overmorgen, vrijdagmiddag 30 sept, half 3 van de nieuwe HEHA VEENENDAAL Amerikaanse charme V H H H H H H H H H H H cjQlle perken te buiten Schimmelpeooiock sigarenfabrieken N.V. te Wapeningen 1e assistent voor de Export en Inkoopafdeling Werkers worden goed gevoed DE ERVEN Direct na de opening om hal! 3 kunt u van deze speciale openings-attracties ...en van èlle andere Hema-vocrdeien profiteren. FEUILLETON 150 gram ontbijtspek 100 gram corned beef 1 blikje haring in tomatensaus 500 gram verse worst 300 gram verse lever Rookworst Populair 250 gram 150 gram hoofdkaas 258 199 69 39 74 178 98 98 37 Woensdag natuurlijk GEHAKTDAG Let op onze grote najaarscampagne en win één van de elf Frigidaire KOELKASTEN W. Oosterbeek en Zonen J. v. d. Berg Voor de kantonrechter Wolmars «MIEPIHE VRAAGT: WIJ VRAGEN: een goede algemene ontwikkeling: beheersing van de Engelse en Duitse taal in woord en geschrift (Frans strekt tot aanbeveling); een representatieve persoonlijkheid, die zich vlot en beschaafd kan bewegen in het contact met onze relaties; iemand met veel verantwoordelijkheidsgevoel en een commerciële inslag; leeftijd ca 24-30 jaar. WIJ BIEDEN: een zeer interessante en afwisselende werkkring. Voor de juiste man goede toekomstmogelijkheden met overeenkomstige salariëring. Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht bij de directie. In Amerika ontwierp men de duster: een praktisch, behagelijk en gezellig kledingstuk voor de vrouw,in haar huis. Maar deze comfortabele duster is speciaal voor de Nederlandse vrouw. Uitgevoerd in een gemakkelijk wat- bare en luchtig wit-gevoerde nylon. Geheel gecapitonneerd met een genoege- lijk kanten biesje langskraagenzak. Diverse kleuren combinaties. Amerikaanse mode weelde voor de Nederlandse prijs van Kinder- en Damesconfectie HOOGSTRAAT 14-16 - TELEF. 2032 - VEENENDAAL WEEK-END AANBIEDING: 500 gram magere runderlappen 500 gram fijne malse runderlappen VOLGENDE WEEK: 500 gram GEHAKT (met kruiden en zout) 178 250 gram KOOK WORST58 KEURSLAGER Nieuweweg 89-91, telefoon 2430, Veenendaal Boslaan 87, telefoon 2235, Veenendaal m Ls (4) Bob waagde een voorzichtige blik om de hoek van het gemeentehuis. In het licht van een lantaarn zag hij een don kere figuur haastig wegrennen, uist overlegde hij, of zij maar niet beter hun schuilplaats konden verlaten, toen van uit het raadhuis opgewonden stemmen tot hen doordrongen. Weer werd de buitendeur met ruw geweld openge trokken en een wat zwaardere voet stap, maar niet minder snel dan de vorige kwam de trap af bonzen. Bob had een voorgevoel dat deze persoon hun richting uit zou komen. Marrigje scheen er net zo over te denken, want vreesachtig dook ze weer in elkaar. Samen wachtten ze gespan nen af. Beneden aan de trap bleef het enige seconden stil en jawel, daar kwa men de stappen, knerpend over het grind, al naderbij. Bob hing quasie on- verschillig tegen de muur. De stappen klonken iets behoedzamer en naderden de hoek. Bob zag een zwarte schaduw en voelde tegelijk een stevige greep in zijn borst. „Sta ofgrauwde Polten. „Ik schietvulde Bob met schijnbaar achteloze stem aan. „Zo, Bob Wevels" bromde Polten en er klonk grote verbazing in zijn stem. Dan hervatte hij streng „het is hier geen plaats en geen tijd om gekheid te maken, ga maar eens mee naar boven, dan kunnen we de zaken nader onder zoeken, jij hoort hier niet." Bob schrok. Zijn brein had al koorts achtig naar een aanvaardbaar klinken de verontschuldiging gezocht voor zijn verblijf achter het raadhuis, maar hij kon geen enkele reden vinden, waarom een gewoon burger 's avonds achter i het gemeentehuis, waar overigens geen openbare weg was, iets te maken zou hebben. De hele houding van Polten wees trouwens uit dat hij geen enkel praatje accepteren zou. De toestand was niet bijster aangenaam, maar hij moest on der alle omstandigheden zien te voor komen dat Marrigje ook ontdekt werd. Het kind zou toch al doodsangsten uitstaan. Het best zou zijn, om zonder veel tegenstand dadelijk mee te gaan, dan was het gevaar voor Marrigje voor lopig geweken. Ze zou toch wel zo ver standig zijn om naar huis te gaan, ter wijl hij met Polten meeging. Bob zag geen kans, om Marrigje nog enig teken of woord te doen toekomen en volgde met een gemaakt onverschillig air Pol ten de trap op naar boven, waar hij Marrigjes vader zou ontmoeten. Burgemeester Zwiersma legde juist met een moedeloos gebaar de telefoon neer. „Ze hebben momenteel niemand beschikbaar en vertrouwen geheel op onze activiteit'. Met een nerveus ge baar streek hij zich over het hoofd. „Zouwie hebben we daar nu?" viel hij zichzelf in de rede. Even verscheen er een vijandige flits in zijn ogen, toen hij ontdekte dat Polten Bob Wevels als arrestant meevoerde. Doch direct daarop kreeg zijn blik een hooghartige koelte en met ambte lijke ernst verzocht hij Polten en zijn arrestant binnen te komen. Daarna deed hij bedachtzaam en zorgvuldig de deur dicht. HOOFDSTUK III De fatale vrouw Hilko Voorhout draaide met rukken de bewegingen het glas in zijn handen om en om. Hij hield in uiterste boos heid zijn tanden zo stevig op elkaar dat hevige kramppijnen door zijn ka ken trokken. Al zijn zelfbeheersing moest hij te hulp roepen om het drink glas niet tot splinters te knijpen. Zijn binnensmonds gemompelde ver wensingen aap, zijn eigen adres gaven hem geen enkele verlichting. Wat een idioot, wat een stmomeling was hij toch. Daar had hij zich toch als een pasgeboren baby in de luiers laten leg gen. Met duistere blik keek hij het grote vertrek rond. Jawel, uitgenodigd bij Linda Wevels voor een cocktail-fuif. Hoe trots was hij geweest op deze over winning en wat was daar van over? In een hoek zat hij nu, helemaal al leen. O, dat was niet nodig, gezelschap genoeg. Met minachtend omlaaggetrok ken mondhoeken, keek hij naar de an dere jongelui. Je zou toch op het eerste gezicht menen dat ze zich kostelijk ver maakten. Aanstelleritus, anders niet. Linda net zo goed. Moet je haar daar zien zitten flirten met die knul, die meer op een zigeuner lijkt dan op een kunstenaar, waar hij voor door wil gaan. Trouwens het hele gezelschap had zo iets gewilds artistieks. Allemensen, wat had hij zich veel van die fuif voorgesteld. Linda had hem verzekerd dat er een leuk groepje uit de stad zou komen, allemaal oude vrienden en kennissen van haar. Hij, Hilko, was de enige uit het dorp die tot de uitverkorenen behoorde. Wat was hij verguld geweest. Weer krulden zijn lippen tot een spottende grijns. Groot toilet had hij gemaakt. Hij wilde eens laten zien dat de jongens op zo'n boerendorp ook wel wisten hoe het hoorde. De grijns werd breder als hij naar het verdere gezel schap keek. De meeste leden van de groep behoor den tot de „rock and roll" en dergelijk soort. Misschien deden ze ook graag alsof, want de gehele avond droeg hun optreden dat overdreven gekunstelde. Er was niets echt bij, noch in hun ge sprekken, noch in hun lach. Vooral de meisjes lachten alsof je de brandsirene van het dorp hoorde. Maar zijn grootste nijd trof hemzelf. Oerstom was hij ge weest, dat hij niet dadelijk het gehalte van deze groep op de juiste waarde had geschat. Niet dat hij zo'n brave Hendrik wilde zijn. Nee, juist de lust naar avon tuur en het verlangen naar iets anders en niet in mindere mate het zich gevleid voelen dat Linde juist hem had uitge kozen, had hem met vleugels aan de voeten hier gebracht. Ziedaar het resul taat. Een kamer waar de meubelen ver ward opzij en door elkaar waren ge schoven om plaats te maken voor de ruwe en stoere dansen van het gezel schap. Half leeggedronken glazen met een inhoud waarvan hij met zijn op geschroefde verbeelding te laat besefte dat het alcoholgehalte te hoog was. Ze- (Vervolg van pagina 1) orde, want zowel de bromfietser als de eigenaar van een geparkeerd staande auto, die nu als getuigen gehoord wer den, verklaarden, dat de bromfiets wel degelijk op het pad was geweest. Ik kwam van de Molenstraat, ver telde de bromfietser, en pas een drie honderd meter verder sloeg de auto naar rechts een steegje in. Hij reed daar langzamer dan ik want ik haalde hem in. Als hij beter uitgekeken had, had hij me moeten zien. Verdachte was echter niet van zijn fout te overtuigen. C. schijnt nog steeds niet te be grijpen, dat het rechtdoor gaande ver keer voorrang op hem heeft, wanneer hij afslaat, zo zei de officier, mr. Leu- sink in zijn requisitoir. Eis 60,of 12 dagen. Het vonnis luidde conform. Tijdens een controle door de Edese verkeerspolitie bleek, dat de remmen van de vrachtauto van expediteur v. G. te Rhenen niet of in ieder geval niet voldoende werkten. Voor het Wageningse kantongerecht verklaarde verdachte vrijdag, dat de remmen het steeds goed hadden gedaan, maar dat ze uitgerekend op het moment van de controle de dienst weigerden. De remtrommel was destijds ge demonteerd en deze vormde nu in de rechtszaal een bewijsstuk, waarop door agent Hijnekamp van de Edese ver keerspolitie een nadere toelichting werd gegeven. Hij wees aan dat een deel van de remmanchet versleten was en dat het dus in feite een kwestie van slecht onderhoud was geweest. De officier eiste daarop 50,of 10 dagen. Rechter v. d. Brand vonniste met 25,of 5 dagen. P., vertegenwoordiger te Ede, zou bij de verkeerslichten op de hoek van de Hoogstraat en Hoofdstraat te Veenen daal met zijn personenauto een fiet sende jongen gesneden hebben. Er was een botsing ontstaan, maar veel had die niet te betekenen gehad, want de jon gen was meteen weer doorgereden. Twee agenten hadden de overtreding geconstateerd, waarna tegen P. proces verbaal was opgemaakt. Verdachte ontkende, dat hij de jon gen gesneden had. De knaap had niet naast de auto gefietst, doch op het laat ste moment, toen de wagen reeds af zwenkte, had hij nog geprobeerd voor de auto langs te komen. De twee politiemannen, agent Van Doorn en hoofdagent Gossen, werden als getuige gehoord en zij verklaarden dat het wel degelijk een snijmanoeuvre was geweest. De jongen wilde recht door, de Nieuweweg in, doch hij werd gehinderd door de wagen van verdach te, waarna de botsing ontstond. De officier eiste 20,of 4 dagen. Rechter v. d. Brand maakte er 15, of 3 dagen van. De boete viel verdachte blijkbaar erg mee, want hij zei tenminste: Als ik dat meteen geweten had zou ik de heren zeker niet zo lang opgehouden hebben. (Vervolg van pagina 1) TERUGKEER De intocht vanaf La Montagne in Veenendaal werd opgefleurd door een drietal muziekkorpsen die zich langs de route hadden opgesteld. De eerste stond langs de Kerkewijk bij de Petra- kerk, de D.S.-Harmonie blies er lustig op los bij garage De Haas, terwijl het laatste muzikale duwtje gegeven werd door een korps dat op de hoek Kerke- wijk-Stationssingel stond aangetreden. Zo te zien wogen de laatste loodjes helemaal niet zwaar want de meeste deelnemers waren nog zo fris als een hoentje toen zij het eindpunt hadden bereikt. PRIJZEN De jury had geen gemakkelijke taak. Zij kreeg bijvoorbeeld 28 groepen op de 10 km te beoordelen, 24 op de 15 km en 14 op de 20 km. Groepsgewijs waren er 1304 deelnemers, terwijl er 404 in- dividuelen ingeschreven hadden. In totaal waren er dus een kleine 200 deelnemers minder dan vorig jaar, hetgeen o.m. toegeschreven moet wor den aan het afzeggen door enkele ver enigingen die wel hadden ingeschreven. In de tijd dat de jury zich aan het beraden was, werd aan iedere deelne mer die de mars volbracht had, een medaille uitgereikt met een folder welke beide betrekking hebben op het Lampegietersavondfeest. Op een verhoging op het achterterrein stonden groepsprijzen - fraaie lauwer takken en bekers - op de jury-uitslag te wachten. De wachttijd werd gekort met een gezellig stukje muziek en een babbeltje van de onvermoeibare heer Spanjerberg die voor dit soort werk geboren schijnt te zijn. Na de uitreiking van de 10 km-prij- zen, volgde die van de 15 km welke door de voorzitter van de NCWB, de heer Smaling, werd verricht. De prijs uitreiking van de 20 km vormde het slot van een tot in alle onderdelen pri ma georganiseerde Wolmars, die het het zelfs presteerde dat niet minder dan 163 nieuwe leden zich opgaven. UITSLAG 10 km: 1. Semper-Avanti (Wageningen) 457 p. 2. LOL (Bennekom 445 p. 3. Jeugdgroep Bennekom439 p. 15 km: 1. VGLO (Veenendaal) 680 p. 2. SSS-I (Veenendaal) 617 p. 3. CJV (Waddenoyen) 613 p. (Hollandia-Trico liep buiten mede dinging en behaalde 655 punten.) 20 km: 1. Olympia (Soest) 702 p. 2. Spencer Hey (Culemborg) 678 p. 3. Speeltuinver. Ede-west (Ede) 674 p. (Peehaveë buiten mededinging met 706 punten.) Mil. groepen: 1. B.B. (Veenendaal) 655 p. ker voor hem, omdat hij zelden iets sterks dronk. En toen was de kermis begonnen. Linda scheen vrij mandaat te hebben. Haar ouders waren niet thuis en uit de gesprekken hoorde hij al vlug dat Bob, haar broer, aan dergelijke orgiën niet meedeed. Men hoopte ook, dat hij niet onverwacht thuis zou komen, want het zou de eerste keer niet zijn, dat hij roet in het eten zou gooien en het fuifje on tijdig zou laten eindigen. Die uitspraak over Bob had hem al moeten waarschuwen, maar hij was verblind geweest door het wonder dat de hooghartige Linda hem waardig keurde om, zij het met een zekere neer buigendheid, aandacht aan hem te be steden. Maandenlang waren zijn gedachten al van Linda vervuld geweest. Zo zelfs dat het bijna zijn vriendschap met Ineke verdrongen had. Hier stokten zijn overwegingen. Ineke uit zijn gedachten bannen, dat bestond niet. Ineke was zijn jeugdvriendin en later zelfs meer. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1960 | | pagina 8