r HAVENWERKERS Vishal UITVOERDER een pak MOKKAWAFELS voor 25 cent flesje AROMA voor HALVE PRIJS GOUDMERKCACAO voor HALVE PRIJS Altijd een kassabon voor 10°/o korting. „CONCORDIA" Zuivelzaak „Concordia" Fa. W. Rosendaal S.H.B. Het eiland voor een van de toegangspoorten tot Engeland Elk tweede pak MELK EN MELKPRODUKTEN Neemt U als dessert eens onze yoghurt of vanillevla met vruchten. Op de boterham natuurlijk CONCORDIA ROOMBOTER met kaas of fijne vleeswaren. Hout verkoping HOU JE MOND GEZOND ,De Scheveningse Vishandel" 1 pot zure haring voor 60 cent De N. V. Aanneming-Mij. voorheen H. W. te Pas TROONREDE VRAAG EN J AANBOD Stichting Samenwerkende Havenbedrijven TELEFOON 2015 - HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL Bij 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie Een fijne koffieredame I Kies de soort die U wenst en neem zo'n heerlijk pak mokkawafels mee: normale prijs 58 ctdeze week maar een kwartje. Kijk er Uw voorraad eens op na deze twee neemt U toch altijd mee? Beide artikelen uit De Gruyter's eigen soep- fabriek. Besparing t 18 ct.l Goudmerkcacao is De Gruyter's krachtigste en geurigste cacao. Het tweede pakje kost nu maar 33 ct. (Speciaal voor U: deze week imel met 500 gram f. 375 voor f. 2751) altijd het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f.4,- De Gruyter-artlkelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig 21 t/m 27 september 1960. van 600921 Bij aankoop van 1 fles YOGHURT of VANILLEVLA, 1 blikje aardbeien of ananas voor ƒ0,50. DEZE WEEK 100 gram ham en 100 gram servelaatworst samen voor 0,79 150 gram boterham worst voor 0,35 500 gram vet belegen kaas van 1,60 voor 1,45 V< Edammer kaas voor 0,99 E. J. VAN DE BRINK, Dr. Slot. de Bruïneplein 5, Telefoon 3703 - Veenendaal. A.s. vrijdag 23 sept. 1960 om 10.30 uur v.m. zal publiek a contant verkocht worden grote par tijen blanke balken, regels, deuren ramen enz. Op het terrein bij van Dijk, Rijwielhandel te ACHTERBERG Koop na sluitingstijd uw pakje SHAG-TABAK uit onze automaat. Inworp 1,25. W. REEDE Kerkewijk 52, VEENENDAAL Als U Groot-Brittannië nadert via de grote transatlantische havenplaats Sout hampton, is een van de eerste gehouwen die U ziet de vuurtoren, die de wacht houdt op de witte klippen, de „Needies". Dit is de westpunt van het eiland Wight en deze verraderlijke klippen zijn al vele eeuwen een waarschuwing en een ba ken voor de zeelieden. Zo, U bent er, de douaneformaliteiten zijn achter de rug, U stapt in trein of wagen en vertrekt naar waar? Londen, Schotland, Stratford, Canterbury - een van de vele plaatsen waar U Uw vakantie wilt doorbrengen of zaken wilt doen. Maar waarom gaat U niet, voor U Groot-Brittannië weer verlaat, enige dagen naar Wight om een Engeland in miniatuur te aanschouwen - schilder achtig, vriendelijk, rustiek. Talloze boeken zijn er geschreven over dit eiland, dat op enige mijlen buitengaats als een hanger aan de zuidkust ligt. Niemand heeft precies kunnen omschrijven waaruit zijn spe ciale charme bestaat. Voor de wande laar is er heuvelachtig gebied, prach tige valleien, gouden stranden. Er zijn vredige familie-badplaatsen. Een ander facet biedt het beroemde zeilcentrum Cowes, waar de zeilliefhebbers zich verzamelen voor het grote zeilevene- ment, de Cowes Week, die ieder jaar in Augustus wordt gehouden. Van his torische waarden zijn het kasteel, waar .en goede, maar onverstandige komu* zijn laatste tragische jaar in gevangen schap doorbracht en het tehuis waar een grote koningin enige van haar ge lukkigste jaren verbleef. Dichters en schilders hebben het landschap uitgebeeld en dit alles draagt bij tot de vreemde bekoring van dit hoekje van Engeland, 'n eiland gevormd als een diamand, tweeëntwintig mijl lang en dertien breed, van de kust van Hampshire en Sussex gescheiden door het glinsterende water van de Solent. De ferry van Portsmouth brengt U in twintig minuten naar Ryde, van waar uit U per trein, auto of bus naar alle delen van het eiland kunt reizen. Als U de voorkeur geeft aan een van de vrolijke badplaatsen, welke bij de Brit ten zo pupulair zijn, vindt U deze aan de oostkust: Sandown, met een mijlen lang, prachtig zandstrand, waar U bui tengewoon veilig kunt zwemmen; Shanklin heeft eveneens een mooi strand; of Ventnor, dat terrasvormig gebouwd tegen een beschutte rotswand ligt. De kust volgend naar het zuiden vindt U een indrukwekkend landschap. Zich hoog verheffende rotsen, onder broken door smalle grillige riviertjes, vaak omzoomd door bomen en varens, welke hier en in Hampshire „chines" worden genoemd. In Freshwater woonde de beroemde dichter uit de Victoriaanse tijd, Lord Tennyson; hier wandelde hij door de heuvels, maaide hij het gras en veegde de bladeren bij elkaar in zijn tuin, schreef hij zijn verzen. Hier ook was het dat Garibaldi hem een bezoek bracht. INVASIE In het binnenland is Carisbrooke Castle mischien wel de meest treffende herinnering aan het verleden van het eiland, maar zelfs dit bouwwerk is jong in de geschiedenis van Wight. Onder de pastorietuin zijn de resten gevonden van een Romeinse villa, wel ke bezichtigd kunnen worden. Er zijn meer van deze villa's op het eiland en wel te Brading en Newport - over blijfselen van Groot-Brittannië's eerste grote invasie. De fundamenten van Carisbrooke Castle zijn waarschijnlijk vroeg Brits aardwerk. Onder de Nor- mandische muren werd een gedeelte van een Romeins fort gevonden en de tegenwoordige prachtige ruïnes dateren uit de twaalfde eeuw. Koning Charles I werd hier, voor zijn terechtstelling in 1649, een jaar gevan gen gehouden. Achttien maanden later, werden, door een wrede beslissing van Cromwell, twee kinderen van de koning naar het kasteel gezonden en de tere jonge Prinses Elizabeth vatte kou tij dens een balspel en stierf binnen een week. De veertien jaar oude prinses ligt begraven in de kerk van Newport, niet ver van het kasteel. Osborne House, bij Cowes, draagt ge lukkiger herinneringen. Het huis is in de zomer op de meeste werkdagen voor het publiek te bezichtigen. Het was vijfentwintig jaar lang het geliefkoosd buitenverblijf van Koningin Victoria en haar familie en zij stierf hier in 1901, na de langste regeringsperiode - en misschien wel de grootste - van een Brits souverein, n.l. drieënzestig jaar. Neem, na het bezichtigen van de sta- tievertrekken in het huis, de tijd de wandeling van driekwart mijl te ma ken naar de Zwitserse Villa dicht bij het strand. Dit was eens het „speelhuis" van Koning Edward IV als kind. GROENE DALEN Toeristen gaan naar Alum Bay, bij de Needies, om de beroemde gekleurde rotsen en stranden te zien. Twaalf ver schillende tinten zijn er geteld en u kunt er glazen buisjes kopen om er uw eigen souvenirs in te verzamelen. Maar om de blijvende charme van het eiland te ondergaan, moet u zich land inwaarts begeven, weg van de mensen. Als beloning zult u dan vriendelijke groene dalen vinden, hier en daar af gewisseld met Tudor landgoederen van zachte steen, schilderachtige huisjes met rieten daken en waardige oude kerken. Breng speciaal een bezoek aan Yaverland bij Sandown en aan Arre- ton, tussen de heuvels in het midden van het eiland. Er zijn nog verschillende andere steden - Newport de hoofdstad van Wight; Yarmouth in het westen en ver der ontelbare dorpjes en gehuchten. Alle zijn een bezoek waard als u tijd hebt, maar neem in ieder geval tijd voor wandelingen over de heuvels en door de lanen, om de wilde bloemen te aanschouwen en de zeevogels te ho ren roepen en op deze manier het hart van dit brokje Engeland te leren ken nen, dit eiland, dat Tennyson en Keats inspireerde en dat geliefd is bij ontel bare anderen, die dit niet in poëzie kunnen uitdrukken. Dat er maar heel weinig volwassenen met een gaaf gebit rondlopen en er zelfs ook onder de allerjongste kleuters in ons land zoveel tandbederf voorkomt, is een betreurenswaardig feit. Niet alleen, om dat tandbederf economisch gezien een enorme schadepost ls of omdat een aan getast gebit geen erg mooi gezicht Is, maar omdat een mens, wil hU werkelijk gezond zjjn, beslist ook met een gezond gebit moet opgroeien. Tandbederf is dus wel degelijk een ziek te, een „beschavingsziekte". Dat wil zeg gen, dat we de oorzaak ervan voor een groot deel moeten zoeken in onze over- gecultiveerde leefwijze en wellicht voor namelijk in onze „onnatuurlijke" voeding. Bovendien kauwt de moderne westerse mens nauwelijks meer, althans minder aan de mens, die in primitievere omstan digheden leeft. De eskimo scheurt het rauwe vlees met zijn tanden los van bot of graat. De tandarts verdient aan hem geen droge boterham. Tot zo'n voeding en zo'n wijze van eten kunnen we ons moeilijk aangetrokken voelen, maar wij kunnen onze tanden toch wel wat méér dan nu gebeurt, ge bruiken voor het doel, waarvoor we ze gekregen hebben, namelijk om ons voed sel te klieven, te snijden en te malen. Rauwe groente, rauw, hard fruit, bruin brood, houden het gebit gezond; zij zetten onze tanden en kiezen aan het werk, masseren het tandvlees, bevorderen de bloedsomloop in ons gebit en houden het schoon. Schoonmaken hebben onze tanden en kiezen namelijk hard nodig. Want wij zijn - ook al tengevolge van onze be schaafde voedingsgewoonten - gewend dingen te eten, die aan ons gebit vast kleven, waardoor de inwerking van bac teriën op het tandglazuur gemakkelijker veel kwaad kan berokkenen. Onze witte boterhammen zijn nog niet de ergste boosdoeners; overvoeding met suiker en klevende zoetigheden is veel en veel ge vaarlijker. Goed kauwen, goed tanden poetsen en niet of weinig snoepen zijn dus punten van belang voor ons allen, jong en oud. Maar het allerbelangrijkste zijn ze voor de jongsten onder ons, die nog een leven lang met hun gebit moeten doen. Bij de geboorte hebben deze kinderen al een bepaalde tandaanleg meegekregen, waaraan hun moeder door haar voeding een positieve of negatieve bijdrage heeft geleverd. Hierop moet worden voortge bouwd in de jongste kinderjaren, waarin ook de blijvende tanden en kiezen in aan leg gevormd worden. En dat is niet al leen een zaak van zorg van buitenaf (kauwen, tandenpoetsen, niet of weinig snoepen), maar ook van binnenuit. Het is een zaak van een goede voeding, rijk aan eiwitten, bepaalde vitamines en mine ralen (o.a. vitamine D en C, calcium) en. enkele andere voedingsstoffen, die ons voedsel verschaft. Een goede voeding moet, ook wat het gebit betreft, zijn werk doen bij het héél jonge kind. Daarom moeten kinderen al vroeg we len, wat ze moeten doen om een goede kans te hebben hun hele leven lang ge zond, mooie tanden te houden, n.l.: 1. GOED ETEN NIET SNOEPEN. 2. GOED KAUWEN. 3. GOED SCHOONMAKEN. OOIEVAAR MAAKT TREK NAAR HET ZUIDEN OP METALEN VLEUGELS Op de kerktoren van het stadje Brest zat dezer dagen een eenzame ooievaar, die klaarblijkelijk de trek van zijn soort genoten naar het zuiden had gemist. Enkele Bestenaren lieten hun „beste" hart spreken en ontfermden zich over de fraaie vogel. Zij brachten hem naar de luchthaven Schiphol, vanwaar een KLM- vliegtuig de ooievaar naar Kano in Nige ria vloog. Daar zit de ooievaar uit Best nu misschien trots te wachten op zijn soortgenoten, die hij ergens b oven Zuid- Europa of Afrika voorbijgevlogen is. HET BESLAAN VAN DE ACHTER RUIT Een Britse industrie (Smiths Motor Accessory Division, Cricklewood Works) heeft een eenvoudige apparatuur op de markt gebracht, waarmee een be slagen achterruit van een auto kan worden schoongemaakt. De apparatuur wordt bediend met een knop op het dashbord. De lucht wordt door een 12- volt motor tegen de achterruit gebla zen. Het apparaat kan in elke auto worden aangebracht. ONBEKENDE RUBENS ONTDEKT In de woning van graaf Morley in Plympton (Devon) is een schilderij van Peter Paul Rubens, uit zijn vroege periode, ontdekt. Het schilderij van de Vlaamse schilder stelt een jonge man in wapenrusting voor. Tot nu toe was het schilderij gecatalogiseerd als af komstig van een onbekende meester. Het schilderij is naar Londen opge zonden om daar door een groep des kundigen te worden schoongemaakt en gerestaureerd. De deskundigen hebben unaniem verklaard met een Rubens te doen te hebben, ofschoon het schilderij niet gesigneerd is en het, zoals opge merkt, uit een vroege periode van Ru bens stamt. opent donderdagmorgen 9 uur ccn gemoderniseerde aan de Sav. Lohmanstraat 58, tel. 2877 Wij zijn ruim gesorteerd in alle soorten Verse vis Gebakken vis Gestoomde vis Op de openingsdag geven wij als reclame: 2 kg VERSE SCHOL voor 1,— »/t kg GEB. SCHOL a ƒ0,85 ALS EXTRA RECLAME: le Enschede vraagt voor UTILITEITSBOUW in WAGENINGEN en omstreken in vaste dienst, die theoretisch goed is onderlegd en ruime praktische ervaring heeft ge noten. Gaarne uitvoerige sollicitaties met vermelding op welke datum eventueel in dienst kan worden ge treden aan N.V. TE PAS, Postbus 307, Enschede. Wil briefschrijfster op adv. 5508 nogmaals schrijven, daar ik de brief pas 19 septemoer ontvangen heb. (Vervolg van pagina 1) hoge eisen. De Nederlandse Regering heeft reeds bereidheid getoond aan die ontwikkeling wederom bij te dragen; Gij zult in dit zittingsjaar de gelegen heid hebben U uit te spreken over des betreffende ontwerpen van wet. Nederlands-Nieuw-Guinea zal het komende jaar een belangrijke nieuwe fase in zijn ontwikkeling naar zelfbe schikking ingaan. Zodra immers de Nieuw-Guinea Raad, die in grote meer derheid uit vertegenwoordigers van de inheemse bevolking zal bestaan, tot stand zal zijn gekomen, zullen bestuur en wetgeving slechts met zijn mede werking mogelijk zijn. Deze medewer king geldt eveneens voor het overleg over de wijze waarop het zelfbeschik kingsrecht doeltreffend kan worden verwezenlijkt. In de organen van de Verenigde Naties en in de Zuid-Pacific Commissie, evenals bij het samenwer ken met Australië, zal de Regering de verwezelijking van haar doelstellingen met betrekking tot Nederlands-Nieuw- Guinea krachtig blijven nastreven. In de achter ons liggende periode heeft de economische toestand van ons land zich gunstig ontwikkeld. De pro- duktie en de werkgelegenheid zijn in snel tempo toegenomen en bevinden zich thans op een hoger peil dan ooit tevoren; ook de betalingsbalans ver toont op dit ogenblik een bevredigend beeld. De gestegen welvaart is ten goe de gekomen aan brede lagen van ons volk: bij een nagenoeg gelijkblijvend prijspeil kon een aanzienlijke verbete ring tot stand worden gebracht in de lonen, andere arbeidsvoorwaarden en sociale uitkeringen. Daarbij laten ook de investeringen - zo belangrijk voor de toekomstige werkgelegenheid en welvaart - een verdere toeneming zien. Dat deze ontwikkeling tot dusverre zonder noemenswaardige prijsstijgingen kon plaatsvinden is in het bijzonder te danken aan de medewerking die de Re gering bij het loon- en prijsbeleid van werkgevers en werknemers heeft on dervonden. In het economische leven treden in tussen spanningen op. Het behoud van de bereikte welvaartsverbeteringen en het scheppen van de voorwaarden tot verdere groei zullen van overheid en bedrijfsleven dan ook grote waakzaam heid vragen. Mochten investeringen, verbruik en overheidsuitgaven de voor het economisch evenwicht gestelde grenzen overschrijden, dan zouden de bereikte resultaten worden aangetast. Reeds eerder in dit jaar werden maat regelen getroffen tot vermindering der investeringsfaciliteiten. Daarvan wordt - evenals van een voorgenomen be perking van de koop op afbetaling - in de komende periode een matigende invloed op de conjucturele ontwikke ling verwacht. Het gevoerde beleid van gedifferen tieerde loonvorming heeft aan de ver wachtingen beantwoord. Van de grond slagen van dit beleid zal de Regering dan ook niet afwijken. Daarbij blijft de mogelijkheid open voor onderne mingsgewijze activiteiten, die ten doel hebben de bezitsvorming te bevorderen door middel van winstdeling en ge premieerde spaarregelingen. De Sociaal-Economische Raad zal de vraag worden voorgelegd of het wense lijk is bij de loonvorming, naast de maatstaf van de produktiviteit, ook an dere maatstaven in aanmerking te ne men. Aan die Raad zal voorts binnen kort worden voorgelegd een vooront werp van wet op de loonvorming, re gelende de bevoegdheden terzake van overheid en georganiseerd bedrijfsle ven. De Rijksbegroting voor 1961 weer spiegelt het streven van de Regering, de overheidsuitgaven achter te doen blijven bij de structurele toeneming van het nationale inkomen. Daarnaast kan worden verwacht, dat deze be groting, ook in conjuctureel opzicht bij zal dragen tot behoud van een even wichtige economische ontwikkeling van ons land. Ook op fiscaal gebied blijft de Rege ring naar verbeteringen streven. Dit moge blijken uit het complex van de aanhangige wetsvoorstellen, die een vernieuwing van de structuur van de belastingen naar het inkomen, de winst en het vermogen inhouden als uit de heden U aan te bieden wetsontwerpen, die, naast het bestendigen van enige tijdelijke belastingverhoging, in het bij zonder beogen een verlaging van de in komstenbelasting en de loonbelasting. De Regering acht zulk een verlaging, die een verlichting van de zware be lastingdruk voor brede lagen van de bevolking betekent, geboden. Zij is van plan deze op 1 juli 1961 te doen in gaan, tenzij een verdere verscherping van de conjuctuur uitstel noodzakelijk maakt. Voorts zullen voorstellen worden ge daan tot verruiming van het gemeen telijke belastinggebied. De Regering is zich de moeilijkhe den bewust van hen, die onder de nog heersende woningnood lijden. De wo ningbouw behoudt daarom hoge priori teit. De wijze, waarop de nieuwe pre mie- en subsidieregeling voor de wo ningbouw is ontvangen, geeft de Rege ring aanleiding op de ingeslagen weg voort te gaan. Zij zal de subsidies in de eerste plaats ten goede doen komen aan de bouw van volkswoningen. Dat de bouw van woningen thans in toe nemende mate zonder subsidie moge lijk blijkt, beschouwt zij als een aan wijzing, dat het gevoerde beleid het gewenste effect heeft. Een ontwerp van wet op de subsidië ring van de kerkenbouw zul binnen kort worden ingediend. De toekomst van onze steeds toene mende bevolking stelt overheid en maatschappelijk leven nog voor tal van andere grote taken. Het scheppen van voldoende werkgelegenheid en dc vor ming en ontwikkeling van de jeugd blijven tot de kernpunten van het be leid van de Regering behoren. Voor industrialisatie, voor structuurveroete- ringen in .de landbouw, voor verbete ring van land- en waterwegen en ha vens en voor de bij deze ontwikkeling behorende culturele en maatschappelij ke begeleidingen zullen opnieuw aan zienlijke bedragen moeten worden be stemd. Daarenboven zal de Regering voor een gelijkmatiger spreiding van werkgelegenheid en welvaart over ons gehele land, het regionale ontwikke lingsbeleid op economisch, technisch en maatschappelijk terrein in de ko mende jaren krachtig blijven bevorde ren. Voor de toekomst van onze samen leving is de vorming van de jeugd uit alle lagen van ons volk van beslissende betekenis. Alle sectoren van het maat schappelijk leven hebben behoefte aan goed opgeleide mensen die in staat zijn eigen verantwoordelijkheid te dragen en die eerbied hebben voor de per soon en het belang van de ander. Het gehele beleid van de Regering blijft daarom gericht op een maatschappe lijke en bestuurlijke orde die de mens in staat stelt zich zo goed mogelijk te ontplooien. In dit verband gaat de Regering voort met het treffen van maatregelen ter uitbreiding en ver betering van het onderwijs in al zijn geledingen; zeer bijzonder aandacht geeft zij daarbij aan het hoger onder wijs en aan de ontwikkeling van het wetenschappelijk onderzoek. De Regering beseft, dat met dit alles gedurende een reeks van jaren grote bedragen zullen zijn gemoeid. Zij is van oordeel dat deze ten volle ver antwoord zijn, niet alleen ter wille van de toekomst van ons volk als geheel, maar ook ter wille van het geluk van een ieder. Moge God ons allen in onze arbeid wijsheid en kracht schenken en moge Gij, vertegenwoordigers des volks, in de komende zittingsperiode tot zegen van het Koninkrijk en - voorzover dat in ons vermogen ligt - tot zegen van de wereld, werkzaam zijn. Met deze bede verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal voor ge opend. 20 september 1960. t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent 1.per advertentie Appels tc koop bij E. Joosten, Kade 22. moesappels en om te bewaren. Zeer billijke prijs. Dringend. Wie heeft christ. romans en vooral jeugdboe ken te koop voor het chr. bi bliotheekwerk. Brieven ond- nr. 5534 aan het bur. v. d. bl. Gevr. een meisje 15 jaar. Aanmelden 's morgens voor 12 uur en 's avonds na 7 uur Baby- en Kleuterhuis Pepita. Slot. de Bruïneplein 3, Vee nendaal. Aardappel sorteermachine m. motor te huur 10,per dag bij C. v. Ginkel, Cunera- weg 322, Rhenen. Woningruil. Aangeb. nieuwe flatwoning in Pendrecht Rot terdam. Huur 17,50 per w. Gevr. woning Veenendaai, Rhenen, Ede, Amerongen, Eist, Wageningen, Ederveen of Renswoude. Aanbieding of inlichtingen aan het bureau van het Nieuwsblad „De Val lei", Parallelweg 10. Veenen daal. Tel. 08385-2022. Te koop haard, permanent duplex, zelfvuller. 3 jaar oud. Beennanstraat 16, Veenen daal. Te koop Etna haard capie zelfvuller, 2 winters gebrand. Westersingel 7 II, Veenendaal Te koop handperen (marhè's) Bovenweg 47. Achterberg. Te koop opel record met een nieuw 2 wielige aanhangwa- gentje met vee-opzet, ook af zonderlijk. Adams, Barne- veldseweg 45, Luhteren. Tel. 03420-2669, Barneveld. Te koop gevraagd een prima vulkachel of iets dergelijks voor verwarming van be drijfsruimte. G. Hament, Kerkewijk 74. Tel. 3079. Flinke werkster gevraagd voor enkele dagen per week. Werktijden nader overeen te komen. Mevr. v. d. Meyden, Hoofdstraat 46. Veenendaal. Dame zoekt per 1 oktober ongem. zit-sl.kamer te huur met kookgelegenheid, event, ged. van huis, liefst bosrijke omgeving. Brieven onder no. 5535 aan het bur. v. d. bl. Wij kopen man en popkana ries, rode vogels extra prij zen. Blankesteyn, Vogelhan- del. Nieuweweg 81, Veenen daal. Tel. 2367. WoninKruil: gevraagd eens- gezinswoning te ruil voor onderflat met 4 kamers. Br. onder no. 5536 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een nette werk ster. Bergweg 21, Veenen daal. Te koop putincst ongeveer 400 voet. G. van Olderen, Voorstraat, Lienden. Te koop 2 bruidsjaponnen. Maat 40 en 42 met toebe horen. Niet in Veenendaal gedragen. Sav. Lohmanstr. 153, Veenendaal. Woningrnil aangeboden. Grote bovenwoning te Vee nendaal met zolder. Voor woning met tuin. Br. ond. nr. 5531 aan het bur. v. d. blad. Te koop aangeboden woon huis, leeg te aanvaarden na overleg. Buurtlaan-oost. Br. onder nr. 5530 aan het bur. v. d. blad. Te koop Austin 4 cyl. ook te ruil. Piis gereviseerd. Sav. Lohmanstr. 72, Vee nendaal. Te koop prima 2e hands hand- cn trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen Kerkewijk 17, Veenendaal. te Amsterdam In onze personeeisbussen kunnen voor vaste dienst geplaatst worden. Goede loon- en arbeidsvoorwaarden. (C.A.O.- Haven- en aanverwante bedrij ven.) Aanmeldingen: dagelijks van 9-11 uur (behalve zaterdags) aan ons HOOFDKANTOOR JAVAKADE 21 te AMSTERDAM of bij de arbeids bureaus Reiskosten worden vergoed. Voorlichting: op maandag 26/9-'60, des avonds 7.30 uur in Hotel „De Korenbeurs", Markt 16 te Veenendaal. Al deze aanbiedingen zijn geldig tot en met woensdag 28 september. In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen Te koop of te ruil voor scooter of bromfiets, prima puch motor 175 cc. Juliana- straat 44, Veenendaal. Nette werkster gevraagd voor donderdagmorgen of vrijdagmorgen. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Van der Meer, Bergweg 84, Veenendaal. Te koop berini M 21. Sav. Lohmanstraat 35, Veenen daal. Te koop mandarijneenden en diamantduifjes. Vallei straat 125, Veenendaal. Jong echtpaar met 1 kind zoekt woonruimte of ka mers te Rhenen of Vee nendaal. Br. lett. C. Boekh. Waiboer, Rhenen. Te koop een g.o. donkerblau we kinderwagen. Model half Engels. Gov. Flinckstraat 8.

De Vallei | 1960 | | pagina 6