nu grutters GOUDREEP GRATIS Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Kindervakantiewerk hangt aan zijden draad DOVO behaalde 3-1 zege op Sportclub Genemuiden flesje AROMA voor HALVE PRIJS Festival-biscuits voor 45 cent Oploskoffie (a 50 gr) samen voor f 3,- ARAM De Gelderse Vallei Oorzaak: ONGELIJKE SCHOOLVAKANTIES ELST Onbegrijpelijke vakantiepolitiek Ingebroken bij Setter-Set aan Industrielaan Hij liad gelijk...(?) „Ons Genoegen" te Reiiswonde kreeg drie eerste prijzen Zaterdag finale Jeugdtoernooi Merino's AMERONGEN Asafs kinderkoren behaalden twee eerste prijzen Enorm veel kansen gemist RHENEN 1 groot blik VéGé-Gehakt ""'"Hm fSoen" e° VéGe\^-*y.V: ^2o l gevulde VéGé-V/ieners Sinaasappeljam SCHERPENZEEL Uitslag oriënteringsrit Elke derde Bij vermicelli Een pak 2 busjes o( potjes ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht Openbare ulo Rhenen naar Sauerland Gevonden en verloren Wilt u dit noteren? Ons telefoonnummer is gewijzigd in (2 lijnen) „De Vallei" Alles over effecten Het Kindervakantiewerk Veenendaal, voor de derde maal in successie ge organiseerd door het gelijknamige comité, hangt dit jaar aan een zijden draad. Volgens de organisatoren moet de oorzaak hiervan gezocht worden in de ver schillende data waarop de Veenendaalse scholen met vakantie gaan. Hoewel men op een bijeenkomst van verschillende schoolhoofden heeft getracht een uniforme regeling te treffen, is men hierin niet geslaagd. Wél is de bereidheid uitgesproken een volgend jaar toch weer gelijktijdig met vakantie te gaan. Bij dit overleg zouden echter de openbare scholen en de R.K. scholen uitgesloten zijn. In 1958 werd voor de eerste maal in Vee nendaal het Kindervakantiewerk georga niseerd. Bij de uitvoering hiervan was geen enkele moeilijkheid omdat de plaat selijke scholen in dat jaar gelijktijdig met vakantie gingen. Het jaar daarop (1959) echter bleek deze samenwerking tussen de diverse scholen niet meer in die mate te bestaan, want toen gingen de scholen op ongelijke data met vakantie. Met veel moeite is het co mité Kindervakantiewerk er toch in ge slaagd de ontspanning voor de jeugd in de vakantie door te laten gaan, alhoewel dit plaats vond met de helft van het totale aantal kinderen in Veenendaal, eenvoudig omdat het restant nog naar school moest. Dit jaar is de verdeeldheid nog groter geworden. Een woordvoerder van het co mité verklaarde, dat het programma voor het komend seizoen al geheel opgesteld was, maar dat men door deze „onbegrij pelijke vakantiepolitiek" vrijwel geen kans ziet het programma uit te voeren. Een be paald deel van de kinderen zal men na tuurlijk altijd kunnen bereiken, maar het massale is er beslist af, aldus de zegsman. HOE IS DE SITUATIE? Bij informaties bleek dat voor de plaat selijke scholen de volgende vakanties gel den: Hervormde scholen van 18 juli tot 22 aug. Chr. Nat. scholen van 7 juli tot 9 aug. Openbare scholen van 18 juli tot 22 aug. Joh. Calvijnschool van 18 juli tot 15 aug. R.K. scholen van 11 juli tot 15 aug. Kon. Julianaschool van 15 juli tot 2 sept. Behalve dus dat de scholen op verschil lende data met vakantie gaan, is de tijds duur ook niet gelijk. Aanvankelijk heeft het comité Kinder vakantiewerk het volgende gepland: In de week van 11 tot en met 18 juli Kinder vakantiewerk voor alle Veenendaalse schoolkinderen met o.a. volksspelen, zwemwedstrijden enz. Uit de vakantiedata blijkt overduidelijk dat er dan slechts twee scholen aan mee kunnen doen, n.l. de Chr. Nat. scholen en de R.K. scholen. De week daarop heeft het kindervakan tiewerk weinig zin, omdat dan de fa- In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken bjj groothandel P. Hey en Zonen aan de Industrielaan. Bij het onderzoek dat de politie heeft ingesteld is ook een speurhond ingeschakeld ge weest, echter tot nu toe zonder resul taat. De dader(s) heeft zich toegang ver schaft met behulp van de vlaggestok. Deze is namelijk uit de standaard ge haald, vervolgens tegen de muur gezet, waarna men naar boven is geklauterd. Hier vormde een openstaand dakraam de toegang tot de hal, waar een vitrine grondig vernield werd. Het magazijn met vele goederen werd met rust ge laten. Alle aanwezige artikelen in de show room en meerdere kamers zijn op een hoop naar het toilet gebracht, zodat er een sterk vermoeden bestaat dat het hier alleen om vernielzucht gaat. Men heeft het gebouw verlaten door een tuimelraam. MARKTBERICHTEN Eiermarkt: aanvoer 106.000 eieren. Prijzen van 10,75 tot 11,25 per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 66 stuks. Prij zen van 44,tot 58,per stuk. Han del redelijk. BEJAARDE HEER TEGEN SCOOTER De bejaarde heer Van S. uit Ede reed gistermiddag tegen een scooter aan, be stuurd door de heer B. uit Lunteren. De heer Van S., die per rijwiel van het Gelderland kwam, sloeg tegen het wegdek en liep enkele hoofdwonden op. Per ambulance werd hij naar het zie kenhuis te Ede overgebracht. PUZZLERIT GEMEENTEPERSONEEL Onder auspiciën van het bestuur van de personeelsvereniging van de ge meente Veenendaal is een puzzlerit uit geschreven voor de leden en verwanten, die morgenavond verreden wordt. De rit is 15 km lang en er mag uitsluitend per rijwiel worden gereden. Het gebeurde bij de onlangs ge houden volkstelling. De tot teller gebombardeerde ambtenaar kwam op de laatste dag de vragenlijst ophalen en controleerde, vóórdat hij wegging, nog even of het formulier juist was ingevuld. Vlug gleden zijn ogen over het papier, totdat ze plotseling op één punt bleven rusten en groot van verbazing werden. Er stond namelijk als antwoord achter de netjes omlijnde vraag: Geslacht, in duidelijk handschrift „één varken Op welke taktische wijze hij de betekenis van het woord in dit verband heeft duidelijk gemaakt, is jammer genoeg niet bekend. brieksvakantie begint, die tot 2 augustus duurt. Van 2 tot en met 5 augustus is het Kin dervakantiewerk ingeschakeld bij de in Veenendaal te houden Jeugdvierdaagse, zodat alleen de periode overblijft van 8 tot 13 augustus. Maar ook in dit laatste geval kunnen alle kinderen weer niet mee doen. PROTEST VAN BOUWVAKKEN? Inmiddels zouden de bouwvakken ook geprotesteerd hebben tegen deze regeling, omdat deze groep op 9 juli al vakantie krijgt. Terecht vraagt men zich af of de ouders dan zonder kinderen op vakantie moeten gaan, of dat zij tot aan de school vakantie verzuim moeten nemen. Van bepaalde zijde werd de mededeling gedaan dat men zal trachten de hulp van B. en W. in te roepen, alsmede de verte genwoordigers van de vakbonden om zo spoedig mogelijk tot een oplossing van dit vraagstuk te komen. DIEFSTAL OP KLAARLICHTE DAG Bij de fam. H. Bos aan het Egelen- meer hebben onbekenden op klaar lichte dag een ijzeren pot ontvreemd en deze later, in stukken geslagen, bij een plaatselijke schroothandelaar ver kocht. De politie heeft de zaak in on derzoek. Dit zijn de drie prijswinnaars van de persoonlijke biljartkampioenschappen van de biljartvereniging „Sportlust" in Eist. In het midden de kampioen G. Koster, rechts de tweede prijswin naar W. van Laar en links A. Nagel, die als derde eindigde. De Muziekvereniging „Ons Genoegen" te Renswoude heeft op tweede Pink sterdag deelgenomen aan een nationaal muziek- en zangconcours in Garderen. Voor deze vereniging is de deelneming aan dit concours een prachtig succes ge worden aangezien voor alle drie de onderdelen, waaraan werd deelgenomen, een eerste prüs werd behaald. Voor de leden betekende dit resultaat tevens een prima afsluiting van een intensieve oefeningsperiode. prijs in de wacht gesleept. Dank zij dit mooie resultaat is de Renswoudse muziekvereniging thans overgegaan naar de le afdeling. Onge twijfeld zullen hierin zwaardere eisen worden gesteld, doch wij verwachten zeker, dat Ons Genoegen zich ook daar in een waardige vertegenwoordiger zal tonen. Wij wensen haar dan ook op haar opgaande weg volledig succes toe. Teneinde het gehele dorp in de vreugde van dit succes te laten delen, hoopt de muziekvereniging donderdag avond a.s. een rondgang door het dorp te maken. Het muziekgezelschap, dat uitkwam in de 2e afdeling, speelde voor het con cert als verplicht nummer „De Witte van Haemstede" en als vrij nummer „De Tempelridders", het geheel onder leiding van de dirigent de heer P. Hool- horst uit Rhenen. Aan de marswedstrijd werd deelge nomen met de mars „San Remo" onder leiding van de heer H. Rebergen. Aangezien voor deze beide onder delen een eerste prijs werd toegekend, nam „Ons Genoegen" tevens deel aan het ere-concert met de ouverture Re- gina. Onder leiding van de heer Hool- horst werd ook hiermede een eerste De zaterdag gespeelde wedstrijden in het jeugdtournool van de Merino's te Veenen daal eindigden beiden in een 1-1 geljjk spel zodat in beide gevallen strafschoppen moesten beslissen. Wageningen en DOVO plaatsten zich daardoor in de finale. In de eerste wedstrijd tussen de Meri no's en Wageningen was Wageningen iets sterker. Door een strafschop wegens hands van Schlots kon Wageningen voor rust de leiding nemen, maar Tonny van de Berg bracht de partijen weer op gelijke voet. Strafschoppen moest daarna de beslissing brengen, waarbij Wageningen meer suc ces had. In de wedstrijd tegen WAW stonden de DOVO-junioren tot 5 minuten voor het einde met 1-0 voor. Toen kon WAW ge lijk maken en ook hier kwamen er straf schoppen aan te pas. De DOVO-jeugd schoot beter raak. A.s zaterdag wordt nu in dit junioren- tournooi eerst om half drie de wedstrijd om de derde en vierde plaats gespeeld tussen De Merino's en WAW. Na een mu zikale show van de Scheepjeswolharmonie volgt dan de finale tussen DOVO en Wa geningen. Voor de twee jeugdkoren van het Chr. gemengd koor Asaf was het zater dag j.l. een bijzonder blijde dag. Voor het eerst sinds de oprichting 8 maan den geleden werd deelgenomen aan een concours en met succes. Zowel het kin derkoor als het meisjeskoor behaalden een eerste pry's, resp. met 330'/ï en 313 punten. 's Middags waren de koren met twee volle bussen naar Zoelen vertrokken waar het concours werd gehouden. Na de zang hebben de jongelui zich nog enkele uurtjes vermaakt in een grote speeltuin te Austerlitz. Terug in Ame- rongen werden ze verwelkomd door een groot aantal ouders en belangstellen den. Een deputatie van de muziekver eniging „Ons Genoegen" bood het be stuur van Asaf bloemen aan, terwijl de kinderen allemaal een flinke reep cho colade in ontvangst mochten nemen. Het bestuur van de muziekvereniging had nog het plan de kinderen met mu ziek in te halen, maar omdat vele leden niet meer in het dorp aanwezig waren kon dit geen doorgang vinden. De koren mochten het succes in Zoe len behalen onder leiding van de diri gent M. Netelenbos. In de achtste finale om de zaterdagbeker KNVB heeft DOVO zaterdagmiddag op eigen veld een 3-1 zege behaald op de bekerhouder Sportclub Genemuiden. Bjj DOVO ontbrak linksbuiten Van Hal en by Genemuiden Van Dalfscn. De Veenendalers hadden in Gijs Slotboom een uitstekende invaller die in deze tropische warmte nog tot grote activiteit kwam. By Sportclub Genemuiden was de stootkracht volledig uit de aanval. Invaller Slotboom zorgde reeds enke le minuten na het beginsignaal voor een 1-0 voorsprong voor Dovo. De ge lijkmaker kwam na een kwartier spe len toen Genemuiden buiten het straf schopgebied een vrije trap mocht ne men. Uit deze vrije trap kwam de bal bij de vrijstaande linksbuiten, die daar na hard en onhoudbaar inschoot. Al spoedig bleek dat Dovo de betere ploeg was en hierdoor talrijke doel- rijpe kansen kreeg. Eén hiervan benut te linkshalf Van Ojik, die na 25 minu ten spelen zijn club opnieuw aan een voorsprong hielp. Enkele minuten voor het verstrijken van de eerste helft plaatste rechtsbui ten Van de Pol de bal precies over het hoofd van de uitlopende Genemuidense doelman, waarmee de stand op 3-1 voor Dovo kwam. Deze voorsprong werd na rust niet meer gewyzigd. Dovo bleef sterker en kreeg ongelooflijke kansen, maar midvoor Kroes- bergen en linksbinnen Schoe- man faalden jammerlijk. In de laatste minuut kreeg Gene muiden nog een kans om de achter stand te verkleinen, maar linksback Van Manen kon de bal juist voor de doellijn tot corner verwerken. Met deze overwinning heeft Dovo zich bij de laatste vier geplaatst. Be halve Dovo komen in de halve finale uit Quick Boys uit Katwijk, CSCA uit Amstelveen en Huizen. A.s. zaterdagmiddag wordt gespeeld DovoQuick Boys en CSCAHuizen. De terreinen waar deze wedstrijden worden gespeeld zijn nog niet bekend. STUDENTEN TEGEN REGERINGEN. Zowel in Zuid-Afrika als in Japan hebben studenten op onmiskenbare wijze duidelijk gemaakt hoe zij den ken over het beleid van de regering. Op de bovenste foto uit Johannes burg wordt een studente door een po litieman naar een politiewagen geleid, nadat zij met een tweehonderd mede studenten had geprotesteerd tegen het feit dat de regering vele gekleur de arrestanten vasthoudt zonder hen te berechten. Foto onder: In Tokio zijn weer vele gewonden gevallen toen studenten protesteerden tegen het door Japan met Amerika ondertekende veilig heidspact. Een politieman deelt hier een vermaning uit door middel van een fors geheven laars. RHENENSE OUDJES KUNNEN ZICH MELDEN De voorbereidingen voor de autotocht ouden van dagen zijn thans zover gevor derd, dat de Rhenense oudjes zich daar voor kunnen aanmelden op vrijdag 10 juni des nam. 7.30 uur in hotel „Het Wapen van Hardenbroek". KERKDIENST Voor de Ger. Gem. synodaal te Rhenen zal donderdag 9 juni, 's avonds om half acht voorgaan in een kerkdienst, ds. Zijderveld van Capelle a/d IJssel. 108 ct 55 i 250 gram Zonnestraaltjes heerlijk yan .m»k. g Victoria ^0 68 ct 14 zegels I 4 flft n* J voor slechts I MIJ Ct 200 gram lekker fris! 11 zegels I pot heerlijke Sieremblemen bij VéGé Dessert- en Goudmerk Koffie negen uur werd de grens gepasseerd. Onder andere werd een bezoek gebracht aan de druipsteengrot, de Möhnedam en het kasteel Altena, terwijl één dag een wandeling over de heuvels werd gemaakt naar het Kohlberghaus, waar bij onderweg genoten werd van mooie vergezichten. Een tocht door het Lenne- dal leerde de leerlingen één van de mooiste dalen van het Sauerland ken nen. De laatste dag werd over Düsseldorf gereden, waar gelegenheid werd ge geven tot winkelen. Na de laatste rustplaats Krefeld werd de terugtocht aanvaard. In goede stem ming en tevreden kwamen de leerlin gen vol nieuwe indrukken om ongeveer acht uur in Rhenen terug, nog juist op tijd om de beide Pinksterdagen thuis te kunnen doorbrengen. Voor de op tweede Pinksterdag te Scher- penzeel gehouden oriënteringsrit, waarvan de start en finsh bij café Marktzicht was en speciaal voor rijwielen, hadden zich 29 junioren en 20 senioren laten inschrijven. De rit was uitgezet door de heer S. Hars kamp en bedroeg voor de juniorengroep plm. 14 en voor de seniorengroep plm. 22 km. Voor iedere groep waren drie prijzen beschikbaar gesteld plus een poedelprijs voor degene die met het grootst aantal strafpunten. De uitslagen waren als volgt: le pr. Bep Bakker met 9 strafp.; 2e pr. Mathijs de Koning 21 en 3e pr. Gijsje Aar- sen met 25 strafp. De poedelprijs werd ge wonnen door Geertje Westening met 185 strafp. Senioren: le pr. H. de Ruiter met 9 strafp.; 2e pr. R. van Maanen en 3e pr. P. v. d. Ham ieder met 9 strafp. Poedelprijs A. Wolswinkel, Maarsbergen met 81 strafp. Na afloop werden door de burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, de prijzen uitgereikt. AANBESTEDING Vrijdagmorgen werden op het gemeente huis te Scherpenzeel door burgemeester en wethouders van Scherpenzeel, mede namens het bestuur der Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener school met den Bijbel te Scherpenzeel, aanbe- Keuze uit melk, puur en melk-mokka. Neem er een paar In voorraad voor de vakantie. Ze komen altijd van pas. Met zo'n handig flesje kunt U lang toe en het Is nu 1 8 cent voordeliger van 55 cent De Gruyter's eigen bakkerij heeft de winkels extra bevoorraad. het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f. 4,- De Gruyter-artikelen. van f 3,90 Heerlijke, geurige koffie in een wip klaar. Bijna 'n gulden voordeel. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig van 8 t/m 14 juni 1960. 600608 29. „Waarom zoudt ge niet nu met mij meegaan naar Grandulia?" begint Lorca. „Over enkele dagen geef ik een groot feest ter ere van de verjaardag van mijn zuster en het zou mij een grote eer zijn, u onder mijn gasten te mogen rekenen!" Aram heeft niet veel tijd nodig om hierover na te denken. Wanneer hij het raadsel van de geheimzinnige stal knecht wil oplossen, wordt hem hier een prachtige gelegenheid daartoe geboden. Zonder bedenkingen neemt hij de uitnodiging aan. De volgende ochtend rijdt een kleine stoet weg. Lorca heeft slechts één oudere krijger bij zich, een norse, zwijgende fi guur. Aram heeft zijn mannen teruggestuurd naar Barranca. Alleen Presto vergezelt hem. De knaap kan niet nalaten voortdurend steelse blikken in de richting van hun gastheer te werpen, doch deze schijnt niets daarvan te merken en toont zich een onderhoudend prater, als hij Aram allerlei bijzon derheden vertelt, over de streek, waar zij door heen trekken. De reis verloopt zonder bijzondere ge beurtenissen en eindelijk komt het ogenblik dat Lorca bij een kromming van de weg in de verte wijst en aankondigt: „Ziedaar! Grandulia!" (Wordt vervolgd) GROTE WINST VOOR FORELLEN De „Forellen" hebben opniew in de waterpolocompetitie van de Kring mid den van Nederland" van de K.N.Z.B. grote winst geboekt. De heren speelden in Doorn tegen „Woestduin" en wonnen met maar liefst 11-2. Reeds in de derde secon de van de wedstrijd stonden de „Forellen" met 1-0 achter, doch Bert de Kroon (6), Bert Koetsier (2), Gerard Baars (2) en Groenen (1) zorgden er voor, dat die ach terstand snel werd ingelopen. Begunstigd door mooi weer hebben de examenklassen van de openbare ulo te Rhenen van dinsdag tot en met vrij dag een vierdaagse reis gemaakt naar het Sauerland. Dinsdagochtend om acht uur werd gestart bij de school en om ongeveer steed: Het verwijderen van houten vloe ren in tien schoollokalen en het aan brengen van betonvloeren in deze lokalen met bijkomende werken. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Veenvliet, Veenendaal, 17.100,—; C. Blijleven, Veenendaal, 16 800,—; A. van Bruggen, Scherpenzeel, 11.450,Fa. Van Someren, Barneveld, 10,900,R. van Eist, Marktstraat 24, Scherpenzeel, 10,450, De gunning werd voorlopig aangehouden. VEENENDAAL In het tijdvak van 26 mei t.e.m. 1 juni 1960 werden aan het bureau van gemeeen- tepolitie te Veenendaal de volgende voor als gevonden aangegeven. Dameshorloge met rekband; bruine kin- schoen; wit tasje inh. zakdoek en porte- monnaie met ƒ0,15; blauwe ceintuur; bril met donker motuur; dincky toy (jeep); zwarte vulpen; bosje ijzeren stroppen; zonnebril; ƒ2,50; pakje, inh. een pyama. In dezelfde periode werden aldaar als verloeren aangegeven: Aansteker; bagagerekje van scooter met schoudertas; portefeuille; briletui en rij bewijs; motorbril; gouden schakelarm band; inschrijvingsbewijs; rode portefeuil le met inh. 2 muntbiljetten van ƒ2,50; etui inh. vulpennen, vulpotlood, ball point, passers; geel jongensvest; blauw plastic hondje; ziekenfondsbescheiden; blauw da- mesvest; rode portemonnaie met 2 zwem abonnementen; gele autoped; beige re genjas; pakje met foto's; rode zwembroek en baddoek; 25,—; zwemabonnement; rode portemonnaie; bruin suède jongens jack; rood witte badtas met zwembeno digdheden; beige regenjas; blauw grijze regejas; rode portefeuille met inh.; blauwe regenjas met zware shawl; zonnebril; vei- hgheidsbril in rode doos; hamer. Drukkery Uitgevers Nieuwsblad Parallelweg 10 Veenendaal (Deel IX) Zoals wij de vorige keer reeds opge merkt hebben, is een koers van 200 b. (200 V» bieden) slechts een Indicatiekoers, een advieskoers. Tegen deze koers worden dus geen transacties afgewikkeld. Een koers van 200 b. wil niet persé zeggen, dat er alleen kopers in de markt zijn. Veelal komt in de praktijk een dergelijke indicatiekoers tot stand als gevolg van het ter beurze van Amsterdam geldende stel sel, da bij een koers „gedaan en bieden" elke koper, die een bestens order heeft ge geven of op de desbetreffende koers ge limiteerd heeft, tenminste één aandeel moet ontvangen. Een hoekman heef b.v. de volgende or ders: Kopen: 2 aandelen, 1 aandeel, 2 aandelen, 2 aandelen, 3 aandelen, gelimiteerd op gelimiteerd op gelimiteerd op gelimiteerd op bestens 197 200 200 200 Verkopen: 1 aandeel, gelimiteerd op 200 1 aandeel, gelimiteerd op 200 1 aandeel, gelimiteerd op 202 Bij een koers van 200 zijn er vier ko pers in de markt met een totale vraag van 8 aandelen; bij dezelfde koers zijn er twee verkopers in de markt welke tezamen 2 aandelen willen afstoten. De hoekman kan de koers niet vaststellen op 200 gedaan en bieden, want da nzou hij de drie kopers, weike gelimiteerd hebben op 200 en de gene die een bestens kooporder gegeven heeft, elk tenminste één aandeel moeten geven (dus vier aandelen in totaal), terwijl hij van de verkopers maar twee aandelen zou ontvangen. De hoekman zal in het on derhavige geval de koers vaststellen, op 200 bieden. Geen enkele order wordt af gewikkeld. De hoekman geeft slechts een indicatiekoers, waarmee hij te kennen geeft, dat op die koers de kopers in de meerderheid zijn. Een koers van 200 bieden kan voor kopers en verkopers aan leiding zijn hun limites te wijzigen. Een indicatiekoers van 200 1. (200 laten) geeft niet persé aan, dat er alleen verkopers in de markt zijn. De hoekman wil alleen e kennen geven, dat op deze koers de verkopers in de meerderheid zijn. Tenslotte kan de hoekman een bied- en laatkoers tezamen opgeven. Hij heeft b.v. de volgende orders: Kopen: 2 aandelen, gelimiteerd op 195 4 aandelen, gelimiteerd op 198 Verkopen: 3 aandelen, gelimiteerd op 200 Het is duidelijk, dat geen enkele order kan worden uitgevoerd. De hoekman laat in de prijscourant opnemen: 198 bieden, 200 laten. De hoekman geeft hiermede aan, dat er stukken gevraagd worden t/m 198 en aandelen worden aangeboden vanaf 200V». Tot zover de vaststelling van de koersen van fondsen, verhandeld in een „gesloten hoek". Is er een reële koers (dus geen advies- koers) vastgesteld, dan geschiedt afreke ning van de orders, die uitgevoerd worden, tegen deze koers. Van obligaties wordt de koers vastgesteld om tien voor half drie, voor aandelen om half drie. Dientenge volge behoeft een hoekman een order in obligaties, welke hem na tien voor half drie of een order in aandelen die hem na half drie wordt ter hand gesteld, niet meer uit te voeren. Alleen orders in obligaties, welke in zeven tijdvakken worden geno teerd (waarover in de volgende beschou wing gesproken zal worden), worden ge accepteerd tot half drie. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1960 | | pagina 2