OP ALLE MEUBELS VEBOTEX VERF-GLAS ZIMMERMAN ZOON Huidgenezing GLASSLIJPERIJ /njnjaJAaaeltye/i/ danAty'iftmwm WATERDICHT haken HRRDEVELD Van Stempvoort Bij D. I van Barneveld Heelal en aarde op de Floriade VOOR DE VROUW België krijgt 87.000 inwoners meer HET MONSTER VAN LOCH NESS RUROL Last van zenuwen? 9 september t.e.m. 17 september Veiling Elst(U) voor alle vrachten Coöp. Raiffeisen-Bank DE VALLEI UW BLAD! TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 Nr. 68 Gezellig winkelen in uw vakantie Bezoekt Veenendaal In uw va kantie. Geniet van de gezellige drukte en de winkelstand, die voor de grote stad niet onder doet De winkels zijn iedere dag geopend tot 6 uur n.m. behalve VRIJDAGAVOND (koopavond) TOT 9 UUR. 's Woensdagmiddags gesloten. DE SCHIJF VAN VIJF Zijn Kongo-investeringen verloren? BEZITTINGEN VERLOREN HET EEUWENOUDE MYSTERIE ZAL MISSCHIEN SPOEDIG WORDEN OPGELOST 10 °/o K O R T I N G OOK OP DE VEWIBETO Zaterdags bezoeken wij nog regelmatig de grootste meubeltoonzalen in Amsterdam. Zonder enige verplichting kunt ook u daarvan gebruik maken. In onze zaak keuze uit meer dan 100 tafels C I T R O N Garage R. VONK AUTO-DROP pook STOMERIJ NIEUWE DRIEKAMERFLAT IN VEENENDAAL WOONHUIS MET TUIN Leert NU autorijden 10 lessen voor 55, SUCCES „VEENENDAAL" SCHOENEN SCHOENEN SCHOENEN Herenmolières met dubb. zolen v.a. 11, Dr. Diehl steunschoenen v.a. 15,90 Jongenssportschoenen v.a. maat 35 t.e.m. 42 8,50 en 9,50 Temidden van bloemen en planten, temidden van een onvergelijkelijke rijkdom aan kleur en schoonheid bevindt zich op de Floriade in Rotterdam tot begin september een expositie niet alleen leerzaam en belangrijk, maar uiterst actueel en boeiend. Dat is de tentoonstelling „Heelal en Aarde" in de grote en verduisterde Ahoy'- hal, die op fascinerende wijze het verband toont tussen de zon als leverancier van energie voor alles wat leeft en groeit op aarde, en verder een duidelijk beeld geeft van alles wat zich tussen die zon en de aarde bevindt. Het is in de hal een wonderlijke en fascinerende wereld waar uit het half duister reeds de geheimzinnige fluorescerende vormen opdoemen als even zovele bronnen van kennis. En waar velen op de banken voor de kosmoscoop al wachten op hetgeen er dadelijk gebeuren gaat. Dan ja dan wordt opeens door één formidabele slag op een gong de aandacht gevestigd op het witte scherm en ziet men tegelijk onze planeet in het machtige universum afgebeeld in de moderne versie op de overbelegen groe ne erwt in een overmaatse soepterrein uit grootmoeder's jeugdDe aarde, een stofje in het onbegrensde heelal! De kosmoscoop geeft met de vele an dere afdelingen zoals het planetarium, de dampkring, plantengroei, energie en ruimte-onderzoek op deze dynamische expositie „Heelal en Aarde" de toe schouwer een beeld van wat de aarde als bewoonbare planeet zowel aan het heelal te danken, als van het heelal te vrezen heeft. „Heelal en Aarde" op de Floriade toont ons de invloeden van het heelal op de aarde en laat zien hoe deze in vloeden de aarde tot een bewoonbare planeet maken, in het bijzonder tot een planeet waar bloem en plant na een ontwikkeling van miljoenen en nog eens miljoenen jaren tot wasdom kon den komen. Heelal en aarde. De aarde in het heelal: een stofje! Het heelal: een on metelijke ruimte, een eindeloze leegte, het onpeilbaar machtige uitspansel, dat door de sluimerende oerkrachten uit miljoenen jaren oude chaos ontstond en in de ontwikkeling uitgroeide tot wat het is: een stoffelijke schepping ,die uit miljarden spiraalnevels bestaat. Eén van deze nevels is het ons omringende Melkwegstelsel, dat even als elke an dere spiraalnevel uit miljarden sterren en uit donkere en lichtende nevels be staat. Eén van deze sterren beheerst in haar eigen stelsel zowel de bewegingen van de aarde met de maan, alsook andere planeten met hun satellieten en de klei nere planeten, de kometen, en de mees te meteoren. Deze ster noemen wij de zon. Eén ster uit de miljarden in het heelal. De zomerkachel voor onze dicht bevolkte stranden. De oven, waarvoor wij soms met een glaasje prik onder de parasol gaan zitten. De energieke „le verancier" van de brandstoffen. De onmisbare energiebron voor onze aarde voor al wat leeft en groeit, is op een afstand van 150 miljoen kilometer een kernreactor. Rondom het middel punt van het zonnelichaam heerst een temperatuur van vijftien miljoen gra den. Daar hebben kernreacties plaats, waaraan de zon reeds vijf miljard jaren lang de mogelijkheid heeft ontleend om zelf op zo hoge temperatuur te blijven, dat hij tot nu toe is blijven schijnen. En er is in het zonne-iftwendige een voorraad voor nog eens vijf miljard jaren. Van de enorme hoeveelheid stra ling die de zon naar alle kanten uit zendt, ontvangt de kleine aarde slechts een zeer gering deel, dat ruimschoots voldoende is om Moeder Aarde te koes teren. Echter, niet alle zonnestraling bereikt het aardoppervlak. De dampkring houdt namelijk de schadelijke ultra-violette en röntgenstralen tegen, maar laat de voor het leven en de groei bevordelijke lichtstralen door, die het aardoppervlak met een snelheid van driehonderd duizend kilometer per seconde naderen. Door de natuur-scheikundige proces sen is de dampkring het levensmidden van mens, dier en in het bijzonder van Marktdagen op zaterdag en dins dag. bloem en plant dat elk jaar weer tot wasdom komt en waarvan de plant aardige gewassen ons de door de zon gerijpte vruchten geven, ook bekend als: Opgehoopte zonne-energie. Ook het water, dat door de warmte van de zon in een immer durende kringloop gehouden wordt, en het hout, het hooi, het graan en turf zijn vormen van deze energie die de zon vanaf de oudste tijden heeft toebedeeld. En diep in de schoot van de aardkorst vinden we tenslotte nog de slinkende voor raden steenkool en olie als mineralen, die ontstonden door inkoling onder scheidenlijk destillatie van planten, waaraan de zon haar energie meegaf, hetgeen meer dan 250 miljoen jaren geleden gebeurd moet zijn. Zeker van die tijd af heeft de zon in een nimmer verflauwende en onuitputtelijke kracht de aarde van energie voorzien. En nog altijd is in elk zaadje het minuscuul worteltje en het wonderlijk klein pluimpje, dat door haar energie wortel schiet en uitgroeit tot zulk een prach tige bloem en plant, waarvan de Floriade een overvloed laat zien en waarover op „Heelal en Aarde" zoveel wordt verteld. Bij de voedingsvoorlichting wordt tegen woordig in diverse landen in navolging van de Amerikaanse voorlichting de be hoefte aan nutriënten vertaald in behoef te aan bepaalde levensmiddelen (melk, kaas) of groepen van levensmiddelen (groente, graanprodukten). Dit spreekt het gehoor of het lezerspu bliek immers aan, terwijl een uitspraak als „zorg, dat u dagelijks 70 gram eiwit opneemt" vrijwel niemand iets zegt. De behoefte, beter gezegd: het aanbevolen gebruik van de diverse levensmiddelen wordt uitgelegd in raadgevingen (zoals b.v. „Canada's food rules") en daarnaast ge woonlijk afgebeeld. Letterlijk een afgerond geheel vormen de Nederlandse „schijf van vijf" uitge dacht door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, een Oostenrijks wiel van zes en de „goede zeven" van de Verbraucher- ausschuss für Ernahrungsfragen van de Duitse Bondsrepubliek („Alle die Gesund- heit lieben, achten auf die gute Sieben"). Terwijl een goede Deense voeding steunt op „6 grundpiller", heeft de huisvrouw in de V.S. het in theorie heel gemakkelijk met de slechts vier groepen van haar „daily food guide". Of men de huisvrouw haar dagmenu nu uit 4, 5, 6 of 7 groepen wil laten op bouwen maakt minder verschil dan men op het eerste gezicht zou denken. Zoals u weet wordt onze „schijf van vijf" gevormd door de volgende groepen: -ft melk en melkprodukten, meest belang rijke bron van: vit. B2, Ca, dierlijk ei wit -ft aardappels, groente en fruit, meest be- BRUSSEL, augustus. Als alle Belgen vanuit Kongo naar het moederland terugkeren, zal België een 87.000 inwoners meer krijgen. Op de een of andere manier moet er voor hen een plaats worden gezocht. In dit aantal zijn echter vrouwen en kinderen begrepen. Er werkten in Kongo slechts dertigduizend man nen van Belgische nationaliteit. Voor een derde deel zijn ze in staatsdienst. De regering zorgt natuurlijk voor deze tienduizend. Ze worden overgeheveld naar staatsdiensten in het moederland, waar ze evenwel met een aanzienlijk lager salaris tevreden zullen moeten zijn. In Kongo was het gemiddelde salaris van een blanke ambtenaar 300.000 BFr per jaar. In het moederland komen alleen top ambtenaren aan een dergelijk bedrag. Vele Belgen weigeren obstinaat om medelijden te hebben met deze ambte naren: ze hebben veel geld verdiend en ze zullen wel een dikke spaarpot heb ben. De meeste hunner zijn .evenwel hun persoonlijke bezittingen in Kongo verloren. Ze staan voor de zorg zich in het moederland opnieuw te moeten in stalleren. Vermoedelijk zal de staat hen hierbij wel helpen. Daarnaast vertoeven er 3000 missio narissen in Kongo, waarvan er slechts enkelen noodgedwongen zijn terugge keerd. De zeventienduizend anderen vormen de groep van planters, indu striëlen en hun personeelsleden. Met hun beginnen de problemen. Vooral de planters en hun hoger personeel hebben in het moederland geen toekomst. De meeste hunner zitten er echter warm bij. Opmerkelijk is, dat ze totnutoe be slist niet besloten zijn elders in Afrika opnieuw te beginnen. Hoewel ze wel kom zijn in Rhodesia en Zuid-Afrika, kijken ze liever de kat uit de boom. Ze hopen, dat de onweersbui zal over trekken en ze hun Kongo-plantages weer zullen kunnen gaan besturen. VERGELIJKING MET INDONESIë Kongo is voor België veel minder be langrijk dan Indonesië destijds voor Nederland. In het vroegere Nederlands Oost-Indië woonden 230.000 Nederlan ders en zonder noemenswaardige schok ken, indien we de Ambonezen buiten beschouwing laten, werd de overgang in drie tot vier jaar volbracht. Nederland zat toen bovendien met de moeilijkheid, dat men geen woonge legenheid had voor de vluchtelingen. In geheel België staan huizen, kastelen, appartementen en verdiepingen te huur. De woningreserve is groot genoeg om de vluchtelingen te huisvesten. Opmerkelijk is echter, dat de meesten totnutoe niet omzien naar een nieuwe woning. Veelal zijn hun gezinnen nog inwonend bij familieleden. Er blijkt uit, dat men nog altijd hoopt om terug te kunnen keren. Dit geldt zelfs voor vele personen in staatsdienst, en vooral voor de vele Belgische leerkrachten ,die in Kongo vertoefden. De Kongolese regering heeft al meermalen verklaard, dat het nieuwe land behoefte heeft aan hen en dat ze kunnen terugkomen. Voorlopig is het klimaat hiertoe niet gunstig. Maar het kan iedere dag omslaan. PLANTERS EN INDUSTRIëLEN De onderwijzers voelen er weinig voor om enig risiko te nemen. Ze willen wel terug naar Kongo maar dan moet hun salaris door de Belgische staat wor den gegarandeerd. Vele hunner, naar thans blijkt, hebben er niets van de narigheden meegemaakt: ze waren op vakantie voor de ongeregeldheden be gonnen. De planters en de industriëlen willen wel risiko nemen en ze zijn daartoe ook wel gedwongen. Loemoemba zal onge twijfeld zijn dreigementen ten uitvoer brengen en de plantages en grote be drijven naasten, indien de eigenaars ervan niet terugkomen. In dat geval riskeren ze alles kwijt te zijn en ergens anders van de grond af aan opnieuw te moeten beginnen. Sommige hunner zijn al teruggevlogen. Meer dan veertig van Groot-Brittannië's bekendste natuuronderzoekers zullen dit jaar deelnemen aan de grootste jacht die ooit is georganiseerd om te trachten het eeuwenlange mysterie van het Monster van Loch Ness op te lossen. In de afgelopen maanden hebben meer mensen dan ooit te voren beweerd het monster te hebben gezien. Zeer kort geleden zag een groep mannen en vrouwen uit Inverness het monster in de heldere zonneschijn rondzwemmen. Het was ongeveer zes minuten zichtbaar. De eerste van de groep die het zag was Ian Grant, de eigenaar van een garage in Fort Augustus. Het dreef voort, aldus Grant, op ongeveer tweehonderd yard van de kust, zich koesterend in de zon. Hij maakte Derek Fowlis, een geschie denisleraar uit Fort Augustus Abbey, hierop opmerkzaam, evenals politie- inspecteur John Grant, die, met vrouw en dochter, in zijn wagen passeerde. Inspecteuwr Grant vertelde later dat hij Ian Grant zag wuiven en over het loch wijzen. Toen hij zijn wagen verliet zag hij een zwart voorwerp, als een omgekeerde boot, aan de oppervlakte. Wat het ook was, het veroorzaakte een aanzienlijke beroering en een grote golfslag, voegde hij er aan toe. Een van de merkwaardigste van de weinige foto's welke van het monster zijn gemaakt, is die gemaakt door Lach- lan Stuart uit Dores, Inverness-sihre, op een vroege ochtend enige zomers geleden. „Uit mijn raam zag ik wat ik eerst voor een boot aanzag", zei hij. „Dan realiseerde ik mij dat het te vlug voort bewoog voor een boot en toen ik een tweede voorwerp zeer dichtbij zag vol gen, was ik er zeker van dat dit het monster moest zijn, waarvan ik, tot dat moment, het bestaan niet geloofde." De heer Stuart riep zijn vrouw en een vriend, Taylor Hay, die bij hen logeerde, pakte een kleine camera uit de kast en rende naar de oever. Hij vertelde verder: „Toen ik de oever had bereikt, was het monster ongeveer veertig yard van mij af. Nu was er zelfs een derde uitsteeksel verschenen. Ik richtte mijn fototoestel en knipte af. Intussen had ook Taylor de oever be reikt. Het beest scheen niet bang van ons en kwam steeds dichterbij tot het ongeveer vijf yard van ons verwijderd was." De twee mannen deden toen het ver standigste wat zij konden doen. Zij trokken zich snel terug tot de veilige bomen, van waaruit zij zagen dat het monster zich nogmaals naar het mid den van het loch begaf met een snel heid van ongeveer 5 mijl per uur. Toen dook het onder - „eerst het ene uit steeksel en daarna de twee andere." EEN KOLOSSALE MASSA Niet lang geleden werd het monster ook waargenomen door de manager van een bank in Inverness, zijn vrouw en verschillende vrienden. Het verslag hiervan werd in een aantal nieuwsbla den gepubliceerd en kwam o.a. onder de aandacht van de heer H. J. Craig, geboortig uit Glen Urquhart, thans wo nende in West-Australië. In een brief aan de „Inverness Cou rier" vertelde Craig hoe hij, nu meer dan zestig jaar geleden, met zijn broer aan het vissen was bij Urquhart Castle. Het water was heel rustig. Toen verhief zich plotseling een kolossale massa bo ven de oppervlakte en bewoog zich met grote snelheid in de richting van In- verness. Hij en zijn broer roeiden uit alle macht naar de kust in een toestand grenzend aan hysterie. Vele mensen hebben het monster meer dan eens gezien. Een van hen, een boer, Francis Stuart, beschreef de eer ste aanblik die hij in 1927 had, als volgt: „Ik zat in een boot midden op het loch op een avond in juli en was aan het vissen met een bevriende boer, Finlay MacLeod. Wij dreven rond, wachtend op wat wind. Toen zag ik in de verte iets wat het rimpelen van het water door de wind kon zijn. Maar het verspreidde zich niet zoals ik verwacht te en wij zagen het nader komen. Fin lay zei dat het er uitzag als een onder zeeër, maar ik wees hem op het feit dat er geen commandotoren te zien was. Toen ging het zeer snel aan ons voor bij, een grote golfslag achterlatend, die de boot beukte, en was plotseling al duikende verdwenen." GEEN NEK OF KOP Nog iemand die het monster heeft gezien is de Rev. Mark Dilworth, een monnik van Fort Augustus Abbey. Op een middag in juni, kort na de laatste oorlog, zag hij het zeer duidelijk van uit een bovenraam van de Abdij. Bij een vroegere gelegenheid hebben verschillenden van de monniken het beest kunnen gadeslaan van een plek bij het botenhuis van de Abdij. Een van hen, een Amerikaan, bekeek het door een marine-kijker en rapporteerde toen dat er twee donkere uitsteeksels zicht baar waren boven de oppervlakte, maar geen nek of kop. Men moet niet zonder meer de spot drijven over de verhalen van het mon ster van Loch Ness. Vele honderden verstandige en betrouwbare mensen langrijke bron van: vit. C, caroteen, sporenelementen ■ft vlees, vis, kaas, eieren en peulvruchten, meest belangrijke bron van: (dierlijk) eiwit, mineralen, nicotinezuur •ft bruinbrood en grove graanprodukten, meest belangrijke bron van: vit. Bi, ijzer •ft boter, margarine, levertraan, meest be langrijke bron van: vit. A en vit. D en worden als regels gegeven: gebruik: -ft melk en/of melkprodukten bij iedere maaltijd •ft iedere dag wat kaas en een portie van een ander produkt uit de „vleesgroep" ■ft iedere dag aardappelen en groente en (zo mogelijk) fruit •ft dagelijks bruinbrood naast wittebrood •en/of grove graanprodukten -ft dagelijks boter of margarine, zonodig levertraan. De „schijven van zes" verschillen daarin van deze schijf van vijf, dat onze ene aardappelen-, groente- en fruitgroep ge splitst is in een groep van extra vitamine C-rijke produkten en een groep van „ove rige groente- en fruitsoorten". Bij som mige „schijven van zeven" is deze groep nog verder onderverdeeld. In de Duitse schijf heeft men behalve de - voor het ge mak hier kortweg aangeduide - melk-, vlees-, groente-, vruchten- en vettengroep een groep met brood, graanprodukten en suiker èn een met aardappelen, peulvruch ten en macaroni. Opgemerkt zij, dat in de meeste der ons bekende „schijven" kaas niet in de vlees- groep, maar in de melkgroep is opgeno men, hetgeen voor u begrijpelijk zal zijn. U zult wel vreemder opkijken van de wandplaat, die bestemd is voor de inheem se bevolking van Nieuw-Zeeland. Daarop zult u geen melk- en kaasgroep aantref fen. Er is wel een beker met witte vloei stof afgebeeld maar tesamen met een ko kosnoot, een soepbord en een pan met ko kende groente. Dit vak stelt voor „vloeistoffen" - en aanbevolen wordt om er dagelijks ±s/4 liter van te gebruiken in de vorm van klappermelk, vissoep, melk of groentenat. WAAROP IS DE NEDERLANDSE SCHIJF VAN VIJF GEBASEERD? In deze schijf van vijf zijn die voedings middelen opgenomen, die onmisbaar zijn in de Nederlandse voeding doordat zij in belangrijke mate bijdragen tot de voor ziening van een of meer nutriënten (ei witten, voedingszouten, vitamines). Dit wil niet zeggen dat alle levensmiddelen, die op de afbeelding van de schijf voorkomen persé onmisbaar zijn: wèl de groep waar toe zij behoren. Bekeken vanuit de gezichtshoek van een voedingsdeskundige zou men kunnen zeg gen, dat afgebeeld zijn een groep, die voorziet in de behoefte aan eiwitten, vi tamine C, mineralen, B-vitamines, vita mine A en D. De veelzijdigheid van melk en melkprodukten is geëerd door deze in een aparte groep onder te brengen. Ontbreekt een van de vijf groepen ge heel in onze voeding dan is er grote kans, aaaui jo U99 uee si ^uapijap azap ^ep nutriënten. Ten onrechte wordt wel ge meend, dat brood en boter en margarine de koolhydraten resp. vetten vertegen woordigen. Indien dit het geval was zou den wit brood, suiker, zoete broodbeleg sels en olie en braadvet op de schijf afge beeld zijn (zoals b.v. in het Duitse voe- dingswiel het geval is). Levensmiddelen, die een betrekkelijk geringe beschermende waarde hebben zijn niet opgenomen, omdat het niet nodig Huidzuiverheid - Huidgezondheid En puistjes verdrogen door Purolpoeder Mijnhardt's Zenuwtabteften helpen U er overheen hebben beweerd het gezien te hebben en de veertig leden van de expeditie, die er dit jaar nog op uit zullen trek ken om het mysterie op te lossen, zijn er heel zeker van dat het bestaat De plaatselijke Schotse bevolking heeft een zekere affectie voor het mon ster opgevat. Toen vorig jaar een jon geman het plan opperde een expeditie te vormen om het monster op te sporen en te doden, ging er een geweldig pro test als een storm over het land. Zelfs leden van het Parlement en andere leiders stemden hiermee in en John R. Johnstone, hoofdcommissaris van politie voor Inverness-shire gaf uiting aan ieders gevoelens met de woorden: „Iedere poging het Monster van Loch Ness te vangen of te ver wonden zal helemaal niet gunstig wor den ontvangen." is speciaal de aandacht op het gebruik er van te vestigen. Gezuiverde koolhydraten en vetten komen voldoende in de voeding van onze bevolking voor. Hun gebruik be hoeft niet gestimuleerd te worden, doch eerder afgeremd. Bij de behandeling van de „schijf van vijf" in lessen en cursussen aan huisvrou wen behoeft men de namen van de voe dingsstoffen, die aan de indeling in groe pen ten grondslag liggen, niet te noemen. Desgewenst kan men termen als vitamine B, eiwitten e.d. achterwege laten. De huis vrouw kan de schijf eenvoudigweg zo be kijken, dat zij bij het samenstellen van de voeding ervoor moeten zorgen, dat ten minste één vertegenwoordiger uit iedere groep in het dagmenu voorkomt. De voe- dingsregels, die bij de schijf van vijf ge geven worden, kunnen daarbij niet wor den gemist. Om aan te spreken en daardoor tot na volging op te wekken moet een „schijf" eenvoudig te begrijpen zijn en aangepast zijn aan de voedingsgewoonten. In een land waar geen kaas bekend is, geen var kensvlees wordt gegeten, kip goedkoper is dan vlees en veel vis gebruikt wordt zal men de eiwitgroep anders voorstel len dan in onze schijf het geval is. In gebieden waar geen tarwe of rogge groeit of ingevoerd wordt heeft het geen zin om een tarwebrood of sneetje rogge brood als „onmisbaar" af te beelden. De tortilla's van de Mexicanen en de maïs- meelkoeken van sommige bewoners van Afrika zijn zeker even goede bronnen van vitamine B. In ons land waar aardappelen dagelijks en veel gegeten worden en daar door een belangrijke vitamine C-bron zijn, is het overnemen van twee groente- en fruitgroepen (w.o. één vitamine C-rijke) niet nodig. Beide zijn bovendien goede ijzerbronnen. Uit deze vooi-beelden moge blijken, dat het niet mogelijk is om zonder meer voe dingsschijven van de ene bodem in een andere over te planten. Daarvoor is de ondergrond van voedings-gewoonten te samengesteld. LITERATUUR Hartog, C. den en Th. F. S. M. van Schaik: Een nieuwe wijze van voedingsvoorlich ting, Voeding 14 (1953) 251-255. Steensma, F. A. en J. F. de Wijn: Voe dingsleer, 6e druk, 1959 p. 323 e.v. PUBLIKATIES VERKRIJGBAAR BIJ: Bundesausschuss für Volkswirtschaftli- che Aufklarung e.v., Keulen; Bundes- ministerium für Land- und Forstwirt- schaft, Wenen; Department of Public Health, Sydney, N.S.W.; Departement van Voeding, Pretoria; Information Services Division, Department of National Health and Welfare, Ottawa; Landsforeningen for Kosthold og Helse, Oslo; Statens Hus- holdningrad, Kopenhagen; U.S. Govern ment Printing Office, Washington, D.C. KERKE WIJK 37 VEENENDAAL TELEFOON 2730 TELEFOON 2261 - HANDELSVERENIGING - TELEFOON 2261 SANDBRINKSTRAAT 1 VEENENDAAL v.a. ƒ4185,— parallelweg 4 - telep. 2545 VEENENDAAL DANNY KAYE heeft veel van zijn succes sen te danken aan zijn vrouw, Sylvia Fine, die de teksten schreef voor de meeste van zijn succesnum mers. Vele beroemde film sterren houden van drop. In AUTODROP, met het nieu we smaakprofiel, vindt u op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar van V.S. Leeuwarden. Per rol 25 ct. BERTPIXSTR.37 -TEL.24I5 VEENENDRRL Notaris D. S. Vink te Amerongen zal woensdag 7 sep tember 1960 OPENBAAR VERKOPEN: te 11 uur in Hotel „Stuyvenberg" te Eist (U.) ten ver zoeke van de heer M. Bos: een woonhuis met schuur, erf en Tuin te Eist (U.) Rijksstraatweg 183a, kad. bekend Gem. Rhenen, sektie H nr. 3191, groot 3.26 aren. Grondbel. ƒ29,69; str.bel. ƒ11,64. Vrije vestigingsvergunning wordt verleend. Vrij en geheel ontruimd te aanvaarden na betaling op 15 ok tober 1960. Bezichtiging: dinsdag en donderdag van 2-4 uur. Wij onderhouden dagelijkse diensten op: VEENENDAAL, EDE, WAGENINGEN, RHENEN, AMERONGEN, LEERSUM, DOORN, DRIEBERGEN, ZEIST, UTRECHT, 's-HERTOGENBOSCH, TILBURG, BREDA, EINDHOVEN EN HELMOND. Ook verzending door geheel Nederland en België. Goederen worden aan huis afgehaald. TELEFOON 3036 ZANDSTRAAT 9 Aangeboden: Gevraagd: Brieven onder nr. 5490 aan het bureau van dit blad. DEZE MAAND NOG inclusief theorie IN VOLKSWAGENS 1961 Ook voor VERHUUR de nieuwste wagens met radio, all-risk verzekerd. AUTORIJSCHOOL Eikenlaan 47 - Rhenen Telefoon 0 8376-547 Woningruil: 'n Mooie flat woning nieuwbouw 1958 te Rotterdam (Pendrecht) bie den wij u aan. Bev. 3 kamers douche, grote kelder, keu ken, gang. Huur 17,45 per week. Wij vragen een wo ning te Veenendaal. Aanbie dingen: Nieuwsblad ,De Val lei', Parallelweg 10, Veenen daal. Tel. 08385-2022. Telefoon 2354 - Postrekening 380265 SPAARGELDEN (jeugdspaarwet 10°/o Rijkspremie) HYPOTHEKEN VOORSCHOTTEN KREDIETEN in rek. crt. AAN- EN VERKOOP EFFECTEN (via. Coöp. Centr. Raiffeisen-Bank) REISDEVIEZEN Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op kan toor Hoogstraat 13-15 Heden ontvangen een partij prachtige herenschoenen welke wij vrijdag a.s. gaan verkopen TEGEN ONGEKEND LAGE PRIJZEN OVERSTRAAT 18 - AMERONGEN - TELEFOON 776

De Vallei | 1960 | | pagina 3