Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Grond verkocht aan nieuwe Amerikaanse industrie Voor de KANTONRECHTER MULDER Industrievestiging prachtig!... maar waar blijven de woningen? Leger des Heils kwarteeuw in Veenendaal Miljoenen in de wereld lijden honger Verkeersbalans Meer dan duizend wandelaars bij Herfsttocht 1960 34e jaargang WOENSDAG 19 OKTOBER 1960 Nr. 83 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overbcrg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Uit de raad van Veenendaal: Industrie veelzijdiger Ingenomen Veelomvattende arbeid envoornamelijk achter de schermen Nieuws uit de omgeving assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN GEDEELD RESPECT Eigen gebouw Verheugende opkomst bij verkeerslessen Ds. R. Kok zeventig jaar Verdacht van diefstal Anti-Honger-Actie kan uitkomst brengen AMERONGEN Zaterdagmiddag laatste wandeltocht van dit seizoen Bondsbcstuurder Rietveld: „LATEN WE ELKAAR DE HAND GEVEN" Een grootscheepse actie OVERBERG Wat nu weer Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 l«ncn) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonhementen kunnen ook worden opgegeven b{J de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 oent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Een sombere ondertoon overheerste de vreugde, die maandagavond bij de leden van de Yeenendaalse gemeenteraad leefde over de vestiging van een Amerikaanse indus trie in Veenendaal. Zeker, verschillende raadsleden spraken hun blijdschap uit over het voorstel van b. en w. om grond te verkopen aan de Industrielaan aan Brooks Instrument Company Inc., een bedrijf «net vele vestigingen in Amerika en Canada en een dochteronderneming in Zwitserland. Maar aan de andere kant klonk van di verse kanten het „waar moet dat heen?" en dan doelde men in de eerste plaats over de huidige en toekomstige voorraad aan beschikbare woningen. Weer een nieuwe industrie, inderdaad een verheugend verschijnsel voor Veenendaal, maar waar halen we de huizen vandaan om al die werknemers hier te vestigen. De woningen vormde wel het voornaamste bezwaar verbonden aan nieuwe industrievestiging. Overigens kon ook dit de blijde stem ming van b. en w., die het sterke staal tje hadden geleverd door in één week met de heer Brooks tot een akkoord te komen, niet drukken. Industrie af wijzen op grond van het woningtekort zou volgens het college het paard ach ter de wagen spannen zijn. Dan zouden de bevoegde instanties nimmer de in druk krijgen, dat Veenendaal meer wo ningen nodig zou hebben dan normaal. Neen, juist meerdere industrievestigin gen zullen ook meer woningen moeten opleveren. Prijzenswaardige woorden richtte de heer J. Scholten (CH) aan het adres van b. en w. voor hun vlotte werkwijze. Vooral daar het hier een industrie be treft, die Veenendaal nog niet rijk is. Toch riep dit voorstel bij spreker ook andere gedachten op, n.l. het plaatse lijke arbeiderstekort. De plaatselijke industrie schreeuwt om arbeiders en verschillende Veenendaalse bedrijven stichten nevenondernemingen in andere plaatsen. Daarbij trekt Veenendaal een enorm aantal arbeidskrachten van buiten aan. Wat dat betreft heeft Veenendaal wel veel voor bij andere plaatsen, maar men moet bij nieuwe vestigingen - die ook weer arbeiders aantrekken - toch ook rekening houden met de hier reeds gevestigde industrie. Wordt er over zo'n nieuwe vestiging wel overleg gepleegd met de plaatselijke industrie? vroeg de heer Scholten. Aan de nieuwe industrie wordt 5000 ca. bouwgrond in optie gegeven. 5 jaar houdt dit bedrijf dus de beschikking over deze grond. Er kan .volgens de heer P. G. van Ojik in die tijd een an dere industrie om grond komen. Is deze grond dan wel beschikbaar? En: kan de gemeente er later niet mee blijven zit ten omdat dit optieperceel niet voldoen de is voor een nieuw bedrijf? Verder had spreker zich verbaasd over het feit, dat de gemeente grond in optie geeft, die nog niet eens zijn eigendom is. De heer G. J. van Deelen (SGP) vond het jammer, dat er zoveel grond wordt verkocht voor een industrie, die maar zo weinig mensen tewerk kan stellen. Moeten we niet een beetje zuiniger met de grond zijn? vroeg spreker. Mevrouw Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) was zeer met het voorstel van b. en w. ingenomen, wel in het bijzon der omdat bij deze verkoop geen bijzon dere toezeggingen behoefden te worden gedaan en in de tweede plaats omdat het een weinig arbeidsintensief bedrijf betreft. De heer M. Bastmeijer (CH): Hebben b. en w. toezeggingen gedaan i.wm. wo ningen voor deze industrie? De heer T. Verkuijl (PvdA) had ande re bedenkingen. De raadsleden waren pas van deze zaak op de hoogte gesteld, toen alles reeds uitvoerig in de kranten had gestaan. Natuurlijk was spreker wel voor het inlichten van de pers, maar toch niet voordat de raadsleden iets weten. Het overleg met de plaatselijke in dustrieën, waarover de heer Scholten had gerept vond de heer Verkuijl erg bezwaarlijk. Dit zou een monopolie positie betekenen voor de plaatselijke industrie. (Zie verder pagina 2) Deze maand herdenkt een godsdienstig-maatschappeiyke stichting in Veenendaal, waaronder ook Renswoude, Scherpenzeel, Woudenberg en Ederveen resorteren, het heuglijke feit dat z(j vijfentwintig jaar geleden werd geopend. Een stichting die zich een kwart eeuw lang voortreffelijk van haar taak heeft gekweten en dit nooit heeft gedaan door een hoge borst op te zetten en alom te verkondigen: dat hebben wij gepresteerd. Integendeel, het werk dat het Leger des Ileils in al die jaren heeft ver richt, vond voor het giuolbte deel plaats achter de «chermeii. In het openbaar kwam alleen het hoofdmotief van het Heilsleger: de uitbreiding van het Evangelie. In alle stilte werden behoeftige gezinnen geholpen, kregen alleenstaande mensen steun, werden zieken verrast, kortom het Leger reikte, ongeacht rang of stand, de helpende hand waar dat nodig was. Daarom verdient dit jubileum van het Leger des Heils, waar de massa zeer sympathiek tegenover staat en zich toch liever op een af stand houdt, bijzondere aandacht. MAARN. De daders van de inbraak in de kerk te Maarsbergen en van de dief stal van een drietal auto's onder Leer- sum zijn in België gepakt. Het bleken drie jongens te zijn die uit een inrich ting waren ontsnapt. WAGENINGEN. De 80-jarige mej. B. Meurs heeft de dag herdacht dat zij 55 jaar geleden als huishoudster in dienst trad bij een Wageningse familie. Ondanks haar hoge leeftijd mag mej. Meurs zich nog in een goede gezond heid verheugen. BARNEVELD. Door de Pluimveever eniging „Barneveld en Omstreken" wordt op 2, 3, 4 en 5 november de twee jaarlijkse nationale pluimveetentoon stelling met zakenbeurs gehouden in de grote markthal met een oppervlakte van 7000 vierkante meter. EDE. Circus Jos Mullens, een der grootste circussen ter wereld, heeft gis teren in Ede haar tenten opgeslagen op de Achterdoelen. Het circus dat over een tent beschikt voor vierduizend toe schouwers, geeft tot en met donderdag voorstellingen. «BKfWIJK \f,T ;TCl.J000 VfENINPAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America Het was 17 oktober 1935 toen de divisie officier brigadier Buiterman in Veenen daal twee officieren aanstelde, de kapi tein Harkema en luitenant Poot, die hun opleiding in de hoofdstad hadden gekre gen. Hoewel er nog geen heilsoldaten waren en Veenendaal sterk kerkelijk georiën teerd was, achtte men een redelijke kans aanwezig dat hier een korps kon komen. De twee officieren die zich voor een niet gemakkelijke taak gesteld zagen, be gonnen openluchtsamenkomsten te hou den en gingen op huisbezoek. In het begin kreeg het Leger een ten dele zeer sceptisch publiek, maar langzamerhand groeide er een kring van sympathiserenden zodat na ver loop van enkele jaren de afdeling een steeds vastere vorm aannam. Wat deze twee pioniers in de begin periode hebben meegemaakt, staat niet te boek. Wel is bekend dat het Leger de eerste tijd veel belangstelling, of liever gezegd „nieuwsgierigheid" trok, temeer Een gedeelte van het plaatse lijke Leger des Heils korps, dat momenteel ca. 50 leden telt. Geheel links de heer G. Hament die 241/» jaar aan het Leger verbonden is. Deze foto werd gemaakt kort na de opening van de verbouwde zaal. daar zij er een geheel andere wijze van arbeid op na hield dan de kerken. De openluchtsamenkomsten werden - en worden soms nog - deels bespottend deels respecterend gadegeslagen en men vond het meer dan vreemd dat het Heilsleger op huisbezoek ging bij voor hem totaal onbekende mensen. Dit alles kon echter niet verhinderen dat enkele jaren na de opening het korps in de Fluitersstraat een gebouw betrok. De zaal was eivol toen in tegenwoordig heid van het gemeentebestuur de offi ciële opening plaats vond. Tot aan de oorlog werden de bevel voerende officieren, zoals gebruikelijk, periodiek afgewisseld en het korps telde toen een kleine zestig leden. In 1941 kreeg het Leger des Heils een gevoelige klap toen het op last van de bezetter landelijk geliquideerd werd. Vanzelfsprekend sloeg dit ook terug op Veenendaal en één der gevolgen was dat de zaalhuur werd opgezegd. (Zie verder pagina 2) BOTSING TUSSEN AUTO'S Op de hoek Kerkewijk-Industrielaan is donderdagmorgen een personenauto bestuurd door S. uit Veenendaal in bot sing gekomen met een vrachtauto be stuurd door v. E. uit Scherpenzeel. De personenauto die vanaf de Ker- kewijk de Industrielaan wilde oprijden, nam hierbij de bocht te ruim en raakte de stilstaande vrachtwagen. Het zicht werd ter plaatse belemmerd door zware regenval. Er ontstond alleen materiële schade. BEROEP AANGENOMEN Ds. A. A. Bos, Ned. Herv. predikant te Vuren en Dalen, heeft het beroep van de Ned. Herv. gemeente „Sola Fide" alhier aangenomen. Voor de verkeerslessen welke het Ver bond voor Veilig Verkeer afd. Veenen daal vrijdagsavonds in de B.B.-kelder geeft, blijkt een verheugende belangstel ling te bestaan. Méér dan zeventig personen onder wie een groot aantal dames neemt aan de lessen deel. Dit aantal heeft de verwach tingen van de VVV overtroffen en men is dan ook over moeten gaan tot split sing van de lesavonden. Ds. R. Kok, predikant van de Chr. Ger. Kerk van Ede heeft de leeftijd van de sterken bereikt. Ds. Kok is voor Veenendaal geen onbe kende daar hij in 1930 zijn intrede in de ze gemeente deed. In januari 1950 werd de predikant door de synode van Utrecht geschorst en maakte hij zich met zijn gemeente los van het kerkverband van de Ger. Gemeenten in Nederland. Nadat ds. Kok met zijn gemeente bijna zeven jaar zelfstandig en buiten enig kerkver band was geweest werd hij op 9 oktober 1956 met zijn gemeente opgenomen in het kerkverband van de Chr. Ger. Ker ken in Nederland. Sinds 14 oktober 1958 dient de jubilaris de Chr. Ger. Kerk van Ede. De politie heeft zaterdagavond de 19-Jarl- ge mevr. R. uit Ede gearresteerd die ver dacht werd van diefstal van twee paar schoenen ten nadele van de fam. G. te Veenendaal. Bij verhoor legde zij een volledige be kentenis af, waarna zij heengezonden werd. Tegen haar zal procesverbaal opge maakt worden. VERKIEZING TOT BONDS- AFGE VAARDIGDE De huidige voorzitter van de Veenen daalse voetbalvereniging DOVO, de heer P. Hiensch, is gekozen tot lid van de bondsvergadering der K.N.V.B. Af cn toe lezen we in de dagbladen feiten en cyfers over de honger ln de we reld. Men leest dan zelfs over miljoenen, die honger lyden of ondervoed ztfn. Zulke berichten maken wellicht even indruk, vooral als er een plaatje van een uitgehongerd kind bü staat, maar de inbraak in het naburige dorp, het auto ongeluk op de rijksstraatweg of het gebroken been van de buurvrouw krygen veel meer aandacht dan de vreselijke hongersituatie van miljoenen in verre werelddelen. Na het lezen van zulke berichten gaan we over tot de orde van de dag. Wy, in ons welvarende Nederland, kunnen ons immers nauwelijks of in het geheel niet voorstellen wat honger lyden betekent. Vrijdagmiddag vond in de Hoofd straat een aanrijding plaats, doordat de automobilist v. A. uit Kesteren aan het keren was en bij het achter uitrijden niet voldoende op het ove rige verkeer lette. Er ontstond toen een botsing pen personenauto, bestuurd door W. uit Wageningen, met alleen materiële schade. Op de hoek Adr. de Gelderstraat- G. de Lairessestraat verleende zater dagmorgen de automobilist B. uit Veenendaal geen voorrang aan een melkwagen, bestuurd door F. uit Overberg. Bij de botsing verloor F. de macht over het stuur en reed via het trottoir tegen een woonhuis. Er ontstond alleen materiële schade. Zaterdag omstreeks het middaguur is de fietser B. uit Veenendaal op de Boslaan tegen een lichtmast gereden en werd hierdoor gewond aan het linkeroog. Dr. Kets verleende eerste hulp. Een personenauto bestuurd door N. uit Rhenen, wilde zaterdagmiddag rechtsaf van de Kerkewijk de Tuin straat inrijden. De bestuurder stopte echter op het rijwielpad, waardoor de bromfietser v. d. S. uit Veenen daal tegen de auto opreed. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De kinderen van Honduras in Latyns Amerika krygen proteïneryke melk, ge schonken door Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, om daarmee hun gcvaarlyk-eenzijdige dieet van tortilla's en bonen aan te vullen. De Anti- Honger-Actie wil niet slechts de mensen in de onder-ontwikkelde gebieden duidelyk maken, hoe hun voeding moet zün, maar hen ook helpen, de voedsel- produktie te vergroten, door verbetering van landbouw- en veeteeltmethoden, enz. enz. Voor de laatste maal in dit seizoen zal Amerongen zaterdagmiddag a.s. een cen trum van de wandelsport worden. Op verzoek van de afd. Midden-Neder land der N.C.W.B. organiseert de W.S.V. de „Woudlopers" die middag de sluitings- tocht, een wandeling waarmee deze bond ieder jaar het seizoen besluit. De omge ving van Amerongen die in de herfst op zijn mooist is, zal er naast de herfst tinten van de bossen, zaterdag nog vele kleuren bijkrijgen in de vorm van kleu rige en sportieve kleding van de wande laars. Naar verwacht en gehoopt wordt zullen zo'n 500 wandelaars aan de toch' deelnemen. Er wordt gestart op de 10 en 18 km. De inschrijving en start is in het| Clubhuis. Cefa vertoont: TRANEN OVER JOHANNESBURG Zaterdag 29 oktober a.s. komt de Cefa in Amerongen de film „Tranen over Jo hannesburg" vertonen. De speelfilm be handelt het rassenprobleem, en is ge maakt naar het boek van Alan Paton. De avond wordt gehouden in het Clubhuis. Ruim elfhonderd wandelaars - d.w.z. meer dan het dubbele aantal van vorig jaar - hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de door de Wandelsportvcrcni- ging „De Vrye Wandelaars" uit Amerongen cn het Wandelcomité „Veenendaal en Omstreken" georganiseerde Herfsttocht 1960. Dit grote aantal, hetgeen voor de organisatoren uiteraard byzonder verheu gend moet zyn geweest, is ongctwyfeid mede te danken aan het voortreffelijke herfstwandelweer. Hoewel aanvankclyk donkere wolken zich opstapelden wer den zy al gauw verdreven door een vriendelijk zonnetje dat de wandelaars op hun route vergezelde. Een byzonder woord van lof komt toe aan de parcours- uitzetting, want tijdens de tocht hebben alle tippelaars met volle teugen kunnen genieten van de ryke kleurschakeringen die zich omstreeks dit jaargetyde in de bossen voordoen. Of kunnen we dat misschien wél? Is het toch mogelijk om ons er een idee van te vormen, hoe de toestand in grote delen van de wereld is, bij voorbeeld door nog eens terug te den ken aan de hongerwinter 1944-45? In die hongerwinter stierven er in ons land dagelijks mensen van de honger, oude mensen, jonge mensen, kinderen stierven letterlijk van de honger. Bij ons duurde die noodtoestand een half jaar. In vele landen vormen honger en ondervoeding een blijvend pro bleem. Blijvend? Dat hangt mede van óns af. Wij kunnen helpen, dit probleem op te lossen. De aarde kên overvloed voortbren gen voor al haar bewoners, voor 2800 miljoen mensen. In feite wordt maar de helft voldoende gevoed. Het onder voede, hongerende deel woont in wat wij de onderontwikkelde gebieden zijn gaan noemen. Maar ook die arme lan den hebben vaak natuurlijke rijkdom men, die ontgonnen kunnen worden. Hun bevolkingen weten echter niet of onvoldoende, hoe daarvan gebruik te maken. De mensen hebben niet genoeg te eten, omdat ze niet voldoende pro duceren. Wij, de volken uit het wel varende deel van de wereld, moeten de volken van de minder-ontwikkelde landen leren zichzelf te helpen. Daar toe zullen we hun machines en kapi taal, maar ook technische kennis ter beschikking moeten stellen. Dan zul len ze hun bodemschatten leren ont dekken en gebruiken. Ze zullen leren hoe hun landbouwgronden te bewer ken, hun vee te behandelen, hun voedsel te bereiden, hoe de heersende ziekten te bestrijden, enz. enz. De Voedsel- en Landbouworganisa tie van de Verenigde Naties, de F.A.O., is een grootscheepse actie begonnen om de honger en de ondervoeding uit de wereld te bannen. In deze Antie- Honger-Actie zal ook ons land zijn bijdrage leveren. De NOVIB, de Ne derlandse Organisatie voor Internatio- Hoewel het er bij de start vanaf het gebouw 't Trefpunt op leek dat alles en iedereen door elkaar heen liep, bleek dit geenszins het geval te zijn, want met de regelmaat van een klok gingen EERSTE PRIJS VOOR HOLLANDIA- TRICO De Hollandia-Trico wandelgroep heeft j.l. zaterdag deelgenomen aan de Paleis Soestdijk-mars. Op de 18 km senioren be haalde deze wandelgroep een prachtige eerste prijs. de fleurig uitgedoste groepen van start. De plaatselijke wandelsportverenigin gen waren goed vertegenwoordigd, maar verreweg het grootste deel van het totaal aantal deelnemers was af komstig van buiten Veenendaal. Zo zagen we de wandelsportvereni ging „Ede" in blauw-witte kledij, de wandelgroep V.S. in een combinatie van paars en wit, een groep van de reserve Rijkspolitie uit Enschede met helwitte petten en dito koppels, en di- (Zie verder pagina 2) In Amerongen is zaterdag het huwelijk voltrokken tussen R. W. B. H. U. von Illsemann en Anne M. E. te Biezen- bcck. Hier begeeft de bruidsstoet zich te voet van het gemeentehuis naar de kerk. nale Bijstand, zal, onder auspiciën van het Nederlands Nationaal FAO-Comi- té en in samenwerking met het Unes- co-Centrum Nederland en het Neder lands Comité Unicef, deze Antie-Hon- ger-Actie in ons land leiden. De Ne derlandse regering steunt de actie van ganser harte; zij heeft als eerste een belangrijke bijdrage ervoor aan de FAO gegeven. Koningin Juliana be tuigde de directeur-generaal van de FAO, Dr. Binaj Ranjan Sen - die de geestelijke vader is van de Anti-Hon ger-Actie en die in zijn vaderland, India, heeft geleerd wót hongersnood betekent - haar warme sympathie met deze wereldcampagne welke door sa menwerking van alle mensen van goe den wil een stap zal kunnen zijn op de weg die leidt naar een wereld zon der gebrek. Vertegenwoordigers van 72 interna tionale particuliere organisaties van allerlei levensbeschouwingen, van de kerken, de vakorganisaties, de vrou wenbewegingen, de jeugd, de onder wijzers, enz., steunen de internationale Anti-Honger-Actie. De NOVIB, die verzamelpunt ls van allerlei geestelijke en maatschappe lijke stromingen in ons volk, roept voor de Anti-Honger-Actie heel Ne derland op. Met de hulp, die ons volk geeft, zal de FAO een van de vele projecten over de gehele wereld, die zij in het kader van de Anti-Honger- Actie wil uitvoeren, kunnen voltooien: een plan tot vergroting van de graan- produktie in de landen van het Mid den-Oosten. Die graanproduktie zal met 20 tot 25 procent kunnen stijgen en dat zal betekenen, dat er na vijf jaar 800.000 ton graan per jaar meer kan worden geproduceerd. Voor iede re gulden, die Nederland geeft, zal men 250 kilo graan meer kunnen oog sten, dat is voedsel voor 1 mens ge durende 1 jaar. De Anti-Honger-Actie verdient, de royale steun van het gehele Neder landse volk. Die steun kan men geven: bij de nationale inzameling, die in de week van 24 tot 30 oktober zal worden gehouden, of door storting van bijdragen op gironummer 100200 van de Anti- Honger-Actie, Den Haag. BINNENBRANDJE GEBLUST Doordat kinderen een kussen van een rookstoel tegen een brandende haard hadden geplaatst, ontstond er zaterdag middag bij de fam. H. in Overberg een begin van brand. Door onmiddellijk het vuur te bestrijden konden de ouders erger voorkomen. De schade bleef be perkt tot het kussen. In West-Duitsland is een opinie- on derzoek gehouden waarbij 6% van de ondervraagden zich uitsprak voor een nieuwe leider als Hitier. Het Nederlandse volk heeft vorig jaar voor een bedrag van 1027 mil joen aan tabak opgerookt. Een Engelse autoverhuurinrichting die over 2000 auto's beschikt gaat deze verhuren voor 50,per week, ongeacht het aantal afgelegde kilo meters. In Dusseldorf is meegedeeld dat de schade tengevolge van de scheeps ramp op de Rijn ongeveer acht mil joen gulden bedraagt. Het schilderij van Picasso „Hurken de vrouw" heeft op een veilig bijna een ^alf miljoen opgebracht. In mei van dit jaar beschikte de Nederlandse landbouw over 81.700 trekkers, dat is ruim 15.000 meer dan twee jaar geleden. De drie muisjes die in Amerika le vend uit de ruimte terugkeerden 'IR II i si b» r«i si Zes Oosterbeekse jongelui, de 17- ja rige scholier M., de 17-jarige machine bankwerker Van D., de 16-jarige ma gazijnbediende D., de 16-jarige scholier P. de 19-jarige kruideniersbediende R. en de 19-jarige slagersleerling G. ver schenen onlangs tezamen voor de balie van het Wageningse kantongerecht. Eind maart van dit jaar hadden zij namelijk in hun woonplaats een hoe veelheid takkebossen in brand gesto ken, die had moeten dienen voor het op bevrijdingsdag te ontsteken bevrij dingsvuur. Ter zitting deden de knapen er allen het zwijgen toe. treerd had verdachte was van plan Park Paasberg in te rijden en moest daartoe eerst linksaf en vervolgens on middellijk weer rechtsaf slaan. Hij had daardoor te weinig op rechts gelet. Doordat D. langzaam reed had de motorrijder bovendien de indruk ge- kregen, dat hij wel voorrang kreeg. Rechter form. v. d. Brand vonniste con- Verdachte was het hier zelf echter 40,of 8 dagen, eiste de officier, allerminst mee eens. Hij hield vol, dat Rechter v. d. Brand maakte er in hij onschuldig was en dat de motorrij- verband met de schade, die verdachte der voor hem had dienen te stoppen. W. van A. uit Haarlemmermeer ver- al geleden had 30 of 6 dagen van. Het moet verdachte ingescherpt zuimde toen hij van een zijweg de worden, dat hij wel degelijk een fout Utrechtseweg te Oosterbeek op reed De 67-jarige D. uit Ede verleende gemaakt heeft, oordeelde de officier, Nu doen jullie net of je niet tot met zijn auto voorrang te verlenen enige tijd geleden met zijn auto geen mr. Preil. Eis ƒ60,of 12 dagen, tien kunt tellen en jullie waren toch aan een aldaar rijdende scooter. voorrang aan een van rechts komende Ik kon er niets aan doen, hield D. van die flinke kerels, die de boel wel ik heb voor de voorrangsweg stil motor toen hij van de Klinkenberger- vol, die destijds een schade van onge- eens even in de war zouden sturen, zei gestaan en ben opgetrokken toen ik al- weg in zijn woonplaats de Arnhemse- veer 65,— had. Ik durf niet meer te de officier. ieen links een groep fietsers zag na- weg op reed. Onlangs verscheen hij rijden op die manier. Tegen P., die reeds eerder voorwaar- deren, vertelde W. van A. vrijdag voor voor het kantongerecht te Wageningen Misschien is dat ook wel veiliger, delijk tot twee maanden tuchtschool het Wagenings kantongerecht. Op het Brigadier P. F. Groenendijk van het want kennelijk begrijpt u niets van werd veroordeeld, eiste de officier nu laatste moment merkte ik pas, dat tus- Edese politiekorps, die toevallig getui- het verkeer, repliceerde mr. Pfeil. opnieuw één maand tuchtschool voor- sen de fietsen een scooter reed, die ge was van de botsing, die op ver- Het vonnis luidde hierop 50,of waardelijk. Voor D., Van D. en M. werd uiteraard een veel hogere snelheid had. dachtes overtreding volgde, werd nu 10 dagen, het voor ieder 20,en tegen de wat Toen kon ik echter een botsing niet als getuige gehoord en hij verklaarde, oudere R. en G. luidde de eis 30,meer voorkomen. dat D. zich te veel op links geconcen- (Zia verder pagina 2) luisteren naar de namen Sally, Amy en Moe. Over Manilla is een wervelstorm getrokken, Lola geheten,waarbij windsnelheden voorkwamen van 130 km. per uur. Op het ogenblik zijn in Groot-Brit- tannië vier keer zoveel buitenlandse studenten als tien jaar geleden.

De Vallei | 1960 | | pagina 1