PAUK OOGKLEDING af/ T I P N.V. DRV CLEANING EXPRESS Firma B* Bos 1.60 0.65 1.90 2.50 2.75 HEMA v Dl adm. medewerksters SYSTEEM „SOLVENT BAD" De „Koningin onder de bloemen" 2.30 0.65 0.98 3.98 VOOR UW 3UISTE' Burgerlijke stand do>{ ufiz do jeejs uaujqy KERKDIENSTEN ^PAArSToH ELST RENSWOUDE SCHERPENZEEL OPTICIEN KERKEHÜK I7A TEL3313 - VEEHENDflflL AMERONGEN Officiële bekendmaking PFAFF NAAIMACHINEHUIS Gevonden en verloren EDERVEEN {luchtackobatieï plaktapijt ant. de ruiter Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren Marktberichten DE BETERE REINIGING VEENENDAAL PRINS BERNHARDLAAN 156 Ankommende zondag staan we dur goed veur, manne en vaaders van kindere. Dan zelle we weer verrast wurde mit een stropdas of een paar sokke, net as vlee- jaar. En dan mar net doen asof ie niet wist wat dur zou komme. Mar, 't is alle maal goed bedoeld en in stroppe heb ie ok nog een hoop verschil. Kreeg ie dur veu- rig jaar een mit een pikkeltjie dan komt dur misschien wel een mit een kriemel- tjie uit de bus en mit een kringeltjie. En dan burbij, dur zijn nog verscheije kleure te bedenke ok. Dus nooit en te nimmer zegge, elke vaa- derdag is veur mijn etzelfde, want in de zelfde artikele ken nog een hoop ver schil zitte. Driek die plaagt mijn elk jaar weer. Zoo lang as de jonges er huis uit zijn. Je krijgt niks meer, zeit ze dan, want je bint gien paa meer, mar al oopaa. En onze eige jon ges dan? trap ik dur iedere keer weer in, mar dat is niet noodig, want Driek be doelt et niet zoo kwaad. Jij bint toch ok al oomoe of hoe heet dat teugeswoordig deftig en jij komt dur toch ok nog altijd goed uit, mit moederdag. Ja, minse Driek is al jaare gien oopoe meer. Da's te auwerwets. Wij zeeje vrog- ger nog groomoe, mar dat gaat dur alle maal uit. Mar om op de vaaderdag terug te kom me. Als ik daar an denk, dan mot ik nog an die heuglike dag van vlee-jaar denke. Die zei Bram ze eige nog jaare heuge, omdat ie heelegaar verkeerd afliep. Mit een kwaaje Mijntjie en Bram had later ok ietsies de pee in. Dat kwam zoo. Mijntjie had veur Bram een fonkelnijje hoed gekocht. Een stee- vige dop mit een fijne deuk dur in ge douwd. Weeke had Mijntjie em al achter ze broek gezeete, dat ie z'n eige een nijje dop an mos schafte, mar Bram liet alles oover ze daagse pet gaan. Die hoed die die had zat 'em lekker en daarmee uit. En die paar vlekkies en dat verregende lintjie daar zouwe de minse, volges Bram, niet oplette. Mar Mijntjie docht er anderst oover. Da's een percies minsie, net as Driek trouwes. Veural zondags motte wij dur as heerties bijloope. Deur de week ken de pet dur mee deur, mar zondags is tie teboe veur ons. Dat mot de hoed dur an te pas komme. Dat staat netter. Affijn, Bram had et jaare vol kenne houwe mit dezelfde hoed. Ik denk dat ie zoo'n drie en dertig jaar oud was en Mijn tjie bromde elke zondag weer. Mar Bram zeilde dur mit z'n auwe hoed nog altijd uit, hoe of Mijntjie ok bromde. Toen was de vaderdag in zicht en Mijn tjie die docht: wacht daar heb ik nou nog nooit an gedocht, mar van 't jaar zei ik em hebbe. Mit een mooie nijje stetson. Weeke van te veure had ze de hoed al in- geslaage. Mit de auwe hoed veur de maat was ze te veld gewist en alles was in kan- ne en kruike. Veur de veurzichtigheid stopte ze de hoed vurt in 't arrichtkassie achter de vimbusse en de pannespons. Daar zou Bram em toch niet zeuke. En hij kreeg em ok niet in de gaate. En Mijn tjie sliep die nacht van zaaterdag op zon dag mar slecht. De auwe dop zat al in de vuilisbak en de fonkelnijje had ze op de groote stoel in 't veurkaamertie geleid. Dat dee ze iedere zaaterdagavond, mit Bram ze goeie blauwe pak, ze zondagse ooverhemd, sokke, broekgalge, hetzeetera. Daar zou ie de andere morge effe van op kijke, gnoof Mijntjie op die zaaterdagaa- vond en van de sesaasie viel ze pas teuge de morge in slaap, toen Bram al een uur of zes vurtgesnurkt had. Mar, hoe gaat dat. Bram is, net as ik, een netuurmins en et is of wij dat anveule, mar zondag of deur de week, wij wippe as 't mooi weer is bij 't krieke van de dag een oogie oope en dan dur uit. Dat veule wij in onze slaap gewoon an, as de zon al hoog an de heemel staat. En zoo gong et ok op die morge van vaaderdag. Om zes uur gooide Bram ze eige uit de koets. Schoot in ze beste pak, pijpie an, hoed op en hij kwam bij mijn et plaatsie opstappe. Nou, wij maakte een flinke kuier, mar geen van ons beije had- de we iets bezonders in de gaate. En Bram liep nog wel mit een nijje hoed op. Heelegaar in peniek was Mijntjie en ok Driek nog, die dur bijgesleupt was toen we thuis an kwamme. Mooie boel, zee ze, vaaderdag vandaag en ik wou jou een nijje hoed geeve. Dat meen ie niet, zee Bram, je weet da'j mijn daar een groot verdriet mee doet, want die ouwe zit lek ker en van een nijje krijg ik pijn in me kaanis. Nou, de rest ken ik verzwijge. Mijntjie was spraakeloos, want Bram had et kedoo boove op ze kaale glibber staan. Hij had et gien ins in de gaat gehad. Wat een toe stand! Daarom blijve dur van 't jaar mit vaa derdag twee vaaders veur alle zeekerheid tot acht uur op de kooi ligge: Bram en Wout Bauwkous. E.H.B.O.-ERS DEDEN EXAMEN Bij de afdeling E.H.B.O. Eist hebben de ze week een aantal personen examen ge daan voor het diploma Eerste hulp bij ongelukken, waarbij acht personen slaag den en zodoende in het bezit kwamen van het begeerde bewijs dat zij bij ongeluk ken de helpende hand kunnen bieden. De ploeg cursisten was opgeleid door Dr. S. M. v. Ommeren en enkele instructeurs van de afdeling. De examinator was Dr. Eijle uit Zeist. Na het bekend worden van de uitslag wer den de aanwzigen toegesproken en geluk gewenst door de voorzitter van de ver eniging de heer F. Roks. Do geslaagden waren: J. L. W. Berk mans; J. P. A. Hompe; M. Labu; A. J. Ne- lissen; C. J. Wijkniet; Mevr. Labu-Riet- veld; D. Hass'elaar, W. N. Stomphorst. ATTENTIE VOOR DE BEJAARDEN In Renswoude zijn nog niet alle aan meldingen binnengekomen voor de jaar lijkse autotocht voor de ouden van dagen, die op 28 juni a.s. wordt gehouden. De aandacht wordt er derhalve op ge vestigd, dat de opgaven voor deelneming thans zo spoedig mogelijk dienen te wor den gedaan. GUNNING VIER WONINGEN Het gemeentebestuur van Renswoude heeft thans wederom de bouw van 4 wo ningwetwoningen gegund aan de aanne mer S. Otte te Veenendaal. Het betreft hier een voortgezette bouw van het com plex van 14 woningen, zodat dit jaar 18 woningen aan de van Reedeweg zullen worden gebouwd. Uitslag volkstelling De uitslag van de 13e algemene volks telling in Renswoude, die van 30 mei tot en met 2 juni j.l. werd gehouden, is thans definitief bekend. In totaal z(jn er 1947 inwoners geteld, waarvan 26 alleenstaan den, terwyi bovendien 25 personen tijde lijk aanwezig waren. Het aantal woningen en boerderijen bedraagt 410; bovendien zijn er 21 andere bewoonde ruimten als noodwoningen e.d. Manlijke personen met een beroep zijn er in totaal 572, terwijl tevens 203 vrouwen en meisjes bepaalde beroepswerkzaamhe den verrichten. In het algemeen is de telling in Rens woude vrij rustig verlopen en opvallende bijzonderheden hebben zich niet voorge daan. Slechts één persoon weigerde aanvanke lijk medewerking te verlenen; een tweede teller, die daarop bezoek bracht, kon ech ter alle formulieren invullen. BEJAARDE DAME VIEL De plm. 70-jarige mevr. Van Bennekom uit Leersum reed dinsdagmiddag als be stuurster van haar bromfiets over de Burg. Rooyaardslaan alhier, toen ter hoog te van hotel Boszicht plotseling het stuur van de bromfiets brak waardoor zij kwam te vallen en op het rijwielpad bleef lig gen. Door omstanders geholpen en de in middels verschenen dr. Renken is zij per auto naar haar woning vervoerd. Behandeld als kostbaar porcelein Aan het einde van deze week zullen tienduizenden rozen in het rosarium en elders op de Floriade een gouden en rode zee van bloemen boven het frisse groen van de rozestruiken vormen. Dan is er aan de schoonheid van de Floriade een nieuw aspect toegevoegd. De bloei van de „koningin onder de bloemen" is aanleiding het licht te laten vallen op de mensen die op de internationale tuin bouwtentoonstelling met een bijna grenzeloze toewijding de rozen verzorgen „verplegen" zouden we eigenlijk moeten zeggen. Eén van die mensen is de kweker Gijs Verbeek, die de zorg op zich heeft genomen van de grote rozenkas, waarin al van maart af de prachtigste bloemen fonkelen. DE KWEEKSCHOOL Als het van rozenkweker Gijs Verbeek j En daar staan ze dan, de 3000 struiken uit Aalsmeer afhing, dan zouden er bij de j uit de kweekschool van meester Gijs Ver in- en uitgang van de 500 m'- grote rozen- beek, in alle kleuren, van wit via licht- kas op de Floriade misschien wel zoiets als gordijnen zijn aangebracht. Dat is dan een wijze om aan te duiden, dat de kost bare rozenstruiken, die er te bloeien staan, zo zorgvuldig mogelijk verzorgd moeten worden. Want kasrozen zijn voor Gijs Verbeek als kostbaar porcelein. Dit is niet zó vreemd, want de 3000 ro zenstruiken zijn nog niet in de handel ge bracht. Met de grootste zorg zijn 50 soor- rose tot wijnrood toe. Daar is de „Modern Times", een zeer bijzondere roos, met ge vlekte bladeren en een sterk intrigerende rozengeur. Een roos haast zonder doornen en met een stengel die door zijn stroom lijn de benaming van de roos waardig is. Daar is de „Emir", een dubbelkleurige roos; de „Aviora", een „welgevormde ro de roos, zoals Gijs Verbeek met een die het getuigschrift eerste klasse ten rozen in november al in de grond ge- J «n m» zet. Dat is gemakkeluk gezegd, maar wan- b()uw_ gn Plantkunde Dezelfde onder neer u even bedenkt dat op de plaatsscheiding heeft ook de (tPaulien Verbeek". waar nu de kas is opgetrokken, vroeger een oranje-gele goed-gevulde roos uit 1957, DINSDAGKOOPJES Fluitketels emaille, 2 liter inhoud eerste keus, reseda-kleur reklameprijs Drinkglazen helder glas nu slechts 6 stuks Op veelvuldig verzoek nog eenmaal: Motzakken beschermt uw dure kleding als jassen, mantels enz. 3 stuks Ook voorradig motzakken voor 5 kledingstukken, met treksluiting. Alleen dinsdag 21 juni Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 1960 bloeien.. ZIEKENFONDS LEVERANCIER 1 E.H.B.O.-NIEUWS Verleden week zaterdagmiddag heeft een jeugdige en nieuw samengestelde EHBO ploeg deel genomen aan de Juniorenwed strijd in Doorn. Mej. J. v. Toly die de Amerongse ploeg als leidster aanvoerde behaalde een tweede prijs. De ploeg ein digde op de zevende plaats. Beslist geen gekke plaats, als men bedenkt dat er 15 ploegen aan de wedstrijd deelnamen en de Amerongse ploeg in deze samenstelling voor het eerst aan een wedstrijd mee deed. Voorlopig gaat de EHBO rusten d.w.z. de oefenavonden zullen pas weer in sep tember aanvangen. Er zijn voorts nog plannen om deze zomer weer een grote buitenoefening te organiseren. Nieuwe industrie in Amerongen klinkers lagen, dan zult u begrijpen, dat het waarjn de Qudste dochter deg hui: er heel wat werk (en grond) verzet is om zes Verbeek achuien lentes telde Paulien de rozen te laten bloeien: een onderlaag i Verbeek, ze staat nu zelf in de kassen en van hoe toepasselijk Rozenburg van j kruist en oogst de rozen (en in haar vrije 4 meter en daarbovenop nog eens een i tijd borduurt zij rode rozen op een ont- xaag Aalsmeerse teelaarde zijn vrachtwa- gen voor vrachtwagen overgebracht. j t/"en dan verder de „Satisfaction..f En toen de rozen eenmaal geplant wa- een rose-kleurige, haast ouderwetse roos, ren, werd de groei van dag tot dag ge- vanwege de geur. De „Soroptimist", eens volgd, en er werd voor een kamertempe- aan Koningin Juliana aangeboden, een ratuur gezorgd van 75 graden Fahrenheit, roos, die een ereplaats heeft in de tuinen Maar omdat de bezoekers onmogelijk in van Soestdijk; en de „Bonanza n uiterst deze warmte zouden kunnen rondwande- fraai° bloem voor de leek. maar voor Gijs len, werd de laatste maanden de tempe- Verbeek „och, geen wonder ratuur steeds verlaagd, zodat de gasten zo Nee. een wonder vindt Gijs Verbeek zelf comfortabel mogelijk de. kas zullen kun- ^e ..Miracle Nu is dat ook een wonder- nen bekijken, als de rozen aan de lagere j roos> zeker sinds zij in 1958 op het wereld- temperaturen gewend zijn. 1 befaamde Internationale Rozenconcours in het Bois de Boulogne bij Parijs bekroond Maar ook de kas vraagt extra zorg, want werd met de Gouden Bagatelleprijs. In een kas in Aalsmeer is niet hetzelfde als j jun, 1958 werd deze bekroning bekend ge- een kas in Rotterdam. Een feit is, dat de maakt, gegeven na anderhalf jaar testen kassen van de Floriade het gemak van de van de roos op houdbaarheid, kleurecht- olie-stokende Rotterdammers en trouwens keid en groeikracht. ook de aanwezigheid van de haven moeten u zult, wanneer u het voorrecht hebt bij betalen met een vette aanslag aan de bui- j Qijs Verbeek in Aalsmeer thuis te komen, tenzijde. Deze aanslag moet van tijd tot tevergeefs zoeken naar gouden medailles, tijd verwijderd worden, willen de rozen j naar oorkonden, naar zilveren bekers met daarbinnen in volle fleur kunnen blijven inscriptie. Voor Gijs Verbeek zijn de kas- sen achter zijn eenvoudige woonhuis de schrijn, waar hij zijn bekroonde stukken bewaart. En de grootste waardering voor zijn werk vindt hij in de belangstelling van wie zijn kassen komt bezoeken. Dat was in het voorjaar van 1958 al: Jac. Kleiboer, die toen al bezig was, om hier en daar een zaadje uit te strooien, -om te zien hoe er een Floriade uit zou kunnen opbloeien. In deze zomer zal Gravin Moens de Fernig uit Brussel de kassen komen bezoeken; naar haar werd in 1958, ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling, een pas- gekweekte roos genoemd. In dit jaar, het jaar van de Floriade, wordt er een goud gele roos genoemd „Dr. A. J. Verhage", naar de voorzitter van de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" en algemeen voorzitter van de Floriade. Bijna vier jaar was Verbeek bezig met het kweken van zo'n nieuwe roos. EEN NIEUWE ROOS In die tijd heeft hij het zaad gewonnen en uitgezet in betonnen bakken, die, om een constante vochtigheidsgraad te be houden, bekleed zijn met plastic-vellen. Hij heeft de jonge plaiiten uitgezet, voor gesorteerd, getest op houdbaarheid en toen buiten gezet om te zien of alle eigenschap pen, die hij ontdekt had, duurzaam zouden zijn. Zoals deze roos is gekweekt, zo is het gegaan met alle rozen in de grote rozen- kas van de Floriade. V&» alle „gevonden" rozen zijn de „oogjes" geocculeerd op ro- zenstammen. Van veel van deze rozen staan reeds elders in de wereld proef- struiken te bloeien: in Baden-Baden, in Genève, Rome, Parijs, in rose-minded (Vervolg van pagina 1) Gesprek met Veenendaalse „Fanny Blankers-Koen" De eerste officiële wedstrijd liep de jonge VAV-atlete in 1957 op de 60 m. in Rhenen. Met de tijd van 8,7 sec. be reikte zij de derde plaats. Een jaar lang bleef zij bij de 60 m. ingedeeld, omdat zij vanwege haar leeftijd niet aan lan gere afstand deel mocht nemen. Tijdens deze periode preseerde zij het om de 60 m. in 7,9 sec. te lopen, eenzelfde tijd als Fanny Blankers-Koen bij een wed strijd in Engeland liep! Toen zij 15 jaar werd mocht zij aan de 80 m. deelnemen. De eerste de beste keer noteerde zij al een tijd van 10.8 en won daarmee de wedstrijd. Twee jaar lang behoorde Loes tot de besten op deze afstand en de bekroning was wel Londen, in Madrid en by verschillende het behalen van het oostelijk kam- kwekers in Amerika. De kassen op de Flo- GEMEENTE AMERONGEN SCHOUW OVER DE WEGEN Burgemeester en wethouders der gemeen te Amerongen brengen ter openbare ken nis, dat op vrijdag, 1 juli a.s. de schouw zal worden gevoerd over alle wegen in de gemeente Amerongen, welke aan hun toe zicht of beheer onderworpen zijn. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. MARTENS De secretaris, F. C. MAGENDANS VEENENDAAL Geboren: Aafje d. v. G. Vlastuin en M. M. Hoogland; Adriaan z. v. H. Jonker en F. Slingerland; Johan z. v. H. J. Vink en M. A. Th. Jacobs; Jacob z. v. D. J. Lep pers en S H. van Manen. Ondertrouwd: J. Janzen en M. P. J. van Eden; H. Pomp en P. van de Bovenkamp; J. Valkenburg en D. M. P. Westerink; H. van de Hudding eri C. Jonkers; M. de Bruin en E. A. van Wijk; H. Mark en G. Kooiker. Gehuwd: N. van den Bos en R. M. van Capelle; D. van Dijk en M. van Santen. Overleden: Engelbertha Gaasbeek, oud 87 jaar, ongeh. RENSWOUDE Geboren: Johannes Albertus z. v. A. H. Vink en J. Vink; Martina Wilhelmina d. v. A. v. d. Bovenkamp en J. v. Eist. Ondertrouwd: W. Hans, Kalkar (Dtsl.) en J. W. Vink. Gehuwd: A. Boonzaaijer, Veenendaal en J. H. van de Vliert. SCHERPENZEEL Geboren: Aleida d. v. H. Jansen en G. Snitselaar. Ondertrouwd: H. Stoter en J. Osna- brugge. RHENEN Geboren: Caroline Geertruide Christina Margaretha d. v. W. J. van Hardeveld en D. van Eden; Catharina Maria Grada d. v. J. A. G. Despomare en G. M. van Onse- len; Gracia Karin d. v. J. van Doorn en J. W. M. van Houtum; Tine d. v. G. M. van Ree en T. G. van den Berg; Mechtelina Teuntje d. v: W. van Zanten en J. van den Brandhof; Hen Hendrik Hendrikus z. v. J. Nagel en G. B. van Maanen; Richard Eduard z. v. J. L. Dijjers en W. van Wes- sum. Ondertrouwd: E. Mouthaan, Hilversum en E. David. Gehuwd: A. F. J. Voorham en J. W. van Zanten. Overleden: Alida Willemina de Rhoter, 71 jaar, wed. van W. F. Lelievelt. GEMEENTE RHENEN WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen, brengen tér openbare kennis van be langhebbenden, dat zij bij hun besluit van 31 mei 1960 voorwaardelijk vergunning hebben verleend ingevolge de wet Auto vervoer Personen aan: de heer G. B. Bijl, wonende te Rhenen, Dokter Wallerstraat 39 voor het exploiteren van 1 (één) huur auto. Ingevolge het bepaalde in artikel 55 der bovengenoemde wet staat tegen deze beschikking beroep open bij gedeputeerde staten dezer provincie binnen 30 dagen na openbaarmaking. Rhenen, 14 juni 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De wnd. secretaris, G. J. BLEUMINK AMERONGEN Geboren: Margaretha Gerritje d. v. P. H. van Malsen en G. van den Bovenkamp. August z. v. A. Bruystens en C. Rook; Jo hanna d. v. A. J. Barink en S. Boxma; Dirkje Adriana d. v. G. van Soest en A. van Soest. pioenschap te Zwolle, in de wel zeer bijzondere tijd van 10.4 sec. Bovendien vestigde zij een nieuw persoonlijk re cord op 2 augustus 1959 met de tijd Kort geleden is men op het Industrieter-j van 10 2 bÜ wedstrijden in Amsterdam, rein begonnen met de bouw van een nieuw fabriekscomplex waarin ter zijner tijd „De KANS OP TWEEDE RECORD Dit jaar is de bij vele atlet engevrees- Handelsonderneming voor Meubelindustrie de hardloopster (omdat ze weer een en bouwbedrijf", kortweg Hamebo zal jaartje ouder geworden is) op de 100 m. worden gevestigd. Hiermede is het aan- f bij de klasse Meisjes A ingedeeld. Bij tal industrieën op dit terrein gekomen op de KNAU is het namelijk zo geregeld, 7 stuks. Het nieuwe bedrijf, oorspronkelijk in Utrecht gevestigd, is importrice van syn thetische lijmen, schuurmaterialen en van machines voor deze produkten. Deze pro- dukten worden hoofdzakelijk geleverd aan meubelfabrieken, papierfabrieken, scheepswerven en de schoenindustrie. De economische ontwikkeling in Euro pa heeft deze onderneming gezamenlijk met haar voornaamste leverancier, doen besluiten een gedeelte van de eindfabri- cage naar Nederland over te brengen. De fabriek wordt gebouwd op een ter rein dat bijna 3000 vierkante meter groot is. De fabricagehal krijgt een oppervlakte van 720 vierkante meter. Voor deze hal zal het kantoor en de personeelsafdeling worden gebouwd, terwijl er op de eerste etage woonruimte is geprojecteerd. In het bedrijf zullen ongeveer een tiental man nelijke werknemers emplooi vinden. Die mast op Uw dak. alleen geschoolde T. V.- mensen kunnen u de juiste antenne adviseren, de goe de hoogte, de vereiste stand en de beste plaats hiervan bepalen. Kies niet alleen uw tele visietoestel, maar ook uw handelaar zorgvuldig. Voor goede ontvangst en blijvende service: RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 TELEFOON 579 - RHENEN ...ïlndi 1862 Kerkewijlc 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 dat meisjes boven de 18 jaar naar snel heid en beneden de 18 jaar naar leef tijd, in de diverse klassen ingedeeld worden. Wanneer Loes op het ogenblik 18 jaar zou zijn, dan zou zij, al haar prestaties in aanmerking nemende, ongetwijfeld bij de klasse damesB, op één na de hoogste klasse in ons land, ingedeeld worden. Het is echter haar leeftijd die deze indeling, waarop zij in feite vol komen recht heeft, in de weg staat. A.s. zaterdagmiddag bij de Regionale Baan wedstrijden in Ede, door haar eigen vereniging georganiseerd, gaat zij een gooi doen naar het tweede record. De beste tijd die Loes op de 100 m. tot nu toe heeft gemaakt is 12.7. Er bestaat dus een redelijke kans dat zij het Oost- Nederlandse record, dat op naam staat van Bertha Huiskamp met 12.5 zal kun nen verbeteren. (Het Olympisch en Nederl. record Dames staat op naam van mevrouw Fanny Blankers-Koen met 11.5). Als men het haar zelf vraagt zegt zij heel eenvoudig: „Ik zal mijn best aangegeven: inarw o L An n n £int riade geven dus aan de bezoekers een kijk je op het fraaiste wat in de rozencultuur denkbaar is. Gijs Verbeek gaat zelf van tijd tot tijd door de kassen met een speciaal oog voor de „oogjes" in de stengels, hier en daar plaatst hij zorgvuldig een glazen schot rond enkele rozenstruiken, om ze te be schutten tegen de tocht. Van tijd tot tijd wiedt hij wat, strooit wat kunstmest en zwavelt de kas om bladziekte te voorko men. Hopelijk werkt deze zorg aansteke lijk op de bezoeker en zal men iets leren van de wijze waarop de rozen in de huis kamer verzorgd moeten worden wil men er veel plezier van hebben: ontdoornen en ontbladeren over een halve steellengte; de steel onderaan lang schuin afsnijden; deze zover mogelijk in het water zetten, in hoge vazen dus en dan in een niet al te droge kamer zetten op een lichte plaats. In de rozenkas van de Floriade staan 3000 struiken, maar al deze struiken zijn één voor één zorgvuldig gekozen ruikers. „Och", zegt Gijs Verbeek, „leerden de Nederlanders maar eens hun hartelijkheid niet uit te drukken in de hoeveelheid ro zen, maar in de kwaliteit. Het is toch min stens zo mooi, om vijf zeer bijzondere ro zen te geven, dan een grote bos alledaag se Vijf rozen, maar dan vijf pronkstukken, zoals ze zijn grootgebracht in de kweek school van een meester uit Aalsmeer. VEENENDAAL In het tijdstip van 8 tot en met 14 juni 1960 werden aan het bureau van gemeen tepolitie te Veenendaal de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: Muntbiljet van 2,50; badhanddoek en zwembroek; badhanddoek; pop; beige da- mesportemonnaie met inhoud; bruine schoudertas; groen speelgoedbeertje; witte tas inh. portemonnaie met inh. handschoe nen en zakdoek; kettinkje met 2 sleutels; witte tas met geld; kinderzonnebril; por temonnaie met inhoud; huid; schroeven draaier; shawl met witte ondergrond; da mesportefeuille met inh.; paar witte zo merhandschoenen; rood fietsje; paar grijze zakken; gele nylon shawl; wit schoentje; zeebra vink. In dezelfde periode werden aldaar als doen. Als het weer me mee zit en de baan niet te zwaar is hoop ik aan de verwachtingen te voldoen." Ze is nog jong, zeggen de insiders. Als ze serieus blijft trainen, groeit er een topatlete uit. En trainen doet ze. Minstens drie avonden in de week wordt de al weinige vrije tijd opgeof ferd aan de spikes. Verder is het altijd vroeg naar bed (9 uur), een streng dieet en niet te vergeten studeren. Om iets te bereiken moet Loes zich vele dingen die een jong meisje nu eenmaal graag doet, ontzeggen. Maar als zij voor de zoveelste keer als eerste eindigt en langzaam maar zeker naar de top toe klimt, dan is dat de bekroning van alle inspanning en toewijding. Zwemabonnement; muiskleurige regen mantel; etui inh. vulpen- en potlood en 2 ball points; rose lap stof; teddy beer; va- cantiebonnen in omslagen; damesbril; bruine kinderschoen; witte kinderjas; ja eger kindervest; khaki kleurige regenjas; blauw jongensjas; ring met 1 of 2 sleutels; regenbroek; lichtbruine portefeuile met inhoud; 2 sierduiven, zwart met wit; jurk i. e. doos; halsketting; wieldop v. Sko da; bruin colbertjasje waarin portefeuille met rijbewijs enz. wit schoentje; zwarte damesportemonnaie inh. 12,— a 13, en zegels; bruine hond; bruine kinder schoen. RENSWOUDE Gevonden: Gouden trouwring. Verloren: Tas met herenkleding; hand pompje van motor. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET WONINGBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat de zitting van de commissie van toezicht op het wo ningbedrijf, welke gehouden zou wor den op 20 juni 1960 NIET doorgaat. Rhenen, 16 juni 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL, waarnemend secr. G. J. Bleumink. INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Voor de kinderen geboren in het jaar 1959 wordt gelegenheid gegeven, tot het ontvangen van de derde (eventueel eerste, tweede) en de vierde inenting voor de kinderen geboren in het jaar 1957 en wel: 23 juni, van 2-3 uur in de Consistorieka mer der N.H. kerk, Ederveen. De ouders worden verzocht, behalve de oproepingskaart ook het oranje inentings boekje (alleen van 1959) mede te brengen. De oproepkaarten zullen tijdig worden verzonden. Is enige dagen voor de inenting geen oproepkaart ontvangen, dan gelieve men zich te vervoegen aan de afdeling bevolking van het gemeentehuis. Voor de kinderen van andere geboortejaren, die wegens ziekte of andere geldige redenen in mei niet in de gelegenheid zijn geweest de derde injectie te halen, bestaat hier de mogelijkheid deze nu alsnog te ontvangen. b(j de bezichtiging van de acrobaten- troep Muller, die op zaterdag 18 juni en maandag 20 juni 's avonds om 8.15 uur op het Koningshof optreedt. Noord-Koreanen overschrijden 38ste breedtegraad (Vervolg van pagina 1) de aanval over. Op 15 september 1950 landden sterke afdelingen, gesteund door een machtige vloot, bij Intsjon. Nu was het weldra gedaan met de agressor. Het Noordkoreaanse leger hield practisch op te bestaan. Op 25 september werd de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel bevrijd en kort daarna veroverden de V.N.-troepen zelfs de hoofdstad van Noord-Korea, Pjong jang. Maar nu kwam er weer een keer punt in de strijd. Communistisch China verkoos niet langer werkeloos toe te zien. In november gingen talloze troe- pen „vrijwilligers" uit China tot een tegenoffensief over. Weer moest het zuiden wijken. Pjongjang en Seoel ver- I wisselden nogmaals van bezetter. In februari 1951 hernam Mac Arthur het initiatief. Wederom werd de 38ste breedtegraad bereikt. Het was echter voor de Amerikaanse generaal een doorn in het oog, dat vanuit Mand- sjoerije telkens nieuwe Chinese offen- sieve acties werden voorbereid en vliegtuigen voor aanvalsvluchten op stegen vanaf Chinees grondgebied. Mac- Arthur was dan ook sterk van mening, dat hij het recht en de vrijheid had om doelen, buiten Korea, aan te vallen. Hierdoor geraakte hij in conflict met president Truman, die de oorlog niet wilde uitbreiden. De generaal werd dan ook ontslagen en opgevolgd door gene raal Ridgeway. De gevechten sleepten zich inmiddels voort rondom de 38ste Hieronder wordt verstaan alle soorten vast tapijt die niet normaal geweven zijn en dus niet genaaid en gespannen in uw kamer gelegd worden. Het is nu nog onder te verdelen in tapijt waarvan de top ver ankerd is in rubber op plastic o.a. Tret- ford en Bonita of waarvan de gehele ve- zellaag geperst is en gedeeltelijk ook ver ankerd in rubber of plastic o.a. Ronyfelt, dan is er nog een „tufted" tapijt waarbij de polen door een doek geprikt worden en aan de onderzijde verankerd in plastic. De breedte van deze soorten is meestal 100 cm. soms 120 cm. Ook hierbij wordt de kwaliteit bepaald door de samenstcling van het garen of de vezcllaag. Laat u vooral voor deze nieuwe soorten DES KUNDIG voorlichten bij een VER TROUWD adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten breedtegraad, waarbij het in feite een oorlog werd tussen Amerika en Rood- China. Beide partijen voelden echter zo langzamerhand wel iets voor vrede. Reeds in 1951 was er sprake van een wapenstilstand. Toch werd het nog 1953 alvorens de wapens zwegen. Er werd toen bepaald, dat de bestaande front lijn de grens tussen Noord- en Zuid- Korea zou blijven. Een daad van agres sie werd afgestraft. De communistische vloedgolf gekeerd en tot staan ge bracht. De rode uitdaging werd doel treffend beantwoord. Zuid-Korea bleef vrij, maar hiervoor moest het beproef de land een zware tol betalen. Onnoe melijk veel werd vernield, het aantal slachtoffers was zeer hoog. Miljoenen vluchtelingen vormen nu nog een „ver loren generatie van daklozen". VEENENDAAL Geref. kerk Kerkewijk 9.30 en 5 uur ds. Overduin (bed. H. Avondmaal) Gerf. kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Sme- lik. Chr. Geref. kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. de Smit van Soestdijk 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Keuning 5 uur ds. de Smit van Soestdijk. Oudekerk 9.30 uur ds. J. Vermaas 5 uur ds. A. Vroegindeweij. H.D. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof 5 u. ds. L. Brasser van Voorthuizen. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroegin deweij 5 uur ds. J. Vermaas H.D. Sionskerk 9.30 uur ds. J. Fokkema van Ede 5 uur dr. H. Bout van Utrecht. Veeneind 3 uur cand. T. Lekkerkerker van Wageningen 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 u. ds. Mallan. Ned. Herv. kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart 5.30 uur ds. Peters van Dep Haag Ned. Prot. Bond Geen dienst Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst 12 uur zondagsschool 6.45 uur openluchtsa menkomst 7.30 uur verlossingssamen komst. R.K. Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis 7 uur Lof. R.K. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. v. Dijk Nieuwerkerk a. d. IJssel. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra 6.30 uur ds. Koreman. Prot. Bond 10.30 uur ds. Keja. Ger. Kerk 10 uur ds. Dee van Ede 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 6 uur ds. Lich tenberg. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Herv. Gem. 10 en 6 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst dins dag 21 juni 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. ACHTERBERG Ned. Herv. kerk 10 uur ds. de Jager (Bed. H. Avondm.) 7.30 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. Oud Ger. Gem. dinsdag 21 juni 7 uur ds. Miras van Krimpen a. d. IJssel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 6.45 uur leesdienst, donderdag 23 juni n.m. 7.30 uur ds. Mallan van Veenendaal. Oud Ger. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 7 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.15 uur ds. Feikema v. Driebergen OVERBERG Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur dhr. Meyer van Veenendaal 6.30 uur ds. de Jager van Amerongen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut (morgendienst bev. ouderlingen). Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingerberg van Ede. AMERONGEN Ingekomen: J. Poulain van Voorschoten. Vertrokken C. Douma naar Haarlem; J. van der Sluis naar Doorn. VEENENDAAL: Dr. Pilon, tel. 2481. RHENEN: Dr. Almekinders, tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. SCHERPENDERP:???? SCHERPENZEEL Aanvoer kippeeieren 800.000. Prijs 11,90- 12,25. H^nneeieren 7,50 - 9,Handel vlug. Aanvoer biggen 170 stuks. Prijs 48, 62,50 per stuk. Handel willig. De HEMA te Veenendaal vraagt enige Aangeboden wordt: een prettige werkkring en uitstekende sociale voorzieningen. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding, leeftijd en ervaring te richten aan: PAULUS POTTERSTRAAT 20, VEENENDAAL - - - SHIRT SERVICE ROKKEN, TRUIEN Q QQ VESTEN. BLOUSES W«#\/ PANTALONS 1 .00 KOLBERTS 1a50 JAPONNEN vanaf REGENJASSEN OVERHEMDEN MANTELS KOSTUUMS (incl. waterdicht)

De Vallei | 1960 | | pagina 2