PRONTO HOUTSPECIALIST Bij vissen en bij bakken... Firma A. KROUWEL veilig uit.veilig thuis VAKANTIE PLANNEN? Horlogerie Van Manen Jonge mannelijke kracht Bericht van inzet 10°/o korting Service Station „RENSWOUDE" EMPO wordt uw vriend op al uw tochtjes Varkens e.d. moeten langzamerhand verdwijnen VOORPROEFJE Gezondheid en genezing ^foeci§r TBABYPERMgg?%? fa. J. Hogendoorn Zn. D.v.d.Meijden MEISJE RIO BRAVO ARAM TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 24 JUNI 1960 Nr. 50 UIT RENSWOUDES RAADZAAL: óók de vakantie: Fiscus verstoort vakantie- genoegens van bestelwagen- bezitters De kiespijn van „Sonja" Door een ongeval zijn wij gesloten geweest normaal geopend Kapsalon B. DE RUITER Inlichtingen en demonstratie bij Prattenburg Auto verhuur KOOP Wij geven met dit warme weer vrijdagavond en zaterdag op al onze: G. v. d. POL DAMESJURKEN DAMESROKKEN DAMESBLOUSES KINDERJURKJES KINDERBLOUSES HANDIG WINKELMEISJE D. van Dijk Adverteren doet verkopen FA.F.E.YRUGTE PATRIMONIUMLAAN 55 - TEL 3520 VEENENDAAL SOLEX DE LUXE 375,— S. J. VAN WIJK WONING AUTORIJLES tï A. W. deHaas NIEUWSTE TYPE VOLKSWAGEN of VOLKSWAGENBUSJE Dorpsstraat 112, Renswoude Vergadering TROUWEN STALLING VOOR NOG ENIGE LUXE AUTO'S gevraagd BIO RHENEN JEUGD IN DE NACHT Fa. W. v. Schuppen Hoofdstr. 102, Veenendaal Tel. 2729 Door de jaren heen heeft EMPO zich een klinkende naam weten te verwerven. Men heeft zich ten doel gesteld een fiets op de markt te brengen die wat men noemt af is, zowel in het moderne als klassieke genre. U zult zich op de handen gedragen voelen ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht Maandagavond om 8 uur opende burgemeester J. A. Hosang de openbare ver gadering van de gemeenteraad van Renswoude. Afwezig met kennisgeving was de heer W. van den Brandhof. De raad kreeg in deze vergadering enkele belangrijke punten te behandelen, waarvan speciaal de varkenshouderij in de bebouwde kom bijzondere belang stelling genoot. liet voorstel van burgemeester en wethouders betrof het uit vaardigen van een verbod tot het houden van varkens, schapen, paarden, geiten, mestkalveren, pelsdieren, eenden en ganzen, zulks vanwege de grote overlast en hinder, die hierdoor voor de omwonenden wordt veroorzaakt. De heer Vermeulen AR) voerde als eerste spreker over dit onderwerp het woord. Hij was van oordeel dat dit ini tiatief van burgemeester en wethouders valt toe te juichen. Hierbij moet echter wel worden gewaakt tegen de aantas ting van het karakter van de dorpsge meenschap. Aangezien krachtens de voorgestelde bepaling b. en w. onthef fing van dit verbod kunnen verlenen, wordt hiermede aan dit college een grote bevoegdheid toegekend en daarbij dient met uiterste voorzichtigheid en wijsheid en veel overleg te worden ge werkt. Speciaal voor de aanwezige be drijven achtte hij dit van groot belang. Hij betreurde het daarom dat de voor gestelde verordening met de toelichting voor deze inwoners weinig houvast biedt. De overlast dient te worden weg genomen, doch de bestaande rechten moeten zoveel mogelijk worden ge handhaafd. Hij zou daarom graag na dere gegevens en meer concrete bijzon derheden vernemen omtrent de wijze, waarop b. en w. zich voorstellen deze verordening uit te voeren. De heer Zweers (PvdA) kon even eens met het voorstel van b. en w. mee gaan. Hij was echter tevens de mening toegedaan dat dit college ook zelf schuld heeft aan de toestand, zoals die nu is geworden. De bouw van schuur tjes bij de nieuwe woningen door de bewoners zelf, al of niet met toestem ming van b. en w., heeft dit namelijk in de hand gewerkt. Bovendien wilde hij voorstellen de betreffende bepaling enigszins te wijzigen. Het houden van varkens diende naar zijn mening niet zonder meer te worden verboden. Meer succes verwachtte hij van een bepaling die de houders van varkens verplichtte tot het maken van een gierkelder, die volledig kan worden afgesloten. De stank en hinder zullen dan verdwijnen en wellicht zullen velen terugschrikken voor de daaraan verbonden kosten. Het houden van andere genoemde dieren kan dan wel worden verboden. De voorzitter verklaarde het eens te zijn met de mening van de heer Ver meulen en dat de taak van b. en w. zeker niet eenvoudig kan worden ge noemd. Bij de toepassing dient met de nodige soepelheid te worden gewerkt, speciaal voor de bestaande bedrijven. Bepaalde richtlijnen zijn hiervoor ech ter niet te geven, daar elk geval op zichzelf dient te worden bekeken. GEVOLGEN In antwoord op de beschuldiging van Even is er een schok van afgrijzen door de wereld gegaan, toen kranten en radio's kortelings het bericht verspreid den, dat het verkeer tijdens het paas weekend in Engeland 68 doden heeft geëist. Ruim duizend weggebruikers werden - zo meldde hetzelfde bericht - ernstig gewond. En er werd nog aan toegevoegd dat het nog slechts voor lopige cijfers betrof en dat de defini tieve cijfers wel hoger zouden uitvallen. ^akanÏÏE^EN^VERKEER Was dit bericht op zichzelf al schokkend genoeg, nog meer trof in het krantebericht één zinnetje, dat in al zijn nuchterheid de ernst van de situatie zo duidelijk ty peert. „De autoriteiten van de verkeers- bonden beschouwen dit alles nog maar als een voorproefje van wat ons deze zomer te wachten staat." Nu kan men bij het lezen van deze ma cabere prognose de schouders ophalen en zeggen: dèt zullen we dan wel afwachten en bovendien, dat geldt voor Engeland en wij zijn hier in Nederland. Maar wie zo redeneert bedrijft een ge vaarlijke vorm van struisvogelpolitiek. Realiseren wij ons wel, dat voor Neder land in feite precies hetzelfde geldt? Even als trouwens voor Luxemburg, Grieken land of desnoods Massachusetts? De ver keersdood speelt zijn lugubere spel over de gehele werld. Wij zijn tegenwoordig snel geimponeerd door grote getallen. Dit is misschien wel mede de oorzaak, dat de verkeersramp zo velen onberoerd laat. Het bericht van een enkele fietser, die onder het achterwiel van een zware truck een afschuwelijke dood sterft staat in atten- tiewaarde bij de lezers ver achter in ver gelijking tot massale opstanden, branden, vliegrampen en epidemieën waarbij mel ding wordt gemaakt van tientallen slacht- offers. Berichten als die uit Engeland daarentegen laten niet na indruk te ma ken op de lezers en hen tot nadenken te stellen over dat „voorproefje". Welnu, dat voorproefje geldt ook voor Nederland en zo men wil is dat met im ponerende cijfers te illustreren. Het is een triest ervaring, dat het verkeer bij ons in de vakantiemaanden juli en augustus méér slachoffers eist dan in de overige maan den van het jaar. In 1959 werden voor de genoemde maanden 170 resp. 143 verkeers doden geteld bij een gemiddelde van maandelijks 140. Een zelfde ervaring werd opgedaan in 1958 bij een gunstiger ge middelde van 133 verkeersdoden met voor de maanden juli en augustus opvallend ho ge cijfers van 194 resp. 188 doden. Wie hieraan voorbijgaat met het zoet- houwertje „ik ben zo voorzichtig" of „ik rijd zó goed. MIJ zal niets gebeuren" en niet bereid is om op zijn (vakantie)weg extra kalmte en oplettendheid te betrach ten, moge bedenken, dat van de 68 slacht offers in Engeland er zeker velen met de zelfde gedachte hun paasreis zijn begon nen. Om nooit weer terug te keren Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. de heer Zweers deelde de voorzitter mede, dat steeds is aangedrongen op langzamerhand onhoudbaar. De konij nenhokken van het begin worden lang zamerhand stallingen voor olifanten met veel stank en ongedierte. Om hier aan paal en perk te stellen is strenger optreden noodzakelijk, vandaar het on- soepelheid bij de bouw van schuurtjes bij de nieuwe woningen, ook door de raad. Nu echter komen de minder pret tige gevolgen en de toestand wordt zo derhavige voorstel. Bovendien kan wor den overwogen om in bepaalde nood zakelijke gevallen alleen de bouw van één model uniforme schuurtjes toe te staan en geen toestemming meer te ver lenen voor allerhande bouwsels, waar bij tevens de veelal minder mooie dui venhokken zullen worden betrokken. De heer Oosterink (CHU) vermoedde, dat van de voorgestelde bouw van gier- kelders, die afdoende moeten zijn, niet veel terecht zal komen. Wethouder Wolleswinkel verklaarde, dat het zeker niet de bedoeling is om nu direct alles te verbieden. Omdat nieuwe vestigingen niet meer mogelijk zijn moet het geheel worden gezien als een uitsterfsysteem. Om te beginnen zullen derhalve vrij algemeen onthef fingen kunnen worden verleend, met bepaalde voorwaarden voor hygiëne enz. Wordt echter ernstige hinder on dervonden, dan moet de ontheffing kunnen worden ingetrokken. Wordt al leen de verplichting van een gierkelder opgelegd, dan kunnen de bewoners daaraan juist weer bepaalde rechten ontlenen, hetgeen nog erger zou zijn, dan nu met de reeds genoemde schuur tjes. Met de voorgestelde toepassing, zoals die nu door b. en w. was gegeven, kon de heer Vermeulen zich volledig ver enigen. De heer Zweers hield echter vast aan zijn voorstel om bij de var kenshouderij een gierkelder verplicht te stellen. De voorzitter deelde daarop tenslotte mede, dat het opnemen van een bepa ling met een dergelijke strekking zeer bezwaarlijk is. B. en w. kunnen echter bij de te verlenen ontheffing voor het houden van varkens een gierkelder ver plicht stellen, hoewel dit toch als een aanmerkelijke zware voorwaarde moet worden beschouwd, vooral in die ge vallen, waarin nu praktisch geen hin der wordt veroorzaakt. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad daarop tot vaststelling van de voorgestelde verbodsbepaling. HUURVERHOGING Vervolgens werd de raad voorgesteld over te gaan tot vaststelling van de vol gende huurverhogingen: de woning in het gemeentehuis van 350,65 tot 420,80 per jaar; het voor malig Tolhuis van 350,65 tot 420,80 per jaar; de woning Dorpsstraat 10 van 7,85 tot 9,45 per week; de woning Dorpsstraat 8 van ƒ9,85 tot ƒ11,85 en het bijbehorende bedrijfsgedeelte van 13,70 tot 15,80 per week. Zonder enige discussie besloot de raad tot vaststelling van de verhoogde huurprijzen. Aan de plaatselijke afdeling van de vereniging Het Groene Kruis wordt jaarlijks een gemeentelijk subsidie toe gekend. Thans werd voorgesteld het subsidie voor het jaar 1960 te bepalen op 50 °/o van de over 1959 ontvangen contributies ad 3083,of 1541,50, waarmede de raad zich kon verenigen. Daarna besloot de raad zonder hoof delijke stemming tot het verlenen van subsidie aan de Stichting voor Geeste lijke Volksgezondheid te Amersfoort, aan de Prov. Utrechtse Revalidatie- stichting en aan de Stichting Prot. Chr. Nazorg B.L.O. te Amersfoort. Vervolgens vond de vaststelling plaats van de 11e en de 12e wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1959 en de le wijziging van de begro ting voor het gemeentelijk woningbe drijf. ixxyi de huid De 4e wijziging van de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1960 betrof de verlening van een bijdrage ineens aan de vereniging Het Groene Kruis voor de inrichting van een nieuw wijk- gebouw ad 1500,alsmede de' ver lening van een krediet voor het ont werpen van plannen voor de verbete ring van de Veenweg, de Emminkhui- zerlaan, de Kooiweg en de Munniken- weg. De raad besloot zonder opmer kingen deze bedragen beschikbaar te stellen. DERDE GEMEENTEWERKMAN Krachtens de 5e wijziging van deze begroting achttx b. en w. het noodzake lijk dat wordt overgegaan tot benoe ming van een 3e gemeentewerkman, in Bestelwagenbezitters, die hun voertuig gebruiken om met familie of gezin op va kantie te gaan, maken een kwade kans vele honderden guldens extra aan belas ting te moeten betalen. Als namelijk voor zieningen zijn getroffen om in de laad ruimte van een bestelwagen personen te vervoeren, valt de auto onder de bepa ling van het verhoogde 20»/« tarief van de omzetbelasting. Het is de laatste maanden herhaaldelijk voorgekomen, dat bezitters van bestelwa gens bij terugkeer in Nederland aan de grens moeilijkheden ondervonden als zij in de laadruimte familie of gezinsleden vervoerden, voor wie enige zitplaatsen waren aangebracht. Zelft als kon worden aangetoond, dat de auto in hoofdzaak voor goederenvervoer en bestelwerk werd ge bruikt en de zitplaatsen slecht met een paar bouten of klemmen tijdelijk waren vastgezet, moest 800 tot 1000 gulden aan omzetbelasting worden betaald. De E.V.O. heeft in een brief aan het Ministerie van Financiën verzocht om op korte termijn een bevredigende oplissing te vinden voor het vraagstuk van het ver voer van gezins- en familieleden met een bestelwagen. De E.V.O. acht het begrijpelijk, dat wan neer na vaak grote financiële offers door een middenstander een bestelauto is aan geschaft, hij deze ook een enkele keer voor uitstapjes en vakanties met gezin of fami lie wil gebruiken. In dergelijke gevallen ontbreken meestal de middelen om naast de bestelwagen voor het goederenvervoer er ook nog een personenauto op na te houden. verband met de toeneming der open bare werken tengevolge de uitbreiding van het wegennet en het aantal wo ningwetwoningen en de aanleg van plantsoenstroken. Bovendien kunnen dan meer werken in eigen beheer wor den uitgevoerd, zoals het schoonmaken der schouwsloten en de reparaties van de klinkerwegen. De heer Zweers was van oordeel, dat de uitvoering in eigen beheer onvoor deliger zou zijn, en zak derhalve liever wat meer aanbestedingen. Speciaal de verbetering van wegen zou naar zijn mening door een aannemer goedkoper kunnen word enuitgevoerd. De voorzitter was het hiermede abso luut niet eens, terwijl hij de kwaliteit van het werk zoals dat nu in eigen be heer geschiedt, aanmerkelijk beter achtte. Tevens verklaarde hij dat de benoeming van een gemeentewerkman door de raad moest geschieden en dat nu alleen de goedkeuring van de raad en van Gedeputeerde Staten wordt ge vraagd voor deze uitbreiding van het raad worden gedaan. De raad besloot daarop tot vaststel ling van deze begrotingswijziging. RATTENBESTRIJDING VERPLICHT Bij het laatste agendapunt werd de raad voorgesteld over te gaan tot vast stelling van een verordening betref fende de bestrijding van ratten en mui zen. Nu deze bestrijding door middel van cumarinepoeder in de praktijk bij zonder goed voldoet en verschillende bedrijven zelfs geheel vrij van ratten zijn, wordt het noodzakelijk geacht, dat die bedrijven, die weigeren aan de be strijding mede te werken, daartoe kun nen worden gedwongen. Zodoende wordt het dan mogelijk om bepaalde gebieden volkomen ratten-vrij te ma ken. Gezien de enoi'me schade, die door Voor hel l ere Baby-huidje ratten en muizen wordt aangericht, heeft de Prov. commissie voor de rat tenbestrijding een zodanig voorstel aan de gemeentebesturen gericht. Dit voorstel gaf de raad gelegenheid tot algemene gedachtenwisseling over dit onderwerp, waarbij onder meer kwam vast te staan, dat het cumarine poeder gratis door de gemeente wordt verstrekt, terwijl een gemeentewerk man voor het uitleggen zorgt. De ver ordening werd vervolgens zonder hoof delijke stemming vastgesteld. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag informeerde de heer Oosterink (CHU) naar de moge lijkheid van aanleg van elektriciteit en waterleiding in het baarhuisje op de algemene begraafplaats. Indien des nachts van het baarhuisje gebruik moet worden gemaakt, zoals kortgeleden we derom is gebleken, brengt het ontbre ken van voldoende licht de nodige moeilijkheden met zich. De voorzitter antwoordde dat hiertoe nog niet >is overgegaan, vanwege de hoge kosten, die daaraan zijn verbon den. Het is de bedoeling dat hiermede wordt gewacht tot de bouw van een zuiveringsinstallatie achter de begraaf plaats. Deze kwestie zal echter nog nader worden bekeken. De heer Vermeulen vroeg, nu de plannen tot verbetering van diverse wegen zullen worden ontworpen, spe ciaal de aandacht voor de gevaarlijke bocht in de Emminkhuizerlaan. De voorzitter deed de toezegging, dat hier mede zo mogelijk rekening zal worden gehouden. Tevens zou de heer Vermeulen gaarne vernemen of er reeds nadere gegevens bekend zijn omtrent eventuele indu strievestiging. De voorzitter moest hier op helaas een ontkennend antwoord geven. De heer Vlastuin (SGP) wilde ten slotte graag een nadere toelichting heb ben op de bewering van de heer Ver meulen in de vorige vergadering met betrekking tot de verkrachting van de afgelegde ambtseed tijdens de wethou dersverkiezing. Naar zijn mening was deze stemming toch vrij. De heer Vermeulen gaf daarop als zijn mening te kennen, dat de beharti ging van het gemeentebelang eist, dat het college van b. en w. moet ensteunen op de meerderheid van de raad. Zoals de verkiezing in Renswoud is verlopen achtte hij dit een verkrachting van de ambtseed, door diegenen, die daaraan hebben medegewerkt. De heer Wolleswinkel antwoordde daarop, dat de laatste wethouder is ver kozen met meerderheid van stemmen, derhalve door de meerderheid van de raad. De heer Vermeulen kon het hier mede echter niet eens zijn omdat de samenstelling van het college geen juis te afspiegeling van de raad is. Derhalve had hij gesproken van verkrachting van de ambtseed, hetgeen als zijn eigen me ning is bedoeld. Ieder ander kan hier over zijn eigen mening hebben en draagt hiervoor zijn eigen verantwoor ding. WONINGEN VOOR MINDER-VALIDEN De Nederlandse Centrale Vereniging voor Gebrekkigenzorg heeft een rapport gepubliceerd over „Woningen voor min- der-validen". Aan de totstandkoming van dit werkstuk heeft ook het Prinses Bea trix Poliofonds materieel en financieel medegewerkt. In het in hoofdzaak tech nische rapport wordt uiteengezet, aan welke eisen woningen dienen te voldoen die bewoond zullen worden door mensen die in hun bewegingen op enigerlei wijze worden belemmerd als gevolg van gehe le of gedeeltelijke invaliditeit. Dit rap port is van veel belang voor allen die op enigerlei wijze van doen hebben met de huisvesting van minder-validen. De Cen trale Vereniging overweegt, het rapport in het Engels te laten vertalen, om het ook toegankelijk te maken voor buitenlanders. „Sonja", de veertien jarige wijfjesoli fant van Ouwehands Dierenpark, heeft nog steeds kiespijn. Op advies van de parkarts Dr. Gouda Quint uit Heelsum werd de hulp ingeroepen van eij specialist in de persoon van Professor Numan van de Veeartsenijschool te Utrecht. En wat wij vorige week als een onmogelijkheid beschouwden, namelijk dat „Sonja" last zou hebben van een „melktandje", dat werd nu juist precies door professor Nu man als de oorzaak aangewezen. Zo'n wisselaffaire kan bij een olifant soms wel een jaar duren. Enfin, die dik huiden doen immers alles in het groot. Wel moet „Sonja" van de professor op iets hards kauwen, net als onze peuters wanneer zij tandjes krijgen. En „Sonja" doet dat inmiddels ook wel. Haar eetlust is namelijk wat toegenomen, al blijft het hoofdzakelijk beperkt tot krui wagens vol malse slablaadjes. Maar toch gaat er tussendoor ook al een heerlijke knappende eiketak, prima voor het wis- selkiesje (bijna niet te beuren), waarvan al een stuk is afgebroken. Overigens drinkt „Sonja" weer normaal en heeft zij er ook weer aardigheid in om snoepjes en koekjes te schooieren bij de bezoekers. vanaf heden zal onze salon weer zijn met ervaren personeel brengen wij u de meest moderne kapsels in een prettige omgeving. Gortstraat 45, Veenendaal ,Tel. 3293 Benzineverbruik 1 17 Nieuweweg 155 - Tel. 2454 BOSBESSENKAARTEN verkrijgbaar zaterdag 25 juni. 1 gulden per persoon in bos 1,50. Verkrijgbaar bij G. van Velthuizen, Cuneraweg 430 en H. Verseveld, Veenendaal, Schastraat 59. Hoogstraat 28 Telefoon 2521 Veenendaal Op het kantoor van DE FRISIA WOLSPINNERIJ N.V. te Veenendaal is plaats voor een accurate leeftijd ca. 20 a 22 jaar. Bezit van Mulo diploma gewenst. Geboden wordt een interessante werk kring in de afdeling voorraad- en order administratie. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan de directie van De Frisia Wolspinnerij N.V., Postbbus 7, Veenendaal. Notaris P. W. Maris te Veenendaal bericht dat de per celen te Veenendaal aan de Vendelseweg nrs. 14 t/m 24 (even) en aan de Nieuweweg nrs. 49 t/m 69 (oneven) zijn ingezet als volgt. VENDELSEWEG nr. 14 op ƒ3.400,—; nr. 16 op 2.100,—; nr. 18 op 1.800,—; nr. 20 op 1.950,—; nr. 22 op 1.925,nr. 24 op 2.300, De percelen Vendelseweg nrs. 14 t/m 24 (even) tezamen op 19.000, NIEUWEWEG nr. 69 op ƒ4.200,de percelen Nieuweweg nrs. 49 t/m 67 (oneven) tezamen op 23.900,de percelen Nieuweweg nrs. 49 t/m 69 (oneven) tezamen op 44.500, Vendelseweg nrs. 14 t/m 24 (even) en Nieuweweg nrs. 49 t/m 69 (oneven) tezamen: niet geboden. Toeslag woensdag 29 juni a.s. om 7 uur 's avonds in hotel „De Korenbeurs" te Veenendaal. Aanvaarding bij de betaling op 1 augustus 1960 of eerder bij vroegere betaling. Bezichtiging dinsdag 28 juni a.s. van 14-16 uur. zonder chauffeur Wij verhuren o.a. VOLKSWAGEN BUSJE 1960 Samba, in 2 kleuren, met open dak en radio, 25 ct. per km, incl. benzine. Verder verhuren wij de nieuwste OPELS REKORD 1960, 18 ct. per km incl. benzine. H. v. d. Diklcenberg Valleistraat 69 Veenendaal, Tel. 3510 vw Gortstraat 49 - Veenendaal Tevens vragen wij per 1 augustus een net leeftijd 17-20 jaar, ook genegen in de huis houding te helpen. Prins Bernhardlaan 213, naast de Juliana- kerk, Veenendaal. Telefoon 2608. w3 MACH.HOVTBEWERK1NG BETIMMERINGEN Nu nog VEILIGER en nóg COMFORTABELER Komt u eens kijken bij PRINS BERNHARDLAAN 158 - VEENENDAAL TE KOOP AANGEBODEN CENTRUM RHENEN Inhoud: grote kamer met eethoek, grote woonkeu ken met bijkeuken, grote gang met flinke kelder, 2 grote en 2 kleine slaapka mers, balkon, zolder en tuin. Bouwjaar 1950. 1 okt. vrij te aanvaarden. Brie ven onder nr. 5405 aan het bureau van dit blad. in RENAULT DAUPHINE Billijke tarieven G. van Wakeren J. v. Goyenstraat 27 Tel. 2949, Veenendaal VOOR UW met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerke wijk 91, Telef. 2845 VEENENDAAL BESPREEK NOG HEDEN UW voorzien van radio en schuifdak. De wagens zijn all risk verzekerd en voorzien van bui tenlandse papieren Telefoon 08387-254 Depot Veenendaal: J. LOURENS, J. P. C. Leinweberstraat 39, Telefoon 3529 Depot Scherpenzeel: M. J. VAN ROSSUM, Glashorsterdijk 78, Telefoon 03497-583 WATERSCHAP WAGENINGEN EN EDE van het gecombineerd col lege op maandag 27 juni 1960, v.m. 11 uur, in het Waterschapshuis te Wage- ningen. Agenda: Notulen. Ingekomen stukken. Mededelingen. Voorl. vaststelling rek. 1959. Wageningen, 22 juni 1960. De watergraaf, J. J. MIJNSSEN. Hiervoor verhuren wij DE NIEUWSTE TROUWCOSTUUMS MET ALLE TOEBEHOREN Hoofdstraat 46, Veenendaal Aangeboden VAN ELST Verlaat 4, Veenendaal Telefoon 2327 voor de morgenuren tegen 18 juli MEVR. G. DE GEIT Kerkewijk 41, Veenendaal Zaterdag 25 juni 7.30 uur, zondag 26 juni 3 uur, vertoning van de span nende wildwestfilm In kleuren, met John Wayne, Dean Martin en Ricky Nelson. Een met spanning en actie geladen western, spannend en meeslepend van het eerste tot het laatste schot. Toegang 14 jaar. Zondag 26 juni, 7.30 uur, vertoning van de aangrijpende film (BLUE JEANS) In cinemascope. Met Carol Lynley en Brandon de Wilde. Jeugd in de nacht, een fel realistisch verhaal van ver loren onschuld. Toegang 18 jaar. Aan het water en in de keuken met de Philips- draag bare radio hebt u in een handom draai aardige wijs jes! Op de gras maten op het tapijt, overal gezelligheid. Blijf bij de tijd. B.v. met deze leuke zakradio met inge bouwde reiswek- ker! (f 198.-;. Wekt u met muziek of zoemer. Andere Philips portable radio's met de „stroomzuinige" transistors vanaf f 138.- LAAT U VOORLICHTEN DOOR DE E M P O-DEALER Kerkewijk 114, hoek Da Costastraat, Tel. 2563, Veenendaal (34) „Ge moet mij een ogenblik verontschuldigen. Misschien is er iets met de paarden niet in orde", zegt Aram. Hij haast zich naar buiten en even la ter staat hij tegenover Presto. „Niet hier!" fluistert deze hem toe. „Laat ons een andere plek opzoeken!" Niet voordat zij een verlaten plekje bij een der verste wallen hebben gevonden, fluistert Presto zijn heer toe: „Ik heb hem gezien! Hij is hier op de burcht! De zanger! U weet wel, de minstreel, die verdwenen was, toen wij de stalknecht half dood in de stallen vonden!" Weinig kon Aram vermoeden, dat diezelfde woorden bijna letterlijk werden herhaald in een geheel ander gedeelte van de burcht, in het werk vertrek van heer Lorca. Met gefronste wenkbrau wen luistert de burchtheer naar de boodschap van de kleine, donkere man, die hem dringend toe voegt: „Ik heb hem gezien! Hij is hier op de burcht! Aram van Barranca, de burchtheer op wiens burcht alles gebeurd is!" Het zou me niets verwonderen, of hij is hier om de zaak uit te zoeken!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1960 | | pagina 5