VAUXHALL VICTOR Horlogerie van MANEN dijkstra i op DRUKWERK ervaren verkoopster Fa. L. Heij VERKOPEN KRMPEERGEBIED De Ero fabrieken lassers machinale houtbewerkers meubelmakers Het drama der 2 Sandhurst-eadetten GROOT en KLEIN Franse rechter „beledigde" Britse militairen Nederlandse tourploeg met drie directeuren Vinder van zeeprik nu zelf in aquarium Tweemaal „Sorry" Rapport „Veiligheid bij gasverbruik" Joepie niet meer eenzaam Te koop aangeboden: AKELftARSIfftNTQQR FBMfUIFH VRAAG EN AANBOD 7.450.- EDESE MOTORENHANDEL Grotestraat 75 - Tel. 08380-8600 - Ede Drukkerij „De Gelderse Vallei" Te koop aangeboden: drie stuks in aanbouw zijnde WOONHUIZEN aan de Franse- weg- Eist (U.) C 1 I R O N Garage R. V0HK DIVERSEN Hoogstraat 28 - Veenendaal - Telefoon 2521 U kunt het toch niet afschreeuwen Als reclame deze week: roomboterkoekjes nougat-glacé 1.25 ƒ1,00 Te koop aangeboden: WINKELPAND in centrum van Veenendaal FBMF111FN laatste restanten A. Achterberg Sportmagazijn ALBERS OOK VERHUREN VAN 10-PERSOONS TENTEN Van 23 t.e.m. 30 juli verhuren van tenten volgeboekt Te koop aangeboden: FRMFIIIFN „En dit is dan voor ons het einde van deze kwestie. Indien wij samen het geld mochten delen, dat er aan inkt is opgegaan waren we beiden rijk. Ik garandeer je, dat ik dan nog alleen voor mijn genoegen ging schrijven". Aldus mijn Britse collega. Even later kwamen Peter Barnard en Gordon Hume, twee Britse ca detten van 18 jaar de trappen af van het gerechtsgebouw in Aix-en-Provence. De Engelse kapitein Hicks (in burger) stapte met hen in de trein naar Parijs. Vandaar gaat het terug naar Sandhurst, waar het drama voor de beide jongelui nog wel een slotstuk zal krijgen. Wellicht worden ze zelfs van de officiersoplei ding uitgesloten. SOLDATEN VAN NAPOLEON WAREN BETER Beide toekomstige officieren waren op vakantie naar Frankrijk gegaan. Hun ondernemingsgeest was groter dan hun financiële middelen. Deze laatste raakten al vlug uitgeput en hun moed om met een zware rugzak te voet verder naar het zuiden te trekken eveneens. In Tarascon werd de verlei ding te groot Ze grepen er twee brom fietsen, die langs de kant van de weg op twee landarbeiders lagen te wach ten. Daarmee tuften ze verder om ech ter korte tijd later te worden gegrepen en in Tarascon te worden opgesloten. Ze kwamen voor het plaatselijk tri bunaal. Ter verontschuldiging haalden De Nederlandse tourploeg vertrekt dit jaar naar Frankrijk met... drie directeuren. Klaas Büchli als officieel directeur, Gerrit Schulte als leider van de directeur, mental-traiper van de renners. Officieel wordt het natuurlijk anders gezegd en geschreven maar in feite komt de ontwikkeling hierop neer Büchli is wederom niet geheel vrij. Hij moet rekening houden met de wensen van Schulte en die van Wim van Est, die beter weet wat er in de jongens omgaat dan wie ook endie meer tourervaring heeft dan de hele ploeg samen. Maar we zouden niet gaarne op voorhand willen beweren, dat deze oplossing geen goede is. Wellicht zal het tegendeel waar blijken te zijn. VAN EST IS VOL HOOP Wim van Est, vroeger „de locomo tief" genoemd schijnt in uitstekende vorm te zijn. De man uit St. Wilebrord heeft tegenwoordig een cafetaria in Breda aan de Haagweg en toen we hem daar onlangs bezochten stak hij niet onder stoelen of banken vol hoop te zijn: Hij gaf ruiterlijk toe, dat hij er het vorige jaar niet veel van heeft gemaakt „Ik moet eerlijk zeggen in 1959 niet genoeg te hebben getraind en zoiets moet je altijd betalen. Het was niet veel met me, maar dat zullen ze dit jaar niet kunnen zeggen." „Hoe is nu je vorm?" „Ik geloof van uitstekend. In de ron de van Duitsland en in de ronde van Nederland heb ik mijn benen weer los gedraaid. Ik voel, dat het weer zal gaan. Bovendien zie ik met genoegen terug op de ronde van Italië; die gaf me heel wat zelfvertrouwen". „Wat denk je van deze tourploeg?" „Het zijn grotendeels jonge renners stuk voor stuk berekend voor hun taak We zullen natuurlijk wel geen eind overwinnaar hebben, maar ik geloof toch dat we weer voor knap vuurwerk kunnen zorgen, en op een redelijke plaats in het eindklassement kunnen eindigen. Voor het moreel van de ploeg is het van veel belang, dat Gerrit schulte meegaat." „En hoe staan je eigen kansen?" „Dat is moeilijk te zeggen. In de tour heb je niet alles in eigen hand. Maar ik moet toch zeggen, dat ik weer ern stig aan de gele trui denk. Met wat ge luk, en als in de eerste etappes voor aan kom zitten, lijkt het me wel mo gelijk die een paar dagen vast te hou den." U moet zich door het opschrift van dit bericht niet gaan voorstellen dat de man uit de gemeente Maurik (Gld.) die onlangs in de Rijn een zogenaamde zeeprik vond en deze onderbracht in het aquarium van Ouwehands Dieren park, daar nu zelf achter het glas te kijk is gesteld. En toch heeft diezelfde prikaal, die intussen volgens de na tuurwetten moest sterven, een zeer be langrijke rol gespeeld in het leven van de vinder, de 40 jarige A. Arisse, wo nende Lindelaan 2 te Maurik. Het dier heeft een totale ommekeer teweeg ge bracht voor deze Mauriker. Het heeft er voor gezorgd, dat hij van zijn hobby zijn beroep kon maken. Arisse was grondwerker. Al zijn vrije tijd besteed de hij echter aan de verzorging van een prachtig apuarium. Hij bezit bo vendien een mooie volière. Verschillen de mede-inwoners van het Betuwse dorp aan de Rijn schonk hij apuaria, om zijn liefhebberij op hen over te brengen en daardoor over zijn hobby wat meer met anderen te kunnen pra ten. Toen hij door het vinden van de zee prik contact kreeg met de directie van Ouwehands Dierenpark sprak hij ook daar over zijn intense liefhebberij en ziedaar, toen bleek dat men wel een verzorger voor het uitgebreide park- apuarium kon gebruiken en de directie voorstelde de heer Arisse als zodanig in dienst te nemen, accepteerde hij dit aanbod met beide handen. Hij hing voorgoed de schop aan de willigen en is inmiddels dagelijks te vinden tus sen de vissen en reptielen. Zijn naaste vrienden zeggen: „Dat met die prik heeft allemaal zo moeten zijn!" Inmiddels is gebleken, dat tussen de 800 inzendingen op de prijsvraag om een naam te bedenken voor de ponny- ezel van Ouwehands Dierenpark twee maal de naam „Sorry" voorkomt In eerste instantie is dit in de veelheid van brieven en briefkaarten over het hoofd gezien, gevolg dat nu ook me vrouw J. Rüger-Goris, Wageningse- straat 36 te Zetten een dag gast mag zijn op het park en natuurbad. ze twee kwesties aan: ze waren niet voornemens de brofietsen te stelen maar ze zouden ze in Marseille in de steek hebben gelaten, zodat er van geen diefstal sprake kon zijn; de rugzak woog vreselijk zwaar. Nimmer zou dit alledaagse feit een internationale kwestie zijn geworden, indien de rechter in Tarascon er Napo leon niet had bijgehaald. Nu zei hij smalend: „Het valt me tegen, dat toekomstige Britse officie ren niet beter zijn getraind. De solda ten van Napoleon marcheerden met honderd kilo op hun rug naar Moskou" Hij veroordeelde beide cadetten tot drie maanden hechtenis. De Britse pers was er als de kippen bij. De cadetten verschenen op de eerste pagina tussen foto's van de rechter en een gravure van Napoleon. Een Franse rechtbank had het Britse leger beledigd! Hij zou zijn verontschuldigingen moe ten aanbieden. Het scheelde weinig of de beide cadetten waren nationale hel den geworden, snodelijk verraden door de Franse bondgenoten. De Britse ambassadeur te Parijs kwam er aan te pas, vertegenwoordigers van de SHAPE en een echte professor moest als tolk dienen toen de zaak dezer da gen in beroep voor kwam. Het hof van appel besloot zich han dig van de zaak af te maken: zes maan den voorwaardelijk. Beide knapen wer den zodoende in vrijheid gesteld. „Al zijn we hier in Frankrijk" aldus de verdediger Mr. Vadon, „toch moeten we in dit geval een beetje rekening houden met de Britse wetgeving, die het niet zo heel erg vindt als men een voorwerp illegaal toeëigent met de be doeling het straks weer terug te ge ven." En niemand lachte. Aan de minister van Economische Zaken is een rapport „Veiligheid bq gasverbruik" aangeboden. Dit rapport is, naar aanleiding van een verzoek van het ministerie van Economische Zaken, uitgebracht door een commissie, die daartoe door de Vereniging van Exploi tanten van Gasbedrijven V.E.Gte 's-Gravenhage werd ingesteld. Deze vereniging heeft het rapport thans aan haar leden, t.w. de eigenaren van de gasbedrijven, met een aanbevelings- schrijven toegezonden. Onderstaand volgt een samenvatting van de inhoud van dit rapport. Hoewel het aantal gasongevallen met dodelijke afloop zich de laatste jaren in dalende lijn beweegt, bedraagt het toch nog enkele tientallen per jaar. In het rapport wordt er op gewezen, dat de gasindustrie reeds geruime tijd aan dacht aan dit vraagstuk besteedt en dat diverse commissies voorschriften en richtlijnen o.a. met betrekking tot de keuring van gasverbruikstoestellen, veilige toestelverbindingen enz. hebben gegeven om het aantal gasongevallen te verminderen. Het grootste gevaar bij het gebruik van gas in woningen is nog steeds het gevaar van gasver giftiging. Het explosiegevaar, dat bij aanwezigheid van gasluchtmengsels in besloten ruimtes bestaat, leidt in som mige gevallen weliswaar tot veel scha de, maar heeft slechts zelden een do delijk ongeval ten gevolge. Het rapport geeft, na een overzicht van het aantal dodelijke ongevallen per jaar sedert 1947, vervolgens een in zicht in de oorzaken van deze onge vallen. Gebleken is, dat in plaatsen waar het gas een hoog gehalte kool- monoxyde (CO) bevat (het giftige be standdeel van het gas), het aantal do delijke ongevallen groter is dan in plaatsen waar dit gehalte gering is. Het gehalte aan koolmonoxyde hangt af van het soort gas en kan zeer ver schillend zijn. Zo bevat puur aardgas, dat in vele gemeenten van N.O.-Neder land wordt gedistribueerd, in het ge heel geen CO. Daarentegen komt in gas dat veel watergas bevat, 20 tot 25°/» CO voor. Het rapport bevat aanwijzingen om bij de distributie van een dergelijk gas tot verlaging van de giftigheid te ge raken. Volledige ontgifting wordt hoe wel dit technisch mogelijk is, niet aan bevolen in verband met de hieraan verbonden hoge kosten. Wel wordt ge leidelijke beperking van het CO-gehal- te tot ca. 10*/» aanbevolen, bij welk percentage, zoals uit ervaring is ge bleken, het aantal ongevallen veel ge ringer is. Om het aantal omgevallen te beper ken is het van betekenis, dat men het gas goed kan ruiken. Verder is ook de toestand van de huisinstllaties, incl. de verbruikstoestellen, belangrijk. „Joepie Meloen", de mantelbaviaan in Ouwehands Dierenpark, die onlangs nog is uitgebroken en in het holst van van de nacht aanklopte bij zijn pleeg gezin, de familie Radema, woonachtig aan de hoofdingang van het park, waar hij maandenlang werd verzorgd toen hij nog een apen-baby was omdat hij was verstoten door zijn moeder, is nu tevreden. Hij heeft een speelkameraad je gekregen in de vorm van een spin- aapje, dat „Trento" heet. Beide apen zijn van een totaal ander ras. Boven dien komt „Joepie" uit Afrika en .Tren to' uit Zuid-Amerika. Maar dit alles vormt voor beide dieren geen enkel be letsel om het goed met elkaar te kun nen vinden en naar hartelust te spelen en ravotten. .Joepie" en „Trento" zijn dan ook bepaald tegen rassenscheiding. b. Enige nog te bouwen HERENHUIZEN aan de Populierenlaan, Veenendaal Twee stuks in aanbouw zijnde panden aan de Vijgendam, Veenendaal 1 Kerkewijk 110 - Telefoon 0 8385-2252 Veenendaal - Ingang tijdelijk achterom in de Groen van Prinstererstraat f 1,per advertentie t.m. 16 woorden, elk woord meer 16 cent Te koop aangeb. kinderwa gen m. uitneembare bak. Dr. Colijnstraat 57, Veenendaal. Te koop gevr. wasfornuis. Aanb. Prinsesselaan 6, Vee nendaal. Te koop DMF bromfiets b.J. 1955. Prima staat 125,2 motorwielen met banden 30,—. Meyer, Patrimonium laan 124, Veenendaal. Gevraagd net dagmeisje of werkster voor 3 morgens in de week. Mevr. van Beek. Julianastraat 67, Veenendaal. Te koop enige 2, 4, 6, 8 pers. tenten bij Bosman (t.o. de kerk) Eist (U.) Tel. 280. Te koop in prima staat zijn de HMW brommer, voor en achter telescoop, 2 versn. Beatrixstraat 19, Eist (U.). de betrouwbare, comfortabele, economische 4-deurs wagen CATALOGUSPRIJS PRODUKT VAN GENERAL MOTORS Vraag ons proefrit en voorwaarden iMfEkAARSKftNTQQR FRMFUIFN Kerkewijk 110 - Telefoon 0 8385-2252 Veenendaal - Ingang tijdelijk achterom in de Groen van Prinstererstraat Wegens plaatsgebrek te koop een goed onderhouden kin derwagen tevens parkieten en tropische vogels. Dr. Co lijnstraat 44, Veenendaal. Te koop BMW R 51 500 cc. Deskundig onderzoek toege staan. Larikslaan 20, Vee nendaal. v.a. 977S, PARALLELWEG 4 - TELEf VEENENDAAL Te huur opel. Autoverhuur Tollenaar, Dr. Wallerstraat 49, Rhenen. Te huur 5 of 6 pers. tent W. F. Schuilenburg, Rijnstraat 13, Rhenen. Aangeboden bijzonder mooi dressoir, fors model, 3 deurs en 3 laden, 3 jaar oud. Lein- weberstraat 5, Veenendaal. Te koop de nieuwste Melson zig-zag naaimachines elektr. in koffer. 395,G. van der Garde Naaimachines, Cune- raweg 328, Rhenen. tel. 08385- 2332. Te koop bruidsjapon. Maat 38-40. Brieven onder nr. 5410 aan het bur. v. d. blad. Te koop nieuwe aardappe len 20 ct. per kg. J. Baars Zn., Oude Veenendaalse- Grindweg 35, Achterberg. Te koop traploper, koperen waterleiding met kraan. Westersingel 69', Veenendaal Wegens verhuizing tegen bil lijke prijs ter overname aangeboden: 60 weckflessen, 2 haarden, gascomfoor, was hok, kampeervergasser, boe kenmolen. Larikslaan 17, Veenendaal. Na 20.00 uur. Woningruil: Aangeb. duplex in de Zandstraat voor wo ning in Veenendaal-zuid Te bevr. Bergweg 12, Veenen daal. Te koop kinderwagen (Pedi gree). Westersingel 121®, Vee nendaal. Te koop Renault 4 I. g. st. Panhuis 8, Veenendaal. Te koop kookkachel, haard en televisiemast. Cuneraweg 370, Veenendaal. Te koop motor merk C.Z. 150 cc. en 65 weckglazen. Te be vragen Dr. Colijnstr. 15, Vee nendaal. Gevr. volwassen woningstof feerder, geheel bekend met, het vak. D. Vis, Oranjestraat 4, Dorpsstraat 92, Lunteren. Tel. 313. Woningruil: Aangeb. In Am sterdam (Frankendael) du- plexwoning. Vrije opgang, 2 slaapkamers, douchecel, huur 12,50 per week. Gevr. in Veenendaal woning met tuin Brieven aan H. Kool, Dijk- straat 25, Veenendaal. Wie ruilt mijn flat Rem- brandtpark voor huis met tuin. Zo nodig genegen te kopen. Brieven onder nr 5411 aan het bur v. d. blad. Gevr. net meisje voor halve dagen. W. A. van Ginkel, Nieuweweg 13, Veenendaal. Gevr. meisje in de huishou ding. In of extern. Maison Mattheu, Kerkewijk 48. Tel. 3178, Veenendaal. Degenen die zich zondaga vond aan de Rijn te Rhenen over mijn waterskies hebben ontfermd, of hieromtrent in lichtingen kunnen verstrek ken gelieve zich in verbin ding te stellen met Garage v. d. Horst te Rhenen. De vinder wordt beloond. Te koop een prima Singer hanrinaaimarhinp met 5 jaar garantie, 50,G. van der Garde, Naaimachines, Cune raweg 328, Rhenen. Tel. 08385 -2332. Te koop de allernieuwste elektr. naaimachines in luxe koffer met ingebouwde ver lichting voor 218,—. Deze machine is werkelijk 100 goed. Alleen verkoop voor Veenendaal en omstr. G. v.d. Garde, Naaimachines, Cune- raw. 328. Rhenen. Tel. 08385- 2332. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenendaal Werkster gevr. Chr. Lyceum Aanmelden zaterdagavond tussen 7-8 u. Sav. Loman- straat 152, Veenendaal. Te koop Lambretta i.pr.st. Billijke prijs. Kastanjelaan 13, Veenendaal. onbcFékbahe Verdien 22,50 le kl. merk- bedden twee persoons van 120,— voor 97,50 zomer en winterkant. 15 jaar garan tie binnenwerk en twee on gevulde kussens zware da mast. Piet van Beek, Emma- laan 28, Veenendaal. Tel. 2039 Wees er zuinig op. Schilde rijlijsten, voor - het inlijsten van uw pas behaalde diplo ma's koopt u voordeliger bij Vebotex, Kerkewijk, Vee nendaal. Tel. 2730. Partij grote, ledige glaskis- ten te koop, gesloten en krat- kisten met 6 m® hout aan elke kist. Handelsver. Zim merman Zn., Sandbrink- straat 1, Veenendaal. Binnendeuren, liggen in voorraad bij Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. Er is weer een beetje scha- deboard te verkrijgen bij Ve botex, Kerkewijk 37, Vee nendaal. Tel. 2730. Grote sortering badmutsen vindt u bij: Drog. „De Helm" Dr. Slot. de Bruineplein 25, tel. 2390. Schitterende kollektie zon nebrillen vindt u bij Drog. „De Helm", Dr. Slot de Bruineplein 25, tel. 2390. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek. Hoofdstraat 51 Veenendaal, Tel. 3184. Rijwielen en bromfietsen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rij wielstalling De Klomp. Tel. 241. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt. Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Jullanastr. 81, tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. GEVRAAGD Boven de 18 jaar. Zij die met het vak bekend zijn genieten de voorkeur. Goed loon. 4 vakantietoeslag 2 weken vakantie. Hoofdstraat 43-45 VEENENDAAL Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Wij slijpen uw bromfietscy- linder in een dag gereed met bijlevering van overmaat zuigers. Uw bromfiets trekt weer als nieuw. Waayenberg motorenhandel. Dr. Slot. de Bruïnestr. 3, Tel. 2771, Vee nendaal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 88, tel. 3014. Veenendaal. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- w»B X Veenendaal. tel. 2918. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden. corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53. Vee nendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Schoenen te klein? Dan moet u bij Blankesteyn zijn. Schoenreparatiebedrijf D. Blankesteyn en Zn., Helling 14, Veenendaal. 250 gram heerlijke gesorteerde 250 gram I Enthousiast roept iedereen ha.... gebak van HOOFDSTRAAT 21 Telefoon 2136 AKPLAAPSK ANTQQP Kerkewijk 110 - Telefoon 0 8385-2252 Veenendaal - Ingang tijdelijk achterom in de Groen van Prinstererstraat Bij deOPHEFFINGDERZAAK gaan de TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN WEG! o.a. KORSETTEN, B.H., TRICOTAGES, NACHTPONNEN, PYAMA'S enz. Prins Bernhardlaan 201 Veenendaal HOOFDSTRAAT 15 - VEENENDAAL - TELEF. 2689 VOOR HOUT- EN METAALBEWERKING v/h Rothuizen N.V. te Ede Verlengde Blokkenweg 14 Heeft wegens uitbreiding plaats voor: Aanmelden dagelijks aan de fabriek. a. WOONHUIS, leeg te aanvaarden, in Veenendaal-zuid b. WOONHUIS in Veenendaal-N. c. WOONHUIS aan de Heemskerkstraat, Veenendaal (binnen enkele maanden te betrekken. d. WOONHUIS gelegen aan de Dijk- straat, Veenendaal e. WOONHUIS met erf en tuin, 3000 m« gelegen aan bosrand AK LA AR S KANTOOR Kerkewijk 110 - Telefoon 0 8385-2252 Veenendaal - Ingang tijdelijk achterom in de Groen van Prinstererstraat

De Vallei | 1960 | | pagina 4