Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vakantie bracht massale uittocht teweeg WINKELCENTRUM GROTE TREKPLEISTER Hoogspanning "naS> MELIS OPTIEK Elsterse Middenstandsvereniging presenteerde een grandioze luchtvaartmiddag Overberg en Rhenen krijgen internationaal padvindersbezoek Volksgezondheid te Renswoude in gevaar Alle Amerongse honden gaan 7,50 per jaar kosten WAAR IS DE VALLEI-RIKS? 34e jaargang VRIJDAG 29 JULI 1960 Nr. 60 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Buitenlanders Nieuwe vissalon in Veenendaal-zuid Voor de vakantie ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDOLIE BADMUTSEN BADTASSEN Firma F. TAK - OOK IN #5? OtlNDERBRILLEN Trekpleisters Waar is de V.V.V.? Gezondheidstoestand kapelaan Egberts gaat vooruit Akkoord werving Italiaanse arbeiders bereikt Volkswagen verleende geen voorrang TOURINGCAR - op weg naar Italië - IN BRAND GEVLOGEN VAN DE LANDAUER IN DE BALLON ELST Dorpsomroeper Nagel gehuldigd Ontvangst door Rhenens gemeentebestuur In Amerongen gaan weer duizenden lichtjes branden UIT DE RAAD VAN AMERONGEN: Waarde 25, 2 AF 148352 AMERONGEN TIPS VOOR EEN VAKANTIETRIP IN DE OMGEVING Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau B R O UWE R -^—moderne DAMIS- H0QFD5TP 91 VEENEN0AA! Redactie cn administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Glrono. 563427 Redactie; W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij do agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI 9* ADVERTENTIE» Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie f 4,99 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden Leik woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent In Veenendaal en omgeving heeft zich in de achter ons liggende week een complete volksverhuizing voorgedaan. Sedert het begin van de fabrieksvakan- ties heeft een groot deel van de bevolking het dorp, na een periode van inspan ning en arbeid, verlaten om elders in den lande of over de grenzen van een welverdiende rust te gaan genieten. De anders zo bedrijvige industrieplaats kreeg hierdoor een wat verlaten indruk. Geen lange verkeersfiles meer by de stop lichten tijdens de spitsuren, geen onafgebroken stroom fietsers meer langs Ker- kewijk en Hoofdstraat, geen loeiende fabriekssirenes die het begin en het einde van de werktijden aankondigen, kortom Veenendaal was Veenendaal niet meer! De stilte was echter al gauw doorbroken door de duizenden toeristen die in de diverse vakantiecentra in de Gelderse Vallei hun vakantie doorbrengen. In groten getale kwamen zy te voet, per fiets of met de bus naar het winkel centrum, waarby de marktdagen alle records sloegen. Slechts in de avonduren kan men nu nog merken dat Veenendaal zijn vakantie aan hef oppeuzelen is. der omdat in Eist een winkelweek ge houden werd met diverse attracties. Een hoogtepunt was wel de ballon opstijging, waarvan een groot aantal toeristen getuige was. Voorts staat de verlichting van het dorp in het teken van de belangstelling, waarbij de Vee- nendaalse straat de meeste bezoekers Uit de hier en daar opgevangen ge sprekken blijkt dat vele dorpelingen hun vakantie dit jaar in Katwijk door brengen. Verder schijnt ook de omge ving van het IJselmeer een geliefkoosd plekje te zijn voor vele Veenendalers. En dan niet te vergeten zij, die de landsgrenzen zijn overgestoken om daar de ontspanning na de inspanning te zoeken Voor deze categorie heeft de afdeling bevolking van het gemeentehuis al maanden van tevoren onder hoogspan ning gewerkt om tijdig aan alle aan vragen om toeristenkaarten en pas poorten te kunnen voldoen. Ih enkele maanden tijds werden niet minder dan 1500 toeristenkaarten uitgereikt en 500 paspoorten. Het meest in trek zijnde land blijkt Duitsland te zijn, hetgeen voor de hand ligt omdat de taal daar niet zoveel moeilijkheden oplevert en de afstand zelfs met een bromfiets in korte tijd te overbruggen is. Over de bromfiets gesproken, voor de jongeren blijkt dit wel het meest geëigende vervoermiddel om er op uit te trekken. Compleet met tent en de hoogst nodige bagage zijn velen voor dag en dauw vertrokken om voor wei nig kosten zoveel mogelijk te zien en te beleven. Last but not laest de „thuisblijvers" dus zij die om welke omstandigheden dan ook, besloten hebben de vakantie dicht bij de huiselijke haard door te brengen. Vooral zij zullen ervaren dat ook onze eigen omgeving een overvloed aan natuurschoon te bieden heeft. Spe ciaal voor hen die dagtochten maken hebben we elders in aft blad enkele vakantie-tips vermeld. Het welslagen van een vakantie hangt grotendeels af van de heer sende weersomstandigheden. Tot nu toe heeft de zomer zich niet van haar beste zijde laten kennen. Er waren wel periodes van zonne schijn, maar meer dan eens werden de vakantiegangers verrast door een flinke regenbui. Niettegen staande het wisselvallige weer was de heuvelrug druk bevolkt en zag men overal de vaak in bonte kleu ren geklede vakantiegangers van zon en wind (en af en toe regen) genieten. De jeugdherberg „De Eikelkamp" in Eist kreeg iedere dag zo'n 300 a 400 trekkers te verwerken. De jeugdher- bergvader had zijn handen weer vol om het alle jongens en meisjes zoveel mo gelijk naar de zin te maken. Degenen die deze week in de Eikel kamp doorbrachten troffen het bijzon- In de rij winkelhuizen aan het Slot. de Bruïneplein in Veenendaal-zuid is vorige week donderdag de Volendam- mer Vishandel geopend, eigenaar de heer E. J. Smit. Vooral op de openingsdag was het een enorme drukte in de nieuwe zaak die een bijzonder fleurig aanzien had gekregen door de talrijke bloemstukken. Het interieur is aantrekkelijk en bijzon der hygiënisch ingericht. Door het veel vuldig gebruik maken van graniet en be tegeling geeft het geheel een frisse in druk. Naast de overzichtelijke etalage, is ook een gedeelte van de toonbank in vak ken verdeeld waarin de waren uitgestald liggen. De stijlvolle inrichting wordt ge completeerd door een apart zitje met han dige krukjes en dito tafeltjes waar de clientele indien gewenst het gekochte ter plaatse kunnen consumeren. Sedert de opening van de vissalon, die zonder meer een grote aanwinst voor Veenendaal-Zuid genoemd mag worden, is het er enorm druk geweest. SCHADEPOST VOOR DUIVENMELKER Bij G. D. aan de Valleistraat zijn twee kostbare postduiven door een tot nu toe onbekend gebleven kat doodgebeten. Een derde duif hield een lamme vleugel van de slachting over. Apoth.aia. - Drogist Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 Veenendaal A'-^SrCS DE GROOTSTE SORTERING: whwüuïncïïr] H0QFD5TP .51 TEL3I84- VEENENDAAL trekt. In verhouding tot vorige jaren is het aantal trekkers minder. Als een der oorzaken hiervan noemde de jeugdher- bergvader het kleine aantal jongeren van de lichting '43-,44 toen er vanzelf sprekend veel minder geboorten waren als in normale omstandigheden. Onder de buitenlanders zijn de Duit sers het grootst in aantal, gevolgd door Engelsen, Italianen, Denen en leren. Naast de Eikelkamp zijn er nog tal van andere belangrijke vakantiecentra. We denken hierbij aan Roodland bij Rhenen dat volledig bezet is, het kam peer- en bungalowpark bij het Egelen- meer aan het einde van de Slaperdijk, en de terreinen langs en om de Dwars weg in Overberg met „De Ossenberg" als grootste. Van al deze vakantiecentra stroomden de gasten het weekeinde en in de loop van deze week naar het Veenendaalse winkelcentrum, Zaterdag en dinsdag was de markt in de morgenuren één mensen massa en het behoeft geen betoog dat er goede zaken gedaan zijn. Dinsdagmorgen bijvoorbeeld was het zo druk dat de politie assistentie moest ver lenen bij de knipperbollen aan het begin van de Hoofdstraat. Bij enkele eetgelegen- heden stond men tot op het trottoir in de rïj geduldig te wachten totaal er binnen een plaatsje vrij zou komen. In de avonduren daarentegen waren al len weer op de tijdelijke basis terugge keerd en vertoonde Veenendaal een iet wat doods beeld. Bij het volgen van deze gang van zaken rijst onwillekeurig de vraag, waar blijft onze V.V.V.? Is het niet mogelijk om deze mensen in of rond Veenendaal verstrooi ing te bieden in de vorm van een of an dere amusementsavond? Het zal voor een ieder duidelijk zijn dat Veenendaal op touristisch gebied weinig te bieden heeft, maar mag het voor een steeds groeiende plaats als Veenendaal voorkomen dat nergens in de gemeente een plattegrond is aangebracht, zodat de vreemdeling zich kan oriënteren? De V.V.V. alleen, treft in deze geen schuld. Met de beperkte geldmiddelen is men er in geslaagd een plattegrond uit te geven, maar deze, hoe overzichtelijk en aantrekkelijk ook uitgevoerd, beantwoord niet volledig aan het gestelde doel. De kaart is namelijk niet in vakken ver deeld, zodat iemand die een bepaalde De gezondheidstoestand van de in \V- Duitsland verongelukte kapelaan Egberts uit Veenendaal, gaat langzaam maar zeker vooruit. De geestelijke is twee weken ge leden met een zware hersenschudding en hoofdwonden in een ziekenhuis te Schlee- dorf opgenomen, nadat hij met zyn scooter een lelijke val had gemaakt. Op het ogen blik is nog niet te zeggen, wanneer de kapelaan naar Veenendaal zal terugkeren. Het verkeersongeval waarbij het slacht offer was betrokken, vond plaats tussen Murnau en Kochel, in de buurt van Ober- ammergau. Vermoedelijk is de kapelaan, die ter plaatse een zieke pastoor verving en op de terugweg was van een trip naar Oberammergau, in botsing gekomen met een bromfietser. De juiste toedracht is ons echter niet bekend. Pastoor Goes, eveneens uit Veenendaal, is gistermiddag naar München vertrokken ter bijwoning van een congres. Van deze gelegenheid zal hij tevens gebruik maken een persoonlijk bezoek aan de kapelaan te brengen. Vorige maand maakten wy melding van feit, dat een Rhenens en een Veenendaals bedrijf, ter navolging van meerdere indus- triën in ons land, bjj het Rijksarbeidsbu reau een aanvraag hebben ingediend voor Italiaanse arbeidskrachten. Zulks in ver band met de arbeidsreserve in de Gelder se Vallei, welke vrijwel uitgeput is. Door de Voorlichtingsdienst van het Mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid is nu bekend gemaakt, dat op het Ministerie van Buitenlandse Zaken te Rome de voorlopige ondertekening heeft plaatsgehad van een accoord over de wer ving van Italiaanse arbeiders voor Neder land. Het akkoord geldt voor één jaar en wordt telkens stilzwijgend met dezelfde termijn verlengd. Aanvankelijk lag het alleen in de be doeling een regeling te treffen voor de werving van een groep van 2000 Italianen. Het akkoord zal echter ook voor eventuele volgende wervingsacties de basis vormen. De werving zal geschieden via een voor selectie door de Italiaanse Arbeidsbureaus aan de hand van Nederlandse richtlijnen. Een Nederlands team zal de uiteindelijke selectie verrichten. Deze houdt in een be oordeling van de medische en algemene geschiktheid en de vakbekwaamheid. Voorlopig wordt er aan gedacht het Selec tie Centrum in Milaan te vestigen. straat zoekt, niets anders kan doen dan alle straatnamen op de kaart te lezen, net zo lang totdat hij de gezochte gevonden heeft. Bovendien zal geen enkele toerist ergens in onze gemeente een bord vinden, wéér hij het V.V.V.-bureau kan vinden, wéér het postkantoor is etc. Ongetwijfeld kan hierin verbetering ge bracht worden en het is te hopen dat de tourist een volgend jaar bij alle invals wegen van Veenendaal een aanduiding vindt waar hij de belangrijkste punten van ons dorp vinden kan. Niet alleen de V.V.V. maar ook alle andere lagen van onze bevolking kunnen er mee gebaat zijn. NCR V-KERKDIENST UIT VEENENDAAL Zondag 31 juli a.s. zal de N.C.R.V. een kerkdienst uitzenden vanuit de Ger. kerk (Vaartbrug) te Veenendaal. Voorganger in deze middagdienst is ds. J. Overduin. Op de hoek Kerkewjjk-Bilderdjjkstraat vond dinsdagavond een aanrijding plaats tussen een volkswagen, bestuurd door v. A. uit Den Haag en de bromfietser v. W. uit Veenendaal. De bestuurder van de volkswagen reed op de Kerkewijk en wilde rechtsaf de Bilderdijkstraat inslaan. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de bromfietser die rechtdoor reed. Bij de botsing deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Een touringcar van de fa. De Haas uit Veenendaal, met passagiers op weg naar Italië, is maandagavond bij de Westduitse stad Ulm in brand geraakt. Geen der in zittenden liep lichamelijk letsel op, ter wijl voorzover thans bekend, ook de ba gage geen schade opliep. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de motor. Volgens een le zing van de Duitse televisie is de chauf feur door passerende automobilisten op de rookontwikkeling onder zijn voertuig attent gemaakt. Onmiddellijk werd de brand met een schuimblusser bestreden waardoor erger kon worden voorkomen. De passagiers af komstig uit geheel Nederland, zijn over gestapt in de begeleidende bussen en heb ben op deze wijze de reis voortgezet. De inmiddels gerepareerde bus is naar Ne derland teruggekeerd. Tydens het houden van de Elaterse markt in de Irenestraat is de dorps omroeper A. Nagel ge huldigd voor zyn 30 jaar trouwe dienst. Op de voorgrond de jubilaris met zijn nieuwe attri buten. Rechts de voor zitter van de E.M.V., de heer Joh. Drost. Dank zij de activiteiten welke de nog maar pas opgerichte Elsterse Midden standsvereniging (E.M.V.) aan de dag heeft gelegd, heeft het dorp aan de Rijn j.l. zaterdagmiddag volop in het teken van de luchtvaart gestaan. Meer dan 5000 bezoekers waren naar het voetbalveld van Musketiers getogen om aldaar ge tuige te zijn van een altijd weer fascinerende ballonvaart en een demonstratie zweefvliegen. Eerstgenoemd evenement hield tevens de officiële opening van de winkelweek in, hetgeen vanuit de luchtballon geschiedde bij monde van de bur gemeester. Hierna werd de aandacht gevraagd voor het zweefvliegen, maar wegens onvoldoende termiek kon het toestel niet lang in de lucht blijven en moest tot de landing worden overgegaan. Het was prachtig weer toen de bur gemeester en zijn echtgenote, in gezel schap van de balloncommandante, me vrouw Ninie Boesman, per open lan- dauwer op het feestterrein arriveerde. De stoet die vooraf een rit door het dorp gemaakt had, werd begeleid door ruiters te paard. Tot tweemaal toe moest er worden gestopt om het ge zelschap bloemen aan te bieden. Op het feestterrein waren de technici inmiddels druk in de weer met het vul len van de grootste ballon van Europa, de PA-BOX van de Haagse Luchtvaart Club. Tijdens het vullen, hetgeen de nodige tijd in beslag nam, werden er demonstraties gegeven met kleine vlieg tuigjes die aan de lijn fantastische snelheden ontwikkelden. De demon straties waren bijzonder goed te vol gen, vooral ook door de duidelijke uit eenzetting via de geluidsinstallatie. Toen het moment was aangebroken dat de ballon met waterstofgas was ge vuld, stapte het burgemeestersechtpaar met de commandante in de mand en werd de eerste kabelopstijging gemaakt. Door middel van een zend- en ont vangapparaat sprak de burgemeester, hoog boven zijn onderdanen in het luchtruim verheven, enkele woorden en verklaarde de winkelweek voor of ficieel geopend. DE LUCHT IN Vervolgens werden nog enkele ka belopstijgingen gemaakt, waarna de bemanning zich gereed maakte voor de grote vlucht. Onder hen bevond zich de directeur van de Pako, de heer B. Drost. Onder groot gejuich van het publiek verhief de reuzenballon zich van de grond en nam de reis met onbekende bestemming een aanvang. Statig dreef het gevaarte in de richting Nijmegen, waar later in Boxmeer een geslaagde landing werd gemaakt. De bemanning werd hier door de burgemeester ont vangen, waarna gezamenlijk het diner werd gebruikt. Vóórdat de ballon echter het Elsterse luchtruim verliet, werd op flinke hoog te een pop aan een parachute uitge worpen. Deze dropping paste in het raam van de winkelweek, want de be doeling was dat het publiek de hoogte zou schatten, waarop de pop werd uit geworpen. Morgenavond wordt de uit slag bekend gemaakt, zodat de deel nemers aan deze prijsvraag nog even geduld moeten hebben. Er was overigens nog een onderdeel waar aantrekkelijke prijzen mee te winnen waren. Degene die de pop na melijk onbeschadigd bij de gronddienst inleverde kwam voor deze prijzen in v. d. Heuvel en H. Heuvelman. ZWEEFVLIEGEN Zodra de ballon uit het zicht was ver dwenen werd via de zendinstallatie „Teriet" opgeroepen en ongeveer 10 minuten later verscheen een Tiger Moth met daarachter een zweefvlieg tuig boven het terrein. Op een hoogte van 700 meter werd het zweefvliegtuig ontkoppeld en begon het geruisloos zijn cirkels te draaien. Bijzonder jammer was het dat er zeer weinig termiek was, zodat het toestel al gauw gedwongen was te landen. De vliegers waren de heren Breunissen en de Elstenaar T. van Ree. Tussen de bedrijven door haalde de Tiger Moth enkele stunts uit die met spanning vanaf de grond werden ge volgd. Dertig jaar achtereen heeft de Elstenaar G. Nagel zijn dorpsgenoten van allerlei nieuws voorzien. In de loop der jaren is hU een vertrouwd beeld in het dorp ge worden en zonder hem zou de samenleving niet geheel compleet zijn. Vaak bracht hy als dorpsomroeper prettig nieuws, maar ook meer dan eens bracht de inhoud van een bericht voor hem een moeilijke gang door het dorp. Hoe het zy, by hem gingen de zaken altyd voor het meisje, zoals de uitdrukking luidt en dat zyn werk door de ganse bevolking gewaardeerd is, bleek wel uit de huldiging die woensdagavond plaats vond. Het was zonder meer het hoogtepunt van de avondmarkt, welke in het kader van de Elsterse winkelweek werd gehou den. De stands in de Irenestraat trokken een geweldige belangstelling tot ver uit de omtrek. Door de Elsterse muziekvereniging Cres cendo werd de jubilaris van huis gehaald en naar het marktterrein gebracht. Daar aangekomen sprak de echtgenote van de burgemeester de heer Nagel toe en huldig de hem voor zijn 30-jarige trouwe dienst als dorpsomroeper. Haar woorden gingen vergezeld van een aantal fraaie geschen ken, waaronder een prachtig handgedre ven bekken hetgeen namens een Elsterse industrie werd aangeboden. De jubilaris, zichtbaar in zijn schik met de nieuwe set gereedschap, bracht dank voor alle waarderende woorden en sprak de hoop uit nog vele jaren het dorp van nieuws te mogen voorzien. ELST 'S AVONDS VERLICHT Ter gelegenheid van de winkelweek hebben vele middenstanders in Eist hun zaken schitterend verlicht. Ook vele par ticulieren hebben aan deze illuminatie meegedaan, zodat er een aardig geheel is verkregen. Vooral de verlichting bij de Veenendaalse straat domineert, omdat men hier de zaak aanééngesloten heeft, aange pakt. Vanavond en morgenavond brandt de verlichting voor het laatst. DRENKELING AANGESPOELD Nabij de Veerweg in Eist is woensdag middag het stofelijk overschot aangespoeld van de wed. E. uit Achterberg, die sinds 's morgens 11 uur was vermist. De over ledene was de laatste tijd zeer zwaar moedig. Op vrydag 5 augustus a.s. zullen ongeveer honderd padvinders, onder wie Amerikanen, Denen, Engelsen en Fransen, voor één nacht hun bivak opslaan op het terrein van de heer G. Henken aan de Bergweg te Overberg. De volgende dag gaat het gezelschap naar Rhenen, waar het o.a. door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. Op het programma staat eveneens de bezichtiging van de Cuneratoren en de nieuwe R.K. Kerk. Gedurende de trektocht zal een eigen Deze groep meer oudere padvinders neemt deel aan een z.g. Jamborette te Amersfoort en komen in het kader van een tweedaagse zwerftocht naar Over berg. Vanuit Amersfoort worden ze vrijdagsmorgens met een bus naar Scherpenzeel gebracht, waar zij aan de hand van een kaart het bivak in Over berg op moeten zoeken. Bijzondere omstandigheden voorbe houden, zullen zij daar om ongeveer zeven uur 's avonds aankomen. In het bivak, waar overnacht wordt, zijn zij te gast van de verkenners uit Veenen daal. De volgende dag „zwerven" zij naar Rhenen, waar allereerst een ontvangst door het gemeentebestuur op het pro gramma staat. Behalve de bezichtiging van enkele Rhenense bezienswaardig heden, zal de Padvinders Drumband uit Amersfoort in de muziektent enkele vrolijke klanken ten gehore brengen. Een week lang zal Amerongen 's avonds te bewonderen zijn bjj het licht van enke le duizenden lampjes en tientallen schijn werpers. Eveneens zullen dan weer een groot aantal bezoekers de straten van het dorp gaan bevolken. Voor het derde ach tereenvolgende jaar wordt dit lichtfestyn georganiseerd door de plaatselijke winke liersvereniging, ditmaal vanaf zaterdag 13 tot en met zaterdag 20 augustus. Het zal een lust voor het oog zijn om in die week een wandeling door het dorp te maken. Vooral het gedeelte Overstraat- Hof zal weer de meeste aandacht voor zich gaan opeisen. De verlichte Sint An- driestoren zal het middelpunt van de licht- week worden. Verder zal de week in het teken van muziek staan. Zaterdagavond 13 augustus komt het muziekgezelschap van de Kon. Scheepjeswolfabrieken uit Veenendaal de lichtweek openen met een rondgang door het dorp, met daarop aan sluitend een taptoe in het stemmig ver lichte plantsoen Lievendaal. Dinsdag avond 16 augustus concerteert een accor deonvereniging uit Maurik en woensdag avond komt de muziekvereniging Ons Ge noegen uit Rhenen en concert verzorgen. De donderdagavond is bestemd voor de plaatselijke muziekvereniging Ons Genoe gen, terwijl de lichtweek zaterdagsavonds gesloten wordt met een concert dat ver zorgd wordt door het gezelschap Pieter Aafjes uit Culemborg. Voorts is er nog een wedstrijd verbon den aan deze lichtweek. Voor de mooiste tuin- en gevelverlichting zijn er prijzen beschikbaar gesteld. De keuring hiervan vindt plaats op maandagavond 15 augus tus. De laatste tyd is het reeds meerdere malen voorgekomen, dat het water in de beken te Renswoude verontreinigd wordt doordat onbekenden hierin allerlei afval stoffen e.d. deponeren. Bovendien kan men daar verschillende soorten kadavers te genkomen, zoals dode kippen, katten enz. Niet alleen vies maar bovenal onverant woordelijk. Thans is evenwel het toppunt bereikt want in de beek bij de Emminkhuizerlaan drijven momenteel de kadavers van 5 dode honden, die waarschijnlijk door hun eige naar zijn verdronken. Het is wel duidelijk, dat een en ander zeer nadelig kan zijn voor de volksgezond heid, aangezien de Renswoudse school jeugd daar bij zomerse temperatuur veel al verkoeling gaat zoeken en de rottende kadavers allerlei ziekten kunnen veroor zaken. INENTING TEGEN POKKEN Op dinsdag 2 augustus a.s. bestaat in Renswoude gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken. Deze inenting zal geschieden in het gemeentehuis en begint om 2.30 uur. De ouders worden verzocht hiertoe het inentingsboekje te willen meebren gen. Tydens de j.l. woensdag gehouden raadsvergadering is een voorstel om de hondenbelasting voor onverschillig welke hond te stellen op 7,50 per jaar, met zeven stemmen voor en twee tegen (de raadsleden Wildeman en v. d. Dikken- berg) aangenomen. De vroegere belasting van 10,per jaar voor een hond en 2,50 per jaar voor een waakhond is hiermede dus vervallen. De raad heeft ook geruime tijd gedebatteerd over het agendapunt grondaan koop t.b.v. het uitbreidingsplan met gezamenlijke aankoopkosten van ruim 100.000,Hoewel de heer Wildeman het een geforceerde aankoop noemde, werd het voorstel later aangenomen. In ons blad van a.s. woensdag komen wij uitvoeriger op deze raadsvergadering terug. De vorige week by fa. A. van Ingen Zoon, Rijksstraatweg 77, Eist, uitgegeven Valleiriks is ook ditmaal niet gevonden. Hierdoor stygt de vinderspremie weer met 2,50 en is nu dus VIJF EN TWINTIG gulden waard. Het nummer van de nieuwe riks is By inlevering op ons kantoor vóór a.s. donderdagmiddag 12 u. wordt de premie a contant uit betaald. DE WINKELSLUITING Nu in de maanden juli en augustus de winkels 's avonds tot negen uur geopend mogen zijn, vrijdagsavonds tot tien uur, verzoekt men er ons op te wijzen dat de winkels woensdagsmiddags en 's avonds gesloten dienen te zijn. Deze verplichte sluitingsmiddag dient beslist gehandhaafd te worden. WIE ZAG ONGELUK OP HOEK OVERSTRAAT-MOLENSTRAAT? In verband met een ongeval dat don derdag 14 juli gebeurde op de hoek Molen- straat-Overstraat, waarbij een dame een aanmerking. Twee Veenendaalse jon- been brak worden eventuele getuigen gens waren de gelukkigen en wel K. verzocht zich te melden. COLLECTE TEN BEHOEVE VAN HET ANJERFONDS De burgemeester van Amerongen deelt mede, dat de collecte ten bate van het Prins Bernhardfonds (anjercollecte) omstreeks de verjaardag van Prins Bernhard door omstandigheden niet ge houden kon worden. Deze collecte vindt nu plaats in de week van 1 tot 8 augustus 1960. Van deze plaats wordt ieder opgewekt naar vermogen aan deze collectie bij te dragen. BEZICHTIGING SINT ANDRIESKERK Het inwendige van de Sint Andrieskerk is gedurende de maanden juli en augustus voor belangstellende inwoners en vakan tiegasten te bezichtigen. Dit kan gebeuren dagelijks van 10 tot 5 uur, behalve op zaterdag en zondag. Zaterdags is alleen bezichtiging mogelijk indien men zich in verbinding stelt met de kosterij. Tevens valt ook uit een oogpunt van dierenbescherming een dergelijke handel wijze ten sterkste af te keuren. De bedrijvers van dit onbezonnen werk, wordt dan ook met klem verzocht, hier mede te stoppen en zich op andere wijze van hun ongewenst bezit te ontdoen. Bovendien is dit krachtens de wet ver boden en van politiezijde zal hierop in de toekomst dan ook strenger toezicht wor den gehouden. BURGEMEESTER MET VAKANTIE De burgemeester van Renswoude hoopt gedurende de eerstkomende twee weken met vakantie te gaan. In ver band hiermede verzoekt hij ons mede te delen, dat hij op woensdag 3 en 10 augustus a.s. geen spreekuur kan hou den. De eerstvolgende zitting hiertoe zal nu derhalve worden gehouden op woensdag 17 augustus a.s., des namid dags van 2 tot 3 uur. (internationale) kampkrant worden uitgegeven. Ook Overberg zal hierin een rol spelen. Zowel de Jamborette als de zwerf tocht vinden plaats in het kader van het 50-jarig bestaan van de vereniging „De Nederlandse Padvinders" en van de Verkenners van de Katholieke Jeugd beweging. Het grote landelijke sluit stuk van dit gouden jubileum vindt op 3 september in het Olympisch stadion in Amsterdam plaats, waar een stadion- spel met ongeveer 5000 padvindsters en padvinders gehouden zal worden. ARNHEM; Tot en met zondag 31 juli ijsfeest-1960 door het ijs- ballet Maxi en Ernst Baier met 120 medewerkenden. Standplaats 3 min. van het station. Z omerdemonstraties (ouderwets broodbakken, klompen maken enz.) in het Ned. Openluchtmu seum in de tijdvakken 1 t/m 5 aug. en 8 t/m 12 aug. Van 29 juli t/m 7 aug. tentoon stelling „In Holland staat een huis" met elke dag modeshows in „Musis Sacrum". LAAG-SOEREN: Grote teen agershow op het terrein achter „Amsterda" op 6 aug. a.s. O.m. zullen optreden Pim Maas, de Ned. Elvis Presley, Willeke Al- berti, de Preysly Cats en de Blue Diamonds. BARNEVELD: In het kader van de actie „De kip en het ei" zullen in de week van 1 t/m 6 aug. a.s. verschillende festivitei ten plaats vinden, w.o. een groot standwerkersconcours op 3 aug. 3 s AMERONGEN: Van 13 t/m 20 aug. Licht- en muziekweek met een gevarieerd programma. EDE: 3e dinsdag in aug. (16 aug.) 's morgens om 9 uur scha- penmarkt op het Marktplein, waarbij folkloristische evene menten plaats vinden. HOENDERLO: Wildtochten naar het Nat. Park „De Hoge Veluwe" tot 16 aug. Vertrek dins dags Otterlose ingang en don derdags Hoenderlose ingang om 5 uur 's morgens. SPAKENBURG: Tot oktober nachtelijke palingvangst p. IJsel- meerbotter. Vertrek elke vrijdag om 16.30 uur, terug zaterdags ca. 6 uur. Inlichtingen bij de VW's Utrecht en Amersfoort. Tot 15 sept. Botter-rondvaart op het IJselmeer. Inlichtingen WV Amersfoort. UTRECHT: Rondvaarten door singels en grachten. Vertrek da gelijks ieder heel uur. Bij voldoende belangstelling boottochten naar de Loosdrechtse Plassen. Vertrek 9.30 uur van het Paardeveld. WIJK BIJ DUURSTEDE: „Son et Lumiére" op kasteel Duurste de tot 15 aug., aanvang 21.30 uur, daarna aanvang 21 uur tot 15 sept. HARDERWIJK: Driemaal per week rondvaart naar Lelystad, Volendam en de Zuiderzeewer ken, elke dinsd., woensd. en don derdag vertrek ca. 10 uur, terug ca. 5 uur. Voor alle gewenste inlichtingen gelieve men zich te wenden tot de plaatselijke VVV -bureaus. De ballon die zaterdag middag in Eist is opge stegen tijdens de door de E.M.V. georganiseer de luchtvaartdag, is bo ven Cuyk (N.Br.) plot seling omlaaggekomen en heeft het dak van een hooischuur over de gehele lengte openge scheurd. De ballon met een omtrek van onge veer 40 meter is ten slotte in Boxmeer ge land, waar bleek dat de opvarenden er nog goed, zij het met flinke builen en schrammen, afgeko men waren. Aan boord bevonden zich de com mandant, de heer B. Steeman en twee passa giers, de heren Ugers en B. Drost. Laatstgenoem de is woonachtig te Eist. Op de foto: De ballon is juist vrijgekomen van het dak van de schuur en zal het volgende ogenblik met een gewel dige klap tegen het daarachter gelegen huis aankomen om vervol gens snel te stijgen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaal weg 2 - Tel. 2918 j4o*llc£4S voor betere uurwerken

De Vallei | 1960 | | pagina 1