TEC dwong Veenendaal radicaal op de knieën Rhenus verdedigde voorsprong met succes ARAM Het geheim van de stalknecht VRAAG EN AANBOD JAC. VAN SCHUPPEN aankomend magazijnbediende DE VALLEI UW BLAD! Ploegverband was volkomen zoek VRC speelde prima wedstrijd Unitas-Odi: 7-0 Merino's moest de puntjes delen Oranje-Wit-Dorestad: gelijk spel! S.V. Panter-Oranje Leeuwen 4-0 GVVV leed nederlaag tegen IJmuiden Kulan verzamelde zes doelpunten Renswoude kwam niet tot winst Schaaknieuws UITSLAGEN Zwaar bevochten zege voor Musketiers HENGELSPORT Veenendaal nog steeds aan de kop Biljarten KNBB ooooooooooooooo diversen Textielgroothandel vraagt TELEFOON 2015 - HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL De zo met spanning tegemoet geziene ontmoeting tussen Veenendaal en TEC (Tiel) is op een debacle uitgelopen voor de thuisclub. In de tweemaal drie kwar tier dat beide elftallen op de grasmat waren, is het vrtfwel voortdurend TEC geweest dat flitsende en daardoor zo gevaariyke aanvallen opbouwde, met uit zondering dan van het laatste half uur in de tweede helft, toen Veenendaal tegen een 3-0 achterstand op moest tornen en zowaar tot betere prestaties wist te komen. De 3-0 overwinning die in triomf mee naar Tiel ging, is door de oranjemannen volkomen verdiend, zodat er voor de thuisclub geen enkel excuus voor deze nederlaag kan gelden. Het begon overigens zo mooi. De aan vallen golfden over en weer en na vijf minuten spelen was het TEC-doel al in gevaar. De eerste hoekschop voor TEC liep op niets uit, evenals een vrije trap die resulteerde in een keihard schot dat net over de lat floot. Het eerste gevaarlijke schot kreeg doelman Spies te verwerken na ruim een kwartier spelen toen hij op fraaie wijze een harde boogbal uit zijn doel wist te houden. Langzaam maar zeker drong TEC, dat over een uitstekend spelende rechts buiten beschikte, de thuisclub op eigen helft. De aanvallen, opgebouwd door lange passes uit de achterhoede, wer den talrijker en gevaarlijker en het was de achterhoede van de thuisclub die bij één van deze aanvallen geen andere uitweg zag dan een hoekschop cadeau te doen. De tot nu toe harde maar sportieve wedstrijd dreigde even te gaan ver ruwen toen de scheidsrechter die de touwtjes overigens strak in handen hield, een vrije trap bij de hoekvlag gaf. De gemoederen bij spelers en publiek werden danig verhit en het gevolg was een korte tijd paniek voetbal. Wanneer Veenendaal in deze periode een voorhoede had gehad die niet alleen kon rekenen op volle steun van de mid denlinie, maar ook schutterscapaciteiten bezat, dan zou de eindstand er onge twijfeld heel anders hebben uitgezien. Nu echter was het verband bij de thuisclub volkomen zoek en iedereen voelde aan dat TEC het eerste doelpunt zou scoren. Dit gebeurde dan in de 35e minuut. Uit een van de vrije trappen die door de scheidsrechter rijkelijk aan beide zijden werden uitgedeeld, doorboorde de bal het muurtje van spelers. Doelman Spies, die deze middag kennelijk veel last van ze nuwen had, greep mis en de TEC- supporters sprongen meters hoog (1-0). Deze voorsprong inspireerde de Tiele- naren tot grotere daden. Over beide vleugels bleef TEC op het Veenendaal- doel beuken, zodat de achterhoede van de thuisclub meer dan eens in paniek raakte. De enkele aanval die Veenen daal ondernam liep steevast dood, om dat de voorhoede zich hoe langer hoe meer terugtrok om de verdediging te gaan versterken. NA DE RUST Het talrijke publiek hoopte dat de kansen zich zouden keren en de eerste paar minuten na de hervatting leek het er inderdaad op dat Veenendaal iets hoger van de toren zou gaan blazen. Do zaterdagmiddagclub VRC heeft, dank zy een prima gespeelde wedstryd, kans gezien Nunspeet met een 5-2 ne derlaag naar huis te sturen. Afgezien van het incident met de scheidsrechter, is het een boeiende partij voetbal ge weest, waarby de Nunspeters zich meer dan eens voorstanders van hard spel toonden. VRC nam na het begin meteen het middenveld in handen en bouwde di rect gevaarlijke aanvallen op die in de twintigste minuut succes hadden met een doelpunt van middenvoor Schoe- man, na een voorzet van Cornelissen. Een schot van rechtsbuiten Dekker bracht de partijen weer op gelijke voet. Nog voor rust kon Hartog VRC weer een voorsprong geven welke volkomen was verdiend (2-1). Na rust gingen de geel-blauwen meteen weer in de aanval en het was opnieuw Hartog wiens doorzetten werd beloond (3-1). Hierna maakte de VRC-verdediging hands in het doelgebied en kon Nun speet op 3-2 komen. VRC bleef echter aanvallen en Cornelissen bracht de stand op 4-2. In de laatste 13 minuten kon Corne lissen een toegestane strafschop nemen, welke werd gemist. Vlak voor het einde maakte hij deze fout weer goed door een prachtig doelpunt waarmee VRC als verdiende overwinnaar uit de strijd kwam (5-2). In de wedstrijd tegen ODI heeft R.K. Unitas bewezen dat het doelpuntloze spel tegen SVMM van vorige week een vergissing is geweest. Met niet minder dan 7-0 moest nu ODI het onderspit delven. Direct in het begin al trok Unitas in een behoorlijk tempo op het ODI-doel af, doch de afwerking van de aanvallen liet nog wel wat te wensen over. Toch ging de rust in met een 2-0 voorsprong voor Unitas, door een doelpunt van H. Drost uit een fraaie pass van Selhorst en van midvoor Romijn door een goed schot onder de lat, dat de ODI-doelman kansloos sloeg. Na de rust was het een eenzijdige vertoning, daar de gasten volkomen uitgespeeld waren. Hierdoor kon Unitas de score vrijwel ongehinderd opvoeren tot 7-0, door o.a. doelpunten van Romijn (3 x), Selhorst (lx) en H. Drost (lx). Doordat de scheidsrechter niet was verschenen werd de wedstrijd geleid door de heer Van Leemput, die door zijn zeer rustig en correct optreden een prima vervanger bleek te zijn. Het bleek echter een fata-morgana te zijn. Het spel was nog geen vijf minuten oud of uit een schitterende aanval van rechts knalde TEC het tweede doelpunt in de touwen. Slechts even kwam de thuisclub uit de verdoving, vuurde een keihard schot op de TEC-veste af dat net naast ging. Drie minuten later ging Veenendaal radicaal door de knieën toen TEC de score verhoogde tot 3-0 De resterende tijd was het voor de thuisclub een vechten tegen de bierkaai. De fut was er volkomen uit en hoewel de combinaties op het middenveld beter gingen vlotten, liepen de schaarse aan vallen - er werd veel te zacht gescho ten - dood op de hechte Tielse verdedi ging met aan het hoofd een in prima vorm zijnde doelman Carron. De sombere wolken die inmiddels aan de horizon verschenen typeerden te gelijkertijd de stemming van de Vee- nendaal-aanhang, waarvan er velen al voor het einde van de wedstrijd het terrein verlieten. Resumerend een ma tige wedstrijd met een slecht spelend Veenendaal, dat ongetwijfeld over veel betere capaciteiten beschikt, maar deze tegen hun oude rivaal TEC niet in de strijd bracht. In een harde doch sportieve uitwed strijd heeft Merino's zaterdagmiddag tegen Hier den de puntjes moeten delen. Hoewel het veld zeer slecht was werd er vooral in de eerste helft goed ge speeld. De in deze periode genomen voorsprong ging echter na de rust te niet zodat de eindstand op 2-2 kwam. De wedstrijd was nog geen twee mi nuten oud of het was al 1-0 voor Hier- den. Deze voorsprong konden de Hier- denaren echter niet lang bewaren, want 7 minuten later nam Nagy een indirecte vrije trap, schoot de bal tegen het muurtje en knalde onmiddellijk daarna de terugstuitende bal in het Hierdense doel (1-1). Binnen de 10 minuten kwam Merino's dat toch een licht overwicht bezat, we derom achter te staan toen doelman Blankespoor even weifelde en hierdoor de stand op 2-1 kwam. Net voor de rust had Merino's enorm geluk, toen de back van Hierden in eigen doel schoot (2-2). Na de rust zakte het tempo ziender ogen af en hoewel beide doelen meer dan eens op het nippertje aan het ge vaar ontsnapten, was de spanning sterk gereduceei'd. Nadat Oranje-Wit de toss gewonnen had werd er door Dorestad afgetrapt. Na verkenning nam Dorestad het spel in handen en met enkele goede open aanvallen werd de achterhoede van Oranje-Wit op de proef gesteld. 15 minuten later kreeg Dorestad een corner op rechts. De gehele achterhoede van Oranje-Wit bleef staan en zodoende kon de linksbinnen van Dorestad onge- „Rhenus" ontmoette op eigen terrein het sterke Scherpenzeel, dat nu al twee seizoenen achter elkaar afdelingskampioen werd, maar er nog niet in slaagde te promoveren. Zondagmiddag slaagde de Scherpenzeelse ploeg al evenmin, door met 2-1 te verliezen van de groen-witten. Al in de zevende minuut opende „Rhenus" de score via de voet van linksbinnen Van Baaren, die een door de Scherpenzeelse achterhoede gemiste bal te pakken kreeg en zwaar gehinderd een schot op doel kon afgeven, dat onhoudbaar voor de doelman van de gasten in het uiterste hoekje belandde (1-0). Hierna ontwikkelde zich een spel, waarin Scherpenzeel ontegenzeggelijk uitblonk, zowel technisch, taktisch als in snelheid. De vele aanvallen op het Rhenus-doel leverden echter niets op, hoewel er soms te genieten viel van fraaie safes van doelman Veenendaal. Af en toe zette Rhenus snelle uitvallen op om onder de Scherpenzeelse druk vandaan te komen, doch de voorhoede kon op de verre schoten vanuit de ach terhoede geen vat krijgen en vaak liep de Rhenus-aanval in de buitenspelval. Éénmaal zelfs kreeg linksbuiten Van Drumpt de kans van de dag, toen hij door een misser van de Scherpenzeelse rechtsback de bal als het ware op een Hoewel het in de voorhoede niet erg wilde vlotten was Panter vanaf het be gin steeds iets in de meerderheid. Na een kwartier spelen wist Sas met goed doorlopen de stand op 1«0 te brengen, gevolgd door Spies die de stand op 2-0 bracht. Er werden nog verschillende corners op het Oranje-Leeuwen-doel genomen, echter zonder resultaat. Na de thee weer hetzelfde beeld van diverse goede kansen voor Panter maar steeds werden deze slecht afgewerkt. Bolderman wist na een kwartier spe len met een goed schot de stand op 3-0 te brengen. Oranje-Leeuwen kwam ook nog wel tot één enkele tegenaanval maar slaag de er toch niet in de eer te redden. Poel bezorgde Panter na een half uur met een prachtige kopbal een 4-0 voorsprong, met welke stand een ein de kwam aan deze matige wedstrijd. DOVO HAD VRIJE DAG Geheel onverwacht heeft DOVO za terdag een vrije dag gehad. Op het programma stond de ontmoeting DOSK-DOVO in Kampen, maar we gens onbespeelbaarheid van het ter rein is deze wedstrijd zaterdagsmor gens afgelast. Ruim kwart over 4, nadat GVVV de toss gewonnen had, floot scheidsrechter E. Doornkamp het beginsignaal. GVVV stormde direct op het IJrauidense doel af, maar, zoals de Buurtlaanbewoners dit deze middag zo vaak zouden doen tevergeefs. En daar ook de anders zo stevige ach terhoede meer dan eens een steekje liet vallen, stevende GVVV regelrecht op een nederlaag af. Reeds na 8 min. kwam na een misser de bal bij de vrijstaande rechtsbinnen, die niet veel tijd nodig had, om de bal zuiver in de hoek te schuiven 0-1. 17minuten later dacht iedereen aan de gelijkmaker, toen middenvoor Leppers de hele IJmuider achterhoede voorbij liep, maar de bal tenslotte in de handen van de keeper lepelde. In de 37ste min. kreeg veteraan de Bou de bal goed op zijn schoen, en zonder dat keeper v. d. Pavert de bal zag, bolde het net reeds op 0-2. 9 min. na rust juichte de GVVV aan hang, toen A. Leppers de bal netjes voor de voeten van invaller J. v. Hardeveld schoof en deze de bal buiten het bereik van keeper Prinsen in de hoek plaatste 1-2. Slechts 2 min. later was alle hoop echter verdwenen toen IJmuiden het derde doelpunt noteerde. GVVV was hierna een geslagen ploeg. gouden schaaltje kreeg aangegeven, al leen voor het doel staande. Hij schoot echter erbarmelijk naast. Het duurde tot vijf minuten vóór rust, voordat Scherpenzeel uit een penalty de gelijkmaker kon scoren. In het straf schopgebied was een Scherpenzeel- speler na een botsing zodanig gewond, dat hij de strijd moest staken. Na rust speelde de Schei-penzeelse ploeg met een invaller. Rhenus trachtte onmiddelijk de gelijke stand weg te werken. Er werden twee juwelen van kansen geschapen in de eerste vijf mi nuten, doch de voorhoede kon het doel niet vinden. In de twaalfde minuut, toen een Scherpenzeler wegens natrap pen uit het veld werd gestuurd en Rhe nus tegenover tien man stond, kwam het tweede doelpunt van de voet van Jan Nellestijn, die van de middenvoor plaats was verhuisd naar de rechts- bu'itenplaats (2-1). Hoewel de thuisclub dus een kleine nummerieke meerderheid had, kwam dit in het spel niet tot uiting. Scherpen zeel vocht als een leeuw om minstens een gelijk spel uit het vuur te slepen. Rhenus verdedigde prachtig, opnieuw met Koops als uitblinker in de achter hoede. Het werd tenslotte nog een heel aantrekkelijke wedstrijd met zeer goede spelmomenten, doch tot doelpunten kwam het niet meer. Bij de ontmoeting Advendo-Kulan speelde eerstgenoemde club een klasse minder dan de gasten, die vrij gemak kelijk een 0-6 eindstand bereikten. Na 3 minuten was het reeds 0-1 toen de keeper een hard door Vlaanderen in geschoten bal niet onder controle kon krijgen en Van de Bovenkamp de bal in het net tikte. Rond de 5e minuut volgde er een vloeiende aanval waaruit Hensen num mer twee scoorde (0-2). Advendo pro beerde de bordjes te verhangen, maar hoewel zij wel enkele aanvallen opzet ten, werkelijk gevaar ontstond er voor het Kulan-doel toch niet. Het laatste kwartier voor de rust was weer geheel voor Kulan. Eerst schoot Hensen tegen de keeper aan en even later tegen de onderkant van de lat. 0-3 werd het nog door Van de Bovenkamp, wiens schot de keeper niet onder controle kon krij gen. Nauwelijks was er weer afgetrapt of het was al 0-4 door Hensen. Advendo speelde hierna een verloren wedstrijd en ook de gasten gingen het wat kalmer aandoen. 15 minuten voor afloop ont stond het enigste gevaarlijke moment voor het Kulan-doel toen Spies keihard inschoot, maar met een bliksemsnelle reactie wist Veldhuizen de bal corner te stompen. Hierna stuurde aanvoerder Van Klaveren zijn mannen weer naar voren en het was Hensen die nog twee keer gebruik maakte van weifelen in de achterheode der gastheren (0-6). De stand in deze afdeling is nu: Kulan 4 4 0 0 8 19 2 Valleivogels 3 2 1 0 5 16 5 Hees3 2 1 0 5 9 6 Rubo 4 2 0 2 4 9 15 DEV 3 1 1 1 3 8 6 Rhenen4 1 0 3 2 6 11 NSVS 2 0 1 1 1 2 4 Advendo 2 0 0 2 0 0 9 Valkenheide 3 0 0 3 0 3 14 hinderd de stand op 1-0 brengen. Daarna ging Oranje-Wit uit een an der vaatje tappen. Met goede open aan vallen ontsnapte het doel van Dorestad enkele malen aan door-boring, maar na een half uur spelen gelukte het de linksbuiten Houtriet met een prachtig schot beide partijen op gelijke voet te brengen en zo bleef de stand tot de rust. Na de thee werd het tempo verhoogd met Dorestad het meest in de aanval. Er werden aan beide zijden opgelegde kansen om zeep gebracht en onder grote spanning kwam het einde. Renswoude heeft zich op eigen ter rein tegen DVSA niet kunnen hand haven. Voor de rust was het 1-0 voor Renswoude. Het einde ging in met een gelijk spel (2-2). In de eerste 20 minuten waren de gastheren iets sterker, maar in de laat ste 25 minuten van de eerste helft be gon Renswoude een aanval op te zetten en in de 35e minuut gaf B. den Hartog een pass aan E. G. ten Braak en deze maakte het eerste doelpunt voor Rens woude (1-0). Na de thee begon Renswoude weer aan een offensief en de achterhoede bleef actief, maar na 10 minuten spelen kreeg DVSA een kans 1-1. Vijf minuten na de gelijkmaker lagen twee spelers van DVSA en een speler van Renswou de voor het doel van Renswoude op de grond en de scheidsrechter floot voor een strafschop waardoor de stand 1-2 werd. In de 40e minuut gaf Van Raay een voorzet en deze werd benut door C. Vink en hiermede kwam weer de ge lijkmaker (2-2) en ook het einde. Uitslagen van de op woensdag j.l. voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse schaakvereniging in de 2e ronde gespeelde partijen: L. Ebskamp D. J. v. Manen 10 J. C. Griffioen M. Vink01 F. Luchsinger W. C. H. v. Dam V*-1/* J. Heikamp G. R. Kets 1—0 C. v. Genderen J. B. Griffioen afg. J. de Vries Dr. M. J. D. v. Dam afg. H. J. v. Aller M. de Kleuver 01 J. Konings C. ter Hogt 10 Na twee ronden staat M. de Kleuver op de eerste plaats van de ranglijst, op de voet gevolgd door L. Ebskamp en M. Vink. Woensdag 28 sept. zal het tweede tiental voor haar eerste Osbo-wedstrijd van dit seizoen aantreden tegen Ben- nekom 1. VeenendaalTEC RhenusScherpenzeel DorestadOranje-Wit RenswoudeDVSA DOSK—DOVO UnitasODI GVVV-IJmuiden VRCNunspeet MusketiersDVSA AdvendoKulan PanterOranje Leeuwen HierdenMerino's 0—3 2—1 1—1 2—2 afg. 7—0 1—3 5—2 1—0 0—6 4—0 2—2 LUCHT-SCOOTER. In Milaan wordt op het ogenblik een grote internatio nale tentoonstelling gehouden. 1500 ex posanten tonen hier de laatste techni sche snufjes uit 22 landen op alle mo gelijke gebieden. Een aantrckkelyk ver- voermiddel-van-de-toekomst is deze aero-scooter, welke niet op wielen loopt doch op een luchtkussen dryft. Evenals vorig jaar heeft Musketiers nu ook weer de naaste buur DVSA met 1-0 verslagen, in een spannende doch nogal rommelige wedstryd. Voor de rust golfde het spel steeds op en neer met wisselende kansen voor de beide doelen. Na circa 15 minuten spelen wist midvoor Van de Klift een goede aanval over links met een hard schot te besluiten doch het werd door de paal gekeerd. Even later wist Mus ketiers toch de leiding te nemen toen rechtsbuiten v. Kranenburg een voor zet van linksbuiten Henzen ineens in schoot. Met deze 1-0 stand ging ook de rust in. Na de rust trachtte DVSA de gelijk maker te forceren, doch de Musketiers verdediging bood alle aanvallen het hoofd en geleidelijk aan werden de Elstenaren sterker. Circa 15 minuten voor het einde moest rechtsbinnen Nagel zich laten vervangen door Klumpenaar, aange zien hij door een onbesuisde trap van de DVSA-midvoor zodanig geblesseerd was dat verder spelen onmogelijk was. In deze slotfase stuurden de beide aanvoerders elk nog een speler uit het veld, zodat beide teams de strijd met tien man eindigden. Toen scheidsrechter Van Marwijk voor de laatste maal floot had Muske tiers een zwaar bevochten 1-0 zege be haald. Door de hengelsportverenigingen Ren- kum, Oosterbeek, Ede, Wageningen, Rhenen en Veenendaal werd j.l. zater dag in Renkum de voorlaatste compe- titie-hengelwedstrijd gehouden. De stand, na deze wedstrijd, is als volgt. Veenendaal 2987 gram Rhenen 2509 Renkum 2102 Wageningen1867 Oosterbeek 1683 Ede 225 De laatste competitiewedstrijd wordt op 8 oktober a.s. bij Veenendaal gehou den met als viswater de Rijn te Ingen. Rhenen is op het ogenblik bekerhouder 1959 en wanneer de Veenendaalse vis sers er in slagen hun voorsprong te be houden, zullen zij in het bezit van de beker komen. Maandagavond werd het persoonlijk kampioenschap le klas in café „De Ta veerne" te Veenendaal voortgezet en daar de heren Rebergen, Van Burgeier en Nellesteyn wisten te winnen, belooft maandagavond 3 oktober a.s. met o.a. de partijen Nellesteyn-Burgerler en Burgerler-Rebergen een waardig sluit stuk van dit kampioenschap te brengen. De stand luidt: gesp. gew. pnt. moy. HS (58) Doch terwijl Lorca's zwaard omlaag suist, zwaait Aram zich met een lenige beweging opzij. Op hetzelfde ogenblik springt de hertog naar voren en slaat met kracht tegen Lorca's arm, zodat het zwaard een heel eind van Aram op de plavuizen neerkomt, met zo een kracht, dat de vonken weg- spatten. „Gij zult eerlijk strijden!" schreeuwt de hertog Lorca toe. Doch deze doet in zijn blinde woede een uitval naar de hertog, die nog maar net opzij kan springen om de slag te ontgaan. Lorca's zwaard komt met volle kracht op zijn schouder neer en schampt dan af. Dan is Aram overeind en voordat iemand hem kan tegenhouden, heeft hij op nieuw zijn zwaard gegrepen en stormt op Lorca toe. Deze schreeuwt, ziedend van drift, tot zijn raadsheren: „Staat niet te kijken! Helpt mij, deze moordenaar te straffen. Tevergeefs tracht de hertog zijn stem te verheffen. Wankelend zoekt hij steun tegen de schouw, terwijl aan alle kanten de zwaar den van Lorcas trawanten uit de scheden vliegen, zodat Aram is omgeven door een ring van staal. Er is niemand, die in dit ogenblik let op Presto, die zo hard zijn benen hem dragen, de burchtzaal uitrent. (Wordt vervolgd.) G. J. Rebergen 4 4 8 7.58 48 C. v. Burgerier 3 3 6 5.60 29 D. Nellesteyn Jr. 4 3 6 5.62 38 M. E. Hensen 4 1 2 4.64 30 C. Schuilenburg 3 - 0 4.42 22 F. Litjens 4 - 0 4.45 38 Stand 3e klas: J. L. Lochtenberg 3 2 4 3.03 17 Ph. v. d. Klift 3 2 4 2.98 20 C. Casper 3 2 4 2.80 21 D. Nellesteyn Sr. 3 2 4 2.56 18 H. Peek 2 1 2 2.71 14 E. Szabang 3 1 2 2.— 14 J. v. Apeldoorn 3 - 0 1.94 9 Stand 5e klas: H. v. d. Burg 4 3 6 1.42 12 J. Drost 3 2 4 1.21 9 J. Quint 4 2 4 1.35 8 F. G. Jansen 4 2 4 1.21 7 W. v. Doorn 4 2 4 1.15 9 H. v. d. Berg 3 - 0 1.02 13 In de 4e klas hebben de heren A. v. d. Scheur en R. Drost de leiding. Het persoonlijk kampioenschap 2e klas vangt dinsdag 27 sept. aan in café Piet Hensen te Eist, waar thans ook een biljart 115X230 cm. geplaatst is. MEER TOERISTEN UIT EUROPA IN ENGELAND Meer dan 605.900 bezoekers uit Europa hebben het totale aantal buitenlanders dat in 1959 een bezoek aan Groot- Brittannië heeft gebracht, met elf pro cent tot bijna 1.4 miljoen doen toe nemen, aldus heeft de British Travel and Holidays Association in zijn deze week gepubliceerde jaarverslag bekend gemaakt. Het aantal Europese bezoe kers bedroeg in 1959 539.400. De stij ging van het bezoek uit Duitsland was het grootste; voor toeristen- en zaken- bezoek arriveerden dit jaar 148.000 Duitsers in het Verenigde Koninkrijk tegen 132.300 in 1958. Ook het bezoek uit Frankrijk, Nederland, België en Italië toonde een aanzienlijke stijging. Deze Europese bezoekers gaven in Groot-Brittannië meer dan 260 miljoen gulden uit tegen 230 miljoen gulden het daaraan voorafgaande jaar. t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent 1,per advertentie Werkster gevraagd, meerde re hulp aanwezig. Bergweg 21, Veenendaal. Te koop gevr. met spoed be tonnen schuur. Ongeveer 3 x 4. Munnikenweg 109, Veenen daal. Te koop prima moesappels, 8 cent per kg en handperen. J. v. Laar, Hogesteeg 25, Achterberg. Te koop 5 teckels, 8 weken, z. stamboom. Dwarsweg 12, Overberg. Woningruil: De Bilt-Veenen- daal. Aangeboden een heel woonhuis bev. kamer-en sui te, 4 sl.kamers, grote zolder, keuken, kelder. Huur 18,— per week. Gevr. gelijksoor tige woning in Veenendaal. Brieven onder no. 5540 aan het bur. van dit blad. Gevraagd gevorderde leer ling-kapster. Maison Brune- kreef. Markt, Veenendaal. Tel. 2778. Te koop prima Noordelingen, 7,per mud en 7,50 thuis. Bij J. Baars, Oude Veense Grintweg 35, Achter- berg-Rhenen. Te koop een aardappelen ■machine. Bij fa. v. d. Brink Zn., Cuneraweg 347, De Dikkenberg, Rhenen. Te koop een wasfornuis. Mo lenstraat 38, Veenendaal. Werkster gevraagd voor enige halve dagen. Aanmelden van 10 tot 12 uur, Middellaan 16, Veenendaal. 500 gram Leidse blokkaas voor 85 cent; 1 grote pot Wings pindakaas voor 68 cent; 3 blikjes koffiemelk voor 98 cent; 4 ballen ge hakt in blik (Unox) voor 88 cent. Al deze artikelen koopt U bij Van Beek's Kaashandel op de markt te Veenendaal. Voor de fijnste belegen boe renkaas ook Van Beek Uw adres. Vanaf 1.50 per 500 gr. Bij ons altijd gratis proeven. Roomboter voor marktprijs! 74 cent per pakje. Ondanks de stijgende prijzen Goudse Kaas vanaf 125 cent per 500 gram; oude Meikaas 160 cent per 500 gram. Iedere zaterdag op de markt bij Van Beeks Kaashandel, Veenen daal. Doorlopend kunt U zich op geven voor de bekende Hoh- ner accordeon-testcursussen. Inl. G. Verwey, Pelikaan straat 7a, Veenendaal. Bij Muziek Staffhorst, Drieha- ringstraat 9, Utrecht. Gitaar- en acordeonlessen 11,per maand, huur instru ment plus iedere week les o.l.v. erkende leraren. De lessen worden gegeven in kleine clubjes. Inl. bij G. Verwey, Pelikaanstraat 7a, Veenendaal en bij Muziek Staffhorst, Drieharingstraat 9, Utrecht. Voor lederen vesten 69.50; lederen jassen 135.—; motor overals 49.50; regenpakken 16.50; regenbroeken 5.65; re- gencapen 9.50; regenjassen 7,50; mil. broeken 8,50; mil. windjacks 6,50; zijtassen 3.95; mil. overhemden 3.25 is Ga- zenbeek's U.S.A. Hal, Het juiste adres. Holleweg 3, Veenendaal. Laat nu al Uw lederen kle ding vakkundig repareren en verven. Gazenbeek's U.S.A. Hal, Holleweg 3, Veenendaal. Woningruil. Aangeb. nieuwe flatwoning in Pendrecht Rot terdam. Huur 17,50 per w. Gevr. woning Veenendaal, Rhenen, Ede, Amerongen, Eist, Wageningen, Ederveen of Renswoude. Aanbieding of inlichtingen aan het bureau van het Nieuwsblad „De Val lei", Parallelweg 10, Veenen daal. Tel. 08385-2022. Huize „De Hoek", Spoorlaan, hoek Sparrelaan. Zaalver huur. Tel. 3557. Een RONDA-corsct geeft die steun zon der dat U het merkt. De speciale RONDA baleinen hinderen U niet en zijn zodanig van vorm dat zij niet kunnen steken. Gortstraat 39 Telefoon 2321 Te koop goudreinetten, zoe te- en moesappelen, stoof peren Giessen Wildeman e.a. Tevens prima aardappelen. R. v. Dijk. v. d. School, Achterberg. Te koop prima aardappelen, noordelingen, 3,75 per half mud. Wintervoorraad 7, per mud. G. Heykamp, Spoorlaan 67, Veenendaal. Te koop Austin 8. I. g. st. Inruil mogelijk. Benzinever bruik 1-14. Fluitersstraat 13e, Veenendaal. Brieven onder nr. 5543 aan het bureau van dit blad Te koop prima eetaardappe- len. Hoofdweg 13, Ederveen. Te koop 39 beste biggen. G. Rauw, Cuneraweg 149, Ach terberg. Te koop 3 mooie siameesjes, rasecht, zindelijk. 2l/i maand oud, 2 jr. oud, 1 maand oud. 30,per diertje. Mevr. v. d. Wijck, Plantage Willem III 5, Eist bij Rhenen. Te koop gevraagd een 2e hands radiotoestel. Brieven onder no. 5542 aan het bur. van dit blad. Te koop prima winteraard appelen 7,per mud, thuisbezorgd. C. Appeldoorn, Middelweg 40, Leersum. Be steladres Veenendaal, Sav. Lohmanstraat 13. Gevr. een bakkers-leerling. Wallet's Bakkerij. Mulders laan 54. Veenendaal. Aangeboden prima televisie, 43 cm, tegen zeer aantrekke lijke prijs. Diepeveen, Mei kade 8, Ederveen. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop 2 drachtige zeugen, 7 en 10 oktober uitgeteld. Buurtlaan-Oost 151. Veenen daal. Mevr. Th. Diepeveen vraagt net dienstmeisje voor de dag. Aanmelden Huize Annie, Kerkewijk 232, Veenendaal. Gevraagd een werkster voor een middag in de week. Mevr. Sliecker, Levendaalse- weg 4, Rhenen. Deze zeer lage prijzen gelden slechts tot en met woensdag 5 oktober. /n Veenenc/aa/ komen wij gratis horen en bezorgen

De Vallei | 1960 | | pagina 5