DE VALLEI SIMON DE WIT Avond-ULO 2.44 H.A. ROGGE ARAM MACHINES EN MENSEN Voor de Jeugd /\7fcs VRAAG EN AANBOD Het geheim van de stalknecht xxxxxxxxx De pruimeboom Overdracht de keer M. van Kooten Overname en heropening a. ULO dlpl. A met Wiskunde b. ULO A Mlddenst. dlpl. c. ULO B a. ADM. KRACHT b. JONGSTE BEDIENDE (vrl.) Bekendmaking aan het wegverkeer maakt bekend, Leerling-Verpleegsters ooooooooooooooo voor margarine-prijs Boerenkaas extra belegen 500 gr 175 Goudse kruidkaas jonge v.v. 100 gr 26 Zwitserse kaas grote strooier Gebraden gehakt blik 200 gr. 4 baiien Varkensvlees blik 200 gr Kinnebakspek 200 gr van 54 voor Grote rol beschuit s.d.w. per rol Tonic 3 flesjes samen voor Goudse Oublies 55 89 67 49 27 49 65 28 89 Complete maaltijden literblik 200 1/2 blik 125 Bami Goreng of Nasi Goreng TELEFOON 2015 - HOOFDSTRAAT 93 VEENENDAAL FEUILLETON „O." KIESPIJN Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 1 juli Tineke van Dam. 1 Nico Burgstede. 1 Anton Kappers. 1 Ina van Viegen 2 Bertie v. d. Horst. 2 Joop Spies. 2 Jan v. d. Scheur, Achterberg. 2 Jaap Lokhorst 3 Gerrit Jan Voerman. 5 Dik Overeem, Renswoude. 5 Beppie Ondersta!. 6 Piet Willemsen. 7 Wout van Manen. 7 Frea van Ommeren. 7 Anton v. d. Heuvel. 7 Rietje Reinshagen, Rhenen. Allemaal gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. Berlijn, Bern. II. Vloed, Ermelo, neef, even, zilver, Utrecht, eten, Lyon, Ararat. Vene zuela. III. Koekoek. I. Kers. II. Eist, Edam en Rolde, Staverden, Overberg, Bergen en Dalen. Alk maar. III. Molen, kolen. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen. I. Welke putters hebben geen vleu gels? II. Van deze lettergrepen kunnen 10 Nederlandse plaatsen worden ge maakt. Probeer eens of jullie ze alle tien kunt vinden. Til, nenn, zen, gel, hui, ber, den, fre, burg, li, der, ren, veen, riks, gro, zen, oord, kum, zaal, enk, dom, vrie, kum, ol, mal, burg, gen, de, sen. III. X - X - - - X - - X - - - - - - X - - - - - X - - - X - X le rij medeklinker 2e kleine, ronde vrucht 3e mannetjeskat 4e achternaam voetballer 5e 't gevraagde woord 6e deel van Overijsel 7e deel van jas of jurk 8e dunne houten stok 9e medeklinker Op de beide kruisjeslijnen komt een broep. Voor jongeren: I. Wie hoort alles maar zal nooit iets verklappen? II. Van deze 13 lettergrepen kunnen 6 dieren gemaakt worden. Wie vindt ze? tij dier li jak paard ren fant beer nijl ger ijs o hals. III. X - - een trek je aan je voet - X - een ketel kan zijn - X 'n man uit Lapland is 'n - X - 'n pentekening heet een X - - na tien komt - X - moeders moeder is - - X een zeehond of een - X - een lijkt op een hert X - - zwarte Piet draagt een Op de kruisjeslijn komt de naam van een der maanden. Bij buurman in de grote tuin, Daar staat een pruimeboom. Zwaar hangen alle takken neer, Het lijkt wel haast een droom. Ons Jaapje ziet die pruimen wel, Zo dik en zo vol sap Hij denkt als ik die pruimen had, Dan deed ik gauw haphap. Een middag is die kleine Jaap Alleen in huis gebleven. Hij denkt: Mijn pa en ma zijn weg Nu zul je wat beleven. Hij pakt dan vlug een keukenstoel En gaat er mee naar buiten Hij ziet de pruimen dik en geel Dat doet hem snel besluiten. De stoel gauw bij de schutting nu Dan klimt die Jaap er op. Nu kan hij bij de pruimeboom, Hij staat haast op z'n kop Hij plukt een hele dikke pruim, Nog één, dan nummer drie, Dat is, denkt onze kleine man De dikste die ik zie. Dan stapt hij vlug de stoel weer af En staat weer op de grond En pruim na pruim verdwijnt er dan In Jaapj es grage mond. Dan plukt hij nog een handje vol Het is een heel karwei. Hij denkt, de buurman ziet toch niets Die pruimen zijn voor mij. Maar als Jaap in z'n bedje ligt, Dan kreunt hij, keer op keer. De jongen heeft het zo benauwd, Zijn buik doet toch zo zeer. Als moeder bij zijn bedje komt, Zegt Jaapje met een snik: „Die pruimen moe, uit buurmans [tuin, Die waren veel te dik." Ondergetekende deelt hierdoor mede met ingang van 1 juli zijn zaak in Papier- Kantoorboekhandel annex Tabak, te hebben overgedragen aan Hij dankt al zijn cliënten voor het in hem gestelde ver trouwen, dat hij door de jaren heen van hen mocht genieten. Hoogachtend, B. VAN HUNNIK, Zandstraat 143, Veenendaal Ondergetekende M. van Kooten deelt hierdoor mede, dat hij de zaak in Papier- Kantoorboekhandel annex Tabak van de heer B. van Hunnik heeft overgenomen en deze zal heropenen op vrijdag 1 juli 1960 's middags om 2 uur. Hij hoopt door een goede en vlotte bediening het ver trouwen van de klanten te winnen. Hoogachtend, M. VAN KOOTEN, Zandstraat 143, Veenendaal Bezit U het ULO-diploma reeds? Maak Uw promotiekansen groter door dit diploma! In de lokalen van de Herv. ULO te Veenen daal, zal bij voldoende deelname, in sept. a.s. de opleiding beginnen voor: Leeftijd: min. 18 jaar Afgewezen kandidaten ook beneden 18 jaar. Aanmelden bij: T. v. d. KAMP, Westersingel 157, Veenendaal, Telefoon 08385-3425 OP ONS KANTOOR IS PLAATS VOOR EEN voor de loonadministratie. MULO-diploma gewenst. Ook zij die dit jaar examen afleggen kunnen solliciteren. voor eenvoudige werkzaamheden, leeftijd 15-17 jaar. Met eventuele vakantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Schriftelijke sollicitaties aan N.V. TRICOTFABRIEK „PEHAVEE", Vijgendam 13. TE KOOP (bij inschrijving) staande aan de Eindseweg te Overberg (tegenover R. Henken). De inschrijvingen zullen worden geopend op donder dag 7 juli a.s. des morgens te 11 uur in „KAMP OVER BERG" te Overberg, en kunnen tot dat moment wor den ingeleverd. DE HOOFDINGENIEUR-DIRECTEUR VAN DE RIJKSWATERSTAAT IN DE DIRECTIE GELDERLAND TE ARNHEM dat in verband met de aanleg van de nieuwe traverse te Wageningen de volgende verkeersmaatregelen wor den getroffen. 1. Van 27 juni 1960 tot 1 september 1960 zal op de bestaande Rijksweg Wageningen-Renkum (weg nr 25 van het Rijkswegenplan 1958) tussen km 5,940 en km 6,340 te Wageningen een doorgaanverbod voor het verkeer gaan de in de richting Wageningen en een inhaal- en stopverbod voor het verkeer in beide richtingen van kracht zijn. 2. Van 19 juli 1960 tot 1 september 1960 zal de onder 1 genoemde Rijksweg tussen km 5,540 en km 5,940 voor alle verkeer, uitgezonderd voetgangers, gesloten zijn. De te volgen route zal met borden worden aangegeven. Indien mogelijk zullen de maatregelen eerder worden opgeheven, indien nodig zullen zij langer worden ge handhaafd. Arnhem, 23 juni 1960 De Hoofdingenieur-Directeur voornoemd, namens deze de Hoofdingenieur A wnd. de dienst, ir. W. W. VAN HAERSMA BUMA. In de RIJKS PSYCHIATRISCHE INRICHTING te GRAVE N.Br. (inrichting voor vrouwelijke patiënten, annex gezinsverpleging) kunnen worden geplaatst enige ter opleiding voor het Staatsdiploma Ziekenverpleeg ster B. De opleiding geschiedt gratis en duurt 3 jaren. Minimum leeftijd 18 jaar. Reiskosten voor bezoek aan het ouderlijk huis worden 1 maal per 14 dagen vergoed. Vakantie 18 dagen per jaar en elke week 1 vrije dag. Schriftelijke sollicitaties en nadere inlichtingen bij de Geneesheer-Directeur. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop aangeb. z.g.a.n. kin derwagen zwart met witte bies. Buurtlaan-west 55, Vee nendaal. Te koop gevr. een tweedelig konijnenhok. Aanb. Stations straat 134, Veenendaal. Te koop „Ka-vé-co" WL hennen. J. van Ravenhorst, Polderweg 6, Veenendaal. Te koop eiken dressoir en uitschuiftafel. A. v. Ostade- laan 6, Veenendaal. Te koop 250 roeden rogge. R. v. Appeldoorn, Utr. straat weg 102, Rhenen. (35) Een ogenblik blijft Lorca nadenkend voor zich uit zitten staren, „dat moet in ieder geval voor komen worden!" mompelt hij dan. „Deze man weet teveel! Het is niet meer voldoende, hem onder een of ander voorwendsel naar Barranca terug te sturen. Hij moetgrijnzend valt de ander hem in de rede: „Ik weet het al, heer! Er komt weer werk voor Brocco!" Maar Lorca schudt het hoofd. „Neen, Brocco, gij hebt reeds teveel verknoeid! Ditmaal zal ik het zelf wel opknappen! Heeft die schildknaap gemerkt, dat ge hem herkende? Zo ja, dan moet hij verdwijnen, voor hij zijn heer op de hoogte kan brengen. Nog vermoedt Aram niets! Neem de jongen mee en laat hem ergens in het bos lopen! Hij zal toch niet in staat zijn, de weg terug te vinden en wij hebben slechts enkele dagen no dig!" Onbewust van het gevaar, dat hen beiden boven het hoofd hangt, staan Presto en Aram nog op de binnenplaats. „Ik begrijp het niet", zucht Aram. „Als Lorca en de stalknecht dezelfde zijn, dan had hij mij toch moeten herkennen! En toch het kan bijna niet anders! Maar goed, ga nu slapen, Presto! Wij kunnen weinig anders doen dan af wachten en ogen en oren openhouden." (Wordt vervolgd) Te koop 4 jonge boxers 7 weken oud en visaquarium 70 cm lang 40 cm breed, 40 cm diep. T. Hensen, A. de Gelderstraat 58, Veenendaal. Te koop gebruikte radiotoe stellen in prijzen vanaf f30,- tot 125,partij pieuwe gramofoonplaten 45 toeren, 1 salon kachel, 1 zwaar ei kenhouten hangkast 1 zwaar eikenhouten waskast. J. de Kroon, Kon. Wilhelminaweg 70, Amerongen. Tel 03434-236 Te koop nieuwe aardappelen a 0,20 per kg. E. v. Eden, Benedeneind 39, Veenendaal. Te koop prima 2e hand9 hand- en trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen Kerkewijk 17, Veenendaal. Verloren: een zilveren arm band (Zeeuwse knoop) gaan de Veenendaal-Overberg- Amerongen tegen beloning terug te bezorgen. Pr. Bern- hardlaan 86, Veenendaal. Gevraagd een nette huis houdster N.H. leeftijd 60 70 jaar. Bij bejaarde man. Brieven Postkantoor Omme ren. Te koop 11 beste biggen. H. van de Brandhof, Pr. Bern- hardlaan 244, Veenendaal. Te koop tabaksspijlen, kachel kunstmoeder, wit geëmail leerd fornuis, geëmailleerde kippenvoederbakken. Alles z.g.a.n. Vissersweg 40, Eist (U). Te koop aangeb. badgeyser z.g.a.n. en Erres stofzuiger i.pr.st. H. Zunbrink, Kon. Wilhelminaw. 84, Amerongen. Te koop prima Duits radio toestel. Klaas Katerstraat 48, Veenendaal. Te huur butagaskampeertoe- stellen. Benedeneind 1 a. Tel. 2202, Veenendaal. Voor hout, boord- en triplex naar Joh. Bos, Middellaan 89, Tel. 3196. Veenendaal. Knap uw woning op met ma terialen van Joh. Bos, Mid dellaan 89. Veenendaal. roomboter bij aankoop van elk pak S. d.W. koffie of busje S. d. W. poederkoffie. voor 38 Er Is momenteel een overvloedige aanvoer van verse roomboter. Daarom heeft Simon de Wit de „verse roomboter"-prijs gehalveerd en gebracht op 38 cent bij elke aankoop van Simon de Wit koffie* of poederkoffie. (Uiterlijk t/m 6 juli). *Het heerlijke Simon de Wit koffieassortiment Palmar dessert 176 Brasil 142 Santos roodmerk 152 Medina 120 Poederkoffie busje 175 Lekkernijen voor iedereen, voor lage prijzen heerlijk koekje zak 250 gr Zomerdrups zak 150 gr Diverse soorten heerlijke vruchten- conserven zoals b.v. ananas „Kenya" mandarijntjes e.a. uitzoeken voor Simon de Wit heeft een grote collectie maaltijden van diverse samenstel lingen. Komt u maar eens uitzoeken. literblik 149 Margarine In 500 grams blik met plastic deksel 129 In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen DOOR WESSEL SMITTER 40 „Wat scheelt er aan?" vroeg ik. Ze maakte een vreemd geluid en zei iets, maar ik kon het niet verstaan en we liepen door. Ze was opgewonden en dat kon je haar niet kwalijk nemen. Zij zag alleen maar een man zonder benen. Maar ze zag niet, dat de man knap in zijn werk was, dat hij tweemaal zo goed werkte als de man aan de andere kant van de auto, die alleen maar last van zijn benen had bij het werk. Ze wist niet, dat de ingenieurs een speciaal ver chroomd wagentje voor hem hadden ge bouwd met kogellagers en dat de voor man hem niet mocht ontslaan zonder een fiat van de veiligheidsafdeling. Ze stond er niet bij stil, dat de man het zelfde verdiende als de andere, dat hij zich, alsof zijn leven ermee gemoeid was, aan het baantje vastklampte en wist, dat, als hij wegens verzuim zonder geldige reden ontslagen werd, hij nooit meer terug zou komen. Die man zal wel gespaard hebben, hij kocht geen buitenboordmotors of oude auto's, rende niet naar bierkroegen 's avonds. Ze had gezegd: „Voor hem bestaan geen goede baantjes meer." Ze wist niet, dat, toen de man zonder benen bij de dagploeg had gewerkt, de stroom bezoekers, die door de fabriek ging, hem met open mond hadden aan gestaard. Ergens in zijn boek zegt meneer Holt: „Als de Amerikaanse arbeider ergens gebrek aan heeft, is het aan discipline. „Russ had die nooit gehad. Toen ik al die dingen zo door mijn gedachten liet gaan, begon ik mij af te vragen, wat ik tegen de man in het overplaatsingsbureau zou zeggen, als het zo ver was. We kwamen aan het ziekenhuis. Het was een vierkantig gebouw van twee verdiepingen midden op het terrein. De parterre was voor de eerste-hulp doktoren, die de kleinere ongevallen verzorgden. Boven was de operatiezaal en twee rijen kleine kamers met hoge bedden. In een lange hal met gedempt licht kwam een dokter in een mouwloos wit gewaad op ons af en de H.P. ging naar de trap terug. De dokter sprak eerst tegen mij. „Ben jij Bennie?" zei hij en duwde zijn vinger in de richting van mijn maag. „Ja", zei ik, „en dat is zijn vrouw. Vertelt u ons alsjeblieft alles." Hij keek Rita vriendelijk en zacht aan. Hij was ongeveer zo oud als haar vader. „Ik geloof, dat u al weet, dat we moesten amputeren", zei hij. „Allebei de benen?" vroeg ze. Hij knikte. „Boven de knie", zei hij. Ze draaide haar hoofd om, alsof ze niet naar zijn blote armen en handen wilde kijken. „We doen dat soort dingen niet zo graag", zei hij. „Maar soms moeten we wel. En als het toch gebeuren moet, dan maar zo gauw mogelijk. We hebben ons best gedaan u te bereiken." Tegenover ons ging een deur open en een verpleegster kwam de gang op. Toen de deur weer dicht ging, had ik het gevoel, dat hij daar achter lag, in die kamer. „Is er gevaar bij?" vroeg ik. „Niet veel", zei hij. „Wat bloedverlies natuurlijk. Maar ze brachten hem in minder dan geen tijd hier en hij heeft de constitutie van een olifant." „Laat me naar hem toegaan", zei Rita, „nu direct, alsjeblieft. Laat me naar binnen gaan." „Direct", zei hij en legde zijn hand op haar arm. „Maar u moet me beloven, dat u zich kalm houdt." „Ik beloof het u, al zou ik mijn tong moeten afbijten." En wat het amputeren betreft, hij weet het nog niet." „Hij weet het niet?" „Nog niet. Hij heeft genoeg doorge maakt voor één avond." „Hoe kon u dat voor hem verbergen?" „Hij is onder narcose geweest en heeft een paar spuitjes gehad." De verpleegster kwam de gang door. Hij sprak tegen haar. „Deze mensen mogen de patiënt zien", zei hij. En tegen ons: „Ga nu maar naar bin nen, maak het kort." De zuster deed de deur open - dezelfde deur - en we zagen Russ. Zijn gezicht was wit en zijn oude strijdlust was ver dwenen. Wij, die hem kenden, schrok ken toen we hem daar zo plat en hul peloos op een ziekenhuisbed zagen lig gen. Ik dacht, dat het onderste deel glad en leeg zou zijn, maar ze hadden de lakens opgevuld op de plaats van de benen, die er niet meer waren. Rita wierp zich voorover en bedekte zijn gezicht en zijn haar. Ze hield zijn hoofd in haar handen en kuste hem steeds weer. Korte ingehouden snikken kwamen uit haar keel en er zullen wel tranen gevallen zijn, maar er was geen geklaag of gejammer. „Ik ben zo blij, ik ben zo blij", her haalde ze. „Je ging weg", zei hij en keek haar met onrustige ogen aan, alsof hij zich iets wilde herinneren, maar het niet goed kon. Ze veegde langs haar ogen. „Maar nu ben ik weer terug, Russ", zei ze en probeerde te lachen. „Waarom ging je weg?" zei hij. „Het was zo lang „Het komt er niet op aan nu", zei ze en kuste hem op de mond en op de beide wangen. „Alles wat er nu op aan komt, is dat ik terug ben, dat ik je nooit meer alleen laat, dat ik voor je zal zorgen, altijd voor je zal zorgen." „Waar ben je blij over, je zei dat je blij was." Dat ik hier ben, Russ, dat ik je nog heb om van te houden en voor te zor gen." Toen was hij even stil en zij streek over zijn haar en fluisterde iets, wat ik niet verstaan kon. De verpleegster bleef bij de deur en ik stond bij het voeteneind van het bed en moest steeds weer naar de grote bult onder de la kens kijken, die zijn twee benen moes ten voorstellen. Het werkte op mijn ogen als een magneet. Russ stak zijn hand uit en raakte Rita's japon aan. „Je was aan het dansen", zei hij. „Ik hoopte, dat je zou komen", zei ze zacht, „ik hoopte dat je zou komen en met me dansen en me thuisbrengen, zoals vroeger." „En ik kwam niet." „Je was bij de nachtploeg", zei ze, „en dat wist ik niet." „Ik was bij de nachtploeg", herhaal de hij. „In de pletterij." En toen, voor het eerst naar het scheen, zag hij mij. Hij probeerde op zijn ellebogen omhoog te komen en zijn ogen gingen wijd open, alsof hij net wakker werd. „Bennie", zei hij, „waar was je toen ik riep? Waarom kwam je niet? Ik was in de fabriek - nu ben ik hier." Ik legde mijn hand op zijn arm. De verpleegster kwam naar voren. ..Je maakt het goed, Russ", zei ik. Kalm aan maar, ouwe jongen." „Ik maak het niet goed", schreeuwde hij. „Er is iets gebeurd. Er is een on geluk gebeurd, mijn benen zijn hele maal verlamd. Ik was op de fabriek, Bennie, met lange stukken staal in de weer, probeerde ze er in te krijgen. Het waren net slangen. Ze kwamen steeds op me af. Het was net als bij de motoren, er kwam geen eind aan en ik kon ze niet tegenhouden. En toen ge beurde er iets. Ik heb je geroepen, Ben nie, ik gilde. Waarom kwam je niet?" Rita en de zuster probeerden hem te kalmeren, maar hij duwde hen met zijn armen weg. „Ze kwamen op me af", gilde hij, „uit het donker, hun koppen gingen op en neer. Ze hielden niet op, gaven me geen kans „Kalmpjes aan", zei ik. Hij ontspande. Zijn hoofd viel op zijn kussen. „Russ", zei Rita met een stem, hees van verdriet, „ga nu niet zo te keer, alsjeblieft niet De dokter kwam aangesneld. Hij be duidde ons vlug de kamer uit te gaan. Ik nam mijn hoed van het bed. Russ zag me omdraaien om weg te gaan en begon te spreken. „Wacht even!" zei hij. „Niet weg gaan!" Het klonk alsof hij weer de oude Russ was, die geen angst had gehad om Johnson te zeggen waar het op stond; wat het was in zijn stem of in de ma nier waarop hij keek, ik weet het niet. Ik weet alleen maar, dat, terwijl hij sprak, geen van ons een spier vertrok of een woord zei. „Bennie", zei hij, „het is nu voorjaar. Ik voel de lucht die over het meer komt. In een paar dagen gaan de wilde ganzen vliegen. Het is tijd om weg te gaan. Ik weet een plek, waar de rivier een bocht maakt, waar oude bomen, es doorns en olmen, over het water han gen. Daar bouwen we een hutje met ramen, die zo wijd als deuren opengaan en maken een pad, dat naar een bron kronkelt. Zodra de eerste paardebloe men er zijn, kunnen we er heen gaan. Dan halen we haar en het kind, kleine Bennie. Ze komen wel. We moeten nu gaan en niet op een volgende crisis wachten. Ik heb de buitenboordmotor goed verpakt. Ze kunnen me in dit hol hier niet vasthouden, op mijn rug. Ik ga hier weg." Plotseling hield hij op en keek naar onze gezichten. „Wat is er", zei hij. „Jullie kijken allebei zo idioot." Rita ging haastig de kamer uit, luid snikkend. De dokter volgde en de zus- 1 ter gaf mij een teken, dat ik weg moest gaan. Russ probeerde zijn hoofd van zijn kussen op te tillen. „Bennie", zei hij, „ga je met me mee? i Dat wil ik graag weten, nu!" „Natuurlijk, Russ," zei ik. „Je kent me toch. Ik ben immers altijd bij je gebleven?" Toen ging ik ook weg en de zuster sloot de deur. EINDE. Och, och, wat heb ik toch 'n pijn Wat zou er aan het handje zijn Dacht Jumbo, de olifant In 't dierenpark van Ouwehand Voor 't overige was hij kerngezond Doch 't was misère in z'n mond Hij hield de pijn welhaast niet uit Wat baat hier nou m'n dikke huid? De oppassers, levend onder druk Verzorgden Jumbo stuk voor stuk Zoveel in hun vermogen lag Jumbo stond echt in 't beklag Hij versmaadde lekkere hapjes Was niet te porren ook voor grapjes Want Jumbo's kies bleef steeds maar [knagen Hij was ook werkelijk te beklagen Hoe 't met die kiespijn zal verlopen? Laat ons allen maar het beste hopen Mogelijk dat dierenarts Gouda Quint De juiste behandeling wel vindt Hoe het ook zij, dat Jumbo lijdt Is wel 'n oweerlegbaar feit Wij wensen hem gauw beterschap Want kiespijn is 'n handicap Zowel voor mens als olifant Geen tandarts helpt zo'n logge klant Al zal Jumbo reuze dankbaar zijn Degeen, die hem verlost van pijn Hopelijk horen we ter zijner tijd Onze Jumbo is z'n kiespijn kwijt. J. M. BANANENPASTA Er zijn mensen die gesneden bananen- schijfjes op hun brood eten. Om hieraan tegemoet te komen is men in Engeland op de markt verschenen met bananen- pasta, gewoon in jampotje verpakt. Voor broodbesmering zou het zich uitstekend lenen. ZON. Picasso bezit reeds een behuizing aan de Rivièra en heeft zelfs geen zin om die te verlaten om de opening van de tentoonstelling te Londen - waar vijftig van zijn doeken uit zijn „blau we periode" komen te hangen - bij te wonen. Want, zegt hij, in Londen is te weinig zon.

De Vallei | 1960 | | pagina 6