ft» PRUNNEL PAUK DIEPENVEEN MULDER Kleefsman's Boekhuis WEER OF GEEN WEER Wereld-Vluchtelingenjaar 1959/1960 afgesloten 2,50 CADEAU 0.98 Burgerlijke stand ingebroken KERKDIENSTEN Autotocht Ouden van Dagen 1960 Autotocht Ouden van Dagen 1960 - flristona ADVERTEREN DOET VERKOPEN Provincie Utrecht bracht ruim 2 ton bijeen Gevonden en verloren alle verzekeringen i hypotheken en FINANCIERINGEN COöP. BOERENLEENBANK Heus, voor een goede VULPEN slaagt u voor 100 °/o bij ELST Ds. H. van Dijken Gzn 45 jaar predikant OOK IN. 'KINDERBRILLEN OPTICIEN kerkewuk 17a* tel: 3313 veenendaal DINSDAGKOOPJES Emmers Botervloot Tafelkleed AMERONGEN In één nacht op zes verschillende plaatsen sjuiul pigma-derm en zonder zon Ingekomen en vertrokken Die mast op Uw dak Zondagsdienst doktoren Officiële bekendmaking SCHERPENZEEL Marktberichten Veenendaal Veenendaal TOT DE REVOLVERS ZWEGEN BIO RHENEN DE TIJGER VAN ESCHNAPUR BONJOUR TRISTESSE - Dur wordt mijn wel es verweete, dat ik een auwe knurpot bin. Lest heb ik dat nog weer es kenne verneeme, toen minse et oover me hadde en ik ongeziens op een afstandjie sting. Onwillekeurig luister ie dan effe, niewaar? Ik kos nog juust opvange, dat ik een af tandse pijpieslurker was, die niet meer in deeze ted thuis hoorde. Ik had et immer oover de auwe ted - en of et toen wel zoo mooi gewist is - en ik kos ok heel weinig hebbe van kinderen. Hoo, zeg ik wat et leste angaat, dat is een valse aantijging en dat heb mijn diep getroffe. Ik heb juust een heel hoop mit dat kleine grut op, mar as ie dur een hoop mee op heb wil dat nog niet zegge, dat je alles mar deur de vingers mot zien. Kin- dere motte gestuurd worde. Deur de auwe- lui, en daar zit em de kneep. Nou zei ik je nog een staaltjie neume. Ik en Bram zijn gek op een goed stuk meziek en je ken ons dan ok mit de oore wijd oope antreffe as dur een muziek- kurps een fikse pertij uitblaast. Zoo ok vleeje week een donderdag avond, toen Ciecilia een kesert in het Franse Gat gaf. We stinge mit zij beije te luistere en ik mot zegge, dat de muuzi- kante van Ciecilia een fiks en' mooi stuk meziek et Franse Gat inblieze. Et pergram is wel een bietjie veranderd sinds onze daage en dur wiere wat ons angaat te weinig oevertuures gespeeld, mar de hoofd zaak is dat dur gaaf en pittig ge- blaaze wier. En eerlik, wij motte oope kaart speule, die mederne nummerties kos te wij achteraf ok wel waardeere. Daar waare furse stukke bij, mooi van toon en fiks geblaaze. Daar mekeerde et niet an, mar nou mot ik weer oover de kindere beginne. Die beschouwe zoo iets as een buite- kansie om een poossie laater op te blijve en ze gebruike zoo'n geleegenheid om een hoop harrie te schuppe en mekander ach ter an te zitte. Kijk, minse, ik wil gien fitter op kindere zijn, mar daar is een oopebaar kesert, dat boovedien nog heel mooi is, niet veur. Daar zitte de muzikante niet veur te blaaze en daar staan de liefhebbers van een goed stuk meziek niet veur te luistere. En nou ken je gien ins de schuld op de kindere gooie, mar op de auwelui. Die kindere hebbe spelde in dur achterste, van netuure, en die kenne onmeugelik twee uur stil staan te luistere. Mar de auwers kenne wel zoo wijs weeze en dur veur zurge, dat ze niet pal om de meziek- tent loope te darre. Opgeschoote jongens, die dat doen motte wel op dur eige passe. Die hebbe de leef tijd. Misschien veule die meer veur een partij van die onbegrijpelijke heisa, die teugeswoordig uit et raadiookasie komt, mar dan motte ze wegblijve. Ik en Bram hoore Ciecilia nog graag es speule, mar dan greeg mit een bietjie een rustiger pebliek. Intusse manne van Ciecilia, de compelemente van Wout Blauwkous. Aan allen in de provincie Utrecht, die in welke vorm dan ook hun steun aan aan het Wereld-Vluchtelingenjaar 1959/1960 gaven, brengt het Werkcomité langs deze weg hartelijk dank. In totaal is in Nederland een bedrag van ruim f 8.000.000,bijeen gebracht. Hieronder zijn begrepen de regeringsbijdrage, alsmede de akties „Redt een Kind", de jeugdaktie „Doe Open" en de „Nationale Bevrijdingsmanifestatie 1960". Afgezien van wat in het kader van de laatstgenoemde akties in ons gewest bijeen is gebracht - hetgeen niet nader is te becijferen - beliep de provinciale inzameling een bedrag van 210.314,39. VEENENDAAL In het tijdvak van 19 tot en met 27 juli I960 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Gele stofjas, zeis, zwart rijwieltasje, een bril, een gele sjaal, dameshorloge, sier speld, kinderschoentje, fototoestel, heren polshorloge, vest, koerduif, step, paar da mesglacés, een grijze garbadine re genjas, boodschappennet, bruine heren- ASSURANTIEKANTOOR j>. L PKEWIJK 167 - TC L. 5000 VE E NE N DAAL I f 'f i Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America Wanneer wij het provinciale aandeel in de bovengenoemd akties hierbij op tellen, is dus het aanvankelijk geschat te aandeel, t.w. 200.000— ruim schoots overschreden. Uit de nationale inzameling zullen de volgende projecten gefinancierd wor den: NOORD-DUITSLAND: Sluiting van de kampen Friedrichsfeld en Ohmstede, waaronder begrepen wordt het bouwen van woningen. Bouw van 30 woningen voor ouden van dagen en invaliden uit de kampen Lübeck. Plaatsing van 20 Poolse ouden van dagen uit het kamp „Lintorf" bij Düs- seldorf in een Pools tehuis aldaar. GRIEKENLAND: Installatie van een een bloedbank in het Pammakaristos- ziekenhuis te Athene. Uitbreiding van de centrale verwar mingsinstallatie in het Pammakaristos meisjeshuis te Nea Makru. Bouw van een uitbreiding bij een Russisch tehuis voor ouden van dagen te Athene, waardoor zeven plaatsen er- AAN ELKE NIEUWE SPAARDER (tot 15-8-'60) ELST, Rijksstraatweg 97 Di- en Vr. 10-12 uur SLIJTERIJ „DE ZWAAI" GEOPEND Hedenmorgen is de slijterij „De Zwaai" geopend en hiermee is Veenendaal een handel in gedistilleerd, wijnen en alcohol vrije dranken rijker. De winkel is geves tigd aan de Prins Bernhardlaan, op de hoek van de Helling en men kan niet an ders zeggen, dat een dergelijke zaak in dit knusse hoekje zeer tot zijn recht komt. Het is hier echt wat men noemt een karakteristiek hoekje en de nieuwe slijte rij heeft hieraan geen afbreuk gedaan. De winkel is zowel van buiten als van binnen niet tè modern van opzet en zo doende geen storend element. Het interieur van de zaak doet helder aan en voldoet aan alle eisen. Een grote voorraad is langs de wanden opgeslagen. Langs alle wanden zijn van onder tot boven flessen opgeslagen en dit geeft een bijzonder fleurig cachet aan de zaak. Bovendien werkt men op deze manier erg practisch. Aan twee zijden van de zaak zijn ruime etalages aangebracht en achter de zaak heeft men een speciaal „ontvangstkamer tje" ingericht. Velen kwamen vandaag de eigenaresse, de fa. R. Kelderman en Zoon en zaakvoer der Henny de Koning hun gelukwensen aanbieden en een groot aantal bloemstuk ken gaf een feestelijk tintje aan het ge heel. POSTDUIVENNIEUWS De E.V.P.V. „De Luchtreizigers" nam afgelopen week deel aan de wed vlucht voor jonge duiven vanaf Vil voorden. De duiven werden gelost om 7.20 uur en de eerste meldde zich reeds om 9.21.07 uur bij de heer H. van Koo- ten. De volledige uitslag is als volgt: H. van Kooten 1; G. Fasse 2, 12, 22; C. G. van Dam 3, 15; F. Spies 4, 5; G. J. Bovenschen 6; H. Beyk 7; K. v. d. Heu vel 8, 18, 21; K. de Ruiter 9; G. Muller 10, 14; H. de Vos 11, 20; R. J. van Koo ten 13; J. A. van Eden 16; A. Slotboom 17; A. Bleijenberg 19. Bij de wedvlucht vanuit Bordeaux, 918 km, werden de duiven zondag om 12 uur losgelaten. De heer H. de Vos wist als eerste te klokken op maandag 12.52 uur. J. H. Heikamp 2 en H. de Vos 3. portemonnaie met inhoud, bruine knip- portemonnaie met inhoud, paar witte sok ken, zwart hondje en een kinderarmband- Je. In dezelfde periode werden aldaar als verloren aangegeven: Plastic portemonnaie, damespolshorloge, damesportemonnaie met inhoud, bruin dekkleed, dames armbandhorloge, heren polshorloge, licht bruine heren portemon naie met inhoud, blauwe damesportemon naie met inhoud, zonnebril, marokkaanse damesportemonnaie met inhoud, wit kin derschoentje, damesparapluie, step, heren regenjas, fototoestel, zilveren bedelketting, blauwe lange broek, blauw met groen ge blokte regenjas, 4 5 piano muziekboe ken, grijze linker heren handschoen, acte- tas inhoudende werkschoenen - brood trommel en fles, bruine knipportemon- naie, beige dames knipportemonnaie, don- Zandstraat 3 - Patrimoniumlaan 22 GESLAAGD Op het onlangs te Arnhem gehouden UTS-examen slaagden onze plaatsgenoten D. v. d. Meijden, Theo de Lange en Rob Robbertsen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer W. de Kruif, is gslaagd voor het te Arnhem gehouden M.B.A.-examen. MARKTBERICHTEN Eiermarkt: aanvoer 106.000 stuks. Prijzen van 14,50 tot 15,voor grote eieren en van 10,tot 12,voor de kleinere exemplaren. Alles per 100 st. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prij zen van 42,tot 56,per stuk. Handel redelijk. aan toegevoegd kunnen worden. Vakopleiding aan 100 Assyrische vluchtelingen in Griekenland in een daartoe in te richten centrum. Uitbreiding van het kinderherstel lingsoord voor Armeense vluchtelingen (pre- en post- t.b.c.-gevallen) te Kastri. Definitieve hulp aan individuele ge vallen. ITALIë: Verschaffen van de moge lijkheid tot juridische bijstand aan vluchtelingen. MIDDEN-OOSTEN: Revalidatie van 12 invalide kinderen in het Cortbawi Instituut te Beiroet. Opleiding van 4 blinde kinderen in het Nationaal Blinden Instituut te Da mascus. Opleiding van 2 doofstomme kinderen in het Al Amal Instituut te Cairo. Naaicursussen voor vluchtelingen in centra in Jordanië, Gaza, Syrië en Li banon. OOSTENRIJK: Kinderdagverblijf te Spittal. ALGERIJE: „Het Algerijnse Kind" (betreft de V.P.R.O.-aktie „Redt een Kind") Voorts is er geld beschikbaar voor vluchtelingenhulp zolwel in Hongkong als binnen onze grenzen. Teneinde kosten te sparen, waarmede de vluchtelingenhulp immers het beste gediend is, heeft het Werkcomité af gezien van individuele erkentelijk heidsbetuigingen aan de gevers en de geefsters. Het Werkcomité heeft haar aktivi- teiten in de provincie beëindigd, nadat op 7 juni 1960 het Wereld-Vluchtelin genjaar 1959/1960 in ons land in aan wezigheid van H.M. de Koningin plech tig was afgesloten. Intussen blijven tot onze vreugde nog giften binnenkomen. Ten behoeve van eventuele nastor- tingen willen wij hier nog het giro nummer van het Nederlandse Wereld- Vluchtelingenjaar 1959/1960 te Amster dam vermelden, d.i. 1 9 5 9 6 0. EIND AUGUSTUS TREKKERSRONDE Traditiegetrouw zal op 26, 27 en 28 augustus a.s. in de jeugdherberg „De Eikelkamp" te Eist de zgn. Trekkers ronde gehouden worden. De festivitei ten zullen nog een apart tintje krijgen omdat het de 10e maal is dat de ronde gehouden wordt. Over het programma volgen binnenkort nadere mededelin gen. Maandag 1 augustus a.s. zal het vijf enveertig jaar zijn geleden, dat ds. H. van Dijken Gzn. uit Utrecht werd bevestigd als predikant in de Nederl. Herv. Kerk. Ds. Van Dijken werd op 4 augustus 1877 te Stedum in Groningen geboren en was eerst ongeveer twaalf jaar werkzaam in de effectenhandel. Daar na bezocht hij de vijfde en zesde klas van het gemeentelijk gymnasium te Doetinchem en studeerde vervolgens verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Van Dijken in mei 1915 door het provinciaal kerkbe stuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederl. Herv. Kerk werd hij op 1 augustus van datzelfde jaar (1915) door wijlen ds. D. A. van den Bosch uit 's-Gravenhage, toen nog predikant te Stedum, beves tigd als predikant van de Herv. Gem. van Giessen-Oudekerk, waar hij was beroepen in de vakature van dr. K. H. E. Gravemeijer, toen predikant te Voor burg en thans emeritus predikant te Wassenaar. Daarna diende de jubilaris verder nog de Herv. Gemeenten van 's-Graveland 1918 tot 1922; Wagenin- gen 1922 tot 1927; Leidschendaiji 1927 tot 1929 en tenslotte nog ruim veertien jaar die van Gouda, waar hem met in gang van 1 okt. 1943 op zesenzestig ja rige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat is ds. Van Dijken nog ongeveer drie maanden te Breukelen werkzaam geweest als hulpprediker. Tijdens zijn ambtsbediening te Gou da was ds. Van Dijken o.a. lid van het college van kerkvisitatoren in de prov. Zuid-Holland; vele jaren lid van het classicaal bestuur van Gouda; scriba quaestor van de ring Gouda en voorzit ter van de Chr. reclasseringsvereniging te Gouda. Verder werd tijdens zijn ambtsbediening te Gouda daar ook nog de Westerkerk gebouwd. Ds. Van Dijken heeft indertijd zeer geijverd voor het Chr. onderwijs en van zijn hand verschenen enige preken in de serie „Van Goedertierenheid en Recht". uun in WDE GROOTSTE SORTERING: plastic, 8 liter, zware kwa liteit, diverse kleuren 1 f^Q nu slechts plastic, vierkant model, passend voor pakje boter 0.59 plastic, grote maat fraai dessin diverse kleuren, voor Alles beslist 1ste keus Alleen dinsdag 2 augustus Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VEENENDAAL Geboren: Hendrik Gijsbert, z. v. H. G. Boers en D. E. Gaasbeek; Maaitje Willy, d. v. A. van Amerongen en J. van den Berg; Hendrik Jan, z. v. C. van den Dik- kenberg en W. van Amerongen; Anna Elisabeth, d. v. S. Tigchelaar en M. E. de Bruin; Jannigje, d. v. C. J. Voorsluijs en A. van Veldhuizen; Alida Catharina, d. v. J. van de Haar en' H. J. Huibers; Lambertus, z. v. H. ter Haar en L. van der Vlag; Catharina Margaretha, d. v. J. Roe- lofsen en J. E. van Schuppen; Thérèse Monique, d. v. G. A. Blankestijn en C. Konings; Gerardus, z. v. W. van Stemp- voort en G. van Leeuwen. Ondertrouwd: H. Schinkel en M. van Keulen; H. van Barneveld en J. Sukkel; J. J. van Ee en L. Ott; G. Bakker en J. A. van Manen; J. van de Kraats en D. D. Nap. Gehuwd: A. van Hunnik en M. J. Han- nisse; H. van de Kraats en J. C. Budding; E. van Manen en M. Geefshuijsen; A. van de Haar en! A. M. Vos; R. C. Bland en F. W. de Lange; J. W. Budding en L. Boven schen; G. Drost en H. Hutink; A. W. van Bergen Bravenboer en J. Gerritsen; A. Buding en J. Turkesteen; W. Veenhof en P. de Kleuver; F. J. van Oijhuizen en D. J. van Barneveld. RENSWOUDE Geboren: Janetta, d. v. A. v. d. Vliert en W. Harskamp; Geertruida, d. v. G. Schimmel en A. Verbeek. Ondertrouwd: H. Versteeg en G. Donke laar. Gehuwd: G. A. Bakhuizen en M. J. Versteeg. AMERONGEN Geboren: Gerritje, d. v. A .van Veld- huysen en W. Soetendaal; Gerard, z. v. R. Doornebal en van W. Koemans; Ger- rigje, d. v. B. van Veenendaal en J. H. van Ravenhorst; Grada Elisabeth, d. v. W. J. A. de Jong en E. Jongman; Gijs Rik, z. v. J. van de Pol en P. van Veld huizen. Overleden: Adriana Snijder, 86 jaar. RHENEN Geboren: Adrianus, z. v. J. Spies en J. van Zetten; Johanna, d. v. W. de Roos en G. Pluigers; Petrus Paulus, z. v. J. Hoekstra en C. J. Franken; Peter Jacob, z. v. J. B. Meiresonne en G. C. van den Heuvel; Margaretha, d. v. J. Th. de Rooij en M. Meurs; Willem Hen drik, z. v. A. Spies en W. A. van Verse- veld. Ondertrouwd: S. H. van Gijn en M. C. A. de Jong. Getrouwd: H. van Dongen en J. van Wijk. Overleden: Aalt Jansen, 91 jaar, wedn van A. van den Oosterkamp; Willem Bos, 71 jaar, geh. met G. van Beek; Peter Jacob Meiresonne, 3 dagen; Fre- derik Johan Bor, 44 jaar, geh. met A. Bongers. kerrode dames portemonnaie met inhoud, bovengebit, bankbiljet van 25,pakje inhoudende onderjurk - 2 theedoeken en slipje. AMERONGEN Gevonden voorwerpen: een bril. Verloren: muziekboeken, damespolshor loge zilveren halsketting, bos sleutels in etui, bruine speelgoedbeer, dubbele gou den schakelarmband, bruingrijze plastic herenregenjas, halsketting met kruis, gele handschoen. RENSWOUDE Gevonden: Bruine aktetas met trom meltje en een paar schoenen. TVtnin mei en zond In de nacht van donderdag op vrijdag is er in Amerongen op verschillende plaat sen ingebroken. Het geheel was zo inge wikkeld dat de politie zich afvraagt waar men begonnen is en waar men geëindigd is. B(j verschillende inwoners werden fiet sen weggehaald en op andere plaatsen ge deponeerd, echter is er niet écn fiets ver mist. Wel werd b(j een tweetal winkeliers een klein bedrag aan geld vermist. Er werd o.a. een fiets uit een schuur weggehaald bij een inwoner aan de Don kerstraat welke later werd teruggevonden bij iemand in de Molenstraat, waar gepro beerd werd in een schuur te komen. Dit lukte hier niet, wel even verder in de zelfde straat waar een zo goed als nieuwe damesfiets werd ontvreemd, welke ook later teruggevonden werd, n.l. in het bos Zuylenstein. Bij een andere inwoner aan de Donkerstraat werd eveneens een fiets weggenomen, die later ontdekt werd staande tegen een vrachtwagen in de van Reede Ginckellaan. Weer een andere fiets gestolen in de Overstraat werd gevonden bij de laatst genoemde inwoner van de Donkerstraat. Het was een bijzonder in gewikkelde situatie. Het vreemde was echter nadat de fietsen bij de betr. eige naren waren teruggebracht dat er niet één gemist werd. Verder werd nog een bezoek gebracht bij een winkelier in de Donkerstraat en in de Rijnstraat. Bij de eerste kwam men binnen via een keukenraam en werd een klein bedrag aan geld meegenomen. De slager in de Rijnstraat miste eveneens een klein bedrag geld. Een inwoner aan de Molenstraat kwam 's nachts het eerst tot ontdekking dat het niet pluis was. Twee maal had hij zijn hekje horen klikken. Toen hij poolshoogte ging nemen bemerk te hij dat er een damesfiets bij hem ge stolen was. Hij waarschuwde de politie, die direct met een uitgebreid onderzoek begon. Omstreeks tien uur 's morgens waren alle meldingen van diefstal binnen. Men is nog bezig geweest met een speur hond. Waarschijnlijk is het één persoon geweest die deze inbraken op zijn ge weten heeft. Hoewel dit geheel niet in verband wordt gebracht met de diefstal in Amerongen, is het typerend dat diezelfde ochtend een fiets en een bromfiets in Overberg gevon den werd. RHENEN Ingekomen: Henricus J. Kockelkoren van Zeist; Jantje van de Raa van Am sterdam; Henderikus Hekman van Am sterdam; Cornelia J. Schoonderbeek g. m. Snijders van Veenendaal; Albert v. d. Berge (gez.) van Rotterdam; Julius G. A. Veenboer van Morogoro (Tanga nyika). Vertrokken: Leonardus C. F. Ker- stens naar Duitsland; Bart van Viegen (gez.) van Valleiweg 85 naar Doorn; Gerrit van der Bijl naar Doorn; Lam- berta van Breenen, wed. van Vendelo naar De Wijk; Johanna W. van Zanten, g.m. Voorham ,naar 's-Gravenhage. AMERONGEN Ingekomen: M. P. Smit-van de Craats van Veenendaal; I. B. Grobben-Meerss- man van Heumen; G. de Gooijer en J. C. de Gooijer van Oudewater; J. van Soest-van Dalem van Rhenen; F. van der Heijden van Den Haag; W. Gradis- sen van Tiel; J. F. van der Hilst van Vledder; B. F. ter Doest van Hengelo; D. C. van den Berg van Echteld; H. Schuurman-Haarlem van Indonesië. Vertrokken: S. Klein naar Wilder- vank; G. van de Pol naar Veenendaal; H. J. B. Hulshof naar Duitsland; H. v. Driel naar Amersfoort; J. C. Schrier naar Leidschendam; P. M. Klaver naar Heerhugowaard; C. de Roode naar Rijs wijk; J. van der Heijden naar Utrecht; T. J. van Bergen naar Maurik; C. J. van Sommeren naar Rotterdam; J. C. Haagen naar Hengelo. VEENENDAAL Voorbereiding Heilig Avondmaal Oudekerk: 9 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. L. Brasser van Voorhuizen. Julanakerk: 9.30 uur ds. D. van Dijk van Nieuwerkerk aan de IJssel; 5 uur ds. C. Vos van Bennekom. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. D. van den Berg. H. D. Sionskerk: 9.30 uur ds. L. Brasser van Voorthuizen; 5 uur ds. D. van Dijk van Nieuwerkerk aan de IJssel. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2,45 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk Petrakerk: 9.30 uur ds. Over- duin; 5 uur ds. Kuiper van Abcoude. Geref. Kerk Vaartbrug: 9.30 uur ds. Kui per van Abcoude; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk geb. O.C.B.: 9 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. de Bruin van Boskoop. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat (tijd. Ned. Herv. Kerk Markt): 10.30 en 7 uur ds. Keuning. Ger. Gem. Syn. geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstr.: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Leger des Heils: 10 uur heiligingsdienst; 12 uur zondagsschool; 6.45 uur open luchtsamenkomst; 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. Willibrordkerk Nieuweweg, 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide": 10 uur ds. Wiersma van Ede; 5.30 uur ds. Goed hart, bediening H. Doop. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur ds. v. Estrik van Nieuwland. Herv. Gem.: 10 uur ds. Dijkstra; 6.30 uur ds. Ploeger van Echteld. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Pree van Vee nendaal. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Oegema, vlootpred., Haarlem. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen: 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst.: ELST Herv. Kerk: 10 en 6 uur ds. Severijn van Bunnik. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Donderdag 4 aug. 7 uur ds. v. Dijk van Rijssen. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur de heer Blijleven van Utrecht, n.m. 6.30 uur ds. Vroegindewei van Veenendaal. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Hoek van Doorn; 7 uur ds. Lans van Amsterdam (jeugddienst). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.15 uur da. Elink- Schuurman uit Den Haag. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 7 uur ds. v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Bruin van Ermelo; 6.30 ds. Schoonhoven van Gie- senburg. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Zijlstra van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dhr. Begeer uit Den Bosch. Geref. Kerk: 10.00 en 6.30 uur ds. H. Her der. Vrijz. Herv.: 10.30 uur „De Schans" ds. Boele van Utrecht. alleen geschoolde T. V.- mensen kunnen u de juiste antenne adviseren, de goe de hoogte, de vereiste stand en de beste plaats hiervan bepalen. VEENENDAAL: Dr. Engel, tel. 2529. RHENEN: Dr. Almckinders, tel. 577. ESLT, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kara te Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: zaterdag 30 juli: Dr. HeU, De Klomp, tel. 08387-200; zondag 31 juli: Dr. v. Ringele- styn, Ederveen, tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, tel. 03497-220. VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal ves tigt de aandacht van de ingezetenen op het navolgende: Het komt nog steeds voor, dat vliegers in de 150 KV-lijnen geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, be halve dat het verward raken van een vlieger in de geleidingsdraden een storing in de stroomlevering kan veroorzaken, is levensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het be paalde in artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar is gesteld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan de lijn, die zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhon derd meter van een bovengrondse elek trische hoogspanningsleiding. Op overtre ding van dit verbod is een straf gesteld van maximaal 14 dagen hechtenis of hon derd gulden boete. Aangezien ook in deze gemeente een 150 KV-lijn aanwezig is, mag een ernstige waarschuwing niet achterwege blijven. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden worden dan ook allen, die op enigerlei wijze met de jeugd in aanraking komen, hierbij ver zocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hiervoorbedoelde voorvallen. Bovendien zal hierop van de zijde der politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 27 juli 1960. De Burgemeester voornoemd, A. Bakker. Kies niet alleen uw tele visietoestel, maar ook uw handelaar zorgvuldig. Voor goede ontvangst en blijvende service: HOND VEROORZAAKTE AANRIJDING Doordat dinsdagmiddag een hond, waar van de eigenaar onbekend is, op het Oost einde plotseling het rijwielpad overstak, kwam de bromfietser J. S. uit Duitsland, ten val. Hierdoor werd hij aan het hoofd zodanig verwond dat hij op dokters ad vies naar het ziekenhuis te Amersfoort is vervoerd. GESLAAGD Te Den Haag slaagden voor het diploma costumière de dames D. Verschuur, G. Vlastuin en E. van Dijk. RADIO EN TELEVISIE MOLBNSTSAAT16 - TELEFOON 579 - RHENEN Aanvoer kippeeieren 875.000 stuks. Prijs 15,50 - 15,75 per 100 stuks. Henne- eieren 10,50 - 13,50. Handel vlug. Aanvoer biggen 127. Prijs per stuk 40,50,Handel matig. Inwoners van Veenendaal, die 65 jaar of ouder zijn en wensen mee te rijden met de door de vereniging Oranjedag' te Veenen daal georganiseerde middag-autotocht voor Ouden van Dagen, worden verzocht onderstaand formulier zo spoedig mogelijk volledig ingevuld af te geven aan één der volgende adressen: Fa. T. M. VAN BEEK, Gortstraat 5 Fa. R. KELDERMAN Zn., Valleistraat 105 Sigarenmagazijn en postagentschap „Zuid", W. v. WALSEM, Dr. Slot. de Bruïneplein 31 Gemeentehuis, afd. bevolking, Hoofdstraat 92 Van echtparen moet één van beiden de 65-jarige leeftijd hebben bereikt. De opgave-termijn sluit op 6 augustus 1960. hierlangs afknippen Ondergetekende Man (naam en voorletters) Vrouw (naam en voorletters) wonende (straat en huisnr.) oud oud jaar jaar wenst (wensen) mee te rijden met de door de Vereniging „Oranjedag" georganiseerde Tocht voor Ouden van Dagen op woensdag 31 augustus 1960 (zie reisroute elders in dit blad). Hij/zij heeft voorkeur voor auto autobus Hebt u bij het lopen hulp van anderen nodig? neen Ja Inleveren uiterlijk 6 augustus 1960. Formulieren, die né deze datum binnenkomen, worden terzijde gelegd. DAMES- EN HEREN AUTOBEZITTERS VAN VEENENDAAL: De vereniging „Oranjedag" stelt zich voor op woensdag 31 aug. a.s. aan onze Ouden van Dagen een prettige middag te bezorgen. Maarzonder uw hulp gaat zulks niet. Daarom klopt zij wederom bij u aan om hulp! Aan de ons bekende adressen is dezer dagen een circulaire ver zonden, waaraan een formulier om zich op te geven. TOT DE VELE, ONS NOG ONBEKENDE AUTOBEZITTERS RICHTEN WIJ EEN DRINGEND VERZOEK: WILT U OOK MEEDOEN EN ONS DIE MIDDAG HELPEN DOOR UW AUTO BESCHIKBAAR TE STELLEN? Wilt u dan onderstaand formulier s.v.p. direct invullen en uiter lijk 6 augustus a.s. toezenden aan: J. H. VAN SCHUPPEN, Hoofdstraat 90, of aan Sigarenmag. en postagentschap ^Zuid" W. v. WALSEM, Dr. Slot. de Bruïneplein 31. Bij voorbaat hartelijk dank. Het comité Tocht Ouden van Dagen van de vereniging „Oranjedag". Ondergetekende hierlangs afknippen adres doet mee aan de Tocht voor Ouden van Dagen op woensdag 31 augustus a.s. met auto('s), waarmede (de chauffeur(s) niet meegerekend) personen kunnen meerijden. Merk auto: -Aantal deuren: (handtekening) N.B. Wilt u naam en adres s.v.p. duidelijk invullen? U verhoogt de gezelligheid met zo'n prachtige Aristona portable. Wij hebben 'n ruime keuze uit diverse kleurige modellen. v," met portable van HOOFDSTRAAT 29 - VEENENDAAL heelt u het goed bekeken typ* 6022 T I 178.- Een voorbeeld uit d* serie Zaterdag 30 juli 7.30 u., zondag 31 juli 3 u., ver toning van de sensatio nele wildwestfilm In kleuren met Audie Murphy, Susan Coboten Paul Kelly. Door vuur, kogels en hinderlagen vocht hij zich een wegl Van alle kanten loerde men op zijn leven. Maar hij gaf geen kamp. Toe gang 14 jaar. Zondag 31 juli 7.30 uur, vertoning van de grote avonturenfilm Donderdag 4 aug. 7.30 u., vertoning van de aangrijpende film [n kleuren, met Debra Paget, Paul Hubschmld in Sabina Bethman. Liefde en avontuur, In trige en moord in de mysterieuze wereld van rndia! Toegang 18 Jaar. In cinemascope en kleu ren, naar het bekende boek van Frangoise Sa- gan, met Deborah Kerr, David Ni ven, Jean Se- berg en Juliette Greco. Een schokkend drama van lichtzinnige mensen. Toegang 18 jaar.

De Vallei | 1960 | | pagina 2