Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De Wereld van WEEK-tot-WEEK Fa. F. TAK U.S.O. bracht bekende werken in een goede uitvoering Wist u... NEO-CONSERVIET Nu ook ontspanning voor vrouwelijke bejaarden VOLGENDE WEEK KOMEN DE EERSTE ITALIANEN IN VEENENDAAL f WAAR IS DE^ VALLEI-RIKS? Duizend Zweden worden met kankercellen ingespoten Brandweer van Renswoude kreeg nieuw materiaal ELST EDERVEEN AMERONGEN D.V.S.A. lieeft twee protesten ingediend Agenda 34e jaargang VRIJDAG 21 OKTOBER 1960 Nr. 82 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei'' Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Eerste seizoen-concert van „Het Ritmeesterkoor" Bevestiging en intree nieuwe predikant GEBRUIK Supersnel bouwtempo bij Amerikaanse industrie A.s. dinsdag eerste gezellige middag Veenendaalse Lyceïsten ver loren van Groningen BESTELAUTO RAMDE BUS WAARDE 17,50 2 AS 649015 Nieuwe mogelijkheden inzake de kankerbestrijding SS—-- Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BRO UWE R -^—moderne DAMIS- Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het programma van het concert gegeven door het Utrechts Stedelijk Orkest onder leiding van Paul Hupperts, vermeldde de ouverture „Le nozze di Figaro" van Mozart, het celloconcert in Bes van Boccherini, de ouverture „l'ltaliana in Algeri" van Rossini en na de pauze de zevende symfonie van Ludwig van Beethoven. Voorwaar muziekwerken die aan welluidendheid niets te wensen overlaten. Misschien zal degene die regelmatig concerten beluistert, het een populair programma noemen, maar toch is het herkennen van melodieën ongetwijfeld iets dat de luisteraar grote bevrediging schenkt. Bovendien vermogen zelfs de roemruchte namen van Beethoven en Rosini niet een volle zaal te hebben. Niettemin blijft de hoop dat dit eens zal gebeuren en dat de belangstelling dan niet zal verminderen als ook eens minder bekende of hedendaagse com posities ten gehore worden gebracht. De opera „Le nozze di Figaro" (de bruiloft van Figaro) is een van de vele hoogtepunten uit het oeuvre van Mo zart. Vooral in Praag had Mozart er destijds (1786) veel succes mee gehad, zo, dat heel Praag er de melodieën zong en floot. Reeds de eerste maten overrompelen de luisteraar en na enke le ogenblikken is het in het orkest een groots feest waarbij niemand aan de kant blijft staan. Het is onovertroffen bruiloftsmuziek, maar het is zeer moei lijk (hoe kan het anders bij Mozart), het stuk volkomen gaaf te spelen. Het U.S.O. gaf er een uitstekende vertol king van. Het tempo was voortreffelijk in tegenstelling tot vele andere, ook wel op de plaat vastgelegde, uitvoerin gen waarbij het tempo dikwijls te hoog ligt om alle instrumenten tot hun recht De mannenzangvereniging „Het Ritmees terkoor" geeft op donderdag 10 november a.s. in het verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan een concert. Medewerking hieraan verleent de beken de bas-bariton Henry Blackmon en de pi anist Jan Kruyt. Het geheel staat onder leiding van Nic. Grandiek. SPREEKBEURT IN VREDESKERK Op uitnodiging van de Jongelings- en Knapenvereniging houdt ds. v. Esterik uit Nieuwland op woensdag 26 oktober a.s. een spreekbeurt in de Vredeskerk. De plaatsen voor deze avond zijn vrij. Ds. P. de Jong uit Kootwijkerbroek die het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Veenendaal heeft aangenomen, zal zon dag 23 oktober a.s. in de Julianakerk, 's morgens om half tien, bevestigd worden door ds. v. d. Pol van Lunteren. Zijn in tree zal ds. de Jong 's avonds om 7 uur in de Oude Kerk op de Markt doen. KINDERMIDDAG IN OCB-GEBOUW De plaatselijke afdeling van de Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond organiseert op zater dag 22 oktober a.s. een kindermiddag in het OCB-gebouw aan de Sandbrinkstraat. Vertoond zal worden de film „Geen zor gen voor morgen" met de bekende film komieken Bud Abbott en Lou Castello in de hoofdrol. Het programma omvat tevens goochelen en muziek. Na de pauze zullen de kinderen een traktatie aangeboden krij gen. dat de boeren nog steeds op Reintje de Vos loeren? dat er sinds enkele weken weer zo'n roofdier minder is? dat de laatste bus uit Eist er n.l. bij het Koetshuis een doodgereden heeft? dat men bij de fam. B. aan de Visser- steeg in Eist al enkele weken aan het aardbeien oogsten is? dat ook de fam. Schuit van de Patri moniumlaan in Veenendaal voor een dergelijk natuurraadsel staat? dat men hier iedere dag een schoteltje heerlijke frambozen plukt? dat men zich nu afvraagt of er van een vroege of late oogst gesproken moet worden? dat de bushalte bij de Markt weer op haar oorspronkelijke plaats (vóór de Amsterdamse Bank) is? dat er vorige week nog passagiers bij de oude halteplaats stonden te wach ten en de bus zodoende doorreed? dat deze passagiers op kosten van de busonderneming met een taxi achter na zijn gebracht? tegen het uitlopen van Uw winteraardappelen de echte tot laat in het voorjaar HARDE, GAVE en KIEM- VRIJE aardappelen met prima kleur. Alleen bij Hoofdstr. 106, Veenendaal, Tel. 2576 Apoth.Ass. - Drogist te laten komen. Een van de beste in terpretaties die wij van het U.S.O. ooit gehoord hebben. NIET VLEKKELOOS Vervolgens was Hans Gyors solist in het celloconcert van Boccherini. Hoe wel er veel mooie momenten waren, was het als geheel toch geen vlekke loze uitvoering van dit fraaie, zo goed voor het instrument geschreven werk. Het meest storend waren de nogal eens voorkomende onzuiverheden, die voor namelijk te wijten waren aan het ont stemde instrument. De snaren van een cello zijn zeer gevoelig voor tempera tuurwisselingen en de overgang van het koele bijlokaal naar de warme zaal zal voor de ontstemming voor een groot deel aansprakelijk zijn geweest. Het langzame middendeel kwam het best tot zijn recht en hierin kwamen ook de goede kwaliteiten van Gyor's spel naar voren, in het bijzonder zijn toon vor ming. Een celloconcert begeleiden is een moeilijke zaak, daar het solo-in strument door zijn lage ligging spoedig overstemd wordt. Het orkest slaagde er in deze opgave tot een goed einde te brengen. Rossini was een man met grote muzi kale gaven, maar was verregaand lui. Problemen schijnen voor hem niet be staan te hebben, zelfs de dagelijkse moeilijkheid van opstaan was hem on bekend want hij componeerde in bed. Deze probleemloosheid geeft zijn mu ziek ook wat oppervlakkigs, maar een minuut of tien Rossini kan geen kwaad, integendeel, het heeft een zeer verfris sende uitwerking op het gemoed. DE ZEVENDE Na de pauze volgde dan de zevende symfonie van Beethoven. Misschien blijft de muziek van Hindemoth, zeer waarschijnlijk blijft de muziek van Strawinski, maar Beethoven's zevende blijft zeker. Het is één brok muziek, niet verontreinigd door kloppen van het noodlot of eindeloos kabbelen van beekjes, gebaseerd op een meeslepend ritme dat in de finale zijn hoogtepunt bereikt. Tijdens de eerste uitvoering (8 december 1813) werd op verzoek van het publiek het tweede, langzame deel herhaald. Dit publiek had goed gezien, het tweede deel bleef door de eeuwen heen een van de meest geliefde compo sities en wel om de grote innigheid en zangerigheid van het hoofdtema. Dit deel kwam dinsdagavond helaas het minst tot zijn recht. Het ontbrak aan fijngevoeligheid en liet daardoor niet die ontroerende indruk achter die het achter kan laten. Het scherzo en de finale daarentegen kregen een bijzonder pakkende en mee slepende vertolking, wat weer veel goed maakte. Het U.S.O. is een orkest dat er wezen mag. J. v. d. P. Nadat ruim een week geleden grond ver kocht werd aan de nieuwe Amerikaanse industrievestiging Brooks Instruments Co. Inc., is vanmorgen de fa. Schoonhoven aan de Industrielaan begonnen met de grondwerkzaamheden voor de bouw van een fabriekshal van 30 x 20 meter! Volgende week komen de metselaars om direct te beginnen met het optrekken van de muren. Overigens is dit een soort noodgebouw omdat het later waarschijn lijk weer afgebroken zal worden of dat het een bestemming als loods zal krijgen. Onder auspiciën van de plaatselijke Stichting Ontspannings Centrum Bejaarden (O.C.B.) heeft een aantal dames uit Veenendaal zich belast met het organiseren van gezellige middagen voor de vrouwelijke be jaarden. De eerstvolgende middag zal worden gehouden op dinsdag 25 oktober a.s. in het O.C.B.-gebouw aan de Sandbrinkstraat en begint om half drie. De dames zullen een praatje kunnen maken of als zij willen, een boek lezen, terwijl zij vanzelfsprekend hun brei werkje mee kunnen brengen. Mevr. v. Nieuw Amerongen zal deze middag In het radioprogramma „Attentie rood! Ontspannen maar!!" dat de NCRV gis teravond uitzond, hebben een vijftal leerlingen van het Chr. Lyceum uit Veenendaal de strijd aangebonden te gen een team van het Willem Lodewijk Lyceum in Groningen, in de wedstrijd „Vijf tegen één - één tegen vijf". Het vijftal van het plaatselijke Chr. Lyceum bestond uit de leerlingen Jan Jonkes Goslinga, Chris Boers, Barend Wallet, Jetze Ozinga en Peter May. Na de eerste ronde had Veenendaal de leiding met 10 punten tegen Gronin gen 7 punten. In het tweede duel moes ten de Veenendalers het echter afleggen tegen de kennis van de noordelingen en werd de eindstand Groningen 24 punten en Veenendaal 18. De wedstrijdleiding had Johan Bode graven, terwijl de vragen werden ge steld door dr. Roelink. Na afloop van de wedstrijd bood Goslinga de heren Bodegraven en Roelink een herinne ringsgeschenk aan. In de loop van de volgende week zullen de eerste Italianen arriveren welke bü de V.S.W. tewerk gesteld zullen worden. Het zijn vijf ongehuwde maoinen die normaal in het produktieproces opgenomen zullen worden tegen een gelyke beloning. Voor hen zijn in Veenendaal kosthuizen gevonden. Zij zijn aangesteld op een jaarcontract en wanneer dit verlopen is, kunnen zij öf naar hun land terugkeren, óf de arbeidsovereenkomst verlengen. De V.S.W. heeft een aanvraag ingediend voor totaal tien Italianen, waarvan de resterende vijf waarschijnlijk binnenkort zullen volgen. Zoals bekend, is deze werving van buitenlandse arbeidskrachten een gevolg van het grote personeelstekort dat vrijwel bü alle bedryven momenteel aan de orde is. enkele gedichten yc dragen. De initiatiefnemers vertrouwen er op dat er veel dames zijn die van de ge legenheid die hier wordt geboden om een gezellige middag door te brengen, gebruik zullen maken. Op donderdag 4 november a.s. zal er ook weer een ontspanningsavond wor den gehouden. Op deze avond hoopt de toneelvereniging NAO op te treden. Nadere mededelingen hierover zullen binnenkort volgen. Op de hoek v. Limburgstirumstraat - Dr. de Visserstraat heeft zich een aanrijding voorgedaan tussen een bus van de fa. de H., bestuurd door H en een bestel auto bestuurd door v. d. B. uit Veenen daal. De bestelauto, komende van de dr. Co- lijnstraat, wilde voorrang geven aan de bus die vanaf de richting Bergweg kwam. De bestuurder van de bestelauto wilde afremmen maar de auto gleed door en ramde de bus in de flank. Er ontstond flinke materiële schade. DONA FABIOLA WEER IN BRUSSEL. Dona Fabiola is weer bü koning Boude- wijn in Brussel. Gisteravond arriveerde de toekomstige koningin der Belgen op het vliegveld van Brussel. Foto: Het gelukkige paar op het vlieg veld. EERSTE WONINGEN „SCHRIJVERS- WIJK" AANBESTEED Het eerste flatgebouw, dat in de nieu we Veenendaalse woonwijk „De Schrij- verswijk" zal verrijzen is aanbesteed. Dit geschiedde dinsdagmiddag in hotel De Korenbeurs alhier onder architect H. Nieuwehuis, voor rekening van Patrimo niums Bouwvereniging. De bouw omvat 40 etagewoningen. De uitslag: fa. J. van Beek, Ermelo 583.000,fa. C. Wijnands, Amersfoort 580.000,—; fa- R- A- van Batenburg, Amersfoort 576.000,—; fa. J. Boers en Zn., Zandstr. 135, Veenendaal 555.357, fa. H. Fennis, Bussum 551.800,G. v. d. Brink, Zuiderkade 49, Veenendaal 546.500,—; Bouwbedrijf Boers, Veenen daal 530.900,—; fa. G. van Eist, Patri moniumlaan 95, Veenendaal 524.700, De gunning van het werk is aangehouden. De vorige week bij garage H. Houth Zn. te Eist (U.) uitgegeven Valleiriks is niet ge vonden. De vinderspremie stijgt hierdoor weer met 2,50 zodat de nieuw uit te geven riks met het rode nummer ZEVENTIEN GULDEN VIJFTIG waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmid dag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. GESLAAGD Op het gisteren te Amsterdam gehouden examen is onze plaatsgenoot de heer A. Gerritsen geslaagd voor het vakdiploma aardappelen, groenten en fruit. „Myn anti-kankerserum is klaar. We moeten nu overgaan tot het experimen teren op de mens. Deze week wordt het serum toegediend aan honderd vrij willigers en daarna aan duizend. Weldra zal ik weten of serum goed is", zei ons Bertil Bjoerklund, een jonge geleerde van 39 jaar. Daarna richtte hij zich glim lachend tot zijn vrouw en zei: ,Als we slagen heb ik het aan haar te danken. Zonder mijn vrouw had ik alles allang opgegeven." Zyn echtgenote is ook zijn assistente. Viveca Bjoerklund studeerde aan de „Columbia Medical Center" te New York de struktuurproblemen van de kanker cellen. Man en vrouw vullen elkaar aan in hun onderzoekingen: hij is serum- en zy kankerspecialist. Nu wachten ze beiden vol ongeduld op het resultaat van zeven jaren hard werken, tot vaak diep in de nacht, in een klein, geïmproviseerd laborato rium. Zeven van hun mooiste jaren schonken zij volledig aan de strijd te gen de kanker. Hun eerste grote ontdekking maak ten zij enkele jaren geleden: door in enting brachten zij kankercellen in het lichaam van een paard en ontdekten, dat zich onmiddellijk anti-cellen vorm den, die tegen de ziekte strijden. Na meerdere proeven, die alle positief uit vielen, ontnamen zij deze anti-cellen aan het bloed van de paarden. Zij spo ten ze in bij kankerlijders, die geen enkele hoop meer hadden enhet Maandag j.l. was het voor de vrywillige brandweer te Renswoude een be langrijke dag, omdat zij toen in het bezit kwam van een nieuwe manschappen-, materiaalwagen, tevens trekker van een nieuwe lagedruk-motorspuit. 's Avonds om half acht verzamelden de de leden van de brandweer zich in de garage, terwijl daarbij tevens het college van b. en w. met de gemeente secretaris, alsmede de leden van de gemeenteraad aanwezig waren. Dit gezel schap werd tenslotte gecompleteerd door de heer en mevrouw Koch en de heren Ariesen, als vertegenwoordigers van de firma Van de Kolk. Na een bezichtiging van het aan wezige brandweermateriaal, waarbij de burgemeester de nodige toelichting ver strekte, vertrokken de genodigden naar de Biesbosserweg. Even later arriveerde daar ook de brandweer met de nevelspuit en de nieuwe auto, die met hun blauwe zwaailichten, sirene en tweetonige hoorns, de nodige aandacht trokken. Vervolgens werd als oefening al het beschikbare materiaal in werking ge steld en binnen korte tijd werd water gegeven met 4 stralen van de nevel spuit en stralen lage druk, terwijl te vens de tank van eerstgenoemde spuit op peil werd gehouden. Hierdoor ontstond een waar regen gordijn, dat ononderbroken voortduur de en de waterverplaatsing was zelfs zo groot dat burgemeester Hosang aan den lijve de gevolgen hiervan onder vond. Uit deze oefening bleek voorts, dat, hoewel ook nog de nodige routine met het nieuwe materiaal moet worden op gedaan, toch ook sprake is van een te kort aan bedieningspersoneel. Uitbrei ding hiervan moet voor de toekomst dan ook als noodzakelijk worden ge zien. De nieuwe motorspuit is geleverd door de firma Kronenburg uit Hedel, en is voorzien van een Porsche-motor. De capaciteit bij 6 atm. is 1700-1800 liter per minuut, terwijl de pomp voor zien is van één centrale inlaat en 2 persuitlaten. De nieuwe wagen is een Ford-bestel auto Taunus, die als brandweerauto speciaal is omgebouwd en ingericht. Na afloop van de demonstratie begaf de gehele stoet zich naar het restaurant „De Hof". Tijdens het gebruik van en kele consumpties vond daar de offi ciële overdracht plaats. De burgemees ter gaf daarbij allereerst het woord aan de heer Koch. Deze was van mening, dat de nieuwe brandweerauto voor het doel, waarvoor hij bestemd is, uiter mate geschikt is. Hij was er dan ook van overtuigd, dat deze aanschaffing bij het juiste gebruik, zeker niet tot een teleurstelling kan leiden. Tenslotte wenste hij zowel de gemeente alsook de brandweer succes met het nieuwe materiaal. De burgemeester dankte namens het gemeentebestuur de firma Van de Kolk voor de goede afwerking van de be stelling terwijl hij tevens als zijn oor deel uitsprak, dat de Renswoudse brandweer thans beschikt over een le klas uitrusting. Tevens droeg hij het nieuwe materiaal symbolisch over aan de commandant van de brandweer, de heer G. van Beek. Hij hoopte echter dat daarvan goed doch tevens weinig gebruik van behoeft te worden ge maakt. Het gezelschap bleef tenslotte nog enige tijd gezellig bijeen, onder het genot van enkele traktaties. Dit is de nieuwe brandweerauto van Renswoude, die maandagavond offi cieel werd overgedragen. werd een fiasco. De zieken werden er niet beter op; het tegendeel was waar. Doch dit fiasco was betekenisvol en, hoe paradoxaal het ook moge lijken, een nieuwe stap in de goede richting. Aan de hand van deze mislukkingen ontdekten beide jonge geleerden, dat in het lichaam van de kankerlijder twee factoren een belangrijke rol spelen: een factor, die tegen de ziekte strijdt, de ontwikkeling en vermenigvuldiging van de anti-cellen begunstigt en de toe name van de kankercellen afremt; een andere factor, die men tot nu toe niet kende, die een negatieve uitwerking heeft, de genezende actie va% de eerste factor afremt en de vorming van anti cellen tegengaat. (Zie verder pagina 4) FILMOPNAMEN GOED GESLAAGD Deze week heeft de film over de tocht van Ouden van Dagen, die door de heer van Erk opgenomen is, proefgedraaid. Naar wij vernemen is de film bijzonder goed geslaagd en zal binnenkort voor het publiek vertoond worden. Tegelijkertijd zal de balonopstijging tijdens de Elsterse winkelweek op het witte doek verschij nen. C.B.T.B. WIL VROUWENAFDELING OPRICHTEN De afd. Ederveen van de C.B.T.B. houdt op vrydag 28 oktober a.g. een ledenver gadering in café v. d. Linden aan de Hoofdweg. Op deze vergadering zal een lezing met lichtbeelden worden gehouden door de heer G. J. van Roekei, leraar Chr. Mid- delb. Landbouwschool te Doetinchem, n.a.v. zijn reizen door West-Duitsland en Zwitserland. Na de pauze volgt een zeer belangrijk programma voor de vrouwen van de C. B.T.B.-ers. Het bestuur stelt zich n.l. voor een afdeling van de C.P.B. op te richten en hoopt dat hiervoor bij de dames een goede belangstelling zal bestaan. Om dit te activeren zal de vice-presidente van de landelijke C.P.B. Mej. A. J. Moleman uit Aalsmeer het onderwerp „Kent U de C.P.B.?" behandelen. Na dit onderwerp zal een bespreking volgen en worden nagegaan of een plaat selijke afdeling van de Chr. Plattelands vrouwen kan worden opgericht. Het bestuur hoopt een groot aantal da mes te kunnen begroeten. CURSUS OVER VARKENSHOUDERIJ De afdelingen van de C.B.T.B. en de Geld. Mij van Landbouw uit Ederveen en De Klomp stellen zich voor om in februari a.s. een cursus te organiseren over „Onze varkenshouderij". Indien er voldoende deelname is uiteraard. Men kan zich nu reeds opgeven als deelnemer bij de secretariaten van beide afdelingen. Voor leden van de C.B.T.B. wordt voorts een kadercursus georgani seerd in de komende winter. HART. Als een babysitter een moederhart kan vervan gen, waarom dan niet een ro bot? heeft een Amerikaanse psycholoog zich afgevraagd. En vindingryk als deze men sen zyn, heeft hy een minia tuur-robot vervaardigd, die het kloppen van zo'n moeder hart imiteert. In de wieg ge legd kalmeert het huilende babies, die by het vertrouwde geluid kalm inslapen. Zo kan het instrument de babysit vervangen, maar later, wan neer het bedrog doorwerkt, moeten die groot geworden babies dan zeker wel naar de psychiater, lykt ons. Of is dat soms de opzet van de uitvin der? SCHRIK. Vele jaren gele den, zo'n zestig jaar, toen me vrouw Laurec te Roche-sur- Yon de schrik van haar leven kreeg, waren er nog geen psy chiaters, was Freud nog maar net met schrijven begonnen. Jammer, anders was er mis schien redding geweest voor de gevoelige vrouw, die door een buurjongen met 'n zwarte cape over 't hoofd, zo aan het schrikken werd gemaakt dat ze zich sindsdien in haar huis opsloot en geen van die ake lige mensen meer wilde zien. Zij was toen 14 jaar, ze is nu 75, en in al die tijd is ze haar huis niet uitgeweest. Twee maal in die 61 jaar probeerde iemand over haar drempel te komen, maar beide keren joeg ze de bezoeker de deur uit, terwijl ze haar handen voor haar gezicht hield om het menselijk fantoom maar niet te moeten zien. Een zuster schoof elke dag wat voedsel onder de luiken van haar ra men door. Ook al geen alle daags mens, want ze begon de zaak pas verontrustend te vinden toen ze onlangs merk te dat het „voer" niet was aangeroerd. Toen waarschuw de ze de autoriteiten. Deze haalden mevrouw Laurec uit haar huis en brachten haar naar een ziekenhuis. Ze bleek half verlamd te zijn. En nu ligt ze daar in bed en kijkt met haar lieve ogen uit haar fijnbesneden gezicht ietwat verwonderd naar haar bezoe kers en zegt alleen maar: Ik heb me niets te verwijten, wat willen jullie van mij, die nooit iets anders dan goeds aan an deren heb toegewenst? En de jongeman die met zijn jongensgrap haar deze schrik bezorgde? Die maakte, toen hij de gevolgen ervan ging beseffen, een eind aan zijn leven. Een vreemd verhaal uit een vreemde wereld. JACHT (I)- Een Engelse dominee organiseert op 23 ok tober een „processie" naar het slagveld in Warwickshire, waar op die datum in het jaar 1642 de slag plaats vond tus sen het leger van Cromwell en dat van de royalisten. Ik wil, zegt de dominee, van die plek de geesten van de 4.000 in die slag gevallen soldaten verjagen, die zoals het volks geloof wil, daar elke 23e ok tober in de vroege morgen te rugkomen om de strijd te her beginnen. De optocht zal be halve uit geestverdryvers be staan uit film- en radiotech nici, die het gebeuren zullen vastleggen met alle geluiden die zich erby zullen voordoen. JACHT (2) Alle 226 inwo ners van het Franse dorp Amanzé zullen voor de rech ter worden gedaagd omdat zij mee hebben gesmuld van de bouten van een ree, die bui ten het jachtseizoen door een van de inwoners werd ge schoten. JACHT (3) Een in de liefde teleurgestelde Italiaanse scho ne heeft jacht gemaakt op het meisje dat er met haar ver loofde vandoor ging. Daartoe begaf zij zich op de dag van de huwelyksvoltrekking naar de kerk, gewapend met een pot stroop. Toen na de inze gening 't jonggetrouwde paar de kerkdeur uitkwam keerde ze de pot om op het hoofd van de bruid. Daarna wendde zü zich triomfantelyk tot de bruidegom, maar... o schrik, het was hem niet, waarop zy zich realiseerde zich in de kerk te hebben vergist. De wraakneemster wist toen niet anders te doen dan hard weg te lopen. JACHT (4) De bekende Fran se humoristen „Les frères Jacques" treden op 't ogen blik in Polen op, waarbij zij tijdens een voorstelling be merkten dat ze hun fluitje hadden vergeten. Dat fluitje hadden ze nodig voor hun nummer „De voetballers". Ge lukkig was er achter de cou lissen een Pools agent die op hun verzoek graag z'n politie- fluit beschikbaar stelde. Het nummer was nogal lang en moest zelfs op verzoek ver schillende malen herhaald worden, en de agent moest met de trein mee en werd on geduldig, en wilde zijn fluit terug elke keer als het doek zakte. Les Frères konden de fluit echter niet missen, en zo ontstond telkens een achter volging achter de coulissen, die telkens door Les Frères werd gewonnen. Toen zij ein delijk (buiten adem) vopr de laatste keer hadden gezongen (en gefloten) werd de woe dende agent gekalmeerd door hem in een taxi te zetten. PROF. Dr. G. STUIVELING SPREEKT VOOR HET NUT Volgende week vrijdagavond 28 okt. zal prof. dr. Garmt Stuiveling uit Hil versum een causerie voor Nutsleden en andere belangstellenden houden in het Clubhuis over ^Moderne humor in de Nederlandse literatuur". DAMMEN Amerongen II versloeg in een span nende wedstrijd Groenekan I met 11-9. Gewonnen werd door E. van Zomeren, Van Viegen, Rebergen, Van Wamel en Visser. Berkhof maakte remise. Na afloop van de j.l. zondag gespeelde wedstryd DVSARHENUS welke eindig de in een 4-3 overwinning voor Rhenus, heeft DVSA een tweetal protesten inge diend. Het eerste protest gold het doelpunt, waarmee Rhenus de stand op 3-3 bracht en dat volgens de thuisclub buitenspel geweest zou zijn. Het tweede protest heeft betrekking op het niet toekennen van een strafschop voor DVSA. Dit laatste protest zal waarschijnlijk afgewezen wor den, aangezien een kwartier na het einde van de wedstrijd door DVSA een straf schop genomen is die echter tegen de paal geschoten werd. Mill! i! n i li 1 VEENENDAAL Vrijdag 21 oktober: CBTB-film in „De Korenbeurs" 7.30 uur. Zaterdag 22 oktober: Paddestoelen-excursie op Ame- rongse Berg. Start 2.30 uur bij „La Montagne" Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag: „Zondaars in spijkerbroek", toeg. 18 jaar, maand, t/m woensd. „Storm loop tegen de Saracenen", toeg. 14 jaar, donderdag: „Madeleine tel. nr. 136211", toeg. 18 jaar. RHENEN jg Zaterdag 22 oktober: g 's Middags brand weer wedstrij - §H den op Paardenveld. Politiehonden-demonstratie op Gemeenteweide. Bio Rhenen: Zaterdag en zondagmiddag: „Conny een meisje van 16", alle leeftijden, zondagavond: „Banjonetten tegen tanks", toeg. 18 jaar. AMERONGEN Zaterdag 22 oktober: Wandeltocht van „De Woud lopers". Start Clubhuis. [Ill 1 illlli llil l Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Prisma Pontiac •Omega voor betere uurwerken HOOFDSTR,91 VEENENDAAL

De Vallei | 1960 | | pagina 1