DE VALLEI Pullovers en Vesten Van Engelenburg's aktieve bode N.V. DRV CLEANING EXPRESS PARTIJ RESTANTEN Verdien uw vakantie BELGISCHE „BANKEN" SPRINGEN Voor de Jeugd V A-tje 'jiind oo£ geséaagd? UHl Kontakt E. A. v. d. Broek De Joro Bazar Wilt U 20% korting of nog meer? FRANS DIEPEVEEN DE VALLEI UW BLAD! typiste HOUTHANDEL 0.90 SYSTEEM „SOLVENT BAD" 0.65 1:00 1.50 2.75 Handige jongens deden de grote ontdekking Zaïigcoiicours in het bos VRAAG EN AANBOD DIVERSEN Plaats een Kost slechts 1,00 Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. Vanaf heden brengen wij in de verkoop VOOR FANTASTISCHE LAGE PRIJZEN VESTEN vanaf f 2.95 - PULLOVERS vanaf f 1.95 SPECIAALZAAK Prins Bernhardlaan 68, Veenendaal DOOR ZELFSCHILDEREN NEEM RALSTON GROOT NIEUWS J. van de Pol Zn. Flink winkelmeisje Fa. JAC. VAN HARDEVELD a. vr. kantoorbedienden b. jongste bedienden S. J. VAN WIJK Lambert van den Bosch DE BETERE REINIGING VEENENDAAL PRINS BERNHARDLAAN 156 „Wedden, dat ik er driehonderd franken uit haal?" „Om een rondje." „Afgesproken!" De groentehandelaar van ongeveer dertig jaar, die sedert maanden al zijn vrije tijd dood slaat aan de geluksbiljarts, die men in nagenoeg alle Belgische café's ziet staan, zoekt enkele stukken van één frank op. Eén voor één ver dwijnen ze in de gulzige gleuf. Pas als de zesde frank is verdwenen begint het lichtje te branden van „de vier hoeken". De kunst is nu om van de vijf beschik bare ballen er één in de 3 te doen rollen, één in de 6, één in de 13 en één in de 2. Deze prestatie wordt dan beloond met300 B.fr. Enkele caféé-bezoekers staan rond de speeltafel. Ingespannen turen hun ogen naar de ballen. Allen zien we dan hoe on ze groenteman de ballen wonderlijk zui ver in de betreffende gaten krijgt en de uitroep van verbazing is algemeen. HET EINDE VAN DE GELUKSBILJARTS Indien men de ballen op goed geluk laat lopen heeft men nauwelijks kans om iets te winnen. Indien men de kas evenwel aan één der beide zijkanten optilt kan men de loop van de ballen aanzienlijk beïn vloeden maar het minste beetje, dat men te sterk tilt valt het hele spel dood en is men de franken kwijt. Maar en dat we ten er nu al duizenden men kan zodra de ballen lopen het electrisch contact ver breken. Zodoende kan men het geluksbil- jart naar alle kanten heffen en de bal bij na dwingen een bepaald gat te kiezen Onmiddellijk daarna zet men het con tact weer aan en het spel gaat verder. Via dit systeem hebben duizenden Belgen de laatste maanden knap wat „bonnetjes" verdiend. De prijzen mogen volgens de wetgever niet in geld worden, uitbetaald. Wel in consumptiebonnen. In feit heeft de caféhouder er dus alle belang bij, dat de spelers zoveel mogelijk halen. De bon netjes zijn namelijk alleen geldig in het café van uitgifte. Tal van staminee-bazen zijn zo vriendelijk geweest het geheim aan hun goede klanten te vertellen. Anderen ontdekten het zelf of hoorden het van de „beroepsspelers". En daarom mag men zeggen, dat het einde van het geluksbil- jart nabij is. VEEL WINST EN NU VERLIES Tal van „kasjesbazeni" zoals de exploi tanten der geluksbiljarts hier genoemd worden, hebben jaren lang goud verdiend aan de goklust der Belgen. Ze kochten de geluksbiljarts voor een prijsje van 850, uit Amerikaanse dumps. Een slechte kas geplaatst in een slecht lopend café bracht altijd wel 85,op. In betere loopzaken leverden ze vaak 200,zuivere winst per week. Sommige exploitanten hadden en hebben twintig apparaten uit staan; anderen honderd en meer. Men kan dus ongeveer uitrekenen welke enorme bedragen zij verdienden, waarop de belasting weinig „vat" had. Diverse gemeentebesturen begonnen ver volgens een belasting op de apparatuur te heffen. De fiskus reageerde met de ex ploitanten zwaar aan te slaan. De wetge ver begon er ernstig aan te denken om dit goksysteem te verbieden, daar het van alle kanten klachten begon te regenen. Allereerst werden er zeer jeugdige klan ten mee in de staminees getrokken, jon gens van veertien jaar, die niet alleen hun hele zakgeld offerden maar ook ge dwongen werden om er de „winst" op te drinken. Andere klachten kwamen van de huisvrouwen; hun mannen togen met het weekloon in de zak naar de staminees om er op de geluksbiljarts te spelen. Een goed deel van hun loon verdween in de gleuf en.als ze geluk haddenkwa men ze in zwaar beschonken toestand thuis. INGRIJPEN NODIG? Ingrijpen van hogerhand is nodig. Wel beginnen de exploitanten gevoelige verlie zen te lijden en sommige hunner pogen hun apparaten te verkopen. Maar andere ondernemers zijn er al in geslaagd om het lek te dichten. Indien men het elektrische contact verbreekt om ongestoord te kun nen heffen en de ballen naar believen te laten rollen, valt het hele spel dood. Een derde groep is al doende om een nieuw, eveneens Amerikaans geluksspel te im porteren. Terecht zien de autoriteiten in, dat via deze geluksspelen tal van jongeren naar de cafe's worden getrokken, die er anders niet zouden komen. Ze gaan er niet heen om te drinken, maar om te spelen. Indien ze geluk hebben worden ze helaas ver plicht om te drinken. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal JARIGEN IN ONZE KRING 9 juli Gerda van Ginkel, Rhenen. 10 Willy van Engelenburg. 11 Jeannette Litjens, Overberg. 12 Kees van Stokkum. 12 Marietje Willemsen. 13 Herman Bergmeijer. 13 Alie Kranenburg. 14 Gert van Wijk. 14 Gertje Ploeg. Van harte gefeliciteerd. OPLOSSING RAADSELS I. Lilliputters. II. Berlikum, Vriezenveen, Renkum, Tilburg, Oldenzaal, Domburg, Enk huizen, Groningen, Frederiksoord, Geldermalsen. III. M, bes, kater, Lenstra, metselaar, Salland, kraag, lat, r. Metselaar. I. Het oor. II. Tijger, rendier, olifant, jakhals, nijlpaard, ijsbeer. III. Sok, lek, Lap, ets, elf, oma, rob, ree, roe. September. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen. I. Zeventien lucifers worden zo op tafel gelegd, dat zij zes gelijke vier kanten vormen. Probeer door het weg nemen van vijf lucifers drie vierkanten over te houden. II. Aan welk licht kun je je handen Nooit of te nimmer branden? III. Welke bloemen kun je hiervan maken? Het zijn alle drie klimplanten. TALRUSHY KEPERLOFIMA MELACSIT Voor jongeren. I. Zet de cijfers 1 tot en met 9 op een rij. Hieronder komt een plaats dicht bij Veenendaal. 1 6 3 8 is niet vierkant 3 9 7 4 is een deel van je gezicht. 5 2 9 4 is iemand die geen ouders meer heeft. II. 't Is een bol met stijve haren, En een heel lang houten been. Zonder lijf en zonder voeten, Wie dat is, weet iedereen. Jullie ook? III. In het woord MOLENAAR zitten verschillende andere woorden. Ik zal er een noemen, dat is LAAN. Kunnen jullie er nog 6 bij vinden? Of nog meer misschien? Dan ben je geweldig knap! Trots als pauwen liepen de kabouters Puntmuts, Baardmans en Roodjas door het bos. Ze hadden alle drie een grote strik op de borst en ze hadden de zondagse puntmuts opgezet. Ze waren op weg naar het feest van de elfjes, dat midden in het bos zou worden gehouden. De elfjes had den besloten een zangfeest te houden. Elfjes kunnen mooi zingen en de koningin van de elfjes wilde eens weten wie het allermooiste kon zingen en daarom gin gen ze een wedstrijd houden. Maar bij een zangconcours hoort ook een jury, die uit maakt wie het mooiste gezongen heeft en daarom had ze de kabouterkoning ge vraagd drie van zijn kabouters als jury aan te wijzen. Kabouters en elfjes helpen elkaar vaak en de kabouterkoning had Puntmuts, Baardmans en Roodjas als jury leden aangewezen. Toen de zon onder was gegaan, en de maan over het bos scheen, begon het zangfeest. In een grote kring zaten de elfjes op een open plek in het bos. Ze zagen er prachtig uit allemaal hadden ze fijne kanten jurkjes aan en in het haar droegen ze een1 gouden band. Toen de drie juryleden aangekomen wa ren en een plaats hadden gekregen, stond de koningin van de elfjes op om een toe spraak te houden. Ze sprak woorden van welkom tot de juryleden en ze hoopte dat alle elfjes goed hun best zouden doen. Het elfje dat het mooiste zou zingen zou van haar een nieuwe jurk ontvangen, gemaakt van de fijnste stof die in elfjesland te vin den was. Dat was een mooie prijs en alle elfjes besloten om goed hun best te doen. Voor het zingen begon werd aan allen nog wat lekkers uitgedeeld. Uit de holle boom waarin de koningin woonde kwam een klein elfje. Ze zag er niet zo mooi uit als de andere elfjes. Ze had een oud jurk je aan en ze droeg geen gouden band in het haar. Ze werkte altijd in de keuken van de koningin en nu was ze aangewezen om het lekkers uit te delen. Ze droeg een groot blad en op dat blad stonden alle maal uitgeholde kastanjes. Dat waren de glazen van de elfjes en] in de kastanjes zat limonade, gemaakt van wilde aard beien. Het elfje uit de keuken deelde de limonade uit. Ook de drie kabouters kre gen een glaasje en de frisse limonade smaakte heerlijk. DE WEDSTRIJD En toen begon het zangfeest. Midden op de open plek in het bos was een ver hoging van aarde gemaakt en om beurten gingen de elfjes daar op staan en zongen ze een liedje. Dat klonk heel mooi door het stille bos .Zo mooi, dat een eekhoorn en een konijn kwamen luisteren. Maar de drie juryleden hadden het niet gemakke lijk. Ze keken elkaar al eens aan toen tien elfjes hadden gezongen. Het zou heel moeilijk zijn de winnares van de prijs aan te wijzen omdat de elfjes allemaal heel goed zongen. Bij de holle boom, waarin de koningin woonde zat het elfje dat de limonade had rondgedeeld. Dat elfje keek heel treurig, want ze had ook zo graag mee willen doen aan de wedstrijd, maar ze zou wel geen kans hebben. Ze moest altijd in de keuken werken en ze had helemaal geen mooie jurk. Niemand had haar gevraagd ook eens te zingen en toch kon ze wel zingen. Als ze in de keuken werkte, zong ze al tijd zachtjes bij het werk. Het was al heel diep in de nacht toen alle elfjes een beurt hadden gehad. Nog een half uur en de maan zou onder gaan en dan moest de uit slag bekend zijn. De koningin zei dat er nog een glaasje limonade zou worden rondgedeeld en dat dan de jury zou ver tellen wie de mooie jurk gewonnen had. De drie kabouters waren druk aan het uitzoeken. Het viel niet mee, maar einde lijk waren ze het samen eens, dat een groot, slank elfje met lange krullen toch wel het mooiste gezongen had. Dat elfje zou de prijs moeten hebben. Het elfje uit de keuken ging weer rond met haar blad vol limonade glaasjes en ook de drie ka bouters kregen een dopje. „Hé," zei kabou ter Puntmuts toen, „dat elfje dat de limo nade uitdeelt heeft nog niet gezongen." Het elfje uit de keuken kreeg een kleur van schrik. Zou ze ook nog mogen zingen? De koningin hoorde wat Puntmuts zei en toen antwoordde ze vlug: „Och heer ka bouter, dat elfje kan niet zingen, dat werkt altijd in de keuken, dat kunnen we gerust overslaan. „Nee majesteit," zei kabouter Baardmans, „dat is niet eerlijk, alle elfjes zouden meedoen en ook dit elfje moet een kans hebben." „Nou vooruit dan maar," zei de koningin, „zet het blad met de kas tanjedopjes maar even neer en zing een liedje, zoveel bijzonders zal het wel niet zijn." Wat voelde het kleine elfje zich ge lukkig. Ze stapte naar de verhoging, maar voor ze begon te zingen zei ze: „Koningin, ik heb zelf een klein liedje gemaakt met een wijsje en dat wil ik graag zingen." En daar stond het keukenelfje. Ze had geen mooie jurk aan, hij was zelfs niet helemaal schoon, want ze had er een beet je limonade op gemorst, maar toen het elf je begon te zingen werd het heel stil in het bos. Met een stemmetje als van een zilveren klokje zong het kleine elfje: Als het maantje gaat verdwijnen, Als het stil wordt in het bos, Gaan de kleine elfjes slapen, In hun bedjes op het mos. En dan fluit een kleine vogel, ('t Is ons vriendje nachtgaal) „Slaap maar lekker, kleine elfjes, Wel te rusten, allemaal." Toen het elfje dit gezongen had werd het even heel stil, maar toen begonnen de drie juryleden in de handen te klappen en alle elfjes klapten mee. Kabouter Puntmuts stond op en zei: „We hebben prachtig horen, zingen deze avond jullie hebben fijne stemmetjes, maar het laatste elfje, het elfje uit de keuken, heeft het allermooiste gezongen, we kennen haar de prijs toe. „Toen moest het keukenelfje in haar oude jurk naar voren komen. Heel verlegen keek ze rond, maar ze zag alleen vrolijke gezichten, want elfjes zijn niet gauw jaloers en ze gunden dat kleine elfje uit de keuken graag het mooie jurk je. De koningin stond op en overhandigde aan het keukenelfje de mooie kanten jurk die glansde in het licht van de ondergaan de maan. Wat was het elfje blij. Ze moest meteen de nieuwe jurk aantrekken. De rok was iets te lang maar dat kon best ver anderd worden. Tot slot moest het kleine elfje nog een keer haar liedje zingen: „Slaap maar lekker, kleine elfjes, Wel te rusten allemaal." En toen zei de koningin: „Het was een prachtig feest, maar nu wordt het tijd om naar bed te gaan eni dus: „Wel te rus ten allemaal." SCHATTING VAN DE APPEL- EN PERENOOGST IN NEDERLAND Op basis van de landelijke standcijfers van appelen en peren, die zijn berekend uit de waarnemingen, in de rijkstuinbouw- consulentschappen, heeft de directie tuin bouw van het ministerie van landbouw en visserij een schatting gemaakt van de oogst in het seizoen 1960/61. De schatting heeft uitsluitend betrekking op de voor de handel geteelde produkten; de produktie uit volks- en particuiere tuinen is hierin dus niet begrepen. Tot ongeveer 1954 bedroeg het vrucht dragend areaal peren rond 13.000 ha, daar na daalde het areaal tot beneden de 11.000 ha. Het standcijfer van peren in 1960 is wel iets hoger dan het veeljarig gemiddelde, doch niet hoog genoeg om de daling van het areaal, die dus 15°/o bedraagt, te com penseren. Na het aanvankelijk sterk toegenomen vruchtdragend areaal appelen in de eerste naoorlogse jaren is na 1953, evenals bij peren, een daling van het areaal te con stateren. Deze vermindering wordt in het seizoen 1960/61 evenwel ten vollen! gecom penseerd door de goede stand van het ge was. De te verwachten oogst van appelen ligt dan ook boven die van het veeljarig gemiddelde. Produktie van appelen en peren in miljoe nen kg. gem. 1947/48- appelen peren 1959/60 297 122 1956/57 298 99 1957/58 141 33 1958/59 383 145 1959/60 (voorlopig) 325 130 1960/61 (schatting) 310 105 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk - woord meer 10 cent Te koop pannen ramen, bin nen en buitendeuren, plan ken regels, balken muurpla ten enz. enz. van de sloop het Hof van Gelderland te Ede of aan de opslag J. Ta- nis, Achterkerkstraat 35. Tel. 2670, Veenendaal. Te koop prima Duitse radio 125,heeft gekost 425, KI. Katerstraat 48, Veenen daal. Te koop i.pr.st.z. C.Z. Te bevr. Kastanjelaan 41, Vee nendaal. Gevr. flink meisje v. s' mor gens. Mevr. Strübe, Kerke- wijk 126, Veenendaal. B.z.a. een net meisje voor de morgenuren. Pelikaanstraat 12, Veenendaal. Te koop nieuwe elektr. naai machines ook bij ons vanaf 194,vraagt demonstratie bij u thuis. G. van der Gar de Naaimachines, Cuneraweg 328, Rhenen. Tel. 08385-2332. Te koop Melson zig-zag naaimachines electr. in kof fer 395,Gem. betaling, hoge inruilprijs voor uw ou de machine. G. van der Gar de, Naaimachines, Cuneraw. 328, Rhenen. Tel. 08385-2332. Te koop eetaardappelen. C. Roseboom, Trapjesweg 4, De Klomp. Te koop HMW bromfiets '58 tevens 2 autobanden 450x17 als nieuw. Fluitersstraat 13e, Veenendaal. Te koop prima nieuwe cet- aarappelen 20 cent per kg. T. Geurtsen, Stationsstraat 82, De Klomp. Te koop z.g.a.n. kinderwagen ook uitneembaar en reiswieg Buurtlaan-oost 77. Te koop z.g.a.n. nieuwe mo derne kinderwagen. Middel laan 143a, Veenendaal. Voor de a.s. vakantie week end shirts No-iron, Ruithem- den vanaf 4,98. Nic. van Leeuwen, Achterkerkstr. 65, Veenendaal. Te koop 3 plaats electr. stel en een grijze kinderwagen. Buurtlaan-oost 59, Veenen daal. Te koop Sparta transport bromfiets 1958. Barneveldse- straat 25, Renswoude. Te koop aangeb. prima leren damesjas maat 42, te koop gevr. kinderbox en kinder stoel. v. Kooten, Rembrandt- park 162. Aangeb. grijze Harris kin derwagen gewoon model uitneembaar. Dennenlaan 44, Veenendaal. Te koop in prima staat zijn de DKW motor. Bouwjaar 1955, 250 cc. Valleistraat 7, Veenendaal. Te koop singer sportwagen '52. Cabriolet kleur ivoor. Zwijnsbergen 57 ook zondag Eist (U.) Tel. 316. Te koop solex en een DKW motorrijwiel 125 cc. Nieuwe- weg 203, Veenendaal. Te koop winkelkast met verl. toonbank en partij schappen. Tevens aanjager van centr. verwarming. 2e Achterkerk- dwarsstraat 4, Veenendaal. Gevr. flinke werkster voor 2 morgens per week. Mevr. v. Eden, Bergweg 1, Veenen daal. Te koop 40 stalen stoelen. Cuneraweg 221, Achterberg. Te koop prima gezonde 9 weekse hennen WL en HxR. J. C. v. Gent, Panhuis 111, Veenendaal, Tel. 2602. Te koop 2 bromfietsen, klei ne Duitse Vicky en Locomo tief Sachs. Gr. v. Prinsterer- straat 26, Veenendaal. 2 prachtige bastaardhondjes. dol op Bonzo, zoeken goed tehuis. Munnikenw. 33, Vee nendaal. Te koop „Peugeot" bouwjaar 1953 (grote achterruit) Kon. Wilhelminaweg 75, Tel. 202, Amerongen. Woningruil. Aangeb. nieuw bouw te Maarn. Gevr. huis a. d. rand Rhenen of Ach terberg. Br. letter V. Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop bij inschrijving 900 roede rogge gelegen bij Si mon van Dijk. Oude Veenen- daalseweg Achterberg. In- schrijfbiljettenj in te leve ren uiterlijk donderdag 14 juli 1960 tot 9 uur n.m. bij E. J. Teunissen, Dijkstraat 181, Veenendaal. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Half Engels model. Gr. v. Prinstererstr. 17, Veenendaal. Te koop jonge Duitse her ders met stamboom. A., van Rhee, Buurtlaan-oost 112, Veenendaal. Te koop een lange witte trouwjapon, maat 44, z.g.a.n. Niet in deze omgeving ge dragen. Brieven] onder nr. 5422 aan het bur. v. d. blad. Te koop aangeb. Gevaert filmcamera, 4 snelheden plus trucopname, half jaar oud. Hoofdweg 48a, Ederveen Tel. 425. Alle soorten koolplanten. H. v. Dijk, Zaadhandel, Buurt- laan 50 west. Tel. 2117, Vee nendaal. Te koop een lange licht blauwe trouwjapon, maat 44. Brieven onder nr. 5421 aan het bur. v. d. blad. Verlofgangersfamilie vraagt voor de tijd van 6 aug. t.e.m. 20 sept, in bungalow te Rhe nen flinke zelfst. hulp lief voor kinderen goed kunnen de koken. Hoog loon, werk ster aanwezig. Inl. aan mevr. P. v. Eysden, Willem Le vendstraat 52, Amsterdam. Tel. 188987. Te koop op stam l/z ha haver met gerst. Cuneraweg 428, Prattenburg, Rhenen. Radio te koop gevr. Contan te betaling. Brieven onder nr 5418 aan het bur v. d. blad. Te koop nieuwe aardappelen E. Beyer, Benedeneind 40, Veenendaal. Te koop cirkelzaagmachine met verstelbaar blad, compl. met motor. Eikenlaan 25, Rhenen. Te koop prima haard. Ger. ter Borchstraat 15, Veenen daal. Te koop een in goede staat zijnde kinderwagen. Hoofd weg 6a, Ederveen,. Te koop bromfiets Sparta- sport. 7 maanden oud. On derweg 6, Ederveen. Woningruil. aangeb. een du plex bovenwoning huiskamer 2 sl. kamers, keukentje te ruilen voor grotere woning oud huis geen bezwaar. Br. onder nr. 5419 aan het bur. v. d. blad. Te koop een Sparta brom fiets I.z.g.st. tevens een Phi lips radio. R. v. Laar, Re mise 18, Rhenen. Te koop boerenkoolplanten. Ambachtsstr. 26, Veenendaal. Te koop gevr. een tweeling wandelwagentje. Br. onder nr. 5423 aan het bur. v. d. bl. Speciale aanbieding Trevira stropdassen van ,4,95 voor 2,95 in donkere kleuren* Anton Achterberg, Veenen- daal-zuid. Een prima bed voor 72, hebben wij nog nooit gezien maar wel een 2 pers. kapok, matras en kussens v. f 100, Met volledige garantie. Nic. v. Leeuwen, Achterkerkstr. 65, Veenendaal. Wij reviseren uw oude naai machine en moderniseren deze met een Hillman mo tor, koffer en blok v. slechts 96,G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraw. 328, Rhenen. Tel. 08385-2332. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines gloednieuw met garantie 125,— en 145, Centrifuges v.a. 145,Vr. demonstratie. Postbus 24, Zwijndrecht. Laat u uw woning inrichten? Komt u dan eens bij ons pra ten: le vlotte levering, 2e prima vakwerk, 3e volledige garantie. Nic. v. Leeuwen, Achterkerstraat 65, Veenenr- daal. Motor- en bromfietskleding, leren dames- en herenjassen en vesten, heren- en jon gensschoenen, bruin en zw. laarzen, motoroverals, kop pels, helmen, USA legerkle- ding. Vos (bij de boterfa- briek). Tel. 08387-307, Rens woude. Ruiterdemonstratie van de Valouwe. Zaterdagavond 16 juli om 7.30 uur op een wei land bij Maatsweg 48, Ede. Te koop 300 roede rogge bij H. v. Burken, Brinkersteeg 22, Veenendaal. Verhuur: Eerste klas kle ding voor rouw en trouw. Denk aan het juiste adres J. v. d. Meyden, Zandstr. 26, Tel. 2419, Veenendaal. Wij hebben voor u confektie kostuums en combinaties v. heren en jongens alles met speciale korting het vanouds bekende adres. J. v. d. Mey den, Zandstraat 26, Veenen daal. Tel. 2419. Coupons zomerstoffen v.a. 4,95 Rokstoffen 5,per coupon. Anton Achterberg, Veenendaal-zuid. Witte banden verf voor het verven van banden van au to's en bromfietsen. Koud vulcaniserende verf, die met de kwast opgebracht kan worden ook in zwart. In bus sen van 2,75 en 4,20. Han delsvereniging Zimmerman Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Blokfluiten in verschillende soorten in prijzen v.a. 4,95. Muziekhandel A. v. d. Weerd Beatrixstraat 60, Tel. 2102, Veenendaal. Guitaren, grote sortering in prijzen v.a. 36,50. Muziekh. A. v. d. Weerd, Beatrixstr. 60, Tel. 2102, Veenendaal. Koop 1ste klas kleding naar maat. Vanouds bekende adr. J. v. d. Meyden, Zandstraat 26, Tel. 2419. Veenendaal. Verdien 22,50 le kl. merk- bedden twee persoons van 120,voor 97,50 zomer en winterkant. 15 jaar garan tie binnenwerk en twee on gevulde kussens zware da mast. Piet van Beek, Emma- laun 28, Veenendaal. Tel. 2039 20,- verdienen le kl. merk- bed één persoons van 80, voor 59,75 zomer en, winter kant. 15 jaar garantie. Zwa re damast. Piet van Beek, Emmalaan 28, Veenendaal Tel. 2039. Te koop kinderwagen i.g.st.z. Wilhelminastraat 10, Veenen daal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51 Veenendaal, Tel. 3184. Rijwielen en bromfietsen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rij wielstalling De Klomp. Tel. 241. Binnendeuren, liggen in voorraad bij Vebotex, Ker- kewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. Er is weer een beetje scha- deboard te verkrijgen bij Ve botex, Kerkewijk 37, Vee nendaal. Tel. 2730. Schoenen te klein? Dan moet u bij Blankesteyn zijn. Schoenreparatiebedrijf D. Blankesteyn en Zn., Helling 14, Veenendaal. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden. corsetten enz. Zit ting Iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53. Vee nendaal. Financieringen van: Auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaal- weg 2, Veenendaal, tel. 2918. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer, groene carbolineum mat en glans. Prima kwali teit, concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, Veenen daal. Tel. 2463. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenendaal Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. U koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Grote sortering badmutsen vindt u bij: Drog. „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390. Schitterende kollektie zon nebrillen vindt u bij Drog. „De Helm", Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390. Lm. tien woorden Markt. Tel. 2272 DE NIEUWE RIJWIEL SPECIAALZAAK ONDERDELEN SPECIALE REPARATIE INRICHTING JAN STEENLAAN 65 TELEFOON 3515 EEN IN EEN GARANTIE VOOR KWALITEIT Ralstondealer Hoodstraat 54 Tel. 2017 Veenendaal Met spoed naar DE JORO BAZAR voor uw vakantie-artikelen: waterdichte boodschappen- en weekendtassen zonnebrillen zwembanden badtassen badmutsen kinderkoffers alle soorten ballen strandemmertjes, schepjes, boten enz. Leuke geschenken om uw familie of ken nissen mee te verrassen. Ook het vertrouwde adres voor weck flessen, ook weer het merk „WECK", weckketels - ringen - thermometers enz. is: Davidsplein 9-10 - Tel. 2617 - Veenendaal Ook op betaalzegels. MAAR DAT HEBT U TOCH AL! Al onze AMCO artikelen liggen immers ver beneden de normale prijs Kijkt u maar AMCO Koelkast geen 570,maar 458, AMCO wascombinatie met centrifuge, pomp en verwarming geen 795,maar 645, AMCO wasmachine geen 198,maar 149, AMCO koffiemolen geen 19,75 maar 14,75 AMCO snelkoker geen 45,maar 29,75 Deze uiterst lage prijzen kunnen alleen bereikt worden door gezamenlijke inkoop van meer dan 200 van de grootste handelaren in Nederland, welke tezamen de AMCO organisatie stichtten. AMCO dealer voor Veenendaal Hoofdstraat 29 MONUTA STICHTING Begrafenis fonds. Hoofdkantoor te Apeldoorn. vraagt voor Veenendaal en omgeving een bij geblekengeschiktheid vaste aanstelling. Eigenhandig geschreven brieven te richten aan Kantoor Maanderweg 17, Ede. Voor onze afdeling Copieer-inrichting zoeken wij een in het bezit van het diploma Machineschrijven. Goed loon en event, reiskostenvergoeding. KANTOORMACHINEHANDEL Hoofdstraat 98 - Tel. 2763 - Veenendaal VOOR DIRECT OF LATER GEVRAAGD: Mulo-diploma of enige talenkennis gewenst, doch niet vereist. Hoog aanvangsalaris. Boekhandel HOOFDSTRAAT 6 0 VEENENDAAL Wij hebben zeer exclusief gebak! Prachtige Petites Fours Het Kwaliteitshuis MAISON KRAMER Kerkewijk 15 Telefoon 2365 250 gram SOESJES voor1, N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS TE VEENENDAAL heeft tegen augustus/september plaats voor met Mulo-opleiding en (of) enige kan toorervaring, leeftijd tot ca. 18 jaar. (mann.) met Mulo-opleiding, leeftijd ca. 17 jaar. Ook zij, die dit jaar het Mulo-examen zullen afleggen, kunnen reeds nu een sollicitatie inzenden. Met vakantie-afspraken kan rekening gehouden worden. Sollicitatiebrieven met vermelding van opleiding, leeftijd, enz. te richten tot de afdeling Perso neelszaken. met vol-automatische koppeling 395,00 NU WEGRIJDEN ZONDER TRAPPEN Vraag proefrit Pr. Bernhardlaan 219, Veenendaal, tel. 3029 WELKE JONGEN OF WELK MEISJE voelt iets voor de Voor hem of haar hebben wij prettig werk, op een klein kan toor, dat bovendien leerzaam is voor degenen die zich verder in het administratievak willen be kwamen. Aanmelden bij: HOUTHANDEL VEENENDAAL Tijdens de bouwvakvakantie aanmelden bij: VEBOTEX, Kerkewijk 37. SHIRT SERVICE- IIP M p M K ROKKEN, TRUIEN VESTEN. BLOUSES JAPONNEN vanal 1 .60 OVERHEMDEN PANTALONS MANTELS 1.90 KGLBERI KOSTUUMS 2 50 REGENJASSEN (incl. waterdicht)

De Vallei | 1960 | | pagina 4