Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Aparte afdeling voor vrouwen bemiddeling Pas opgerichte Elsterse Middenstands vereniging heeft grootse plannen «D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Vaderdag Fa.]. F. Tak ONAFGEBROKEN STROOM VAN BELANGSTELLENDEN Avondvierdaagse in volle gang Bij toeval ontdekte ik mijn sprint- capaciteiten' WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Noord-Koreaanse troepen overschrijden de 38ste breedtegraad 34e jaargang VRIJDAG 17 JUNI 1960 Nr. 48 Uitgave: „De Gelderse Vallei'' Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU GEEFT SERVICE MET ACHTERBERG Toestemming ontvangen voor oprichting van kleuterschool RECEPTIE Ds. VAN ENK WAS GESPREK VAN VROUW TOT VROUW Petra-kerk wordt a.s. woensdagavond geopend T.V.-acteur op rijksweg verongelukt Bromfiets onder tankauto Echtpaar geschept door bromfiets MORGENMIDDAG INTOCHT IN VEENENDAAL HOOGTEPUNT AANBIEDING GESCHENK GEMEENTE STERKE BAND Een gesprek met de Veenendaalse „Fanny Blankers-Koen' „GA TRAINEN'' Ook goed burger WAARDE 10 GULDEN! 2 AS 649015 EDERVEEN Werkzaamheden rioolzuivering in volle gang ZONDAG 25 JUNI 1950: Verenigde Naties keren zich tegen agressie Rusland niet thuis RHENEN Optreden Internationale Luchtpiraten Winkelweek wordt geopend met bal lonops ti j ging CIRCA 40 LEDEN Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER I Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Eedactie: VV. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 «voorden l,—elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1.65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Sedert enige weken geeft het Gewestelijk Arbeidsbureau, wier werkzaamheden zich uitstrekken tot de gemeenten AMERONGEGN, LEERSUM, RENSWOUDE. RHENEN en VEENENDAAL, een zowel nuttige als onmisbare service in de vorm van een aparte afdeling voor vrouwenbemiddeling. Het woord zelf om schrijft eigenlijk al de opzet van deze afdeling, maar over het algemeen schijnt toch niet iedereen te weten, wat hier precies mee bedoeld wordt. Vandaar dat wy mej. Kuipers, vrouwenbemiddelaarster bij de arbeidsbureaus Veenendaal en Amersfoort, eens opgezocht hebben en haar gevraagd, waaruit de werkzaamheden van de vrouwenbemiddeling bestaan en welke voordelen er voor de werknemers en werkgevers in dit verband, aan zyn verbonden. Een dezer dagen is door het Ministerie van Onderwijs toestemming verleend tot het oprichten van een kleuterschool in Achterberg. Het ligt nu in de bedoeling deze onder te brengen in de voormalige Landbouwklas. In verband met verbou wing en inrichting van het interieur zal het nog wel enige tijd duren alvorens deze in gebruik kan worucn genomen. Mej. Kuipers, een geboren Enschedese is sinds 12 jaar werkzaam in Amers foort. Tweemaal per week op de maandag en vrijdag houdt zij in het arbeidsbureau aan de Kerkewijk zit ting en heeft voor deze waarlijk niet makkelijke functie een speciale oplei ding gevolgd, die gericht is op de ar beidsbemiddeling. Of zij van plan is voorgoed naar Vee nendaal te komen? „Dat is nog een open vraag", luidde het diplomatieke antwoord, alhoewel zij r.ioet weten dat haar vaste aanstelling bij dit gewest om meer dan een redenen toegejuicht zou worden. Al gauw schakelde deze energieke vrouw over op het doel en de werk wijze van haar afdeling. „Kijk, de vrou wenbemiddeling is alleen in het leven geroepen voor de vrouw. In onze tijd neemt het aantal werkende vrouwen De nieuwe gereformeerde kerk op de hoek Dennelaan - Kerkewijk, welke de naam Petra-kerk heeft gekregen, zal woensdag 22 juni 's avonds om half acht officieel in gebruik worden genomen. Na afloop van de plechtigheid in de kerk, is er in de grote zaal van het aangrenzende gebouw 't Trefpunt voor de genodigden gelegenheid te spreken. De overdracht geschiedt in het eerste deel van de dienst. Na een begroetings woerd van de voorzitter van ae bouwcom missie, ds. J. Overduin, volgt een toe spraak van de architect van het bouw werk, de heer D. Zuiderhoek. Voorts vindt de overdracht van de kerk aan de kerke- raad plaats en zal de voorzitter van de kerkeraad, ds. v. Enk de kerk in ontvangst nemen. Het tweede gedeelte van de avond be- satat uit een korte kerkdienst waarin ds. Overduin voorgaat. De overgang van het eerste naar het tweede deel wordt ge vormd door klokkengelui en orgelspel. Na afloop van de dienst kunnen kerk en bijgebouwen bezichtigd worden, even als op zaterdag 25 juni a.s. 's middags van 3 tot 5 uur. Op Rijksweg 12, net even buiten de ge meente Renswoude, is gisteravond om kwar over tien de bekende T.V.-acteur kwart over tien de bekende T.V.-acteur keersongeval om het leven gekomen. Het stoffelijk overschot is in Renswoude op gebaard. Een team van de Ned. Televisie Stichting had ter plaatse enkele buitenopnamen ge maakt. Toen de film klaar was stak de acteur de weg over en werd daarbij ge grepen door een met hoge snelheid rijden de personenauto vanaf de richting Arn hem. De acteur was op slag dood. Dr. Velde was bij het ongeval aanwezig. ter JONGE HENNEN VERDWENEN Dhr. V. aan de Middelbuurtseweg heeft bij de politie aangifte gedaan van de ver missing van dertig jonge hennen. Dinsdag morgen kwam V. tot de minder prettige ontdekking dat er dertig hennen verdwe nen waren en acht dood in het hok lagen. Men vermoedt dat ze door dieren ge roofd zijn. Op de markt is dinsdagavond een brom fiets door een 13-meter lange tankauto van de Shell, totaal vernield. Het gebeurde doordat de jongeman v. A. die vanaf de Hoofdstraat kwam en rechts af sloeg, de Markt op, met zijn bromfiets slipte. Het voertuig verdween onder de tank auto die juist van de Markt af kwam. De bestuurder kwam er zonder ongelukken af. Het echtpaar D. uit Veenendaal dat dins dagavond tegen elf uur op de Parallelweg aan de rechterzijde van de weg liep, is door een bromfiets geschept. De bromfietser B. kwam tenl val en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. De heer D. liep enkele verwondingen op, maar kon na behandeling van dr. Pilon huiswaarts gaan. ROODE KRUIS AFD. VEENENDAAL Mochten er vorig jaar 6 patiënten deel nemen aan een boottocht ditmaal zijn er 10 patiënten aangemeld. Ten behoeve van de uitzending van deze patiënten, die een vakantieweek doorbrengen op het hospi taalschip de J. Henri Dunant, wordt mor genavond aan de Bergweg een voetbal wedstrijd gespeeld. föetiouu&aie f ^WEKKERS voor botcre uurwerken ttWDSTP 91 VEENENDAAL \UH hand over hand toe en het is dan onze taak om als bemiddelaarster op te tre den tussen werkgever en werknemer. En deze functie moet, wil het goed zijn, door een vrouw vervuld worden. Immers een gesprek van vrouw-tot- vrouw is veel beter. Wanneer tijdens een onderhoud bijvoorbeeld de gezond heid ter sprake komt, dan wordt er tegenover een vrouw veel opener ge sproken." Ds. J. Overduin overhandigt ds. D. v. Enk de couvert met inhoud, dat een geschenk van de gemeente is. V.I.n.r. mevr. van Enk, de jubilaris en ds. Overduin. De Veenendaalse Avondvierdaagse, begunstigd door fraai wandelweer, is in volle gang. De officiële start vond woensdagavond bij de openbare school aan de Sandbrinkstraat onder vrij grote publieke belangstelling plaats. Er zijn in totaal rond 1100 deelnemers welk aantal ongeveer gelijk is aan dat van vorig jaar. Met uitzondering van Eist, zijn het alle plaatselijke verenigin gen. Tot en met vanavond zijn de afstan den 10 en 15 km. Morgen, dc laatste avond zijn deze gewijzigd in 15 en 20 km. Tegen 5 uur komen alle deelnemers op het Beukenlaantje bij de Bergweg tezamen, waar dan gelegenheid is bloe men aan te bieden. Na een korte rust zet de complete stoet zich tegen half zes in beweging om, voorafgegaan door twee plaatselijke muziekkorpsen, de in tocht in Veenendaal te houden. Vanaf de Bergweg gaat het via straten in Veenendaal-zuid en de Rembrandtlaan naar de Kerkewijk tot de Sandbrink straat waar de finish is. Zelden zal er in Veenendaal een receptie plaats gevonden hebben met zo'n grote belangstelling als gisteravond het geval was in gebouw ,,'t Trefpunt", waar de gereformeerde predikant ds. D. van Enk met zijn gezii recipieerde ter ge legenheid van zijn zilveren predikantsjubileum in de gemeente Veenendaal. Behalve een groot aantal bloemen, fruitmanden en verdere geschenken, werd de predikant en zijn echtgenote door een onafgebroken stro-jm belangstellenden gelukgewenst. Onder de talryke gasten bevonden zich dok predikanten uit Veenendaal en omgeving, bestuursleden van vakverenigir.gen, het gemeente bestuur, classispredikanten en deputaten van de provincie Utrecht. Het hoogte punt van de avond was het aanbieden van een geschenk van de kerkelijke ge meente door ds. Overduin. In zijn toespraak herinnerde ds. Over duin aan de aanvankelijke weigering van de jubilaris om een feestelijk tintje aan dit niet alledaagse jubileum te ge ven. „Wij zijn bijzonder blij dat u later van deze gedachte bent teruggekomen, want het is geen kleinigheid als je 25 jaar lang in dezelfde gemeente hebt mogen arbeiden", aldus ds. Overduin. „U kunt ervan verzekerd zijn dat er een grote schare is die u met liefde en toewijding omringd. Tussen u en de ge meente bestaat een zeer sterke band." Bij de overhandiging van het ge- .99 Vierendertig fraaie medail- les, lauwertakken en vaantjes heeft de thans 16-jarige Loes Rutten - een lang, slank en vriendelijk meisje, dat vrijwel al haar vrije tijd. besteedt aan de atletiek - sinds haar elfde jaar bijeen gelopen. Gezien haar leeftijd een respectabel aantal, waarbij nog komt dat het oostelijk kampioenschap 80 meter op haar naam staat. Overigens was het een min of meer toevallige ontdekking dat de toen elfjarige Loes zo geweldig hard icon lopen. „Ik was nog op de lagere school", zo vertelde zij, toen we haar na schooltijd aan de Rem brandtlaan opzochten. Aan de hand van een groot plakboek - alle krantenknipsels worden zorgvuldig bewaard - en met behulp van het uitstekende geheugen van haar moeder, mevr. Rutten, gaf de tweede Fanny Blankers- Koen, zoals ze wel eens genoemd wordt, een overzicht van haar steeds stijgende sportprestaties. 14 juli 1955 was het begin van haar sportcarrière. Zonder gerekend te heb ben op een of andere bijzondere pres tatie, deed de 11-jarige Loes mee aan school wedstrijden in Utrecht. Wat niemand gedacht had gebeurde, ze liep fantastisch. Voorlopig bleef het echter bij deze ene wedstrijd. In Vee nendaal werd Loes lid van een plaatse lijke gymnastiekvereniging, maar het beviel haar toch niet. Hardlopen, dat was haar ideaal. Via haar vader kwam zij in contact met mej. Van Barneveld, een VAV-atlete, die op haar beurt de VAV-trainer, de heer Henzen, inscha kelde. Deze zag de prestaties van het 14- jarige meisje eens aan en gaf haar de raad serieus te gaan trainen. Loes' ouders, die wel wisten dat atletiek een zware sport kan zijn en een niet gering uithoudingsvermogen vergt, ontvingen dit advies met gemengde gevoelens. Vragen als: zou dat niet te zwaar voor onze dochter zijn, werden meer dan eens besproken, maar van alle kanten werd beweerd dat het jonge meisje bij zondere sprintcapaciteiten bezat. (Zie verder pagina 2) schenk van de gemeente, ten dele in de vorm van goederevoor de inrichting van de woning en anderdeels in finan ciën, zei ds. Overduin: „In dit geschenk ligt het hart van de gemeente." In zijn dankwoord zei de jubilerende predikant iets te voelen van de sterke band tussen de gemeente en zijn gezin. Op de vraag van zijn collega wat hij met de enveloppe met inhoud dacht te doen, antwoordde ds. Van Enk: „Ik ga er allereerst eens vakantie van hou den", hetgeen de nodige hilariteit ver oorzaakte. Na gelukwensen van deputaten van de provincie Utrecht voor de belangen van de zending (hetgeen gepaard ging met het aanbieden van een couvert met inhoud) sprak burgemeester Bakker, in gezelschap van wethouder Van Kuyk en gemeentesecretaris Blankespoor, een kort woord. „Ik hoef niet lang te speechen, want ds. Van Enk ken ik zo goed, ook als vriend, dat hij me ook zou begrijpen als ik niets zou zeggen", was de mening van burgemeester Bakker." „Ik wil u allereerst roemen als een voortreffelijk burger. Het wordt bijzonder gewaar deerd dat u boven de vervulling van uw pastorale arbeid, ook zoveel tijd en moeite besteedt aan hen die lijden. U wordt dan ook niet alleen gewaardeerd door uw eigen gemeenteleden, maar eveneens door vrijwel alle Veenen- dalers. De grote mensenschare die hier aanwezig is, is het bewijs dat ik geen ijdele woorden spreek", aldus burge meester Bakker in zijn toespraak tot ds. Van Enk. Ds. Zwaan, sprekend namens de clas- sis-predikanten Amersfoort, bood be halve zijn gelukwensen, ook een prach tige tuinstoel aan. Tot slot sprak de voorzitter van Unitas, de heer Van Hal, die ds. Van Enk schetste als de persoon, waarvan de Chr. vakbeweging altijd de volle medewerking heeft gehad. „Het bid en werk heeft in uw leven een bijzondere plaats ingenomen." Als geschenk bood hij de jubilaris een boekenbon aan. Velen van hen, die de receptie be zochten, maakten tegelijkertijd van de gelegenheid gebruik een blik in de nieuwe kerk te werpen, die in een zee van licht baadde. Vorige week Is de Valleiriks uit gegeven by drog. Kok, Rijks straatweg 61 te Eist en niet ge vonden. De vinderspremie wordt dus weer vermeerderd met 2,50 zodat de nieuwe riks met het rode nummer TIEN GULDEN waard is. By in levering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Aan het einde van de Schras te Eder veen z\jn de werkzaamheden aan de riool- zuivering ten behoeve van het dorp Eder veen begonnen. Het betreft een transportriool, die via de Schras loopt waar het vuile rioolwater uit het dorp uitmondt in een zuiveringsin stallatie. Nu de nieuwe wijk van Ederveen gerio- leerd is en de mensen gebruik maken van waterclosets dient het vuile water te kun nen afvloeien. Men gaat nu het achterste deel van de Schras rioleren en dan het vuile water zuiveren door een zuiveringssysteem een z.g. oxydatiesloot. De installatie zelf komt op een weiland, is ongeveer 10 meter lang en 3l/t meter breed. Door de goede econo mische opzet kan een dergelijke installatie voor kleine gemeenschappen - zoals Eder veen er een is tot stand komen. Het sy steem is namelijk goedkoper dan vorige systemen. Het zuiveringssysteem is ont worpen door T.N.O. in Voorburg en verder uitgewerkt door technici van gemeente Ede. Er zijn pas 18 van dergelijke instal laties in ons land. Men hoopt het werk in een periode van drie maanden klaar te krijgen. Het werk wordt uitgevoerd door de fir ma's Bruil en Weyland uit Ede. 25 juni zal het tien jaar geleden zijn, dat de wereld werd opgeschrikt door een uitbarsting in de „koude"-oorlog. Ergens op de wereld vlamde plotseling het vuur op. Korea land door een breedtegraad verdeelt in twee machtssferen deze naam was plotseling op ieders lippen. Want op die bewuste zondag gingen de Noordkoraanse soldaten tot de aanval over. Snel rukten ze op, het zwakke Zuidkoreaanse leger bood weinig tegenstand. „Wat zal er tegen deze vredever storingen worden gedaan? Zal weer de wereld werkeloos toezien, hoe landen onder de voet worden gelopen, zoals indertijd door Hitier? Wat zal Amerika doen? Wat doet de veligheidsraad der V.N.?" Op al deze vragen moest een ant woord komen. Russen de V.N. op die manier een com munistische agressie keren? Heel wat politici hebben zich deze vragen ge steld in die spannende dagen van 1950. Amerika's president Truman ging snel tot daden over. Spoedig namen Amerikaanse vliegtuigen en oorlogs schepen aan de strijd deel en zelfs grondtroepen werden naar het bedreig de schiereiland gedirigeerd. Inmiddels was de Veiligheidsraad der V.N. bijeen gekomen. Er werd niet lang gepraat. De feiten spraken voor zichzelf. Dit was agressie van het zuiverste soort. Er werd dan ook besloten, hiertegen met de kracht van de wapenen op te treden. De leden-landen van de V.N. werd verzocht manschappen en mate riaal, nodig voor de strijd, welke nu zou volgen, te sturen. Een oppercom mando werd samengesteld. Comman dant van het internationale leger werd de befaamde Amerikaanse generaal Douglas Mac-Arthur. Hoe kan de Veiligheidsraad - keer op keer lamgelegd door het veto van Rusland - thans wel doeltrefffende maatregelen nemen? Was de Sowjet- Unie opeens niet meer tegen? Niets is minder waar, want het waren tanks van Russische makelij, waarmee de Noord-Koreanen opereerden. Nee, een andere oorzaak maakte de Veiligheids raad tot een krachtig instrument. Rus land deed niet meer mee in de V.N. Uit protest tegen het lidmaatschap van Nationalistisch China was Ruslands vertegenwoordiger weggelopen. Rus land gaf „niet thuis AFWISSELEND SUCCES Spoedig kwam de hulpverlening aan het bedreigde Zuid-Korea op gang. Dat was wel nodig ook, want reeds was een groot gedeelte van het land door de vijand bezet. Alleen een klein brug- gehoofd bij Poesan bleef nog vrij. Maar vooral Amerika zond in allerijl grote troepencontingenten. Ook andere landen verleenden hulp, ons land door het zenden van een bataljon vrijwilli gers onder leiding van luitenant-kolo nel Den Ouden, die in februari 1951 sneuvelde. Bovendien werd de torpedo jager van de Koninklijke Marine, H.M. Evertsen, naar de Koreaanse wateren gestuurd. Toen de algehele troepen macht der V.N. groot genoeg was, ging Mac Arthur op zijn eigen manier tot De familie Müller, bekende internatio nale luchtpiraten, die een tournee door ons land maken, zullen op zaterdag 18 juni en maandag 20 juni, 's avonds 8.15 uur in Rhenen optreden. Er zal een 35 meter hoge stalen mast op de uitnodigin- worden opgebouwd, waaraan de kabels be- gen van de Veiligheidsraad, en van de vestigd worden, waarop de acrobatische afwezigheid van deze „Njet"-vertegen- toren zullen worden uitgevoerd. Ook op woordiger maakten de andere leden de begane grond zullen de Müllers een gebruik om tot daden te komenartistenfamilie uit Duitsland bestaande uit Wat was de werkelijke reden van 5 jongens en 5 meisjes sensatonele staal- het wegblijven van de Sowjets, juist tjes ten beste geven, zoals een sprong per op dit moment? Waarom lieten de motor over 12 gebukt liggende mensen. De nog niet zo lang geleden opgerichte Elsterse Middenstandsvereniging (EMV) heeft in korte tijd een serie evenementen op stapel gezet, die Eist speciaal tijdens de winkelweek van 23 tot en met 30 juli, in het middelpunt der belangstelling zullen plaatsen. Om er enkele te noemen: een ballonopstijging van het bekende echtpaar Boesman, voorafgegaan door enkele kabelopstijgingen waarbij de bur gemeester verzocht is de officiële opening te verrichten, een vliegtuigdemon stratie, een vossenjacht en een film- en fotowedstrijd. Bovendien staan er nog een aantal sensationele gebeutenissen op het programma, maar hierover wilde het bestuur nog geen mededelingen doen. Kosten noch moeite zijn gespaard om de Elsterse winkelweek te doen slagen. Door de EMV zyn een groot aantal prij zen beschikbaar gesteld. Een der manie ren om hiervan in het bezit te komen is Wanneer de ballon officieel opgestegen is zal er een mysterieuze parachutist naar beneden komen. Het kopend publiek kan dan raden op welke hoogte hy uitgegooid is. Hiervoor zijn 25 winkelweekbonnen De E.M.V. telt momenteel 40 leden en is tot stand gekomen op initiatief van de hr. Joh. Drost. Bij een tweede vergadering de bonnen actie t«dens de winkelweek is een adviescommissie ingesteld en een voorlopig bestuur gevormd, waarvan deel uitmaken de heren Joh. Drost, J. Drost, J. Bosman, B. v. d. Brink en M. Lodder. Het ledental vertegenwoordigt zeventig procent van de Elsterse middenstand. In de adviescommissie hebben zitting de he ren B. Drost, W. Kosters en A. Stuyven- berg. De georganiseerde winkelweek wordt geopend op zaterdag 23 juli a.s. Het hoog tepunt hiervan is de ballonopstijging van het internationaal bekende echtpaar Boes man. Met rustig weer zullen er drie of vier keer kabelopstijgingen gemaakt worden, waarbij de ballon zich 50 tot 100 meter in het luchtruim verheft. Op een dergelijke hoogte is aan de burgemeester van Eist verzocht via een microfoon de winkelweek officieel te openen. Tijdens de vulling van de ballon een en ander vindt plaats op het voetbalveld van Musketiers t.o. Zwijnsbergen vin den er vliegtuigdemonstrties plaats door leden van de Haagse Luchtvaarclub. Aan de ballonopstijging is ook een vos senjacht verbonden en een film- en foto wedstrijd. In de winkelweek zelf zijn er ook tal van aantrekkelijke gebeurtenissen. Zo zal men 's woensdagsmiddags en 's avonds, waarschijnlijk in de Irenestraat, een markt houden. nodig, terwijl men voor iedere bestede gulden in de winkelweek een bon ont vangt. Als hoofdprijs is een wasmachine beschikbaar gesteld. Overigens wordt het programma, dat nog niet geheel definitief is vastgesteld omdat er nog enkele aanvragen lopen voor de nodige vergunningen, met nog meer evenementen uitgebreid. In een volgend nummer hopen wij hierop uitvoeriger te rug te komen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 VEENENDAAL S.E.C. Het eerste elftal van Veenendaal speelt morgenavond om 7 uur op het terrein aan de Bergweg een wedstrijd tegen S.E.C. uit Soest. De opbrengst hiervan is bestemd voor het Ned. Rode Kruis afdeling Veenendaal, zodat op een flinke belangstelling wordt gere kend. HUWELIJKSREIS De Brit- tannia, met aan boord prinses Margareth en 'de heer Tony Armstrong Jones, heeft de ste ven gewend naar Engeland en het Caraibische gebied verlaten waar zij hun huwelijksreis heb ben gemaakt. Uit de havens waar zij aan land gingen wordt gemeld: 1. Zij zijn zo bruin als choco lade. 2. Margareth is niet meer de „droevige prinses." Ztf straalt van geluk. 3. Tony straalt van goed hu meur. Hij is zeer op zijn gemak. 4. De prinses is „weg" van de sleelbands, de orkestjes van de Westindische eilanden die ca lypso's spelen op doorgezaagde olievaten. HUWELIJKSREIS (2). De kortste huwelijksreis, maar een idyllische, is gemaakt in New York door een bruidspaar dat elkaar in de ondergrondse had leren kennen. Twee jaren lang namen zij 's morgens en 's avonds dezelfde trein. Toen de directie van de metro hoor de dat dit de oorzaak van hun huwelijk was, liet zij een splinternieuw treinstel speci aal voor de trouwpartij rijden De wagon was versierd met bloemen en gevuld met bloe mengeuren (essences.) WERK. In Londen is het een uitgemaakte zaak dat de heer Tony Armstrong Jones zijn beroep van fotograaf niet weer zal opvatten. Het hof zou het niet dogen en hijzelf zou zijn relatie met het ko ningshuis beschouwen als een unfaire voorsprong opz'n voor malige collega's. Eén en ander schijnt niet te gelden voor bankzaken want hij krijgt een baan op het wisselkantoor van zijn ouders in de city van Londen. WERK (2). Mevr. Eliza beth Peabody heeft zich tot een arbeidsbureau voor huis houdelijk personeel gewend om een baan. Zij was de huis houdster van de heer Tony Armstrong Jones tot deze naar Buckingham Palace ver huisde. POPULAIR. De 2 Franse schrijvers wier boeken in 1959 het meeste vertaald zijn, zijn Jules Verne (104 vertalingen) en Simenon (83). JACQUELINE. De zange res Jacqueline Boyer (dochter van Lucienne en winnares van het songfestival 1960) ont vangt liedjes bij de vleet die door de componisten en au teurs .Jacqueline' zijn gedoopt om haar te vleien. Zij weigert ze ongezien omdat haar ver loofde Francois Lubiana, al een liedje onder haar naam in de maak heeft en zij hem de primeur gunt. SPEL. Het casino van Deauville heeft de entreeprij zen van de speelzalen verdub beld. In Le Touquet hebben de croupiers elkaar moeten bijstaan aan de speeltafels, tijdens de Pinksterdagen. Re denen: het mooie weer in de ze luxe badplaatsen aan de Normandische kust en het ver vallen van het paspoort voor Engelse toeristen. DESERTEUR. De Rus die op Fetlar, een van de uiterste Shetland-eilanden, aanspoelde stelde het vijftigtal bewoners voor de puzzel of hij een de serteur was, of een drenkeling, overboord geslagen en afge dreven van de Russische trawler die in volle zee zicht baar was. Zij dromden samen voor het huisje van de 74-ja- rige weduwe Mary Jeromson, waar hij om 6 uur in de mor gen had aangeklopt. Hete thee had hem weer wat op zijn verhaal gebracht, maar niemand kon hem verstaan. De postbode hakte de knoop door: „Hij verkiest de vrijheid en telefoneerde naar een na burig eiland, waar hogere autoriteiten zetelden. Vandaar kwamen een ambtenaar van politie en een arts gevaren. Zij namen de Rus mee en 's avonds kwam de bevestiging dat de postbode de gebaren van de Rus goed begrepen had. In Londen werd officieel bekend gemaakt dat de Rus sische zeeman Boris Kuzovlev om asyl in Groot-Brittannië had gevraagd. DESERTEURS. Twee En gelse deserteurs hebben een avontuurlijke vakantie in Frankrijk kunnen genieten dank zij hun kennis van de mode. Terwijl al hun kame raden van de opleidingsschool Sandhurst, die onlangs mee deden aan een penetratie oefening op de Normandische kust, door de Franse politie werden gearresteerd hoewel zij burgerkleding aan hadden, werden de twee gedeserteerde cadetten vier weken lang niet herkend omdat zij zich zorg vuldig aan de nieuwe Franse herenmode hielden en dus niet opvielen. Een lege dinghy op de Franse kust deed het ver moeden rijzen dat zij in Frankrijk waren, maar de door Interpol verspreide sig nalementen hadden geen re sultaat. Tot de twee jongens (20 en 21 jaar) een motorfiets stalen, de politie hen betrapte en zij opgesloten waren in Avignon. GEWAARSCHUWDE MANNEN TEL LEN VOOR TWEE. De militairen, die bestemd zijn voor uitzending naar Nieuw-Guinea worden op het ogen blik voorbereid op de lokale omstan digheden in het tropengebied. Tot die voorbereiding behoort o.m. voor de manschappen een tweedaagse cursus aan de militaire school voor preven tieve geneeskunde in Neerijnen bij Zaltbommel. Foto: een groep leden van het Nieuw-Guinea-contingent luistert naar een les over de bestrij ding van malaria, van luitenant-kolo nel dr. C. de Jong, het hoofd van de school. Wij hebben verschillende CADEAUTJES die VADER heel graag heeft o.a alle ariilce'en van Old Spice speciaal voor mannen. Hoofdstraat 106. Veenendaal, Tel. 2576 Drogist - Apoth. Ass. Alles wordt in speciaal papier verpakt

De Vallei | 1960 | | pagina 1