m s-c-. verkeerstest u kunst met een 1 miljoen K 'mj paK HEIN VAN SCHUPPEN Hoofdstraat Veenendaal DUETZ Voorheuvel Zeist A. F. JANSEN Vredenburg Utrecht c-Alle perken te buiten \heezMe^ Smoor de kiemen in de kiem met...NE0-C0NSER VIET NE0-C0NSERV1ET Drogisterij Rein Kok 3 3 Chef voor de afdeling deksorteerderü jeóerVtoWe bttWe luw 200 9rarn \o\\eUeeP JAN BOELHOUDER J. BOELHOUDER JAN BOELHOUDER J. BOELHOUDER JAN BOELHOUDER JAN SLAGMAN VEILIG VERKEER AFD. RHENEN houdt zaterdag 22 oktober van 15.00 tot 20.00 uur Diverse geldprijzen en .waardebonnen DOE MEE!!! WIN EEN PRIJS!!! TELEFOON 2015 - HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL Nederland N.V. Tot aan de nieuwe oogst smakelijke aardappelen dank zij ZARAH LEANDER AUTO-DROP MAJONI-PLASTICS vraagt jeugdig mannelijk personeel Let erop: de grote B van Brixon. Voor u meneer, om altijd in de puntjes gekleed te gaan. Modieus op internationaal niveau. En meer. De stof, de coupe, de afwerking: Brixon kleedt u in de perfectie. Dat is vakmanschap, uitgegroeid tot kunst: kunst met een grote B... van Brixon. Voor mannen. Voor u. FEUILLETON cadeau cadeau Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde man, broeder, behuwdbroeder en oom, echtgenoot van Elisabeth Meurs, in leven wethouder van Rhenen, in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, E. BOELHOUDER-MEURS Rhenen, 15 oktober 1960. Vree wijkstraat 3. De teraardebestelling zal plaats hebben op donderdag 20 oktober a.s.; vertrek van het sterfhuis n.m. 2 uur. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijdenvan de edelachtbare heer in leven wethouder van sociale zaken en onder wijs der gemeente Rhenen. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hoge ere worden gehouden. Namens het college van burgemeester en wethouders van Rhenen, De waarnemend-burgemeester, W. KLAASSEN. Rhenen, 15 oktober 1960. Het bestuur en de leden van de Arbeiderszang vereniging „Kunst na Arbeid" geven met leed wezen kennis van het overlijden van hun lid en oud-voorzitter, de heer Zijn werkkracht en strijdlust zullen ons steeds tot voorbeeld zijn. Rhenen, 15 oktober 1960. Hiermede vervullen wij de droeve plicht u ken nis te geven van het overlijden van onze vriend en voorzitter, de heer Zijn steun en raad zullen wij node missen. Toneelvereniging Thalia. Rhenen, 15 oktober 1960. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze partijgenoot De trouw en toewijding, waarmee hij onze be weging op vele posten heeft gediend, zullen bij ons in dankbare herinnering blijven. Partij van de Arbeid Afd. Rhenen Rhenen, 15 oktober 1960. FAMILIEBERICHTEN Simon de Wit wil iedereen laten proeven, hoe lekker z'n nieuwe chocoladerepen zijn Daarom geven wij tot en met woensdag 26 oktober Bij elk van onderstaande artikelen 1 reep cadeau •naar keuze: melk, naturel, melk-mocca, hazelnoot, butterscotch literblik grote doperwten^ c middelt ,^0 500 qtanv S-0, - reep°a „Q,upuxe naa iiiii.iif.IISl Tot onze diepe droefheid behaagde het de Heere heden geheel onverwachts van onze zijde weg te nemen, in de hope des Eeuwigen levens, onze lieve, zorgzame man, vader, zoon, behuwdzoon, broer, behuwdbroer en oom in de ouderdom van 43 jaar. Psalm 77 8 (berijmd) A. Slagman-Bergsma Jan H. J. Slagman H. Bergsma A. Bergsma-de Jonge Veenendaal, 17 oktober 1960 Eenvoudlaan 18 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben vrijdag 21 oktober 1960 te 3 uur op de algemene begraafplaats aan de Munnikenweg. Vertrek 2.30 uur van de Geref. kerk (Vaartbrug) waar om 2 uur een korte dienst zal worden gehouden. Rouwbezoek woensdag na 7 uur. in de o.l. school aan de Nieuwe Veenendaalseweg een schriftelijke en mondelinge ZIE RAAMBILJETTEN In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen vraagt voor haar bedrijf te MEERVELDHOVEN een Voor deze functie is vereist: gedegen vakkennis enige administratieve ervaring behoorlijke Tekenvaardigheid organisatievermogen De salariëring van deze functie is overeenkomstig de gestelde eisen. Schriftelijke sollicitatiesvergezeld van recente pasfoto, te richten aan onze afdeling Personeelszaken, Provincialeweg 65, Meerveldhoven. II.II. landbouwers by grotere hoeveelheden reductie. Verkrijgbaar bij: Gelderland 10, hoek Hoogstraat, Veenendaal, Telefoon 2656 Na vijftien Jaar afwezigheid weer op het witte doek te rug, maakt deze come-back op 55-jarige leeftijd. Vele filmsterren houden van drop. In AUTO-DROP, met het nieuwe smaakprofiel, vindt U op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar van V.S. Leeuworden. Per rol 25 cent. HOOG LOON REISKOSTENVERGOEDING PRESTATIEPREMIE Aanmelden: dagelijks aan de fabriek, Trambaanweg 23, telef. 566 Brixon herenkleding is in de provincie Utrecht verkrijgbaar bij Brixon overjassen 118.- 16 8 Brixon costuums 134.- 184. (10) Opgewonden deelde ze dat dan ook aan Bob mee. Doch die wenste daar geen woord meer over te horen. Hij nam alle gevolgen van het gebeurde op zich. Marrigje moest zich overal bui ten houden. Marrigje kon zich daar niet bij neer leggen. Beter dan Bob wist ze, dat een gerucht in het dorp op een onnoemelijk groot drama kon uitlopen. De naam Wevels zou besmeurd worden. Juist omdat de Wevels niet tot de dorpelin gen behoorden, maar aangeduid wer den als „import", zouden ze niet wor den gespaard. Integendeel, men zou gnuiven en smullen van dit pikante nieuwtje. Ach, natuurlijk waren alle mensen niet zo, maar zij, die daar wel behagen in schepten, konden genoeg kwaad stichten. Bliksemsnel werkten haar gedachten. Alleen het ontdekken van de ware dief kon hier uitkomst brengen. Vooral nu Bob zo halsstarrig volhield dat haar naam niet genoemd mocht worden. Wie moest ze nu voor de misdaad aanzien, zonder het gevaar te lopen, dat ook zij iemand ten onrechte verdacht? Hoe papa toch zo kortzichtig kon zijn! Met tedere blik keek ze naar Bob om hoog. Hij en stelen, dat was zoiets ab surds, dat moest iedereen toch dadelijk begrijpen. Zij zou haar hand voor hem in het vuur durven steken. „We moeten zelf naar een oplossing gaan zoeken", drong zij aan. „Hebben we geen aanknopingspunt, van waar uit we verder kunnen werken?" Bob deelde haar mee, hoe boos Polten werd, toen haar vader een andere op lossing zocht en de Vrenkens in het ge ding bracht. „Hij stond in vuur en vlam", zei Bob, nog na-grinnekent om de heetgebaker de Polten. „Hij zal hen op leven en dood verdedigen." „Ook als er een kansje is, dat ze er werkelijk iets mee te maken hebben?" vroeg Marrigje peinzend. „Naar welke kant gaan nu je gedach ten?" vroeg Bob in de grootste ver bazing. „Vrenken en zijn zuster ver dienen met hun banketbakkerij op een fatsoenlijke manier hun brood. In de tijd dat ze hier wonen, heb ik niets bij zonders aan hen gemerkt." „Maar ik wel" zei Marrigje met plot selinge beslistheid. Bob hield met een ruk zijn passen in. ..Marrigje, je komt op gevaarlijk ter rein", waarschuwde hij. „In je ijver om mij schoon te wassen zou je in staat zijn, om weer een ander, onschuldig in opspraak te brengen." „Ik had er veel eerder iets van moe ten zeggen, maar het klinkt te onwaar schijnlijk. Ik aarzel nog om er mee voor de dag te komen. Wat ik heb opgemerkt klinkt zo vreemd dat jij en iedereen mij als een grote fantaste zullen zien. Doch nu er zulke vreemde dingen op het dorp gebeuren, zal ik wel moeten spreken." Bob zweeg, een weinig verontrust over Marrigjes heftigheid. Geruime tijd bleef het stil tussen hen. Ieder was in zijn eigen gedachten verdiept. Marrigje loosde een diepe zucht en Bob haalde haar met een be schermend gebaar naar zich toe. „Nu zeg het dan maar, laat mijn kleine heldin spreken." „Je neemt me niet serieus Bob, maar ik zeg je, dat ik dan alléén op onder zoek uitga. In dit stadium kun je op Polten ook niet voldoende rekenen, maar je kunt de opperwachtmeester ook weer niet passeren. Voor ik echter spreek zou ik honderd procent zeker heid willen hebben en dan kan geen macht ter wereld het recht keren, zelfs Polten zou zijn ongelijk moeten erken nen." Marrigje haalde diep adem en dan zei ze met een stem die donker was van emotie: „Juffrouw Vrenken en haar broer zijn één en dezelfde persoon." Bob deed zijn mond al open om krachtig zijn ongeloof over deze be wering te uitten, toen hij bedacht dat Marrigje hem dit al had voorspeld. Maar dit was toch te gek om zelfs maar één ogenblik aan te nemen. Juffrouw Vrenken en haar broer wa ren een tweeling en dan kon de gelijke nis immers frappant zijn. Marrigje moest zich daardoor hebben vergist. Maar deze overtuiging zou dan toch wel op een rijke fantasie wijzen en daar had hij haar nog nooit eerder op kun nen betrappen. Goeie genade, dit zou een sensatie van de eerste rang geven. Van die kant bekeken toonde Marrigje toch wel een koele bezinning, dat zij zich eerst van de hele waarheid wilde overtuigen Maar hoe Hij haalde zich juffrouw Vrenken voor de geest, haar keurige verschijning en haar donkere, wat diepe stem. Haar korte krulhaar kon werkelijk zowel een man als een vrouw toebehoren. Haar broer had hij ook wel een enke le keer in de winkel aangetroffen en hij wist nog dat het hem was opgeval len, dat de banketbakker een tamelijk blanke huid had. Doch iemand, die veel binnenshuis moest blijven, kon moeilijk een gebruind en verweerd uiterlijk krijgen. Verder kreeg je de indruk, dat de winkel drukbeklant was en dat Vrenken achter in de bakkerij de han den vol had. Plotseling schoot hem de weigering te binnen, om aan het huisgezin Dintel een plaatsje in te ruimen. Niemand begreep dit. Het was voor tijdelijk en er was in het dubbele huis ruimte ge noeg. Ze zouden zelfs makkelijk een heel huis vrij kunnen geven. Als Marrigje nu eens gelijk had, wat kon dan het doel van deze vreemde opzet zijn? Hoe langer Bob nadacht, hoe meer hij tot de overtuiging kwam dat Marrigje niet zo ver mis was. Maar dan was de zaak niet eenvoudig. Dan was hier beslist misdaad in het spel. Een grap hield men niet zo lang en met zoveel moeite vol. Even stokte zijn adem. Misschien had juffrouw Vrenken haar broer wel vermoord en wilde op deze manier haar misdaad verbergen. Als zij voor beiden doorging, dan kon er geen ach terdocht rijzen. Dan had ze de handen vrij. Het kon wel zijn dat er een erfenis te delen was en dat ze de gehele som wenste. Ja, duizend redenen kon deze vermomming hebben. Hoewel, ze wis ten nog steeds niet zeker of deze toe stand werkelijk bestond. Als dit onge looflijke idee werkelijk waar was, dan kon dit veel meer verbergen. Zij zou I wel aan een bende onderdak kunnen verlenen en wie weet of die dan niet de hand hadden in de verdwijning van het gezin Dintel. Zij vormden immers een bedreiging voor de ontdekking van het geheim. Wie weet of dan de diefstal van de schilderijen ook niet vlug werd opge helderd. Als men hier niet ingreep, stond ener vast nog meer verschrikke lijke dingen te wachten. Hier mocht niet geaarzeld worden. Ongemerkt, alsof hun gedachten hen leidden, waren ze het huis en de win kel van de Vrenkens genaderd. Lang bekeken ze de woningen. Zowel de winkel, als het huis waren nu goed afgesloten. Zelfs geen lichtstraaltje schemerde door de gordijnen. Toch moesten de bewoners, of was het één bewoonster, zich nog niet te bed hebben begeven, want er klonk nog muziek uit een der kamers. Hoe nu aan bewijzen te komen van hun onwaarschijnlijk klinkende ver onderstelling? Even kwam Bobs oude spotlust boven. „Naar wie moeten we nu zoeken, naar juffrouw Vrenken of naar haar broer? Wie van die twee is nu die ene?" Marrigje bleef ernstig en dacht diep na. „Het zal juffrouw Vrenken wel zijn. Haar broer verscheen nooit zo vaak in de winkel en als je dus moet verande ren van persoon, dan kies je de gemak kelijkste weg..." „O, Bob", Marrigje begon ineens weer opgewonden te spreken, „heb je hen wel eens ooit alletwee tegelijk in de winkel gezien en zo niet, vind je dat dan niet vreemd? Zelfs bij de grootste drukte bleef juffrouw Vrenken alléén de klanten helpen." Bob moest dit beamen en meer en meer helde hij over naar de bijna vol ledige zekerheid die Marrigje bezielde. „We zullen eens proberen, of we aan de achterkant van het huis iets gewaar kunnen worden", stelde hij voor. „Dat zullen we doen", antwoordde Marrigje ferm en Bob had ondanks alles plezier in haar zo plotseling op deze avond te voorschijn gekomen, strij dvaardigheid. „Mijn kleine poesje laat haar nagels zien", hervatte Bob zijn oude plaag- toontje. Dit keer werd zijn plagerijtje niet, zoals gewoonlijk, met een kus af gestraft. Marrigje bleef plotseling stok stijf staan. Zelfs in de bijna geheel donkere straat kon Bob zien, hoe haar ogen oplichtten en hoe een nieuwe in geving haar bijna de adem benam. „Als ons onderzoek vanavond niets oplevert", fluisterde Marrigje, terwijl haar stem oversloeg van spanning, „dan weet ik voor morgen een list om toch deze persoonsverwisseling aan de kaak te stellen. Ik geef het niet op, alvorens ik weet wat hier achter zit" (Wordt vervolgd) 1

De Vallei | 1960 | | pagina 6