s a RTIF0T0 Duizenden A. LOEF Gebr. van Harn WERKSTER Extra Pinksteraanbiedingen Geschiedenis van het klank- en licht-spel HRRDEVELD LUXOR j D. v. d. Meijden A. H. VAN WAGE NS VELD Dromen xijn bedrog „Marino" RUIMTE „Marino" In Nederland Wijk bij Duurstede Rendez-vous der Europese mode op de Euromast VOOR DE VROUW VRAAG EN AANBOD DIVERSEN mj/fijaJfoaeltyM,/ dcutAtgJómme/i MTERDICHTmakeh MM BERTRIXSTR 37 TEL 24I5 VEENENDAAL Emmalaan 28 Telefoon 2039 - Veenendaal r Theater Veenendaal De levensroman van Joseph Schmidt Kinderen van de zon An der schonen Blauen Donau nette en actieve meisjes ADMINISTRATIEVE KRACHT (Vr.) Bcp van Resteren CITROEN Garage R. VONK SCHOENHRNDEL - REPARATIE H00FDSTR.5V56 - TEL:2167- VEENENDAAL VOOR AUTO- EN SCOOTERRIJLES MflNUFRCTUREN 9 BEDDEN a LEDIKRNTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 voor het geven van theoretische verkeerslessen ofmZtïca AIM DER HOOG Badlakens 4,95 Zwempakken Ant. Achterberg In Frankrijk is enige jaren geleden het klank- en lichtspel ontstaan, en al spoedig is daar „Son et Lumière" een begrip geworden. De meer dan 50 nationale monumenten: kastelen, kathedralen, ruïnes die voor de nieuwe kunstvorm benut werden, trokken reeds miljoenen bezoekers en het werd op vele plaatsen, ondanks hoge investeringskosten, een lucratief bedryf, dat ongekend profyt aan afgelegen plaatsen bracht. De Fransen behoeven meestal weinig tjjd om zich een gezond oordeel te vor men over de weelde van een nieuwe vinding, terwijl in andere landen de kat eerst uit de boom gekeken wordt. Maar nu is de waarde ook in andere landen onderkend en „Son et Lumière" is nu op weg om een wereldbekend be grip te worden. Na Frankrijk volgde België, Italië en Engeland. Maar nu is de belangstelling overal ontwaakt. De Acropolis bij Athene wordt van een enorme Philips-installatie voor zien, terwijl in Mexico, Cuba, Libanon, Spanje, Arabië, Israël, gedacht wordt over de mogelijkheden, die deze nieuwe vorm van ontspanning biedt. De heer Houdin, conservator van het machtige kasteel Chambord, zag op een onweersavond de illuminatie van het weerlichten op het grootse monument. Hij kwam op de gedachte om een kunstmatige verlichting aan te bren gen, die gepaard zou moeten gaan met geluid-effecten. Als vanzelf volgde toen de vraag naar een inspirerende tekst. Toen was hij nog maar één pas ver wijderd van de mogelijkheden, die de moderne geluidstechniek biedt om het geluid door middel van een aantal luidsprekers zich te laten verplaatsen. Op 2 en 3 juni a.s. wacht Nederland de grootste modeshow aller tijden,! Dan zal de speciale „Dralon"-trein, die op 22 april uit Wenen vertrok, ons land binnenkomen met als passagiers 14 topmannequins uit Frankrijk, Italië, Duitsland, Engeland, Oostenrijk, Noorwegen en Denemarken en als bagage ruim 150 nieuwe creaties van wereldvermaarde modehuizen als Jacques Heim, Bierre Balmain en Nina Ricci uit Frankrijk, Hermann Schwichtenberg en Heinz Oestergaard uit Duitsland, Donna Simonetta, Emilio Pucci enj Emilio Schu- berth uit Italië en Jolo-Coutures en Plaza uit Nederland. Voorts zal men modellen zien uit België, Engeland, Oostenrijk, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Fin land. De show, onder de titel „Rendez-vous der Europese Mode", zal worden gehouden op Kasteel „De Hooge Vuursche" en. de Euromast. Als lady-speaker zal optreden Mies Bouman, terwijl de kapsels zullen worden verzorgd door de coming man in de haute couture, Mario. De show maakt een gigantisch tournee door Europa, die medio juni eindigt in Baden-Baden. Daar zullen dan veelbe lovende jonge couturies uit de bezochte landen studiebeurzen in ontvangst kunnen nemen. Een voorproefje van hetgeen de show te zien zal geven (Vervolg van pag. 2 van dit blad) te zwaar ontbijt in de jonge jaren heeft bijgedragen. Een goed ontbyt bestaat uit een glas melk of een bord pap, boterhammen naar behoefte, mits bruin naast wit, waarvan tenminste één belegd met kaas of vlees of ei of een lekkere frisse tomaat. Beschui ten met suiker en jam behoren niet voor te komen in het ontbijt van gezonde schoolkinderen, die een sterk gebit heb ben en dit willen behouden. Maak er een gewoonte van om in plaats van een snoep je, een appel of ander fruit mee naar school te geven. Als die er niet zijn is te vredenheid mee naar school een beter (op)voedingsmiddel dan snoep. Een tweede ontbyt omstreeks 10 uur is voor de meeste schoolkinderen noodzake lijk, maar dit mag niet te omvangrijk zijn. Melk op school is daarvoor het meest doelmatig, maar een appel of boterham met kaas, pindakaas of vlees is ook goed. De tweede hoofdmaaltijd, liefst een broodmaaltijd, moet zo mogelijk tussen 12 en 13 uur genuttigd worden. Op dit uur van de dag heeft de natuurlijke prestatie curve een dieptepunt. Doar een goede maar niet te omvangrijke maaltijd kunnen onze kinderen dan s middags dezelfde ac tiviteit en aandacht opbrengen als 's mor gens om 10 uur, wanneer zij op het hoog te punt van hun kunnen zijn. Bedenk ech ter, dat na iedere hoofdmaaltijd een korte rustpauze nodig is, waarin zij kunnen „niksen". Al is het maar 20 of zelfs 10 minuten. Laten zij niet weg moeten rennen naar school of honderd-en-een andere dingen gaan doen en zeker niet gaan zwemmen met een volle maag. Komen de kinderen om 4 uur uit school dan is weer een kleine tussenmaaltyd op zijn plaats. Het kan een sneed je brood of koek zijn met thee, maar liever wat yoghurt of kar nemelk met vrucht. Geef kinderen in het warme jaargetijde veel te drinken. Het avondeten moet door schoolkinde ren vroeg gegeten worden, dus niet veel later dan 6 uur. Het zal ook niet omvang rijk moeten zijn, zodat ze met een volle maag naar bed behoeven te gaan. Weet u dat de meeste kinderen een vette maal tijd slecht verdragen? Het remt de ontle- diging van de maag, wat het inslapen niet ten goede komt. Kinderen beneden 10 jaar moeten vóór 8 uur naar bed. Lichamelijke oefening, voldoende nachtrust en een goe de voeding vormen de basis voor een ge zonde leefwijze voor kinderen. Behalve juiste voedselkeuze bij iedere maaltijd zal ook een gezellige en rustige sfeer bijdra gen tot goede eetlust en gewoontevorming. Goede voedingsgewoonten zijn voor kin deren immers even belangrijk als de sa menstelling van de voeding. Zij kunnen daar niet vroeg genoeg mee vertrouwd raken. Tenslotte: wees karig met suiker en ma tig met zoete broodbelegging, maar ver ban vooral de gewoonte om te snoepen tussen de hoofd maaltijden. Uw kinderen krijgen op school en elders zonder dat u het wilt al meer snoep dan goed voor hen is. Toen het idee gerijpt was, werd de me dewerking toegezegd van een aantal technici en artisten. Het werd geen half werk. Het beste, dat Frankrijk op artistiek en technisch gebied kon op brengen werd ingeschakeld en het re sultaat overtrof alle verwachting. Een groot aantal kastelen volgde ver rassend snel het voorbeeld op. Nu reeds zijn de verbazingwekkende resultaten op het gebied van vreemdelingenver keer geboekt. Te Chenonceau, een onaanzienlijk dorpje met 200 inwoners, moesten een paar flinke hotels gebouwd worden om de stroom van vreemdelingen aan nachtlogies te helpen. Dit is één voor beeld uit velen. Wat deed Nederland? Wijk bij Duur stede kreeg in het jaar 1958 de pre mière. Dit behoeft niet te verwonde ren. Dit oude stadje, op zichzelf reeds interessant, omdat de bezoeker er de oudheid als 't ware ruikt en proeft, biedt een unieke gelegenheid voor een klank- en lichtspel. Den Haag en Mid delburg volgden ons voorbeeld ieder op haar eigen wijze. De overblijfselen van het kasteel „Duurstede", omringd door een slot- vijver met een achtergrond van mas saal geboomte, voldoen aan alle voor waarden, die er gesteld kunnen worden voor de opvoering. Bisschop David van Bourgondië koos aan het einde van de 15e eeuw deze plaats, omdat er reeds een 13e eeuwse grote, vierkante verdedigingstoren, een donjon, bevond. Hij bouwde een enorm kasteel met een nog veel grotere ronde toren. De ze ronde toren is grondig gerestaureerd, de 13e eeuwse donjon is in verval. Bei de zijn in haar soort de grootste hier te lande. DECOR Maar juist deze elementen vormden het ideale uitgangspunt voor een „Son et Lumière". Het publiek geniet van het schouwspel vanaf haar zitplaatsen voor de brug, de plaats waar ook de oorspronkelijke toegang tot het kasteel zich bevond. Hiermede ligt Wijk bij Duurstede op alle andere plaatsen voor en er is niemand, die zich bezorgd zal maken, dat dit décor overtroffen zal worden. Hier konden de Middeleeuwen beleefd worden in eigen atmosfeer, in eigen muziek en in eigen taal. Dit leid de reeds tot een groot succes in het zomerseizoen en er bestaat geen twij fel, of opnieuw zullen vele duizenden dit jaar dit programma komen zien. Het grote voordeel van het klank- en lichtspel is, dat het niet afhankelijk is van de weersgesteldheid. Het is geen zeldzaamheid, dat in ons land verto ningen in de open lucht „in het water vallen", waaruit dan een strop resul teert voor de organisatoren. Son et Lumière vangt de moeilijk heden op. Hier wordt het volkomen nieuwe geboden en bij iedere weers gesteldheid kunnen de voorstellingen doorgaan, omdat het gehele program ma „op de band" staat, zowel het licht als het muzikale gegeven. „De kost gaat aan de baat vooruit". Dat is hier wel in sterke mate het geval. De voor delen zijn echter evident. Ook van het publiek, dat eenmaal weet, dat het iedere avond die het zich goeddunkt kan gaan. Dit jaar strekt het speelseizoen zich uit over de periode van 15 juni tot 15 september. In totaal wordt er meer dan 90 avonden „gedraaid". Van de feitelijke inhoud van het pro gramma moge hier in het kort verhaald worden. Na een inleidende muziek ver telt de stem van Albert Vogel over de oude geschiedenis van Wijk bij Duur stede.' Want het grote publiek moet even „gegidst" worden. Wie wil niet in een kort bestek horen over de plaats waar men zich bevindt. Daarna begint het eigenlijke programma, dat uit drie delen bestaat. Eerst zegt Ellen Vogel de wondermooie taal van het monu ment van onze Middeleeuwse letter kunde „Heer Halewijn". Dik Visser begeleidt haar met de luit het verhaal van het gepassioneerde meisje, dat het hoofd van haar belager triomfantelijk thuis brengt. We zien haar bij haar verwanten om toestemming te vragen voor haar hachelijk avontuur. Daarna op haar kamer als ze zich gaat tooien voor haar (al te denkbeeldige) geliefde. Op de achtergrond van het kasteel is de weg die langs het galgenveld voert. Daar hoort u het gesprek tussen de verleider en het meisje en even verder de woordenwisseling met de moeder van Halewijn. Bij het slotfestijn glo rieert het kasteel in een zee van licht. Het tweede nummer is „Koning Louys en zijn dochter", een door Hella Haasse uit het Frans vertaalde Middeleeuwse ballade. De koning op zijn troon, de kerker, de smachtende minnaar, krijgsvolk, het dichtslaan van de kerkerdeur, de be vrijding, het wordt alles visueel en auditief aan de toeschouwer opgedron gen, hoewel nergens een persoon voor het voetlicht treedt. Voor velen bij ft dit een raadsel en de oplossing kent alleen hij, die dit spel van klank en licht beleefd heeft. En het heeft dan ook geleefd. Velen verklaarden zich dankbaar voor de rust, die van dit nieuwe gebeuren uit ging. De rust die ondergaan wordt in het oude stadje, meer nog de rust van de bezonken schoonheid van het ver leden, dat in dit spel opleeft. Het derde programmanummer „De bedreigde veste" is een mozaïek van Valerius-liederen, gezongen door het Utrechts Byzantijns koor met een tweetal gedichten van jongere letter kundigen (Bloem en Ida Gerhardt), welke eerst in mineur, daarna in triomf de vrijheid bezingen. De liederen van Valerius die de vrijheid van ons land gedurende de 80-jarige oorlog inzon gen, de gedichten die onze knechtschap en herwonnen vrijheid van de oorlog 1940-1945 vertolken. Het heiligste na tionale bezit, onze vrijheid, waar Ne derland ook thans weer offers voor brengt. Wijk bij Duurstede wil met dit pro gramma tevens een bijdrage leveren aan dit hoogste vaderlandse bezit. Het publiek dat in het halfduister haar plaats gevonden heeft, gaat langs een andere weg langs het thans het-ver- lichte kasteel huiswaarts. De ligging van Wijk bij Duurstede is voor het moderne verkeer gunstig. In het centrum van ons land gelegen is het van alle windstreken gemakkelijk te bereiken. De provinciale weg van Utrecht via Bunnik voert erheen, maar veel gemakkelijker is het om de Rijks straatweg Utrecht-Arnhem te kiezen. De uitstekende weg Amersfoort-Wijk bij Duurstede snijdt deze straatweg in de kom van het dorp Doorn. Via Lang broek en Cothen is het dan een weg weg van slechts 9 kilometer. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop een uitneembare kinderwagen. J. W. Diepe- veen, Stationsstr. 124, Vee- nendaal-De Klomp. Te koop 400 jonge hennen R x W en R x H. A. v. Yssel- dijk, Dorpsstraat 114, Rens- woude. Te koop aangeb. een kinder wagen. I. pr. st. Geheel op vouwbaar. Gelijk als wan delwagen. Westersingel 131, Veeniendaal. Te koop z.g.a.n. Vespa scoo ter. G. L. Bouwjaar '59. Ker- kewijk 35, Veenendaal. Gevr. huisnaaister 1 dag per maand. Mevr. Smudde, Slot. de Bruïneplein, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. twee plaats electr. stel. Emmalaan. 32, Veependaal. Te koop bromfiets „Avada" 1957 met duo-zit. I.pr.st. v. Limburg Stirumstr. 15, Vee nendaal. Te koop 2 plaats electrisch comfoor, 1 groot en 1 klein gasstel. Stationsstr. 56, Vee nendaal. Te koop z. g. a. n. Sparta bromfiets met 2 versnellin gen. Ook te ruilen voor scoo ter met bijbetaling. Middel- buurtseweg 16, Veenendaal. Te koop 3 ha. hooigras. Val leistraat 105, Veenendaal tel. 2181. Te koop prima gloednieuwe electr. naaimachine in mo derne koffer. Ingebouwde verlichting Compleet voor stoppen 218,—. G. van der Garde, Naaimachines, Cune- raweg 328, Rhenen Tel 08385- 2332. Te huur of te koop impe rials, verschillende maten ook te huur een 2 en een 4 persoons tent. Dijkstr. 5. Te koop pracht Singer ring- soel naaimachines in salon- kast, 5 jaar garantie, 160,- G. van der Garde Naaima chines, Cuneraweg 328, Rhe nen Tel. 08385-2332. Te koop originele blauwe „Vicky", Emmalaan 66, Vee nendaal. Te koop herenfiets ook als jongenfiets. Pr. 35,—. Ger. Doustraat 30, Veenendaal. Te koop 2 pers. Fiat 500 cc. Wegens aanschaf van een 4 persoons Nude 1, Rhenen. Tel. 423. Te koop Pauw-eieren ge schikt voor broeden. Hoge- steeg 25, Achterberg. Hooigras te koop ruim 400 roeden bij H. Rouw, Middel laan 42, Veenendaal. Te koop een bruin pincertje 10 weken, Boslaan 26, Vee nendaal. Te koop Jawa 250 cc. 1953 M. Hobbemastr. 101, Vee nendaal. Te koop D.M.F. I.pr.st. Mo lenstraat 39, Rhenen. Te koop 3 ha. prima hooi gras ook in gedeelten. Val leistraat 69, Veenendaal. Te koop Morris Minor 1951. Vijgendam 44, Veenendaal. Te koop auto Ford Prefect v. e.a.b. Munnikenweg 97, Vee nendaal. Werkster gevr. voor 2 halve dagen per week bij van der Waay, Cuneraweg 362, Veen- eind. Te koop koolplanten „De Rimboe", Achterbergse Meent. Te koop z.g.a.n. Renault 4, 1957 20.000 km stand. Markt 12, Rhenen. Te koop mooie en i. pr. st. z. herensportfiets, als nieuw. Eenvoudlaan 38, Veenendaal. Te koop een DKW hommel bromfiets als nieuw 800 km. gelopen een Sparta scooter model 1959, N.S.U. en enige bromfietsen v.a. 65,—, D.K. W. 125 cc., en Sparta 125 cc. Ook op gemakkelijke beta ling. De Kroon, v. Reede, Ginckellaan 9, Amerungen. Tel. 514. Prima gezonde witte-, rode-, savoye-, spruit- en boeren- koolplanten te koop. J. Bui tenhuis, Nieuwe Veenendaal- seweg 200, Rhenen. Te koop houtert garage 5.50x 3.25. Ook gesch. voor schuur. Cederlaan 4, Veenendaal. Te koop diverse bromfietsen vanaf 40,—. Bij het beken de adres M. A .v. Doorn, Rijwiel- en Bromfietshandel, Utrechtsestraat 19, Ame- rongen. Tel. 725. Te koop 125 7 weekse hen nen W x R 2,10 per stuk. Julianastraat 44, Veenendaal. Te koop pracht hennen 8 weken oud. Boslaan 79, Vee nendaal. Te koop handnaaimachnie in koffer vanaf 50,5 jaar garantie. G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraw. 328, Rhenen, Tel. 08385-2332. Te koop bromfiets Vicky M 50 m. 2 versn. I.g.st. Vaste prijs 175,Leinweberstr. 29, Veenendaal. Te koop bromfiets Kaptein Mobilet Bouwj. 56/57. Patri moniumlaan 118, Veenendaal B.z.a. net meisje 20 jaar voor winkel of huishouding. Dr. Slot. de Bruïnestr. 12, Vee nendaal. Te koop aangeboden kinder- ledikantje. Westersingel 133, Veenendaal. Te huur of te koop gevraagd een bungalow of zonnig huis, voor dame alleen, centrum Rhenen. Br. lett. V. Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop motor 125 cc. B.j. Solex ook te ruilen voor zware bromfiets. Nieweweg 203, Veenendaal. Prima kleiaardappelen geen afkokers of zwart 4,50 per half mud. Per kilo 15 cent. J, de Haas, Pr Bernhardlaan 92, Veenendaal. Te koop de nieuwste electr. zig-zag naaimachines 395,-. G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328, Rhe nen, Tel 08385-2332. Werkster zoekt een werk huis voor 3 morgens of 3 middagen. Br. nr. 751 Boekh. Stolk, Rhenen. Prima gezonde hennen te koop tevens electr. wasma chine (houten kuip). W. C. Beeremanstraat 8, Veenen daal. Te koop Solex. In staat van nieuw. Dr. Wallerstraat 93, Rhenen. Te koop prima weide- en luzerne hooi. J. H. Gerritsen Fouragehandel, Ederveen. Tel. 298. Wie ruilt eengezinswoning voor flatwoning le etage Huur 10,50 incl. glasverz. e.d. Brieven onder no. 538 aan het bur v. d. blad. Te koop electr. Singer ring- spoelmachine op inzinktafel, 5 jaar garantie 150,G. van der Garde, Naaimachi nes, Cuneraweg 328, Rhenen, Tel. 08385-2332. Woningruil van Rotterdam naar Veenendaal aangeb. 4 kamers, en keuken. Gevr. kleine woning 2 sl. kamers in Veenendaal. Inl. Dr. Slot. de Bruïneplein 29, Veenen daal. Zolang de vooraad strekt 2 pakjes margarine voor 48 ct. Voor roomboter van 98 cent per pakje naar Van Beek's Kaashandel op de markt te Veenendaal. Wij maken uw oude lamp weer nieuw met zijde, glas of plastic in een dag klaar. Alleen bij „De Kampioen", Hoofdstraat 39, Veenendaal Speciaal voor oudere da mes japonnen in de maten 46-48-50-52, 3/i en1/* mouw. Nic. v. Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Kopen is voordeliger dan huren. Wij leveren U was machines, stofzuigers, cen trifuges enz. reeds vanaf 1,50 per week. Hoge in- ruilwaarde voor uw oude apparaten. Alleen bij „De Kampioen", Hoofdstraat 39 Veenendaal. Wij geven f 15,voor uw oude horloge terug bij aan koop van een onzer 1ste klas Anker horloge. Alleen bij de Kampioen, Hoofd straat 39, Veenendaal. Ook in horloge banden grote sortering. Weer ontvangen partij jon gens blouses lange en kor te mouw. effen 3,98, rui ten 2,98. Nic. v. Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Vee nendaal. Pracht sortering slaap- en woonkamerbehang ontvan gen 1000 rollen. Komt u maar eens uitzoeken. Rein Kok, Gelderland 10, hoek Hoogstraat, Veenendaal. Voor de fijnste meikaas van 1,60 per 500 gram naar van Beek's Kaashandel op de markt te Veenendaal. Anti-luis vloeistof van één flesje kunt u 20-25 liter maken, krachtig verdel gingsmiddel. Let op uw frambozen, aardbeien, bo nen en rozen. Rein Kok, Gelderland 10, hoek Hoog straat, Veenendaal. Bij aankoop van een ja pon 1 paar nylonkousen gratis. Nic. van Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Vee nendaal. Kaas is weer goedkoop. Fij ne belegen nu vanaf 1,40 per 500 gr. Tevens jonge Goudse 1,25 per 500 gram. Koopt u bij van Beek's Kaashandel op de markt te Veenendaal. Hooigras te koop. Te bevr. Nieuweweg 224, Veenendaal. Te koop milit. werkschoe nen. Bij Bosman (to. de kerk) Eist (U.) Tel. 280. Te koop moderne goed on derhouden kinderwagen. J. v. Capelle, Middellaan 43a, Veenendaal. Te koop Singer inzinkbare trapnaaimachine, 5 jaar ga rantie. 75,G. van der Garde, Naaimachines, Cune raweg 328, Rhenen tel. 08385- 2332. Te koop enige 2 pers. tenten. Nieuw 42,50 met grondzeil. Prima kwaliteit. J. Bosman (t.o. de kerk) Eist (U.) Tel. 280. Te koop kinderwagen Spoor- laan 66, Veenendaal. Te koop een grote tent acht pers. z.g.a.n. Prijs 225,— Bosman (t.o. de kerk) Eist (U.) Tel. 280. Te koop bloemplanten voor de tuin. Asters, Zinia's en Dahlia's. Kwekerij A. Loef, Sandbrinkstraat, Veenendaal STOMERU VINDT VB» PINKSTERPROGRAMMA: Van vrijdag 3 juni t.e.m. zondag 5 juni, vrijdag 7.30 uur, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3 en 7.30 uur Hans Reiser - Sabina Sesselman - Theo Lingen in: De schokkende levensgeschiedenis van de onvergetelijke tenor Joseph Schmidt. Toegang alle leeftijden. Maandag 6 juni (2e pinkstedag) 3, 7 en 9 uur, dinsdag 7 juni 7.30 uur O. W. Fischer - Tina Pica - Ingrid Stenn in: (NOZEMS VAN NAPELS) Een man met fantasie en moed onder neemt een kruistocht voor de jeugd. Toegang alle leeftijden. Woensdag 8 juni en donderdag 9 juni 7.30 uur Hardij Kruger - Nicole Besnard - Paul Hörbiger in: Muziekzangvrolijkheid en humor. Toegang alle leeftijden. Rijwielstalling naast het theater Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent, ook telefonisch: 2376 VENDELSEWEG, VEENENDAAL, TELEF. 2376 PLANTEN staan te popelen om door u geplant te worden. DAHLIA'S SALVIA'S PETUNIA Kleine zaaiplanten ASTERS ZINNIA'S LEEUWENBEKKEN Kwekerij geopend van vroeg tot laat. kwekerij waar de Lilliputstad was. Telefoon 2672 Voor het verpakken van geneesmiddelen kunnen wij nog enkele plaatsen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Prettige werkkring. Aanmelden bij de Portier van R E C T E RS Fabrieken N.V. Parallelweg 50, Veenendaal. WARMTETECHNISCH BUREAU INSTALLATIEBEDRIJF vraagt voor spoedige indienst treding een nette voor het schoonhouden van haar kantoren. Aanmelden dagelijks tussen 9-17 uur op haar kantoor Hoofdstraat 50 te Veenendaal. GEVRAAGD voor 3 dagen per week op kl. fabr.- kantoor te Veenendaal (bij voorkeur ma., di. en wo.) event, geh. geen bezw., voor diverse adm. werkzaamheden. Vereist: goed handschrift; liefst kunnende typen; behoorlijk adm. inzicht. Werktijden en salaris onderling te regelen, met vakantieplannen wordt rekening ge houden. Brieven met opgaaf van cap. en vorige werk kring onder nr. 5378 Ook uw banketbakker? BANKETBAKKERIJ AUTOMATIEK Pr. Bernhardt. 175-177 Telefoon 2501 2e Pinksterdag is onze AUTOMATIEK GEOPEND. v.a. ƒ4185,— PARALLEL WIG 4 - TREF. 2543 VEENENDAAL DICK HUP HQOFDSTR. 84 1 'C TEL 2Z89 - VIENENDRRL Luxe damesflats in 4 modekleuren 9.95 Japanse slippers v.a. 1.95 Plastic sandalen oersterk in alle maten v.a. 3.95 Houten muiltjes in dames en meisjesmaten v.a. 2.95 Elke week nieuwe sortering OPEN ZOMERSCHOENTJES BIJ _>JM IJ III! III rfTTTTTTTnJ naar G. VAN DEN BERG Oude Veenend.weg 94 Telefoon 606 - Rhenen Hiervoor verhuren wij DE NIEUWSTE TROUWCOSTUUMS MET ALLE TOEBEHOREN Inlichtingen: MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR Hoofdstraat 46, Veenendaal BUURTLAAN-W. 113 - VEENENDAAL foto kino projectie Maar een ongestoorde dromeloze nachtrust op zo'n lekker bed van JAC. VAN SCHUPPEN dat is werkelijkheid! Op zo'n bed, en in zo'n ledikant als wij voor u klaar hebben staan, slaapt u vijf kwartier in 1 uur U staat versteld van de keuze in moderne slaap kamer ameublementen enzulke prachtige bedden van alle bekende merken, o. a. Pullman, Auping, Holtkamp, Nor- ma, enz. vraagt in Veenendaal, wegens ruimtegebrek Moet plaats bieden aan 50 personen. Lest uitsluitend met nieuw materiaal ERKEND EN GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR GRATIS THEORIE met behulp van in Arnhem opgenomen VERKEERSFILM DIJKSTRAAT 15, VEENENDAAL, TEL. 3153 JULIANASTRAAT 44, RHENEN, TELEF. 812 U WLIT ER MOOI EN JEUGDIG UITZIEN? Gebruik dan ook alléén SCHOONHEIDSMIDDELEN van Verkrijgbaar bij: PAUL GROENEVELD Patrimoniumlaan 10 - Tel. 2424 - Veenendaal SPECIAAL in BRILLEN Hoofditr«»t 51 Veenendaal Prachtige in verschillende dessins Grote sortering in dames- en kinder- Veenendaal-zuid.

De Vallei | 1960 | | pagina 7