Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Autocht ouden van dagen bracht vreugde en dankbaarheid «D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Voortreffelijke organisatie en.... HET BLEEF DROOG! DE BEER DIE DE (GIFTIGE) BLOEM WIL PLUKKEN f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? RHENEN Autotocht Ouden van dagen I960 AMERONGEN EDERVEEN 34e jaargang VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 Nr. 70 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel VOORBEREIDINGEN In drie groepen Naar de speeltuin Eerste pleisterplaats 3£et ió weer tijd! Geef uw kinderen LEVERTRAAN EN VITAMINE DROGISTERIJ TAK Zware straf voor automobilist die verkeersbrigadiertje negeerde Banken 3e zaterdag van de maand gesloten Voor zwakke Rhenense kinderen Concert vanaf Cuneratoren Volgende week zaterdag middag wielerronde Ederveense bejaarden op reis Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BRO UWE R ZOEKLICHT OP DE INTERNATIONALE POLITIEK: Waarschuwing van Moskou Wel of geen oorlog Groeiende macht Geen explosie WAARDE 12,50 4 OK 093142 DBIIIÜBU Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Vreugde en dankbaarheid dat waren de twee hoofdelementen die de autotocht ouden van dagen 1960 heeft gekenmerkt. Vreugde om de prachtige rit en de zorg waarmee de bejaarden werden omringd en dankbaarheid om het feit dat er zoveel mensen en materieel waren ingeschakeld om liet de bejaarden spe ciaal deze middag zoveel mogciyk naar de zin te maken. In het verleden is wel eens de veronderstelling geuit dat de jaarlijkse auto tochten langzaam maar zeker zouden afzakken totdat er weinig of helemaal niets meer van overgebleven zou zijn. Niets is minder waar: de autotochten zijn springlevend! En vooral voor hen die zich bijzonder ingespannen hebben om het jaarlijkse uitstapje mogelijk te maken, moet het een grote voldoening zijn geweest om te zien hoe de reacties van de oudjes tijdens zo'n middag zijn. Hoe sommigen voor het eerst van hun leven in een bootje stapten en met tranen in de ogen hun on bekende begeleider bedankten voor dit hoogtepunt in hun soms eentonig bestaan. Toegegeven, het heeft geld, tijd, moeite en inspanning gekost om alles voor elkaar te krijgen maar een grotere waardering hiervoor dan van de oudjes, is welhaast ondenkbaar. En zij zijn het dan ook die tegen het einde van de tocht alweer spraken over het volgend jaar. Het vertrouwen dat deze groep mensen in de gehele Veenendaalse bevolking stelt, zal ook in 1961 ongetwijfeld niet be schaamd worden. Omstreeks half één namen de auto's geleidelijk aan hun plaats in op de In dustrielaan en Groeneveldselaan, maar vóórdat het zover was, waren er achter de schermen al bergen werk verzet. Bij de administratie rinkelde de telefoon onophoudelijk voor aanmeldingen of afzeggingen, terwijl elf dames 's mor gens om zeven uur begonnen met het smeren en beleggen van een kleine 3000 broodjes. Op alle fronten werd onder hoog spanning gewerkt en precies op tijd stonden een ant.al charmante dames op de Parallelweg gereed om de inzitten den van de passerende autotocht-auto's van versnaperingen en rookgerei te voorzien. Dank zij de medewerking van ge meentewerken konden de automobilis ten aan de hand van genummerde te gels zonder veel moeite hun plaats in nemen. Even voor énen startten de colonnebegeleiders hun motoren, na men diverse oudjes afscheid van hun familie of kennissen die bij het begin punt waren samengestroomd en zette de lange stoet zich in beweging. Bij vertrek was het weer, voor deze maand althans, goed te noemen en wie beschrijft ieders verbazing toen het vrijwel de gehele rit droog bleef! Af en hebbenwas de eerste pleister plaats. Precies volgens het tijdschema arri veerde de karavaan daar en een pluimpje voor hen die het parkeren op zich hadden genomen is hier zeer ze ker op zijn plaats. In de hal werden de oudjes zo snel mogelijk van koffie of thee voorzien en zij die op deze uitgaansdag een klein- formaat glaasje wensten konden ook terecht. Hier en daar zagen oude be kenden elkaar terug en werden her inneringen opgehaald aan vroegere tochten. Om de achterblijvers thuis ook enigs zins deelachtig te maken in de vreug de, werden er diverse ansichtkaarten op de bus gedaan. Toen de inwendige mens weer wat versterkt was, klonk via de microfoon het verzoek om zich weer naar de wagens te begeven. Opnieuw geheel volgens schema ging het door de natuurrijke omgeving van de Achterhoek in de richting Zutfen. Onderweg deed Pluvius een poging de zo goed begonnen tocht in het water te laten vallen, maar gelukkig mislukte dat. Het resulteerde in een klein kwar tiertje druilregen dat echter niemand van de deelnemers deerde omdat ieder een knus en droog in de auto zat. toe kwam zelfs het zonnetje - ietwat bleek maar toch vriendelijk - om de hoek kijken, wat de typische vreugde sfeer nog deed verhogen. Op de weg naar Ede ontrolde zich een boeiend schouwspel van bloeiende heide met zowaar een schaapskudde, compleet met herder en hond. Van Ede zocht de karavaan die in verband met de diverse verkeerssituaties in drie groepen was verdeeld, zich een weg naar Arnhem, Roosendaal, Doesburg en Doetinchem. Op verschillende plaatsen langs de route stonden mensen te wuiven en de oudjes welke zich zonder uitzondering in het middelpunt van de belangstelling voelden geplaatst, zwaaiden - sommi gen met grote zakdoeken - uitbundig terug. De grote Markthal in Doetinchem (van diverse kanten hoorde men de opmer king: zoiets moest Veenendaal nu ook HOOFDSTRAAT 106 - TEL EF 2V6 Onder het toeziend oog van de heer Keman zyn hier een aantal dames bezig met het klaarmaken van de lunch pakketten voor de autotocht ouden van dagen. Maar zie, op de weg van Zutphcn naar Apeldoorn brak een bleek oranje-zonnetje door, dat nog een byzonder cachet gaf aan de ver jaardag van Prinses Wilhelmina. De stemming van de oudjes werd er nog beter op, want het zou nu droog zijn in de speeltuin en dat moesten ze nu net hebben! Iets later dan in de bedoeling lag, stonden de 150 voertuigen op het par keerterrein van de Julianatorcn in Apeldoorn opgesteld. Deze verlating was te wijten aan de Apeldoornse po- (Zie verder pagina 4) Bg een van de laatste zittingen van het Kantongerecht heeft de Veencndaler De K. terechtgestaan wegens het in februari van dit jaar niet opvolgen van een verkeers teken, dat op de Kerkcwyk door een ver keersbrigadiertje gegeven werd. De auto mobilist werd voor deze overtreding ver oordeeld tot 75,boete en 3 maanden interkking van het rybewüs. Van politionele zijde deelde men ons mede, dat er in het verleden al meer veroordelingen gevallen zijn wegens der gelijke overtredingen, waarbij de straffen naar verhouding zwaarder zijn, dan voor andere verkeersovertredingen. Iedere weggebruiker is verplicht zich te houden aan de door de verkeersbriga- diertjes gegeven verkeerstekens. De jon gens en meisjes krijgen speciaal hiervoor aparte instructies hoe zij hun attributen moeten gebruiken. In Veenendaal zijn zes scholen met ver- keersbrigadiertjes t.w. de Technische school, Kon. Julianaschool, bewaarschool in 't Trefpunt, Patrimoniumschool, Open bare Lagere school en de Nieuwewegse school. MORGENMIDDAG DIPLOMA- ZWEMMEN Morgen(zaterdag)middag om twee uur vindt er in het Bergbad diplomazwemmen plaats. Er wordt dan gezwommen voor de diploma's A, B, C en D. In verband met een onlangs afgeko men landelijke regeling zullen de vier plaatselijke handelsbanken iedere der de zaterdag van dc maand gesloten «yr.. De banken waarop deze regeling van toepassing is, zijn de Amsterdamse Bank, Rotterdamse Bank, Twentsche Bank en de Middenstandsbank. De Coöp. Raffeisenbank en de Nutsspaar- bank zijn niet bij deze regeling be trokken en zullen dus iedere zaterdag normaal geopend zijn. HERV. ULO OPENT SCHOOLCURSUS Zoals ieder jaar gewoonlijk is, wordt de schoolcursus van de plaatselijke hervormde ulo officieel gesloten en ge opend. Deze opening nu, zou aanvankelijk geschieden door de voorzitter ds. A. Wisgerhof in de Sionskerk. Dit kerk gebouw wordt echter momenteel ge bruikt door de kleuterschool, om welke reden het Moderamen van de Centrale Kerkeraad besloten heeft deze opening plaats te laten hebben op maandag 5 september a.s. in dc Vredeskerk. Een klein deel van de zevenhonderd deelnemers aan de autotocht die zich in de Doctinchcmse markthal de koffie of thee best doen smaken. De vereniging voor uitzending van kin deren naar vakantiekolonies, waarvan de heer J. Kat het secretariaat waarneemt, deelt ons mede, dat in de week van 5 tot en met 10 september de jaarlijkse open bare geldinzameling wordt gehouden ten bate van de uitzending van zwakke Rhe nense kinderen naai herstellingsoorden en vakantietehuizen. De inzameling wordt gehouden onder het motto: „Weest mild gezind, voor het zwakke Rhenense kind". Dit behoeft naar onze mening geen verder commentaar. Ook voorgaande jaren was de opbrengst goed, laten we hopen dat het ook nu weer mogelijk wordt verschillende kinderen voor hun gezondheid te kunnen uitzenden. CHR. ULO WORDT NU OFFICIEEL GEOPEND Het bestuur van de School met de Bijbel heeft bekend gemaakt, dat de nieuwe ulo school, gebouwd aan Larikslaan in het uitbreidingsplan Dora-ncesberg, maandag 5 september des uavnfuilags 4 uur officieel zal worden geopend. Leo van Stempvoort geeft vrijdagavond wederom een concert op het nieuwe caril lon in de Cuneratoren. Het programma ziet er als volgt uit: 1, Dorische suite van Leen 't Hart met de delen Praeludium capricioso; Serenade en Dansje (musette); 2. Melodie in F van A. Rubinstein en b. Wiegenlied van J. Brahms; 3. Babillage morceau pour carillon van Geo Clement; 4. Standchen van Franz Scchubert en Traümerei van Schumann; 5. De vrolijke klokgieter van Clement; 6. Slavenkoor, „Va, pensiero, sull'ali dorate" uit „Nabuc- co" van Verdi; 7. Improvisatie over het Afrikaanse lied „Rij maar an ossewa". Het concert wordt gegeven van 's avonds 7 tot 8 uur. Nu de autotocht met de Ouden van dagen weder achter ons ligt, is het ons een behoefte verschillende instanties en personen te danken. In de eerste plaats gaat onze dank uit naar ons gemeentebestuur voor de vele en velerlei medewerking, die wij mochten ondervinden. Vervolgens aan de directies der plaatselijke bedrijven en de zeer vele ingezetenen voor de door hen geschonken bijdragen, waardoor het moge lijk was deze tocht te organiseren. Voorts zeer veel dank aan alle autobezitters en bezitsters voor het ge heel belangeloos beschikbaar stellen daarvan. Ditzelfde geldt voor de eigenaren van bussen en busjes, die aan de tocht hebben deelgenomen. Dank aan hen, die om enigerlei reden verhinderd waren zelf mede te rijden, doch in de plaats daarvan een geldelijke bijdrage schonken. Tenslotte een woord van dank aan de plaatselijke politie, de motor club: „Veenendaal", de Wegenwacht van de Jton. A.N.W.B. en een der plaatselijke garage-bedrijven, die zijn service-wagen belangeloos be schikbaar stelde, de afdelingen Veenendaal van het Nederlandsche Roode Kruis en de E.H.B.O., de plaatselijke muziekverenigingen, de dams, die de vele honderden broodjes smeerden en belegden enz. enz., kortom aan allen, die het mogelijk maakten en mede hebben geholpen deze tocht voor te bereiden en te doen slagen. Begunstigd door goed weer is het een in alle opzichten geslaagde, mooie tocht geworden. Nogmaals aan alle medewerkers en medewerksters onze zeer erkente lijke en hartelijke dank. Veenendaal, 1 september 1960. Bestuur der Vereniging: „Oranjedag". Comité Tocht Ouden van dagen 1960. De tweede wielerronde van Ameron gen welke volgende week zaterdagmid dag gehouden zal worden, telt deze keer waarschijnlijk twee Amerongers. Hoewel het niet met zekerheid te zeg gen is dat Güs de Kroon zal starten, dit i.v.m. militaire dienst, kan inmid dels toch gemeld worden dat een an dere Ameronger aan de start zal ver schijnen, nl. Aart Kroeze, die deze ronde voor het eerst zal meeraden. Het belooft een interessante en span nende wielermiddag te worden. Onder de ingeschreven amateurs zijn er een aantal met klinkende namen zoals Cees van Espen uit Arnhem, Luten uit Cas- tricum, Leuteling uit Enschede, Solaro uit Den Bosch, v. d. Wetering uit Heesch en anderen, terwijl verschillen de anderen naar verwacht wordt nog zullen inschrijven. De wedstrijd begint om vier uur 's middags. De bewoners van Koenestraat, Jan van Zutphenweg, Boslaan, Prins Bernhardlaan en Prin ses Beatrixlaan, op wier sportieve me dewerking graag gerekend wordt, moe ten wel even aandacht schenken aan het feit dat deze wegen vanaf 3 uur tot half zeven voor alle verkeer zijn ge sloten. Hieronder valt ook de Majoors- weg. Het verkeer van en naar Over- berg-Scherpenzeel zal omgelegd wor den via de Holleweg. In tegenstelling tot een vorig bericht moet nog wel vermeld worden dat de organisatie van deze ronde niet berust bij Ons Genoe gen, maar bij de Betuwse wielerclub de Meteoor. Het is te hopen dat deze voor Ame rongen nieuwe tak van sport veel be langstelling zal trekken. Volgende week hopen we de laatste nieuwtjes van deze ronde te kunnen melden. Op woensdag 14 september a.s. zullen de ouden van dagen uit Ederveen weer hun jaariyks uitstapje maken. De auto tocht zal weer voeren over een fraaie route. Men stelt zich voor te ryden over Ede, Apeldoorn en vandaar naar Deventer en Holten. In de omgeving van Hellen- doorn zou een rustpauze worden ingelast. Over Zwolle wil men de terugreis ma ken en vandaar over Voorthuizen en Bar- neveld terug naar Ederveen. De tocht begint 's middags om één uur. Bejaarden, die de tocht willen meemaken, worden verzocht zich op te geven voor 10 sept. bij de leden van het comité Autotocht Oudenj van Dagen, de heren T. Smit, Nieuweweg 2 en G. Mulder, Hoofdweg 71. VRACHTAUTO IN DE SLOOT Een grote vrachtauto van de fa. v. d. S. uit Zoetermeer, beladen met boter en eieren kwam dinsdagmiddag op de Hoofdweg te Ederveen in de sloot te recht. De bestuurder reed achteruit het erf af van de fa. V. en bij de weg ge komen maakte hij een verkeerde ma- noevre zodat de achterkant van de wa gen in de sloot zakte. Het verkeer kon toen maar moeilijk doorgang krijgen, maar na twee uren kon de wagen uit de sloot worden getakeld. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbcheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 WAGENS. De heer March, een der rijkste industriëlen van Spanje en groot vriend van dictator generaal Franco, is in een Franse badplaats aangekomen met zijn dokter, zijn advocaat, zijn kok, zijn huisknecht en zijn acht chauf feurs (voor zijn acht auto's groot model sportwagen). GEZICHT. Een Amerikaan se dansleraar verloor zijn cli entèle omdat hij zo'n afstotend uiterlijk had. Om de geldnood het hoofd te bieden begaf hij zich op het pad van de mis daad. Betrapt bij een overval, werd hij veroordeeld tot yijf jaar gevangenisstraf. Na een jaar in de cel te hebben ge zeten stond hij op goede voet met de gevangenisarts en haalde deze over om zijn ui terlijk door chirurgisch in grijpen te verfraaien. Na de operatie zag de dansleraar er veel aantrekkelijker uit, raak- te zijn minderwaardigheids complex kwijt en wilde nu wel uit de gevangenis om zijn oude beroep weer op te nemen. Daartoe diende hij een ver zoek om herziening van zijn vonnis in, want, zei hij, de genen die tegen mij hebben getuigd kunnen dat nu niet meer doen omdat zij mij met m'n verbeterde gezicht onmo gelijk kunnen herkennen. En niet herkend ben ik ook niet betrapt en vervalt de bewijs- voering. De rechtbank stem de hierin toe, maar toen de getuigen verschenen, ver klaarden zij de dansleraar, hoewel met meer moeite dan de eerste keer, wel degelijk te herkennen. En zo moet de dader nu toch zijn volle straf uitzitten. WIE ZEI DAT? „Helaas, de ouderdom is een verzameling van slechte gewoonten." (Graaf Leonardo Vitteti) VOOR DE LIEFHEBBERS Voor de film Madame Sans- Gêne, met in de hoofdrol So phia Loren, zoekt men een Napoleon van 40 jaar, een maarschalk Lefebre van 35 jaar en een Fouché van 45 jaar. De laatste moet een ma ger en een beetje louche ge zicht hebben. SECRETARIS. Brigitte Bardot, die haar seceretaris wegens indiscretie heeft moe ten ontslaan, ontvangt per dag 20 brieven van sollicitanten naar de open gekomen plaats. AANPASSING. Toen kon- ning Leopold van België tij dens de onafhankelijksheids- feesten van Kongo aan een feestmaal in de openlucht aan zat, draaide in de bioscoop van Leopoldville de film „Picnic". Toen direct daarna de onlus ten uitbraken werd deze film vervangen door de film „De 400 slagen". Toen de Belgen enige dagen later op de vlucht sloegen draaide men „Misda dige vlucht" en toen de troe pen van de U.N.O. het land binnentrokken kon men er de film „Waarom komen jullie zo laat?" zien. VERWANTE ZIELEN. De blik van een wolvin in de die rentuin te Bern heeft zo'n aantrekkingskracht op een Pa- rijse professor dat hij elk jaar. zijn vakantie geheel en al be steedt met het dier aan te kij ken. Het beest doet steeds vij andig tegen elke bezoeker, maar tegen de professor is het een en al vriendelijkheid. DEN HAAG. Tussen de twee grootste communistische staten is een geschil uitgebroken, dat zo hevig blijkt, dat geen van beide partijen probeert het te verbergen. In het Westen circuleerden al geruime tijd geruchten dat het lang geen koek en ei was tussen Rusland en China. Men meende aanwijzingen te zien In de eerst zwakke en later geheel uitblijvende pogingen van het Kremlin er kenning van communistisch China te bevechten, wat zou resulteren in een uiter mate belangrijke zetel van Peking in de UNO. Bovendien weigerde Rusland categorisch atoomwapens aan de Aziatische „ge loofsgenoten" te leveren. Daarmee voorkomend, dat Formosa in een weinig be nijdenswaardige positie zou komen te verkeren. Kort na elkaar is het onverwacht tot duidelijke uitbarstingen gekomen, die verscheidene politici in Oost zowel als in West met gefronste wenkbrauwen deden rondlopen. Via Joegoslavische bronnen kwamen berichten binnen over een massale uittocht van in China te werk gestelde Russische ingenieurs, technici en studenten. In Rusland werd daarvoor de vrij tamme verklaring ge geven, dat „de contracten waren afge lopen". Een bewering die door het eigen huis wordt weerlegd, want de zorg vuldige economische planning, die de communisten er altijd op na hebben gehouden, zou nooit zo dom zijn door een totale uittocht van technici de ont wikkeling van een opbouwplan in ge vaar te brengen. Het daadkrachtige antwoord van China liet bovendien niet lang op zich wach ten: 1500 in Moskou en Leningrad stu derende Chinese communisten kregen bevel te verhuizen naar de satelliet- landen. De reeks van actie en reactie bleek nog niet verbroken. In twee exemplaren werd op bevel van Chroest- sjow een waarschuwing tegen de poli tiek van Mao Tse Toeng uitgegeven. Eén versie was bestemd voor de hoge bazen in het Kremlin zelf, een tweede voor de leidende partijfunctionarissen in andere landen. Het Amerikaanse State Department bevestigde uit Washington, dat men op de hoogte was van het bestaan van dit rondschrijven en dat geheime agenten een jacht op de beide teksten waren begonnen. De inhoud zou vermoedelijk geen nieuw licht kunnen werpen op de tegenstel ling tussen Moskou en Peking. Men weet inmiddels wel wat de ideologische moeilijkheid is. Rusland voelt op het ogenblik niets voor een oorlog met de „vrije wereld". In een dergelijke ver nietigingsslag zou ook de Sowjet-Unie te harde klappen oplopen, die veel van het potentieel zouden vernietigen. Mao daarentegen wil niets liever dan een strijd op leven en dood. Zoals hij zelf heeft gezegd: „blijven na een atoomoorlog van de 600 miljoen Chine zen nog genoeg over om een nieuwe macht uit te oefenen, terwijl Moskou en New-York tot as zijn vergaan." Het verlangen naar of de afkeer van de oorlog is niet de achtergrond van de moeilijkheden tussen de belangrijkste leden van de communistische stam. Het is veeleer het onderdeel waarop de strijd zich manifesteert, meer aanlei ding dus dan oorzaak. De diepe grond ligt in een wederzijdse vrees voor over heersing door de ander. Een angst, die - hoe paradoxaal ook - toeneemt naar mate de potentionele macht groeit. Zoals Rusland kent ook China een enorm industrieel opbouwplan, dat met allerlei poëtische namen - afkomstig van Mao, die een inderdaad niet on verdienstelijk dichter is - wordt aan geduid. Zo heeft men de leus „honderd bloemen moeten bloeien" gepropageerd. De industriële rijkdom van China is inderdaad verbazingwekkend toegeno men. De plannen voor dit jaar houden o.a. in: een produktie van bijna 18.5 miljoen ton staal, 425 miljoen ton ko len, 27.5 miljoen ton ruw ijzer en een energie-opwekking van 58 miljard kWh. Nu men zo zorgvuldig de economische bloemen kweekt, is men maar al te bezorgd dat tenslotte de Russische beer komt om ze te plukken. Hoe diep de tegenstellingen en hoe groot de angst ook zijn, tot een grote explosie, die resulteert in een uitein delijke scheuring, zal het wel niet ko men. Een splitsing in de leiding zou het wereldcommunisme in een zwakke positie dringen en daarvoor zijn beide totalitaire staten te bevreesd. Vooral Rusland, dat kennelijk in de onlangs ingetreden politieke starheid jegens het westen een concessie tegenover China heeft willen toestaan. Het lijkt tegenstrijdig, maar een bot sing tussen China en Rusland met als gevolg een zelfstandig optreden van Peking opent trouwens voor de landen aan deze kant van het IJzeren Gordijn en Bamboe Gordijn geen gunstige pers pectieven. De Chinese onverantwoor delijkheid en roekeloosheid zou, zonder de (be)dwingende hand van Rusland ontaarden in een oorlog. Daarvoor zijn er teveel brandpunten aan de Chinese grenzen: India, Laos en - het heetst van al - Formosa. voor betere uurwerken 3UN6WANS U- PRISMA V. r PONTlAC OMEöA H00FDSTR 91 VEENENDAAL De Valleiriks die vorige week uit gegeven is bij Woninginrichting Van Hierden, Hoofdweg 64, Eder veen, is niet gevonden. De waar de stygt hierdoor weer met twee gulden vyftig, zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer 12,50 waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donder dagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Waar moeten de nieuwe medailles han gen De echtgenote van de Zweedse kanovaarder Fredriksson weet in haar huis geen raad meer met de medailles en bekers. De pryzenkasten in de woning te Nykocping puilen uit. Dc 41-jarige brand weerman heeft nu in Rome weer een goïl- den en een bronzen medaille veroverd. Gert Fredriksson heeft aan vier Olym piades deelgenomen en daarby in totaal zes gouden, een zilveren en een bronzen medaille veroverd. De succesvolle sport man wordt in Rome niet voor niets „II Olimpicone" genoemd.

De Vallei | 1960 | | pagina 1