verder, op de zelfde Avenue, bezitten ook de ouders van Raymonde een restaurant: „Mijn dochter is een beetje overstuur geraakt door de dood van een 3-jarig nichtje, mijn man is sinds maanden ziek en ligt op sterven. Overspannen door al deze ellende heeft ze enkele kalmeerta bletjes willen innemen. Maar de dosis was te sterk. Dit is alles." Verder wordt er zo weinig mogelijk ge sproken over het tragische voorval. Zelfs de Bretonse vrienden van de familie, die men regelmatig in het restaurant aantreft - het zijn ongeveer de enige klanten - zwijgen en deze stilte zegt genoeg. Alles wijst erop, dat Raymonde heeft gepoogd zelfmoord te plegen. Toen men begreep, wat er gebeurd was, werd ze onmiddellijk naar het Cochin-ziekenhuis vervoerd, waar men enige grondige maagspoelingen toepaste. Enkele uren later was het gevaar geweken en reeds de volgende dag mocht ze terug naar huis, waar drie angstige kinderen op haar zaten te wachten. Robic zelf werd pas van het ongeluk op de hoogte gebracht toen hij belde uit Bretagne, waar hij die dag rende voor de Stan-Ockers-prijs. Men stelde hem direct gerust. Zijn vrouw was toen al buiten gevaar. Nog heeft Robic de moed niet verloren. Twee dagen later reeds deed hij mee aan een plaatselijke wedstrijd in Bretagne. Hij geeft zich niet gewonnen, ondanks vijftien jaren tegenslag en ongeluk. Zijn enige geluk kige jaren waren de drie, die volgden op zijn huwelijk met Raymonde, een mooie brunette, die ervan gedroomd had een groot wielerkampioen te trou wen. Maar de wittebroodsweken waren van korte duur. In 1947 won Jean Robic de ronde van Frankrijk en nog het zelfde jaar werd hij wereldkampioen cyclo-cross. Toen begon de tegenspoed, die nog altijd voortduurt. Tegenslag in de wed strijden, waar de kampioen een onnoe melijk aantal keren en op de meest kri tische momenten, een lekke band kreeg, in een ravijn viel of zich van weg ver giste. Elf beenbreuken en twee schedelbo ringen kregen ook deze koppige renner aanvankelijk klein. In 1953, zegt de kampioen, vader van drie kinderen, zijn fiets vaarwel. In de buurt van Montparnasse koopt hij een restaurant. De zaken vlotten echter niet, een jaar DE VOLKSTELLING Op 30 en 31 mei en 1 en 2 juni a.s. vindt de uitvoering plaats van de 13e algemene volkstelling in Nederland. De laatste volkstelling had plaats in 1947 en sinds die tijd zullen er wel de nodige veranderingen zijn gekomen. De afgelopen termijn van 13 jaar is in feite te lang en volgens de wettelijke voorschriften moet een derge lijke telling dan ook om de 10 jaar geschie den. Tengevolge van de laatste wereldoor log kon hieraan echter niet de hand wor den gehouden. Renswoude is voor deze gelegenheid ver deeld in 8 telgebieden, nl. 4 in de bebouw de kom en 4 daarbuiten. Gedurende de eerste 4 dagen van de volgende week zul len de bewoners van deze gebieden een bezoek ontvangen van de aangestelde tel lers, die niet alleen de betreffende formu lieren afgeven, doch tevens bij de invul ling daarvan behulpzaam zullen zijn. Aan gezien deze invulling dient te geschieden naar de toestand op 31 mei a.s., des nachts om 12.00 uur, is hiervoor de nodige routine vereist en deze hulp dan ook zeker nood zakelijk, speciaal in de grotere gezinnen. Een vlotte afwerking kan hierbij echter ook door de bewoners worden bevorderd door de gestelde vragen vlot en juist te beantwoorden. Verder zal ook de overleg ging van het trouwboekje op prijs worden gesteld. Alle tellers zijn in het bezit van een legitimatiebewijs en zullen dit op ver zoek vertonen, terwijl geheimhouding van de verstrekte gegevens wettelijk verzekerd is. Op de inwoners wordt tenslotte een be roep gedaan om zoveel mogelijk medewer king te verlenen, zodat het geheel binnen de gestelde termijn kan worden afgewerkt. VEENENDAAL Geboren: Ronald Izaak, z. v. J. van Nus en A. Fles; Hendrik, z. v. J. Geijtenbeek en C. J. Kennis; Eric Johannes, z. v. J. G. van Willegen en W. B. van der Craats; Jacob, z. v. H. de Roos en J. van Holland; Geurt, z. v. G. Heikamp en E. van den Berg; Dirkje, d. v. H. van Beek en T. Ver meer; Hendrik Jan, z. v. P. R. Brouwer en H. K. Broekhuizen; Anna Maria, d. v. M. C. Moekstra en M. van der Bent; Cor- nelis, z. v. J. van de Weerdhof en J. van de Lustgraaf. Ondertrouwd: A. Kostemaker en D. B. van Stokkum; K. J. van den Bos en C. Re- bergen; T. van de Scheur en G. van Eden; M. van Zetten en J. van Dijk. Gehuwd: H. Verwoert en J. J. Tuin, M. J. van Remmerden en M. de Kievid; G. W. den Boestert en G. van Doorn; P. A. Pieters en A. J. de Kleuver. G. Mud- de en A. J. Oskam; G. J. Rebel en N. T. Vermaas. Overleden: Barend van Harten, oud 82 jaar, ongehuwd. AMERONGEN Geboren: Cornelis Hendricus, zoon van C. H. Wiertz en J. L. J. van Mil. Overleden: Suffrijn van Viegen, 79 jaar, gehuwd met J. P. Rensen. Waar ter wereld om hulp wordt ge roepen, geeft het antwoord. Geeft U door dat Rode Kruis antwoord, want door UW gift machtigt u het Rode Kruis namens u op te treden. DE EMIGRERENDE VROUW Voor de laatste maal in dit seizoen hield de Chr. Plattelandsvrouwen- en meisjebond, afdeling Scherpenzeel, vrij dagavond in het verenigingsgebouw aan de Molenweg een ledenvergadering onder leiding van haar presidente, mevr. J de Kruif-van de Wal. Na de gebruikelijke opening en af doening der huishoudelijke aangelegen heden, werd het woord gegeven aan de spreekster van die avond, mej. H. R. Scholten van de Chr. Emigratie Cen trale uit Den Haag, met als onderwerp: „De vrouw in andere landen". In haar causerie bracht spreekster de verschillen in het dagelijks leven en de diverse gebruiken naar voren. Ook de vrouw kan zich naast de man in het emigratieland beter ontplooien, aldus spreekster. EXCURSIE NAAR VARKENS FOKKERIJEN Vijfentachtig varkenshouders uit Scher penzeel en omstreken maakten vorige week donderdag, op initiatief van de graanhandelaren A. Dorsman en de fa. Wed. J. Bakker alhier, een excursie naar de varkensfokkerijen en -mesterijen te Echt en Venray in Limburg, die beheerd worden door de bekende heer Jansen te Echt, die reeds meerdere malen hier in Huidzuiverheid - Huidgezondheid Voeten en oksels Iris door Purol-poeder Scherpenzeel een voorlichtingsavond heeft gegeven over de fokkerij en mesterij. Om 7.45 uur vertrokken de bussen van N.V. De Haas vanaf het Kerkplein, via de Holleweg, Amerongen, Rhenen door de mooie Betuwe naar Den Bosch waar koffie werd gedronken en de fraaie St. Janskerk bezichtigd. Via Eindhoven ging de reis door het prachtige Brabant en om 12.30 uur werd Echt bereikt waar de heer Jan sen zijn gasten reeds stond op te wachten. Op de boerderij werden de varkenshou ders geconfronteerd met de feiten, welke de heer Jansen op de lezingen steeds naar voren waren gebracht, allemaal oude stal- Vaak komt mij 't water in de mond Als 'k denk aan haring, zo gezond Maar 't moet wel Hollandse nieuwe zijn De oude verspeelt steeds meer terrein Vlaggetjesdag is weer voorbij Gehouden énentwintig mei Daarna, met Hollands vlag in top Koos de haringvloot het ruime sop Daarna is 't zoeken, waar de vis Dit keer het meest te vinden is Wordt er veel of minder veel gevangen Dat kan van vele factoren afhangen Reeds snakt men naar het zeebanket Want Hollands nieuwe is je van het Wie brengt de eerste kantjes thuis? Gevangen soms heel ver van huis Zou 't Scheveningen of IJmuiden wezen Eerstdaags zullen wij 't wel lezen Is zij er weer, die nieuwe haring Dan is er steeds weer de ervaring Ze zijn in de beginne echt wat duur De druiven smaken dan te zuur Maar gaan de prijzen 'n beetje zakken Hoop ik er gauw een paar te pakken Verslind ze dan met huid en haar U kent 't welbekende glijgebaar Terwijl door velen nog de staart Dan voor de poesen wordt bewaard. J. M. len maar prima varkens waar men werke lijk jaloers op kan worden. Dat de gasten de hierna aangeboden maaltijd alle eer bewezen was geen won der want het was uitstekend. Van Echt ging de reis nu verder naar Venraay. Ook hier gezond en prima fok- materiaal waar de heer Jansen wel weken over zou kunnen praten. Op het programma stond ook nog een bezoek aan het oorlogsmuseum te Over- loon maar bij aankomst aldaar bleek het nog niet te zijn geopend, doch wel het daar tegenover staande café. Na hier eni ge tijd te hebben vertoefd werd de reis naar huis aanvaard waar men: om goed 10 uur arriveerde. Een mooit en leerzame tocht was weer voorbij. Haarvelours is een geweven tapyt met een doorgesneden pool. De poolpluizen zijn vast verankerd in de bind- en val- kettingen. De kwaliteit van het pool- garen is hierbij ook weer wol ver mengd met haar en soms kunstvezel. Zoals bij ieder pooltapijt het geval is, is het aan te bevelen ook haarvelours tapijt de eerste tijd niet met de stof zuiger te behandelen, maar de pool eerst „in te lopen". De breedte van haarvelours tapijt is 100 cm. Indien goed onderhouden en vakkun dig gelegd is dit een vloerbedekking waar u veel plezier van hebt. Raadpleeg de VAKMENSEN van een VERTROUWD adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2827, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds J. J. Poot van De Bilt, 5 uur ds I. Schipper van Ede. Julianakerk 9.30 uur ds C. J. P. Lam van Lunteren, 5 uur ds K. van de Pol (H.D.). Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds D. v. d. Berg, 5 uur ds A. Vroegindeweij (H.D.). Sionskerk 9.30 uur ds K. v. d. Pol, 5 uur ds D. v. d. Berg (H.D.). Veeneind 3 uur de heer J. M. Meijer. Dijkstraat 2.45 uur ds A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds Scholten van Bodegraven. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur prof. dr. Oosterhoff van Apeldoorn. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Jacobs van Den Haag. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Langman van Am sterdam. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Vroeg indeweij van Barneveld, 5 uur ds Stel wagen van Woudenberg. Herv. Gem. geen opgave ontvangen. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree van Vee nendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Koningsveld van Ede. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Herv. Gem. 10 en 6 uur ds Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 31 mei 7 uur ds v. d. Poel van Ede. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds v. Viegen van Overberg, 6.30 uur ds De Boer van Lun teren. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur de heer v. d. Born van Achterberg, 6.30 uur de heer Visser van Waddenoyen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur ds. Aangeen- brug uit Terneuzen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. maandag 30 mei 7.30 uur ds. Gebraad van St. Philipsland. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Kloot wijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10 uur Bethel ds Spelberg van Utrecht. VEENENDAAL: dr. Engel. Tel. 2529. RHENEN: dr. Stegeman. Tel. 315. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: dr Bak ker te Leersum. Tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. S. T. Hey, De Klomp. Tel. 200. SCHERPENZEEL: dr. Bartelink. Tel. 220. BESPREEK NOG HEDEN UW voorzien van radio en schuifdak. De wagens zijn all risk verzekerd en voorzien van bui tenlandse papieren Telefoon 08387-254 Depot Veenendaal: J. LOURENS, J. P. C. Leinweberstraat 39, Telefoon 3529 Depot Scherpenzeel: M. J. VAN ROSSUM, Glashorsterdijk 78, Telefoon 03497-583 Iedere dag, iedere nacht, staat het gereed om, waar dan ook, de helpende hand te bieden, maar slechts éénmaal per jaar vraagt het Rode Kruis zelf om hulp. Wie zou het die dan weigeren? (26) Met donderend geweld slaan de paardehoeven over de wedstrijbaan en doen het zand hoog opstui ven. Ademloos volgen alle aanwezigen de beide ruiters. Met een doffe slag, die over het hele veld hoorbaar is, botsen de tegenstanders op elkaar. Aram voelt hoe de lans van zijn aanvaller met volle kracht tegen zijn schouder terecht komt, doch ook zijn wapen heeft doel getroffen. Hij ziet Lorca wan kelen, doch moet zelf al zijn krachten tot het uiter ste inspannen om in het zadel te blijven. Het lukt. De strijd is onbeslist! Onder een oorverdovend ge juich voeren de beide tegenstanders hun paarden opnieuw naar de start en nadat beiden voorzien zijn van een nieuwe lans, herhaalt hetzelfde schouw spel zich. Doch weer is de uitslag hetzelfde. Er schijnt geen einde te komen aan de toejuichingen, wanneer de Hertog zich van zijn zetel verheft en de strijd voor onbeslist verklaart. Dan rijden de beide tegenstanders op elkaar toe, om elkaar de hand te reiken. De zwarte ridder slaat zijn vizier op en Aram staart in het gelaat van zijn vooi'malige stalknecht! Wordt vervolgd) Waarom grijpt een man toch altijd weer naar dat éne overhemd, vragen veel vrouwen zich af. Het antwoord is eenvoudig: dat éne lievelingsover hemd zit prettiger en blijft langer keurig, doordat het van het béste materiaal gemaakt is. Tien tegen één is het een HAVEP overhemd. Let daarom bij het kopen altijd op het HAVEP garantiemerk - het staat borg voor krimpvrije kwaliteit, prima snit en... een lang leven! Van de draad af tot het klare stuk worden alle HAVEP-artikelen in eigen fabrieken gemaakt N.V. TEXTIELFABRIEKEN H. VAN PU IJ EN BROEK - GOIRLE OPGERICHT IN 1865 SPINNERS - WEVERS - FINISHERS - CONFECTIONAIRS

De Vallei | 1960 | | pagina 2