'pAAriroH HP* Woué'm^us PAUK PRUHNEL Tempo T I P VAN DE OOGARTS Burgerlijke stand r 1 JAN VAN SCHUPPEN KERKDIENSTEN 0.39 Met de vakantie in 't vooruitzicht! DOYO in kwart-eindstri jd voor KNYB-beker Goede resultaten van V.A.V. Zaterdagmiddag DO V OGenemuiden PFAFF NAAIMACHINEHUIS Alles voor dc hengelaar VAN DE WEERD Chr. Sportstichting „D.E.O.S." i gaat korfballen AMERONGEN Uitreiking verkeersdiploma's Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES Afdruipmat Bloemvaasje Afwasbak NATUURLIJK NAAR OPTICIEN KERKE HUK 17A TEL 3313 VEEMEHDRfiL Start uw „14 dagen of 3 weken vrij" met een nieuw zomercostuum of een nieuwe sportcombinatie. En maak er een geslaagde start van! Kies dus uit onze pas- gearriveerde, werkelijk on geëvenaarde collecties. Dan bent u verzekerd van het allerbeste en allernieuwste! Van topvorm in pasvorm! Van prijzen die voor zulke kwaliteiten niet lager kunnen zijn! 1,98 - 2,95 - 3,50 3,95 Hoofdstraat 90 - Veenendaal Uit de raad van Amerongen Ingekomen en vertrokken Voor SPARTA bromfietsen en prima service Zondagsdienst doktoren le Pinksterdag 2e Pinksterdag VVOLMOQUETTE ANT. DE RUITER le Pinksterdag 2e Pinksterdag Als ik verkouden word Min6e, me hande jeuke nou toch echt. En ik heb zin om es een paar geveulige meppe uit te deele, me op jaare ge- komme botte op de koop toegenoome. As ik die snuiters in me vingers kreeg dan zou ik ze nog es kenne laate veule hoe de meppe van Blauwkous an- komme as tie goed an de ondeugende kant is. En ik was niet alleenig mar een bietjie ontdeugend, mar woest, toen ik vleeje week in de krant mos leeze, dat onze fijne snotblaage - want ik weet dur gien andere naame veur - weer zo flink an de gang gewist waare. Beste leezers van me, wat dee et mijn goed, toen dur van die mooie blombakke deur de gemeentewarkers op verscheije punte in et Veen wiere geplaatst. Dat waare nou es percies bakkies naar mijn hart. Dat motte we hebbe, juubelde et in et binnenste van mijn persoontjie. En dat nou niet om groots te weeze, mar verscheije per- soone die klopte mijn op de schauwer en die zeeë: Wout, et heb toch nog es een keer wat uitgehaald, dat jij zo vaak in de Vallei heb legge vodde oover meer blommeversiering in et Veen. Jij zee ommers altijd mar weer: we hebbe een heele mooie Hoofdstraat gekreege en trouwes dur komme steeds meer mooie straate. Mar je miste al tijd weer wat. En dat was et greun en de blomme. Juust, dat zeeë de minse teuge mijn. Zo was et ok. As rasechte Veense bin ik dur netuurlik trots op, dat dur zoo- veul nijs tot stand kwam. Ok mit die nije Straat was ik in m'n eige noppies, mar dat dur gien boompie en gien blommegie meer in sting, dat zat mijn toch niet zoo lekker. Verscheije keere heb ik dan ok gezeid: Zet dur wat in, minse. Blomme en greun. En as et dur van de nijerwetsigheid dan niet meer in ken staan, hang et dur dan boove. Blombakke boove de straat. Nou geloof ik, eerlijk gezeid, niet dat ze bij de gemeente geriddeneerd hebbe: Laate we nou eindelik es ietsies an die Hoofdstraat doen, want Blauwkous heb dur al zooveul keer oover gezeurd. Dat ken me ok niks scheele, hoe ze dur gekomme zijn. Mar ineens stinge dur heele fraaie potte mit blomme. Mar niet van die goejekoope pruts- potjies mit hier en daar een plantjie dur in, mar sierstukke, minse, waar ze in meenige stad nog an kenne ruike. Nou gaat ie de goeie kant op, heb ik gezonge teuge iedereen die et mar hoore wilde. Zoo erg zelfs, dat Driek zee: Et lekt wel of ie ze zelf gezet heb. Dur stinge dur niet te veel. Ennige in de Straat en een stuk of vier an dat Plein, dat ik nooit en te nimmer ken onthouwe in Zuid. Mar ik was dubbel en dwars tevreeje en ik docht gelijk al bij me eige: dat is een proef ie van de gemeentewerkers. As et goed gaat dan ken dur wel es meer komme. En dat mot je in eens - nog gien week, nadat de potte dur staan - iets fijns van onze jeugd in de krant leeze. Om je eige te verbijte van sacherijn. Ongelukkig de flinkers as ze in mijn vingers - of die van Bram - terecht gekomme waare. We hadde ze mit dur heldhaftige koppe in die leege bakke gepoot. Zoo oud as we zijn. Ik heb dur gien woorde veur. Nog zuiniger dan misselijk vin ik et. En as ze ze pakke dan wat mijn betreft ge lijk et tuchthuis in en elke dag mit de knoet dur oover. Want wat dat betreft hou ik niet van die nijerwetsigheedes: op et lijf ondervinde ze altijd nog et beste wat ze misdreeve hebbe. Goed, je ken dur om lache, mar dan bin je gien haar beeter. Schandaalig is et, zoo as wij hier mit onze struike en plante omspringe. En as et zoo deur gaat zei de gemeente et op den duur ok wel geloove. Ik bin niet zoo erg leuk van de week en dat weet ik zelf ok. Mar ik ken warkelijk gien beetere woorde vinde as Beeterschap. Wout Blauwkous. De Veenendaalse atletiekvereniging heeft de afgelopen week deelgenomen aan atletiekwedstrijden te Zeist, die werden georganiseerd door de plaatse lijke vereniging FIT. Deze wedstrijden waren zeer goed georganiseerd en trok ken ruim 450 deelnemers. Prachtige resultaten leverde Dick Galis die voor het eerst aan atletiekwedstrijden deelnam. Bij het hoogspringen werd hij met 1.65 m. tweede evenals bij het discus werpen met een worp van 36.57 m. Loes Rutten stelde deze middag op de 100 m. meisjes A enigszins teleur door als derde te eindigen in 13 sec. Ook veelbe lovend was de prestatie van Tieneke Hiensch die in de halve finale 60 m. meis jes C werd uitgeschakeld met een goede tijd van 8.4 sec. Op de 1500 m. jongens A namen Ben Diepeveen en W. ter Haar deel. Eerstge noemde werd vierde in 4.32.3 en ter Huar vijfde met een tijd van 4.36.7. Dovo schynt de laatste tijd weer buiten gewoon goed op dreef te zyn. Na vorige week woensdag op keurige wijze met 2-0 van de derde klasse kampioen Ede ge- ...sfnds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 wonnen te hebben, werd zaterdag in de achtste finale voor de K.N.V.B.-beker het Kampense Go-Ahcad, een verpletterende 8-0 nederlaag toegebracht. Het deze over winning plaatsten de Veenendalers zich voor de kwart-eindstrijd. Naar wij uit de sportkroniek (het offi cieel orgaan van de K.N.V.B.) vernemen, staat voor zaterdag een thuis wedstrijd te gen Sportclub Genemuiden op het pro gramma. Wordt deze ontmoeting tot een goed einde gebracht, waar alle kans voor bestaat, komen de Veenendalers in de hal ve finale wel in een uitzonderlijk sterk gezelschap. De andere drie zijn namelijk Quick Boys, Huizen en het Amstelveense C.S.C.A. Tegen deze clubs zal Dovo het heus niet zo gemakkelijk krijgen en zullen alle zeilen bijgezet moeten worden om een goed resultaat te bereiken. (Ingezonden) RODE KRUIS STRAATKOLLEKTE De nieuwe tekst „Staat U er ook achter" doet het uitstekend naar de affiche met het bekende „Geef". De aanwijzingen op de thermometers zijn in een rustig tempo gestegen, doch zo als gebruikelijk, zal eerst in de laatste dagen het globele eindcijfer bereikt wor den. Dit cijfer kan belangrijk worden bein- vloed door de resultaten van de straat- kollekte, welke zoals gewoonlijk op de laatste dag (zaterdag 4 juni), ditmaal zo wel in de morgen- als midaguren wordt gehouden. In het bijzonder kan de jeugd tot het welslagen bijdragen en mede offeren voor het goede doel, want ook voor hen geldt „Staat U er ook achter"? (Het comité) GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer A. H. Folmer slaagde deze week voor het te Den Haag gehouden vakexamen Grensoverschrij dend vervoer. VOLGENDE MAAND BLOEDPLASMA- AVOND Op maandag 11 juli a.s. wordt in de Rit meester kantine de halfjaarlijkse bloed- plasma avond van het Rode Kruis gehou- LIGT BIJ STEEDS KLAAR Beatrixstraat 76-80 - Telefoon 2965 den. Iedere gezonde donor van 18 tJt 60 jaar is hier van harte welkom en kan zich vooraf aanmelden bij de huisarts of het secretariaat van het Rode Kruis. In 1959 gaf Veenendaal 548 halve liters bloed, ex clusief het bloed dat in het ziekenhuis af getapt wordt, en bracht hiermede het to tale aantal op 8048 halve liters. In aan sluiting op de bloedplasma avond, welke ondr leiding staat van dr. Kets, zullen aan hen die 5 of 20 keer bloed gegeven heb ben resp. de Landsteiner penning en pla quette uitgereikt worden. De nog niet zo lang geleden opgerichte Chr. sportstichting D.E.O.S. gaat korfbal len. Volgens het bestuur zjjn er momen teel onderhandelingen gaande over een korfbalvcld in Veenendaal, die zich in een vergevorderd stadium bevinden. De ope ning vindt vermoedelijk in juli plaats met een serie korfbalwedstrjjden onder auspi ciën van de C.K.B. De stichting is momenteel met een le- denwerfaktie bezit om volledige korfbal teams te kunnen maken. Wanneer men hierin slaagt zullen er zowel junioren- als seniorenteams worden gevormd. Als korf balleider is aangesteld de heer F. C. van Hoogteyling uit Veenendaal. Er is intussen een officieel clubblad sa mengesteld dat de naam „Parabola" draagt Op verzoek van de stichting zullen hier in op gezette tijden artikelen verschijnen van verschillende plaatselijke predikanten, die hun redactionele medewerking al heb ben toegezegd. Leuke week-end shirts Overhemden mooie streepjes, ruitjes, ton-sur-ton Sokkenwol Nylon Zelfbinders Terlenka, Trevira Sportcolberts Pantalons voor exclusieve kleding Goed van Van der Zee gaat langer mee Hoofdstraat 75 Veenendaal De ouders en kinderen van de lagere scholen uit Amerongcn en Overberg wa ren verleden week woensdagavond in het Clubhuis bijeengekomen voor de uitrei king van de verkeersdiploma's. De heer K. de Bonte voorzitter van de examencom missie opende de bijeenkomst met enkele woerden. Hij zei o.m. tot de kinderen dat nu men geslaagd was voor het examen men steeds de verkeersregels in acht dien de te nemen, en niet alleen als er politie in de buurt is. Burgemeester W. Martens was zo vrien delijk de 25 best geslaagden het diploma met speldje zelf te overhandigen. Elf van hen waren geslaagd zonder fouten te ma ken. De veertien anderen hadden maxi- maal twee fouten gemaakt. Tot de ouders zei burgemeester Martens dat men de kin deren met een beetje vertrouwen nu wel aan het verkeer over kon laten. Nadat de andere leerlingen hun diploma ontvangen hadden uit handen van de le- I den van de examencommissie, werden door Esso nog een aantal films vertoond, waarbij de belangstelling van de jeugd vooral uitging naar de komische rolpren ten. VEENENDAAL In het tijdvak van 19 tot 25 mei 1960 werden aan het bureau van gemeentepo litie te Veenendaal de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven,: meisjesfiets; gele babyschoen; rood want je; zilver enbroche; 2 zakdoeken; tas met kranten; kanarie; rood witte ballpoint; bruine portefeuille met inhoud; blauw windjack; rood jasje; rood witte autoped; paar beige dames glacé's; notitieboekje. In dezelfde periode werden aldaar als verloren aangegeven: donkerblauw jongensjack; bruine porte- monnaie inh. 5,gouden ring met wit- te steen; zwemband; Marokkaans leren] portemonnaie inh. 4,en foto's; beige hoofddoek met groent rand; bruine leren 1 portemonnaie inh. foto's en klein geld; bijbel; stengun, muntbiljet van ƒ2,50; zwemabonnement; fietspomp; rieten mandje met badgoed; dop van benzinetank van een bromfiets; dolkmes in schede; j bruin zwarte hond; blauwe overall; zijden; shawl. RENSVVOUDE Verloren: een regencape; een kort jasje met ritssluiting. Gevonden: een grijze tweedjas; een blauw j plastic regenjasje; een actentas (ledig). VOOR LANGDURIG ZIEKEN MEER „ZONNEHUIZEN" De volgende week van 7 juni t.e.m. 11 juni wordt een kollekte gehouden ten ba te van de Vereniging „Het Zonnehuis", de vereniging die christelijke verpleging beoogt van langdurig zieken in „Zonne huizen", van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte. Deze „Zonnehuizen" zijn speciale zieken huizen voor chronische patiënten. Thans zijn er vier van deze huizen. Het „Zonne huis" te Beekbergen is het oudste en het grootste. Het verrich zijn zegenrijk werk j reeds 30 jaar en telt 120 bedden. In 1950 werd te Schiedam een huis geopend, voor- al bedoeld voor patiënten uit Zuid-Hol land, de provincie met de grootste be-J volkingsdichtheid. Met ruim 50 bedden is dit huis veel te klein om in de behoefte te voorzien. Er wordt gewerkt aan plan- nen voor nieuwbouw met meer dan dub bele capaciteit. Dit laatste is eveneens het geval te Doorn waar het derde „Zon nehuis" in 1954 werd geopend en dat be doelt is voor patiënten uit het centrum van het land. Met 50 bedden is ook dit reeds te klein gebleken. Verleden jaar werd een „Zonnehuis" te Roermond (voor Limburg en Oost-Brabant) geopend, aan- vankelijk voor de verpleging van 25 lang durig zieken. Wat een huis in het Noor den betreft, te Zuidhorn (Gr.) is hieraan begonnen. Kapaciteit 136 bedden. Het komt waarschijnlijk eind 1961 gereed. Tenslotte zijn er plannen voor een „Zon nehuis" te Amstelveen, dus voor Noord- Schuimplastic diverse frisse kleuren, beschermt uw serviesgoed bij de afwas op voet, vlot model, helder A AQ wit glas, 15 cm hoog onbreekbaar plastic, reuze maat, 38 cm, div. kleuren le keus, normale prijs 3,85 O 7Q Nu slechts Alleen dinsdag 7 juni 1960 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Op woensdag 8 juni a.s. en donderdag 9 juni a.s., 's middags van 2 tot 5.45 uur is in het „Groene Kruis" gebouw ingang Eikenlaan, gelegenheid om de kinderen geboren in 1959 voor de derde maal te la ten inenten tegen kinderverlamming. Tevens bestaat dan ook nog de gelegen heid om de tweede injectie te ontvangen voor kinderen, die de eerste inspuiting hebben gehad en door ziekte niet de twee de prik heben gehad. Voor deze kinde ren wordt dan later nog een derde na- inenting ingelast. Het bovenstaande geldt ook voor kinde ren geboren in andere jaren, die tot nu toe gelijk met de „lichting 1959" zijn in geënt. Men wordt er op attent gemaakt dat dit jaar geen eerste injecties meer worden ge geven. Indien men op dinsdag 7 juni a.s. geen oproep heeft ontvangen wordt men ver zocht dit te melden aan de gemeentesecre tarie, Hoofdstraat 92, afdeling inentingen. Voor kinderen, geboren in 1959, oranje inentingsboekje meebrengen. 2IEKENF0ND5 LEVERANCIER. VEENENDAAL Geboren: Willemijntje d. v. J. Sukkel en W. van Grootveld; Maaitje Jannie d. v. C. van Amerongen en A. A. C. van Dijk; Jan- nigje Johanna d. v. A. Kloot en G. van Harn; Gerhard Johann z. v. D. Diepeveen en A. Septer; Willem Hendrik z. v. G. J. MeMurs en H. Ballast; Bartus Cornells z. v. L. v. Dijk en H. C. Drost; Dirk z. v. K. J. J. Versteeg en B. Altena; Cornelia d v. J. van Ginkel en J. G. Renes; Taco z. v. J. van Rhee en J. Klomp; Wilma d. v. J. Linde en G. Lindemulder; Evert z. v. A. van Klompenburg en H. van de Hoef. Ondertrouwd: T. Verwoert en R. T. de Ridder; B. Nn Taverne en M. C. Rebel. Gehuwd: T. Geurtsen en H. v. Leeuwen; T. B. MaMulany en M. van Wessum; C. Hensen en J. Reininga; E. Thijssen en E. A. van Wijk; G. v. d. Haar en W. H. de Bruin; J. Hensen en W. H. E. van der Straten; E de Gooijer en B. W. A. de Kleuver. Overleden: Cornelis Schoonderbeek, oud 68 jaar, echtg. van M. C. van de Weerd. RHENEN Geboren: Neeltje d. v. J. Keijman en E. J. M. Peels; Teuntje d. v. G. van den Brink en G. Oskam; Pieter z. v. M. Rebergen en C. van Viegen; Antoon z. v. D. W. Lodder en G. van Kleef Nicolaas, Norbertus, Ge- rardus z. v. N. C. G. Jansen en A. M. de Wildt; Adrianus Hermanus z. v. A. H. Brienesse en A. Vink. Gehuwd: J. van Appeldoorn en D. van Vliet; G. Scheffer en J. Baars. Overleden: Cornelis Marinus v. d. We tering, oud 12 jaar; Reijertje Ederveen, 61 jaar geh. met G. Beukhof, Veenendaal; Jan van Amerongen, 70 jaar geh. gew. met M. Gijsbertsen, Veenendaal; Pieter Hendrik de Ridder, 53 jaar geh. met H. G. Kreeftenberg. SCHERPENZEEL Geboren: Pieter, z. v. F. Osnabrugge en M. Vermeulen. Gehuwd: J. van Ginkel en A. E. Veld huizen. RENSWOUDE Geboren: Rijk, z. v. E. Evers en J. J. Groeneveld. Holland. De Vereniging „Het Zonnehuis" is dus wel een grote landelijke vereniging die zich maximaal inspant om haar doel, de verpleging van steeds meer hulpbehoeven de chronische lijders, te verwezenlijken. De opbrengsten der koliekten worden mede daartoe aangewend. De behoefte aan gespecialiseerde verpleging van langdu rig zieken in ons land is zeer groot. Het grootste deel dezer lijders (meer dan 20.000) wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd op een onverantwoorde wijze. r zijn in Nederland nog te weinig goed ingerichte en sociaal ingestelde verpleeg- gelegenheden voor deze zieken. Vandaar dat het streven der vereniging „Het Zon nehuis" allerwege grote waardering ont moet en de Zonnehui^'-kolekte bijzondere aanbeveling verdient. met het J ENKALON poesembleem 4e volledige «orrcring in alle maten en uitvoeringen jSiajëfg-iJS ZANDSTRAAT 84 Vanaf maat 8'/ï Telefoon 2163 (Vervolg van pagina 1) De gemeente Leersum zal een rijwiel pad aanleggen langs het zgn. Utrechtse spoor. Het laatste gedeelte van deze weg ligt onder Amerongen, uitkomend bij de Dwarsweg in Overberg. B. en w. stellen voor dat ook dit laatste gedeelte verhard wordt en van een rijwielpad voorzien. Na openbaar verklaring ont staat een prachtig fietspad van Over berg naar Leersum. Het betreft een principe-besluit. De heer Hasselaar vraagt of er later nog een nader voor stel in de raad komt. De heer v. d. Dikkenberg acht dit rijwielpad van be lang voor Overberg. Ook dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aan vaard. BAATBELASTING De totale kosten van de aanleg water leiding langs de Lekdijk worden ge raamd op 139.167,Rijkswaterstaat wil 57.780,bijdragen. Het restant moet als volgt gefinancierd worden: het Rijk 19.873,50, de prov. 15.639,—, de gemeenten Amerongen en Wijk bij Duurstede samen 15.638,de belang hebbenden 13.216,50 (zijnde slechts 10 °/o van de totale kosten en 489,50 per perceel). Slechts drie belangheb benden willen vrijwillig aansluiten. Daarom stellen b. en w. thans voor een baatbelasting op te leggen, waardoor het te betalen bedrag uitgesmeerd wordt over een groot aantal (30) jaren. De bedrijven worden in drie groepen ingedeeld. Groep 1 betaalt 26,per jaar, groep 2 31,per jaar en groep 3 45,per jaar. De heer Tenge vindt dit zowel voor b. en w. als voor de raad een zeer moeilijk punt. Spreker wil de aanleg van de stuw als punt van uitgang zien. Hierdoor moesten bouwputten gemaakt worden, die daarna werden droogge malen, waardoor de waterstand in de omgevende terreinen sterk daalde, met als gevolg droge sloten en weinig of geen pompwater. Spreker geeft toe dat rijkswaterstaat schade wil vergoeden en juicht de aanleg van waterleiding toe, maar is niettemin van mening dat rijkswaterstaat niet ver genoeg is ge gaan en ook het waterverbruik tijdens de bemaling dient te vergoeden. Dit is wel niet zo'n groot bedrag maar het gebaar zou indruk maken. Spreker zal tegen stemmen. In zijn antwoord zegt voorzitter dat b. en w. hadden kunnen volstaan, alleen het betreffende gebied van waterleiding te voorzien. Het da gelijks bestuur heeft het bouwen van de stuw aangegrepen om langs de Lek dijk waterleiding te krijgen en door samenwerking met rijk, provincie en de gemeente Wijk bij Duurstede wordt een veel groter gebied erbij betrokken. Dit is vooral in de toekomst van be lang. Zonder de stuw zou hier vooreerst geen waterleiding zijn gekomen. De be trokkenen nemen teveel de onderhan delingspositie in, aldus voorzitter. B. en w. zuoden thans op het standpunt kun nen staan: dan maar geen waterleiding, maar dit zou geen gemeentebelang zijn. Voorzitter had liever wat meer mede werking gezien daar ook b. en w. niet graag met deze baatbelasting komen. De heer v. d. Dikkenberg meent, dat rijkswaterstaat alles moet betalen om dat bij de uitvoering van dit werk niet de mening gevraagd is van de be woners langs de Lekdijk en is zodoende tegen. De heer Dagnelie zegt dat er veel waars is in de woorden van de heer Tenge, maar dat de voordelen, vooral in de toekomst, veel groter zijn. Hij denkt hierbij aan het gemak en de werkbesparing die de waterleiding de bedrijven zal brengen. De heer Blan- kestijn deelt deze mening. De boeren zullen later blij zijn dat zowel de stuw als de waterleiding er is. Ook in het dorp zijn er velen di emoeten betalen, vooral als hun huis wat ver van de weg afligt. Spreker acht het voorstel van b. en w. billijk. De heer Schreuders staat op het standpunt dat men ieder vrij moet laten of men al of niet wil aansluiten op deze waterleiding. .De heer Wildeman wijst erop, dat in de verordening e enartikel is opgenomen v/aarin staat, dat degene, die niet in staat is anders dan met buitengewoon bezwaar, de verschuldigde belasting te voldoen, door b. en w. geheel of gedeel telijk vrijgesteld kan worden. De heer Hasselaar zegt dat zoveel mogelijk aan de betrokkenen tegemoet is gekomen. Het bedrag kan geen be zwaar zijn. Het voorstel van b. en w. woi'dt aangenomen met 7 stemmen voor en 3 tegen (de heren Tenge, Schreuders en v. d. Dikkenberg). VERORDENING WINKELSLUITINGSWET Zoals bekend zijn de kapperswinkels op maandagmiddag en de overige win kels op woensdagmiddag na 1 uur ge sloten. Deze winkelsluiting geldt niet voor de weken waarin Nieuwjaarsdag, 2e Paasdag, Hemelvaartsdag, 2e Pink sterdag, le en 2e Kerstdag of een na tionale feestdag op een andere werk dag dan de aangewezen dag, valt. VOORZIENINGEN AAN DE BRANDWEERGARAGE De huidige toegang dient verbreed i te worden zodra de nieuwe trekker- manschappenwagen gereed is. Z.h.st. aanvaard. Ook het verlenen van een gemeentelijke garantie voor een parti culier gebouw wordt aangenomen. De raadsleden Blankestijn en Van Mourik hebben een vei'zoek tot b. en w. gericht om te komen tot de bouw van een aula op de begraafplaats. Vooral bij regen en koude wordt een aula erg gemist. Voorzitter stelt voor dat b. en w. in andere plaatsen gaan kijken en daarna met een voorstel in de raad komen. Tenslotte vragen b. en w. de raad machtiging om enkele wegen met riole ring na aanbesteding te gunnen en een krediet voor aanstelling van een ar beider in vaste dienst. De rondvraag i vervalt. RHENEN Ingekomen: W. Salicitas van Oostenrijk; H. Siemens van Driebergen-Rijsenburg; J. N. Vos van Wageningen. Vertrokken: N. Hensen (gez.) naar Vee nendaal; D. v. Vliet g/m J. van Appel doorn naar Kesteren; K. Brinksma (gez.) naar Leeuwarden; L. M. Bos (gez.) naar Nijmegen; J. de Kat naar Veenendaal; J. Klomp naar Kesteren; A. van Ingen (gez.) naar Utrecht; J. M. de Hoogh wed. v. Val- star naar Zeist; J. Schoen, naar Amster dam A. van Hunnik naar Oldebroek; J. van Noort naar Winterswijk; R. A. Ten- back (gez.) naar Poortugaal; M. van Roe kei (gez.) naar Gorinchem. E. J. VAN ENGELENHOVEN Overberg - Telef. 0 3431-333 VEENENDAAL: Dr. Reydon, tel. 2134 RHENEN: Dr. T. Almekinders, Br. Engse- weg 44, tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars te Amerongen, tel 03434-273. EDERVEEN, DE KLOMP RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450. SCHERPENZEEL. Dr. Bartelink tel. 03497- 220. VEENENDAAL: Dr. Kets, tel. 3056. RHENEN: Dr. T. Almekinders, Br. Engse- weg 44, tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars te Amerongen, tel 03434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450. SCHERPENZEEL. Dr. Bartelink tel. 03497- 220. Wolinoquette is een geweven tapijt met een opstaande pool. Deze pool maakt voor het grootste deel de kwaliteit en ook de prijs uit. De hoogte van deze pool en de dichtheid van de pluizen bepaalt de kwaliteit en natuurlijk ook het garen, zuiver wol of gemengde wol. Moquette wordt gemaakt op een breed te van 100 cm, doch verschillende soor ten ook op 50 en 70 cm breed. De laat ste zijn vaak ook de betere kwaliteit en geschikt voor traplopers. Er bestaat ook moquette op een breedte van 50, 70, 100. 200, 274, 320, 366, 457, zodat er vaak geen enkele naad in de hele ka mer komt. Maar komt u voor deze betere soorten tapijt vooral naar een VAKMAN en een VERTROUWD adres. Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur A. Romein van Vlaar- dingen Julianakerk 9.30 uur ds. D. van den Berg 5 uur ds. A. Wisgerhof Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroegin- deweij 5 uur ds. K. van de Pol Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof 5 uur ds. A. Vroegindeweij Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij Dijkstraat 2.45 uur ds. D. van den Berg Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Graafland van Zeist (jeugddienst) 10.30 uur ds. Goedhart 5.30 uur ds. Gerritsen van Rotterdam. Geref. kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds. van Enk 5 uur ds. Overduin Geref. kerk gebouw O.C.B. 9 en 3 uur ds. Smelik Chr. Geref. Kerk Beatristraat 9.30 en 5.30 uur ds. Visser van Sassenheim Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning Ger. Gem. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur lees- dienst Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan Ned. Prot Bond 10.30 uur onbekend Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openlucht samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst R.K. Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis 7 uur Lof. R.K. Willibrordkerk Nieweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. J. Dijkstra 6.30 uur ds. N. Kooreman Protestantenbond 10.30 uur mevr. E. W. H. Laman Trip van Velp Ger. Kerk 10.30 en 5 uur ds. H. Volten Ger. Gem. 10 en 5.3 Ouur leesdienst Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst Ned. Herv. Ger. Evang. 10 uur ds. Seve- rijn van Bunnik 5 uur ds. Vermaas van Veenendaal Ger. Gem. Synd. 10 en 5.30 uur leesdienst ELST Her. Gem. 10 en 6 uur ds. Stekelenburg Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woens dag 8 juni 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. v. d. Pol van Veenendaal 6.30 uur ds. de Zeeuw van Doorn EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schip per Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. J. de Ja ger Ned. Prot. Bond 10.15 uur ds. C. P. Thom- sen uit Utrecht OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Viegen 7 uur ds. de Jager van Amerongen bev. van lidmaten Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen Vrijz. Herv. 10.30 uur „De Schans" dhr. E. C. Ninaber. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. van de Peut Bed. H. Doop Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. G. Mole naar VEENENDAAL Julianakerk 9.30 uur ds. C. J. P. Lam van Lunteren Vredeskerk 9.30 uur ds. I. Schipper van Ede Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" onbekend Geref. Kerk Kerkewijk 9.30 uur ds. Over duin Geref. Kerk geb. O.C.B. geen dienst Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat ds. Visser van Sassenheim Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Keuning Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 uur lees dienst. Donderdag 9 juni 7.30 uur ds. Vergunst van Rotterdam Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 uur ds. Mallan Ned. Prot. Bond geen dienst Leger des Heils onbekend R.K. Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis R.K. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. C. Mulder van Hien en Dodewaard Prot. Bond Geen dienst Ger. Kerk Geen dienst Ned. Herv. Ger. Evan. 10 ds. Stelwagen van Woudenberg Ger. Gem. Synd. 7 uur ds. van de Bijl van Barneveld, donderdag 9 juni 7.30 uur ds. Vergunst van Rotterdam ELST Geen opgave ontvangen EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Vroeginde weij van Veenendaal Ger. Gem. 7 uur ds. Lichtenberg van Rot terdam Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Don derdag 9 juni 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk Geen dienst Oud Ger. Gem. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede AMERONGEN Geen dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Viegen SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L van de Peut van Renswoude Geref Kerk Geen dienst Vrijz. Herv. Geen dienst RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Klootwijk van Scherpenzeel Ger. Kerk Geen dienst (maar ook als ik weer beter ben)

De Vallei | 1960 | | pagina 2