NejgpAMPÖ Van Drutens Wasserijen STEEDS MEER „KOPER PER POST" ^UROL in huis! OUDE DOMINICI TOCH ONSCHULDIG? Aluminium in de keuken Van der Kolk Veenendaal N.V. AUTORIJLES begrafenis Autorijdend Nederland zei: TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 Nr. 80 Systeem met na- en voordelen Honderd voor 100 miljoen RHENEN Wageningse groentjes op corvee in Ouwehand AMERONGEN Wereldcampagne tegen de honger DRUMMONDS VERMOORD DOOR GEHEIME AGENTEN Revisie proces is aangevraagd Het raadsel van de regenjas VOOR DE BOER Examens boekhouden en bedrijfsleer Eenheid van de kerk Vorig jaar 41 mensen omgekomen bij brand „Voor het kind" SCIIERPENZEEL VOOR DE VROUW De eierkoker ft cmelkkoker Silconpannen Schilder goed en snel met plastic JUWEEL enamel Behang en Verfhandel Drog. Rein Kok BEKENDMAKING zit-slaapkamer Fa J. A. E. v. Offeren •V- enige nette meisjes Ford Anglia Kerkewijk 128 - Tel. 2244* - Veenendaal De Wasserij van Reputatie en Generatie Eén prijs Eén I Eén kwaliteit Het vertrouwd adres voor Chemisch Reinigen P I i s s e r e n en.... Stoppage Firma Garage Hogendoorn REPARATIES KUNSTGEBITTEN Voor een A. W. de Haas Fa. Lee wis GARAGEBEDRIJF Auto-schade? van Herk, ROOMBOTERKOEKJES Mertens Samen geen 1,28 doch deze week voor 1,10 Neemt proef met ons heerlijk ROZIJNENBROOD 90 CENT J TAXI nodig bel dan WA TAX 2949 nieuwe administratie kantoor het verzorgen van uw boekhoudingen het geven van belastingadviezen en het uitoefenen van controles Kantoor: MOLENSTRAAT 11, RHENEN Het kopen bij de z.g. postorderbedrijven heeft ook in Nederland een grote sprong vooruit genomen. Het ziet er voorlopig nog niet naar uit, dat aan die stormachtige ontwikkeling een eind zal komen. In de eerste helft van dit jaar nam de omzet in deze branche, vergeleken met 1959, toe met ruim 80 °/o. In de periode tussen 1957 en 1959 zagen de postorderbedrijven hun omzet groeien met 44 °/o. Over ditzelfde ttfdvak stegen de omzetten in overeenkomstige takken van de detailhandel met 10®/o. Een teken aan de wand voor de middenstand, die in het postorderbedrijf een omvangrijke concurrent kan gaan zien. Het postorderbedrijf is ontstaan in Amerika, geboorteland van vrijwel alle moderne verkoopmethoden. Vandaar is het overgeslagen naar Engeland, Frankrijk en Duitsland en kort voor de oorlog begon ook in Nederland - in Zeeland - het eerste bedrijf, dat alleen werkte op schriftelijke bestellingen door particulieren. In ons land ontstond de grootste be langstelling pas in de jaren na de twee de wereldoorlog. Een ontwikkeling, die zich voortzette en resulteerde in een huidig aantal van honderd van derge lijke bedrijven, die een gezamenlijke omzet hebben van 100 miljoen gulden per jaar. Het leeuwendeel van de afzet wordt door drie grote broers voor hun reke ning genomen. Nederland heeft drie omvangrijke postorderbedrijven, in om vang niet veel minder dan warenhui zen, die gezamenlijk de helft van de totale postorderomzet bereiken. De massala omzet is één van de voor waarden voor een postorderbedrijf, dat immers door omvangrijker inkopen goedkoper moet zien te werken. GOEDKOOP De grote aantrekkingskracht van de postorderbedrijven ligt in de lage prijs van de verkochte artikelen. Dit blijkt uit een in Duitsland gehouden enquête, waarbij door meer dan de helft van de klanten van dergelijke firma's de prijs als doorslaggevend argument werd ge noemd voor hun keus. De lage prijzen probeert men onder meer te bereiken door een grote inkoop met uitschakeling van de tussenhandel. Vele fabrieken zijn bovendien bereid ten behoeve van postorderbedrijven hun machines tegen kostprijzen of uiterst lage winstmarges te laten draaien in de periode, dat zij door gebrek aan or ders anders stil moeten staan. Hierdoor kunnen de postorderfirma's merkartikelen leveren tegen een prijs, die belangrijk lager ligt dan de gang bare. Met een boogje loopt men om de wettelijke regeling betreffende merk artikelen heen door ze te verkopen on der een andere naam. Een andere factor, die de verkoops prijs aanmerkelijk kan drukken, is het betrekkelijk lage kostenpeil. Door een verregaande vereenvoudiging van de - meestal langs mechanische weg ge voerde - administratie, kan men ge bruik maken van ongeschoold perso neel. Goede verkoopkrachten zijn niet nodig, hun werk wordt overgenomen door de folders en catalogi. „GEMAKKELIJKE BETALING" Het systeem van de postorderverkoop is vrijwel onverbrekelijk verbonden met dat van de afbetaling. Het is één van de belangrijkste aantrekkelijkhe den, dat de verschuldigde prijs kan worden voldaan langs de weg van „ge makkelijke betaling". Hierin schuilt echter een addertje, dat de koper lastige beten kan toe brengen. De toch al grote verleiding van de folders en uitgebreide, aanlok kelijke catalogi en verkoopgidsen wordt nog benadrukt door de gemakkelijke regelingen betreffende de betaling Het kan maar al te snel voorkomen, dat men zijn eigen koopkracht onderschat. Volgens cijfers, afkomstig van de postorderbedrijven, wordt door onge veer 1 procent van de klanten niet aan de betalingsverplichtingen voldaan, maar niet in cijfers uit te drukken is het aantal aankopen, dat volkomen nut teloos is en eigenlijk alleen gedaan wordt, omdat men de gecombineerde verleiding van reclame en afbetaling niet kon weerstaan. GEEN CONTACT Voor velen één van de belangrijkste nadelen is het ontbreken van enig per soonlijk contact met de verkoper. De bemiddeling, die de verkoper de klant verleent, is juist één van de charmes Ook in Wageningen is de groentijd weer aangebroken voor de nieuw-inge- schreven studenten bij de landbouwhoge school. En al kunnen de studenten het soms erg bont maken, in de afgelopen week hebben zijn hun padvindershart la ten spreken. Want niet minder dan een veertigtal groentjes kreeg opdracht het hele Ouwehands Dierenpark op de nabij gelegen Grebbeberg te gaan schoonvegen. Het was een kostelijk gezicht toen de enorme club kaalhoofden op de Berg ar riveerde. Uitgerust met de gekste attributen, zo als stoffers bevestigd aan panlatten, ko lenschoppen en -kitten, blikken en em mers namen zij de wandelwegen in be zit om als furies hun (gedwongen) schoonmaakwoede erop te gaan koelen. De parkdirectie was er als de kippen bij om te zorgen voor een twintig goede hei bezems en voor een mannetje met een kruiwagen. In anderhalf uur tijds was het hele park geveegd. Eén van de groe nen, die bij de olifanten bezig was, zette daar even zijn bezem tegen de muur om het zweet van zijn voorhoofd te vegen. Toen hij zich omdraaide om het veeg- apparaat weer terhand te nemen was dit tot zijn niet geringe verbazing en tot grote hilariteit van zijn studievrienden al in „olifantenslurven" terecht gekomen. De dikhuiden waren niet zo groen om zich dit buitenkansje te laten ontgaan. Er bleef van de gegapte bezem geen hei takje meer over. DAMMEN Uitslagen van de op j.l. donderdag te Amerongen gespeelde wedstrijd Ameron- gen - VDC-I: A. N. Maris H. v. d. Brandhof 2-0 A. v. d. Grift C. Heikamp 2-0 G. Meyer G. v. Dijk 1-1 S. Faber J. Vermeer 1-1 M. v. d. Grift D. Bouman 2-0 K. v. Loon A. Keiman 1-1 A. v. d. Koel W. v. d. Hor 2-0 A. v. Ewijk B. Valkenburg 1-1 E. v. Zomeren B. v. Ruiswijk 1-1 G. Veldhuizen D. Hendriksen 1-1 Totale einduitslag 14-6 Amerongen I won j. 1. donderdag met grote cijfers van het gedegradeerde Vee- nendaal I. Het werd 14-6. Onderlinge competitie: Groep B. v. Viegen Wildeman 2-0 van de detailhandel. Men kan raad gevingen vragen over verschillende voordelen van produkten en eventuele gebruiksmogelijkheden. De kans daar toe ontbreekt bij het postorderbedrijf. Aan de andere kant staat natuurlijk, dat men rustig thuis de folders kan be kijken en eventueel in overleg met de familie over een aankoop kan beslissen. In de Verenigde Staten is gebleken, dat dit vooral een voordeel kan zijn in dun bevolkte en afgelegen streken, waar een uitgebreide middenstand ontbreekt. Door het bereiken van dit afgezon derde en anders uitgesloten publiek heeft het systeem van de postverkoop ook zeker een economische waarde door het verruimen van de afzetmogelijk heden voor de producenten. In Neder land, waar de bevolkingsdichtheid van welhaast spreekwoordelijke omvang is, geldt deze factor echter in heel wat mindere mate dan bijvoorbeeld in Amerika, waar men nog streken kent, die slechts schaars bevolkt zijn door ontginningskolonies. De minister van Landbouw en Visserij heeft het Nederlands Nationaal FAO- comité opgedragen de activiteiten te coördineren, die verschillende groepe ringen van de Nederlandse bevolking in het kader van de Wereldcampagne tegen de Honger gaan ondernemen. De Nederlandse Organisatie voor In ternationale Bijstand, de NOVIB, heeft zich als landelijke particuliere organi satie op uitnodiging van het comité, belast met het voeren van een algemene actie. Zoals bekend, heeft de Directeur- Generaal van de Voedsel- en Land bouworganisatie (FAO) van de Verenig de Naties op 1 juli, met een beroep op de menselijke solidariteit, de Wereld campagne tegen de Honger gelanceerd. Deze campagne zal gedurende een reeks van jaren in alle landen de aandacht vragen voor de problemen van de slech te voeding van een deel der mensheid, en trachten door uitvoering van goed gerichte projecten hierin verbetering te brengen. De Nederlandse regering steunt de campagne, zoals reeds uit haar financiële bijdrage, als eerste land, is gebleken. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. MOZAIK „VERDEELD BERLIJN". In de zijmuur van een brug in Hamburg, vlak bij de „Berlünse Poort" is een mozaïk aangebracht, dat een blijvende herinne ring moet zijn aan het feit, dat nu, 15 jaar na de oorlog, Berlijn en Duitsland nog steeds gescheiden zijn. De oude Gaston Dominici, veroordeeld tot de doodstraf wegens het uitmoorden van het gezin Drummond, toen op vakantie in Frankrijk, heeft een revisie van zijn pro ces aangevraagd. Hij houdt vol onschuldig te zijn. Zoals men zich herinnert werd zijn doodstraf omgezet in levenslang, gezien zijn hoge leeftijd. Enige weken geleden werd hem de rest van ijja „levenslang" kwijt gescholden. Maar de patriarch van „la grande terre" neemt hiermee geen genoegen. Hij wenst ook volledige rehabilita tie en schadevergoeding. Het gerecht staat alleen revisie toe, in dien er één of meer nieuwe feiten aan het licht zijn gekomen. Volgens de ver dedigers van Dominici, Léon Challe-Al- fred en Bottaï zijn er voldoende nieuwe feiten aan het licht gekomen om een re visie af te dwingen. Eén er van is de ontdekking van de regenjas van Sir Drummond. Kort geleden besloten beide advocaten een bekende, Parijse privé-de- tective in de arm te nemen, die al eer der belangstelling had getoond in de zaak. Deze Mevrouw R. heeft wekenlang gespeurd. Ze reisde heel Frankrijk af en vertoefde voor de affaire Dominici enige ♦ijd in de Franse Alpen, in Engeland en in Noord-Afrika. Bekend werd, dat zij op het spoorwegstation van Lurs, ./aar het drama geschiedde een regen jas vond. Deze zat vol bloedvlekken. Hoe deze jas na de misdaad op het station van Lurs is terecht gekomen blijft voorlopig nog een raadsel. Men vermoedt, dat de moordenaar in deze jas was gekleed en er zich van heeft willen ontdoen omdat er bloed op zat. Het door Mevrouw R. ingestelde onderzoek heeft al aangetoond, dat het een jas van En gels fabrikaat betreft. Bovendien werd deze jas gekocht in een dorp vlak bij Nottingham, waar de Drummonds woon den. OOK FLORIOT GELOOFT IN ONSCHULD VAN DOMINICI Ook de bekende, Parijse advocaat Flo- riot gelooft in de onschuld van de oude Dominici. Daarbij baseert hij zich op ne gen punten: De „Stichting Examens van de georgani seerde landbouw" vestigt er de aandacht op, dat op 27 en 28 april 1961 weer de jaarlijkse, onder rjjkstoezicht staande examens zullen worden afgenomen ter verkrijging van het diploma „Landbouw- boekhouden en Bedrijfsleer". De kennis, die voor dit examen wordt gevraagd, is noodzakelijk voor iedere boer en tuinder, die zijn bedrijf doel treffend wil voeren. Immers, de .tegen woordige ondernemer dient ook op de hoagte te zijn van de voornaamste pro blemen, die zich voordoen op fiscaal, ju ridisch en economisch terrein. Hij moet dus kennis hebben van de sociale wet geving, van boekhouding en financiering en van tal van andere vraagstukken, waarmee hij als ondernemer te maken heeft. In de kringen van de georganiseerde landbouw is de noodzaak hiervan inge zien. Dit heeft geleid tot oprichting van de „Stichting Examens van de georgani seerde landbouw" en tot instelling van een examen voor het diploma „Land- bouwboekhouden en Bedrijfsleer". De Stichting adviseert dringend om nu met de studie voor het diploma 1961 te beginnen. Omtrent de exameneisen en opleidings mogelijkheden wende men zich tot zijn organisatie of tot het Examenbureau van de Stichting, Belgischeplein No. 6 te Scheveningen. De oude verklaarde, dat hij om half twaalf zijn huis verliet. De schoten vie len eerst om half twee. Dominici: „Ik heb staan gluren toen Lady Drummond zich ontkleedde Feiten: Men vond haar lijk geheel en al gekleed. Dominici: „Ik heb me met haar enige vrijpostigheden veroorloofd." Feiten: Lady Drummond was een be schaafde dame van de wereld; Dominici een oude, woeste boer. Domonici: „Sir Drummond heeft zich op mij geworpen. Ik heb hem toen in de hand geschoten. Feiten: Sis Jack had geen enkele ver wonding aan de hand. Dominici verklaarde vervolgens, dat hij éénmaal op lady Drummond had gescho ten. In werkelijkheid had ze drie scho ten in haar lichaam. Dominici beweerde eveneens, dat het dochtertje op de vlucht was geslagen, dat hij ze was nagelopen en had vermoord. Maar het meisje was blootvoets. De omgeving was woest en vol doornen en stenen. Haar voeten zouden daarvan sporen hebben moeten vertonen. Dan is voorts volgens Floriot nog altijd het feit, dat de moordpartij volgens de gerechtsarts moet zijn begaan door een robuste, sterke man. Dominici was 76 jaar. Ook het geweervet wijst duidelijk in andere richting. OORSPRONG IN 1943? Al eerder is de theorie opgeworpen, dat de Drummond-affaire een afrekening zou zijn tussen twee geheime diensten. Het feit, dat de privé-detective lange tijd aan de Frans-Zwitserse grens heeft ver toefd en een bezoek bracht aan Turkije en Tanger kan in deze richting wijzen. Rond het jaar 1943 moest er een ultra- geheime bandopname van Ankara naar Berlijn worden gevlogen. Het betreffende vliegtuig werd onderschept en stortte in de buurt van Gibraltar in de Middelland se Zee. De geheime diensten van Londen en Berlijn werkten die uren onder hoog spanning. Kikvorsmannen, waaronder de Brit Crabb kregen opdracht naar de res tanten van het vliegtuig te zoeken en in ieder geval de metalen dozen met de bandopname mee naar boven te brengen. De Britten slaagden hierin. Crabb en Drummond hebben de band samen kun nen beluisteren doch alvorens ze het do- kument konden verder vervoeren werd het ontvreemd. Waar is nu deze band opname? Deze vraag kan misschien niemand meer beantwoorden. Maar het is wel op merkelijk, dat beide personen, die de tekst beluisterden, inmiddels zijn ver dwenen. Crabb verdween spoorloos. Sir Jack Drummond werd in Lurs vermoord. Men wil hieruit afleiden, dat Sir Drum mond het slachtoffer werd van „een" ge heime dienst, die, ontdekt door Lady Drumi"""'1 m noodzc S| sonen fi De c' altijd de kil bewon hebber tisch c ten. B de Do: daad Hiei de ve ste zc kente mend woord In zijn maandelijkse bisschoppelijke aantekeningen die op 23 september j.l. werden gepubliceerd, heeft de Aarts bisschop van Canterbury geschreven over de opmerkelijke groei van een „zeer reële eenheid tussen de kerken in de Wereldraad van kerken" die zich in deze eeuw voordoet. Waar vroeger scheiding, achterdocht en jalouzie zijn geweest, aldus de Aartsbisschop, is er thans broederschap, groeiend begrip en een grote mate van samenwerking en een gelukkige aanvaarding van elkaar als lidmaten van het ene Lichaam van Christus. Wat de houding van de kerk van Rome tegenover deze „beweging naar eenheid van geest en begrip betreft", zegt dr. Fisher dat deze snel aan het veranderen is. „Er is thans een groeien de meelevende belangstelling en hier en daar zelfs een zeer duidelijk ver langen (als ik het zo mag noemen) om in de geest van deze beweging door te dringen en te zien wat God ons door middel hiervan kan leren. Een duide lijk teken ervan is dat de Paus een nieuwe kerkorganisatie heeft ingesteld, een nieuw secretariaat voor de een heid van Christenen waarvan Kardi naal Bea het hoofd is en Monseigneur Willebrandts (die bij de onlangs ge houden vergaderingen van het cen trale comité van de Wereldraad van Kerken als waarnemer aanwezig was) secretaris is. Een dergelijk permanent orgaan van de kerk van Rome, dat is ingesteld met het doel om het contact met niet-Roomse kerken te onderhou den en veelvuldiger te doen zijn is waarlijk wederom een teken des tijds en vol Goddelijke belofte." Op 31 december 1959 telden de gemeente lijke brandweerkorpsen in ons land 25.580 man. Hiervan waren 6beroeps krachten en 91% vrijwilligers. In 1959 traden deze korpsen bij 16.117 branden op, welk aantal ongeveer 5500 hoger ligt 50'/») dan dat van 1958. Nadat in het begin van het jaar enkele maanden een daling van het aantal bran den te zien hadden gegeven - in het bij zonder april 31°/o) -, kon een grote toeneming worden geconstateerd in mei 65%>), juni 189%), juli 214%), augustus 58%), september 163%) en oktober 155%). De uitzonderlijk droge zomer van 1959 heeft het aantal branden wel zeer sterk doen oplopen. Speciaal de provincies met grote bos- en heidegebieden hadden hiervan te lijden: Drenthe 160%), Gelderland 85%) en Noordbrabant 85%); ook Limburg kreeg een sterke toeneming 75%). In woonhuizen woedden 5140 (in 1958: 5197) branden, in boerderijen en op boe renerven 1464 (1044). De grootste toene ming vertoonden de branden op en aan wegen, straten, terreinen e.d. (van 1000 tot 3467) en de bos-, heide-, duin- en veenbranden (van 244 tot 1698). In 2806 gevallen werd de brand ver oorzaakt door spelen met vuur. Onvoor zichtigheid bij roken e.d. was in 869 ge vallen de oorzaak. Het aantal branden, dat door deze beide oorzaken ontstond is sinds 1958 ongeveer verdubbeld. De opgegeven directe schade bedroeg 62,8 miljoen (1958: 39,5 miljoen). Het gemiddeld schadebedrag per brand was 9660 (1958: 8000). De branden eisten in 1959 41 mensen levens op (in 1958: 33), terwijl er 545 (470) personen gewond werden. Het verlies aan vee bedroeg 12 paaiden, 343 koeien, 1283 varkens en 24.068 stuks kleinvee. Op maandag 14 november a.s.s begint de verkoop van de 34e serie kinderpost zegels ze zijn dan aan alle postkan toren te krijgen. Maar op dinsdag 11 oktober a.s. staat het resultaat van die verkoop al voor een groot deel vast. Op die dag gaat namelijk een leger van meer dan 500.000 schoolkinderen op pad om ook voor 1960 een zo groot mo gelijke opbrengst veilig te stellen. Ieder jaar wordt een niet onbelangrijk deel van het kinderpostzegelgeld geschon ken aan de Kruisverenigingen voor de inrichting van nieuwe wijkgebouwen. En dan speciaal voor dat deel van die ge- gebouwen, waarin de consultatie bureaus voor zuigelingen en kleuters zijn geves tigd. In de laatste jaren zijn alleen voor dit doel bedragen van 200.000,tot 400.0000,per jaar besteed. Deze „belegging" brengt in de toekomst een aanzienlijke „rente" op in de vorm van een gezonde Nederlandse jeugd. Over een paar dagen, op dinsdag 11 ok tober, hoort héél Nederland het voorspel van de kinderpostzegelactie 1960. Van ie dereen wordt dan een kleine, vrijwillige bijdrage gevraagd voor het kind, dat - op welke manier dan ook - in nood ver keert. Volgens goed-Nederlandse traditie is de zorg voor deze kinderen in handen van enige honderden particuliere vereni gingen en instellingen. Een Nederlander wil zijn kinderen, ook zijn zwakke, min derbedeelde en geschonden kinderen, zélf en op grond van eigen levens- en wereld beschouwingen verplegen en opvoeden. De overheid steunt dit werk in belang rijke mate, maar laat - bewust - ruimte voor het particulier initiatief. De opbrengst van de kinderpostzegels registreert de bereidheid van alle „parti culieren", van alle Nederlanders, om iets „voor het kind" te doen. Vandaag is dat het kind van Uw buurman. Mórgen kan het Uw kind zijn. Het comité. EVANGELISATIE BIJEENKOMST Maandag 10 oktober a.s. houdt de Bin- nelandse Zending der Vrije Evangelische Gemeenten weer een bijeenkomst in Scherpenzeel, en wel in het Ver. Gebouw aan de Molenweg met als spreker ds. D. W. Veldkamp uit Hilversum. Het onder werp voor bovengenoemde avond zal zijn „Naar het Eeuwige Licht". UITSLAG PUZZELRIT Voor de puzzelrit voor bromfietsen uit geschreven door de winkeliersvereniging EMM in het kader van de najaarsactie hadden zich twintig deelnemers in laten schrijven. De start was maandagavond bij café Marktzicht en de rit was uitge zet door de heer Van Dijk. De uitslag was als volgt: le prijs D. van Ede, Scherpenzeel met 5 strafpunten, die definitief in het bezit kwam van de wisselbeker; 2 H. van Ede, Scherpenzeel, 6 strafp.; 3 W. v. d. Wiel, Woudenberg, 6 strafp.; 4 G. v. d. Peut, Scherpenzeel, 6 strafp.; 5 W. Rommers, Woudenberg, 7 strafp. De prijzen, die bestonden uit gebruiksvoorwerpen, werden uitgereikt door de wnd. voorzitter, de heer Hoeve laken. FLORALIA-PRIJZEN De prijzen gevallen op de nummers van de floralia-tentoonstelling zijn nog niet afgehaald: 516, 279, 247, 351, 159, 965, 909, 689, 284, 614, 550, 970 en 830 rood. 432, 949, 119, 755 en 922 blauw. 290 geel en 366 blauw. Aluminium is een metaal, dat dun kan worden uitgewalst, waardoor het een ideaal materiaal is voor pannen, waarin iets snel aan de kook moet worden ge bracht. Het verwerken tot allerlei keukengerei vereist vakmanschap, waarin de Nederlandse industrie zich een meester toont. Daarbij komt, dat het materiaal een eigen, voorname sfeer heeft in een moderne vormgeving en dus ook goed past in moderne keukens. De huisvrouw die houdt van een combinatie van een degelijke constructie, een doelmatige vorm en bovendien nog graag vrolijke kleuren ziet, kan ook haar keus maken. Wij waren zo gelukkig wat Neder landse artikelen te mogen bekijken en zo'n moderne uitzet staat al op ons ver langlijstje. Een gekleurd deksel, rood of zwart, biedt elck wat wils. Het pret tige is, dat ook de steelpannen een dek sel hebben en dat wij niet meer onze vingers behoeven te branden met de bakeliet handvatten. Het lichte gewicht is prettig bij het afgieten van allerlei spijzen. Een heel uitzet is uitgebreid: 5 pan nen, 2 steelpannen, 1 fluitketel, 1 melk koker, 1 reliefkoekepan, aangevuld met de volgende plastic artikelen: vergiet, ronde wasbak, maatbeker, gootsteen- melk bewaard blijven en.... geen over koken en aanbranden meer! Ook de eierkoker waarschuwt met een fluit als de zacht of hard gekookte eieren voor gebruik gereed zijn. De eieren worden in een inzet geplaatst, waardoor de kans op stukkoken gering is geworden. Voor zachtgekookte eieren wordt over het algemeen een getem perde gasvlam gebruikt, voor hard gekookte een kleine vlam. En deze eierpan met deksel kan ook weer als steelpan worden gebruikt. '1 ALUMINIUM >iü „IN VOL ORNAAT" driehoekje, 2 emmers en een zeepbakje en een roestvrij staal 6-delig keuken garnituur. De prijs?om en bij de 140,Vanzelfsprekend kunnen de artikelen ook alle afzonderlijk worden [INIUM Bekend, maar ïu, die bestaat _>ker heeft een n. De ruimte it gevuld met it ketelsteen), n dat op zijn armt. De fluit r kookt en de k gereed. Het Cliet te worden 3erdampt moet ïlijk wordt de rwijl de voe- sr ak van verse zijn aan de binnenkant voorzien van een speciale siliconenlaag, zodat aan bakken en aankoeken niet kunnen voorkomen. Er kan zelfs zonder vet in worden gebakken. Maar op die binnen zijde met schoonmaken extra zuinig zijn. Uitspoelen met heet water is vol doende. Vooral geen krassende midde len gebruiken of metalen voorwerpen en dit brengt ons op het ONDERHOUD VAN ALUMINIUM KEUKENGEREI Een goed warm sopje van alkali-vrije zeep geeft de beste resultaten en schoonmaken met een borsteltje of een nylon spons. Aangebrande korstjes la ten weken en zo nodig uitkoken met zeepsop. Aluminium pannen droog weg zetten en zorgen dat er lucht in de pannen komt, dus deksel schuin of er af. Doe dit en u bent uw pannen waard en hebt er pleizier van. Vraagt kleurenkrant en inlichtingen GELDERLAND 10 HOEK HOOGSTRAAT - VEENENDAAL De Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht maken bekend, dat ter Provinciale Griffie te Utrecht, Achter St. Pieter 20, afdeling 2B, kamer 34, voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp van een algehele herziening der in deling en geslotenverkla ring van wegen in de pro vincie Utrecht. Belanghebbende wegbe- heerders kunnen voor 1 december 1960 bij hun College schriftelijk bezwa ren tegen voormeld ont werp indienen. Onderwijzeres vraagt (met stromend water) Liefst in Veenendaal-zuid Brieven onder nr. 5557 aan het bureau van dit blad. Leinweberstraat 57 Veenendaal Wij vragen voor ons borduuratelier JAN F£BR AUQ S>I I Jaar na de introductie op 1 oktober 1959 zullen bijna 5.000 Ford Anglia's door autorijdend Nederiand zijn gekocht. Dit succes dankt "s werelds groots-te kleine wagen aan zijn op vallende pluspunten: acce leratie snelheid zuinig heid ruimte veiligheid comfort. DE LUXE I"CL VERSE LUCKTYERWARMINö. AF FABRIEK AMSTERDAM PASSEN GOED <^N Als L ...ZIJN GOSD/* l> BLIJVEN GOED Z IJ N GOED PASSEN GOED BLIJVEN GOED Filialen in Wageningen, Ede, Veenèndaal, Tiel Laat tevens Uw kleding Triploneren ANTI-SLIJT - ANTI-MOT - ANTI-VOCHT zeer geschikt voor dit jaargetij. U BELT - WIJ KOMEN VOOR VEENENDAAL: KERKEWIJK 35 - TELEFOON 3232 Voor naar Telefoon 2454 Nleuweweg 151-155 Sneller, beter en... goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernhardl. 317, Vdaal Telefoon K 8385-2969 met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal Veenendaal, Nieuweweg 41 Telefoon 2535 Lijkauto en begrafenisryden Dealer v. d. Wartburg Taxi en autortyles Bruidsauto en trouwrtfden Uitdeuken-lassen Dorpsstraat 8 - Renswoude Tel. 08387-502 EEN SPECIALE RECLAME VOOR DE DINSDAGMARKT BRENGT 250 gram ROOMBOTERKOEKJES80 ct 200 gram ROOMBORSTPLAAT48 ct Elke dinsdag boven aan de markt te Veenendaal. De PROVINCIALE I 1 UTRECHTSE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ N.V. maakt hiermede aan haar afnemers be kend, dat ingevolge de kolenclausule voor de kleinverbruikerstarieven de reductie op de kWh-prijs, die in het derde kwartaal 1960 0,5 cent per kWh bedroeg, voor het vierde kwartaal 1960 is vastgesteld op 0,5 cent voor het nachtstroomtarief en op 0,6 cent voor alle overige kleinverbruikers tarieven. Voor de vastsrechttarieven worden de kWh- prijzen dus met ingang van 1 oktober 1960: bij het gewone vastrechttarief 6,8 cent bij het keuze vastrechttarief 5,5 cent bij het nachtstroomtarief 3,5 cent Vanaf 1 november zal worden gevestigd ons GESPECIALISEERD IN Ook zijn wij gaarne bereid u aan huis te bezoeken ADMINISTRATIEKANTOOR J. C. HEUSINKVELD Telefoon 707

De Vallei | 1960 | | pagina 3