Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vanmiddag om 4 uur opent VewibetoIV haar poorten. De Wereld van WEEK-tot-WEEK Handel en industrie presenteren zich op voortreffelijke wijze Goede wijn... WILDE STAKING BIJ RITMEESTER r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? 34e jaargang VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1960 Nr. 72 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Meer groten Regen van geschenken i ió weer tijd Geef uw kinderen LEVERTRAAN EN VITAMINE DROGISTERIJ TAK RAAD ALS EREGAST Eén keer in de twee maanden Jeugdappèl in Petrakerk Binnenkort bouw van 284 flatwoningen in Schrijverswijk EINDELIJK UITZICHT VOOR VELE WONINGZOEKENDEN AMUSEMENTSPROGRAMMA OP VEWIBETO Nieuwe predikant Ds. P. de Jong Volksuniversiteit heeft programma moeten inkorten Voldoende leden maar te weinig bezoekers! Interessant programma „Libelle" gemoderniseerd en verbouwd Vierde Wolmars in liet teken van Lampegietersavondfeest ELST TORENKLOK LOOPT WEER! AMERONGEN Wielerronde gaat morgenmiddag van start WAARDE GESTEGEN TOT 15,— 2 AS 649015 RENSWOUDE Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Vecnendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Vanmiddag om precies vier uur is hét grote mo ment aangebroken, waarop de vierde Veenen- daalse Industrie- en Handelsbeurs ,Vewibeto IV' haar poorten zal openen. Sedert maandag is er door de standhouders onder hoogspanning ge werkt om alles op tijd gereed te krijgen. Don derdagavond was er ongeveer een derde van de totaal 85 stands gereed, maar na een lange nacht werken - velen hebben de afgelopen nacht het bed niet gezien - kreeg de beurs vanmorgen langzaam maar zeker het aanzien, zoals dat moet zijn voor het bezoekend publiek. Een leger tje werksters begon vanmorgen om negen uur met de schoonmaak, gevolgd door het stofvrij maken tegen het middaguur. Alle standhouders hebben er voor moeten zorgen dat de beurs om 3 uur kant en klaar is voor de officiële opening, welke door burgemeester A. Bakker wordt ver richt en om vier uur plaats vindt. Hierbij zijn ook uitgenodigd de Kamer van Koophandel, het E.T.I., de Rijksconsulent van de Middenstand en de plaatselijke gemeenteraad. Wat de kwaliteit van de beurs be treft, hier is een bekend gezegde van toepassing dat luidt: Goede \vijn. be hoeft geen krans! Zonder anderen te kort te doen mag de weergaloos mooie fruitstand een aparte vermelding heb ben. Het kleurrijke fruit als het ware ineengevlochten met even mooie plan ten, levert een schouwspel op dat on getwijfeld aller bewondering zal krij gen. De plaatselijke industrie en handel hebben méér dan hun beste beentje voorgezet en komen met de nieuwste uitvindingen c.q. handelswaren op de beurs. De organisatie en inrichting van deze beurs hebben inmiddels al de belang stelling gewekt van diverse midden standsverenigingen in Nederland. Er zyn afspraken gemaakt om de beurs te bezoeken, waarbij de Vewibeto als voorbeeld wordt gesteld wat samenwer king en durf vermag. Het aantal stands (ca. 85) is practisch gelijk aan dat van vier jaar geleden, met dit verschil dat er veel grotere bij zijn. In één lijn met de hoofdingang ligt de vijver met bloementuin en daar achter het restaurant. De levende have - o.a. papegaaien en eenden - komt vanmiddag net even vóór de officiële opening, van Burgers Dierenpark uit Arnhem. Om de andere dag zal het publiek, resp. links en rechts gedirigeerd wor den om enerzijds te voorkomen dat een aantal stands alleen maar „vermoeid" publiek krijgen en anderzijds om ook een ander beeld van de beurs te geven. De twee zijhallen vormen in feite één geheel met de hoofdhal en de over gang zal de bezoeker niet eens merken. De attractiehal ligt rechts van de hoofd hal en is uitsluitend vanuit de beurs te bereiken. Bij de ingang hiervan is de kaartverkoop, waarbij de gelegenheid bestaat aan het begin van de avond een kaartje te kopen voor één van de vier voorstellingen welke op die avond plaats hebben. In diverse bladen is een zgn. bezoekers bon afgedrukt waarmee een prijs gewon nen kan worden. Wanneer men deze bon uitknipt en ingevuld bij het betreden van de beurs in de rode bus bij de ingang de poneert, heeft men kans op een prijs in de vorm van een waardebon of een ar tikel. Ieder uur wordt namelijk uit de bus een bon getrokken en via de omroep installatie, welke constant bezet is, wordt de gelukkige dan opgeroepen. Bovendien hebben diverse standhou ders prijzen beschikbaar gesteld voor de 300ste, 500ste enz. bezoeker. De kassa is bij het postkantoor en heeft HOOFDSTRAAT 106 - TEIEF 2S'ö zes loketten. Bezoekers die hun voertuig willen parkeren moeten dit doen via de weg bij de Vaartbrug waar een speciaal parkeerterrein is aangebracht. Behalve de bewaking door de vrijwilli ge brandweer, zijn er ook een aantal con troleurs aangesteld welke kenbaar zijn aan een witte band om de arm. Het cen trale punt van de beurs is het kantoor dat gevestigd is in een directiewagen, waarbij tevens de telefoon-centrale (num mer 3511) en de omroepinstallatie. Alle leden van de Veenendaalse ge meenteraad zijn op dinsdagavond half negen uitgenodigd als eregasten van de Vewibeto-IV. Bovendien hebben zij een uitnodiging ontvangen om de officiële opening van hedenmiddag bij te wonen. Bij avond zal de toegangsweg naar de beurs feestelijk verlicht zijn. Ook de Fri- sia heeft ditmaal weer niet verstek laten gaan en de tuin voor de kantoorgebouwen op de vanouds bekende wijze geïllumi neerd. De bedrijvige sfeer rondom de Vewibe to heeft vannacht en vanmorgen haar hoogtepunt bereikt. De bijenkorf komt vanmiddag echter tot rust en wanneer de eerste bezoekers vanavond om zes uur de drempel overschrijden, zullen weinigen vermoeden hoeveel moeite, tgd en inspan ning het heeft gekost het zover te krijgen! In ieder geval is alles weer gelukt en het wachten is nu op het publiek dat ook hier weer „koning" zal zijn. Bij het binnenkomen van de Vewibeto vraagt allereerst de prachtige vijver met bloemtuin de (welverdiende) aandacht van de bezoeker. ln de nieuwe Gereformeerde Petra- Kerk aan de Kerkwijk zal op één zondag in de twee maanden een jeugdappèl wor den gehouden. Deze diensten worden 's avonds gehouden en dragen een bijzonder karakter. Het geheel zal een interkerkelijk karak ter dragen en naast de jeugd, waarom het natuurlijk in eerste instantie gaat, zijn ook ouderen van harte welkom. Het eerste appel wordt a.s. zondag 11 september gehouden, te beginnen om acht uur. Ds. J. Overduin, Geref. predikant, zal spreken over het onderwerp „Waarom grijpt God niet in?". Verder zullen mede werking verlenen de mezzo-sopraan Coby Diepeveen en de organist Bob van Stemp- voort. Binnenkort - men spreekt zelfs van nog dit jaar - zal de eerste spade in de grond gezet worden voor de bouw van niet minder dan 284 flatwoningen in de Schrijverswijk. Daarnaast zal zo spoedig mogelijk het bouwplan aan de Rozen straat in Veenendaal-west ter hand genomen worden, waar circa 80 eengezins woningen en drie flats van ieder 24 woningen zullen verrijzen. Deze twee grote objecten zijn hopelijk het begin van de oplossing van het plaatselijke woning probleem dat vooral het laatste jaar in een impasse is geraakt. Van de genoemde aantallen zijn er 92 woningwetwoningen (flats) en het restant is particuliere bouw in de z.g. vrije sector. Het aantal woningzoekenden in Veenendaal is in middels opgelopen tot ruim vijftienhonderd. Wat de woningwetwoningen betreft, de ze zullen gebouwd worden in de Schrij verswijk langs de Grift. De plannen hier voor zijn reeds klaar zodat de aanbeste ding op korte termijn te verwachten is. Een Bussums aannemersbedrijf heeft de bouw van 192 flatwoningen in de particu liere sector op zich genomen. Door mid del van een advertentiecampagne heeft deze onderneming de aankoop-voorwaar den bekend gemaakt met daarbij een om schrijving van de verschillende woningen alsmede de prijs. Voor geïnteresseerden is het wellicht belangrijk te weten dat op de Vewibeto een maquette is tentoongesteld van het gehele complex. Bovendien is er van iede re woning een ruime en overzichtelijke maquette te zien. Deze woningen komen eveneens in de Schrijverswijk maar dan meer aan de kant van de Valleistraat. Momenteel is men hier al bezig een noodweg te leggen. De flats zullen bij gedeelten worden ge bouwd en opgeleverd, wat uiteraard ook afhankelijk is van het aantal gegadigden. Woensdagmiddag j.l. is er op de afdeling sorteerderjj van de Ritmeester Siga renfabrieken een zogenaamde wilde staking uitgebroken, waarbij ca. 40 personen waren betrokken. Aanleiding tot deze staking was de aankondiging van een tariefwijziging, welke door een gewijzigde werkmethode noodzakelijk was geworden. De aan gekondigde tariefwijziging was geheel volgens de reglementaire wijze in overleg tot stand gekomen. Desondanks meenden de werknemers, op bovengenoemde afdeling, zonder meer tot een staking te moeten overgaan. Deze staking werd dan ook op geen enkele wijze ondersteund door de werk nemersorganisaties. Een sterke aandrang van de vertegenwoordigers van deze or ganisaties op de stakers om het werk weer te hervatten had echter geen resul taat. Donderdagmorgen heeft men echter toch het werk volledig hervat en toen is het de vakorganisaties mogelijk geworden de direktie te verzoeken de situatie nader te bespreken. Deze bespreking heeft in de loop van donderdag plaats gevonden. De werkne mersorganisaties konden zich daarbij ge heel verenigen met het door de directie gevoerde beleid en de wijze waarop de In de attractiehal zullen gedurende de beursdagen van 9 tot en met 17 september de volgende gezelschappen optreden: Vrijdag-, zaterdag- en maandagavond: „Tiroler Alpen Bub'n" o.l.v. Freddy Goldstein met o.a. Duitse jodel- zangeres. Voorstellingen 7, 8, 9 en 10 uur. Dinsdag- en donderdagavond: Johnny Jordaan. Voorstellingen 7, 8, 9 en 10 uur. Woensdag- en vrijdagavond: Hollandia-meisjes met ensemble. Voorstellingen 7, 8, 9 en 10 uur. Zaterdagmiddag: Speciaal voor beursbezoekende kinderen: twee kindervoorstellingen om 3 en 4.30 uur. Programma bestaat uit goochelen en poppenkast. Zaterdagavond (slotavond): Optreden van Martin Tonelli, bekend uit de grote Redly ijsshow. Muzikale omlijsting van Rudi Vasterd. De toegangsprijs voor alle voorstellingen is 0,50, m.u.z. van de kinder middag 0,25. De duur van de voorstellingen varieert van ca. 30 minuten tot drie kwartier. tarieven waren vastgesteld. Enkele nieu we mogelijkheden die door de directie in deze bespreking naar voren werden ge bracht om de nieuwe tarieven en daar bij behorende werkmethoden in de prak tijk gemakkelijker te kunnen realiseren zullen in de komende weken gezamenlijk met de werknemersorganisaties worden bestudeerd. Ds. P. de Jong uit Kootwijk heeft de toezegging van een beroep aangenomen naar de hervormde gemeente van Veenen daal, waar hy de opvolger wordt van ds. K. van de Pol, die in verband met zyn aanstaand vertrek naar Lunteren zondag 11 september a.s. afscheid zal nemen van de hervormde gemeente van Veenendaal. Ds. De Jong werd op 20 april 1921 te Puttershoek geboren. Hij was eerst enige jaren werkzaam in de handel en op een kantoor. Naderhand deed de heer De Jong staatseaxmen gymnasium A en stu deerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1952 zijn kandidaats- en een jaar later zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat kandi daat De Jong in de winter 1953/1954 eerst enige maanden te Bennekom werkzaam was geweest als leervicaris en hij in 1954 na een te Arnhem gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 8 oktober van datzelfde jaar (1954) door ds. J. van der Haar uit Sint Maar tensdijk op Tholen, toen nog predikant te Waddinxveen, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente Kootwijk. Tijdens zijn ambtsbediening te Kootwijk heeft ds. De Jong vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van col leges en commissies. Zo is hij o.a. lid van de classicale zendingscommissie in de classis Harderwijk. Toen wij een dezer dagen een kort tele foongesprek met ds. De Jong hadden deelde hij ons mede, dat hij nog niet kon zeggen wanneer hij naar Veenendaal zal kunnen verhuizen. IN DE TOEKOMST UITSLUITEND FLATS Alhoewel van diverse zijden opgemerkt wordt dat de gemiddelde Veenendaaler afkerig van een flat zou zijn en vooral wanneer hier een koop bij te pas zou komen, is het beleid van het gemeente bestuur er op gericht niet alleen het nij pende woningvraagstuk op te lossen, maar bovendien het eigen-woning-bezit te bevorderen. Als één der grootste voordelen van huurkoop wordt genoemd het feit, dat bij een eventuele huurverhoging de huurprijs net zo hoog of misschien nog hoger komt te liggen als de op heden geoffreerde huurkoop-prijzen van nieuwe flats. Met uitzondering van de nog circa 80 te bouwen eengezins woningen (laagbouw) in 't Hoorntje zullen er in de toekomst uitsluitend flats in Vee nendaal gebouwd worden. Hierbij moet dan de individuele bouw uitge schakeld worden. Enerzijds staat hier de oorzaak van in verband met de bouwpremie die natuur lijk de bouwkosten helpt drukken en an derzijds met het oog op de weinig be schikbare grond van de gemeente. Bij de toewijzing van alle te bouwen woningen, zowel particulier als woning wet, zal de gemeente een belangrijke stem in het kapittel hebben. Een van de rede nen hiervan is, dat men wil voorkomen dat de woningen uitsluitend door niet- Een onvoldoende animo voor lezingen en cursussen in het vorige seizoen heeft het bestuur van de Volksuniversiteit Veenendaal genoopt tot een drastische in krimping van het nieuwe programma 1960-1961 dat bovendien uitsluitend uit lezingen zal bestaan. Er bestaat een kleine kans - en ook dit is weer afhankelijk van het aantal bezoekers dat de lezingen zullen trekken - dat er na de officiële sluitingsdatum op 22 februari 1961 nog een aantal films vertoond zullen worden. Overigens moet het voor deze vereniging, die zeer verdienstelijk werk op het culturele vlak verricht, bijzonder teleurstellend zijn een dergelijk besluit om bovengenoemde redenen te moeten nemen. Immers met een ledental van over de vijfhonderd is het bestaansrecht van de Volksuniversiteit volkomen verzekerd, maar juist het gebrek aan belangstelling voor de geplande avonden is voor deze vereniging een obstakel dat bijzonder moeilijk te omzeilen is. Op de ledenvergadering welke op 20 september a.s. in de leeszaal van de Kon. Julianaschool gehouden zal wor den, wordt het voorlopig programma voor het komende seizoen vastgesteld. Op dit programma komen in totaal acht lezingen voor (vorig jaar verzorgde de Volksuniversiteit 22 avonden) van uiteenlopende aard. Oude bekenden zijn o.a. Willem Andriessen, die komt spre ken over Robert Schumann en Mr. G. B. J. Hilterman met zijn bekende on derwerp „De toestand in de wereld". Voorts komt er een lezing over de Sa hara met Bedoeïnen en hun harems, hoopt de o.m. van de televisie bekende predikant, ds. J. J. Buskes te komen spreken over Blank en Zwart in Zuid- Afrika en verzorgt dr. J. v. d. Grient een film met lezing over de verlaten heid en het wangedrag bij het kind. De resterende drie zijn dr. Pereira- d'Oliviera met „De magere en de dikke" Hella Haasse over haar boeken „De in gewijden" en „Cider voor arme mensen" en J. J. Oltmans over „De stamlanden van ons Vorstenhuis". In de loop van het seizoen zal onder auspiciën van de Volksuniversiteit waarschijnlijk een avond gegeven wor- Vanmiddag heeft de heropening plaats gevonden van het geheel verbouwde en gemoderniseerde damesmode- en stoffen- huis „Libelle" in de Hoofdstraat. Onder architectuur van het bureau Nieuwenhuis is hier een pand tot stand gekomen dat zonder meer een sierraad is voor het Veenendaals winkelcentrum. Wat direct opvalt is de forse etalage, opgesmukt met marmer in groene en wit te uitvoering, die schuins toeloopt en op aantrekkelijke wijze is ingericht. Het in terieur is eveneens volledig naar de eisen des tijds ingericht met een rondgevormde centrale verkoopbank. Ook de verlichting en het min of meer artistieke plafond geven deze zaak een bijzonder cachet. De verbouwing werd uitgevoerd door het Veenendaalers betrokken zouden worden, aannnemersbedrijf T. Nieboer. Op zaterdag 24 september a.s. zal in Veenendaal de vierde Wolmars worden gehouden, welke georganiseerd is door de wandelsportverenigingen Scheepjeswol, Pehavee, Hollandia-Trico en S.K.F., allen aangesloten bij de N.C.W.B. Het bijzondere van deze mars is dat zij in het teken staat van het unieke folk loristische Veenendaalse feest: Lampegietersavond. In verband hiermee is een speciale medaille ontworpen, die aan alle deelnemers zal worden uitgereikt, met daarbij een beschrijving van het ontstaan van dit feest. Vorig jaar trok deze mars bijna tweeduizend deelnemers en wanneer de weers omstandigheden meewerken, rekent men nu op een nog groter aantal. In ons blad van a.s. woensdag zullen hieromtrent nadere mededelingen gedaan worden. den door de Vereniging Nederland-In- dia. Indien er voldoende deelnemers ge vonden kunnen worden, zal men ook trachten een cursus Kunstgeschiedenis te organiseren. Na enkele jaren stilgestaan te hebben, kunnen de Elstenaren sinds maandag op de torenklok van de Ned. Herv. Kerk weer zien hoe laat het is. Het uurwerk dat vrijwel versleten was, is geheel gerediveerd en zal de eerste vijftien jaar door een deskundige onder houden worden. De kosten hiervan zullen ongeveer 1500,bedragen. Giften voor dit doel zijn welkom bij de heer A. Bou- man, Rijksstraatweg 99. Zaterdagmiddag om vier uur zullen een groot aantal renners verdeeld over nieu welingen en amateurs van start gaan voor de tweede wielerronde van Amerongen. Het startsein zal klinken op de Prinses Beatrixlaan. Hoewel deze ronde nu pas voor de tweede maal georganiseerd wordt, heeft ze al een prettige klank gekregen in de oren van de wielrenners in ons land, voornamelijk om het prachtige parcours, dat voert over goed geasphalteerde we gen. De inschrijvingen zijn dan ook veel groter, als dat men er eigenlijk hebben kan. Als we ons niet vergissen, zal het za terdagmiddag weer premies regenen. Dit zal de spanning er in houden. Amateurs en nieuwelingen gaan gelijk van start en krijgen 60 km te verrijden op het parcours dat voert over: Beatrixlaan, Koenestraat, Jan van Zutphenweg, Boslaan en Prins Bernhardlaan. GEZAMENLIJK CONCERT DOOR ASAF'S JEUGDKOREN EN ONS GENOEGEN Indien de weersomstandigheden daar gunstig voor zijn, zal er maandagavond in de muziektent op de Hof een concert gegeven worden door de beide jeugdko ren van Asaf en door de muziekvereni ging Ons Genoegen. Afwisselend wordt er koorzang en harmoniemuziek ten ge hore gebracht. LEZEN VERRIJKT De Nutsbibliotheek heeft haar poorten weer geopend. Honderden boeken, waar onder recente uitgaven staan weer ter be schikking van de leesgrage jeugd en vol wassenen. De bibliotheek is geopend iede re maandag van zeven tot half negen, en iedere vrijdag van vier tot half negen. Het is niet nodig dat men lid van het Nutsdepartement moet zijn om boeken van de Nutsbibliotheek te lenen. Het complex flatwonin gen in de particuliere sector dat door een een Bussums aannemersbe drijf in de Schrijvers wijk gebouwd zal wor den. Deze maquette is ook te zien op de Vewibeto-IV. KOLONEL. Groot was de verwondering toen in een Tibe- taans stadje gevangen geno men Chinese soldaten van het leger van Mao ontdekten dat de kolonel van de Tibetaanse troe pen een vrouw is. Ze heet Yun Ying, is 40 jaar en schreeuwde toen ze de op het marktplein verzamelde groep gevangenen inspecteerde: Tien van jullie voor elke dode van ons. Direct erop klonken de salvo's en la gen er honderd dode Chinezen op het plein. Yun Ying is de dochter van een Mandchoerijnse prins, die dertig jaar geleden met een handvol aanhangers de strijd tegen de invallende Japanners opnam. De hele familie moest dat op de duur met de dood bekopen, behalve Yun Ying, die de strijd, zo jong als ze was, voortzette. Op een dag lukte het haar een heel Japans hoofd kwartier gevangen te nemen en aan generaal Tsjang Kai Chek, toen de leider van de Chinese troepen, uit te leveren. Hier- over was de generaal zo goed te spreken dat hij de troep franc-tireurs in zijn leger op nam en Yun Ying tot kolonel benoemde. Daarna kwam de nederlaag van de nationalisten tegen de communisten van Mao. De roden onteigenden de be zittingen van de prinses, waar op zij de wapens tegen hen opnam. Toen op een dag het grootste deel van haar troepen in een hinderlaag werd gedood, nam ze de wijk via zuid-China naar Tibet. Vandaar wilde ze naar Formosa gaan om daar met Tsjang Kai Chek de strijd tegen Mao voort te zetten. Maar toen kwam de Chinese inval in Tibet en in 1959 de grote opstand van de Tibetanen. De prinses zag, dat ze niet naar Formosa be hoefde te gaan, maar beter in Tibet de strijd kon vervolgen. Zij deed dit met zoveel verve dat al spoedig de Tibetanen haar als een der grote aanvoer ders van het verzet erkenden. REFERENDUM. De stemmen van de gemeenteraad van het Franse dorpje Bonnebosq heb ben met 4 tegen 4 gestaakt in zake een voorstel van de bur gemeester om op de dorpsschool meisjes en jongens bq elkaar in de klassen te laten zitten. „Ik zou niet weten waarvoor dat goed zou zgn", zei een land bouwer-raadslid. „Men zou het een jaar kunnen proberen", stelde een ander voor. Toen by de stemming de beslissing uit bleef heeft de burgemeester beslist dat over dit belangryke onderwerp een referendum on der de 714 inwoners van Bonne bosq zal worden gehouden. MEMOIRES. Op zijn villa aan de Middellandse Zee werkt Charley Chaplin op 't ogenblik aan zijn mémoires. Zij zullen dit najaar in Engeland verschij nen en waarschijnlijk voorjaar 1961 in een Nederlandse ver taling. BRIEF. Een brief van Vin cent van Gogh, waarin hij aan zijn broer Theo schrijft: „Stuur me als je kunt wat geld, al is het maar 5 franc", is op een vei ling te New York verkocht voor 60 dollar (plm. 240 gulden). MILJOEN. De Franse chan sonniers Sacha Distel en Gilbert Béoaud hebben elk een miljoen francs (oude) gekregen voor één keer optreden in het casino van Arcachon. Maar de laatstge noemde kostte de directie extra geld omdat na afloop bleek dat hy de piano totaal in elkaar ge rammeld had. ROMA VAN GINA. De Canadese équipe, die aan het Olympische concours hippique te Rome zal deelnemen, maakt daarbij gebruik van een paard dat Roma heet en dat ze voor deze gelegenheid heeft geleend van Gina Lollobrigida. Vorige week is de Valleiriks uit gegeven by Banketbakkerij Dijk stra, Hoofdstraat, en niet gevon den. Hierdoor stygt de vinders premie weer met 2,50 zodat de nieuwe riks met 't rode nummer VIJFTIEN GULDEN waard is! By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uit betaald. WIJZIGING VOETBALPROGRAMMA De uitwedstrijd van Renswoude welke a.s. zondag tegen Scherpenzeel gespeeld zou worden, is gisteren gewijzigd in een thuiswedstrijd, omdat Scherpenzeel mo menteel nog niet over een bespeelbaar terrein beschikt. De wedstrijd wordt nu dus in Renswoude gespeeld. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 föettouUiiüle WEKKERS VA. KlSO voor betere uurwerken H00FDSTR 91 VEENENDAAL I llll

De Vallei | 1960 | | pagina 1