PAUK CieistZJLL de 3£oning ms .J Mager sportprogramma in verband met interland België-Holland DOVO Enter Vooruit De Rijksnijverheidsdienst bestaat 50 jaar Burgerlijke stand KERKDIENSTEN H. B. GAASBEEK kukWs£iBE^sss%ssm GEOPEND Stoomshop Verschoor Uit onze najaarskollektie uw keuze maken A.s. zaterdag DINSDAGKOOPJES Kladblok enz. Toilethanger Afwasbak Officiële bekendmaking Gevonden en verloren AMERONGEN PFAFF NAAIMACHINEHUIS 4 OKTOBER: IS DIERENDAG NOODZAKELIJK MAISON „MATTHEU" Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren 30°/o 30% K N G 30 TIJDELJKE AANBIEDING LUXE ZAKBIJBELS BOEKHANDEL FIRMA JAC. VAN HARDEVELD KORTING 30 K N G r UJ"BH Een lust voor het oog Een genot voor de voet SCHOENHflNDEL - REPARATIE Zaterdag I oktober a.s. des n.m. 2 uur 30 korting op alle prijzen TAXI nodig bel dan WATAX 2949 o.a. PULLOVERS EN TRUIEN VESTEN IN SUEDINE EN WOL, SJAALS, HANDSCHOENEN, enz. enz. DE MINISTER VAN FINANCIEN DOUANE - AMBTENAAR Het spijt me veur de liefhebbers van visse, mar bij mijn is dat berichie oover et viswaater an de Industrielaan dur niet zoo goed ingevalle. Veur degeene, die dit nieuws gemist hebbe: de hengclspurtvereeniging „De Rietvoorn" mag vis poote in die groote plas waater bij de es-kaa-ef in de buurt. De gemeente heb gezegd, dat ze daar veurloopig tien jaar veurdan kenne stoeie mit de angeroei. Ik geloof meteen, dat et de vissers allemaal goed anstaat, mar ik zeuk dur wat anderst achter. Mijn leste hoop veur een prachtig park mit een mooie vijver dur langst was nog altijd gevestigd op dat stukkie waater. Misschien wel een bietjie veur- baarig, mar mag ik ok me eige planne- gies hebbe. Ik was al lang es van zins gewist om daar es een stukkie oover te schrijve. En ik was dur eerlik gezeid al een bietjie van overtuigd, dat daar iets fraais angeleege zou worde. Ik doch: nog effe geduld hebbe, Wout. Straks as et groote nieuwe bejaardehuis dur staat dan zelle ze dat heele hoekie wel opknappe. Ik weet netuurlik niet hoe et jelui vergaat as ie zoo in de ruimte zit te prakkezeere, mar as ik zoo iets in me kop heb dan zie ik me eige al loope mit Driek in een piekfijn park. En mar eendjies voere in de vijver. Weg park, weg vijver ,weg eendjies, doch ik van de week. Want je ken toch wel aanneeme, dat, as die visclub daar tien jaar in mag moddere, dur ok veur loopig tien jaar niks niemandal van een vijver komt. Heel jammer en Bram heb me oover me treurmars heen motte helpe. Kop op, buur, zee die, we hebbe ommers toch nog altijd een Rembrandtpark. Ik lees verders, dat Veense plisie en et Schupse meziek (ik hou me nog mar bij et auwe) mit mekaar in de noote- balke legge. Nee, niet omdat de plisie et meziek verbooje heb om bepaalde nummerties te blaaze. Dat heb ie al- leenig veur de radioo. Et meziek wou elkes keer een kop pelt j ie wol wandelaars de noodige moed veur de leste loodjes inblaaze en zo doende een paar keer et stukkie Ker- kewijk van et spoor tot an de Vaart- brug loope. Dat ken niet, zee de plisie beslist. Dan loopt et heele verkeer in de knoop. Wel mochte de muzikante de richting van de Berg op. Daar hadde de dien ders gien bezwaar teuge. Mar daar hadde de muzikante nu juust niet van terug. Dan de afmars mar geblaaze, zeeje ze en ze pakte de tuuters en de trommels in. Dit is nou meteen gien kwstie om in de vergaadering van de UNO te brenge, mar dur loope veur mijn wel een paar valse noote tussedeur. Ten eerste: Wist de plisie van te veu- re heelegaar niks van deeze op hande zijnde blaazerij van de Schup af? Ten tweede: Dat heele tippelfeest leek mijn nogal goed op touw gezet. Et leek mijn dat de plisie daar wel ter- deege in gekend mos zijn, mar hadde de orgaanisaators misschien dat eene meziekkorps net oover de kop gezien? Ten derde: Of hadde de muzikante mar zoo op dur eige houtjie de blaas- pijpe gepakt om de tippelaars mit een degelijk stukkie marsmuziek te ver- rasse? Allemaal vraage, die gesteld kenne worde, want ik vin et nogal een neeve- lig berichie, dat in de krant sting. Mar intusse niet al te druk oover maake, minse. Dur zijn erger dingc ge beurd. Wel hoop ik veur mijn, dat de herremenie tusse de plisie en de herre- menie weer gauw in urde is. Niet ver ders uitvechte, want de plisie ken nou eenmaal gevaarliker schiete dan de me ziek blaaze. Veur beiskante: houd er de moed mar in. Wout Blauwkous. In verband met de interlandwedstrijd België-Holland a.s. zondag, is er voor het komende weekend een mager sportprogramma. De zondagcompetitie is zoals gewoonlijk geheel stilgelegd., zodat de activiteiten zich alleen beperken tot de zaterdagvoetbal. De belangrijkste wedstrijd is ongetwijfeld Dovo-Enter Vooruit die, ondanks het feit dat J. v. d. Kraats in Vlissingen meespeelt in het Bonds- zaterdagelftal tegen het provinciale Zeeuwse KNVB-elftal, toch doorgang vindt, in tegenstelling tot een bericht in de Sportkroniek d.d. 26 september. Van de uit slag is weinig te zeggen omdat het voor Dovo een volkomen nieuwe tegen stander is. Na de nederlaag van vorige week tegen IJmuiden gaat GVVV morgen de reis naar Amsterdam maken om tegen WARTBURGIA aan te treden. Hopen- lijk zullen de Veenendalers hier hun spel beter tot ontplooiing weten te brengen en de winst mee naar huis nemen. Gezien de ranglijst waar VRC de laatste wedstrijden steeds meer naar de kopgroep gaat, moet het mogelijk zijn Aanvang 4.15 uur. Terrein Panhuis SCHAAKNIEUWS De aangekondigde Osbo-wedstrijd van het 2e tiental van de Veenendaalse schaakvereniging tegen Bennekom I, welke op woensdag 28 sept, in ,,'t Tref punt" zou worden gespeeld, is uitgesteld tot woensdagavond 5 okt. Het le tiental zal zaterdagmiddag 8 okt. eveneens thuis haar eerste Osbo-wedstrijd spelen tegen WSG I uit Winterswijk. Uitslagen van de op woensdag j.l. voor de onderlinge competitie in de 3e ronde gespeelde partijen: C. ter Hogt P. den Hertog01 M. Vink J. Konings01 H. Heikamp J. B. Griffioen 01 J. Diepeveen J. W. Boelens 01 W. C. H. v. Dam M. de Kleuver Vï-Vï J. de Vries J. C. Griffioen 10 H. J. v. Aller C. v. Genderen 01 Tj. Schuurmans J. Alsema '/«-Vt L. Ebskamp F. Luchsinger 10 Het schaakpeleton wordt na deze ron de aangevoerd door L. Ebskamp, ge volgd door M. de Kleuver en J. Konings. dat VRC zaterdag in de uitwedstrijd tegen APELDOORN de punten mee naar Veenendaal brengt. Momenteel wordt er veel beter gespeeld als vorig seizoen, maar om zich tot de bovenste twee plaatsen te kunnen rekenen, zal er alles gegeven moeten worden. Een zeer sterke tegenstander krijgt MERINO'S zaterdag op eigen veld te bekampen in de vorm van CSW uit Wilnis. Van deze club is het zeer moei lijk te winnen en Merino's zal dan ook zijn uiterste best moeten doen om een kleine overwinning te behalen. Een ge lijk spel is hier het meest voor de hand liggend. Op de Burgwal zal het ongetwijfeld weer spannen als PANTER uit Veenen daal tegen DVSA in het geweer komt. De beste kansen liggen bij de Panter- mensen, alhoewel DVSA zich met hand en tand zal verdedigen. VALLEIVOGELS uit Scherpenzeel krijgt RUBO uit Driebergen op bezoek, terwijl SCHERPENZEEL naar Baarn gaat om tegen ORANJE LEEUWEN te spelen. 1 kladblok, flinke maat 200 vel 1 ballpoint met klik, een die nooit teleurstelt 1 Faber potlood A HA 3 stuks samen voor XJ' wandhanger voor het op bergen van alle toilet artikelen, leuk model solide uitvoering 1 OC nu slechts plastic, grote maat 38 cm. diverse kleuren, 1ste keus O *-)Q met etiket, extra koopje Alleen dinsdag 3 oktober Reeds 30 jaar brengen wij de hoogste kwaliteit en door onze grote inkoop organisatie zijn onze prijzen steeds lager dan waar ook. Zie ook onze etalage met diverse extra aanbie dingen. Hoofdstraat 7, Veenendaal. Tel. 3103 SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij van 7 okto ber t/m 18 november 1960 verhinderd is zijn wekelijks spreekuur te houden. De eerstvolgende vrijdag waarop het spreekuur wordt hervat zal zijn 25 no vember 1960. Rhenen, 28 september 1960. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. In de week van 22 tot en met 28 septem ber 1960 werden de volgende voorwerpen aangegeven. VEENENDAAL Gevonden: plastic boodschappentas; zw. vulpen; zwart-witte hond; blauwe vul pen; etui met vulpen; vulpotlood en ball point; zakmes; bruine portemonnaie; bril in etui; zwart poesje; passer; fototoestel; pakje ondergoed; tas met twaalfuurtje en regenbroek; schroevedraaier; rode autoped. Verloren: Gouden broche; nikkelen he renhorloge met grijs bandje; gekleurde shawl; rijksdaalder; blauw vestje; zwarte damesportemonnaie met inh. sleutel en 22,50 en enige pasmunt; zwarte motor handschoenen; wit fietspompje; grijze portemonnaie inh. 80,ring met vier sleutels; doublé dameshorloge met zwart bandje; paar bruine glacé's; zilve ren schakelarmband; kartonnen etui met De Rijksnijverheidsdienst herdenkt dezer dagen het feit, dat 50 jaar ge leden de grondslag werd gelegd voor deze dienst. Deze dienst dankt zijn ontstaan aan het feit, dat in het begin van deze eeuw, toen de Neder landse industrie nog slechts een beperkte betekenis had voor het Neder landse economische leven, vele technische vindingen tot ontwikkeling kwamen, die tot grote veranderingen in de industriële voortbrenging zouden leiden. Deze technische ontwikkeling zou, naar men zich realiseerde, het met name voor de vele kleine bedrijven moeilijk maken op de hoogte te blijven van alle nieuwe technische ontwikkelingen. Teneinde dit deel van het bedrijfs leven bij de noodzakelijke aanpassing steun te geven werd in 1910 bij het toenmalige ministerie van Handel en Nijverheid een ingenieur aangesteld met de opdracht voorlichting te geven aan de kleine industriële bedrijven en aan ambachtslieden. Deze eerste Nijverheidsconsulent, de heer ir. F. C. Kist, werd na zijn over- DAMMEN Amerongen II won de uitwedstrijd te gen Houten I met 16-4. Gewonnen werd door: E. v. Zomeren; G. v. Zomeren; A. Berkhof; v. d. Berg; Wildeman; de Groot; W. v. Viegen en E. v. d. Grift. Onderlinge competitie: Groep A. A. v. d. KolkA. Berkhof 1-1 FaberMeijer 0-2 MarisVeldhuizen 1-1 E. v. ZomerenM. v. d. Grift 2-0 A. v. d. GriftG. v. Zomeren 2-0 v. Loonv. Ewijk 1-1 Groep B. v. WamelE. v. d. Grift 0-2 de GrootSwetselaar 1-1 ViegenVisser 1-1 Veenendaalv. d. Berg 0-2 1862 KerkcwIJk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 lijden in 1913, opgevolgd door drie nieuwe Nijverheidsconsulenten, terwijl besloten werd tot de bouw van een Nij verheidslaboratorium te Delft. Met slechts weinig hulpmiddelen za gen de Nijverheidsconsulenten kans veel en zeer nuttig werk te verrichten. De ervaringen die met het werk van deze Nijverheidsconsulenten werden opge daan waren er mede aanleiding toe dat na 1945, toen een verdere industrialisa tie van ons land meer dan ooit nood zakelijk was, een belangrijke uitbrei ding aan de Rijksnijverheidsdienst werd gegeven. De taak, die de Rijksnijverheidsdienst onder leiding van de directie die te 's-Gravenhage gevestigd is, te verrich ten heeft, is het steunen en bevorderen van de ontwikkeling van ondernemin gen door voorlichting te geven en bij stand te verlenen op technisch en tech- nisch-organisatorisch terrein. Dit houdt in dat adviezen verstrekt worden op tal van gebieden, zoals dat van de oprich ting en uitbreiding van ondernemingen; het ontwerpen en verbeteren van pro- dukten en produktie-apparatuur; de energievoorziening, de financiering, toe levering en uitbesteding. CONTACT Het rechtstreeks contact met de be drijven wordt onderhouden door een 15-tal provinciale Nijverheidsconsulen ten, die bijgestaan worden door hun technische ambtenaren. Zij ondervinden voorts de steun van een aantal gespecialiseerde afdelingen. De afdeling Documentatie, Literatuur onderzoek en Informatie bijvoorbeeld 4 OKTOBER Is het weer dierendag. Over de gehele wereld zal deze dag worden herdacht, overal zal op deze dag aandacht voor het dier worden gevraagd. Men zou de vraag kunnen stellen of nu er een wet op de Dieren bescher ming is verschenen in deze tijd zo veel extra drukte voor het dier nog altijd noodzakelijk moet worden ge acht, of het nog wel zin heeft, deze jaarlijkse dierendag te houden, of dat men deze niet als verouderd zijnde eindelijk eens zou moeten gaan afschaffen. Ik verneem derge lijke opmerkingen nog wel eens. Doch ik meen dat juist in deze tijd van verwording op velerlei gebied, in deze jagende, jachtende wereld, waarin de mens eigenlijk geen tijd heeft voor het dier, omdat de mens zo ontzettend veel met zichzelf te stellen heeft, het goed is, dat één dag per jaar ons aller aandacht wordt gevestigd op het zegenrijk werk, dat dierenbescherming verricht, werk, dat enorm veel inspanning en enorm veel geld vraagt. Want juist deze verworden tijd draagt in zich het gevaar, dat men ten opzichte van het dier een zekere onverschilligheid aan de dag zou gaan leggen, een onverschilligheid, die we juist zeker niet mogen heb ben, omdat de wreedheid, die men ten opzichte van het dier betoont, bewust of onbewust, in ruige of meer „beschaafde" vorm, voor zover hier van beschaafdheid zou kunnen ge sproken worden, eigenlijk zou men beter „verfijnde wreedheid" kunnen zeggen, nog altijd ontstellend groot is. Zulk een staaltje van verfijnde wreedheid las ik onlangs in een on zer grote dagbladen in een ingezon den artikeltje van een lezer. Verfijnde wreedheid en verfijnde onverschilligheid ten opzichte van het dier. Dat artikeltje luidde als volgt: „Op een mooie zomermiddag stond ik op het tweede perron op het station in Utrecht. In de schemer van de overkapping zag ik een hondenhok staan. Toen ik er langs liep, las ik op het papier dat op het hondenhok geplakt was: zoveel muizen (mannen), zoveel muizen (vrouwen), zoveel pond hond. Be stemming: Leiden, bestemd dus voor de vivisectie. Benieuwd naar „zoveel pond hond" keek ik door de ijzeren afsluiting van het hok en daar zag ik zitten een klein zwart hondje, half verscholen ach ter zijn gele broeder, met een spits snuitje en een paar grote bruine ogen. Die ogen keken mij aan of ze zeggen wilden: „Laat ons eruit, geef ons de vrijheid. Zie je dan niet waarvoor wij bestemd zijn?" Ik onderdrukte de neiging, om het hok uit elkaar te rukken. Ik ver wijderde mij en liep het perron af. Achter mij hoorde ik zachtjes jan ken." Tot zover dit ingezonden artikel. Ik ga nu niet nader in op de al of niet noodzakelijke vivisectie, maar stel slechts vast, dat zolang de mensheid met een verfijnde onverschilligheid spreekt over „zoveel pond hond", het met de liefde voor het dier bij de zulken maar heel slecht gesteld is, om het aldus maar op z'n zachtst uit te drukken. En wanneer ik lees dat een Russische professor erin slaagde, kop en voorpoten van een straathond af te snijden en deze kop en poten wist over te planten op een prachtige Duitse herder, die met twee koppen en zes poten bleef leven en wanneer ik de walgelijke foto van deze „pres tatie" van de Russische chirurg maar niet uit mijn gedachten kan bannen, dan acht ik deze verfijnde wreed heid niets meer of minder dan uit gesproken misdadig. En nu zwijg ik nog maar over de talrijke gevallen van dierenmishandeling, die mij elke maand via de Nederlandse vereni ging voor dierenbescherming berei ken. Het is in één woord: afschuwe lijk! Laat men mij niet zeggen, dat het herdenken van „dierendag" in onze jagende, jachtende tijd niet meer nodig is. Het is meer dan ooit noodzakelijk! Ik vraag van u geen sentimenteel gedoe ten opzichte van het dier. Ik vraag van u slechts een open oog voor de noodzakelijkheid van dierenbescherming. Zie om u heen hoe dringend nodig het is, dat wij de dieren beschermen, in bescherming nemen tegen elke wreedheid of onverschillig heid. Het is gelukkig, dat een groot leger van mannen en vrouwen, van jeug digen, kerk en regering steeds klaar staan om deze strijd tegen de wreed heid tegenover het dier te willen voeren. Dat leger groeit zienderogen en dat is een verheugend teken. Het wijst op de toenemende noodzaak van de bescherming van het dier. Dat leger kan niet groot genoeg zijn, omdat het dier aan de mens werd toever trouwd en van de mens afhankelijk K. beschikt over een grote hoeveelheid technische literatuur. Het bijzondere aspect van organisatie en efficiency in de bedrijven, dat ook in de belangrijke groep van middelgrote en kleine be drijven in de na-oorlogse tijd meer en meer werd ingezien, wordt in het bij zonder behandeld door de afdeling Or ganisatie-Voorlichting. Het Rijksnijver- heidslaboratorium dat uitgerust is met een goed geoutilleerde werkplaats en een uitgebreide sortering meetappara tuur op velerlei gebied, houdt zich o.m. bezig met het ontwikkelen, ontwerpen en vervaardigen van proefmodellen; het beproeven en demonstreren van nieuwe machines en werkmethoden en het ontwikkelen en vervaardigen van speciale apparaten op elektronisch en elektrotechnisch gebied. Verder zijn er de afdeling Chemische Voorlichting, terwijl door specialisten vaktechnische voorlichting gegeven wordt aan carros seriebouwers, elektrotechnische en hout verwerkende bedrijven, klompenmakers loodgieters en smeden. Het is opmerkelijk ,dat in de loop der jaren het werk van de Rijksnijverheids dienst zich meer verlegd heeft van de zuiver technische problemen naar een algemene advisering betreffende het bedrijfsbeleid, waarbij natuurlijk de technische voorlichting een belangrijke rol is blijven spelen. De basis van de voorlichting is ech ter steeds gebleven hét persoonlijke contact met het individuele bedrijf, dat via de regionale Nijverheidsconsulenten tot stand wordt gebracht. STIJGING De omvang en de toeneming van het werk van de Rijksnijverheidsdienst blijkt o.a. uit het aantal per jaar be handelde aanvragen dat in de aan vangsjaren enkele honderden bedroeg, in 1940 en 1941 omstreeks 2.000 beliep, om na de oorlog bijzonder sterk op te lopen namelijk van 3.800 in 1946, 6.000 in 1950 tot ruim 12.000 in 1959. Uit deze stijging blijkt duidelijk, dat de Rijks nijverheidsdienst in een behoefte voor ziet. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de minister van Economische Zaken enkele Koninklijke onderschei dingen uitgereikt. De heer ir. F. J. N. Stades, adjunct-directeur van de Rijks nijverheidsdienst, werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer F. G. S. Huigen, die reeds 44 jaar aan de dienst verbonden is, werd onderscheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau. Kerkewijk 48, Telef. 3178, Veenendaal enige staten van spaarbank; verzilverde armband; bruine herenportemonnaie inh. - 2,—; grijze jongensjas; tas met twaalf uurtje en regenbroek; kanarie, rood met zwart stipje; bruin dekkleed. RENSWOUDE Gevonden: kanarie, ringno. 1870; foto toestel, merk Agfa; hond (zwart) met jon ge hond. Verloren: tas inhoud: scheerapparaat, 2 luchtbedden en 2 slaapzakken; doublé damespolshorloge; tas met diverse arti kelen; groene kinder-regenjas. RHENEN Gevonden: metaalkl. zaklantaarn met rode kleuren; beige portem. met knipsl. inh. een zilveren gulden; zilverbon van 2,50; armband; zwarte dameshandsch.; licht bruin beige lederen portem. inh. 2,81 en bonnen; donkerbruine lederen VEENENDAAL Geboren: Hendrik, z. v. L. Boon en T. C. de Jong; Jan Willem, z. v. B. H. C. Schuurman en G. v. Kooten; Willem, z. v. C. Versteeg en N. Groeneveld; Gijsbert, z. v. G. Geurtsen en J. Korenwinder; An toinette Huberta Wilhelmina Maria, d. v. J. H. P. Weijers en C. G. L. van der Lin den. Ondertrouwd: R. Dirksen en A. van de Kraats; W. Versteeg en G. Augusteijn; M. van Beek en L. J. Roubos. Gehuwd: B. van de Kraats en G. G. van den Dikkenberg; W. van den Heu vel en E. Leppers; J. Scholten en H. Vink; A. J. H. Nijenhuis en M. H. L. Welkzijn. Overleden: E. Gaasbeek, oud 67 Jaar, e. v. J. Schilte. RHENEN Geboren: Hendrika Gijsberta, d. v. J. Bos en G. Elands; Anthonie, z. v. J. v. Doorn en H. de Koning; Cornelis Wouter, z. v. P. v. Doorn en M. v. Essen; Jan, z. v. J. de Rooij en E. Berkhof; Annemieke, d. v. T. F. J. Mekking en T. Meester; Jo hanna Martina Helena, d. v. P. Rienstra en M. Daamen. Ondertrouwd: D. L. Leon en P. A. Baée; F. J. H. Jie-A-Looi en H. W. Ver- woert. Gehuwd: W. v. Verseveld en W. ter Haar. Overleden: K. Baars, oud 81 jaar, wed. v. I. P. v. Kleef; C. C. Merwart, oud 93 jaar, ongeh. RENSWOUDE Geboren: Cornelis Wouter, z. v. P. van Doorn en M. van Essen. RHENEN Ingekomen personen: J. Blankestijn (ge zin) van Veenendaal; F. J. Tol van Hil versum; E. Steernberg (gez.) van Ede; J. S. de Bruyn van Valburg; W. Grasmeijer van Driebergen-Rijsenburg; C. Souwer- bren van Amsterdam; A. Vroegindeweij van Ede; W. Fontein van Ede; A. Weij- man (gez.) van Wagcningen; P. W. Onink van Lienden; A. T. Simonsz van Veenen daal. Vertrokken personen: J. E. Sikkema naar Leersum; H. v. d. Pest naar Veenen daal; H. G. Koekoek naar Baarn; T. Riet veld naar Gouda; E. R. T. v. Middelkoop naar Heijthuijsen; N. Nellestijn wed. v. Van Veenendaal naar Ede; L. B. Kolkena naar Zutphen; R. Schans naar Veenen daal; W. C. v. d. Brink naar Veenendaal. VEENENDAAL: Dr. Pilon, tel. 2481. RHENEN: Dr. G. E. Wychers, Achter- bergsestraatweg 191, tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Bakker te Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. v. RingelesRjn te Ederveen, telef. 08387-201. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. portem. inh. een rijksdaalder en een pa piertje m. naam Greetje v. Halm, Dirk- landsestraat 4, Rotterdam; knot dikke grijze wol; rood bruine lederen portem. met goudkl. opgewerkt „Wien Stefan- sturm" inh. f 7,86 met ruilbon t.n.v. Temminck. Verloren: verzilverde of zilv. dames armband; paar bruine glacé handsch.; Engelse sleutel; doublé herenpolshorlo ge merk Calipso en doublé armband; bruine portem. inh. ƒ85,met sleutels; donkerbruine herenportem. met klepsl. inh. 2,en sleutel; roodbr portem. van Marokkaans leer inh. 28, KORTING 0 R T 1 Statenvertaling met Psalmen, met of zonder duimgreep Hoofdstraat 60 - Veenendaal - Telefoon 2025 Filialen te Scherpenzeel en Leersum 0 R T 1 VEENENDAAL Oudekerk: 9 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur cand. Romein van Vlaardingen. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Stekelen burg van Eist; 5 uur ds. J. Vermaas, H.D. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg indeweij; 5 uur ds. A. Wisgerhof, H.D. Sionskerk: 9.30 uur ds. J. Vermaas; 5 uur ds. A. Vroegindeweij, H.D. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij; donderdag 6 oktober 7.30 uur ds. van Leeuwen van Drutrem. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. van Enk; zaterdag 7.30 uur Avondstilte, ds. Overduin. Geref. Kerk, Vaartbruk: 9.30 uur ds. van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek van Nieuwe Pekela. Chr. Ger. Kerk, Hoofdstraat (tijd. Oude Kerk Markt): 10.30 en 7 uur ds. Keu- ning. Ger. Gem. Syn, geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. de Pree. Leger des Heils: 10 uur heiligingsdienst; 12 uur zondagsschool; 6.45 uur open luchtsamenkomst; 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K.Salvatorkerk, Patrimoniumlaan: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk, „Sola Fide": 10 uur ds. Goedhart, voorber. H.A.; 5.30 uur ds. Wilemse van Hilversum. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur ds. Vroegindeweij van Barneveld; 5 uur ds. Muilwijk van Randwijk. Herv. Gem.: 10 uur ds. N. Kooreman; 5 uur ds. Dijkstra. Protestantenbond: geen dienst. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. Volten, voor ber. H.A., openb. belijd.; 5 uur ds. B. G. Mees ten Oever van Wageningen. Ger. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; dinsdag 4 oktober 7 uur ds. Gebraad van St. Philipsland. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. v. Viegen; 6 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst; woensdag 5 oktober 7.15 uur Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur leesdienst; maandag 3 oktober 7 uur ds. Gebraad van Filipsland. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur dhr. Noorman van Utrecht; 6.30 uur ds. Viegen. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur leesdienst; dinsdag 4 oktober 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 5 uur ds. de Ja ger. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.15 uur ds. Klomp van Laren. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen, v.m. voorber. H.A. Vrijz. Herv.: 9.45 uur „Boszicht" ds. J. C. A. Ockhuysen van Aalten. Maandag 3 okt. 8 uur n.m. Ver. gebouw Molenweg, Evangelisatie samenkomst. Spreker: ds. J. A. Hamers m.a.o.: Gods woord is ja en Amen. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 (H.D.) en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. Schip per. Ger. Gem.: 9.30 en 2.30 uur leesdienst; dinsdag 4 oktober 7.30 uur ds. Ligten- berg van Rotterdam. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst. Donderdag 6 oktober 7 uur dhr. Slager van Stavenisse. beëdigd als Makelaar en taxateur in roerende en onroerende goederen, verzorgt gaarne voor 11 VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN WONINGBEHEER TAX ATIF^ AAN- F.N VERKOOP VAN VASTE GOEDEREN. Hoofdweg '01a Telef. 259 Ederveen M*t één oogopslag xlet U dat dit aan vlot an modlaus schoentje Is. Maar dat hat xo voor- treffelljk past an uw voat zo baarlijk steunt, dat markt U pas als U hat aantrekt Past U daarom ook eens da modlauza gemakschoen M00FDSTR.M-56- TEI.-2167- VEEAEWDQAL Fred. v. d. Paltshof 36 - Rhenen r Raadpleeg de toegezonden folders Van 1 t.m. 8 oktober KUNT U BESLIST In de mooiste en nieuwste kleuren. WEES HEER IN UW CLEER Patrimoniumlaan 46, Telefoon 3262, Veenendaal m fè» -. roept sollicitanten op voor de functie van: Aanstellingseisen: leeftijd 21 t/m 27 jaar. ongehuwd. goede gezondheid (b.v.k. geen bril). lengte tenminste 1.70 m. Geboden wordt: aanvangssalaris 326,p. m. 1 kl. gem.; 2e en 3e kl. gem. ƒ316,— p. m. grenstoelage ca. 19,p. m. bij 23 jaar of ouder tijdelijke toelage van ca. 17,40 p. m. na volledige opleiding volgt be noeming tot assistent (max. sa laris ca. 540,p. m.) verdere promotiemogelijkheden aanwezig. vakantie-uitkering 4°/® v. h. jaarsalaris. kosteloze opleiding. uniform goede sociale voorzieningen. Zij, die woonachtig zijn in Overijssel, Gelderland of Utrecht en die naar deze functie willen solliciteren, kunnen zich dagelijks, alsmede op 5 en 7 oktober a.s. van 7-8 uur n.m., melden bij het dichtstbijzijnde arbeidsbureau. Schr. soil, kunnen onder no. 900/3832 (in linkerbovenhoek env. en brief) worden ingezonden aan het bureau Personeelsvoorziening v. d. Rijksoverheid, Prins Mauritslaan I, Den Haag.

De Vallei | 1960 | | pagina 2