PAUK De Vewibeto-IV in vogelvlucht: Marktberichten Ds. K. v. d. Pol nam afscheid van zijn gemeente Programma Lampegietersavond bekend Wielerronde van Amerongen had spannend verloop RHENEN AMERONGEN SCHERPENZEEL BRILLEN WORDEN WEER VIERKANT FOTO'S IN EEN MINUUT KANT EN KLAAR EEN ZELFDENKEND ELEKTRISCH FORNUIS BRUIN IS DE NIEUWE DAMESMODE ALGEMEEN Noviteiten Bruin en brons In en om de woning Luxe artikelen Nogmaals damesattributen ZATERDAG EXTRA KOOPJESDAG Citroenpers Kop en schotel Drinkservies Theeservies „Veenendaal is mij in deze jaren lief geworden." Banden worden niet verbroken DIT JAAR GEEN PRIJZEN STERTOCHT Gezellig winkelen in uw vakantie Bezoekt Veenendaal in uw va kantie. Geniet van de gezellige drukte en de winkelstand, die voor de grote stad niet onder doet. De winkels zijn iedere dag geopend tot 6 uur n.m. behalve VRIJDAGAVOND (koopavond) TOT 9 UUR. 's Woensdagmiddags gesloten. „Caecilia" kreeg uitstekende recensie Herstel burgemeester Bakker zal geruime tijd in beslag nemen 10.000ste BEZOEKER OP VEWIBETO-IV Amerongers vielen uit Belangrijke mededeling voor Veenendaal en omstreken Namens de gezamenlijke VEENENDAALSE MELKHANDEL Fantastisch offer voor kanker bestrijding Officiële bekendmaking Feike Asma bespeelde het Sint Andriesorgel „Nou moet je mijn eens vertellenzei de kennelijk ietwat geagiteerde man tegen zijn omvangrijke ega, toen beiden uitgekeken en wel de beurs verlieten, .ik zeg nou moet je mijn eens vertellen waar zo'n beurs die handen vol geld gekost heeft nou goed voor is. Je kunt toch alles wat je hier gezien hebt ook ge woon in de etalages bekijken, of niet soms?" De echtgenote, blijkbaar verrast met deze regelrechte vraag, keek zo diepzinnig mogelijk, maar of zij een afdoend antwoord op de vraag heeft kunnen geven is onbekend, aangezien zij inmiddels de „kostbare" tentoonstellingshallen hadden verlaten. Tóch was het een vraag die wellicht door meerdere bezoekers gesteld, althans gedacht is. Vandaar dat wij hem in een van de weinige rustige ogenblikken hebben voorgelegd aan de organisatoren van de Vewibeto IV, die met de beant woording er van weinig moeite hadden. „Kijk" zeiden ze daar, „de meeste stand houders kunnen hun gehele collectie NIET in de etalage maar WEL in de stand laten zien. Een groot aantal artikelen die je normaal in je zaak hebt maar niet in de etalage kunnen (dus „wat u in de etalage niet vindt, vraag dat binnen") brengen wij nu onder het oog van een groot publiek. Bovendien krijgt iedereen een idee over de ontwikkeling van handel en industrie. Zo, dat was dat en toen we dit ant woord in alle haast hadden opgetekend en, zoals u ziet, doorgegeven, hebben wij de beurs eens bekeken door de „ont- wikkeling-van-handel-en-industrie"- bril. Allereerst dan aandacht voor de min of meer algemene stands, waar achter eenvolgens het toekomstige sportvel dencomplex „Panhuis" te zien is, waar het Rode Kruis haar propagandistisch werk doet, waar de B.B. met de mo dernste test- en meetapparaten het pu bliek attendeert op de (hopenlijk nooit noodzakelijke) zelfbescherming, de fruithandelaren voor een kleine 1000,- aan voornamelijk Hollands fruit hebben geëxposeerd, het doen en laten van de bij is uiteengezet, het vreemdelingen verkeer om meer steun vraagt en het veilig verkeer opnieuw onder de aan dacht wordt gebracht. De weldenkende lezer zal begrijpen dat het in dit verband ondoenlijk is om iedere stand apart te gaan bespreken. Laten we volstaan met te zeggen, dat elke stand op zijn manier voortreffelijk is ingericht en dat hiervoor enorm veel werk is verzet. Zoals bij elke beurs, zijn er ook op de Vewibeto nieuwe vindingen op velerlei gebied te constateren. Bijvoorbeeld de plakplastics die vrijwel voor alle doel einden te gebruiken zijn. Of de nieuw ste sigaretten- en snoepautomaten en de frisse kleuren van de wol. Op luxe huishoudelijke artikelen van de nieuwste modellen komen namen voor van bekende grootheden, zoals Farah Dibah en Paola, bij de dames on getwijfeld overbekende namen. Om dan maar bij de dames te blijven: het ondergoed met een keus uit een uitgebreide collectie blijkt voornamelijk uit geel, lila en zwart te bestaan. Een rond dameshorloge is zeer modern en de vraag naar antieke klokken wordt weer groter. Ja en dan nog een vinding die bij zonder in de smaak zal vallen van de huisvrouw die 's morgens graag „even" met de buurvrouw praat. Voor hen goed nieuws: er is een zelf denkend-elektrisch-fornuis. Het eten kan niet meer aanbranden want het apparaat schakelt auto matisch aan en uit. De hoofdtint bij de dameskleding is bruin, evenals die van de moderne lip penstift. Om in deze kleur te blijven: de nieuwste kleuren nylons zijn bruin (iets lichter als vroeger) en voorna melijk naadloos. U raadt het al, ook schoenen gaan naar de bruine kant. De heren houden het meer bij brons. Overigens gaan de donkere kleuren er bij de costuums uit. Een modern heer blijkt thans gekleed te gaan in: terlenka sokken, een bronskleurig kostuum, meestal het traditionele witte overhemd dat blijkbaar niet te verdrijven is en een bont gestreepte stropdas. Om nog even op de dameskleding terug te ko men: het nieuwste materiaal is bedrukt fluweel en velours-chiffron. Behang kan tegenwoordig z.g. ge plastificeerd worden. Het is een doffe laag plastic op nieuw behang, dat be stand is tegen zuren e.d., waardoor het behang afwasbaar is en langer mooi blijft. Bij het sanitair is een geyser die geen schoorsteen meer nodig heeft voor de afvoergassen. In het bijzonder voor klein-behuisden is er een aanrecht ver vaardigd dat nog geen twee meter lang en toch zeer doelmatig is. Speciaal voor hen die rugklachten hebben is een dubbele spiraal met druk- lichaam gemaakt dat gegarandeerd niet meer doorzakt. Bankstellen naar Deens ontwerp zijn voorzien van rugleuningen die in twee verschillende standen ge zet kunnen worden en wat belangrijk is, de prijs ligt betrekkelijk laag. Ove rigens blijkt bij de woninginrichting de vraag naar het klassieke stijlmeubel in gebloemd cretonne, steeds toe te nemen. Verder is er het spijkerloos leggen van vloerbedekking en schijnt de cocos- vloerbedekking ook weer opgang te gaan doen. Op het gebied van de verwarming zijn o.a. infrarood-gasstralingskachels met ingebouwde tank ontworpen die verrijdbaar zijn. Speciaal voor werk plaatsen zijn er straalkachels op statief. De slaapkamerameublementen zijn in aantrekkelijke kleuren geschilderd en sommige modellen zijn bekleed met een soort kunstleer wat afwasbaar is. Bij de t.v.-apparaten zijn er met 59 cm beeldbuis terwijl de nieuwere mo dellen plat van uitvoering zijn. Op mu zikaal gebied doet de steriofonische muziek meer en meer haar intrede, ter wijl de moderne bandrecorders 4 sporen hebben inplaats van 2 zoals dat tot nu toe gebruikelijk was. Lichtreclames met wisselbare teksten en als noviteit neon in verschillende POSTDUIVENNIEUYVS De leden van de postduivenver. „De Snelpost" hadden deze week hun dui ven op een vlucht vanaf Mons, een af stand van 208 km. De uitslag was: C. van Ginkel en Zn 1, 9, 13; C. van As- selt 2, 5; N. van Barneveld 3; G. J. van Manen 4, 17; J. van 't Veen 6, 7, 15, 23; H. Ulrich 8, 20, 22, 24; R. Schinkel 10; H. van Deelen 11; v. d. Bovenkamp/ Rozenboom 12, 18; C. Donkelaar 19; J. van Nieuw Amerongen 16. N. Stuiven- berg 19;'J. van Geerenstein 21. Ook kwamen duiven van „De Snel post" gevlogen vanaf Parkestone in Engeland, een afstand van 295 km. Uit slag: M. J. van Stempvoort 1, 3, 4; G. Diepeveen 2. Eiermarkt: aanvoer 104.000 eieren. Prijzen van 16,tot 16,50 voor de grote eieren en van 9,tot 12,50 voor de kleine exemplaren. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 70 stuks. Prij zen van 43,tot f y 50,per stuk. Handel redelijk. kleuren maar toch één letter, hand rekenmachines met kukeerinrichting uit twee registers waardoor alle soorten berekeningen te maken zijn en de vol automatische foto-camera's zijn even eens van de laatste tijd. Over foto-apparaten gesproken, op dit gebied is wel een heel bij zonder exemplaar waarmee foto's in één minuut kant en klaar zijn! Het is een Amerikaans apparaat dat rond de f 1000,kost. De fo to's zijn even houdbaar als van de normale toestellen. Zoals reeds eerder opgemerkt in dit artikel: bruin is voor de dames de huidige modekleur. Geen wonder dus dat ook de hoeden overwegend bruin zijn en het worden weer net als vroeger hoge modellen! Parfum is ook al verkrijgbaar in een spuitbus, terwijl de brillen helgekleurd gedragen wor den en het liefst in een vierkant model. De nieuwste vrij-arm-naaimachine weegt compleet in koffer 14 kg. en is volledig automatisch. Nogmaals, het is ondoenlijk om in dit verband alles te bespreken. Iedere stand, zonder uitzondering, verdient een pluim zoals de gezellig ingerichte wijn handel-stands, die van de keurslagers, het bankwezen, de makelaars, de mo tor rij tuigenhandel, de keurig verzorgde bloemenstand, de banketbakkerijen, de melkindustrie, de bromfietshandel, re clamebureau, restaurant, bouwfonds, autorijschool en noem maar op. We zouden dit beknopte overzicht willen besluiten met het bekende gezegde dat voor iedere stand geldt: GOEDE WIJN BEHOEFT GEEN KRANS! bekend model glazen citroenpers f| ]Q nu slechts stevige crème kop en schotel voor dagelijks (A QQ gebruik voor mooi helder glas modern geslepen decor likeur- en wijnglazen opl f. A A voet, 30 stuks voorw fijn porselein met goud decor, moderne vorm! H QA met 12 kop en schotels-1- Alleen zaterdag 17 september Hoofdstraat 7, Veenendaal. Tel. 3103 „Gemeente, wij gaan niet weg om een onaangename verhouding met collega's of kerkeraden, het tegendeel is het geval. Dat maakt het afscheid voor ons des te gemakkelijker en vrijmoediger. Wjj hebben gemeend dit beroep aan te moeten nemen en we hebben er geen ogenblik berouw van gehad, al is dat hier en daar gemeend en zelfs verteld." Deze woorden klonken zondagavond vanaf de kansel in de Oude Kerk aan de Markt uit de mond van de scheidende predikant der Ned. Herv. gemeente, ds. K. v. d. Pol, welke een beroep naar Lunteren aangenomen heeft. Deze afscheids- dienst, die een overvolle kerk tot gevolg had, werd o.m. bijgewoond door het gemeentebestuur en tal van plaatselijke predikanten. de herder om achter de Heere te blij- VERSTEEGS SCHOENHANDEL NU TWEE WINKELS Sinds kort beschikt B. Versteegs schoenhandel en reparatie in de Hoofd straat over twee aparte winkels, nl. een dames- en een herenzaak. Speciaal voor de verkoop van heren- en jon gensschoenen is pand nummer 56, dat voorheen dienst deed als etalage en magazijn, verbouwd en modern inge richt. In de nieuwe afdeling is een leuk zitje alsmede een goed ingerichte open etalagekast. Beide winkels hebben eveneens een aparte ingang. De dienst werd geopend met het zin gen van Psalm 77:8: „Heilig zijn o God Uw wegen" en het lezen van Han delingen 20 17 tot 38. Na het gebed richtte de predikant zich eerst met een persoonlijk woord tot de gemeente, waarbij hij de nadruk legde op het feit, dat Gods wegen anders zijn dan de onze. „Zelf had ik allerminst gedacht dat ik nu afscheid van u zou nemen", aldus ds. v. d. Pol, „maar toch doe ik het met grote vrijmoedigheid. Ik ben niet ver blijd, integendeel, want in de ruim elf iaar zijn er vele banden gelegd en is Veenendaal mij lief geworden. Door mijn vertrek worden deze banden ge lukkig niet verbroken, maar wel ge rekt." Bij zijn predikatie bepaalde ds. v. d. Pol zich tot Jeremia 17 16 waar staat: „Ik heb toch niet aangedrongen, meer dan een herder achter u betaamde, ook heb ik de dodelijke dag niet begeerd, Gij weet het: wat uit mijn lippen is ge gaan, is voor uw aangezicht geweest." In de eerste plaats ging de predikant na wat zulk een herder achter de Heere betaamt, ten tweede wat hij begeert en tenslotte wat hij belijdt. NIET TEVEEL, WEL TE WEINIG Bij de uitleg van het eerste punt be klemtoonde de predikant de taak van Hoewel aanvankelijk by het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel en Nijverheid" de gedachte heeft geleefd, de viering van het Lam- pegietersavondfeest dit jaar volledig over te laten aan de Veenendaalse bevol king, beter gezegd, aan de jeugd, is men hier later toch van afgestapt. Tussen alle beursdrukte door is men er toch in geslaagd een programma vast te stellen, dat in grote trekken overeenkomt met dat van vorig jaar. Alleen zullen er nu geen prijzen beschikbaar gesteld worden, waardoor uiteraard ook de keuring van de inzendingen op de markt vervalt. ook de Zandstraat en zodra het Pijpers korps „Prins Bernhard" ter plaatse ar riveert, trekt de complete stoet door het centrum naar de Markt waar ditmaal geen keuring en prijsuitreiking is en de stoet dus weer ontbonden wordt. De organisatoren hopen nu dat de Veenendaalse jeugd, ondanks het feit dat er geen prijzen zijn, in groten ge tale op zal komen om het unieke feest in ere te houden. Op maandag 19 september a.s., de maandag welke het dichtst bij de ze ventiende ligt, zal met medewerking van drie plaatselijke muziekkorpsen een z.g. stertocht gehouden worden, waaraan naar men hoopt de gehele Veenendaalse jeugd zal deelnemen. De harmonie „Caecilia" vertrekt om kwart voor acht vanaf het Slotemaker de Bruïneplein, de Scheepjeswolharmo- nie om acht uur vanaf de hoek Gort- straat-Munnikenweg en het Pijpers corps „Prins Bernhard" om kwart over acht van de Julianakerk. De bedoeling is dat alle drie mu ziekkorpsen, met daarachter de (verklede) kinderen met lampions e.d. „op slag van halluf-halluf ne gen" gezamenlijk de Hoofdstraat door gaan en by de Markt weer uit eengaan. Om verkeerstechnische redenen mar cheert Caecilia vanaf het Bruïneplein via de Fluitersstraat naar de hoek Zandstraat-Hoofdstraat. De Scheepjes- wolharmonie volgt vanaf de Gortstraat Marktdagen op zaterdag en dins dag. m- Dit is het nieuwe HEMA-pand van Warenhuis B. Bos aan de Markt te Veenendaal, dat op vrjjdag 30 september a.s., 's middags om half drie, zal worden geopend. De nieuwe winkel, met een interieuroppervlakte van 500 m2, heeft een royale entree en past geheel in de toekomstige modernisering van de Markt. ven en aan te dringen. „Het aandringen is ook een roeping van de herder", zo zei de predikant, „want de schapen dwalen dikwijls af. Hij moet de gees telijke kudde leiden, troosten en ook, als dat nodig is, bestraffen. Soms is dat zeer moeilijk, want het is niet alleen de verkiezingsleer eenzijdig naar vo ren brengen, nee, de Schrift zegt: pre dik het Woord aan alle creaturen en daarbij moet de herder aandringen, steeds weer en zo wordt de prediking een appèl op de mens. Misschien zijn er onder ons die denken dat we wel eens té scherp zijn geweest, dat we teveel aangedrongen hebben. Inderdaad gemeente, we zijn vaak scherp ge weest, maar we hebben niet méér aan gedrongen dan de herder betaamt. We hadden nog veel meer moeten aandrin gen, aanzeggen en oproepen tot be kering en geloof. We hebben echter geen berouw dat we teveel, maar wèl dat we te weinig hebben aangedrongen. Met de gave en de kracht welke ons geschonken is, hebben wij getracht het nuchtere woord te brengen en gemeen te, wat hebt gij er mee gedaan? U en ik zullen er eens verantwoording voor af moeten leggen;" Omtrent de twee laatste punten wees ds. v. d. Pr.L er op, dat de herder niet de dood en de ondergang van zijn schapen begeert, maar het leven. „Ook wij hebben u vermaand en bestraft, maar wij hebben dit gedaan uit liefde om u terug te,brengen. Ook hier weer: niet téveel, maar wèl te weinig! Wij begeerden daarbij niet uw dood, echter juist het opstaan uit uw dood." Tot slot vermaande ds. v. d. Pol de gemeente vast te houden aan de leer Gods. „Die leer is al zoveel gepredikt en zal ook in de toekomst gepredikt worden en ik roep u toe: wijk hiervan niet af!" WOORD VAN DANK Na het beëindigen van de predikatie sprak de scheidende dominee een dank woord uit aan al degenen met wie hij samengewerkt had. Allereerst wenste hij het gemeentebestuur de wijsheid toe om de gemeente te besturen om zich daarna tot de collega's-predikan ten te richten door te herinneren aan de prima samenwerking die altijd in vriendschap en vrede was verlopen. Achtereenvolgens brachtds. v. d. Pol dank aan de kerkeraad, notabelen, de heer Gaasbeek, collega's van het convent, catechisanten, hoofden en personeel van scholen, kosters en orga nisten. Het slotwoord richtte ds. v. d. Pol tot de gemeente. Hierbij zei hij o.m.: „Er zijn vele banden gelegd en ik moet u eerlijk zeggen: scheiden doet pijn. Ik hoop dat God de arbeid van de nieuwe ambtsdrager rijkelijk mag zegenen. Wij gaan met grote vrijmoedigheid weg en gemeente, ik bid u, wees getrouw en standvastig." Sprekend namens het Convent werd aan het einde van de dienst nog het woord gevoerd door ds. Keuning, die ds. v. d. Pol in zijn nieuwe gemeente een zegenrijke tijd toewenste. Ds. Vroegindewey, het woord voerend namens de classis Doorn en Rhenen, alsmede namens alle predikanten, merkte o.m. op dat de verwachtingen omtrent ds. v. d. Pol, toen hij elf jaar geleden hier kwam, in geen geval be schaamd zijn geworden. „Wij zouden u graag ook die jaren, die u nog van uw emiritaat scheiden, in ons midden gehouden hebben. Zeker, er zijn fouten gemaakt maar de drijfveer van alles was altijd de opbouw van de gemeente en de uitdraging van het koninkrijk Gods! Op verzoek van ds. Vroeginde wey zong de gemeente staande de schei dende predikant Psalm 121 4 toe. De dienst werd hierna met samen zang beëindigd. In het kader van een concert-uitwis seling heeft de Veenendaalse harmonie „Caecilia" in de koepel te Wageningcn een concert gegeven. Blijkens een hier na in het plaatselijke blad verschenen recensie, heeft Caecilia een programma ten gehore gebracht, dat om beurten als „magnifiek" en „uitstekend" ge kwalificeerd wordt. De recensent, een deskundige op dit gebied, schreef o.m.: „Leichte Cavale rie" en „Wiener Blut" wekten reeds de bewondering op van de toehoorders, doch eerst in dé meer moderne num mers kwamen de kwaliteiten van de Veenendalers naar voren. Dirigent J. Wyers uit Hilversum moet ongetwij feld veel vertroüwen in zijn muzikan ten stellen om deze listige en van syn copen wemelende muziekstukjes op zijn repertoire té durven zetten." En verder: vooral de klarinetten waren van bijzonder goed gehalte, doch ook de pistons waren stuk voor stuk van uitnemende kwaliteit. Resumerend een uitstekend concert, waarvan de toe hoorders zeer hebben genoten." Op deze kwalificatie kan Caecilia te recht trots zijn. By informatie op het gemeentehuis naar de gezondheidstoestand van bur gemeester A. Bakker, deelde men ons hedenmorgen mede, dat de patiënt een rustige nacht heeft gehad en zijn toe stand redelijk te noemen is. Er bestaat een goede hoop op beterschap, alhoewel het herstel geruime tijd in beslag zal nemen. Dinsdagavond om vijf minuten voor acht is de 10.000ste bezoeker de ingang van de Vewibeto gepasseerd. Het was het echtpaar Bouman, Panhuis 47, dat met een stroom geschenken werd over laden. Behalve de cadeaus werden zij eveneens gelukgewenst door het be stuur van de Veenendaalse Winkeliers vereniging „Handel en Nijverheid" bij monde van de voorzitter, de heer Ant. de Ruiter. Gisteravond vond ook het eerste op treden plaats van de bekende zanger Johnny Jordaan, waar veel belang stelling voor bestond. De drukte op de beurs benaderde die van zaterdagavond. Als eregast van de Vewibeto maakte de raad omstreeks negen uur een rond gang, waarna men in het restaurant nog geruime tijd gezellig bijeen was. De tweede ronde van Amerongen die zaterdagmiddag onder ideale weers omstandigheden werd verreden, heeft een overwinning opgeleverd voor de wiel renner A. C. Russens uit Den Bosch. Honderden wiclercnthousiasten hebben de ruim 60 wielrenners aangemoedigd. Voor Amerongen en omgeving was dit een zeldzaam mooie en sportieve middag. GEVAARLIJKE BRISANTBOM GEVONDEN Naar aanleiding van een verklaring van enkele inwoners van Veenendaal, dat zich in een weiland bij de Middel laan een brisantbom zou bevinden, heeft de Hulpverleningsdienst van het Ministerie van Binnenlandse Zaken ter plaatse een peiling verricht. Hieruit bleek dat op ca. drie meter diepte inderdaad een bom ligt van ca. 250 kg. Vanwege de hoge waterstand zal er eerst bronbemaling moeten plaats vinden, voordat de bom opge graven en gedemonteerd kan worden. De werkzaamheden hieraan zullen bin nenkort aanvangen. VERGADERING „PETRUS DATHEEN" De onlangs opgerichte studievereni ging der S.G.P. „Petrus Datheen" hoopt op maandagavond 19 september in ver gadering bijeen te komen. Door een der leden zal een onder werp worden ingeleid genaamd „De Christelijke Levensstijl". Belangstellen den zijn van harte welkom. AANBESTEDING ZELFBEDIENINGS ZAAK Architect Bos uit Bilthoven heeft zaterdagmiddag j.l. in hotel „De Koren beurs" alhier aanbesteed het verbou wen van het bestaande winkelpand met bovenwoning aan de Hoofdstraat nr. 2 alhier tot zelfbedieningswinkel. Opdrachtgever is de heer Hensbergen uit De Bilt. De uitslag was: gebrs. van Essen, De Bilt 99.800,gebrs. De Koning al- Een stralende zon heeft zaterdag middag de ruim 60 wielrenners, nieu welingen en amateurs, begeleid op hun 72 km lange rit. Deze tweede ronde van Amerongen is in alle opzichten ge slaagd. Het weer werkte mee en de belangstelling voor dit evenement was groot. Het publiek toonde zich bijzon der sportief en welwillend. Toen even over vier door de kamp rechter het vertreksein werd gegeven, hadden de renners een veertig ronden van 1800 meter voor de boeg. Ze kregen een prachtig parcours te verrijden, met een kleine stijging op de Koenestraat. De twee Amerongse deelnemers Gijs de Kroon en Aart Kroeze hebben voor eigen publiek geen opmerkelijke dingen gedaan. Dat was jammer, omdat de ogen van het publiek juist op hen ge richt waren. Beiden stapten al van de fiets, nog voordat de helft van het aan tal te rijden kilometers er op zat. De Olympische deelnemer Nikkesen uit Siebengewald, naar wie de aandacht eveneens uitging, en die als een der kanshebbers werd genoemd, kwam pas een tien kilometer voor de finish in actie, echter te laat om bij de eerste drie binnenkomenden te eindigen. De winnaar Russens uit Den Bosch is de gehele ronde actief geweest. Vele ont snappingspogingen werden door hem aangevoerd. Veel voorsprong gunde het peleton de ontsnappers niet, hoogstens een driehonderd meter. Op een tien kilometer voot de finish had een acht tal renners, waaronder Van Ach uit Culemborg, J. v. d. Horst uit Haarlem en A. C. Russens uit Den Bosch een voorsprong genomen op het uit elkaar liggende peleton. Op vijf kilometer was dit groepje gegroeid tot 13 man. Het peleton dat tot nog toe maar een beetje gewandeld had, schrok wakker en zette een achtervolging ip. Het groepje jaag de zo hard dat men geen aansluiting meer kreeg. Vrijwel gelijk gingen Rus sens uit Den Bosch en H. de Hartogh uit Utrecht over de finishstreep. De Bossenaar werd als winnaar uitgeroe pen met een tijd van 1 uur 52 minuten en 5 seconden over de 72 kilometer. Derde werd E. Riethoff uit Haarlem. Totaal uitgereden begeven de kopgroep- renners in de Ame rongse Wielerronde zich na een felle eindsprint, naar de jury wagen Op de voorgrond de win naar Russens uit Den Bosch. Naar aanleiding van de publikaties via TV, radio en dagblad pers over margarine die huidziekte verwekken verklaren wij met nadruk dat Ons Eeigen Merk margarine ,,OEM" een produkt van de N.V. REMIA Den Dolder is en dus volkomen los staat van de veelbesproken huidziekte. Alleen bij de Melkhandel verkrijgbaar hier 96.200,Bouwbedrijf Boers al hier 94.400,fa. W. Nieboer alhier 92.900,Bouwbedrijf C. A. van Stuij- venberg alhier f 90.840,(laagste in schrijf ster). De gunning is aangehouden. De ra ming was 97.400, EERLIJKE VINDER BELOOND De eerlijke vinder van de portefeuille met als inhoud 6500,waarover wij j.l. vrijdag schreven, is beloond met een gift van 300, INSCHRIJVING WOLMARS 1960 De organisatoren van de vierde Wol mars 1960, welke op zaterdag 24 sept. a.s. gehouden zal worden, richten een dringend verzoek aan hen die hieraan willen deelnemen om van de vóór inschrijving gebruik te maken. Ener zijds spaart dit extra kosten uit en an derzijds wordt voorkomen dat het in schrijvingsbureau op de dag zelf over belast wordt, zoals vorig jaar toen in één uur tijds 1500 deelnemers nog in geschreven moesten worden. NIEUWE POLITIEWAGEN? Gedurende enkele dagen heeft de Veenendaalse politie gebruik gemaakt van een voor Veenendaal nieuw type politiewagen, een Ford-Anglra. Deze ivagen, die inmiddels weer naar zijn oude eigenaar terug is, heeft enige tijd proef gereden omdat de politie plannen zou hebben het volgende jaar een nieu we politiewagen te kopen. De inwoners van Rhenen hebben een fantastische bijdrage geleverd aan het Koningin „Wilhelminafonds", door voor niet minder dan in totaal 2551,22 in te tekenen op de collectelij sten. Sinds 1955 is dit de hoogste opbrengst, hetgeen blijkt uit het hiei-na volgende overzicht: 1955 1394,16; 1956 ƒ2000,13; 1957 1780,35; 1958 1859,50; 1959 1959,44 en 1960 2551,22. Dit laatste bedrag is in drie porties binnengekomen, namelijk uit Rhenen- stad 1804,01, uit Eist 404,85 en uit Achterberg 342,36. De dames en heren, die met de lijsten hebben gelopen voor de inzameling, komt een woord van hulde toe voor dit prachtige resultaat, evenals uiteraard de gevers en geefsters. MOTORCROSS RHENEN Op een stuk roggeveld, nog voorzien van stoppels, was zaterdagmiddag door de motorclub Rhenen een achtbaan uit gezet voor een cross met solo-motoren en zijspannen. Er was een flink bezet rennersveld, doch het publiek liet he laas verstek gaan. De belangstelling was van dien aard, dat de kosten er bij lange na niet uitkomen. De weers omstandigheden waren zeer gunstig. Tijdens de pauze verzorgde de lande lijke rijvereniging „Grebberuiters" een aantrekkelijke demonstratie. De cross was spectaculair en over zichtelijk. De uitslag was als volgt: Solo 250 cc: 1. v. d. Kaaij Doorn; 2. Schuurman Doorn; 3. M. van Heugten Amersfoort. Solo 500cc: 1. Franssen Eindhoven; 2. W. van Elzen Gemer-t; 3. G. van Heug ten Amersfoort. Zijspan: 1. C. van Heugten Amers foort; 2. Ivo Janssen Vught; 3. Blom Zaltbommel. Er viel slechts één ongeval te noteren, echter zonder persoonlijke letsels. In hotel „Het Wapen van Rhenen" reikte de voorzitter van de Zuid-Neder landse Motorbond, de heer Van Bok hoven, de prijzen uit. WINTERPROGRAMMA „FORELLEN" De selectieploeg van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen", uit gegroeid tot inmiddels vijftig regel matig trainende zwemsters en zwem mers, was maandagavond in het bad- restaurant van de heer Ouwehand bij een om uit de mond van de voorzitter, de heer A. J. Bovenschen, in korte trek ken te vernemen op welke wijze het bestuur heeft besloten de winter door te brengen. Als zeer belangrijke stap vooruit mag worden gezien de over een week aan vangende wedstrijd- en polotraining in het overdekte bad „Ozits" te Tiel, iedere vrijdagavond van half acht tot half negen. Daarnaast zal worden deelgenomen aan de polocompetitie welke deze win ter wordt georganiseerd door de kring midden van Nederland van de KNZB. Regelmatig zullen contactavonden worden gehouden, op één waarvan in structieve films over het zwemmen in het algemeen en over kunstzwemmen en waterpolo in het bijzonder zullen worden vertoond, met deskundig com mentaar. Verder ligt het in het voornemen op korte termijn een oliebollendag te or ganiseren, waarvan de opbrengst zal worden besteed aan een nog nader te omschrijven doel, uiteraard liggende op zwemgebied. RHENENSE TIPPELAARS IN OOSTERBEEK De Rhenense wandelsportvereniging „Sterk door Vriendschap" nam zaterdag met twee groepen deel aan de Airborne- wandeltocht te Oosterbeek. De junioren liepen onder leiding van de heer A. van Beek, de 15 km zonder uitvallers. De senioren wisten de 25 km onder leiding van de heer J. Opperman, eveneens zonder achterblijvers uit te lopen. De beloning bestond uit groepsprijzen en medailles. SDV neemt 24 sept. met twee groepen deel aan de „Wolmars" te Veenendaal. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 6 september 1960 is ingekomen een verzoekschrift van: Jacoba van den Brink, gehuwd met Albertus Drost, zonder beroep, wonen de te Eist (U.), Schoolweg 4, om een verlof B voor het bijgebouw, gelegen nabij het perceel Schoolweg 4 te Eist (U.). Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 12 september 1960. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, Mr. L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willik; Het orgelconcert dat verleden week donderdagavond in de Sint Andrieskerk door Feike Asma gegeven werd, heeft tot ver uit de omgeving luisteraars ge trokken. Het is de laatste jaren niet meer voorgekomen dat een orgelconcert door zovelen, het waren 300 belangstel lenden, beluisterd werd. Hoewel dat in Amerongen misschien wat anders lag, is het een vaststaand feit dat Feike Asma nog steeds kans ziet de massa met zijn orgelspel te trek ken. Het was daarom verheugend dat Amerongen hierop geen uitzondering maakte. De bewonderaars van de tech nische vaardigheid van de organist zijn donderdagavond niets te kort gekomen. Zijn virtuositeit is werkelijk voor treffelijk. Het programma tekende As ma ten voete uit, werken van Jan Zwart, Handel, Bach en andere com ponisten vormden een geheel dat het de luisteraar niet moeilijk kon maken. Met aandacht is het programma ge volgd. Na de koraalbewerking over „O, Heil'ge geest, daal op ons neer" van Jan Zwart en het mooi vertolkte Concerto van Vivaldi-Bach, speelde hij drie ko ralen van J. S. Bach, waarvan het tweede „Allein Gott in der Höh' sei Ehr" nog het beste uit de verf kwam. Het bekende Concerto no. 10 van Handel, evenals het laatst gespeelde werk Postludium en Fuga over psalm 72 vers 11, kregen niet helemaal die uitvoering zoals wij die graag gehoord hadden, n.l. de bekende Asma-uitvoe- ring. Het middengedeelte van het pro gramma bevatte enkele kleinere wer ken van Landsman, De Lange en een eigen bewerking van de organist over „Komt als kinderen van het licht". De kennismaking met Asma moet in Amerongen wel goed bevallen zijn. DAMMEN Uitslagen van de onderlinge competitie: Groep B De Groot Reede 2-0 E. v. d. Grift E. v. d. Bergh2-0 Kleinveld v. d. Berg 0-2 v. Wamel Veenendaal 2-0 Swetselaar Viegen 0-2 Groep A E. v. Zomeren A. v. d. Grift 1-1 G. v. Zomeren M. v. d. Grift 0-2 v. Loon A. Berkhof 2-0 Veldhuizen Meijer 1-1 25 JAAR VERPLEEGSTER Op 16 september a.s. herdenkt zuster C. Smit de dag waarop zij voor 25 jaar geleden als wijkverpleegster in dienst trad van de Wilhelmina-ziekenverple- ging te Scherpenzeel. In verband hier mee zal er op zaterdag 17 sept. a.s. van des middags 3 tot 5 uur in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg gelegen heid zijn zuster Smit met dit jubileum geluk te wensen. Het bestuur van de Wilhelmina-ziekenverpleging verwacht dat velen op die dag hiervan gebruik zullen maken. OPBRENGST COLLECTE De laatstgehouden huis-aan-huiscol- lecte ten bate van het Kon. Wilhelmina fonds heeft alhier het mooie bedrag van 815,06 opgebracht.

De Vallei | 1960 | | pagina 2