Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Bordjes „Verboden vuilnis neer te werpen" bittere noodzaak Voor de KANTONRECHTER MULDER MELIS OPTIEK 1 V.Z.C. legde definitief beslag op de beker AARDE OPENDE ZICH IN PARUS Select Nederlands prestatiezweefvliegers- team demonstreert op de luchtvaartshow te Eist montuur/ 34e jaargang WOENSDAG 20 JULI 1960 Nr. 57 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen* Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Particuliere stortplaatsen Gratis Gemakzucht „Los" met papier Te weinig bloedgevers op plasma-avond R H ENEN Ongekende spanning bij Ritmeester-waterpolotournooi ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN EDERVEEN Jongeman maakte met kegelhal een gat van dertig meter diep De vertegenwoordiger kwam veroorzaakt door een iets te hard ge- worpen kegelbal was een meer gewor- er goed af. Nieuwe uitkeringsbedragen ingevolge de algemene ouderdomswet en de algemene weduwen- en wezenwet RHENEN RENSWOUDE Prachtig succes voor Con Amore OVERBERG Vakantiecentrum „De Ossenberg" in zeven jaar vijfmaal zo groot rTtf KIEST.. UW EIGEN HQ0FD5TR5i TEL: 3I8< •VEENENÜQQl Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telton K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Eedactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen ku:v en ook worden opgegeven by do agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 c«nt Speciale contractprijzen ep aanvraag Minimum per advertentie 4,5t Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 ivoorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nnmmcrs 10 cent BURGEMEESTER BENOEMD TOT steeds niet van doordrongen, dat hiervan STATENLID I mensenlevens kunnen afhangen. De burgemeester van Veenendaal, de I Het bestuur van de afd. Veenendaal van heer A. Bakker, ls benoemd tot het Ned. Roode Kruis doet daarom nog- lid van de Proviciale Staten van Utrecht, maals een dringend beroep op de gezonde ter voorziening in een vacature ontstaan bevolking van Veenendaal. In de - verouderde - Veenendaalse politieverordening staat o.m., dat het ver boden is om op zaterdag na 3 uur 's middags vuilnis bij de bomen in de bebouwde kom neer te werpen. Met dit ambtelijke stuk in de hand zou men dus op zater dagmiddag vóór drie uur b.v. zijn vuilnisemmer op het trottoir vóór het ge meentehuis kunnen ledigen. Ilopeniyk begrjjpt echter iedereen, dat dit in de hedendaagse samenleving - verordening of niet - niet past en niemand zal het dan ook in zün hoofd halen om een dergelijke ongepaste stunt uit te halen. Of het moest als grapje „om in het nieuws te komen" bedoeld zijn. Bovendien bezit Veenendaal een goed functionerende vuilnisophaaldienst, ter wijl men in vroeger jaren kennelijk het huisvuil, dat door bewoners bij de bomen was gedeponeerd eens in de zoveel tijd verzamelde en ter bestemde plaatse bracht. Wie denkt, dat iedere inwoner van Veenendaal van de vuilnisophaaldienst gebruik maakt, komt bedrogen uit. En wie daarbij denkt, dat men afval, dat het eigen huis oplevert, dan ook wel in eigen tuin zal begraven, is er nog gloeiender naast. Waar vandaan dan de stille getuigen - de bordjes met als opschrift „Ver boden vuilnis neer te werpen" - die de laatste tijd op verschillende punten in de gemeente door de dienst van ge meentewerken zijn aangebracht? Deze aankondigingen staan er niet voor niets. Aan de Bergweg, de Beukenlaan, de Zandstraat, de Koninginnelaan-zuid. En ze misstaan Veenendaal in ieder op zicht; men zou zich als vreemdeling - en Veenendaal is hiermee de laatste jaren niet slecht bedeeld - in een ach teraf buurt je wanen, waar men nim mer of slechts te hooi en te gras vuil nis ophaalt. Het moest niet nodig zijn, dat Vee nendaal zulke tekenen aan de wand bezit. „Maar het is hard nodig" verzekerde ons gemeente-opzichter H. Bezemer, de directe chef van de Veenendaalse ge meentewerklieden. Het is schandalig, zoals sommigen hun vuil lozen. En de heer Bezemer bediende zich hierbij van een treffende vergelijking over var kens, die alles maar laten vallen waar zij staan. Een uitdrukking, die stellig pikant was geweest, als de hele affaire niet zo droevig was. Men kan hier natuurlijk tegen in brengen, dat het merendeel der Vee- nendalers zich op een nette manier van het vuil ontdoet en dat heel Veenen daal nog lang niet vol bordjes staat. Gelukkig, maarieder bordje met een dergelijk opschrift is een aanflui ting. Een stuk toekomstige bouwgrond, waaromheen geen afrastering geplaatst is, wordt voetstoots gedegradeerd tot particuliere stortplaats van de buurt. Sloten worden gedempt met vuil en als de afwatering dan stagneert, kan de gemeente aan zo'n euvel de nodige financiën ten koste leggen. Huis- zowel als tuinvuil wordt op onbehoorlijke wijze geloosd. Wat het huisvuil betreft: de heer Bezemer had een sterk vermoeden dat dit wordt gedaan door lieden, die ver geten hun emmer aan de stoeprand te zetten als de vuilniswagen verschijnt. Men moet zich dan - om niet „over te lopen" - elders van het vuil ontdoen. Het te hooi en te gras neergooien van tuinvuil is iets meer te begrijpen, maar niet minder erg en nimmer te billijken. Om te beginnen levert tuinvuil, in eigen tuin bewaard, goede compost op en in de tweede plaats kan men dit gratis op de vuilnisstortplaats aan het Beneden eind kwijt. Voorheen gold hiervoor een tarief van vijf gulden per lossing, maar thans kan dit kosteloos geschie den. Daarenboven staat in de voorschrif ten van de gemeentelijke huisvuil- afhaaldienst te lezen, dat men grof vuil, mits behoorlijk samengedrukt en ge bundeld in één pakket van hoogstens één meter lang, een halve meter breed en een halve meter hoog, bij de vuil nisemmer kan leggen. Als dit pakje dan niet zó zwaar is, dat het niet door één persoon kan worden gedragen, wordt het door de vuilnisafhaaldienst meegenomen. In Veenendaal wordt tweemaal per week in elke straat - behalve in de ver afgelegen of moeilijk te bereiken gebieden - vuilnis afgehaald. Voor vijf gulden per jaar is men van zijn huis vuil verlost en wie het in één emmer niet bergen kan, kan bij de dienst van gemeentewerken raison van vijf gul den per jaar een tweede emmer bestel len. Afgaande op het aantal woningen in Veenendaal 5850) en het aantal uit gereikte emmers (bijna 6000) zou men zeggen dat bij ieder huis een emmer hoort. Hieraan zal weinig ontbreken al dient men natuurlijk in het oog te houden, dat verschillenden - vooral zakenmensen - over meerdere emmers beschikken. Rest dus de veronderstelling, dat het onverantwoorde neergooien van vuil, pure gemakzucht is, waarbij men naast de ontsierende hopen ook het gevaar over het hoofd ziet wat dit teweeg kan brengen. Niet-afgedekte vuilnishopen zijn een gevaar voor de volksgezond heid en trekken ratten en meer van dergelijk ongedierte aan. Van gemeentewege is men er op ge brand de daders te pakken te krijgen. En niet zelden heeft men succes gehad. Er is een listig opsporingssysteem uit gedacht en op deze wijze heeft men reeds verschillende daders opgespoord. Hierboven werd een antieke bepaling uit de algemene politieverordening aan gehaald. Men zou hiernaar dus kunnen handelen, maar dan moet men ook consequent zijn en eenmaal per week het gedeelte openbare weg vóór zijn huis schoonhouden, hetgeen betekent afvegen, onkruid verwijderen, papier opruimen enz. Zolang men dit niet doet is er geen woord teveel over het gemakzuchtig „laten vallen" van huis- en tuinvuil ge zegd. Erger: men heeft doorgaans niet eens oog voor een schone gemeente. Over het algemeen is men „los" met papier. Het moest niet nodig zijn, dat een ge meentewerkman zijn brood verdient met het uitsluitend opruimen van pa pier, dat op en langs Veenendaals stra ten ligt en zwerft. Het zijn misschien harde woorden, die hier opgetekend zijn, maar niet ten onrechte. En toch kan men misschien ook nog van een gelukkige en verzachtende om standigheid spreken, n.l. dat de mees ten slechts achteloos en niet doelbewust te werk gaan. Wellicht gaan dan nu de ogen van deze mensen pas open. Daar om: weg met de bordjes, stuk voor stuk schandpalen voor Veenendaal. Niets zal de gemeentewerkers liever zijn dan deze verwijderen. Al was het morgen nog.... door het overlijden van één der A.R.-sta- tenleden. Voor de blocdplasmadicnst van het Ncd. Roode Kruis, afd. Veenendaal werd vorige Hopenlijk wordt het de volgende keer een massale toeloop. IN DE KIEM GESMOORD De vrijwillige brandweer van Rhenen week bloed gegeven in de kantine van de werd maandagavond gealarmeerd voor een Ritmeester-sigarenfabrieken. Jammer ge- binnenbrand in de keuken van een woon- noeg was het aantal bloedgevers niet zo huis aan de Bantuinweg, bewoond door groot ais op dergelijke vorige avonden. Er konden slechts 219 flessen gevuld worden met bloed. De oorzaak van deze teruggang moet worden gezocht in het feit, dat thans veel trouwe gevers hun bloed afstaan aan pa- tienten van het Veenendaalse Julianazie- kenhuis en bovendien hebben de vakanties hierop ook invloed gehad. Mooi was het echter als hierdoor het aan tal donores van de plasmadienst niet te rugliep. Er is steeds veel bloed nodig. Het merendeel van de Veenendalers is er nog Burgemeester Bakker toont hier zijn belangstelling voor een bijenvolkje. Links achter hem gem. secretaris D. Blankespoor. Rechts van de burgemeester de bekende imker de heer Schrijver. Verheugd over het Veenendaalse succes kon Veenendaals burgemeester, de heer A. Bakker, zaterdagavond j.l. een overgelukkig zevental van de Veenen daalse zwemclub feliciteren met het winnen van de grote beker, de eerste prijs van het Ritmeester-waterpolotournooi. Met deze overwinning kwam de trofee definitief in het bezit van de Veenendaalse zwemclub, omdat de VZC-herenploeg ook in de twee voorgaande jaren beslag op de wisselbeker legde. De vreugde in het kamp van de Veenendaalse Zwemclub was niet overdreven, want men kreeg de trofee niet op een presenteerblaadje aangeboden. Het was zelfs zo, dat de aanhang van VZC 1 tijdens de finale tegen Pinguïns uit Woer den de moed reeds bijna had opgegeven toen de gastheren tot twee minuten voor het einde met 3-1 achter stonden. Echter, niet de zeven Veenendaalse spe lers, die met een laaiend enthousiasme aan die laatste twee minuten begonnen en toen pas goed hun vorm vonden. Het aanvalsveld werd opengegooid en de snel heid uitgebuit. Voordat het taai verdedi gende Pinguins zich de overmacht bewust was, was de stand gelijk en floot scheids rechter Maree uit Utrecht kort daarop voor het einde. Strafworpen moesten de beslissing brengen en aan Pinguins was de eer om als eerste keeper Jan Bakker op de proef te stellen. Vier van de zes Woerden- se schoten kwamen achter Jan Bakker in de touwen. En niet ongunstig resultaat en weer zag het er somber uit voor VZC dat daarna moest schiten. En met succes. Bij de eerste vijf schoten was het reeds raak en keeper Blankestein van Pinguins hoefde het zesde schot niet af te wachten. De Ritmeester-beker was eigendom van VZC geowrden. 3-1 ACHTERSTAND IN TWEE MINUTEN INGELOPEN Pech en zenuwen speelden het Veenen daalse zevental parten in de eerste tien minuten van de finale. Twee schoten, die vrij zeker een doelpunt voorspelden ver zeilden in het niets. Cel Slotboom schoot, vrij voor het Woerdense doel liggend, te laat en bij midvoor Henny van de Loos- drecht, die eveneens in ongedekte positie verkeerde, gleed de bal van de hand. Daarbij lag aan de andere kant een ge vaarlijke midvoor Van Doorn van Pin guins, waarmee midachter Koomen, die heus wel wat gewend is, moeite had. Een gladde speler, die geen moment kon wor den losgelaten en veel vrije worpen voor zich verwierf. Dit begreep de Veenen daalse achterhoede en hield hem goed on- -der bedwang, maar eenmaal te zwaar en dit kostte VZC een strafworp en een doel punt. Het enige doelpunt vóór de rust. De tweede helft begon hoopgevend voor POSTDUIVENNIEUWS De wedvlucht vanaf Duffel had voor le den van de Veenendaalse postduivenver eniging „De Snelpost" onderstaand resul taat: N. Stuivenberg 1; C. van Asselt 2, 13; J. van Geerenstein 3, 7, 10, 14; R. Sukkel 4; C. van Ginkel en Zn. 5, 11; J. v. 't Veen 6; G. J. van Manen 8; Diepeveen 9; N. van Barneveld 12; G. de Geit 15; B. van Keste- ren 16; Van de Bovenkamp/Rozenboom 17, 18. De jonge duiven deden het alsvolgt op deze vlucht: J. van 't Veen 1, 2, 10; Van de Bovenkamp/Rozenboom 3, 6; D. G. Schans 4; C. van Ginkel en Zn. 5; R. Sukkel 7; N. Stuivenberg 8 en 9. *[R K' wijk 16T.TCL. J 000 VE E NE NUA'XL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America VZC. Bij het uitzwemmen zette Pinguins af op het doel en dit leverde VZC een vrije worp in de Woerdense doelmond op. Ondanks de verwarring die hierdoor in de achterhoede ontstond was het geluk weer niet met de Veenendaalse ploeg. Integendeel. Kort daarop was het 2-0 voor Pinguins, die van de gelegenheid ge bruik maakten en er tussen uit trokken. Rechtsvoor Buijzerd kwam vrij voor Bak ker te liggen, die uit zijn doel kwam, maar niet kon verhinderen dat Buijzerd de bal over hem heen wipte. De hoop die weer opleefde toen Henny van de Loosdrecht onhoudbaar inloeide werd teniet gedaan door een prachtig schot van Buijzerd, die vanaf de helft in de uiterste hoek schoot. (3-1). Het leek een verloren strijd, maar voor de Veenendaalse polospelers het sein om een laatste aanval in te zetten, waar de Woerdense ploeg niet tegen opgewassen (Zie verder pagina 2) MUZIEKVERENIGING IRENE TWAALF EN EEN HALF JAAR De muziekvereniging „Irene" te Eder veen herdacht vrijdagavond in een intiem feestelijk samenzijn het koperen feest van deze vereniging. Er werden wat voor drachten gehouden, en onder een traktatie gezellig gemusiceerd. ADVENDO VERLOOR TWEEMAAL IN OPHEUSDEN Devoetbalver. Advendo te Ederveen be gon zaterdag met haar oefenprogramma voor het komende seizoen. Het eerste zo wel als het tweede elftal trok naar Op- hcusden om Sparta aldaar te bekampen. De thuisclub bleef echter overwinnaar want het eerste van Advendo moest met 5-1 de vlag strijken terwijl de reserves van Advendo met 6-4 van Sparta 2 verloren. WIE NIET? de familie S. Met twee stralen op de ne velspuit werd de brand in de kiem ge smoord, zodat de schade zo gering moge lijk bleef. De oorzaak is onbekend. „DOOR VRIENDSCHAP STERK" IN TIEL De Rhenense wandelsportvereniging „Sterk door Vriendschap" nam zater dag deel aan de sluizentocht te Tiel, uitgeschreven door de wandelsportver eniging „Wandellust" aldaar. Er was voor deze gelegenheid een prachtig par cours uitgezet. De Rhenenaren iepen zonder uitvallers en konden met een mooie groepsprijs en een eervolle zesde plaats tevreden zijn. Parys blyft toch een raadselachtige stad en omdat de uitersten elkaar hier raken is er niets te gek of te vreemd. Wat zou uw hart doen als de aarde zich voor uw ogen plotseling opende? Dat van Henri Sixdernier sloeg 120 slagen per minuut. Deze 16-jarige leerjongen van een bekende schoenfabriek was tijdens de middagpauze op het emplacement van de fabriek aan het kegelen. Hij kende de hele rue Pradier als zyn broekzak en toch zeker het terrein waarop hy iedere middag zijn geliefkoosde sport bedreef. Maar hoe was het dan mogelijk, dat zijn bal plotseling in de grond was verdwenen? Hoe kan een kegelbal plotseling door een dikke laag asfalt heendringen. Hy zoeh en vond een gat van nauwelijks vyf centimeter doorsnee, dat tien minuten geleden nog niet bestond. Henri bukte zich en voelde met zijn hand in het gaatje, dat op het zelfde ogenblik een gapende afgrond werd. Lenig als een kat wist hij zich nog tijdig achteruit te werpen, waardoor hij zijn leven redde. Tot zijn ontstel tenis zag hij een gat ontstaan van en kele meters middellijn en vele meters diep. Hij vloog weg om zijn superieu ren te waarschuwen. Fabriek en kan toren beefden inmiddels op hun funda menten. Het gat werd groter en die per alsof een onzichtbare bulldozer de ingewanden van de aarde onderhan den nam. Met een hels lawaai brokkelde de buitenplaats meter voor meter af om in een onzichtbare diepte te verdwij nen. Een kwartier duurde deze geloka liseerde aardbeving. Toen werd het stil. Het gaatje van enkele centimeters, Vorige week is op het zweefvlieg- centrum „Teriet" bij Arnhem officieel het team samengesteld dat in Eist komt demonstreren met een twee-persoons zweefvliegtuig van het type Rhönler- che en een motorvliegtuig van het type „Tiger Moth". De „Rhönlerche wordt aan een kabel boven het terein van de luchtvaartshow gesleept door de „Tiger Moth". Dit trouwe tweedekkertje wordt gevlogen door de heer Piet van der Goot. Deze bekende K.L.M.-vlieger laat de grote „Super Constellations" van zijn maatschappij deze middag voor wat ze zijn en zal U tonen dat hij met zijn „Tiger Moth", om het maar eens popu lair te zeggen, lezen en schrijven kan. Nadat het zweefvliegtuig in de lucht de verbinding met het motortoestel heeft verbroken, volgt hiervan een vliegdemonstratie en een doellanding Wie zou niet als ie heer Revel te Nice op ^et terrein n, br'?f„La" Vooral in het laatste rijn deze zweet- ihoud?^ volgende v,iegers specialisten £it moet wel, in ouar. want soms is het normaal op een af- „Mijnheer. U gelieve zelf het bedrag standsvlucht gebeurd met de termiek van uw tweede aanslag te bepalen. Wanneer u echter denkt dat u bij uw eerste aanslag reeds voldoende hebt be taald, dan kunt u verder van betalen afzien." en moet het mogelijk zijn de kist op elk willekeurig veldje neer te zetten. Na de landing volgt de demontage van het vliegtuig en daarna wordt het op de hiervoor bestemde aanhanger Binnenkort is de publikatie te ver wachten van het Koninklijk besluit waarbij de nieuwe uitkeringsbedragen ingevolge de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezen wet zijn vastgesteld. De nieuwe bedragen gelden vanaf 1 april 1960. Ingevolge de A.O.W. zullen de ongehuwden per jaar 1134,gaan ontvangen en de gehuwden 1794, Ingevolge de A.W.W. zullen de we duwen zonder kinderen per jaar 1512,krijgen en de weduwen met kinderen per jaar 2196,Voor wezen tot 10 jaar is het nieuwe bedrag op 486,vastgesteld, voor wezen van 10 tot 16 jaar op 732,en voor wezen van 16 tot 27 jaar op 960, In deze bedragen is de compensatie voor de huur- en melkprijsstijging in begrepen. De nieuwe uitkeringen bete kenen voor de ongehuwden, die A.O.W. pensioen genieten, een maandelijkse verhoging van 13,50 en voor de ge huwden een verhoging van 17,50. We duwen zonder kinderen ontvangen 15,50 meer en weduwen met kinderen 19,Voor wezen beneden 10 jaar bedraagt de verhoging 4,per maand, voor wezen tussen 10 en 16 jaar 6,en voor wezen tussen 16 en 27 jaar 8, Vanaf 1 april is op deze verhoging reeds een maandelijks voorschot gege ven. Deze voorschotten bedroegen voor ongehuwde A.O.W.-trekkers 7,per maand en voor gehuwden 11,We duwen zonder kinderen ontvingen een voorschot van 9,en weduwen met kinderen 14,per maand. Het voor schot voor wezen tot 10 jaar, wezen van 10 tot 16 jaar en van 16 tot 27 jaar be droeg resp. 3,4,50 en 6,per maand. De reeds ontvangen voorschotten zul len uiteraard in mindering worden ge bracht bij de uitbetaling van de ach terstallige uitkeringsbedragen. Het ligt in de bedoeling dat de achterstallige bedragen in de maand augustus wor den uitbetaald. geladen. Al deze demonstraties worden via de microfoon van commentaar voorzien door de bekende spreker en luchtvaart specialist Jan Reesink uit Zutphen. Naast Europa's grootste luchtballon zien wij deze middag alle facetten van de luchtvaart vertegenwoordigt n.l.: motorvliegen, zweefvliegen, ballonva ren en modelvliegtuigsport. Dit is toch wel een unieke kans om in onze naaste omgeving hiermede kennis te maken. RHENENSE HENGELAARS IN DE PRIJZEN Aan de onderlinge hengelwedstrijd, georganiseerd tijdens het afgelopen weekeinde door de vereniging „De Voorn", werd door 75 vissers deelge nomen. Aan de wedstrijd voor junioren namen 15 jongelui deel. Met 201 gram wist de Betuwse be stuurder van „De Voorn", de heer W. van Zetten, beslag te leggen op de le prijs. 2. H. Doornebal met 180 gram; 3. G. van Dorland met 150 gr.; 4. J. v. d. Berg met 149 gr.; 5. A. Albers Rzn met 131 gr.; 6. G. Lodder met 130 gr.; 7. J. B. Honders met 120 gr.; 8. A. Geurtsen met 115 gr.; 9. N. ter Burg Jzn met 96 gram en 10. P. C. Swagers met 70 gram. Junioren: 1. J. Lieuwen 90 gram; 2. G. J. v. Baaren Jzn 41 gram; 3. B. van Capelleveen 40 gr.; 4. P. de Jong 39 gr.; 5. R. Albers, 6. H. Vermeer, 7. T. van Doorn, 8. R. v. Baren, 9. J. v. d. Linden, 10. W. v. Leijden, 11. W. Looijen, 12. A. Huzen, 13. J. Liefting, 14. M. v. Ingen en 15. J. Terschegget. Al deze junioren kregen als prijs een aardige verrassing. Zondag werd door een groep van „De Voorn" deelgenomen aan een concours in Rheden, waar in totaal 800 henge laars hadden ingeschreven. Er waren niet minder dan 46 korpsen, terwijl verder nog prijzen werden gewonnen door W. van Zetten, G. van Baaren en P. C. Swagers. Het korps van „De Voorn" behaalde de vijfde prijs, een fraaie lauwerkrans. Het moment waarop een ballon na ge vuld te zyn zich verheft van de grond. Dit krygt men o.a. te zien op de luéht- vaartshow in Eist. Aan J., chauffeur te Bennekom, werd ten laste gelegd, dat hij zijn vrachtauto met kratten melkflessen niet op juiste wij ze geladen had. In de Dorpsstraat te Ben nekom was namelijk het rechterzijschot naar beneden gevallen en waren twee kratten op straat terecht gekomen. Ik weet zeker, dat ik de kratten goed geladen heb, hield J. vrijdag vol toen hij voor het Wagenings kantongerecht ver scheen. Door sneeuw en ijsafzetting zijn de kratten echter gaan glijden. Ik kwam van de melkfabriek en waarschijnlijk heb ben ze daar het schot niet goed gesloten. Onderweg kon het niet lostrillen als het behoorlijk dicht gedaan was. Zelf heb ik in die tussentijd aleen het linkerschot een keer losgedaan en weer gesloten. Hebt u wel aan de rechterkant van de wagen gecontroleerd of alles in orde was? informeerde de rechter v. d. Brand. Nee, bekende verdachte, want van links gezien leek het of er niets aan man keerde. Daar zit dus uw fout .constateerde de officier. Eis 25,of 5 dagen. Wat veel voor die paar flessen, vond J. Er waren er maar zeven kapot. Kratten, die van wagens vallen kun nen groot gevaar opleveren, besloot de rechter v. d. Brand, die het bij de geëiste boete liet. rechter. Hij heeft een hersenschudding ge had en dan komt het dikwijls voor, dat men zich niet meer weet te herinneren wat men het laatste ogenblik voor de val gezien heeft. In ieder geval heb lk de hond direct we ggedaan, vervolgde verdachte. Ik ben toen zo geschrokken, dat ik er nooit meer een hebben wil. Hebt u nog schadevergoeding moeten be- O. dus slechts 50,— te betalen. Bij een Van O., graanhandelaar te Renswoude volgend mankement aan de auto wordt talen, informeerde de rechter, had met een auto gereden, waarvan de echter alsnog de rekening van 250,— ge- draagveren en de stuurinrichting in slech- presenteerd. te staat verkeerden en waarvan een chas- sisbalk aan de rechtervoorzijde gebroken was, al met al dus geen wagen meer, waarmee het veilig rijden was. Nee, ik was gelukkig verzekerd, ant woordde Van B. Eis en vonnis 5,of 1 dag. Met zijn bromfeits had de 18-jarige D. Van B., landbouwer te Bennekom, kreeg I een dagvaarding om vrijdag voor het Wa- uit Veenendaal de maximum snelheid van Ik wist werkelijk niet, dat er wat genings kantongerecht te verschijnen om- dertig kilometer voor de bebouwde kom aan mankeerde verdedigde Van O. zich dat er nie*- voldoende voor gezorgd overschreden en dat bezorgde hem een vrijdag voor het Wagenings kantongerecht, kad> dafc z'in bond anderen geen overlast pr0ces-verbaal en vrijdag een gang naar anders had ik het wel laten repareren. Nu bon bezorgen. Het dier had voor een mo- kantongerecht te Wageningen. tor gelopen, waardoor de berijder hiervan is alles weer in orde. De auto gaat regel- In de tenlastlegging staat, dat het in matig naar een garage en had kort tevoren ^'as komen te vallen en een hersenschud- Zandstraat in Veenendaal gebeurde, maar dat is niet waar, het was de Vallei- Ik weet werkelijk niet of de hond op straat vertelde verdachte. Ik reed inder- de weg geweest is of niet, maar als het zo daad 35 kilometer omdat ik meende dat nog een doorsmeerbeurt gehad. De politie din8 bad opgelopen, vertelde me, dat de monteur die gebreken toen op had moeten merken. Ieder, die met een auto op de weg komt, is> dan kan bet hoogstens één minuut ge- het daar geen bebouwde kom meer was. blijft echter zelf verantwoordelijk daar- weest zijn, want we hadden hem nog maar Toen ik later nog eens ging kijken, ont- voor en zo ging ook nu de afschuiftheorie net uitgelaten toen het ongeluk gebeurde, dekte ik pas, dat het bord een eindje te- van verdachte niet op. Eis en vonnis luid- verklaarde Van B. De motorrijder zei te- rug stond. gen mij, dat hij het dier alleen maar in den 300,of 60 dagen, waarvan 250, of 50 dagen voorwaardelijk met een proef- bet weiland langs de weg had zien lopen. 4 dagen tijd van twee jaar. Voorlopig behoeft Van Dat is best mogelijk antwoordde de Eis 25,— of 5 dagen. Vonnis 20,— of den van tien meter doorsnee en veer tig meter diepte Gelukkig, dat de vertegenwoordiger van de firma juist was vertrokken. Nog een half uur tevoren had hij zijn wa gen op deze plaats geparkeerd. De ingenieurs van het stadsbestuur van Parijs snelden naar de butte Chau- mont om het drama ter plaatse te on derzoeken. Voor hun bestonden er geen raadselen. Deze hele wijk is gebouwd op oude steengroeven met alle gevol gen van dien. Het leggen van de fundamenten voor een gebouwencomplex kostte destijds al twee bouwondernemingen een zwaar bankroet. De derde was de dans ont sprongen dank zij grote leningen, maar de aannemer hield er een hartkwaal van over. Dat hij zijn werk goed heeft gedaan blijkt wel: de fabriek en de kantoren bleven staan. Het bedrijf moest nu evenwel ontruimd worden. Met de nodige tonnen puin, zand, grint en beton zal men pogen dit gaatje in de buik van Parijs te dichten. Dan kan Henri Sixdernier weer ke gelen De Christ. Gemengde Zangvereni ging „Con Amore" te Renswoude heeft donderdag j.l. deelgenomen aan het 11e nationale Vocaal- en Instrumentaal Concours te Hoog-Soeren, dat werd ge organiseerd door de Chr. Gem. Zang vereniging „Zingt den Heer". Deze deelneming is met een prachtig succes bekroond, want Con Amore slaagde erin een le prijs te behalen in de le afdeling voor Gemengde Koren. Zowel voor de vereniging, die nog slechts een goed jaar bestaat en thans 37 leden telt, als voor haar dirigent betekent dit een waardevolle beloning voor een intensieve repetitie-periode. Onder leiding van de heer Joh. We gen zong het koor als verplicht nummer „Hör mein Bitten" van Imjalof en als vrij nummer „Ténebrae factae Sunts" van Michel Haydn. Voor de heer Wegen had deze deel neming bovendien nog een bijzondere betekenis, aangezien hij thans voor het 5e achtereenvolgende jaar met een zangkoor aan dit concours deelnam. Hij mocht hiervoor van het organise rende bestuur als waardering een enorm herten-gewei in ontvangst ne men. De leden van de zangvereniging heb ben de dag verder gevuld met een be zoek aan Berg en Dal met omgeving en Arnhem. Tijdens dit uitstapje heeft het gehele gezelschap genoten van het mooie natuurschoon in deze streek, waartoe de chauffeur van de touringcar een uitermate geschikte route had uit gezocht. Bovendien werd een bezoek gebracht aan de Westerbouwing te Arnhem, waar door middel van de kabelbaan een schitterend uitzicht werd geboden. Helaas bezorgde een enorme plensbui daar ook velen een nat pak, hetgeen echter de goede stem ming niet kon doen verdwijnen. Om ongeveer 10.30 uur arriveerden de prijswinnaars weer voldaan en blij- gestemd in Renswoude. In 1953 kwam de heer Van der Horst op het idee om in Overberg een vakantiecen trum te stichten. In februari kwam de fam. Van der Horst uit Putten naar Over berg en hetzelfde jaar kon men reeds in het seizoen gaan draaien. Vier zelfgebouw de huisjes konden worden verhuurd. Jammer was het, dat de heer Van der Horst de daarop volgende winter noodge dwongen naar Rotterdam moest. Maar in het voorjaar van 1954 kwam de familie terug en met frisse moed werd aan de uitbreiding begonnen. En nu, in 1960, staan er al 35 vakantie huisjes, voorzien van water, douche en elektra. Van 2.7 hectare grond kwam men op 15 ha en die oppervlakte is thans ook weer te klein. Er is op dit ogenblik een cantine in het kamp, die 300 vierkante meter beslaat en voorzien van een kampwinkel, waar nage noeg alles te koop is. In deze winkel moest een aparte beheerder worden aangesteld. Voor de gasten wordt veel gedaan. Er worden films vertoond, bonte avonden ge houden, avondwandelingen en sportmidda gen georganiseerd. Het merendeel van de gasten komt uit Rotterdam ongeveer 80°/o! In het voor- en naseizoen komen er voornamelijk oudere gasten, o.a. in samen werking met de Rotterdamse bond voor ouden van dagen. Het vervoer geeft geen moeilijkheden. Iedere zaterdag is er een rechtstreekse busverbinding Rotterdam- Overberg, terwijl men ook een. speciale bodedienst heeft ingesteld voor het ver voer van bagage, rijwielen enz. Het kamp is doorgaans 5 maanden bezet van het jaar. In die maanden komen er 4000 gasten, uitgezonderd de honderden kampeerders, die in tenten verblijven. 's Winters wordt de kantine gebruikt voor bruiloften, vergaderingen, uitvoe ringen e.d. Maar hoofdzaak zijn de vakantiegangers, En men kan „De Osseberg" dan ook gerust een bloeiend bedrijf noemen. (Zie verder pagina 2)

De Vallei | 1960 | | pagina 1