PAUK 1 Behoud en schoonheid der tanden Tl P N.U. DRY CLEANING EXPRESS o-9o mpoNNEN_, 1.60 veenendaal paATSTOH UouC8(i „HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK" Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ARAM SYSTEEM „SOLVENT BAD" 0 65 PANAlONi oliJ 2.75 prins bernhardlaan 156 RENSWOUDE AMERONGEN Geslaagden Chr. Lyceum Gevonden en verloren SCHERPENZEEL DINSDAGKOOPJES Sauskom 0.39 Wasknijpers Melkkoker ONS NIEUWE FEUILLETON Conflicten 0111 Carla KERKEWÜK 17*-TEL: 3313-VEENENDAAL Ingekomen en vertrokken Marktberichten Zondagsdienst doktoren Cöop. Boerenleenbank „AMERONGEN-LEERSUM" DE BANK VOOR IEDEREEN!! ooooooooooooooo Het geheim van de stalknecht EDERVEEN GORDIJNSTOF ANT. DE RUITER Eerlik gezeid vin ik et dur mit die verkeerslichte an et spoor niet simpel der op geworde. Meest van ted staat alles stil, zee Driek en nou ken je dur om lache en zegge: och wat weet zoo'n vrouwmins nou van verkeer, mar dur zit toch een hoop waarheid in. Jewel, et is allemaal veur de goeie zaak ,de veiligheid van et verkeer, mar ik zou toch niet graag wille, dat dur nog veul meer van die lichies worde geplant, want dan gaat in de eerste pluts veur mijn de aarigheid dur van af en in de tweede plek geloof ik dan, dat et de minse te makkelik wordt ge maakt. As ie ooveral mar waarschou- winge neer gaat zette en alles de weg gebruikers, zooals die pieraate dan megge heete, veur gaat kouwe mit stop lichte en knipperbolle dan lette de min se uit dur eige heelegaar nerges meer op. Zoo kalmpies an zitte we in 't Veen al aardig in de verkeersburde, mit aller hande plaatjies dur op. Hier mag ie een straat niet inrijje, daar mag ie an de eene kant niet wachte, op een andere plek an de andere kant weer niet stop- pe. Ik veur mijn vin et ok wel es op z'n pltuts as bee en wee zegge, dat dur mar es een bortie achterweeges mot blijve. Je ken dur ok teveul van hebbe. Net as van varkes in de bebouwing. Ik heb magge leeze, dat ze ok in Rens- wou de krulstarte al uit de bebouwde kom wille jaage. Net as in et Veen, want dat was hier al een poossie zoo. Hier mag ie, meen ik, alleenig nog mar op vergunning een keu houwe. Een ke- naariepiet, dat ken nog zonder offesjeel pompiertie en een knijn ok nog, mar een keu, nee. As ze in de Groep en in et Achterberg nou ok nog zukke bepaalinge gaan maake dan ken ik me stukkie vet spek van de winter in de boerekool wel af- schrijve. Dan zei een keu zoo zuugies an nog tot de zeldzaame beeste komme te behoore, die je alleenig nog in diere- parke teuge komt. En veurloopig nog bij Bram, want die heb een vergunnin- kie veur ze twee spekbuikies op de kop weete te tikke. Feitelik verdient ie et niet, dat ie varkes mag houwe, want hij kekt niet zoo krek. Mar ja, wat doe je as een goeie buur, je maakt dur niet zoo gauw bezwaar teuge, al mot je dan de neus wel es dichtknijpe. Nou ik et toch oover dichtknijpe heb, ik wil nog effies op die verkeerslichte terug komme. De plisie knijpt nou gien oogies meer dicht as dur foute worde gemaakt. Vier daage hebbe we gehad om de kneepies te leere en van nou af an wordt dur van uit gegaan, dat we allemaal opgevoed zijn. En veur de- geene die et nou nog niet weete, wil ik effies veur verkeersmeester speule. Rood is stoppe, greun beteekent deur- rijje (al krijg ie dan gien bon as ie toe vallig ok stil gaat staan) en bij geel achtig oranje ken ie ok mar beeter stoppe. Ja, jelui lache daar messchien om, mar et is goed om et hier nog es te zegge, want dur bin persoone, die daar nog niet achter zijn. Ik heb jelui toch al es verteld van dat mannegie, dat, toen wij pas het stadse veurrecht van stoplichte hadde, gewoon deurree toen de heele toestand op vuurrood sting te brande. Hij wier op ze vessie getikt deur een diender en weet jie wat ie zee: Man, hij staat toch ok op greun! Wel nee, zee die diender mit de noodige die- ploomaa's: rood brandt toch. Och, zee et mannegie toen weer, mot ie persee brande, ik wou al zegge, dur zit toch ok greun an de paal. Mar as et mot brande, dan verandert de zaak Daar zouwe et veur van de week weer mee kenne doen. Mar ik wou jelui toch nog effies zegge, dat ik morgen- aavund present bin bij de gommelestiek Mit me gevolg, Driek en Bram en Mijnt jie. Daar bin we iedere keer nog naar gaan kijke. We hebbe op dat ge bied een prachtvereeniging en dat wille we niet greeg misse. Dur doen dur weer heel wat mee, heb ik geleeze. Ik hoop wel, dat et mooi weer is. Ok al veur die sportminse. Want je ken dur van op an as et reegent dan zie daar gien Blauwkous. geslaagd Voor het te Den Haag gehouden examen Gemeentefinanciën, tweede gedeelte slaag de de heer J. Reinders, ambtenaar op de gemeentesecretarie alhier. waterpolo vzc 2 verloor van polar bears De indeling van de diverse zeventallen van de Veenendaalse Zwemclub komt in de uitslagen tot uitdrukking. VZC 2 moest woensdagavond het loodje leggen tegen Polar Bears 3 uit Ede met 7-1. Weliswaar verschenen de Edenaren met een sterker zevental in het water dan in Veenendaal en had VCZ twee invallers in de gelede ren. Toch waren de Polar Bears sterker, zeker toen één der VZC-spelers wegens kramp het water verliet. PB speelde rustig met zeven man door. Tot de rust ging het aardig en de stand was toen 3-1. Ook VZC 3 met veel invallers moest het onderspit delven en wel tegen Woest- duin 1. Ondanks het minder goede spel van Woestduin werd het 4-10. De adspiranten van VZC speelden ge lijk (4-4) tegen Vahalis (Tiel), na een 3-0 achterstand met de rust te hebben inge lopen. waterpolo voor de komende week VZC 1 gaat eerst hedenavond naar Nij megen voor de uitwedstrijd tegen NZC '21 1. Het zal er voor VCZ om spannen. Koo- men en H. v. d. Loosdrecht zullen niet van de partij zijn. Rompes en van Dijk nemen hun plaatsen in. In „Bergbad" speelt VCZ 1 a.s. woens-1 dagavond tegen Neptunus (Zutphen), een van de weinig zwakkere ploegen in het nogal sterke milieu. De wedstrijd begint om kwart over acht. VZC 2 speelt diezelfde avond in „Berg- bad" tegen DKR 2 uit Utrecht, een ploeg die als in dezelfde opstelling wordt uitge komen, weinig te betekennen heeft in de reserve derde klasse. Donderdagavond a.s. ontvangen de adspi ranten in „Bergbad" de Forellen uit Rhe- nen en VZC 3 het Amersfoortse Sedna 2. De dames moeten op die avond naar Utrecht voor de wedstrijd fegen Wils kracht 1. BENOEMING Mej. A. van den Brandhof is voor halve dagen benoemd tot typiste ter ge meentesecretarie van Renswoude. Deze benoeming gaat in op 1 juli. GROTE RAVAGE NA AANRIJDING In de nacht van dinsdag op woensdag j.l. is een vrachtwagen met aanhanger op de Utrechtseweg te Renswoude te gen een boom gereden en flink bescha digd. Mede doordat deze auto geladen was met lege melkbussen ontstond hier door een grote ravage, die echter weer snel kon worden opgeruimd. De oor zaak van dit ongeval moet waarschijn lijk worden gezocht in vermoeidheid van de chauffeur, die daardoor niet vol doende aandacht aan de besturing heeft geschonken. De bestuurder kwam ove rigens met de schrik vrij. De rijkspolitie van de post Rens woude maakte proces-verbaal op. geslaagd Voor het diploma Gymnasium A slaagde dezer dagen Inge Nannings, leerlinge van het Reviu8 Lyceum te Doorn. Deze jonge dame heeft bovendien een beurs gewon nen, waarmee zij een jaar in Amerika gaat studeren. BROMFIETS IN BESLAG GENOMEN De politie heeft een bromfiets in be slag genomen van een knaap die de leeftijd van 16 jaar nog niet had be reikt. Hij kan deze terughalen zodra hij gerechtigd is de bromfiets te be rijden. veenendaal—militairen Een elftal van de Huzaren van Boreel speelt woensdag 6 Juli a.s. een wedstrijd tegen Veenendaal 1 op het terrein aan de Bergweg. Voor het toelatingsexamen aan het Chr. Lyceum te Veenendaal slaagden de navolgende kandidaten. Uit Veenendaal: Diny Anbeek, Roel Augusteijn, Netty van der Berg, Dik Boers, Gert van de Bovenkamp, Jacquline Diepeveen, Mar- ja Dijkstra, Aart van Eden, Marjanne van Erk, Douwe van Essen, Nanny de Geit, Tiny Greve, Rick van Harn, Jan van de Heuvel, Aafke Hoevens, Guus van der Hoog, Haiko Huttenga, Bettie Jansen, Jan de Kleuver, Marinus de Kleuver, Ria de Kleuver, Jan Kranen burg, Henk van Leeuwen, Dik Leppers, Frank van Manen, Henk van Manen, Jaap van der Molen, Adrie Nekeman, Hans Noteboom, Adri Overeem, Hans Rademaker, Leny Remmerden, Rijk v. Rotterdam, Dick Schoonderbeek, Ansje van Schuppen, Ineke van Schuppen, Peter Smit, Piet van Soest, Kobi van Stempvoort, Kees van Stokkum, Ineke van Stuijvenberg, Freddy Takken, Ri chard Trouerbach, Dicky Valkenburg, Tineke Verwoert, Coby de Vries, Jan Vroon, Bert van de Weerd, Jaap van de Weerdhof, Geertje van Zanten, Gerrit Zweeris, Ellie de Fluiter. LTit Rh'enen: Kees Baars, Ad Bovenschen, Hans Jansen, Marijke Kijne, Wout van Laar, Erich Lentze, Han van Os, Mieke Tref fers, Mees Veldhuizen, Coen van Vie- gen, Idi van Wijk. Uit Wageningen: Bas Lourens, Frank van der Meulen, Koos Woldring. Uit Ederveen: Arie van den Brink, Jan van Donke laar, Evert van Ginkel, Herman Hen driks, Teus Lagerweij, Liesbeth Rutten- berg, Jan Snetselaar. Uit De Klomp: Hans Schimmel. Uit Renswoude: Elly de Fluiter, Jeannet Molenaar, Rita van Rheenen, Jan Wolleswinkel. Uit Scherpenzeel: Theo Bakker, Aart Jan van Ginkel, Henriëtte Inkenhaag, Pim Klootwijk, Jacqueline Konijn, Hanneke van der Pol, Gerard Reussink, Jan van Rootse- laar, André Stuivenberg, Dineke Ver meulen. Uit Woudenberg: Henk de Kruif. Dertien kandidaten werden afge wezen. veenendaal In het tijdvak van 23 tot en met 28 juni 1960 werden aan het bureau van gemeen tepolitie te Veenendaal de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: Zwarte portemonnaie met inhoud; bad handdoek en blauwe zwembroek; brom- fietsger.schap; herenhorloge met stalen armband; geel zwarte badpak en gekleur de baddoek; broche; witte baddoek en bl. zwembroek; zonnebril; colbertjas; rol t.v. draad; broche; rijksdaalder; grijs bruin jasje paar geitenharen sokken en wit laarsje. In dezelfde periode werden aldaar als verloren aangegeven: Rode portemonnaie inh. 5 6 gld.; rode portemonnaie inh. 30,ziekenfonds- kaart; blauwe plastic regenjas; geel bei ge hoofddoek; bruin grijs colbert jasje; zonnebril; Siamese kat; schaal (van weeg schaal); herenpolshorloge merk „Pront" met rekband; Rijbewijs en andere beschei den; regenjas; zwarte vulpen; zwem abonnement; bruine damesportemonnaie inh. 15,en briefjes; gele tas inh. boek, schrift, schaartje, vulpen enz.; blauwe zwembroek en baddoek in geel netje; nikkelen dameshorloge met zwart bandje; zonnebril; zilveren armband; brui ne herenportemonnaie inh. ƒ4,sleu tels en loonstrookje; zwart hondje, psalm boekje. OPBRENGST COLLECTEN In de afgelopen weken zijn in Rens woude een tweetal huis-aan-huis-col- lecten gehouden. De opbrengst hiervan was 116,37 voor de sanatoria Zonne- vanck en Zonnegloren en 36,voor de Ned. Ver. Soc. Zorg voor minder- validen (A.V.O.) SLUITING GEMEENTEHUIS Het gemeentehuis te Renswoude zal op donderdag 7 juli a.s. voor het pu bliek gesloten zijn. Alleen wordt op deze dag gelegenheid gegeven tot het doen van aangiften voor de burgerlijke stand, des voormiddags van 9-10 uur. uitstapje o.l.s. leerlingen De leerlingen van de le en 2e klasse der OLS maakten woensdag onder leiding van hun onderwijzeressen en enkele dames van de oudercommissie hun jaarlijkse uit stapje naar Ouwehands dierenpark te Rherien. Aanvankelijk was het plan om naar Nunspeet te gaan, doch dit werd in verband met de weersomstandigheden op 1 het laatste moment gewijzigd. Ondanks het koude weer hebben de kleuters zich toch j vermaakt bij de dieren en in de speeltuin. De leerlingen van de 3e en 4e klasse maakten een reisje naar Schiphol een rondvaart door de grachten en haven te 1 Amsterdam en bezichtigden Oud-Naarden. aardewerk, leuke pastel tinten, ter aanvulling van uw serviesgoed (I OQ nu slechts beukehout, met stevige roestvrije veer 36 stuks aluminium, met modern koelstof handgreep wordt niet warm O OO inhoud 2 liter Alleen dinsdag 5 juli Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 de luchtpost Wedvlucht zondag 26 juni 1960 vanaf Chateraux. Afstand 648 km. In concours 58 duiven. Los 7 uur. Aankomst eerste duif 11.05.57. Uitslagen: A. Marcus 1; C. v. d. Wetering 2, 3, 5; P. van Schaik 4, 10; W. van Ede 6; W. Wagensveld 7, 8; B. h. ter Denge 9 en A. J. Gersen 11. Het is juni 1945, vlak na de bevrijding. Otto Frank (Joseph Schildkraut) keert terug uit een concentratiekamp en begeeft zich naar de zolder van zijn kantoor en specerij en fabriek je waar hij tijdens de oorlog met zijn familie ondergedoken was. Hij ontmoet er Kraler en Miep, de dapperen, die de steun en toeverlaat waren van de onderduikers, die het „Achterhuis" bevolkten. Otto Frank ontvangt uit handen van Miep het dagboek van zijn dochter Anne (Millie Perkins) en be gint het ontroerd te lezen Het dagboek voert ons terug naar de maand juli 1942. De mensonterende jacht op de Nederlandse joden is in volle gang en tot hen die een onderduikadres heb ben behoren Anne Frank (toen 13 jaar oud), haar vader, haar moeder (Gusti Huber) en haar 16-jarig zusje Margot (Diane Baker), alsmede de familie Van Daan, bestaande uit man (Lou Jacobi), vrouw (Shelley Winters) en 16-jarige zoon Peter (Dick Beymer). Voor deze zeven mensen wordt het achterhuis een overbevolkte gevangenis, door de verstandige Otto Frank economisch ingedeeld en psychologisch geregeerd. Op werkdagen is het beslist zaak de gehele dag absolute stilte te bewaren, aan gezien de fabrieksarbeiders ge envermoeden mogen hebben van de aanwezigheid der onderduikers. Kraler en Miep verrichten vlak onder het achterhuis hun administratieve werkzaamheden en onder hen draaien de specerijen-molens. Behalve het gebeier van de klokken van de Westertoren en het sinistere geloei van de tweetonige politiesirenes dringen er nagenoeg geen geluiden door in het achterhuis. Het dagboek vertelt het verhaal van de ontwikkeling van een zeer gevoelig opgroeiend meisje, dat met dezelfde problemen geconfronteerd wordt als ieder ander meisje van Anne's leeftijd. De gedwongen opsluiting smoort uiter aard Anne's aangeboren energie en uit gelatenheid. Zij voelt zich voortdurend geremd door de loodzware last der da gelijkse observatie van ieder gebaar, iedere beweging, ieder woord, zij denkt dat alle volwassenen voortdurend kri tiek op haar hebben en trekt steeds meer naar haar vader. Als ten over vloede de reeds beperkte ruimte en de magere rantsoenen nog meer vermin deren door de komst van de tandarts Dussel ,de achtste onderduiker, die in Anne's kamertje wordt ingekwartierd, ziet het meisje haar laatste restje „pri vacy" verdwijnen. Dussel is bovendien een bijzonder minutieuze oudere vrij gezel die haar in het geheel niet be- zaakte lawaai zal combineren met de mogelijkheid dat het huis onderduikers herbergde. Er gaat weer een jaar voorbij. Anne en Peter zijn verzonken in de droom wereld van hun langzaam rijpende lief de. De onderduikers vernemen tot hun grote vreugde dat de invasie begonnen is, maar geleidelijk maakt het optimis- j me weer plaats voor doffe wanhoop, te meer als Miep weet mede te delen dat de inbreker gepakt moet zijn, aangezien j een door hem gestolen schrijfmachine door de politie is achterhaald. Er komt nog bij, dat een van de arbeiders het j vermoeden heeft dat zich onderduikers in het huis ophouden en Kraler door hogere salariseisen chanteert. Augustus 1944Peter en Anne praten over de toekomstPlotseling horen zij de dooi dringende politiesirene. Remmen knarsen, Duitse commando's Carla Brandenburg, mooi, jong, rijk, pas geslaagd voor het eindexamen gym nasium, ontmoet Herman Grootenhuis, een jong en veelbelovend jurist. Carla, die hoge eisen stelt en daardoor weinig vrienden heeft, kan zich met Herman wel amuseren. Hij brengt wat fleur in haar leven. Zij gaan samen uit. Herman is druk, joviaal en overmoedig en zij bewondert hem om zijn gaven en vitali teit. Zij mist echter bij hem de belang stelling voor de dingen waarvan zij juis zo houdt: muziek, toneel, literatuur. De vader van Carla, een bekend advo- kaat met een zeer bloeiende praktijk aan huis, neemt een medewerker in dienst, Wim Geertsema genaamd, een stille, bekwame en accurate jongeman, met wie hij zeer in zijn schik is. Als Carla op een morgen de salon binnen komt, zit Wim aan de piano en speelt walsen van Chopin. Hij is onthutst als hij zich betrapt weet en smeekt Carla hem niet te verraden. Zij praten nog wat over muziek en Carla bemerkt, dat Wim heeft wat Herman mist. Ter voltooiing van haar klassieke op leiding maakt Carla met haar moeder een reis naar Griekenland. Zij ont moeten daar een rijke redersfamilie, waarmee ze uitstapjes maken in de om geving van Athene. Nico, de enige zoon van de redersfamilie, trekt veel met Carla op. Hij is uiterst beschaafd en zeer charmant en dat maakt wel in druk op Carla. De thuisreis gaat via Nice, waar zij nog veertien dagen va kantie zullen houden met pa, en Her man, die bijwijze van verrassing ook naar de Rivièra is gekomen. Uit een brief blijkt dat Wim ziek is. Allen vlie gen daarop terug naar Nederland. Thuisgekomen blijkt de ziekte van Wim vrij ernstig te zijn. Carla zoekt in de papieren van haar vader zijn adres grijpt. Margot, haar zusje, is daaren tegen een lief en gewillig kind en Anne denkt dat Peter van Daan Margot aar diger vindt dan haar. Naarmat de maanden verstrijken worden de spanningen in het achterhuis steeds groter. Door dodelijke schrik be vangen horen zij op een avond een in breker in het kantoor aan het werk en niemand durft een beweging te maken uit angst dat de dief hen aan de Grüne Polizei zal verraden. Kraler en Miep vertellen hen de volgende dag, dat het de inbreker niet gelukt is de safe te openen. Er is altijd kans, dat hij terug zal komen. In december 1942 proberen de onder duikers hun ellende te vergeten door de viering van het Chanuka-feest, dat door kleine kaarsjes en de originele, zelfgemaakte cadeautjes van Anne eni gen vrolijkheid brengt Opnieuw horen de acht opgeslotenen echter de inbreker en Peter veroorzaakt lawaai als hij zijn kat probeert te pak ken. De inbreker vlucht en laat in de haast de buitendeur openstaan. Een nachtwaker vertrouwt de zaak niet en roept twee juist passerende manschap pen van de Feldgendarmerie te hulp. Het gebouw wordt doorzocht, de ge opende safe wordt aangetroffen en de onderduikers wachten muisstil tot het drietal vertrokken is. Algemeen is de angst voor het feit, dat de inbreker, als hij eens gepakt wordt, het veroor- weerklinken De deur wordt ge forceerd. Peter en Anne kussen elkaar. De acht pakken hun bundeltjes kleren in hulpeloze berusting. Het is weer juni, 1945. Otto Frank deelt Miep en Kraler mee, dat hij de enige van de acht is, die de hel heeft overleefd. Hij leest in Anne's dagboek: „Ik geloof nog steeds aan de innerlijke goedheid van de mens". N.B. Van „Het dagboek van Anne Frank" is een boeiende en be zienswaardige film vervaardigd, die in de komende dagen zal wor den gedraaid in het Luxor Theater te Veenendaal. Het feuilleton „Mensen en ma chines" is aan het slot gekomen. Met genoegen laten wij onze le zers kennis maken met ons nieu we feuilleton „Conflicten om Carla". Wij hopen dat ook van deze roman genoten wordt, zoals met vorige feuilletons het geval was. Red. en bezoekt hem. Het blijkt, dat hij op een armoedige zolderkamer woont. Carla laat een dokter komen en maakt de kamer wat mgezelligerWim vertelt zijn levensgeschiedenis: wees, niet meer dan een opleiding mulo, mocht piano spelen bij een tante, las veel, veel be langstelling voor literatuur, kunst e.d. Meer en meer gaat Carla inzien, dat Herman voor haar te oppervlakkig en te egoïstisch is. Zij voelt veel meer voor Wim, doch spreekt met hem alleen over vriendschap. Als Wim na zijn ziekte in het grote huis terugkeert, voelt hij de afstand des te erger en kan met Carla de juiste toon niet meer vinden. Dan komt bo vendien Nico ook nog logeren. Carla veene'ndaal Geboren: Dirk z. v. G. de Kievid en A. Ariessen; Albertina Jolanda Maria d. v. J. M. Gijsbers en M. L. Faber; Hendrik z. v. R. Hiensch en M. A. van der Poel; Cor nelia d. v. J. K. J. Versteeg en D. van de Vliert; Janneke Hendrika d. v. W. de Gooijer en J. H. van Eist. Gehuwd: J. Valkenburg en D. M. P. Westerink; M. de Bruin en E. A. van Wijk; H. Pomp en P. van de Bovenkamp; H. Mark en G. Kooiker; B. N. Taverne en M. C. Rebel; J. Janzen en M. P. J. van Eden. 8ciierpenzeel Ondertrouwd: L. H. Monnee en A. Bak ker. Getrouwd: H. Stoter en J. Osnabrugge. rhenen Geboren: Adriane Cornelia d. v. W. W. Baars en A. C. Veen; Jan Hendrik z. v. J. H. Roks en D. van den Heuvel; Nelis Gerrit z. v. S. van den Oosterkamp en E. W. van den Brink; Geertruida d. v. C. van Esseveld en G. Methorst; Mathijs z. v. J. H. van Baaren en S. C. S. Bootsma; Mar- cellinus Willem Joseph z. v. W. J. Daamen en B. J. van den Berg; Maria d. v. A. van der Poel en A. van Nieuwamerongen; Cor nells z. v. G. Budding en J. Heemsbergen; Jannigje d. v. T. van Laar en H. van Wijk. Ondertrouwd: M. van Os, Wijk bij Duur stede en G. van de Peppel; J. van Walsem en J. de Rooder; G. van Soest, Amerongen en J. van Dalem. Gehuwd: J. C. van Doorn en A. van Noort; C. J. P. van Westreenen en J. M. Koekoek. Overleden: Clasina Hovestad, 44 jaar, geh. m. K.' van Esseveld; Niesje Mol, 74 jaar, geh. m. S. van Dijk. amerongen Geboren: Dirkje Adrinana d. v. G. van Soest en A. van Soest; Beatrix Everdina Jeanette Alida d. v. P. van Vliet en B. P. M. Buitstra; Hendrika Jacoba Wilhelmina d. v. G. Reede en T. van Wijk; Jan z. v. J. van Eek en O. Vervat; Erik z. v. H. van Garderen en S. C. Blom; Maria Aleida Rozina Arnolda d. v. J. H. J. Peeters Weem en M. T. Klabbers; Hendrik z. v. N. van Dijk en P. van Doorn; Johanna Gerdina Hendrika d. v. A. E. Spruit en K. M. Vis; Elbert z. v. E. v. Geijtenbeek en E. C. van Bouwhorst. Ondertrouwd: H. van Veenendaal en G. van Grootveld. Overleden: Teunis van de Bovenkamp oud 87 jaar. rhenen Ingekomen personen: R. Sedlacek van Oostenrijk; R. Wittekoek (gez.) van Utrecht; J. H. van Harten van Kampen; D. Duinsbergen (gez.) van Leersum; C. van Kaam (gez.) van Willemstad; T. Macdaniël (gez.) van Soest; E. Groot e.v. Rense van Veenendaal; S. E. de Groot e.v. Schrama van Utrecht; H. J. Voskuil e.v. van Dijk van Renkum; J. D. Kok van Avereesd; D. F. de Scheemaker van Wageningen; G. van der Bijl van Ermelo; J. D. van Aken (gez.) van Rotterdam; M. Kroon van Yer- seke; J. A. Geurtsen van Tiel. A. Pater (gez.) van Scherpenzeel; M. T. E. Wolterbeek van Amersfoort; G. F. J. Wie- gerinck van Utrecht; A. Rodenburg van Bodengraven; A. van Hoorn (gez.) van Tietjerksteradeel; G. Bron (gez.) van Utrecht; M. C. A. de Jong van 's-Graven- hage; L. J. Wewer van Nijmegen; H. van Toorn e. v. van Sijll van Buurmalsen; H. van Hal van Lienden; H. A. J. de Jonge e.v. van Buzeman van Veendam; W. C. van Sijll van Lienden. Vertrokken personen: F. H. van Keme- nade naar Deurne; A. Poeiert naar Vee nendaal; R. H. Steensma naar Delfzijl; M. E. Jansen naar Utrecht; M. L. F. Plas- schaert naar Valkenswaard; C. A. J. Kra nenburg naar Valkenswaard; A. J. van Denderen (gez.) naar Utrecht; E. Ophof naar Kesteren. E. C. David naar Veenendaal; T. C. David naar Veenendaal; H. J. van Munster (gez.) naar Doesburg; E. Buitenhuis (gez.) naar Veenendaal. scherpenzeel Aanvoer kippeeieren 800.000 stuks. Prijs 13,— tot 13,50 per 100 stuks. Midden- prijs 13,25. Henneeieren 8,tot 10,50. Handel vlug. Aanvoer biggen 184 stuks. Prijs 44,— tot 60,— per stuk. Handel traag. VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 ds. D. van den Berg 5 uur ds. K. van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wisger hof 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds. K. van de Pol 5 uur ds. D. van den Berg. Vceneind 3 uur ds. D. van den Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Geref kerk Vaartbrug 9.30 ds. Couvée van Bennekom 5 uur ds. Volten van Rhenen. Geref kerk Petrakerk 9.30 uur prof. Bril- lenburg Wurth van Kampen 5 uur ds. Couvée van Bennekom. Geref. kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wesseling van Smilde. Chr. Geref. kerk Beatrixstraat 9.30 uur bed. H.A. en 5 uur ds. Ruiter van Baarn. Chr. Geref. kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur ds Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Cannegieter van Driebergen. Ncd. Herv. kerk Sola Fide 10 u. ds. Goed hart voorber. H.A. 5.30 uur ds. Warners van Utrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst 12 uur zondagsschool 6.45 uur openluchtsa menkomst 7.30 uur verlossingssamen komst. R.K. Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis 7 uur Lof. R.K. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. EDERVEEN Ned. Herv. kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. dinsdag 5 juli 2.30 uur ds. Mallan van Veenendaal (huw. bevestiging). Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. maandag 4 juli 7.30 uur ds. Gebraad van St. Filipsland. RHENEN Herv. Gem. 10 uur dhr. C. H. W. Kuipéri uit Leersum 6.30 uur ds. N. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur ds. J. de Pree van Veenendaal. Ger. kerk 10.30 uur ds. H. Volten (voorber. H.A.) 5 uur prof. dr. G. Brillenburg Wurth van Kampen. Ger. Gem. 10 en 5.30 ur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en. 6 uur leesdienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. van Delen, Nieuweroord. ACHTERBERG Ned. Herv. kerk 10 en 6.30 uur dhr. Nijhof van Zeist. ELST Herv. Gem. 10 en 6 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. men. Kievid 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, za terdag 2-7 7 uur ds. v. Voorthuizen van Leersum, donderdag 7-7 7uur ds. v. Dijk van Rijssen. AMERONGEN Ned. Herv. kerk 10 en 5 uur ds. J. de Jager Ger. kerk 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.15 uur ds. N. Padt uit Lunteren. RENSWOUDE Ned. Herv. kerk 9.30 uur (Bed. H. Doop) 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. kerk 10 en 6.30 uur ds. G. de Zeeuw van Ezinge. SCHERPENZEEL Ned. Herv. kerk 9.30 en, 6.30 uur ds. H. Brons. Geref. kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.30 uur „De Schans" ds. v. d. Wal van Zeist. OVERBERG Ned. Herv. kerk 9 en 10.30 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. VEENENDAAL: Dr. G. Annot. Tel. 3198. RHENEN: Dr. G. E. Wijchers, Achterb.str. weg 191. tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. S. M. v. Ommeren. Tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. W. M. Ringelestijn. Tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: Arts YV. van Vulpen. Dorpsstraat 118. Tel. 03497-220. en Nico hebben een prettige tijd met elkaar. Zij gaan samen uit en amuseren zich best. Herman heeft het te druk met zijn studie in Utrecht. Hermans vader, een van de cliënten van mr. Brandenburg, komt bij Wim met een zaak waaraan geen ruchtbaar- houdt met ingang van 1 juli 1960 elke dinsdag en vrijdag van 10-12 uur zitting te ELST aan de Rijksstraatweg 97. renteberekening over het volle tegoed; veiligheid der Raiffeisen-reserves (meer dan 100 miljoen); te allen tijde opeisbaar; vertrouwelijke behandeling; voorlichting en service in alle bankzaken. (kantoor te Amerongen dagelijks geopend van 9-12 en vrijd. 6.30-8 uur) (36) Terwijl Aram zich naar binnen begeeft, gaat Presto naar de bijgebouwen, waar hem in een der bediendenvertrekken een slaapplaats is aangewezen. Ineens meent hij een flauw gerucht achter zich te horen, doch voor hij zich kan omdraaien, krijgt hij een hevige slag op het hoofd. Hij voelt een stekende pijn en dan niets meer. Zelfs niet, dat twee sterke armen hem optillen en wegdragenHet duurt lang, eer Aram de slaap kan vatten. Rusteloos wen telt hij zich van de ene zijde op de andere, terwijl zijn gedachten zich voortdurend bezighouden met zijn zonderlinge gastheer. Dat er iets niet in de haak is staat voor hem vast en het liefst zou hij naar Lorca gaan en hem ronduit het hele verhaal vertellen om te zien, hoe of hij daarop zou reageren. Doch na enig nadenken verwerpt hij ook die ge dachte. Met het beeld van de treurige Liorca voor ogen valt hij tenslotte in slaap, op hetzelfde ogen blik, dat een eenzame ruiter met een donkere vorm voor zich in het zadel, de poort uitrijdt. (Wordt vervolgd) heid gegeven mag worden. Hij mist na melijk een flinke som geld uit zijn ka mer en heeft geconcludeerd, dat alleen Herman de schuldige kan zijn. Wim, die nu de strijd moet voeren tussen fatsoen en liefde, besluit Herman toch te helpen en daarmee Carla te verspelen. Herman komt terug en belooft beterschap. Wim trekt zich discreet terug en besluit naar Zuid-Afrika te emigreren. Als Carla, die het vreemd vindt geen taal of teken van Wim te vernemen, naar hem op zoek gaat, hoort zij van zijn hospita, dat hjj binnenkort naar Zuid-Afrika zal vertrekken. In haar strijd om Wim te behouden volgen nog vele verwikkelingen. Hij bekent haar, dat hij van haar houdt en daarom juist weggaat. Dan komt er plotseling een brief van Nico's vader. De Griekse reder heeft een vertegen woordiger in Holland nodig. Het is mr. Brandenburg die de zaken regelt. Carla krijgt toestemming met Wim te trou wen; Wim behoeft niet naar Zuid- Afrika, want hij krijgt de door Nico's vader aangeboden baan. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen van de HBS afdeling van het Marnix College te Ede slaagde onze plaatsgenoot de heer J. van Beek. WEDSTRIJD IN VERKEERSVEILIG HEID TUSSEN STEDEN Bijna tachtig steden in Groot Brittannië zullen naar verwachting deelnemen aan een verkeersveiligheid-wedstrijd die door de Firestone Safety Foundation zal wor den gefinancierd en door de British Safety Council wordt georganiseerd. Voor deze wedstrijd wordt het land in vier afdelin gen verdeeld en er zal aantekening wor den gehouden van het aantal verkeerson gelukken dat in een periode van twaalf maanden, te beginnen met april van dit jaar, voorkomt. De stad die bewijst dat zij erin is geslaagd om het aantal ongevallen te doen afnemen door de wedstrijdcij- fers te vergelijken met het aantal onge vallen dat in de afgelopen vijf jaar in dit gebied is voorgekomen zal een prijs en een trofee ontvangen, welke een jaar in haar bezit blijft. BEZOEK VAN BUITENLANDERS AAN DE NEDERLANDSE HOTELS IN HET EERSTE KWARTAAL VAN 1960 Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in de eerste 3 maanden van het jaar 960 in de Nederlandse hotels ruim 343.000 overnachtingen van buitenlandse gas ten geregistreerd. Vergeleken met de overeenkomstige periode van 1959 is het aantal overnachtingen vrijwel ge lijk gebleven. Een toeneming va nhet aantal ov<?fr- nachtingen kon word engeconstateerd voor de bezoekers uit Engeland en Schotland (stijging 4.000 of 10 en de Verenigde Staten van Amerika (stijging 2.400 of 7 Het bezoek van geallieer de militairen nam toe mte 1.900 of 8*/«. Een achteruitgang vergeleken met de Geruwde gordijnstof is de volgende soort. By de ouderen nog wel bekend o.a. Peau de Pêche., velveteen, laken, pluchette, soorten die nu praktisch niet meer gebruikt worden. Zo weinig be kend als deze soort, zo beter bekend zün de WEEFSTOFFEN. De weefstof fen zUn weer onder te verdelen in plat- binding, dobby- en jaquardbinding. In platbinding zijn het veelal goed kopere soorten, gemaakt uit katoen en/of rayon, maar altyd 120 cm breed. Door de platbinding is er weinig fanta sie in, een horizontale of verticale streep is vaak het enige patroon. Door de prijs echter een vry veel voor komende gordynstof. Ook voor deze GORDIJNSTOFFEN naar een vertrouwd adres Manufacturen - Compl. Woninginrichting Hoogstraat 12, Telef. 2627, Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten overeenkomstige periode van 1959 ver toonde vooral het bezoek van gasten uit Duitsland (afname 13.000 of 15 België en Luxemburg (afname 2.700 of 10 en Noorwegen (afname 1.600 of 16 Bij deze achteruitgang zij opge merkt, dat in tegenstelling met 1959, dit jaar Pasen niet in het 1ste kwartaal viel hetgeen van grote invloed is op het aantal overnachtingen van buitenland se gasten in dit kwartaal. OVFPHfMDFN /N/% 4 (,nel «"•••crficlit) v LLULIll/nni. V,W*/ -i Cfl KOSTUUMS O Cfl DE BETERE R E t Ni GN G KO'BtRTS

De Vallei | 1960 | | pagina 2