OPTIEK HflRDEVELD John D. had 100 jaar willen worden VOOR DE VROUW Officiële bekendmaking Franse GERMM-artsen staken niet Alles over effecten VRAAG EN AANBOD „DE VALLEI" UW BLAD „SUCCES" net persoon houtspecialist TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 10 JUNI 1960 Nr. 46 CHEF DER ROCKEFELLER-DYNASTIE OVERLEDEN „Ik wil een gever zijn" Over asperges, peulen, tuin bonen en doperwten „Wij zitten te hoog in ivoren toren" ARTSEN NU IN TWEE KAMPEN Koolmees zet fontein stop PAN K0NÜNENV0ER! Fa. J. HERTOG enkele volslagen- halfwas of leerlingen BANKWERKERS LASSERS M E IJ E R DIVERSEN Spahi's in Ouwehands Dierenpark Voor autorijles J. Admiraal C. Bolderman SPEEL NU ROLOT Caravan verhuur Leers um VOOR AUTO- EN SCOOTERRIJLES rarvnmm AUTORIJLES «Het Centrum« De Houtspecialist NEW-YORK, juni John D. Rockefeller junior, chef van de Rockefeller-dynas- tie en vader van de gouverneur van New-York is niet meer. Hij overleed dezer dagen in het hospitaal van Tucson. Niemand durft schatten hoeveel miljoenen dollars hij na laat. Want hoe vrijgevig hij ook was, toch steeg zijn fortuin met de dag. Vast staat wel, dat het meer moet bedragen dan één miljard dollar. Niette min bleef John D. zoals heel Amerika hem noemde, een eenvoudig man, zelfs eenigzins verlegen. Dagelijks ging hij ondanks zijn gevorderde leeftijd nog te voet naar zijn kapper van Ben Harbor, waar hij rustig zijn beurt afwachtte, ook al wilde iedereen hem voorrang geven. Bij voorkeur maakte hij met de an dere bezoekers een praatje over hoge ouderdom, leef- en eetgewoonten en meermalen zei hij hier: „Ik heb met mezelf gewed, dat ik honderd jaar zal worden. Als ik het win zal ik die dag een glas champagne drinken Al toen hij tien jaar oud was schreef hij voor zich zelf op een stuk papier: „Hiermee verklaar ik nooit te zul len vloeken, nimmer te zullen roken en geen druppel alcohol te zullen drin ken." Deze belofte heeft hij altijd ge houden. Jaren geleden ging hij nog verder: hij zweerde ook koffie en thee af. De vader van de thans overledene, de stichter van de Standard Oil begon zijn loopbaan als hulp-boekhouder in Cleveland en verdiende drie en een halve dollar per week. Tien percent van zijn loon gaf hij aan liefdadige werken. Maar er kwam steeds meer binnen ook toen hij als miljonair mil joenen ging geven. John D. drukte zijn voetsporen. Sa men hebben zij honderden miljoenen dollars uitgegeven voor liefdadige wer ken, voor restauratie van historische monumenten enz. Voor de stichting van de Rockefeller-Foudation gaf hij 183 miljoen dollar weg, voor de genees kundige fakulteit van Peking 40 mil joen. Frankrijk dankt aan John D., de restauratie van het kasteel van Ver sailles en dat van Fontainebleau, waar mee negen miljoen dollar op tafel kwa men. „Rockefeller I is de man, die het geld verdiende," zei John D. „Ik zal de man zijn die het uitgeeft, maarmet ver stand." John D. heeft inderdaad altijd met verstand geld uitgegeven. Hij haatte ie dere verspilling. Zijn vader, toen al miljonair bracht hem trouwens al op jeugdige leeftijd op het goede spoor. Hij leerde de kleine John D. geld verdienen en deze toonde nog in zijn laatste levensdagen gaarne zijn kas boek uit 1887. Daarin komt men o.m. de volgende posten „Inkomsten" tegen: Lijmen van een vaas 25 et.; Punt aanslijpen 2 ct. Gedood 112 muggen 224 ct. Een vriend van de overledene zei eens tegen hem: „Je hebt nu vijf zoons en 'n dochter. Maar je geld zal hun vloek zijn. Van vier er van komt niets terecht. In de komende paar weken verschijnen er groentesoorten aan de markt, die we de rest van het jaar niet meer vers kun nen kopen, zoals asperges, peulen, tuin bonen en doperwten. Het verdient daarom wel aanbeveling er nu ook van te genieten! Op de benodig de hoeveelheid verkijkt men zich gemak kelijk, vooral bij de peulvruchten, die ge dopt moeten worden. Per persoon kunt u rekenen: asperges 350 a 500 gr.; peulen 250 gr.; tuinbonen 750 gr.; doperwten, kapucijners 350 k 500 gr. Wordt er een tweede groente gebruikt b.v. sla, of worden om een voorbeeld te noemen de doperwten of peultjes ge mengd met worteltjes, dan kan men onge veer de helft van bovengenoemde porties volstaan worden. In somige winkels zijn tuinbonen, dop erwten en/of kapucijners gedopt en wel te koop. Hiervan kunt u ongeveer 200 g per persoon rekenen. ASPERGES Deze worden in ons land tot omstreeks de langste dag, 21 juni, aangevoerd. Het oogsten is een heel precies werk, omdat de asperges en vooral de koppen niet beschadigd mogen worden. Vooral bij warm weer bederven asperges vlug; het is dus niet raadzaam ze al enige dagen voor het gebruik in huis te nemen. Zij dienen koel en luchtig bewaard te wor den, zo nodig met een vochtige doek be dekt. Nadat ze naar onder toe dikker zijn ge schild, al of niet met een dunschiller, en er een flink stukje van de onderkant is weggesneden, worden ze in ruim water gaargekookt. Dit duurt al naar gelang de malsheid en de dikte, 1h a 3/4 uur. Het kooknat, waaraan door velen wat suiker en/of foelie wordt toegevoegd, is een uit stekende basis voor soep. Mooie, dikke asperges worden meestal zo uit het water opgediend (dit heet a l'an- glaise, ofwel op z'n Engels) gegarneerd met hard- of zachtgekookte eieren en/of ham. Gewelde, gesmolten of licht gebruin de boter en geraspte nootmuskaat geeft men erbij. Ter afwisseling kunnen asper ges geserveerd worden met geraspte kaas bestrooid of met een kaassaus geheel of gedeeltelijk bedekt. Minder mooie exem plaren worden wel voor het koken gesne den en wanneer zij gaar zijn gemengd door een melk-, kaas-, ham- of eiersaus. Be halve ei en ham past bij een aspergescho tel een fijn stukje rund- of kalfsvlees of kip. Koude asperges zijn bijzonder lekker als koude schotel of in een slaatje, al of niet in combinatie met tomaat, doperwten, hardgekookt ei of garnalen. Aan groente soep en vlees- of garnalenragoüt geven kleine stukjes asperge een verrukkelijke smaak. PEULEN Voor peulen hebben de Fransen een aar dige naam: mange-tout, waaruit dus wel duidelijk blijkt, dat deze groente met huid en haar gegeten wordt; na afhalen uiter aard. Wist u, dat peulen bij uitstek ge schikt zijn voor Chinese gerechten, zoals bahmi en omelet met groente en garna len of krab. De combinatie met spitskool of wortel tjes is het proberen zeker waard. Jonge Deze voorspelling kwam gelukkig niet uit. John D. voedde zijn kinderen streng op. Hoewel de familie voldoen de automobielen bezat moesten ze va ker op de fiets naar het college. De oudste, John Davison was een middelmatige leerling, steeds gehandi capt door zijn grote mate van ver legenheid. Hij bloosde bij iedere gepas te en ongepaste gelegenheid. Hij volg de zijn vader op als president van de Rockefeller-Foudation. Daarop volgt Nelson Rockefeller, nu gouverneur van New-York. De zoon van Nelson trouw de kort geleden met een eenvoudig Noors meisje, Anna-Marie Rasmussen. De derde is Laurence, die nu de Rockefellerzetel in de beurs van New- York bezet. Laurence gaat nimmer op straat zonder bijbel in zijn zak. De vierde, Winthrop, trouwde jaren gele den met een dochter van een Estlandse mijnwerker. Toen hij zich van haar liet scheiden bood hij een boetegeld aan van twee honderd miljoen dollar. De benjamin is David, nu vice-pre sident van de Chase National Bank. David diende tijdens de laatste oor log in Afrika. Hij schreef voortdurend grote rapporten naar zijn invloedrijke vrienden in de states om er op te wij zen, dat de ondergrondse beweging in West-Europa sterker diende te wor den gesteund. Deze vijf personen erven thans het geld en de invloed van John D. Iedereen hoopt dat ze de voetsporen van hun illustere vader zullen druk ken: geven. Gemeente RHENEN GEVAAR HOOIBROEI De burgemeester van Rhenen, over wegende dat gevaar voor hooibroei nimmer is uitgesloten, wijst belangheb benden met nadruk op bovengenoemd gevaar onder opmerking, -dat artikel 158 van het wetboek van strafrecht straf bedreigt tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten. Rhenen, 4 juni 1960 De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Gemeente RHENEN HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis dat zij bij hun besluit van 31 mei 1960 nr. 13 alsnog voorwaarden hebben ver bonden aan de bij hun besluit van 13 mei 1954, nr. 12 aan A. Th. Onink, Molenstraat 20 verleende hinderwets vergunning voor het oprichten van een koelinstallatie in het pand Muntstraat 6 te Rhenen. Rhenen, 4 juni 1960 Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL burgemeester. TH. v. d. WILLIK, secretaris. MINIATUUR BORDENWAS-INSTALLATIE Een van de vele nieuwe produkten die onlangs op de International Hardwares Trade Fair in Olympia, Londen te zien was was de kleinste automatische borden wasmachine ter wereld. De machine wordt door middel van een slang aan de water leiding verbonden en wast en droogt alle vuile boel van een maaltijd voor vijf per sonen in twintig minuten. De machine is zo klein dat zij op het aanrecht kan staan en is zo licht dat zij kan worden meege nomen op gezinsuitstapjes of vakanties. De maten zijn; hoogte 24 inch, breedte 21 inch en diepte I8V2 inch. PARIJS, juni. „Wij zitten soms te hoog in onze ivoren toren. Vele confraters vergeten, dat ze leden van een maatschappij zijn. Ze beschouwen zichzelf tot een superklasse. Wij, GERMM-artsen willen met de regering samenwerken, aange zien een vernieuwing van het artsenberoep dringend noodzakelijk is. Over tien tot 15 jaar zal de zelfstandig werkende huisarts hebben opgehouden te bestaan. Hij zal slechts werken in de gemeenschappelijke gezondheidscentra." Met deze woorden gaf de woordvoerder van de Franse GERMM-artsen lucht aan zijn gemoed. Men kent wellicht de situatie. In Frank rijk weigeren de artsen nog steeds om de formulieren van de sociale zekerheid in te vullen. Hierdoor ontstaat een ware chaos Hun eerste slachtoffers zijn helaas de patiënten, die nog later worden terug betaald. Ze zijn deze staking begonnen omdat ze niet wensen, dat de regering dokterstarieven vast stelt. Minister Bacon beweert echter zulks te moeten doen om dat de artsen anders te veel rekenen. Bo vendien krijgen de patiënten slechts tach tig percent terug betaald van het door de sociale zekerheid vast gestelde tarief. Dus, als de arts het dubbele tarief vraagt - het geen nog al eens gebeurt - wordt de ge zondheid onbetaalbaar. Hetgeen gebeuren moest is inmiddels gebeurd: een groep artsen, die alleen in Parijs al uit vijf hon derd personen bestaat, heeft zich uit de algemene organisatie los gerukt en be loofd keurig met de vastgestelde tarieven akkoord te zullen gaan en de papieren weer te zullen invullen. Hun organisatie heet GERMM (Groupement d'études et de recherches pour une médicine moderne) Buiten Parijs zou ze nog een vijftien honderd leden tellen, grotendeels huisart sen. Tijdens de persconferentie stelde men peulen behoeven maar 10 minuten gekookt of in wat vet gesmoord te worden; de kooktijd van oude peulen is ongeveer 1/s a 8/4 uur. De groente is het lekkerst wanneer ze niet geheel zacht, maar nog enigszins knapperig is. Kook daarom jonge peulen niet tegelijk met groenten, die een lange re kooktijd hebben, maar meng ze er la ter doorheen. TUINBONEN Deze verkleuren, gemakkelijk na het doppen. Moeten de bonen geruime tijd voor het koken gedopt worden dan kunt u ze voor verkleuren behoeden door ze met wat doppen te bedekken of onder een vochtige doek te bewaren. Sommige bonen blijven licht van kleur in de kook; andere worden bruin. Dat is een kwestie van ras. Het donker verkleu ren kan men wat beperken door aan het kooknat een scheutje melk toe te voegen. Bonenkruid wordt door meekoken on ooglijk; daarom is het beter wat verse blaadjes achter te houden en die op het laatst fijngehakt door de tuinbonen te mengen. Wees met bonenkruid niet te ro yaal, want het heeft een sterk uitkomende smaak. Een rest bonenkruid is heel sma kelijk in kropsla of tomatensla. Ook pe terselie is lekker over tuinboontjes. Tuni- bonen worden als regel opgediend in een melksaus of alleen met wat boter of mar garine vermengd. U kunt ook eens zeer fijngesneden ham of blokjes mager spek door de gare bonen mengen. Zowel rund-, varkens- en lamsvlees als fijne vleeswa ren en knakworstjes passen goed bij tuin bonen. DOPERWTEN Deze kunnen in ruim water worden ge kookt, vooral wanneer u te maken heeft met verschillende rassen door elkaar, met ongelijke vorm en kooktijd. Zeer jonge erwtjes worden wel gestoomd. Doet u er op het laatst eens fijngesne den peterselie op. Een rest gekookte dop erwten kan uitstekend dienst doen als vul sel van een roerei of omelet; door een vlees- of visragoüt of, met wat slasaus aangemaakt, als vulsel van kleine tomaat jes. Het thuis „wecken" van tuinbonen, peu len, doperwten en asperges geeft noal eens narigheden, daar deze groenten gemakke lijk bederven. Het verdient in het algemeen geen aan beveling ze speciaal voor de „weck" te ko pen. Wel kunnen zij met succes diepgevro ren worden. de heren de vraag of zij inderdaad com munistische gevoelens koesterden, waarop het antwoord luidde: „Twee van de negen bestuursleden van het GERMM zijn lid van de communistische partij. De anderen interesseren zich niet voor de politiek." De gebezigde taal had nietemin marxis tische kenmerken: „Van alle bougois heeft de arts wel de grootste achterstand. Hij vergelijkt zich gaarne met de grote ondernemer of met de grote bankier, ter wijl hij zich eerder zou moeten vergelij ken met een ingenieur of met ander ka derpersoneel." De nieuwe organisatie is akkoord met de Bacon-tarieven, die overigens nog al tijd zo zijn, dat de artsen in de Benelux er gaarne voor zouden willen werken: 1000 fr. voor een consultatie op het spreekuur en 1300 fr. voor een bezoek bij de patiënt aan huis. GEVAARLIJK STREVEN? De GERMM wil proberen om in alle kantons afdelingen te stichten en zodoende de „burgerlijke" artsen in een hoek te drijven. In tweede instantie wil zij pogen om in alle provinciesteden en in alle ar rondissementen van Parijs „gezondheids centra" op te richten. De artsen willen hun eigen praktijk opheffen, hun patiën ten overhalen naar het „gezondheidscen trum" waar ook alle specialisten aanwezig zijn om in te grijpen. Deze gedachte bekoort de Fransen wel. In de loop der jaren is zelfs een eenvou dig chirurgisch ingrijpen onbetaalbaar ge worden. Maar hoe wordt de situatie als deze „centra" onder leiding van communistisch denkende dokters staan? Het is een open baar geheim, dat minstens een derde van de Franse artsen marxistische symphatiën heeft. (X) Bij verhandeling van een fonds in een „gesloten hoek" wordt er slechts één koers vastgesteld. Bij verhandeling in een „open hoek" - waar vrij wordt geboden en gelaten - komen diverse koersen tot stand. Tegen welke koers krijgt men nu afrekening van fondsen, verhandeld in „open hoek"? Op de beurs in Amsterdam kent men het middenkoerssysteem. Dit systeem houdt in, dat alle bestens orders, opge geven vóór de aanvang van de beurs, dus vóór kwart over één worden afge rekend tegen een koers, welke precies ligt midden tussen de hoogste en laag ste notering van de desbetreffende dag. Is een fonds verhandeld tussen 190 °/o en 210 °/o, dan geschiedt afrekening k 200%. Alle gelimiteerde orders, vóór de aanvang van de beurs opgegeven, worden uitgevoerd tegen de limite, of als de middenkoers voordeliger is voor de opdrachtgever, tegen de midden koers. Heeft een koper zijn order geli miteerd op 202 en is de middenkoers 200 dan ontvangt hij afrekening te gen middenkoerss, dus tegen 200%. Heeft een verkoper zijn order gelimi teerd op 198% en is de middenkoers 200 dan ontvangt hij afrekening a 200%. Geeft men na aanvang van de beurs een order door, dan heeft men geen recht op afrekening tegen middenkoers en loopt men dus kans afrekening te gen een onvoordeliger koers te krijgen. De koers waartegen men dan afreke ning ontvangt, is afhankelijk van het koersverloop vanaf het moment dat de order binnenkomt. Het middenkoerssysteem is iets bij zonders van de Amsterdamse Beurs; op buitenlandse beurzen kent men dit sy steem niet. Een aantal fondsen, zowel obligaties als aandelen, wordt genoteerd in zeven tijdvakken. Over het algemeen zijn dit de fondssen, waar zeer veel in omgaat, b.v. de staatsobligaties, de 6% Natio nale Woningbouwlening ten laste van de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten, aandelen Kon. Olie, Philips, Unilever, Algemene Kunstzijde Unie enz. De fondsen, welke in zeven tijdvak ken worden genoteerd, noemt men de „tape-fondsen". De eerste „tape", het eerste tijdvak, loopt van l.ló uur tot 1.30 uur, de overige zes tapes duren elk 10 minuten. De tweede tape loopt dus van half twee tot tien over half twee; de zevende en laatste tape van tien voor half drie tot half drie. Van elke tape worden de hoogste en laaste koersen in de prijscourant opgenomen. Bij de „tape-fondssen" kan men dus onder beurstijd het koersverloop vol gen. Men kan in dit soort fondsen b.v. de volgende order geven: 2/1000 aan delen Philips kopen bestens in tweede tape. Tenslotte nog een enkele opmerking over notering in procenten en notering in eensgevend geld. Notering in eens- gevengeld wil zeggen: notering In een bepaald geldsbedrag. Aan de Amster damse Beurs worden de meeste fond sen in procenten genoteerd. Er zijn echter enige belangrijke uitzonderin gen. De voornaamste fondsen, welke in eensgevend geld worden genoteerd, zijn de volgende: 1) aandelen Kon. Olie (per 20,nominaal) 2) aandelen K.L.M. (per 100,nominaal) 3) cehtificaten Deli Maatschappij (per 100,nominaal) 4) aandelen in beleggings maatschappijen (per 50,nominaal) 5) certificaten van Amerikaanse fondsen. De aandelen Kon. Olie worden ge noteerd per 20,nominaal, Is de koers van de Kon. Olie b.v. ƒ155,— dan moet men dus voor een aandeel van 100,— 5 x 155,— is 775,— be talen. Hiermede zijn wij aan het eind ge komen van onze serie uiteenzettingen over effecten. Wij hopen, dat wij langs deze weg er toe bijgedragen hebben om effectenbezit ook voor u meer populair te maken. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop Puch bromfiest z.g. a.n. en 4 pers. tent Kastan jelaan 15, Veenendaal. Te koop Sparta 125 c. ook te ruil voor bromfiets. Kastan jelaan 15, Veenendaal. Een dagmeisje gevraagd. Fo tograaf Bakker, Hoofdstraat 24, Veenendaal. Te koop een in z.g.st.z. kin derwagen. Julianastraat 46, Veenendaal. Te koop kinderwagen (wit) half hoog model .Prijs f 30,-. Esdoornlaan 20, Rhenen. Gevr. meisje voor de mor genuren of werkster voor 1 a 2 morgens in de week. Mevr. Versteeg, Schimmel- penninckstraat 4, Veenen daal. Te koop een Vauxhall 1949. Te bevr. J. v. Nassaulaan 6, Veenendaal. Te koop H.M.W. bromfiets. Bouwjaar '58. Te bevr. Haar- weg 22, Na 6 uur. Overberg. Te koop 2-ling wandelwagen en kinderwagen (d. blauw). Gov. Flinckstraat 10, Vee nendaal. Kinderstoel en wandelwagen te koop, samen 40,Dr. Hoolboomweg 3, De Klomp of Populierenlaan 9, Rhe- Prima gezonde witte', rode, savoye, spruit- en boeren kool planten te koop. J. Bui tenhuis, Nieuwe Veenen- daalseweg 200, Rhenen. Het is alsof de dieren en vogels, die in de vrije natuur leven, weten dat zij in het Ouwehands Dierenpark een vei lig heenkomen kunnen zoeken. Onlangs zorgde een wilde reiger nog voor een nest jongen op de vogelweide. Thans is voor de tweede maal in dit nog zo „jonge" seizoen een koolmeesje gaan broeden in de machinekamer van de grootste fontein op het park. Deze fontein moest opnieuw worden stopgezet, omdat het nest prompt op de aandrijfmotor was gebouwd. De jonge meesjes zijn nog kaal, doch over veer tien dagen zullen zij waarschijnlijk wel uitvliegen. Dat was namelijk ook het geval met het eerste broed-op-de-pomp. Zolang zullen de bezoekers het zonder de fraaie waterpartij moeten stellen bij de flamingo-vijvers, want de familie koolmees gaat nu eenmaal voor. VERRKOOP VAN EIEREN UIT AUTOMATEN De Britse „Egg Marketing Board" heeft op de Engelse Huishoudbeurs („Ideal Ho me Exhibition") eierenautomaten geïntro duceerd, die zo populair zijn gebleken, dat in vier weken 120.000 eieren werden ver kocht. Van de twee grootte-klassen eieren (groot en standaard) waren de grote bij het pu bliek het meest in trek. De verkoopwaar de van de op deze wijze in doosjes van een half dozijn verkochte eieren, beliep in totaal meer dan 18.000,—. PAARDEMELK ALS BABYMELK In Duitsland wordt paardemelk wel ge bruikt voor babymelk in gevallen dat moeders de baby niet voldoende kunnen voeden. Wat de samenstelling betreft, wordt paardemelk daar heel geschikt voor ge acht. En de resultaten zouden uitstekend zijn, aldus „De Boerderij". PITLOZE APPEL The Orchardist of New Zealand schrijft, dat er een appel bestaat, bijna zonder klokhuis. Deze appel heet Tropical Beauty. Ze is zaadloos en draagt dus zonder be stuiving. De boom is rijkdragend. Na al deze heerlijkheden moeten we de keerzijde belichten; de boom is altijd groen en kan alleen in de tropen groeien. In de tropen valt de teelt van appels niet mee (meestal zijn ze te klein van stuk, droog en melig, alleen geschikt voor moes) maar deze appel is vast, sappig en smake lijk. Voor de tropen dus een zeldzame aanwinst, voor ons niet. Maar misschien kan men het stuifmeel van dit ras kruisingen maken met Euro pese appels om zo het kenmerk: „Zonder klokhuis" in Europese appels in te krui sen?", zo vraagt het blad „De fruitteelt" zich af. Woningruil: Aangeb. 4 ka mer won. te Amsterdam. Gevr. won. te Veenendaal of naaste omgeving. Br. on der nr. 5386 aan het bur. v. d. blad. Aangeboden scooter z.g.a.n. D. Colijnstraat 13, Veenen daal. Rudge herenfiets te koop. Nieuwe Veenendaalsew. 188, Rhenen. Te koop 600 hennen 7 we ken oud. 400 WxL, 200 HxR J. H. Gerritsen, Nieuweweg 61, Tel. 298, Ederveen. Te koop prima dikke zeug, 2e toom bijna uitgeteld. E. Hasselaar, Middellaan 54, Veenendaal. Werkster gevraagd voor en kele morgens per week. Sta tionssingel 32, Veenendaal. Te koop 460 roede prima hooigras. Valleistraat 69, tel. 3510, Veenendaal. Te koop 7 weekse hennen 160 W.L. en 100 HxR. Tevens rijsingel met leren leidsel en een kinderwagen. Half Engels (wit). Buurtlaan-oost 67, Veenendaal. Te koop een orgel en 4 clubs 5,— per stuk. Parallelweg 80, Veenendaal. Te koop in prima staat zijn de Sparta bromfiets ook ge negen te ruilen. Fluitersstr. 13, Veenendaal. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Sav. Lohman- straat 137, Veenendaal. Prima kleiaardappelen 3,— per 25 kilo. J. v. Manen, Pr. Bernhardlaan 193, Veenen daal. Te koop 200 hennen WxL en 250 WR. 7 en 8 weken Nieuweweg 110 Veenendaal Gevr. nette werkster of ^53 meisje voor 3 dagen in de uroob* Dol/VMiienrort g I VOER week. Pakhuisweg nendaal. Te koop Volkswagen '52 i.pr. st. Gov. Flinckstraat 44, Vee nendaal. Te koop 2 plaats elektrisch comfoor, 1 groot en 1 klein gasstel. Stationssingel 56, Veenendaal. Te koop prima zwart pak (streepbroek). Valleistr. 111, Veenendaal. Boxers 7 weken oud. Ame- rongen, Tel. 542. Te koop aangeb. een Fiat 1100. Bouwjaar 1959. Te be zichtigen bij Garage Hogen- doorn, Nieuweweg 155, Vee nendaal. Tel. 2454. Te huur volkswagen all. risk. verzekerd, lange afstanden billijk tarief. Dahliastraat 24, Veenendaal. Motor en bromfietskleding leren dames en herenjassen en vesten, regenkleding he ren en jongens schoenen en laarzen, motoroverals, kop pels, helmen, dekens U.S.A. - legerkleding. Vos (bij de bo- terfabriek) Renswoude .Tel. 08387-307. Nieuweweg 69 Voor direkt gevraagd MACHINE- EN MEUBEL BEDRIJF K.W.weg 55 - Amerongen Telefoon 224 Slaapzakken 9,camou flage jassen 7.50, leren da mes jasjes 52,50, leren he ren vesten 57,50. Alles pri ma kwaliteit. Vos (bij de bo- terfabriek) Renewoude. Tel. 08387-307. Koolplanten. H. v. Dijk, Zaadhandel, Buurtlaan 50- west, Veenendaal. Tel. 2117. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, Veenen daal. Tel. 2463. Suède jasjes reinigen. Thans kunt u zelf uw suède jasje reinigen en uw kraag ont vetten. Grote flacon voor het reinigen van meerdere jasjes 2,25. Drog. H. Jan sen. Zandstraat 7. Tel. 2472. Er is weer een beetje scha- deboard te verkrijgen bij Ve- botex, Kerke wijk 37, Vee nendaal. Tel. 2730. Binnendeuren, liggen in voorraad bij Vebotex, Ker- kewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. Gevr. boekhouder voor klein bedrijf. Brieven onder nr. 5392 aan het bur. v. d. blad. Te koop zebravinken in wit, beige en grijs. J. W. Jansen, Middellaan 46, Veenendaal. Te koop N.S.U. scooter. B.j. '57. Gov. Flinckstr. 51 .Vee nendaal. Berini D.K.W. bromfiets te koop 3 versn. Gr. v. Prinste- rerstraat 26, Veenendaal. Te koop wegens overcom pleet cylinder bureau en 2 archief laden kasten. Brou wer, Kanaalweg 2, Veenen daal. Beproef uw geluk met Rolot fantastisch wekelijks spel met kaarten en postzegels verkrijgb. bij Sig. Mag. en Postagentschap Zuid. Dr. Slot. de Bruïneplein 31, Vee nendaal. Tel. 2613. De Pinksterbezoekers van Ouwe hands Dierenpark hebben kunnen ge nieten van een kleurrijk schouwspel op internationaal niveau. Daarvoor zorg den uiteraard allereerst de meest exo tische dieren en planten. Maar daar naast was het ook de mens, die fleur bracht, namelijk een zestigtal Spahi's, een onderdeel van de lichte ruiterij der Franse koloniale cavalerie. Dit ruiter- volkje uit de Sahara was gestoken in zeer kleurige uniformen met grote sjer pen in de meest uiteenlopende pastel tinten. Zij droegen grote laarzen met blinkende en rinkelende sporen. De Spahi's, die onder leiding stonden van enkele Franse officieren, hadden deel genomen aan een concours-hippique te Rijssen en brachten op hun terugreis naar Douce France nog even een be zoek aan het zo bekende park op de Grebbeberg. Een groot aantal Schotten, gestoken in nationale klederdracht, completeerde het geheel. 'n Modern kapsel zal ook U staan. Dameskapsalon Hen driks, Zwijnsbergen 57, Eist (U.) Tel. 316. Enige smyrna vloerkleden. Door Groothandel op jaar- beurstand gebruikt, a 150,- p. st. Grote maten eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder nr. 5393 aan het bur. v. d. blad. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was- machnies gloednieuw m. ga rantie 125,en 145, Centrifuges v. a. 145,—. Vraagt demonstratie: Post bus 24, Zwijndrecht. Konijnen te koop 7 weken. Stationssingel 10, Veenen daal. Financieringen vanAuto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2, Veenendaal, tel. 2918. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Te koop gebruikte gerevi seerde vorkjeshooischudders, hooiharken Jamain en Ni cholson harkkeerders. Sme derij Merkestein, Lienden. Tel. 03443-223. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51 Veenendaal, Tel. 3184. Rijwielen en bromfietsen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rij wielstalling De Klomp. Tel. 241. Schoenen te klein? Dan moet u bij Blankesteyn zijn. Schoenreparatiebedrijf D. Blankesteyn en Zn., Helling 14, Veenendaal. Vebotex levert 't 'm. Kerke- wijk 37, tel. 2730, Veenendaal De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Te koop aangeboden in goe de staat verkerende harmo nium. Davidsstraat 20, Vee nendaal. Spoed! Wegens omstandig heden te koop z.g.a.n. H.M.W. bromfiets 2500 km gelopen Acacialaan 33, Rhenen. Gevraagd net meisje voor halve dagen (eventueel ook 's middags) Liefst niet bene den 18 jaar. C. de Haas, Nieuweweg 96, Veenendaal. Tc koop een kinderwagen en bromfiets, v. d. Polstraat 54, Veenendaal. Wj KOMEN VIRECT EN REINIGEN UW KLEDING STOMERU BERTRIXSTR.37 'TEL24I5 VEENENDRRL Molenstraat 28 W. C. Beeremansstr. 21 Telefoon 2580 - 2937 Gediplomeerd instructeurs Volledige kaarten verkrijg baar bij het Rolot-agent- schap Sig. Magazijn P. VAN BARNEVELD Pr. Bernhardlaan 199, Tel. 2983, Veenendaal. Tevens loten verkrijgbaar van „Bijstand 3", met vijf woonhuizen als hoofdprijzen enz. HOOFDSTRAAT 51 Telefoon 3184 nieuwe P.A.F. Caravans te huur, type 1960. H. SLIJK HUIS, Kon. Julianalaan 54 Leersum. Tel. 03434-790 naar G. VAN DEN BERG Oude Veenend.weg 94 Telefoon 606 - Rhenen KERKEWUK19 VEENENDAAL TEL.2646 GIR0491270 Voor VEENENDAAL, ARNHEM, AMERSFOORT M. VAN BEEK Kostverloren 8. Veenendaal Tel. 3068 GEVRAAGD met handelsenergie in bezit zijnde van rijbe wijs. Brieven onder nr. 5391 aan het bur. van dit blad. HEBT U AL EENS GEKEKEN BIJ DE U slaagt beter en voor deliger Krukjes vanaf 2, de zgn. 3 poot. Grote sortering: TRIPLEX, BOARD, HOUT etc. te veel om op te noemen. VRUGTE Patrim.laan 55 Tel. 3520

De Vallei | 1960 | | pagina 5