mannelijk personeel Postdienst Amsterdam ^on^licten om (2cirLa aankomend meisje r LÜXOR 1 Vuur over de Yang-tx ferboden vrouwen Eurieo Caruso VAUXHALL 6 Douwe Egberts J D. v. d. Meijd en Vanaf zaterdag wekelijks verkrijgbaar prima kwaliteit braadkuikens panklaar Wageniiigse Wielerbaan Grote Wielerwedstrijden Omnium voor beroepsrenners met Jan Derksen (3 x wereldkampioen), Peter Post, Wout Wagtmans, Joop Captein. Middelbare Handelsdagschool Tweede toelatingsexamen Postdistrict Amsterdam vraagt FEUILLETON Douwe Egberts Pickwick thee! Een verfijnde thee voor ieder, die een kernachtige Engelse smaak prefereert. Let ook op de afschenk, zo goudkleurig en rijk! HRRDEVELD BEATRIXSTR.37 'TEL24I5 VEENENDRRL AUTORIJLES G. van Wakeren GeHa van Leeuwen VAKANTIE Eerste Veenendaalse Stoomwasserij v/h J. v. d. Craats Zonen Theater Een prettige vakantie kunnen wij u garanderen met een goede Zonnebril Badmuts Badtas Zonnebrand "it Filmrol Fototoestel enz. Henny Jansen A. W. deHaas Fa. Lee wis GARAGEBEDRIJF EDESE MOTORENHANDEL Grotestraat 75 - Tel. 08380-8600 - Ede (boven aan de markt) Beleefd aanbevelend. POELEERSBEDRIJF H. MEIJER O ZONDAG 24 JULI A.S., AANVANG 14.30 UUR: Al deze renners zijn of waren reeds kampioen van Nederland. INTERESSANTE WEDSTRIJDEN VOOR AMATEURS met 4-jarige cursus voor Wageningen en Omstreken voor alle klassen op woensdag 7 septem ber a.s. Leerlingen met einddiploma Mulo kunnen zonder examen in de 3e klasse ge plaatst worden. Schriftelijke aanmelding bij: C. VERKOREN, Gen. Foulkesweg 14, Wageningen (Telef. 2983) of D. VELD HOEN, Drouwlaan 33a, Wageningen. Geboden wordt: een verzekerde toekomst goede sociale voorzieningen een loon, dat op 25-|aripe leeftijd f 391,01 bruto per maand kan bedragen een toeslag voot onregelmatige diensten van gemiddeld I 12.- tot f 30,- per 4 weken (afhankelijk van de leeftijd en de plaats van tewerkstelling) een vakantie van 15 werkdagen - met 4% vakantietoeslag - per jaar in afwachting van de Invoering van de verdienste-beloning wordt aan het bestellend personeel een tijdelijke toeslag van 3 toegekend. voor gehuwden met eigen huishouding een volledige vergoeding van de reiskosten voor gezinsbezoek eenmaal per week en een vergoeding van 90% van de pensionkosten, totdat te Amsterdam een woning is toegewezen voor jeugdige ongehuwde krachten een gedeeltelijke, doch gun stige vergoeding van reis- en /of pensionkosten. Sollicitaties te richten aan de directeur van het Postdistrict Amsterdam. Indien u eerst nog nadere inlichtingen wilt ontvangen kunt u onderstaand formu lier, na invulling en ondertekening in een ongefrankeerde omslag zenden aan de chef van de afdeling Personeelsadministratie, Postdistrict Amsterdam, N. Z. Voorburgwal 182 Amsterda m-C. Ondergetekende (naam) (adres) (geboortedatum) gehuwd ongehuwd*) zal gaarne nadere Inlichtingen ontvangen omtrent de func tie van besteller te Amsterdam, Postdistrict. (plaats) (datum) Doorhalen hetgeen niet ven toepaulng ke. ...(handtekening) PTT „We zullen ons moeten verkleden, meisje." Dat deden ze toen maar. De grote open wagen gleed geruis loos over het asfalt. Nico kon met zijn Frans uitstekend overweg, beter dan Carla, die in schoolse bewoordingen probeerde te reageren. Het ging nogal moeizaam en toen ze op de buitenweg waren, deed Nico er dan ook het zwij gen maar toe. Na een goed half uur zwenkte de auto een zijlaan in en stop te toen voor een groot wit huis. De por tieren zwaaiden open en ze stonden op een tot blinkens toe geschuurd ter ras, dat uitzicht bood op de tuin, die ze zoeven waren doorgereden. Ze had den nauwelijks gelegenheid, iets ervan in zich op te nemen, want een keurig geklede bediende opende de kolossale glazen deuren en nodigde hen uit, bin nen te komen. Even later zaten ze in een enorme k^ner tegenover de heer en mevrouw Papadimas. Een beweeglijke, magere man. Hij moest wel miljonair zijn, bedacht Carla toen ze, voor zover de welvoegelijkheid het toeliet, de kamer rondkeek. Me vrouw Papadimas zat er wat stilletjes bij, liet onmiddellijk de frisse dranken en een overvloed aan lekkere hapjes komen. Ze sprak Engels, allemaal een beetje onwennig. Maar allengs kwam het gesprek toch op gang. Mevrouw Brandenburg probeerde zo discreet mo gelijk duidelijk te maken, dat een zo vlotte kennismaking als deze in Hol land ongebruikelijk was, maar dat Nico haar onmiddellijk zoveel vertrouwen had ingeboezemd dat zij zijn uitnodi ging zonder aarzelen had geaccepteerd. Meneer Papadimas zei, het een eer te vinden, Hollanders in zijn woning te mogen verwelkomen en vroeg honderd uit over het land, waarover hij wel had gehoord, vooral ook van zijn cargadoor in Rotterdam, waar hij nog nooit was geweest. Wèl in Londen. En toen was het aanknopingspunt ge vonden, want mevrouw Brandenburg was immers ook meermalen in Enge land geweest. Ze wisten hetzelfde eet huisje, dicht bij Piccadilly Circus, te noemen, en ja, ze hadden natuurlijk allebei The Old Vic zien spelen. Het ijs was gebroken en het werd een hoogst gezellig onderhoud. Wat Carla opviel was, dat Nico zich nauwelijks in het gesprek mengde. Was het omdat hij zo slecht Engels sprak? Of beschouwde hij deze visite alleen als een onvermijdelijke fase in de ken nismaking? Hij stond op, liep naar de aangren zende kamer, waar een grote vleugel in de hoek stond, pe ouderen praatten door, maar Nico begon te spelen, een dromerige melodie. Carla luisterde. Het was een mooi instrument, hoorde ze wel. Ze kon het niet laten: liep achter Nico aan en ging bij de vleugel staan, terwijl Nico zacht bleef doorspelen. Hij glimlachte toen hij het laatste akkoord aansloeg. „Speel je ook?" vroeg hij. Carla knikte. Nico maakte onmiddel lijk plaats en Carla moest er wel ach- tea. Het was een genot, op een zo - prachtige vleugel te musiceren. Warm van toon was dit geluid het leek wel of je beter speelde dan thuis, vond Carla. Een wandeling door de tuin, het di ner, de koffie na en toen was het laat in de avond geworden. Nico bracht Carla en haar moeder naar het hotel terug en sprak af voor de volgende morgen: ze zouden gevieren naar Del phi gaan. Nico's vader liet zich veront schuldigen. „Wat een énige mensen!" was het eerste dat mevrouw Brandenburg zei, toen ze weer alleen waren. Ook Carla was enthousiast. Deze Griekse vakantie scheen een allerplezierigst cachet te krijgen! De tocht naar Delphi werd een suc ces, de boottrip naar Salamis werd een belevenis en het gezamenlijk bezoek aan een theater was zeer genoeglijk. De Hollandse gasten werden onthaald dat mevrouw Brandenburg zich ten slotte begon af te vragen, of zij dit alles zo maar mocht accepteren. Gastvrijheid was prettig en zeer te waarderen, maar ging dit niet te ver? De moeilijkheid was, dat ze niet wist, in hoeverre de Griekse gewoonten af weken van de Hollandse. Wie weet was dit voor het land heel normaal. Of zat er misschien iets achter? Maar wat dan? Ze sprak er over met Carla. Ze zin speelde op de attenties, die Nico in overigens bescheiden mate, lanceerde. Maar Carla snapte het evenmin. Nico was uiterst charmant, stak niet onder stoelen of banken dat hij Carla hoge lijk apprecieerde, maar bleef op een discrete afstand. Ook moest worden gezegd, dat de fa milie Papadimas zich niet opdrong. Maar hun invitaties werden zo plezie rig gesteld dat je ze moeilijk kon af wijzen. Toen Carla en Nico op een keer wan delden in de buurt van de Akropolis, vroeg Carla het Nico op de man af. „Jullie zijn allerliefst voor ons," zei ze, „en dank zij jullie hebben we veel meer van Griekenland gezien dan an ders mogelijk zou zijn geweest. Maar, mijn moeder en ik zijn er een beetje verlegen mee. Wij zijn dat in Neder land eigenlijk helemaal niet gewend. Wat zie je in mij? En wat zien jullie drieën in ons? We begrijpen het niet goed Maar Nico praatte er overheen, ont week verdere vragen en liet Carla in het onzekere. Pas op de laatste avond, toen de Papadimas er zelf over begon, werd het allemaal duidelijk. Hij zei: „Morgen zullen we u voor het laatst zien, mevrouw Brandenburg. Wij zijn u zeer erkentelijk voor al uw vriendelijk heid." „Maar meneer. begon mevrouw Brandenburg, „u hebt ons zo hartelijk onthaald. Wij moeten u bedanken. Eer lijk gezegd begrijpen wij niet goed Beminnelijk maar beslist hief de Griek afwerend zijn hand op. „Luistert u. Nu kan ik u wel ver tellen, dat wij van uw komst naar Athene afwisten lang voordat u ons had ontmoet. Ja, ik begrijp dat u hier over verwonderd bent. Ik zal het u dan ook graag uitleggen. Uw man heeft verleden jaar voor ons een moeilijke opdracht tot een goed einde gebracht. Er waren moeilijkheden met de beman ning van een van mijn schepen, in de Rotterdamse haven. De Griekse consifl werd in de arm genomen, maar hij kon niets bereiken. Ik heb toen mijn Lon- dense vertegenwoordiger naar Rotter dam gestuurd en die heeft contact ge zocht met een advocaat, die hem in Ne derland werd aanbevolen. Het was uw man. Ik moet zeggen, dat hij bijzonder bekwaam en tactvol de moeilijkheden heeft opgelost. Toen ik er van hoorde, heb ik hem persoonlijk geschreven en hem mijn dank betuigd. Ik heb gezegd, dat ik hem graag terwille zou zijn als hij mij nodig zou hebben. Een jaar lang heb ik niets van hem vernomen, tot hij mij enige weken geleden schreef, dat u hierheen zou komen en dat hij van mij graag een advies zou hebben over een hotel. Dat heb ik hem natuurlijk ge geven en bovendien heb ik met de ho teleigenaar afgesproken, dat hij mij zou waarschuwen wanneer u zou zijn ge arriveerd. Ik wilde uw verblijf in Grie kenland namelijk zo prettig mogelijk maken. Wij drieën hopen dat wij daar in een beetjê zijn geslaagd." Het was mevrouw Brandenburg of haar een pak van het hart viel. Want hoe prettig alles ook was geweest, het feit dat zij die bijzonder hartelijke gastvrijheid niet helemaal begreep, wierp toch een lichte schaduw over alle plezier. Nu was er geen enkele reden meer voor achterdocht. En Carla? Carla vond het allemaal erg plezierig, maar toch voelde zij een lichte teleurstelling bij zich opkomen. Zij kon de oorzaak niet onmiddellijk vaststellen, maar haar vrouwelijke intuïtie wees in de richting die wel het meest voor de hand lag: Toen Nico in het begin zo charmant en voorkomend haar aan dacht had gevraagd, had zij zich ge vleid gevoeld en nu bleek dat die be langstelling niet in de eerste plaats haar persoontje gold, maar een andere achtergrond had, griefde haar dat een beetje. Ze zei dan ook, minder vrien delijk dan ze eigenlijk wel wilde: nw VCelb' nde voor 'PPen. 20 98 t STOMERU in RENAULT DAUPHINS Billijke tarieven J. v. Goyenstraat 27 Tel. 2949. Veenendaal GEVRAAGD voor direct voor lichte kantoorwerkzaamheden, zoals typen, archiefwerk, eventueel assistentie in winkel. Hoogstraat 7, Veenendaal, tel. 2414 Hierbij delen wij u mede, dat ons bedrijf van 25 juli tot 1 augustus a.s. gesloten is wegens de Beatrixstraat 43, Veenendaal Veenendaal Van vrijdag 22 t.e.m. zondag 24 juli. Vrijdag 7.30 uur, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3 en 7.30 uur. Richard Todd - William Ilartnell Akim Tamiroff in: Een groots en grandioos avontuur ge trokken uit de werkelijkheid. Toegang 14 jaar. Van maandag 25 t.e.m. woensdag 27 juli elke avond 7.30 uur. Linda Darnell - Anthony Quinn Guiliètta Masina in: Een verhaal vol drama dat U zal ont roeren. Toegang 18 jaar. Donderdag 28 juli 7.30 uur. Mario Del Monaco in het grandioze filmwerk: De legende van 's werelds schoonste stem. Toegang elke leeftijd. Rijwielstalling naast het theater. Plaats bespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, a 10 cent, ook telefonisch: 2376. VENDELSEWEG, VEENENDAAL, TELEF. 2376 van Drogisterij en Fotohandel Zandstraat 7, Veenendaal Telefoon 2472 VOOR UW met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 VEENENDAAL Hiervoor verhuren wij DE NIEUWSTE TROUWCOSTUUMS MET ALLE TOEBEHOREN Hoofdstraat 46, Veenendaal Veenendaal, Nieuwe weg 41 Telefoon 2535 Lijkauto en begrafenisrtjden Dealer v. d. Wartbnrg Taxi en antorQles Bruidsauto en trouwrtyden de comfortabele wagen waarover ook de sportieve automobilist enthousiast is Bel ons op voor een proefrit en vraag onze condities PRODUCT VAN GENERAL MOTORS Maak vrijblijvend een proefrit: bei on» op en wij halen U af

De Vallei | 1960 | | pagina 6