hé grutter s treekreclame 523*"* SPECULAAS 25 ct. GOEDKOPER TOOST 10 ct. GOEDKOPER PUDDING a 25 ct. GRATIS TANDPASTA voor 100 cent 1 Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Bejaarden zijn vandaag uit Keuring van Ned. Fjordenpaardenstamboek te De Klomp RHENEN ELST Socialisten wensen verkorting werktijd gemeentepersoneel E. P. van Dijk 35 jaar lid van de raad SCHERPENZEEL Excelsior (Harskamp) won imposant mars concours in Ederveen DOVO moest thans in Katwijk het hoofd buig en OVERBERG ^Qaclio ^JBallecfoyeh ótaat altijd veer klaar* SPORTOVERZICHT vruchten Bij tonijn Elk derde pakje Familietube Terugkomst tegen half tien OP VOLLE TOEREN Vanmiddags omstreeks kwart voor één zyn honderdzevenentwintig personen wagens en drie autobussen vol beladen met Veenendaalse bejaarden, in de richting Ede vertrokken om aan het jaarlijks uitstapje te beginnen. Omdat de drie bussen niet onder het viaduct by de Klomp door konden, zijn deze via de Nieuwe weg gegaan en hebben zich later weer by de colonne gevoegd. De rit gaat via Arnhem en een gedeelte van de Achterhoek naar Apeldoorn waar gegeten zal worden. Tegen half tien worden de bejaarden terug ver- Amersfoort-Rhenen (Vervolg van pagina 1.) „de trein op de weg". M.a.w., de N.S. beloofden nog dat seizoen bussen in te leggen. De burgemeesters van de belangheb bende gemeenten, de directie van de fruitveiling in Kesteren, de vertegen woordigers van de Kamer van Koop handel, de vertegenwoordigers van het Veenendaalse bedrijfsleven en alle an deren, zij konden niet anders dan zich bij deze uitspraak neerleggen. Veenendaal protesteert In 1948 roerden de inwoners van de Grebbestad zich. Een opgericht actie comité dat de veelzeggende naam „Rhe- nen Opwaarts" droeg, trok ook de stoute schoenen aan en klopte beleefd doch dringend op de deur van de N.S. om een nieuwe spoorbrug. Een klein jaartje later kwam het verpletterende nieuws: De minister van Verkeer en Waterstaat heeft aan de N.S. machtiging verleend de reizi- gersdienst over de lijn Amersfoort- Rhenen stop te zetten. Eén lichtpuntje was er: wanneer de brug bij Rhenen hersteld zou zijn, wil de men het nader bezien. Dit van hogerhand genomen besluit, lokte onmiddellijk een protest uit van de gemeente Veenendaal, maar voor de zoveelste maal kreeg men nul op het request. De zaak bloedde dood tot het jaar 1952 toen de Kamer van Koophandel van Neder-Betuwe aan de belangheb bende gemeenten schreef: „Ir. den Hol lander heeft op een vergadering in Arn hem, belegd door het E.T.I. Gelderland, gezegd dat aan herstel van een spoor brug in Rhenen niet gedacht werd, om dat de daarover te voeren spoorver binding in het kader van het spoorweg net nationaal niet nodig en regionaal niet rendabel was." De K.v.K. Neder-Betuwe kwam zelf in het geweer, schreef naar het Mini sterie van Verkeer en Waterstaat, wees hierbij op de belangrijkheid t.a.z. van het fruitvervoer uit de Betuwe en deed het voorstel tot een gecombineerde spoorverkeersbrug te komen. Laatste poging Een laatste poging deed de K. v. K. Utrecht in 1956. Als argument voor een dringend herstel van de treinverbin ding Rhenen - Veenendaal - Amersfoort voerden zij aan dat de N.B.M., naar hun mening, op de spitsuren het reizigers- vervoer niet kon verwerken. Het hielp niet. De Spoorwegen bleven volharden in hun standpunt dat de lijn niet exploitabel zou zijn. Dit standpunt huldigen de N.S. uiter aard nog. Zij zeggen, het is helemaal de vraag of het aanbod van reizigers zo danig zou zijn dat de exploitatie slui tend is. Wij zijn van mening dat dit op het ogenblik niet het geval is, een re den waarom wij het reizigersvervoer niet herstellen. Overigens bleek dat de verkeers stroom terdege in de gaten gehouden wordt, en uit het feit dat het baanvak zorgvuldig onderhouden wordt, is op te maken dat de verbinding, indien de toekomst dit nodig zou maken, in ere hersteld kan worden. Station Veenendaal heeft al jaren lang rust, maar is in geen geval inge slapen. Het typische gebouw wat voor een groot deel achter de plantsoen bomen schuil gaat, komt misschien nog weer eens volop tot leven. Dat het voor zijn taak berekend is, dat hebben de jaren tussen 1886 en 1940 geleerd! (Wordt vervolgd). wacht. Zy komen via De Klomp, Nieu we weg en Hoofdstraat naar het eind punt aan de Adr. v. Ostadelaan. Tra ditiegetrouw zullen de drie plaatseiyke muziekkorpsen de terugkomst muzi kaal opluisteren. De voorbereidingen voor de monster- tocht begonnen vanmorgen in alle vroegte al op volle toeren te draaien. In de kleine zaal van Sola Fide waren om 7 uur elf dames bezig met het sme ren en beleggen van een kleine 3000 broodjes. Rappe handen zorgden voor verpakking en over elven was men pas met de bevoorrading gereed. De telefoon bij de administrateurs heeft de gehele morgen witgloeiend gestaan. Dan waren er weer deelnemers die wegens ziekte niet meekonden, in een ander geval moesten enkele auto mobilisten afzeggen kortom, men kwam hoofd en handen tekort om aan het schema vast te houden. De aanmeldingen na elf uur vanmor gen zijn niet meer aangenomen. Hope lijk zullen de weersomstandigheden meewerken om de oudjes weer een on bezorgde en prettige middag te be zorgen. PONNY AANGEREDEN Een op hol geslagen ponny van de heer G., die in volle ren plotseling de weg overstak, is maandagavond op de Stations straat aangereden door een auto bestuurd door v. E. uit Leersum. De ponny brak hierbij zijn linker achter poot en is later op advies van de dieren arts afgemaakt. De auto liep lichte be schadigingen op. INBRAAK BIJ SHELLSTATION In de nacht van maandag op dinsdag hebben ongenode gasten een bezoek ge bracht aan het Shelltankstation langs Rijksweg 12. De dader(s) verschafte zich toegang door verbreking van een ruit. Er wordt alleen een radiotoestel vermist. De politie stelt een onderzoek in. AUTO OVER DE KOP GESLAGEN Op de Wageningselaan is maandagmor gen een Volkswagen, eigendom van het verhuurbedrijf B. uit Renswoude, geslipt en tegen een boom gereden. De auto sloeg hierna over de kop en kwam in de sloot terecht. De wagen werd totaal vernield. Ook enkele Plantaziekte-gevallen in Veenendaal Ook in Veenendaal zijn enkele gevallen van de huidziekte gesignaleerd na het consumeren van Planta-margarine met rode opdruk. Naar men ons van medische zijde meedeelde zijn er geen ernstige geval len geconstateerd. De ziekte gaat soms met vrij hoge koortsen gepaard, terwijl de patiënt in vele gevallen met rode vlekken wordt overdekt. Daartegenover zijn ook gevallen be kend van personen die de boter nor maal blijven gebruiken en daar geen enkele hinder van ondervinden. EEN PRACHT CORSET MET RONDE BALEINEN EN EEN HALF JAAR GARANTIE IN ZALM EN WIT slechts 15,90 Alleen bij: Corsettenhuis D. J. Anbeek Hoofdstraat 66a - Veenendaal By café De Klomp vond woensdag de jaarlijkse keuring plaats van de ver eniging „Het Nederlandse Fjordenpaardenstamboek". Deze import paarden - zij werden in 1954 in Nederland geïmporteerd uit Denemarken - blijken bij de paar- denhouders zeer goed in de smaak te vallen. Zij hebben verschillende voordelige kenmerken, zijn goed te hanteren, verkeren in prima conditie en ook de uiterlijke bouw is goed. Burgemeester Oldenhof, die voor de keuring enkele woorden sprak roemde deze eigenschappen ook en was verheugd deze keuringsdag te mogen openen. Verschillende leden van de vereni ging hadden paarden ingezonden ter keuring. Het Ned. Fjordenpaardenstam boek telt namelijk vele leden in de om geving van Veenendaal, Ede, Lunteren enz. De paarden werden gekeurd door een commissie bestaande uit de heren C. Hey uit Ede; J. Hoving uit Harden- berg; J. Merkx uit Haaren (N.-Br.); H. Smit uit Zwolle en de keuringsinspec teur de heer W. van Helden uit Maas sluis. De keuring had het volgende resul taat Hengstveulens: 2e pr. Endo E 03, G. J. Meilink, Rhenen; 3e pr. Eddy E 01, A. van Roekei, Veenendaal; 3e pr. Ebo E 06, C. Jansen, Ederveen; 3e pr. Edo E 07, J. Doest, Renswoude; voorts een 2e pr. voor R. v. Harn, Ede; een 3e pr. voor H. v. Engelenburg, Veenendaal. Deze twee leden hadden tevoren niet ingeschreven, maar waren wel present ter keuring. Merrie-veulens: le pr. Elina E 35, Rr v. Wijde, Ederveen; le pr. Evelien E 36, Wed. A. v. Harn, Ede; 2e pr. Elsie E 38, A. Bos, Ede; 2e pr. Eldith E 43, W. v. Ginkel, Renswoude; 2e pr. Errie E 41, Joh. Breeschoten, Veenendaal; 3e pr. Emmy E 37, G. Hazeleger, Kootwijker broek. 1-jarige merries: 2e pr. Dielia D 46, 2e pr. Dorie D 35, H. v. Zetten, Ede. 2-jarige merries: le pr. Cora C 15, E. Pater, Lunteren; le pr. Corrie C 75, A. v. Roekei, Veenendaal; 2e pr. Celia C 13, G. v. Doorn, Renswoude. 3- en 4-jarige merries: le pr. Beatrix B 08, H. Joosten, Ede; le pr. Anna A 01, C. Jansen, Ederveen; le pr. Frida I 107, G. Henken, Veenendaal; 2e pr. An- ny A 02, W. v. Ginkel, Renswoude; 2e pr. Drika-Deny I 106, C. v. Doorn, Vee nendaal; 3e pr. Ada A 03, J. Doest, Ren swoude. 5- t/m 8-jarige merries: le pr. en quali- fic. modelmerrie Majella L 116, J. Bree schoten, Veenendaal; le pr. en qualific. modelmerrie Nanda I 77, G. J. Meilink, Rhenen; 2e pr. Marjanne I 80, G. Lief- ting, Barneveld; 2e pr. Nelly I 92, Joh. Breeschoten, Renswoude; 2e pr. Fritsje I 13, A. Bos, Ede; 3e pr. Rietje I 98, J. Bos, Rhenen; 3e pr. Ingrid I 102, G. Legemaat, Veenendaal; 3e pr. Grietje I 152, W. v. Ginkel, Renswoude. 9- t/m 12-jarige merries: le pr. en qualific. modelmerrie Una I 04, R. v. Harn, Ede; le pr. en qualific. model merrie Johny I 05, A. v. Roekei, Vee nendaal; 2e pr. Nora I 07, A. v. Doorn, Veenendaal; 2e pr. Willy I 03, Wed. A. v. Harn, Ede; 3e pr. Deny I 97, H. v. Engelenburg, Veenendaal. Merries van 13 jaar en ouder: le pr. en qualific. modelmerrie Müsse I 01, R. v. Wijde, Ederveen. Modelmerries: le pr. Lena I 124, C. Mastenbroek, Ederveen. Modelhengsten: le pr. Jarl. Bojholm I 04, De Ver. het Ncd. Fjordenpaarden stamboek te Zwolle. BROMFIETSER ZWAAR GEWOND AANGETROFFEN Dinsdagochtend om half zeven is de heer F. H. de F. te Rhenen, chauffeur in dienst van de N.B.M., op weg naar de garage aan de Trambaanweg, op de oversteek Lijnweg-Zwarteweg aange reden door een vrachtwagen, bestuurd door de heer F. v. D. uit Leersum. Nie mand kan eigenlijk een verklaring ge ven van het gebeurde. De heer F. moest worden overge bracht naar het ziekenhuis te Wage- ningen. Hij had een gebroken been, een hersenschudding en een hoofdwond. De bromfiets was vernield, terwijl de vrachtwagen aan de voorzijde lichte schade had opgelopen. Druk bezochte E.H.B.O.-bazaar In verband met het toekomstig zilveren jubileum van de Elsterse EHBO werd j.l. zaterdagmiddag op het o.l. schoolplein een bazaar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het gevormde jubileum comité dat zich beyvert de EHBO een groots geschenk te kunnen aanbieden. Dat de EHBO goed aangeschreven staat in Eist, viel wel op te maken uit de grote belangstelling die de bazaar trok. 's Avonds tegen acht uur konden de stands de drukte dan ook nauwelijks aan. Vooral het rad van avontuur bleek een grote trekpleister te zijn. De opbrengst van deze bazaar (vermoedelijk meer dan duizend gulden) is nog niet precies be kend. UIT RHENENS RAADZAAL De heer E. P. van Dijk (Vrye Party) zal 2 september vyfendertig jaar lid zijn van de Rhencnse gemeenteraad. Dit heuglijke feit werd door de voorzitter van de raad, burgemeester Jhr. Mr. L. II. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, dins dagavond aangekondigd, die daaraan tevens een gelukwens verbond en er op wees, dat iedereen ervan overtuigd zal zijn, dat de heer Van D(jk de belangen van de gemeente Rhenen een goed hart toedraagt en steeds met zeer veel inte resse zyn lidmaatschap van de raad heeft vervuld. De heer Van Dyk dankte voor de loffelijke woorden tot hem gericht en bevestigde gedurende al die jaren naar beste weten het uiterste te hebben gedaan in het belang van de gemeen schap, waarbij hij de hoop uitsprak de tijd welke hem nog rest eveneens met volle energie in het belang van de gemeente Rhenen werkzaam te mogen zijn. Do jubilaris trakteerde op koffie met gebak en een rokertje, waarvoor de ver gadering enige tyd werd geschorst. De socialistische fractie informeerde bij monde van dc heer D. de Jong naar de invoering van verkorting van de werktijden voor ambtenaren en werk lieden. Spreker wees erop dat in het particuliere bedrijfsleven deze aange legenheid aan de orde van de dag is en dat ook reeds enkele gemeenten in Ne derland deze zaak hebben aangepakt. En hoewel de minister er voorlopig nog afwijzend tegenover staat, aldus de heer De Jong, stelt mijn fractie er toch prijs op, dat burgemeester en wethouders deze aangelegenheid toch in onderzoek zullen nemen, evenals voor degenen, die tewerk zijn gesteld in de streek- werkplaats. De heer H. J. van Dongen (V.V.D.) zag de verkorting van de werkweek als een verworven goed. We hebben de tijd nog gekend van de 54-urige werkweek, la ter van de 48 uur en het zal niet lang meer duren of we zullen 45 uur gaan werken. Spreker was er zelfs van over tuigd, dat het in de toekomst zelfs een 40-urige werkweek zal worden. Hij ver zocht het college hiermede ernstig reke ning te houden en mocht het eventueel wegens gebrek aan personeel niet kun nen worden doorgevoerd, dan meer personeel aan te trekken. De heer Van Dongen noemde het een gevolg van de structuur van de tijd waarin we leven. De voorzitter deelde in zijn antwoord mede, reeds in de vergadering van bur gemeester en wethouders over dit on derwerp te hebben gesproken. Het stond voor hem vast, dat momenteel arbeidsverkorting nog niet wordt ge accepteerd, wel arbeidsverschuiving, zoals in verschillende andere gemeen- De Jong (P. v. d. A.) niet eens, toen pachteres heeft gr.oje bedragen besteed aan de verbouwing van de molen, waarmee met de bepaling van de pachtprijs rekening is gehouden. Met deze de pacht zéér laag noemde. De de aankoop is ruim 5000,gemoeid. Het voorstel om in het kernplan Eist 1.00.10 ha grond te onteigenen ten name van de gebr. Drost aldaar, werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, doch de heer H. Griffioen (A.R.) was het er eigenlijk niet mee eens. Spreker had geen bewondering voor de grondpoli- tiek van het college in het algemeen. In dit onteigeningsgeval zou het de ge meente wel eens dik geld kunnen gaan kosten. Hij haalde in dit verband een voorbeeld aan van de gemeente Am stelveen, waar men een stuk grond, dat 'was onteigend, zo duur moest be talen, dat de raad uit medelijden een andere grondeigenaar, die vrijwillig een perceel aan de gemeente had ver kocht, later nog eens 10.000,extra uitbetaalde. Ook het voorstel om perceel Rijn straat 10 aan te kopen voor f 10.000, nodig voor de sanering van de binnen stad, hetwelk gesloopt zal worden, had van de zijde van dezelfde spreker nog al wat kritiek. Hij stelde vast, dat er 100,per m2 voor wordt betaald. Desondanks besloot de raad uit nood zaak tot aankoop. Naar aanleiding van een vraag van de heer Mr. J. Deen (P. v. d. A.) in een vorige vergadering over de schooltand- verzorging, met name hoe groot de aan tallen waren van hen die weigerden er aan deel te nemen, was een onderzoek ten al het geval is, door het personeel zaterdag vrij te geven en de verloren uren op andere dagen te laten inhalen. Voor Rhenen kleven hieraan momenteel nog allerlei problemen in verband met de personeelssterkte. Hij gaf de beide sprekers echter de verzekering dat deze zaak op de voet zal worden ge volgd. Over de verpachting van de con sumptieverkoop op het gemeentelijk sportpark „Candia" waren vragen om opheldering binnengekomen van de in woners Huzen en Van Baaren, die aan merking maakten op het feit, dat de pachter van het afgelopen jaar, de heer Van Lent, de pacht ondershands voor een jaar verlengd had gekregen, ter wijl tot nog toe elk jaar tot openbare inschrijving was overgegaan. De voorzitter schreef dit toe aan het droge jaar, waardoor in strijd met de verpachtingsvoorwaarden het sport veld al direct zes weken moest worden gesloten, ten nadele van de pachter. Hoewel de heer Van Lent recht had op vermindering van pachtsom, liet hij hierop geen aanspraak gelden, doch verklaarde hij zich bereid deze pacht prijs, bedragende 250,— bij verlenging van de pacht, ook voor het inmiddels ingegane seizoen te willen betalen. B. en w. hebben gemeend uit een oog punt van gemeentebelang te handelen door hierop in te gaan, hetgeen een meevaller betekende van 100, De heer E. P. van Dijk kon zich ver plaatsen in de gedachtengang van het college, hoewel hij de handelwijze niet kon goedkeuren. Hij drong aan in het vervolg steeds openbaar te verpachten, hetgeen werd toegezegd. Het voorstel om van de stichting tot behoud van de binnenmolen de beken de Panoramamolen aan te kopen vond bij de raad weerklank. De heer E. P. van Dijk zag het historisch element niet graag uit de samenleving verdwij nen, doch achtte het verstandig in de te vorTnen commissie van beheer een vertegenwoordiger van het gemeente bestuur te plaatsen. De heer Mr. J. Deen (P. v. d. A.) was het met de heer Van Dijk eens en noemde het een gelukkige aankoop. De voorzitter was het met de heer „Blue Diamonds" op „Bravo"-jubileum Op zaterdag 3 september a.s. viert de Scherpenzeelse mondaccordeonver- eniging „Bravo" het 30-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de vereniging een ontspanningsavond georganiseerd in de gemeentelijke eier- hal, waar tal van bekende radio- en tv-sterren op zullen treden. Onder hen bevinden zich „The Blue Diamonds", Helma en Selma, The Skating Stars, Daan Hooykaas en vele anderen. DUITSE GASTEN WEER HUISWAARTS Uitgeleide gedaan door vrienden en kennissen vertrokken maandagmiddag te plm. 1 uur de vèertig Duitse meisjes en jongens uit Oberbergerland huis waarts. Een week zijn zij ondergebracht geweest bij Scherpfenzeelse pleegouders die zich hiervoor hndden opgegeven. Een groep Hollandse meisjes en jongens hadden r^eds eerder een be zoek van een week in Duitsland door gebracht. Vóór het verenigingsgebouw vertrek werd in het achter de Ned. Herv. kerk een samenkomst gehouden waarbij door ds. Holzkamp, onder wiens leiding de groep stond, en ds. L. A. Klootwijk, woorden van dank wer den gesproken. Vele uitstapjes werden door de Duitse jeugd gemaakt en met een „Tot weerzien" vertrokken zij per autobus. DUIVENNIEUWS De postduiven vereniging „De lucht post" hield zondag 28 aug. een wed vlucht vanaf Duffel. Afstand 128 km. In concours 141 duiven, die werden ge lost om 7.50 uur. Aankomst le duif 9.48.44. Uitslagen: A. J. Gersen 1; A. C. Veen- vliet 2, 6, 8, 9, 20; P. van Schaik 3, 27; J. G. Voogt 4, 25; J. van Oostrum 5, 12, 17; B. ter Denge 7, 26; Vink Stutvoet 10; G. Boshuizen 11; A. van Ginkel 13; C. Gijsbertse 14, 15, 23; P. ter Burg 16, 22; G. Schipper 18; J. W. van Schaik 19; A. Voskuilen 21; Gebr. van Schaik 24; T. van Kooten 28. ingesteld van zeer recente datum, na melijk bij de toelating van nieuwe leer lingen enkele weken geleden. Van de 241 nieuwe scholieren zullen er 212 deelnemen. Van de 29 niet-deelnemen- den weigerden er 18 uit onverschillig heid en 11 om financiële redenen. Van direct-principiële tegenstanders zoals aanvankelijk werd gemeend, is dus niet gebleken. De heer Griffioen (A.R.) wenste nog ingelicht te worden hoe veel deelnemers verplicht verzekerd zijn, hetwelk zal worden uitgezocht. De verordening tot heffing van een baatbelasting voor de Woudweg in Eist werd aanvaard. In verband met een door de heer De Jong gestelde vraag over de verbetering van de Franseweg, waarvoor de plannen en de begroting van kosten gereed liggen, vroeg de heer Kerkstra (C.H.U.) of die verbetering eveneens een heffing van baatbelasting tengevolge zal hebben, waarop door de voorzitter bevestigend werd geant woord. De jaarstukken over 1959 van de N. V. Waterleiding Mij „Rhenen" ontlok ten bij de heer Deen (P. v. d. A.) de op merking, dat de resultaten hem, on danks de gehoorde sombere geluiden, waren meegevallen. Op zijn vraag of er al iets bekend was over de doorwerking van de nieuw ingevoerde tarieven deel de de voorzitter mee, dat er minder water wordt gebruikt en dat er maar heel weinig extra behoeft te worden betaald. De heer Deen wenste de zaak op de voet te blijven volgen, teneinde zodra mogelijk tariefsvermindering te kunnen gaan toepassen bij gunstige re sultaten. Uit de wijziging van de begroting Gijsbert van Nieuwland in jury Begunstigd door stralend zonnig en zelfs warm weer werd zaterdagmiddag in Ederveen het muzikale marsconcours gehouden, uitgaande van de Edese muziek- federatie en georganiseerd door de plaatselijke muziekvereniging „Irene". Voor de eerste maal in haar geschiedenis vond een dergelijk gebeuren plaats in Ederveen zodat de publieke belangstelling enorm was. Zeven muziekcorpsen en een vijftal tamboercorpsen marcheerden langs een zeer kundige jury en langs de dikke rijen belangstellenden langs de Schras. De jury, gevormd door een tweetal bekenden uit de Nederlandse muziek wereld - de ex-dirigent van de Marinierskapel, Gijsbert Nieuwland en de heer P. C. Stalmeyer uit Hoensbroek - kreeg het vrij moeilijk omdat de prestaties van de corpsen niet ver uiteen lagen en zeer goed te noemen waren. De muziekvereniging „Excelsior" uit Harskamp prolongeerde haar succes van vorig jaar en werd wederom winnaar door uitstekend marcheren in brede rijen en qua muziek-technisch kunnen blonk dit corps eveneens uit. Bij de tamboers ging O.B.K. uit Otterlo met de eerste prijs strijken. Het organiserende Irene" kwam het eerst voor het oog en oor van de des kundige en kritisch luisterende jury. Het nog zeer jongen Ederveense corps bewees goede vorderingen te hebben gemaakt. Deze Benjamin onder de corp sen van de gemeente Ede liep keurig en fier voorbij. Toen volgden achter eenvolgens: Kunst na Arbeid uit Lun teren; de Edese Harmonie; O.B.K. uit Bennekom; O.B.K. uit Otterlo; de Har monie uit Ede en Excelsior uit Hars kamp. Na deze verplichte nummers volgde van ieder corps nog een vrije mars. Voor ieder nummer werd een punten waardering gegeven. Het bleek dat vooral „Excelsior" Harskamp, dat als laatste voorbij mar- voor 1960 bleek nog, dat het politiebu- cheerde op alle onderdelen de zuiver- reau, dat zal worden ontruimd, zal 1 heid liet accentueren, want dit corps worden verbouwd tot kantoor voor de o.l.v. dirigent van Neck uit Apeldoorn kassier en dat de rest van de ruimte kreeg voor de uitvoering van de marsen commieskamer zal worden. Dc kassiertwee negens. Voor het klankgehalte zal zijn kantoor krijgen, waar momen- 1 zelfs een negen en een tien. Voor het teel nog de cellen zijn. De kosten be- tempo weer twee negens en voor het dragen 10.000,De heer Deen (P. v. d. marcheren en het ordelijk gericht zijn A.) drong er op aan grote soberheid te ook beide malen een negen, betrachten bij dit soort voorzieningen, Verrassend was ook de country van daar zij van tijdelijke aard zijn. Voor „Excelsior" bij het draaien op de weg. de reinigingsdienst zal een extra wagen Na de fanfarecorpsen traden de tam- worden aangeschaft waarmee zal zijn boercorpsen aan. Hier bracht het tam- gemoeid 3.969,boercorps van O.B.K. uit Otterlo met GVVV SLOEG EDESE BOYS MET 10-1 De voetbalwedstrijd welke het afgelopen weekeinde de meeste belangstelling heeft getrokken was ongetwijfeld de revanche-ontmoeting DOVO Quick Boys die zaterdagmiddag in het prachtig gelegen sportpark van de landskampioen in Katwijk werd gespeeld. De Boys zijn er overigens in geslaagd volledig revanche te nemen op de bekerhouder DOVO want met dezelfde cijfers als waarmede in de bekercompetitie werd verloren, wonnen thans de Katwijkers (4-1). Een andere Veenendaalse zaterdagmiddagclub kwam met heel andere cijfers thuis. Dat was GVVV dat met liefst 10-1 de Edese Boys op de knieën dwong. Haar na een heftig kopduel uitvallen, waarna hij werd vervangen door G. Valkenburg. De doelpunten werden ge maakt door H. v. Essen (3x) A. Leppers die deze middag bijzonder goed in vorm was (6x) en G. Hoedeman (lx). SPELVERLOOP QUICK BOYS DOVO: In het Kat- wijkse sportpark met uitstekend voet bal weer stond Dovo al spoedig met 1-0 achter toen de overigens goed keepende Van Hardeveld de bal na een vleugel schot tussen zijn handen door zag gaan. Slecht wegwerken van het Dovo-linker- verdedigingsblok bracht de stand nog voor de rust op 3-0 voor de thuisclub. In het veld waren de rood-witten niet de minderen, maar de voorhoede wei gerde beslist om opgelegde kansen te benutten. Ver in de tweede helft, die een ge trouw beeld vormde van de eerste, werd een prachtige Quick Boys aanval met een magnifiek en onhoudbaar doel punt afgerond (4-0) waarna kort voor tijd Gijs Slotboom uit een strafschop wegens hands de eer redde (4-1). De beste speler van het veld was good-old Jean Kroesbergen; uit het na zijn blessure weder-optreden van Klaas ven Hal bleek, dat deze, op enkele su blieme voorzetten na, nog steeds zijn oude vorm niet heeft teruggevonden. Tot slot zij nog vermeld dat Dovo met gloednieuwe shirts in het veld ver scheen. EDESE BOYS GVVV: Het met drie invallers spelende GVVV heeft in Ede de Edese Boys een forse nederlaag toe gebracht. De Buurtlaners speelden een behoorlijk technische wedstrijd wat hen voor de rust vijf doelpunten opleverde. Eenzelfde aantal werd in de tweede helft aan de score toegevoegd. Het eni ge tegendoelpunt werd door Edese Boys gescoord op het moment dat de GVVV- er v. d. Haar geblesseerd op de grond lag tijdens de eerste helft. Na 20 minuten spelen moest spil v. d. WEER TWEEMAAL KERKDIENST Met ingang van zondag 4 sept. a.s. zal er in de Ned. Herv. kerk weer normaal tweemaal kerkdienst gehouden worden en wel om 10 en 6.30 uur. PLANTA-ZIEKTE IN OVERBERG In Overberg zijn tot nu toe drie ziekte gevallen geconstateerd tengevolge van het eten van Planta-margarine. Het betreft hier twee kinderen van de fam. U. en mevrouw H. De patiënten zijn weer aan HALF OVERBERG ZONDER LICHT Zondagavond werd tijdens een kort maar hevig onweer half Overberg in het donker gezet, omdat de bliksem ingeslagen was in een lichtmast. Binnen korte tijd was deze storing weer opgeheven. LUNTEREN MUSKETIERS (ELST): Het eerste elftal van Musketiers heeft in Lunteren tegen de gelijknamige club een verdiende 6-2 overwinning behaald. Aanvankelijk waren de Goudsbergers in de meerderheid het geen dan ook resulteerde in een doel punt na 10 min. spelen. (1-0). Naarmate de tijd verstreek bleek dat Musketiers zich even had moeten aanpassen want het spel van de Elstenaren kreeg hoe langer hoe meer de overhand. Kranen burg zorgde eerst voor de gelijkmaker, waarna vóór rust nog twee doelpunten vielen (1-3). Na de thee bleef Musketiers duidelijk de sterkste partij door nog drie doel punten resp. van Kranenburg, v. d. Klift en Nellestijn. Met de stand 2-6 in het voordeel van Musketiers kwam het einde van deze min of meer kleur loze wedstrijd. DVSA ECK WIEL (AMERONGEN) Een DVSA-combinatie heeft zaterdag middag thuis een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Eek en Wiel, welke door de Amerongers met 4-1 werd gewonnen. Zondag kwam allereerst DVSA II uit tegen Eek Wiel II, een wedstrijd die eveneens met 4-1 door DVSA werd ge wonnen. DVSA I moest hierna echter het onderspit delven tegen het eerste elftal van Eek Wiel, dat met één puntje verschil de eer redde (5-4). VISSEN De Veenendaalse hengelsportvereniging „De Rietvoorn" heeft j.l. zaterdagmid dag deel genomen aan de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland te Gorkum. Er namen 14 korpsen van ieder 5 hengelaars aan deel. De Veenen daalse afgevaardigden slaagden er in een eervolle 6e plaats te behalen. WATERPOLO RHENEN: Zaterdagavond werd in Bar neveld door D.W.K. (De Waterkip) een polotournooi georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door de adspirant- jongenszeventallen van de zwemvereni gingen :Polar Bears (Ede); Forellen (Rhenen); Vahalis (Tiel); Woelwaters (Harderwijk) en De Waterkip. De uitslagen van de halve competitie waren als volgt: Vahalis-Polar Bears 3-1; Woelwaters-Waterkip 2-1; Forel- len-Vahalis 1-2; Polar Bears-Woelwa- ters 0-1; Vahalis-Waterkip 0-3; Polar Bears-Forellen 1-2; Forellen-Woelwa ters 1-1; Waterkip-Polar Bears 3-1; Woelwaters-Vahalis 2-3; Waterkip-Fo rellen 2-0. PUDDING Bij 14.- De Gruyter-artikelen Er is weer speculaas! Gebakken volgens het oude beproefde recept. Nu van 45 voor 20 cent. Amandelspeculaas van 65 voor 40 cent. Een traktatie om telkens weer te presenteren I Een lekker stuk|e toni|n op een knappend bros toostje. Keuze uit vierkante en ovale toost. Volledig gesuikerde pudding. Keuze uit chocolade, amandel»|es, bitterkoekjes en vruchten. (van 135 cent) Extra grote tube voor het hele gezin met 35 cent voordeel Geen tand- aanslag meer, alti|d parelende witte tanden en een frisse adem. het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f.4.- De Gruyter-artikelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig van 31 aug. t/m 6 sept. 1960. 600B31 dirigent en tamboermaïtre Henk Jansen een tempovol nummer en ook zat er wat show in de uitvoering. Hierdoor kreeg dit tamboercorps van de jury de voorkeur. HULDE VOOR ORGANISATIE Na afloop sprak de secretaris van de Ned. Muziekfederatie de heer Van Om men als voorzitter van de prijzencom missie woorden van dank. Allereerst tot de organiserende vereniging „Irene" die hij hulde bracht voor de werkelijk prima organisatie van dit concours. Dit heeft diepe indruk gemaakt op het be stuur van de Ned. Muziekfederatie zei spreker. Hij bracht ook dawk aan de aanwezige leden van het g^peentebe- stuur van Ede, burgemeester Oldenhof en wethouder Jansen. De heer Van Leersum sprak namens de Edese muziekfederatie en vond. ook de organisatie perfect. Hij bracht dank aan de jury, aan de burgemeester en aan de aanwezige hferen burg. Van Riel, voorzitter van de Ned. Muziek federatie; de beer Van Ommen secr. van die federatie en de heer Dibbes van de prov. Gelderse federatie. Hierna sprak burgemeester Oldenhof enkele woorden. De burgemeester was eveneens getroffen door de goede or ganisatie en zei dat hij - hoewel hij deze dag zeer druk bezet was - toch naar Ederveen was gekomen om de muzikale prestaties van zijn zeven mu ziekcorpsen te kunnen zien en horen. Hij was verheugd dat er zeven goede corpsen in zijn gemeente zijn, want immers de muziekvereniging geeft een bepaald facet aan de plaatselijke sa menleving en bij allerlei gelegenheden rukken zij uit. Dat thans hier in Ederveen een der gelijk concours was verheugde spreker zeer en ook de Schras hier was een zeer goede gelegenheid. Dat de muziek vereniging „Irene" zo goed slaagde om alles zo fijn te regelen was weer eens te meer een teken dat een kleine ver eniging in sommige opzichten groot kan zijn. We kunnen spreken van de „macht van het kleine" aldus de bur gemeester. Nadat de heer Van Ommen onder intense stilte de volgorde had bekend gemaakt reikte burgemeester Oldenhof de beide eerste prijswinnaars de vlag uit, die beschikbaar is gesteld. Excelsior uit Harskamp en het tamboercorps van O.B.K. uit Otterlo gingen triomferend met vlag en wimpel het podium af. Nadien gaven beide winnende ver enigingen nog enkele toegiften in de vorm van extra marsen. UITSLAGEN: De totale uitslag luidde: Fanfare corpsen: 1 Excelsior (Harskamp) 73 pnt; 2 en 3 Kunst na Arbeid (Lunteren) en de Harmonie (Ede) beiden 71 pnt; 4 O.B.K. (Bennekom) 67 pnt; 5 O.B.K. (Otterlo) 66 pnt; 6 Edese Harmonie 64 pnt en 7 Irene (Ederveen) 57 pnt: Tamboercorpsen: 1 O.B.K. (Otterlo) 66 pnt; 2 Excelsior (Harskamp) 62 pnt; 3 O.B.K. (Bennekom) 61 pnt; 4 Edese Harmonie 64 pnt en 5 De Harmonie (Ede) met 57 pnt. De eindstand werd daardoor: Water kip 6 pnt; Vahalis 6 pnt; Woelwaters 5 pnt; Forellen 3 pnt; Polar Bears 0 pnt. Vahalis kwam terecht op de twee de plaats door een minder goed doel- gemiddelde dan Waterkip. De deelnemende verenigingen kregen allen een fraaie herinnering, bestaande uit een beker voor de winnaars en me dailles voor de overige zeventallen. Er werd sportief gespeeld en ver schillende ontmoetingen hadden een zeer spannend verloop. Zeer aantrekkelijk was de wedstrijd „Polar Bears-Waterkip heren, die ter opluistering van dit tournooi een de monstratie waterpolo van de bovenste plank gaven. VEENENDAAL: In het „Bergbad" is j.l. zaterdagavond een waterpolotour- nooi gehouden, waarbij de beide reser ve-zeventallen van de Veenendaalse zwemclub als gastheren optraden voor de Rijn I uit Wageningen. Het eerste duel vond plaats tussen V.Z.C. III - de Rijn I dat door de Vee nendaalse club met 2-1 gewonnen werd. Des te meer verwondering wekte het toen in de volgende ontmoeting V.Z.C. II met 7-2 het onderspit moest delven tegen de Wageningers. Hierdoor werd de ontmoeting V.Z.C. II - V.Z.C. III noodzakelijk die door het eerstgenoem de zevental met 4-3 gewonnen werd. Einduitslag: 1 de Rijn I; 2 V.Z.C. III keeper Jac. Zuydendorp stak deze avond in prima vorm) en 3 V.Z.C. II. SPORTDAG SCHERPENZEEL: Zaterdagmiddag or ganiseerde de- voetbalver. „Scherpen- zeel" haar jaarlijkse sportdag. Ondanks de ideale weersomstéfidigheöen ver schenen slechts 16 leden op het ge meentelijk sportterrein aan de Willaer- laan, waar de volgende onderdelen werden afgewerkt: 100 meter hard lopen, ingooien, verschieten, dribbelen en doelschieten. Bij deze vijfkamp leverde G. Cozijn- sen de beste prestatie en kwam daar door in het bezit van de wisselbeker, alsmede een fraai in blauw-witte kleu ren uitgevoerd herinneringsvaantje. De verdere uitslagen luidden: 1 G. Cozijn- sen, 65 pnt; 2 G. v. Bruggen, 61 pnt; 3 H. Overeem, 60 pnt; 4 H. Veldhuizen, 59 pnt; 5 J. v. Asselt, 57 pnt. ZWEMMEN SCHERPENZEEL: In het gemeentelijk zwembad aan de Willaerlaan hield de Scherpenzeelse zwemvereniging „Po seidon" zaterdagavond een onderlinge zwemwedstrijd, waarvan de uitslagen als volgt waren: 25 m vrije slag meisjes: 1 I. Reber- gen; 2 G. Westerneng; 3 R. v. Kampen. 25 m schoolslag meisjes: 1 J. Met horst; 2 H. Lam; 3 R. v. Bentum. 50 m schoolslag meisjes: 1 R. d. Daas; 2 A. v. d. Broek; 3 R. v. d. Geys; 4 A. Mandersloot; 5 A. v. d. Hoek. 50 m schoolslag jongens: 1 J. Aarsen; 2 B. Ritmeester; 3 K. Koster. 50 m vrije slag meisjes: 1 C. Valken burg; 2 A. v. d. Broek; 3 L. Buddingh. 50 m vrije slag jongens: 1 K. Koster; 2 B. Ritmeester; 3 R. Veldhuizen. 50 m rugslag meisjes: 1 L. Buddingh; 2 C. Valkenburg; 3 R. v. d. Geys. 50 m rugslag jongens: 1 B. Ritmees ter; 2 K. v. Baaren. loo m schoolslag dames: 1 G. Mander sloot. 100 m schoolslag heren: 1 E. Renes; 2 J. Aarsen; 3 H. v. Gemert.

De Vallei | 1960 | | pagina 2