Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Extra amusementstent op Vewibeto-terrein De Wereld van WEEK-tot-WEEK Elke avond voor stellingen Firma J. F. TAK Eind volgende maand wordt Hema geopend llllllll 21) verkoopsters dit meegevallen te zijn. De totale per- WAAR IS DE VALLEI-RIKS? KONGO-PROBLEEM Manifest van Loemoemba's partij een gevaarlijke uiting ACHTERBERG RENSWOUDE EDERVEEN ELST 34e jaargang VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 Nr. 66 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei', Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maandcrbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Parkeerverbod in Sandbrinkstraat Verlichting Entreeprijs Behoorlijke belangstelling voor Veilig Verkeer- puzzelrit Voor de vakantie ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDOLIE BADMUTSEN BADTASSEN Verkeer Persconferentie Vakantie Patrimoniumschool één week verlengd Autotocht ouden van dagen: Nog 12 auto's tekort Inrichting binnen 24 uur te veranderen in zelfbediening Aanvang gemaakt met verbetering Geerseweg Waarde 7,50 2 AI 497757 Drie voertuigen in botsing op Rijksweg 12 Marsconcours van muziek- federatie Verdeeldheid Onderwerping door Loemoemba Morgen (zaterdagavond) voor liet laatst verlichting in Amerongen Vara-reportage over tabak Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Winkeliersvereniging Scherpenzeel viert in oktober 25-jarig bestaan Uitgebreid jubileumprogramma Redaktie cn administratie: Parallelweg 10 - Vcenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag cn Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Met koortsachtige haast wordt er zowel achter de schermen als op het Vewibeto- terrein aan de Sandbrinkstraat by het postkantoor, gewerkt om de beurs op de vastgestelde openingsdatum kant en klaar te hebben. Het personeel van de firma F. H. Boeke heeft in de korte tijd die hun ter beschikking stond de hoofd- hal van 75 meter lang en 33 meter breed praktisch geheel gemonteerd. Men is nu bezig met de twee zijhallen en volgende week is het reeds zover, dat de aansluitingen voor gas, water en elektriciteit worden aangebracht. De stand houders mogen niet eerder dan maandag 5 september a.s. beginnen met het opbouwen en inrichten van hun stands. Zy krijgen hiervoor de tijd tot vrydag 9 september om 12 uur. Op dat uur moet de Vewibeto IV klaar zijn voor de officiële opening, die dezelfde middag door Veenendaals burgemeester, de heer A. Bakker, zal worden verricht. In een laatst gehouden vergadering van de beurs-organisatoren is besloten de bezoeker aan de Vewibeto niet al leen een indruk te geven van de handel en nijverheid van de talrijke stand houders, maar hem ook gelegenheid te bieden zich aangenaam te verpozen. De oplossing heeft men gezocht in het bouwen van een extra attractiehal van twaalf bij achtenentwintig meter met een ruim podium en ongeveer vierhon derd stoelen. In deze hal die op het Vewibeto-terrein staat, zullen elke avond voorstellingen gegeven worden van circa 30 tot 40 minuten lang. Het gebodene zal bestaan uit muziek, zang, conference en variëté. Op het ogenblik zijn er onderhandelingen gaande met het Hollandia Meisjeskoor en enkele radio-ensembles. Op deze wijze heeft men er voor ge zorgd dat het publiek behalve het be zichtigen van de beurs, ook het nodige amusement kan vinden. Overigens bestaat er op de beurs nog een gelegenheid om even uit te rusten en iets te gebruiken. Dat is het restau rant in de hoofdhal dat recht tegen over de ingang is gelegen. De exploi tatie hiervan is in handen van de heer Stuyvenberg uit Eist. Tijdens de beursdagen zal de Sand brinkstraat als vanouds geïllumineerd worden. Bijzonder spijtig is het dat de twee grote bomen voor de kantoren van de Frisia langs de Kerkewijk ver dwenen zijn, omdat deze bij vorige Vewibeto's uitzonderlijk mooi verlicht waren. Om dit gemis enigszins op te heffen bestaan er plannen om de boom die achter het voormalige arbeidsbureau staat - dus evenwijdig aan de Sand brinkstraat - met brandende lampjes te versieren. Een aantal schijnwerpers zal de toe gangspoort in een zee van licht doen baden, zodat deze vanaf de Kerkewijk duidelijk in het oog valt. Hoewel de kosten van de Vewibeto- Begunstigd door goed weer vond j.l. zaterdag de door het Verbond voor Veilig Verkeer georganiseerde puzzel- rit plaats. Tussen twee en drie uur meldden zich ruim twintig bromfietsers en tien fietsers bij de start voor de tocht door de prachtige Amerongse bos sen. De rit was lang niet gemakkelijk, wat wel blijkt uit het feit dat geen van de deelnemers kans zag het par cours foetloos af te leggen. Vanzelf sprekend was het accent bij deze rit gelegd op verkeersborden en verkeers situaties. Vooral de verkeersproblemen die op drie magnetische verkeersborden in 't Kamp te Overberg waren op te lossen, hebben menige strafpunt opgeleverd. De eerste prijs bij de bromfietsen werd behaald door de heer Engelenburg met 2*fi strafpunt. Het verschil tussen de tweede, derde en vierde prijswinnaars, de heren Merkesteyn, Drost en Kok, was minimaal. Zij maakten resp. 3, 3V« en 3fout. Bij de fietsers werd de heer Buis duidelijk winnaar met 3'/2 fout, terwijl de tweede en derde prijswin naars, de heren J. Jansen en W. v. Del len 6 en 8 fouten noteerden. V.I.O.S. HOUDT JONGVEEKEURING Op het terrein van de heer C. Ver steeg naast hotel „La Montagne" zal op vrijdag 26 aug. a.s. de Rundfeefok- en Controlevereniging V.I.O.S. Veenen- daal-Rhenen haar jaarlijkse jongvee keuring houden. Naar het zich laat aanzien, zal zowel het aantal inzenders als het aantal vee groter zijn dan vorige jaren. De jury is samengesteld uit de volgende heren: C. G. de Kruif en J. v. d. Vliert uit Woudenberg. G. J. v. Eek uit de Lage Weide en J. v. d. Goot, inspecteur van het N.R.S. te Utrecht. Ir. v. Ooyen, rijksveeteeltconsulent te Utrecht zal als arbiter optreden. Tijdens de keuringen zullen de jon gerenorganisaties uit Achterberg en Veenendaal een wedstrijd organiseren in het beoordelen van het vee. Apotb.asi. - Drogist Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 Veenendaal IV aanmerkelijk hoger liggen dan vier jaar geleden, zijn de organisatoren er in geslaagd de toegangsprijs zo te laten als vier jaar geleden. Voor volwassenen is de toegangs prijs vastgesteld op f 0,75 per persoon, en voor kinderen f 0,50. Het bezoek aan een voorstelling in de attractiehal moet apart betaald worden. De kosten hier van zijn per persoon f 0,50. Een der meest belangrijke problemen die om een afdoende oplossing vroegen was voor de organisatoren het verkeer. In overleg met de plaatselijke auto riteiten is besloten het terrein achter het postkantoor te bestemmen voor parkeerterrein. De ingang hiervan is bij de Vaartbrug. Tijdens de beursuren zal er voor de Sandbrinkstraat een parkeerverbod gelden. Hoogstwaarschijnlijk zullen er, net als bij de vorige Vewibeto die rond 30.000 bezoekers trok, op de spitsuren extra busdiensten worden ingelegd in diverse richtingen. Het organisatorisch gedeelte van de Vewibeto moet maandagmiddag 5 sep tember a.s. gereed zijn. Reden: STAGNATIE BIJ VERBOUWING Wegens stagnatie bij de verbouwing van de Patrimoniumschool, zai de vakantie noodgedwongen één week verlengd moeten worden. Inplaats dus dat de kinderen op 23 augustus a.s. naar school zouden gaan, worden de lessen nu op 30 augustus a.s. hervat. Behalve deze publicatie, zal het bestuur van de school een gelijkluidende mede deling doen in de Veenendaalse kerken en zal er bovendien by de school een mede deling aangeplakt worden. Dit voor de kinderen ongetwijfeld ver heugend bericht, is te wijten aan de tegen slag die men heeft ondervonden bij de modernisering van de schooltoiletten. De vroegere w.c.'s zijn namelijk door de inspecteur van het onderwijs en de desbe treffende schoolarts, afgekeurd. In de grote schoolvakantie is men toen begon nen met het afbreken van de oude toilet ten en het opbouwen van 22 ultra-moderne w.c.'s, een project dat rond zestigduizend gulden kost. De brandtrap moest verplaatst worden, terwijl de gehele muur aan de kant van ht schoolplein afgebroken moest worden. De nieuwe w.c.'s zijn afgescheiden van de gang door een glazen muur en bestaan uit aparte bloks voor jongens en meisjes. Er zijn ook geheel nieuwe wasbakken aan gebracht. s Middags om vier uur wordt er na melijk een grote persconferentie ge houden, waarbij vele nieuws- en dag bladen uitgenodigd zullen worden. Op dezelfde dag krijgen de standhou ders toestemming om met de opbouw en inrichting te beginnen. Vrijdagmid dag 12 uur moet de zaak kant en klaar zijn om vier uur later officieel geopend te kunnen worden. Hierbij zijn o.m. uitgenodigd vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel van de provin cie Utrecht en meerdere provinciale autoriteiten. Er ontbreken nog 12 auto's aan het schema van de organisatoren van de autotocht voor ouden van dagen in Veenendaal. Daarom wordt een hart grondig beroep op twaalf Veenendaalse autobezitters gedaan, lie zich nog niet hebben opgegeven. Overigens hoeft men er niet over in te zitten, dat de ouden van dagen vergeten om zich op te geven. Soms zelfs meer dan één maal. Er was zelfs iémand, die maar liefst vier keer werd aangemeld. Waar schijnlijk om het zek; re voor het on zekere te nemen GEEN SPREEKUUR A.s. maandagavond 22 augustus zul len de wethouders A. de Ruiter en C. N. van Kuyk geen spreekuur houden. JEUGDDIENST A.s. zondagmorgen im 9 uur wordt in Sola Fide een jeugddienst gehouden met als voorganger ds. Mulder van Rotterdam. Op een j.l. woensdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" gehouden persconferentie hebben de directies van de twee ondernemingen welke bij de nieuwe Hema in Veenendaal betrokken zijn, enkele mededelingen gedaan omtrent de feestelijke opening van de vestiging op 30 september a.s. en verdere aspecten welke op dit middenstandswarenhuis betrekking hebben. Behalve de eigenaa.-- van het nieuwe warenhuis, de heer B. Bos, was ook een der leden van de hoofddirectie van N.V. Hema, de heer M. G. Wijer, aanwezig. on Zien te hebben, maar ïaderhand bleek I soneelssterkte, inclusief chefs, etala- teur-decorateur en magazijnbediendes, komt op circa 50 perst nen. Het Warenhuis B. Bos, dat de Hema in Veenendaal zal gaan exploiteren, is in feite een geheel nieuwe onderneming. Het is een z.g. aangesloten bedrijf met als eigenaar de heer B. Bos uit Veenen daal, vroegere eigenaar van het Ge schenkenhuis Patrimonium. Deze vorm van exploitatie houdt in dat het Warenhuis Bos voor eigen re kening en kapitaal zaken doet met de N.V. Hema, waarbij de Hema uitslui tend de leverancier is. Als voordelen noemde men ter conferentie dat het winkelbedrijf in het algemeen dan geen zorgen meer heeft over de inkoop en tevens kan profiteren van een grotere service. Het Warenhuis B. Bos is een con tract voor 10 jaar aangegaan met de Hema en zodoende onverbrekelijk aan elkaar verbonden. Op de winkel zelf zal het woord HEMA komen, terwijl als briefhoofd van het nieuwe bedrijf „Wa renhuis B. Bos" gebruikt wordt. In de winkel zullen 22 verkoopsters geplaatst worden, die in naburige He- ma-filialen een speciale opleiding krij gen. Men verklaarde het personeels vraagstuk aanvankelijk somber inge- POSTDUIVENNIEUWS De uitslag van de wedvlucht vanaf Par- kestone (Engeland) was voor de leden van de Veenendaalse postduivenvereniging „De Snelpost" als volgt: P. W. van Zatten 1; H. L. Spies 2; G. J. van Manen 3, 9; E. Heiwegen 4, 10; J. van Geerenstein 5; C. van Ginkel en Zn 6, 8; Joh. van Manen 7; B. van Kesteren 11 en W. H. Roelofs 12. S.S.S. IIEEFT GROOTSE WANDEL PLANNEN De Veenendaalse wandelsportvereniging SSS is zich al geruime tijd aan het voor bereiden voor de deelname aan een drietal belangrijke wandelevenementen buiten Veenendaal. A.s. zaterdag neemt zij deel aan de te Ede te houden Heidemars en op zaterdag 3 september gaan de Veenen- dalers naar Aalsmeer om mee te lopen met de aldaar te houden Bloemencorso wandeltocht. Op het programma staat ook de deelname aan de grote Airborne-wan- deltocht in Arnhem, welke volgende maand gehouden zal worden. BOUW Wat de bouw van i et nieuwe pand betreft, had men oorspronkelijk het plan gehad de voormalige burgemees terswoning aan de M irkt te verbou wen. Later echter we rd besloten het pand radicaal af te b eken en er een geheel nieuw op te tretken. De bouw is pas goed acht weken op gang en de bedoeling is de winkel op 30 september a.s. te openen. De officië le opening, welke woidt verricht door burgemeester A. Bakker, zal worden opgeluisterd door een reklame-optocht en een muziekkorps. Het gebouw omvat een verkoopruim te van 465 m2, een gcederenmagazijn van 300 m'-\ garderobes, toiletten, C.V. ruimten, kantine voor het personeel, kantoren voor administratie cn directie. Verder bevindt zich op de eerste ver dieping nog een ruhnw vyn 160 m2 die nog een nadere ta4J JÉ#n«L-ïfc *<fl krijgen. De frontbreedte van het gehele pand is lO'/s meter en de totale diepte ca. 50 meter. Bij monde van de heer Wijer werd ook nog verklaard dat de Hema-onder- nemingen voorlopig nog niet over zul len gaan tot zelfbediening. Deze week is de firma Bruil uit Ede begonnen met de verbetering van de Geerseweg. Allereerst zal men de on dergrond egaliseren, waarna een asfalt- laag aangebracht zal worden. Aan de zuidkant van de spoorweg overgang wordt de weg 3 meter breed, aan de noordkant 5 meter. Over het bouwvallige bruggetje zijn op het ogen- ZIJ BESLISSENDe drie rechters in het proces-Powers, die de beslissing hebben over leven of dood. V.l.n.r. lui tenant-generaal V. V. Borisoclebskv, voorzitter van het college, generaal- majoor der artillerie I). Z. Vorosvev en den generaal-majoor der luchtmacht A. I. Zakharov. De Vallei-riks die vorige weck uitgegeven was by boekhandel C. Waiboer, Fred. v. d. Paltshof te Rhenen, is niet gevonden. Hier door stijgt de vinderspremie zo als gewoonlijk weer met 2,50, zodat de riks die deze week uit gegeven wordt in het versprei dingsgebied van dit blad en het rode nummer draagt, ZEVEN GULDEN VIJF TIG waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdag middag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. De gebeurtenissen in Kongo hebben voor ons haar kwade klank gekregen toen zy zich plaatsten voor een achtergrond van de grote politieke strijd, die zich op zovele fronten tussen Oost en West afspeelt. Vóór de Veiligheidsraad besliste in Kongo de orde te herstellen had zich een vinnig politiek gevecht ontwikkeld tussen de V.S. cn Rusland, waarbij de Sowjet-Unie herhaaldelijk dreigde troepen naar Afrika te zenden. Dat zou on vermijdelijk zyn uitgelopen op een oorlog, die niet beperkt was gebleven tot het Zwarte Werelddeel. Dat gevaar is door de komst van de „blauwe helmen", zoals de UNO-soldaten worden genoemd, bezworen, maar daarmee is het probleem Kongo niet opgelost. De laatste jaren hebben zich in Afri ka herhaaldelijk onafhankelijkheidsbe wegingen voorgedaan, welke min of meer dank zij de bemoeienis van de grote wereldmachten zijn geslaagd. Het wordt er voor een aardrijkskunde- blik nog onderhandelingen gaande met de Nederlandse Spoorwegen. Het nieuwe wegdek zal, indien de weersomstandigheden dit toelaten, zo spoedig mogelijk afgewerkt worden. Ook na de verbetering blijft de Geerse weg, waarover in de raad meer dan eens heftige debatten zijn gevoerd, ver boden voor auto's. DEMONSTRATIE TOILETTEREN VAN VEE Op het bedrijf van de heer H. Grif fioen te Achterberg zal a.s. maandag avond een demonstratie Xvorden gege ven in het toiletteren en het voorbren gen van vee. Dit in verband met de komende jongveekeuring. NAGEKOMEN VOETBALPROGRAMMA Het onlangs geselecteerde veteranen- elftal van Renswoude speelt morgen een wedstrijd tegen de reserve-politie en luchtmacht. Het 2e elftal van Renswoude speelt zon dagmiddag een oefenwedstrijd tegen het 3e elftal van Veenendaal. Aansluitend op deze wedstrijd komen Renswoude I en R.K. Unitas (Veenendaal) tegen elkaar in het veld. Dinsdagmiddag tegen vier uur zijn op Rijksweg 12 een scooter, vrachtauto en personenwagen met elkaar in botsing Een der mooiste punten van de Ame rongse Lichtweek is ongetwijfeld het kasteel, dat bij avond in een feeëriek bouwwerk is herschapen. gekomen. Behalve materiële schade, moesten de bestuurder van de scooter, S. uit Den Haag en diens 9-jarig zoon tje, zich onder doktersbehandeling stel len. De vrachtwagen, bestuurd door H. uit Aalsmeer, rijdende in de richting Arnhem, wilde de scooter inhalen, juist op het moment dat de personenwagen, bestuurd door H. uit Amstelveen, de vrachtwagen aan het passeren was. Al le drie de voertuigen kwamen toen met elkaar in botsing. De scooter die een duw kreeg van de vrachtauto, kwam in de verharde berm ten val. De mate riële schade was aanzienlijk. Op zaterdag 27 aug. a.s. wordt in Eder veen het marsconcours gehouden uitgaan de van de Edese Muziekfederatie. Het con cours wordt georganiseerd door de Edcr- veense muziekvereniging „Irene" en wordt gehouden op de Schras. Zeven fanfarekorpsen en muziekkorpsen uit de gemeente Ede zullen marcheren. Bovendien worden nog een viertal tam boerkorpsen verwacht. Behalve het or ganiserende „Irene" zullen deelnemen de muziekver. O.B.K. uit Bennekom, Kunst na Arbeid uit Lunteren, de Harmonie uit Ede, de Edese Harmonie en de muziekver enigingen uit Harskamp en Otterlo. leraar niet gemakkelijker op nu iedere maand een nieuw land aan de lijst moet worden toegevoegd. Kloppen ook werkelijk de dingen die als leuzen in het heetst van de strijd worden gebruikt? Het streven naar zelfbeschikking is een heilig recht vol gens het manifest van de Verenigde Naties en ieder volk dat vecht voor zijn onafhankelijkheid moet worden beschermd. Op dit standpunt zijn alle vrijheidsbewegingen gebaseerd; het is het strijdlied, dat zowel tegenstander als eigen volk wordt voorgezongen. Maar wat blijft juridisch houdbaar van een redenering wanneer het be langrijkste onderdeel wegvalt? In het geval Kongo en in zovele anderen is geen sprake van een eensgezind vrij- heidsstreven van een geheel volk. Het is veel meer de politieke machtszin van een enkeling die het volk met fraaie woorden en beloften meesleept in een huiveringwekkende extase. Kongo heeft de zelfstandigheid ge wonnen maar wat blijft, is de worste ling tussen de belangrijkste leiders van het land. Heersers over stammen, die voor elkaar net zo vreemd zijn als een Scandinaviër voor een Zuid-Eurepeaan. Het is een allegaartje van eenheden en verdeeldheden dat wij ons nauwelijks kunnen voorstellen. De twee grootste groeperingen zijn de Abako en de Ba- kusu, welke laatste met haar M.N.C.- partij onder leiding van Loemoemba de meerderheid in de regering heeft. Tus sen deze twee kampen komt het her haaldelijk tot ernstige botsingen, welke zelfs niet door de UNO-troepen kunnen worden voorkomen. Bij een daarvan is Loemoemba zelf aangevallen en ver wond. Van welke politieke methoden en leuzen men zich bedient, blijkt uit een (Zie verder pagina 4) De verlichting in Amerongen die velen enkele aangename uren heeft verschaft zal vanavond en morgenavond voor het laatst branden. Als besluit van deze lichtweek wordt zaterdagavond een mars door het dorp gemaakt door het muziekgezelschap Pieter Aafjes uit Culemborg, gevolgd door een taptoe in piantsoen Lievendael. De laatste dagen heeft Amerongen een ongekende drukte doorgemaakt. Niets herinnert 's avonds meer aan het altijd zo rustige dorp. De gezelligheid viert hoogtij in de avonduren. Tot van ver uit de omtrek komen de bezoekers met auto's, bromfietsen en andere ver voermiddelen de verlichting bekijken. Dinsdagavond j.l. waren enkele hon derden belangstellenden op de Hof ver zameld om te luisteren naar de accor deonvereniging uit Maurik, die vanuit de muziektent zorgde voor wat popu laire muziek. Woensdagavond maakte de muziek vereniging Ons Genoegen uit Rhenen een mars door het dorp, gevolgd door een concert. Ook hierbij was de publie ke belangstelling groot. Zaterdagavond om 8 uur vertrekt het muziekgezelschap Pieter Aafjes voor VRIJE DAG. Picasso heeft vorige week zijn werk onder broken om een dag in de zon te zitten op het strand van diezelfde badplaats. Hij droeg een rose hemd en een grote flambaard uit het jaar 1900. verveling, heeft een Deens fi losoof gezegd. Hij vindt dan alleen nog maar bevrediging in zitten in de zon op een Een jonge man haastte zich naar hem toe en zei: „Mees ter, meester, ik ben ook schil der, mag ik u een bezoek brengen om uw werk te zien?" „Jonge man, antwoordde Pi casso, vandaag is het de enige dag dat ik u zou kunnen ont vangen, want alle andere da gen werk ik. Maar daar ik vandaag hier ben kan ik u dus niet ontvangen." Vanzelfspre kend kwamen deze in het openbaar door de grote kun stenaar gesproken woorden in alle dagbladen, waaraan men kan zien dat heel gewone woorden in de krant komen als ze uit een buitengewone mond komen. CHANTAGE. Filmsterren hebben het moeilijk. Brigitte Bardot heeft haar secretaris moeten ontslaan omdat hij een boek heeft geschreven over haar privé-leven. Waarop haar huishoudster heeft ver klaard geen boek te zullen schrijven. Zij vindt het echter vanzelfsprekend nu aan me vrouw te kunnen vragen haar loon tot 800 gulden per maand te verhogen. FATSOENLIJK. In het va derlandse geschiedenisboekje dat in Rusland op de lagere scholen in gebruik is, kan men lezen: „Dimitri zei dat hij van de tsaar afstamde. In werke lijkheid was hij echter een zoon van heel fatsoenlijke ou ders." ONFATSOENLIJK. Voor de derde maal dit jaar heeft een Napolitaanse huisvrouw een muis in een fles met melk aangetroffen. Behalve muizen zijn er in de melk in Napels ook al glasscherven en on kruid opgevist. De politie is ten einde raad, arresteert ar beiders van de melkfabriek, maar kan geen bewijs vinden, denkt echter dat de muizen enz. in de melkflessen worden gestopt door een organisatie die erop uit is de melkfabriek te flessen, en haar daarna over te nemen. GROOTSTE. De grootste ploeg die aan de Olympische Spelen te Rome zal „deelne men" is die van de Italiaanse militairen. Drie duizend van hen zullen de orde moeten handhaven. Zij worden ge commandeerd do<5r een gene raal. EINDE DER ROMANTIEK. Voor wie het als toerist in Parijs nog steeds romantisch vindt om onder de Seine- bruggen te gaan kijken naar de clochards die daar slapen (stel je voor: die werken niet en hebben toch altijd iets geld bij zich om niet door de poli tie te worden opgepakt!), heb ben we een mooie tip: onder de Pont des Arts kon men een clochard treffen die daar lag te slapen, gewikkeld in een kostbaar altaarkleed. „Kon", want deïe tip komt te laat: de man is tóch opge pakt, en het altaarklced bleek afkomstig uit de kerk van Saint Just. Om het romanti sche van het geval helemaal uit te wissen, zij nog vermeld dat de man geen clochard was uit vrije wil, maar omdat hij drie jaar geleden door een auto-ongeluk zijn rijbewijs was kwijt geraakt en daardoor niet meer in staat was om zijn beroep van taxi-chauffeur uit te oefenen. VERVELING. Wanneer een mens de jeugdjaren is gepas seerd en tot het volle zelfbe wustzijn is gekomen, blijft hem niets meer over dan de goed geschoren grasveld, voegt de Franse schrijver De Mon- therlanth eraan toe. Voor dat stil zitten is echter een geeste lijke rijpheid nodig, voor hen die deze niet bereiken (of nog niet bereikt hebben) blijft er als middel tegen de verveling het her en der lopen. een mars door het dorp vanaf de Hof. I Om negen uur volgt in het verlichte plantsoen Lievendael een groots opge- i zette taptoe. De jury die de verlichte tuinen en gevels op hun kwaliteit moest beoor- i delen, heeft geen gemakkelijke taak gehad. Na veel wikken en wegen wer den de prijzen als volgt toegekend: Particuliere tuinen: 1 Erica; 2 B. Weyman, Holle weg; 3 G. Meyer, van Reede Ginckellaan. Particuliere gevels: 1 B. Esveld, O- verstraat; 2 F, v. Eek, Utrechtsestraat weg; 3 bewoners Denkerstraat geza menlijk. Gevels winkeliers: 1 A. J. v. d. Brink, B. v. d. Boschstraat; 2 J. Knoppers, B. v. d. Boschstraat; 3 L. Hoensen, Overstraat. DOOR BLIKSEM GETROFFEN Tijdens een kort onweer, dat j.l. dins dag boven Eist woedde, is mevr. v. d. K. wonende op de Plantage Willem III, door de bliksem getroffen. Zij was bezig in de schuur was op te hangen en werd door de bliksem be wusteloos geslagen. Mevr. K. kreeg brandwonden aan het been waardoor medische hulp moest worden ingeroe pen. Gistermiddag heeft de VARA- reportagedienst een vraaggesprek opgenomen met de heer v. d. Scheur uit Eist over de tabak situatie. Deze reportage zal óf heden avond in het programma „Din gen van de dag", óf morgen in het programma „De week draait voorbij" te beluisteren zijn. Een bekende jury zal de prestaties be oordelen. Er zullen verplichte en vrije nummers ten gehore worden gebracht. Het bestuur van „Irene" is thans druk bezig met de voorbereidingen en de ver eniging zelf met het oefenen om een goed figuur te slaan. Als het weer nu meewerkt belooft het een mooie muziekmiddag te worden. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Om dat flaneren van zich vervelende mensen afwisse ling te geven ontstaan de mo degrillen. De laatste gril op dit gebied op de boulevards van Franse badplaatsen is het aan de lijn hebben van een bijzonder dier. Zo kan men deze dagen op het strand van Saint-Tropez een badgast zien wandelen met aan de lijn een vos, een andere met een kaai man, en zelfs heeft men er iemand gezien die heel ge hoorzaam een grote kreeft tn zijn spoor had. De Winkeliersvereniging „Eendracht maakt macht" hield dinsdagavond in hotel „Hertog van Gelre" een ledenvergadering onder leiding van de heer W. Pol ter bespreking van de komende jubileumwinkelweek. Na de opening door de voorzitter en lezing van de notulen door de secretaris de heer Lemmerman, kwam deze actie ter sprake. Verschillende leden voerden oppositie tegen de bestuursvoorstellen in verband met het 25-jarig bestaan in het komende najaar. Het bestuur kwam namelijk met hot voorstel van 24 september tot 5 ok tober a.s. onder het motto „Lichtweek groot Scherpenzeel" een serie festivi teiten te organiseren. Twee van deze drie weken wilde het bestuur als win kelweek aanmerken. Hierin vielen drie zaterdagen en dit ontmoette enige te genkanting in verband met de hoofde lijke omslag. Na enig gepraat kwam men overeen dat de twee winkelweken op maandag 3 oktober beginnen en niet op de zater dag daarvoor, zoals door het bestuur was voorgesteld. De rest van het jubi leumprogramma ontmoette geen be- bij de leden. Gedurende drie weken wordt de ge hele kom van de gemeente verlicht. Verder komt er van 12-15 oktober een groot vermaakcentrum en over de drie weken verspreid een zestal muziek korpsen, lampionoptocht, avondmarkt, wandelmars, taptoe en verschillende attracties. Gedurende de winkelweek zullen de winkels tot 's avonds 9 uub geopend zijn. Over de middagsluiting - gedacht werd van 12.1512,45 uur - werd de vergadering het niet eens en werd besloten om hier de eerstvolgende vergadering op terug te komen. f/eei*dU Wf WHNDKLOKKtN .ftj YffiNDK voor betere uurwerken ■;r,l,ld,LHIXIM'IjïïTBÏÏTTTTMBllIli.

De Vallei | 1960 | | pagina 1