DIEPENVEEN ^rSABYDERM"0^ VAKANTIE PLANNEN? Service Station „RENSWOUDE" iüfS fiiihMi OPTIEK VAKANTIEREGELING Jkuin V PRETTIGE VAKANTIE Van vliegende informatrice tot gastvrouw in de lucht De wereld gaat aan vlijt ten onder „Ontspanning" - in de berm? SCHERPENZEEL NIEUWSTE TYPE VEENENDAAL WAGENINGEN •- flri$tona BIO RHENEN AUTORULES Fa. Garage Hogendoorn Fa. Lee wis TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 15 JULI 1960 Nr. 56 KLM's stewardessenkorps in het zilver VERBOND VOOR VEILIG VERKEER V^K ANTIEKEN VERKEER^ S©E Baby huidje VOLKSWAGEN of VOLKSWAGENBUSJE Dorpsstraat 112, Renswoude mei en zonder zon PIGMADERM f.218.- GEEN GENADE VOOR TOM DOOLEY RIN-TIN-TIN DE DAPPERE WOLFSHOND SOME LIKE IT HOT Voor 100% service A. DE KIEVID Firma Garage Hogendoorn Inlichtingen en demonstratie bij WONINGRUIL GARAGEBEDRIJF VEENENDAALSE MELKHANDEL Maandag 18 juli tot en met zaterdag !3 augustus Het is dezer dagen 25 jaar geleden dat een viertal jongedames in opleiding ging voor stewardess bij de KLM. Zij waren gekozen uit maar liefst 380 sollicitanten. De gelukkige geselecteerden kwamen een gehele dag naar Schiphol om getest te worden enom de luchtdoop te ondergaan. Na een vlucht met een Fokker was men ervan overtuigd dat de vier overgeblevenen niet gauw meer uit hun evenwicht zouden geraken en werd vervolgens met de opleiding gestart. Diverse onderwerpen moesten bestudeerd worden. Wat zij niet behoefden te leren was serveren. De taak van de stewardess in die dagen was immers: gewoon gezellig praten met alle passagiers over al wat tijdens een vliegreis maar ter sprake kan komen. Vliegende informatrices: daar kwam toen hun taak eigenlijk op neer. Er is in de afgelopen 25 jaar wel het een en ander in de luchtvaart veran derd. Ook aan de opleiding en het werk van de stewardess aan boord van het honderdtal vliegtuigen van de KLM. De vliegende informatrice van 25 jaar terug is in de loop der jaren geëvolu eerd tot een ware luchtgastvrouw. De eisen en de opleiding zijn hi?rop geheel afgestemd. Algemene ontwikkeling, naast een verzorgd uiterlijk is de eerste eis waaraan een stewardess moet vol doen. Maar daarnaast zijn er nog tal van hoedanigheden en karaktereigen schappen waaraan zij dient te beant woorden, zoals hulpvaardigheid en at tentheid op het welzijn van de passa giers, die aan haar zorgen zijn toever trouwd, zij moet een groot gevoel voor verantwoordelijkheid bezitten en ook een grote mate van zelfstandigheid. In gecompliceerde situaties moet zij snel kunnen reageren. Een zekere vlotheid in de omgang met veelsoortige passa giers mag haar niet ontbreken en op haar converseertalent wordt een groot beroep gedaan, niet alleen in het Ne derlands, maar minstens ook in Frans, Duits en Engels. Aardrijkskunde, luchtvaartkennis, om gaan met vreemd geld, conversatieles sen in drie vreemde talen, spreken voor de microfoon, make-up en haarverzor- ging, babyverzorging en eerste hulp en natuurlijk ook serveer- en menukunde zijn o.m. de vakken, die deel uitmaken van haar opleiding. Op Schiphol staat zelfs een imitatie vliegtuig, waarin de toekomstige gast vrouwen in de lucht, op de grond reeds kunnen wennen aan de beperkte ruimte van haar arbeidsterrein; de vliegtuig cabine. Ook de stewardess moet dus aan „droogvliegen" doen, waarbij de werke lijkheid zoveel mogelijk wordt nage bootst. Eén ding is in de loop der jaren on veranderlijk gebleven: nl. het devies van de KLM: Persoonlijke Service voor alle passagiers. En hierbij vervullen de stewardessen een belangrijke en onver vangbare taak. Immers, zij zijn het die - samen met hun mannelijke collega's - het directe contact met de passagiers hebben. Van hen wordt verwacht, dat zij als echte gastvrouw optreden. Al werkende ziet een stewardess veel van de wereld. Zij komt dan in de ge legenheid zelf te zien wat zij vroeger over vreemde landen en volken leerde en las. Uiteraard komt zij daarbij in aanraking met vele en verschillende mensen. Dat zij daarbij ook wel eens leuke en interessante ervaringen opdoet is voor de hand liggend. Wat te doen b.v. met dat oude dametje, dat op een van de eerste na-oorlogse vluchten van Am sterdam naar Londen het gebruikelijke stukje kauwgom in haar oren stopte, toen zij van de stewardess hoorde dat dit bedoeld is tegen eventuele oorsui zingen. Toen de andere stewardess, die het onhandige gedoe gadesloeg, naast het dametje was gaan zitten en haar hand vatte tijdens de start ter even tuele geruststelling, zei de bejaarde passagiere, toen men eenmaal in de lucht was: „Als je nog eens bang bent, jongedame, dan mag je mijn hand wel weer vasthouden, hoor!" Nu is het vak van stewardess niet al leen rozengeur en maneschijn. Er moet aan boord van de vliegtuigen hard wor den gewerkt. Vooral nu de vliegtijden door de steeds snellere toestellen aan merkelijk worden bekort. Knappe kop pen hebben eens uitgerekend, dat een stewardess op een reis van Amsterdam naar New York al werkend en vliegend 5 km loopt in het vliegtuig. Het korps stewardessen van de KLM is vooral na de oorlog sterk uitgebreid en telt thans 287 leden. Daarenboven heeft de KLM 519 pursers en hofmees ters, die eveneens zijn belast met de verzorging van haar meer dan 1 miljoen passagiers per jaar. Het korps stewardessen is elk jaar aan grote veranderingen onderhevig. De schuld daarvan moet gezocht wor den bij Cupido, die er steeds weer in slaagt jaarlijks 25 °/o van de dames met zijn pijlen te treffen. Zolang er ijsco's zijn hebben kinderen een onlesbare begeerte voor dit artikel aan de dag gelegd, een begeerte die met iedere belklank nog wordt aangewak kerd. Op iets oudere leeftijd worden de ijsjes verdrongen door cola en limonade en nog weer later komen bier en andere alkoholhoudende dranken aan de beurt, wat dan algemeen als teken van volwassenheid wordt beschouwd. Hoewel de een het volgende stadium wat eerder bereikt dan de ander, uitzonderingen daar gelaten komt iedereen eenmaal op de alkoholtrap; uitzonderingen daargelaten, omdat een enkeling in dit opzicht nooit de volwassenheid bereikt en dus levens lang op cola enlof ijs blijft teren. Deze trapsgewijze ontwikkeling kan men ook terugvinden in de geestelijke ontspanningsvormen; was het vroeger zo dat de Vliegende Hollander en Ba ron von Münchhausen het summum van sensatie waren, onvermijdelijk kwam de dag dat de massa ook in dit opzicht blasé werd en moesten er an dere menselijke ontsporingen worden uitgebeeld om de belangstelling op peil te houden. Auteurs, pers, radio en tele visie deden en doen hun uiterste best om de liefhebbers tevreden te stellen en zo ontstonden „sterkere" figuren als Rio Kid en Old Shatterhand, die de sport van het mensen doden gingen beoefenen. Mogelijk zijn het deze il lustere voorbeelden geweest die Hitier en Stalin hebben geïnspireerd tot hun grote daden. Doodslag is vanaf Kaïn voorgekomen, maar met de vooruitgang van de tech niek is ook dit een massaprodukt ge worden. Steeds duidelijker blijkt dat niet de rede het kenmerkende verschil is tussen mens en dier, maar het feit dat de mens als enig wezen zijn soort genoten uitroeit om welke reden dan ook; soms-maar niet eens altijd-wor den de motieven voor de massamoord bekend gemaakt, maar veelal komt het er op neer dat de slachtoffers niet wil den buigen voor arische of aziatische vooroordelen. Fantasie en werkelijkheid zijn in een verwoed gevecht gewikkeld om het Vakantie-houden of van een heerlijk lang weekend „genieten" aan de kant van de autoweg, met het verrukkelijke schouwspel van voortrazende auto's en de welriekende benzinedampen in uw neusdoet u daar ook aan mee? Of bent u niet bang voor de rust van een stuk vrije natuur, zoekt u die juist? Wij hopen dat u tot de laatste categorie mensen behoort, want de wegberm is geen vakantie oord. Uw aldaar geparkeerde auto beneemt anderen het zicht en uw spelende kinderen hollen al te gemakkelijk een weggevlogen bal achterna. „De berm is geen theetuin" waarschuwt het Veilig Verkeersmannetje Wouter Wegwijs en hij heeft gelijk. De woorden bergtoerisme en watertoerisme hebben een prettige klank. Ze duiden een goede, gezonde ontspanning aan. Sinds enige tijd zijn er nieuwe be grippen ontstaan, die een andere inhoud hebben. Bijvoorbeeld „sociaal toerisme". Daaronder verstaat men de vrije beweging van grote groepen vakantiegangers, gewapend met tenten en zelfs met caravans. De nieuwste loot in dit toeristisch gezelschap is wel het bermtoerisme. Deze nieuwe term heeft niet zo'n bijzonder prettige klank. Inplaats van gezonde ontspanning te zoeken in de vrije natuur, amuseren velen zich in de onmiddellijke nabijheid van de grote wegen: daar wordt de auto neergezet en daar wordt van de „rust" en de „frisse lucht" genoten. Hoe komt het, dat zovelen niet meer de moeite nemen, de vrije natuur te zoeken? Waarom blijft men zo angst vallig dicht tegen de wegrand aanplak- ken? Het is niet eenvoudig, een con creet antwoord op deze vragen te ge ven. Maar het ligt voor de hand te ver onderstellen, dat de bermtoerist de stilte vreest. Hij wil in contact blijven met het verkeer, ook tijdens zijn ont spanning. Een gezond verschijnsel kun nen we dit niet noemen. Want zoals de „vlucht in de ziekte" een reeds lange tijd bekend verschijnsel van neu rotische aard is, begint het bermtoe risme veel te lijken op de „vlucht in het verkeer". Het beeld van in parkeerhavens of in de berm neergezette auto's is ons al len bekend. Tafels en stoeltjes uitge klapt, soms zelfs een zonnescherm er boven, de heer des huizes genoeglijk zijn krantje lezend - met vol uitzicht op de voortrazende auto's - en de kin deren ravottend of spelend met een bal - in de benauwde benzinedamp. Een beeld van een soort ontspanning, dat niets te maken heeft met gezondheid, met de heerlijk-vrije verpozing, die de natuur des zomers zo overvloedig biedt. Er móet blijkbaar contact blijven met het verkeer. En dat brengt ook al weer een element van gevaar met zich mee. De vele geparkeerde auto's in de par keerhavens van de autosnelwegen (be doeld als vluchthavens voor noodgeval len) en in de bermen van andere wegen maken de rijbaan er niet overzichte lijker op. De langs de weg spelende kin deren springen in hun uitgelatenheid zo gemakkelijk hun wegvliegende bal achterna - met alle gevolgen van dien. Bovendien: de man in zijn vouwstoel tje met z'n krant meent wellicht dat hij zich heerlijk zit te ontspannen. Hij zegt misschien, als hij een paar uur later weer achter het stuur kruipt: hè, nou kan ik er weer lekker tegen. Maar in werkelijkheid is zijn geest niet ont spannen. Hij heeft zich tijdens zijn ver meende recreatie net zoveel met het verkeer bezig zitten houden als toen hij achter het stuur van zijn wagen zat. Hij is geestelijk een vermoeid mens ge bleven en het zijn juist de geestelijk vermoeide mensen, die een element van gevaar vormen op onze wegen. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. eerst de top der gruwelen te bereiken, waarbij aanvankelijk de realiteit de strijd in haar voordeel beslist scheen te hebben, getuige het feit dat één mens er in slaagde in enkele jaren tijds zes miljoen mensen te vernietigen. Het was inderdaad slechts schijn, want ook het rijk der fantasie kent zijn Eichmanne- tjes, profeten die voorspellen dat de wereld in enkele seconden vrijwel to taal zal worden verwoest. Nu is het vergaan der wereld altijd een dankbaar object geweest voor leeg hoofdige fantasten en met meer of min der succes zijn deze broodprofeten erin geslaagd de massa op hol te brengen. Ook deze zomer hebben heel wat men sen in angst gezeten door enkele war hoofden, die het verkeerd draaien van hun hersenmolen als visioenen be schouwden en prompt de wegvaging der aarde - compleet met datum en uur - voorspelden. Het neurotisch mensdom lacht om de geestelijke ruim tevaarders, maar dit lachen lijkt be nauwend veel op het luide zingen van een angstig kind in het donker. Zodra de fatale datum weer voorbij is haalt iedereen die er niet aan geloofde op gelucht adem en gaat verder met het verslinden van zenuwprikkelende films en lectuur. De angstcomplexen van de moderne mens zijn kennelijk vruchtbare bodems om zwartgallige profetieën in te zaaien en het is begrijpelijk dat de notoire on rustzaaiers heftig teleurgesteld zijn als hun visioenen hallicunaties blijken. Wanneer we de oorzaak van deze te leurstelling willen opsporen, wordt het weldra duidelijk dat deze te vinden is in het feit dat de pronosetrekker altijd het middelpunt vormt van het kleine stukje wereld dat overblijft. Voorspel lingen die de totale ondergang der mensheid inhouden, durven ook deze wilde dromers blijkbaar niet aan. Van zelfsprekend is het vervolg dan ook van belang, daar alleenheerser en -be zitter te worden op de aarde voor velen een aantrekkelijke gedachte is. En zo wordt de droom een wens en de wens is altijd de vader der gedachten ge weest. Ondanks het fiasco dat de diverse waarzeggers steeds weer hebben ge leden, groeien de sekten - die dergelijke gruwelverhalen als hun onaantastbaar privilege beschouwen - nog steeds in omvang en aantal en wanneer we dan zelf een voorspelling moeten doen is de verwachting gerechtvaardigd dat we ook in dit opzicht nog van meer koffie- dikkijkerij zullen horen. B. Schouwer. HOEVEEL EN WELKE MEST VRAAGT UW TUIN? Groeiende planten hebben voedsel no dig. Dit plantenvoedsel geeft u jaarlijks in de vorm van stalmest, bladmest, com post al of niet aangevuld met kunstmest. Wanneer de planten niet voldoende voe dingsstoffen in de grond vinden, gaan ze kwijnen met het gevolg dat het gazon niet wil groeien en de opbrengst van de groen te tuin laag blijft. Het is echter niet alleen van belang dat er voldoende van de verschillende plan- tenvoedende stofen in de grond aanwezig is, maar dat ook een evenwichtige ver houding tusen deze voedingselementen be staat. Dit kunt u niet aan de grond zien; dat moet in een laboratorium worden be paald. Laat daarom de grond onderzoeken door het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek met laboratoria te Oosterbeek, Groningen, Geldrop en Goes. Het Rijkstuinbouwconsulentschap voor particuliere tuinen en het Volkstuinwezen geeft u vervolgens een (gratis) bemestings advies op de in het laboratorium gevon den analysecijfers. GESLAAGDEN HUISHOUDSCHOOL Van de aan de Huishoudschool op geleide leerlingen ontvingen de volgen de leerlingen hun getuigschrift of diplo ma na de j.l. gehouden examen: Het getuigschrift der Primaire Op leiding werd uitgereikt aan: M. van Barneveld, G. v. d. Boven- kamp, B. van Doorn, D. van Engelen burg, R. van Ginkel, H. de Gooyer, B. Heikamp, C. Hoogendoorn, H. Hutink, D. v. d. Loosdrecht, R. van Manen, Tr. van Manen, J. van Nw.Amerongen, B. van Raay, E. van Ravenswaay, C. Sep- ter, A. Slotboom, T. Bergmeyer, G. Bou- man, R. v. d. Craats, W. Gazenbeek, S. de Haan, J. Hardeman, W. Harde man, J. Heikamp, M. Huntelerslag, Y. v. d. Klift, J. van Kooten, M. Pronk, M. van Sloten, I. van Soest. T. van Dam, Eist; R. van Dijk, Ede; B. Epskamp, Veenendaal; H. Geytenbeek, Ederveen; C. de Gooyer, Veenendaal ;A. Groene- veld; A. Groeneveld, Ede; J. Groeneveld Ederveen; G. Hardeman, Bennekom; C. Hutink, Veenendaal; A. Mulder, Overberg; T. v. d. Pol, Ederveen; R. Roodbeen, I. Septer, C. Veldhuizen, J. v. d. Weerd, Veenendaal; G. Bakker, ScherpenzeelG. Blankestijn, Veenen daal; G. Brunekreeft, Ede; B. Jagten- berg, Scherpenzeel; Gr. Kleyer, Vee nendaal; T. v. d. Lagemaat, Renswoude; B. Lansing, Scherpenzeel; J. ter Maaten Overberg; T. v. d. Munt, Scherpenzeel; T. Pull, Woudenberg; E. van Roekei, Ede; H. van Setten, Scherpenzeel; N. v. d. Vliert, Renswoude; N. Vonk, Scher penzeel; N. van Wagens veld, Bennekom. Voor het diploma Assistente in de Huishouding slaagden: W. van Beek, B. van Elsacker, Vee nendaal; J. Hovestad, Rhenen; J. Slok, G. Oskam, Veenendaal. Voor het diploma Huisnaaister slaag den: E. Hasselaar, D. v. d. Weerd, M. v. d. Weerdhof, Veenendaal. Voor het diploma Kinderverzorgster slaagden: T. Dekker, A. Meeuwig Ede; S. van Overhagen, Veenendaal; A. van Raven horst, Barneveld; C. Reinshagen, Rhe nen; E. v. d. Straten, Ede. Het getuigschrift van de Vormings klasse werd uitgereikt aan de dames: T. van Bemmel, Wageningen; L. Bis schop, Rhenen; F. van Ginkel, B. Kets, Veenendaal; A. Kleyn .Lunteren; L. Krijgsman, Veenendaal; B. van Laar, Rhenen; M. van Leeuwen, I. v. d. Poel, M. van Wakeren, C. van Beek, T. Slot boom, I. Brunekreeft, Veenendaal. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de maandag gehouden on derlinge wedstrijd door de leden van de Scherpenzeelse schietvereniging: Buks (12 meter): C. Valkenburg jr. 49, H. Veldhuizen 47, G. J. de Joode en J. Koudijs 46, H. Methorst 45, M. Berendse en P. Engelenburg 44 en R. van Eist 41. Geweer: A. van Dusschoten en M. Be rendse 47, G. J. de Joode 46, A. Valken burg jr., H. Methorst en C. Valkenburg 44, P. Engelenburg 43, A. J. Berendse 42 en H. Veldhuizen 41. BESPREEK NOG HEDEN UW voorzien van radio en schuifdak. De wagens zijn all risk verzekerd en voorzien van bui tenlandse papieren Telefoon <8387-254 Depot Veenendaal: J. LOURENS, J. P. C. Leinweberstraat 39, Telefoon 3529 POSTDUIVENNIEUWS De postduivenvereniging „De Snelpost" had deze week haar duiven op een vlucht vanaf Ruffec over een afstand van 774 km. De duiven werden gelost om 6.30 uur en de eerstaankomende zat op het hok om 15.34.18 uur, een snelheid van 1422.5 dus. De uitslag: 1. C. van de Weerd; 2. C. Donkelaar; 3. P. W. van Zetten; 4. en 5. V. d. Bovenkamp-Rozenboom. BOOM OMGEWAAID Tijdens de krachtige wind woei maan dagmiddag een in de Dorpsstraat, voor het huis van de familie Van Dusschoten, staande zware lindeboom om. De boom viel juist in het verlengde van de straat en wonder boven wonder was er op dat moment geen verkeer op de straat anders waren de gevolgen niet te overzien ge weest, ook niet voor de eigenaar van de boom. Ter plaatse staan nog een achttal van dergelijke bomen waarvan een paar reeds vermolmd. Ten einde verdere onge lukken en de daaraan verbonden conse quenties te voorkomen zou het beter zijn deze bomen te rooien. KANKERBESTRIJDINGSONDERZOEK Uit een rapport van de British Empire Cancer Campaign blijkt dat vorig jaar een bedrag van 800,000 is uitbetaald aan me dische centra en aan particuliere onder zoekers, die zich bezighouden met het zoe ken naar een geneeswijze voor deze ziekte. In het rapport wordt gewag gemaakt van twee nieuwe geneesmiddelen die, hoewel zij nog in een experimenteel stadium ver keren, met suces zijn gebruikt bij de strijd tegen de ziekte. In het Great Ormond kin derziekenhuis in Londen worden 19 kinde ren, die eens het slachtoffer waren van een bijzonder kwaadaardige soort tumor, in leven gehouden door de behandeling met een vitamine pil. Volgens het rapport leden alle kinderen van een tumor van een zenuwweefsel, dat neuboblastoma heet. Zij zijn behandeld met grote doses Vitamine B-12 pillen. Een radio-actief geneesmiddel dat een ploeg doktoren van de Universiteit van Cam bridge heeft ontwikeld is met succes toe gepast op ongeveer 20 patiënten die leden aan wat tot dusverre als ongeneeslijke kwaadaardige gezwellen werden be schouwd. Dit geneesmiddel bevat onder meer tri tium, een bestanddeel van de waterstof bom. In een commentaar op de proeven die met dit geneesmiddel zijn gedaan, dat kortweg „Sunkavit" wordt genoemd, zegt de ploeg uit Cambridge dat het in sommi ge gevallen de tumor tijdelijk doet wijken en verlichting van de pijn geeft, hoewel Empire Cancer Research Campaign signa leert is de uitvinding van een draagbare installatie die kwaadaardige gezwellen in 't lichaam opspoort door middel van ultra-geluid. Deze kan ook hersengezwel- len ontdekken. Een derde ontwikeling die de British verdere proeven nodig zijn. GESLAAGD Na het doorlopen van de cursus 1959/ 1960 behaalden de volgende leerlingen van de Technische school in Wagenin gen hun diploma. Afd. smeden-machinebankwerken: A. Haalboom Veenendaal, F. A. Rosbag Rhenen, A. van de Brink Veenendaal. Afd. autotechniek: A. van Beek Rhe nen, G. H. van Geffen, Eist (Utr.), D. G. IJ. Haalboom Veenendaal, D. F. Hof- sommer Eist (Utr.), J. W. Schuurman Veenendaal. Afd. elektrotechniek: J. W. Hasselaar Veenendaal. Afd. instrumentmaken: M. F. Visser Veenendaal Afd. timmeren: J. C. van Daalen, D. van Doorn, B. L. Jacobs uit Rhenen,G. Moesbergen, Veenendaal. Afd. meubelmaken: H. J. J. Baars Veenendaal. Afd. brood- en banketbakken: R. van Beek Ederveen. Dat heeft U in ieder geval met zo'n prachtige Aristona portable. Komt U eens bi] ons kijken? Wij hebben een ruime keuze uit diverse kleurige modellen. met portable van HOOFDSTRAAT 29 - VEENENDAAL Een voorbeeld uit de serie Zaterdag 16 juli, 7.30 uur, vertoning van de spannende sensationele film met Michael Landon, Jo Morrow, Jatek Hogan. Uitgekreten voor moor denaar vocht de jonge Tom met de rug tegen de muur. Toeg. 14 jaar. Zondag 17 juli te 3 uur vertoning van de span nende avonturenfilm met Jun L. Brown, Lee Aaker, Joe Sawyer. Een jongen met z'n hond in de laatste grote india- nenoorlog. Toegang alle leeftijden. Zondag 17, maandag 18, dinsdag 19, woensdag 20 en donderdag 21 juli, iedere avond 7.30 uur, vertoning van de dol komische film (Hoe doller hoe beter) met Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lem- mon. Super Sex en su per dwaasheid in de gekste film van het jaar Toegang 18 jaar. naar Dr. de Visserstraat 37 Veenendaal - Telefoon 3136 REGELT AL UW VERZEKERINGEN FINANCIERING EN HYPOTHEKEN Voor Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Benzineverbruik 1 17 Nieuweweg 155 - Telefoon 2454 Dealer voor Veenendaal, Eist en Amerongen HOOFDSTRAAT 51 Telefoon 3184 Aangeboden te Rotterdam (Pendrecht) MOOIE FLATWONING nieuwbouw '58, bev. 3 ka mers, douche, grote kelder, keuken en gang. Huur 17,45 per week. GEVRAAGD WONING TE VEENENDAAL Aanbiedingen „Nieuwsblad De Vallei", Parallelweg 10, Veenendaal, tel. 08385-2022* Veenendaal, Nieuweweg 41 Telefoon 2535 Lykauto en begrafenisryden Dealer v. d. Wartburg Taxi en au torsies Bruidsauto en trouwrtfden Wij maken bekend, dat voor de plaatselijke melkhandel het vakantietijdvak is vast gesteld in overleg met de vertrouwens commissie van: In deze vakantie zal wel gevent, maar niet aan huis bezorgd worden. Er wordt GEBELD ten teken dat de „melkslijter" voor uw woning staat. U wordt vriendelijk verzocht om de melk en melkprodukten aan de wagen of bak fiets af te halen. Tijdens deze vakantie wordt alleen tegen contante betaling afgeleverd. Vanzelfsprekend worden grootverbruikers, zieken en ouden van dagen, die bezwaar lijk melk kunnen halen, gewoon bediend. Men wordt verzocht dit in overleg met hun melkhandelaar te regelen. Voor uw medewerking zeggen wij u bij voorbaat dank. Namens het bestuur, R. VAN DOORN, secretaris, KoninginnelaanNoord5, Veenendaal Namens de vertrouwenscommissie, Mevr. DE GEIT, Mevr. DE JONG, Mevr. v. d. BOSCH, Mevr. KOK, Mevr. VEENENDAAL, Mej. GERRITS.

De Vallei | 1960 | | pagina 3