iedere goede huis wouw [fracteert nu op jonge meikaas gc margarine Z m TOOr wafelkoeken SIMON DE WIT eclame THEE 25 d. GOEDKOPER Altijd een kassabon voor 10°/o korting. week reclames Een beregeningsinstallatie koopt men maar niet „even Straatschilders van Montmartre in verdrukking VEENENDAAL SCHERPENZEEL VRAAG EN AANBOD begrafenis A. W. de H a a s „DE VALLEI" UW BLAD 10 d. GOEDKOPER TOMATENSOEP voor 89 cent TOMATENSAP voor 32 cent Openbare aanbesteding TWEEDE BLAD ,DE VALLEI" WOENSDAG 15 JUNI 1960 Nr. 47 KAT IN DE ZAK GEKOCHT Place du Terte wordt „gezuiverd" Rond de Sacré Coeur V.A.V.-successen te Zwolle Voor een 500 gram Goudse volvette goudmerk. 3 pakken Oudhollandse nog meer voordeel Oude Boerenkaas 100 gr 39 Chaletkaas 3 puntjes 25 Snijworst populair 100 gr 38 Bacon zonder zwoerd 100 gr 69 Keurpakworst per stuk 128 Doperwten middelfijn literblik 92 Nootmuskaat 25 gr strooibusje 75 Siamrijst extra pak 47 (prima droogkokend, zonder breuk) Sardines Portugal groot blik 125 gr 57 Koffiemelk „Fries Meisje" blikje 29 Perzische abrikozen zak 200 gr 49 Californische abrikozen zak 150 gr 59 Agar vruchtenblokjes zak 150 gr 35 Modern (synthetisch wasmiddel) pak 38 GRATIS groot tablet chocolade Elk tweede pakje of doosje Twee pakken hoorntjesmacaroni samen Twee potten samen 108 d. Een flesje SIMON DE WIT N.V. LEERLING VERKOOPSTER GEVRAAGD VOOR zeer moderne een zeer bekwame slager 99 Als voor één ding geldt, dat haast en spoed zelden goed zijn, is dat voor de aanschaf van een beregeningsinstallatie. Het gaat hier immers om een inves tering van rondweg 10.000,en het is interessant na te gaan, welke andere mogelijkheden er met dit geld in het bedrijf zijn. Voor hetzelfde bedrag bouwt u b.v. een varkenshuis voor 100 mestvarkens. Bovendien vragen de in vesteringen, die nodig zijn om de in stallatie rendabel te maken, minstens een bedrag gelijk aan de aanschaffings- kosten. Door tekort aan arbeidskracht kun nen in verschillende gevallen de be drijf smogelijkheden niet worden ver groot, waardoor de kosten van de be regening onvoldoende worden goedge maakt door groter opbrengst. Valt na deze overwegingen toch het be sluit een beregeningsinstallatie aan te schaffen, dan moet men niet lukraak te werk gaan. Iemand die zomaar een put laat boren, daar een willekeurige pomp met motor bijplaast en de buizen en sproeiers die op dat moment beschikbaar zijn vastkoppelt, zal bij het opendraaien van de kraan ont dekken, dat er inderdaad water uit de sproeiers komt. Na deze eerste verheu gende ontdekking zullen echter bij de eerste de beste droogteperiode vele teleur stellingen volgen. Met veel, overigens on nodig gesjouw zal hij weten te voorkomen dat een deel van zijn gewassen niet ver droogt, tenminste zolang zijn put het niet begeeft. Het is met een beregeningsinstallatie als met een geleende hoed. Is hij te ruim, dan zakt hij over de oren, maar is hij te krap dan wekt dit bij uzelf ergernis en bij om standers lachlust op. Alleen van de juiste maat zult uzelf het meeste plezier hebben. WAT DAN WEL? Welke eisen moeten nu aan een berege ningsinstallatie gesteld worden? Behalve lange levensduur moet dit een voldoende waterbron zijn voor het gehele bedrijf, niet alleen zoals het er nu uitziet, maar ook zoals het in de toekomst zal worden opgezet. Niet minder belangrijk is de eis, dat een zo groot mogelijk oppervlak ge lijktijdig kan worden beregend. Immers, het is noodzakelijk speciaal bij aanhouden de droogte op tijd rond geweest te zijn. Tenslotte heeft de ervaring op de bere- geningsbedrijven geleerd, dat gemakkelij ke bediening noodzakelijk is, wil men voorkomen dat door drukke werkzaamhe den toch enkele gewassen van de droogte te lijden hebben. Hoe een installatie, die aan deze eisen voldoet, er precies moet uitzien zal van bedrijf tot bedrijf anders zijn. HOE HAALT U DE KOSTEN ER UIT? Daarom is het zaak, tijdig advies te vra gen. Juist in droogteperioden, als veel in stallaties worden aangeschaft, blijkt het PLANNEN OM „VERSCHRIKKELIJKE SNEEUWMAN" TE VERSTRIKKEN Sir Edmund Hillary heeft de laatste hand gelegd aan zijn plannen om de on grijpbare „verschrikkelijke sneeuwman" te vangen en te onderzoeken wanneer de ge legenheid zich voordoet tijdens de expe ditie die in september naar het Hymalaya gebergte zal worden ondernomen. De sneeuwman, of yeti, is talloze keren dor expedities in het Himalaya gebergte gezien, maar verdwijnt altijd en laat niets achter dan de vrij grote voetafdrukken. Sir Edmund Hillary heeft verklaard: „Als wij hem (de sneeuwman) vinden, zul len we op hem schieten met een .202 kara bijn geladen met een injectiespuit. De spuit zal een onschadelijke vloeistof be vatten die de „sneeuwman" bewusteloos zal maken, waardoor hij onderzocht kan worden. „Wij zullen dit mysterie voor eens en voor altijd oplossen. Persoonlijk sta ik sceptisch tegenover de theorie dat de sneeuwman half mens half beest is", zei Sir Edmund. De beroemde bergbeklimmer zei dat 12 camera's met blitzlampen en sluiterdra den op trategische plaatsen zouden wor den opgesteld. „Indien de yeti een nacht dier is, zullen wij zijn foto krijgen." Op de expeditie zullen zeven Nieuw Zeelan- landers, vijf Amerikanen vijf Engelsen, 20 Sherpas en 630 koelies meegaan. Zij zullen op 12 september uit Khatmadu, Nepal, ver trekken. Behalve het zoeken naar de „verschrikkelijke sneeuwman" zal de ex peditie ook de menselijke reacties bestu deren op het leven op zeer grote hoogten tijdens lange perioden en trachten de 27.790 voet hoge Makalu, 20 mijl ten1 Oos ten van de Everest, zonder behulp van zuurstof te beklimmen. meestal onmogelijk aan alle advies aan vragen op tijd te voldoen. Hebt u bij de aanschaf op al deze pun ten gelet, dan is het toch nog verstandig het geheel nog eens te controleren. De mogelijkheid bestaat namelijk, de installa tie door het Instituut voor Landbouwtech niek en Rationalisatie te Wageningen voor een gering bedrag te laten nameten. Een mogelijkheid waarvan gelukkig in toene mende mate gebruik wordt gemaakt. Uitgerust met een goede beregeningsin stallatie hebt u de eerste stap gezet op de lange weg van omschakeling van uw be drijf tot een goed beregeningsbedrijf. Het blijkt in de praktijk dikwijls drie tot vijf jaren te duren, voor het bedrijf volledig is aangepast. De ervaringen met de be staande beregeningsbedrijven en de bere- geningsproefbedrijven zullen goede dien sten bewijzen. Met het oog hierop is het verstandig, de regeninstallatie te finan cieren met niet al te kort lopend krediet, omdat anders de latere investeringen niet mogelijk zijn zonder in ernstige aflossings moeilijkheden te raken. Probeer zeker niet de kosten te drukken door een zo goedkoop mogelijk installatie te nemen. De jaarlijkse kosten zullen dan aanmerkelijk hoger zijn dan bij aanschaf van de iets duurdere, juiste installatie. DRIE MILJOEN WONINGEN SINDS OORLOG VOLTOOID Het totale aantal huizen dat sinds de oorlog in Engeland en Wales is voltooid heeft in 1959 de drie miljoen overschreden, aldus blijkt uit het jaarverslag van het Ministerie van Huisvesting en Plaatselijk bestuur, dat dezer dagen te Londen is ver schenen. Vorig jaar werden meer dan 249.000 huizen gebouwd 8000 meer dan in 1958. Opmerkelijk was vorig jaar de toene ming van het aantal particuliere huizen dat werd gebouwd; dit aantal steeg van 124.000 in 1958 tot meer dan 146.000 in 1959. Tegen het einde van het jaar overschreed het aantal particulier gebouwde huizen de 1 miljoen. ONRUST IN NEW DELHI. In de hoofdstad van India, New Delhi, is het tot een ernstig treffen gekomen tussen duizenden Sikhs, die een de monstratie hielden voor het tot stand komen van een onafhankelijke staat Poenjaab en afdelingen van de politie, die probeerden de demonstranten uit een te drijven. Een voorstel om de Poenjaab onafhankelijkheid te ver lenen is door de regering verworpen. De foto geeft een beeld van de scher mutselingen, waaraan stokken te pas kwamen. PARIJS Onlangs is het tot het lang verwachte treffen gekomen tussen de kunstschilders van Montmartre en de „kunsthandelaren" van de butte. Er wer den enige ruiten vernield, zeven ezels braken hun poten en enige doeken en doekjes overleefden het niet. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Hiermee is het konflikt tussen de straatschilders van Montmartre en de kunsthandelaren echter akuut geworden enheel Parijs leeft mee. Wie heeft er nu de Sacré Coeur nog niet gezien? De heerlijke basiliek, die de Pa- rijzenaars na de oorlog van 1870 begonnen te bouwen omdat hun geliefde stad ge spaard was gebleven? Boven op de bult van Montmartre, doorkruist van enge straatjes, voorzien van de fraaiste verge zichten werd de basiliek en wat er rond ligt een trekpleister voor binnen- en bui tenlandse toeristen. U kent het straat beeld van nu: een .overladen Place du Terte, smalle straatjes, vol toeristen, waartussen geen auto meer kan rijden. Op iedere vijf meter een „kunstschilder" met of zonder baard, met of zonder lip stick. Deze kunstbroeders kladderen aan de lopende band en onderwijl proberen ze ook de nog natte doekjes aan de man te brengen. Tienduizenden toeristen uit alle landen ter wereld zijn al thuis gekomen met zo'n „kunstwerk". Van lieverlee rezen hier op de bult van Montmartre echter ook de kunsthandels als paddestoelen uit de bodem. Er zat zo'n trek in, dat zelfs de bakker zijn oven ver kocht en zich als „kunsthandelaar" vestig de. Slagers en twee wasserijbazen volgden zijn voorbeeld. Maar aan de toeristen die rechtstreeks van de kunstschilder kopen kan de handelaar niks meer verdienen en zodoende kwam de knuppel in het hoen derhok te liggen. Er is geen enkel wetje, dat aan schil ders het recht ontzegt om op straat te schilderen. Maarzodra ze op sraat doeken verkopen beschouwt de wet hen niet meer als kunstbroeders doch als straatventers. En daartoe heeft men een vergunning nodig. Zelfs in de vijfde repu bliek. Een handige kunsthandelaar had zulks ontdekt en hij meende hiermee de bezem gevonden te hebben om de butte schoon te vegen. Nu moet men de zaak van twee kanten willen bekijken. Een goede tien jaar gele den waren er een „slechte" tien tot twaalf straatschilders rond de basiliek. Er waren maar drie kunsthandelaren of wat daar voor door wilde gaan. Nu zitten er bij mooi en slecht weer zestig tot zeventig schilders achter hun ezels en het aantal „kunstgalerijen" is gestegen tot 23. De bittere verwijten vliegen nu heen en weer. De schilders beweren, dat de handela ren doende zijn de verkoop van schilde rijen op de butte te „monopoliseren". Er zijn inderdaad zoveel handelaren, dat de schilders geen droog brood meer kunnen verdienen. Van hun kant beweren de handelaren dat de schilders onder hun duiven schieten zonder „jachtvergunning". Voor beide re deneringen valt iets te zeggen. De eerste ronde hebben de schilders verloren. Een lid van de Parijse gemeente raad, die de zaak aansneed, heeft gedaan gekregen, dat de straatschilders inderdaad als straatventers worden beschouwd indien ze meer dan één gereed doek naast zich hebben staan. Voortaan mag er een doek je op de ezel staan, waaraan men ook moet schilderen en een ander mag (gereed) naast de ezel staan. Zodra de schilder ech ter probeert het doek te verkopen wordt hij beschouwt als straatventer, waarvoor hij speciale papieren moet aanvragen. Er is weinig kans op, dat de schilders die krijgen, omdat straatventen in Frankrijk een voorrecht is der invaliden en oorlogs slachtoffers. Toen de politie begon in te grijpen en de moed had enige doeken in beslag te ne men en bekeuringen uit te schrijven kwam het tot incidenten. De VAV-atletes mej. L. Rutten en J, M. v. Laar hebben 2e Pinksterdag deelgeno men aan de internationale atletiekwed strijden te Zwolle. Mej. Rutten moest in klasse meisjes A, na een wat haperende start, genoegen ne men met een derde plaats, echter met de bijzonder goede tijd van 12,7 sec. Vóór haar finishten de meisjes Dingshof en Huiskamp uit Zwolle welke resp. tijden noteerden van 12,6 en 12,7. De verschillen bedroegen slechts enke le centimeters. Mej. v. Laar werd op het nummer A-B dames als 4e geklasseerd. O.L.S.-ERS MAAKTEN UITSTAPJE Woensdagmorgen stonden de leer lingen van de hoogste klassen van de O.L.S. met bepakte fietsen op het schoolplein klaar voor een driedaagse schoolreis naar de jeugdherberg te Ernst gem. Epe. Onder leiding van het hoofd de school, de heer v. d. Hoeff, ging de reis via Barneveld naar het Kootwij- kerzand waar een uurtje werd gerust en gespeeld. Verder ging de reis langs Hoog Soeren naar de Echoput. Na het bezoek aan de echoput werd door de Domeinbossen gereden in de richting Vaassen-Emst. Om plm. 5 uur in de middag werd het einddoel, de jeugd herberg bereikt. Na de vrij warme zonnige dag bleek de vermoeidheid nog niet groot te zijn. Op het terrein werd nog wat gevoetbald en gehandbald. Na de gezamelijke maaltijd werd er nog wat gespeeld en na de thee naar bed, wat altijd een feest op zichzelf is. De tweede dag, aanvankelijk met regen begonnen, doch later droog, werd een bezoek gebracht aan de forellen- kwekerij van de Ned. Heide Mij. te Vaassen en vervolgens .naar het kasteel De Cannenburg. De derde dag werd de terugtocht aanvaard met onderweg enkele regen buitjes. Na hier en daar enige keren te zijn opgestoken om wat energie op te doen keerden de leerlingen om plm. half vijf in Scherpenzeel terug. MOOI SUCCES Het 14-jarige amateurzangeresje Hen- nie Vermeulen, nam dezer dagen te Utrecht deel aan de finale van een auditie voor jong talent. Zij werd ge plaatst in de hoogste afdeling en ver wierf een met lof toegekende tweede prijs. VOOR BEJAARDEN Op het gemeentelijk sportterrein aan de Willaerlaan werd zaterdagavond een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen de voetbalelftallen van de N.V. Pon te Amersfoort en Blauw-Wit van Scherpenzeel ten bate van het uitgaans- potje van de bejaarden. De uitslag was 4-4 en de opbrengst 62,05. BOERDERIJBRANDEN APRIL 1960 De hoofdinspecteur voor het Brandweer wezen van het ministerie van Binnen landse Zaken deelt mede dat in de maand april 1960 19 boerderijbranden zijn voor gekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen; drie in Friesland; één in Dren the; twee in Overijssel; drie in Gelder land; één in Zuid-Holland; één in Zeeland; vier in Noord-Brabant en drie in Limburg. De directe schade, door deze branden aangericht, wordt geraamd op 1.051.500,-. Eén van deze branden werd veroorzaakt door defecte butagasinstallatie; vijf door spelen met vuur; één door loodgieters werkzaamheden; twee door sluting; één door lekke schoorsteen; één door bliksem inslag, terwijl in acht gevallen de oor zaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 34 stuks rund vee, 140 varkens en 11 stuks klein vee om. ONBRANDBARE PYAMA'S VOOR KINDEREN Een dochtermaatschappij die door de Bradford Dyers Association is gevormd heeft een nieuw proces ontdekt voor het onbrandbaar maken van kinder- pyama's. Het British Standard Institu tion heeft reeds patent op de vinding gegeven. Op het ogenblik is de onder neming aan het experimenteren om zijn onbrandbaar materiaal te vervol maken. De maatschappij werd opgericht met het doel speurwerk te ondernemen op het gebied van onbrandbaar en heeft reeds 250.000 aan het project uitge geven. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop staande schemer lamp en bromfietsscherm. Patrimoniumlaan 108, Vee- nendaal. Te koop nieuw model kin derwagen en 4-pits gascom- foor met pannen tegen elk aannemelijk bod. Hoofdstr 84 Veenendaal. Tc koop div. merken brom fietsen o.a. Duitse victorie als nieuw 5000 gel. Pr. f 250,- M. A. v. Doorn, Utrechtse straatweg 19, Amerongen. Te koop een kruissnarige Duitse piano. Beatrixstraat 57, Veenendaal. Te koop een prima bromfiets Zandheuvelweg 6, Veenen daal. Lief en goed tehuis gezocht voor 2 leuke jonge katjes, die alleen Felix lekker vin den. Heerenstr. 68, Rhenen. Te koop aangeb. een grote zwarte hond (groenendaeler) reu. N. v. d. Haar, Leinwe- berstraat 2, Veenendaal. Te huur een ruime 4 pers. caravan voorzien van buta- gas en electr. licht. J. J. van der Gaag, Pr. Marijkelaan 41, Maurik (Geld.) Kinderkousen en sokjes, fleu rige dessins, gerenommeerde merken, paar voor paar kwaliteitsprodukten. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Te koop een prima vloer kleed. Esdoornlaan 14, Rhe nen. Geld verdienen, wie wil huis aan huis drukwerk bezor gen (als bijverdienste). Brie ven Postbus 3025, Rotterdam. Juffr. zoekt nette zit-slaap- kamer zonder kookgelegen heid in Veenendaal. Brieven onder nr. 5395 aan het bur. v. d. blad. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop i.pr.st. salontafel, dressoir, theemeubel. Schoe- man, Mulderslaan 17, Vee nendaal. Te koop een kinderwagen half Engels model. Gr. van Prinstererstraat 17, Veenen daal. Knopen, gespen en ceintuurs, een met zorg gekozen sor timent „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Groet-Camperduin aan zee, mooi vrij huis te huur 6 pers 1 zitk., 3 sl. k. keuken dou che, nog vrij 25/6 tot 16/7. P. Stam, Hereweg 289, Groet (N.H.). Inlichtingen 08385- 2332. Broek- en mouwzomen, rok ken inkorten. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Vliesvoeringen (ook in kleu ren), Sous-bras en schouder vullingen. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51 Veenendaal, Tel. 3184. „Libelle" steunkous .Elastic', 100 °/o nylon, zonder rubber, de ideale kous voor pijnlijke en vermoeide benen, maken elastieke onderkousen over bodig. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2843 van 119 voor Echte goede kaas koopt u bij Simon de Wit (vraag het uw moeder, vraag het uw vriendin, vraag het wie u maar wil) Simon de Wit is dan ook dè kaasexpert en kan daardoor deze meikaas, de beste die in Nederland te koop is, u aanbieden voor de laagste prijs die ooit werd genoemd. U kunt hiervan pro fiteren tot en met woensdag 22 juni. goudmerk margarine! goudmerk, voor deze prijs! Uiterlijk tot en met woensdag 22 junL, per pak van 50 voor UÜ van de twintig grote ronde wafeikoeken in ieder pak krijgt u er dus 8 cadeau (tot en met woensdag 22 juni). inflatiMaMMMMaaaaMaglaa* aaataaiaaaaiaaaaaaaM bij elk pakje Simon de Wit thee of doos theezakjes aaMaiat«aaMu((*at •■■•■•■■■•a In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Tel. 2015 HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL Neem nu eens Goudmerkthee of Supertheezakjes, de beste kwaliteit die er is. Maak eens een lekker macaronischoteltje. Vlug klaar en altijd welkom. 8 borden heerlijke gebonden tomatensoep met rijst. Uitstekend voor een bordje soep vóóraf. von 42 cent Komt elk ogenblik van pas. U drinkt pure gezondheid. bet Snoepje van de Week »oo' slechts 15 cent bij aankoop van 1. 4.- De Gruyter -artikelen. Deze aanbiedingen zijn geldig van 15 t/aa 21 juni I960 600615 heeft in haar filiaal te Veenendaal plaats voor een flinke (15-17 jaar) Goed loon. Prettige afwisselende werkkring. Persoonlijk aanmelden bij de chef van het filiaal Simon de Wit N.V. Hoofdstraat 93 te Veenendaal. De Directeur van Gemeentewerken Rhenen zal namens het Gemeentebestuur van Rhenen op donderdag 30 juni 1960 des voormiddags 10 uur in het openbaar aan besteden: het aanleggen en verharden van de Willibrord- weg, een gedeelte Spoorbaan weg en de Jan van Arkelweg met rioleringsaanleg, aansluitende op de bestaande riolering en een trottoir langs de oostzijde van de Achterbergsestraatweg met bij komende werken te Rhenen. Bestek en tekening vanaf heden verkrijgbaar op het bureau Gemeentewerken Rhenen 15, Restitutie 5,uitsluitend op de dag van aanbeste ding. slagerij moet uitstekend vakman zijn en in het bezit van de vakdiploma's, bekendheid met de moderne verkoop-methodes is een vereiste. Zal worden belast met beheer en leiding van deze slagerij. Brieven onder no.. 5394 aan het bureau van dit blad.

De Vallei | 1960 | | pagina 5