Jeugdige Lego-architecten opgelet Grote LEGO bouwwedstrijd r PAUK Het Planetarium van Londen VOOR DE VROUW Machinaal rooien van bieten van wend akkers en paden VRAAG EN AANBOD „DE ZWAAI" Behang-en Verfhandel Drog. Rein Kok Hoogtij-mode voor Hoogtii-dagen waardebon van le prijs f 10-, 2e prijs f 5,- en 3e prijs f 2,50. waardebon van le prijs f 15,-, 2e prijs f 10,-, 3e prijs f 5,- en 4e prijs f 2,50. WAT DE POT DEZE WEEK SCHAFT DIVERSEN Voor gedistilleerde dranken 'WIJN SLIJTERIJ BIER l pr. Bernhardplein 162 - Telefoon 3610 een chef voor ons magazijn Een flinke kantoorbediende Schilder goed en snel met plastic JUWEEL enamel Ook d&n is een gang naar ons modeparadijs de moeite méér dan waard! Te kust en te keur vindt u er geklede japonnen voor hoogtij-dagen. Couture modellen: 69.50 85.- 109.60 en hoger. S&eéhabst&TMXte, ioyótnaaJL~ Op 12 november kun je laten zien tot welke prestaties je ge komen bent. Dan organiseren wij een VAN BIJVOORBEELD: HUIZEN, KERKEN, GARAGES, VLIEGTUIGEN, TREINEN, POPPENHUIZEN EN -MEUBELS, DIERFIGUREN ENZOVOORT, NAAR EIGEN FANTASIE Knip deze advertentie uit en goed bewaren! Onze wedstrijd bestaat uit twee series, aangepast aan iedere beurs. De beste werken worden bekroond met onderstaande prijzen: SERIE 1 bouwwerken minder dan 250 gram SERIE 2 bouwwerken meer dan 250 gram Waardebonnen kunnen in onze zaak worden besteed. HOOFDSTRAAT 7 VEENENDAAL - TELEFOON 3103 Aan de Marylebone Road te Londen staat een gebouw, dat bijna helemaal uit een koepel bestaat, een soort massief ei in tweeëën gesneden. Bezoekers, die drie jaar geleden in Londen zijn geweest, zullen dit gebouw nog niet hebben gezien. Het is het Londense Planetarium en binnenin de koepel zien wij de magische wereld van sterren en planeten in al hun schittende pracht. Het is een plaats waar zowel de serieuze student als de belangstellende zich thuis voelt en in de betrekkelijk korte tijd van zijn bestaan heeft het planetarium al een belangrijke rol gespeeld bij het onderwijs en als vorm van amusement. Wanneer je in de zaal gaat zitten schijnt deze in niets van andere te verschillen: een ogenschijnlijk gewone, ronde zaal onder een hoog, koepelvor mig dak. Maar dan, alsof een monster plotseling wakker wordt, komt de gro te projector in actie. Het wordt sche merdonker en als bij toverslag merk je dat je onder de blote hemel zit; zelfs de sfeer van de nachtelijke lucht is voelbaar. En als de zon al lager daalt en de zonsondergang de hemel roze tint, zie je de bekende Londense hori zon, eerst schimachtig, daarna zich flauw aftekenend tegen de hemel: Nel son's Colum, St. Paul's Cathedral, Westminster Abbey, kerktorens, de kranen in de havens, die als skeletten opdoemen, en, als je heel goed kijkt, ook de koepel van het Planetarium. Het wordt donkerder, de sterren be ginnen te stralen en als de maan, koel en ver, langs de hemel beweegt, begint de verteller te spreken. „Wij nemen U mee," zegt hij, „op een tocht in de toe komst, maar laten wij eerst een hon derd mijl over Londen vliegen de inktdonkere lucht is verlicht door de sterren en het gejacht van de twin tigste eeuw ligt ver beneden ons." Vliegend tapijt Met het fantastische gevoel, dat je je op een vliegend tapijt bevindt, ben je bereid je snel mee te laten voeren naar welk deel van de wereld ook, of naar tijden ver terug in de geschiedenis, want het Planetarium laat niet alleen zien hoe de hemel er in ver gelegen landen uitziet, maar het kan ook de hemel, zoals die er honderden jaren ge leden uitzag als het ware herscheppen. Op onze mysterieuze tocht kunnen we opzien naar de ijzige, schitterende hemel in een Noordpoolwinter of naar de veerachtige vingers van het Noor derlicht, dat zich aan de hemel ver spreid. Zachte en rustige muziek vormt een eenheid met de rest van het pro gramma, een begeleiding, die steeds van stemming verandert en aangepast is aan het onderwerp, dat de verteller bespreekt Sibelius, Tschaikowski, Beethoven, Mahler, Ravel, Debussy, Wolf-Ferrari, Respighi, Samuel Barber, Vaughan Williams en Holst - muziek, die even internationaal is als het flon kerende sterrentapijt, waarvoor het de achtergrond vormt. Om alle aspecten en interessen te belichten is het programma gevarieerd en actueel. De moderne „indringers" in het hemelruim, de satellieten, worden direct nadat het nieuws van hun baan We eten deze week nog niet alleen stevige winterkost, al komt de erwten soep even om de hoek kijken. Weet u dat het in vele gevallen niet nodig is om 's winters extra „vet" te koken en te eten? Wij wapenen ons tegen de kou door de kachel aan te steken en door ons warmer te kleden. Aan een extra dikke onderhuidse vetlaag hebben de meesten van ons daarom heus geen be hoefte. Misschien alleen zij, die de hele dag in de kou buitenshuis doorbrengen. MENU 1. Selderijsoep Kalfs- of varkenstong, aardappelen, snij- of sperciebonen, ge smolten boter of margarine, vruchten sla. 2. (Tong-bouillon) Andijviestamppot met een rest tong (en geraspte kaas) yoghurt met blokjes peer. 3. Gehakt, aardappelen, bieten vanille- rijst. 4. Erwtensoep met roggebrood appel- pannekoekjes. 5. Gestoofde makreel, aardappelen of rijst, groene kool fruit. 6. Gekookt ei, gebakken aardappelen, slaatje van knolselderij met wortel chocoladevla. 7. Varkensrolletjes, aardappelen, knol raap havermoutpap. Tong wordt gekookt in ruim water met zout en wat kruiden (b.v. ui, foelie, tijm) en geeft een heerlijke bouillon. De kook tijd van kalfstong is ongeveer V/t uur, van varkenstong ongeveer s/« uur. De tong kan het gemakkelijkst ontveld wor den wanneer hij nog warm is. Het vlees rond de aarde bekendgemaakt wordt, toegevoegd. Wanneer er een nieuwe ko meet van enig belang verschijnt, is ook deze direct in het Planetarium te zien. De titels van de programma's die wor den vertoond, luiden: A year and a day; Space Rocket Express; Galaxies Galore; Out of this World; Tonight; When the Stars come out. Andere talen De zes permanente vertellers zijn alleen specialisten. Om enkelen te noe men: de vroegere Senior Navigation Instructor van de Royal Navy, die spe ciale programma's verzorgt op het ge bied van de scheepvaart voor zeilers en marinecadetten; een vroegere Royal Air Force Officer, die een autoriteit is op het gebied van de ruimtevaart en alle ontwikkelingen van de satellieten gade slaat. Het nieuws hierover wordt ver strekt door de grote radiotelescoop te Jodrell Bank; een mathematicus en hoofd van een college te Oxford, die het onderwerp bijbelgeschiedenis, dat in verschillende programma's voorkomt, behandelt; een ingenieur, die zich bezig houdt met de speciale apparatuur voor het produceren van visuele effecten, zoals sneeuw tijdens de Kerstdagen en het Noorderlicht in het Poolprogramma. De hoofdverteller, dr. Henry C. King, is een specialist in optiek, een autoriteit op het gebied van de historie van de telescoop en van de astronomie en is President van de British Astronomical Association. Alle voorstellingen kunnen, indien gewenst, behalve in het Engels ook in het Frans, Duits en Nederlands worden verzorgd. van de tong zelf wordt in mooie schuine plakken gesneden, het vlees van het keel- stuk is minder ogelijk en kan tot een ra- goüt of tot croquetjes worden verwerkt of in een schotel of stamppot. Voor de andijviestamppot kan de an dijvie rauw of gekookt door de aardap pelen worden gemengd. Hebt u een rest je kaas, dan kunt u dat met het overge bleven vlees gerust in de stamppot kwijt. De smaak zal er zeker niet minder van worden, vooral niet als u de geraspte of fijngesneden kaas pas op het laatst toe voegt. Zorgt u ervoor, dat u voldoende groen te in de erwtensoep meekookt, b.v. prei, ui, knolselderij, bladselderij en peterselie. Niet te veel wortel nemen, dat maakt de soep wat zoet. Makreel is vooral lekker wanneer hij met iets zuurs wordt gestoofd, zoals azijn, citroensap of tomaat. Voor een slaatje van knolselderij en wortel is een kleine selderijknol voldoen de. Hij wordt rauw geraspt en vermengt met de eveneens rauw geraspte wortel. Aangezien selderij gauw verkleurt, is het raadzaam eerst het slasausje te maken, daarboven de selderij te raspen en de bij beetjes door de saus te scheppen. RECEPTEN (voor 4 personen) Varkensrolletjes: 4 dunne magere of doorregen varkenslapjes, 4 middelmatig grote zure of zoetzure augurken, zout, peper of nootmuskaat, boter of marga rine. De lapjes inwrijven met zout en peper of nootmuskaat. Om iedere augurk een lapje rollen en het vlees bijeenhouden met een draadje of houten prikker. De boter of margarine lichtbruin laten wor den en het vlees er aan alle kanten door wentelen. Onder geregeld keren de rolle tjes bruin bakken. Een scheut water toe voegen en de rolletjes gaarstoven in nog ongeveer 25 minuten. Gestoofde makreel: 1/i kg verse ma kreel, zout, een halve groene paprika, een ui, 3 eetlepels tomatenpuree, een laurierblad, boter, margarine of olie. De makreel schoonmaken en van bin nen en van buiten goed wassen. De vis laten uitlekken en inwrijven met zout. De paprika doormidden snijden en het binnenste met het zaad eruit nemen. De paprika in repen snijden. De ui schoon maken en in stukjes snijden. De boter, margarine of olie warm laten worden. Paprika en ui, tomatenpuree en laurier blad toevoegen en ongeveer 10 minuten zachtjes verwarmen. Een scheut water erbij schenken en aan de kook brengen. De makreel in de saus leggen en in onge veer 10 minuten zachtjes gaar laten wor den in de gesloten pan. Naarmate bietenpercelen kleiner zijn, en in grote en brede percelen, behalve de wendakkers, meer paden moeten worden gerooid, is het handwerk ten op zichte van het machinaal te rooien deel verhoudingsgewijs groter. Met de steeds moeilijker wordende arbeidsvoorziening voor ogen werd een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid, de bieten van wendakkers en paden eveneens machinaal te rooien. Bij dit onderzoek waren twee van de in ons land meest voorkomende typen verzamelbietenrooiers betrokken. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop bromfiets als nieuw, bouwjaar 1960. Ver beneden nieuwprijs. Nieuwe Veenen- daalseweg 151, Rhenen. Gevraagd een net meisje, voor halve dagen, of werk ster. Mevr. J. Jansen, Den- nelaan 4, Veenendaal. Te koop een Fjorden hengst veulen. J. Lagerwey, Prat- tenburg 424, Gem. Rhenen. Te koop aangeb. 2e hands dames- en herenrijwiel. I.pr. st. Tevens een kinderrijwiel en 2 Victoria bromfietsen. M. A. v. Doorn, Utrechtsestraat 19, Amerongen. Telef. 03434- 725. Te koop 4 goudhamsters met goudhamsterkooi. Chr. Enge lenburg, Grebbeweg 20, Rhe nen. Te koop winterwortelen en kroten 12 cent per kg. Te vens andijvie. „De Rimboe", Achterbergse Meent. Te koop een grote vulkachel met plaat. Geschikt voor ma gazijn. Eienklaan 34, Veenen daal. Tel. 3096. Te koop nieuw modern Jun- ckers butagas-geyser. Groe- nelaan 63, Veenendaal. Te koop herensportfiets met trommelremmen, blauw-wit; 1 damessportfiets met kabel- remmen, blauw-wit. Beide als nieuw. Een dames toer- sport, blauw-wit en een zwarte damesfiets. Nieuwe- weg 221, Veenendaal. Te koop goudreinetten, belle fleuren e.a. zure en zoete ap pelen; hand- en stoofperen. E. v. Oort, Weteringsteeg 4, Achterberg. Te koop een moter, Match less 350 cc en D.K.W. moter 250 cc. Tevens motoroverall. Emmalaan 36, Veenendaal. Te koop aangeboden woning, Boslaan, met grote tuin. Ko per moet in bezit zijn van andere woning. Brieven on der no. 5576 aan het bur. van dit blad. Te koop wegens overbevol king enige postduiven van zeer goed presterend hok, speciaal vitesse-midfond. A. J. Bos, Veenendaalsestraat- weg 15a, Eist. Te koop moesappels, belle fleur en goudreinetten. Gebr. van de Brink. Weteringsteeg 45, Achterberg. Als eerste voorwaarde voor het ma chinaal rooien van wendakkers en paden geldt, dat het onder gunstige bodemom standigheden moet gebeuren met het oog op de kans van stukgereden wendakkers. Meestal zal zulks in het begin van de campagne het geval zijn, zodat overwo gen kan worden, voor zover althans an dere factoren zich daartegen niet verzet ten, de van de wendakkers en dergelijke verkregen bieten voor vroege levering te bestemmen. Overigens moeten ook bie ten en blad van in handwerk gerooide wendakkers onder gunstige omstandig heden worden opgehaald. Een tweede voorwaarde voor het sla gen van het werk is, dat de spoorbreed te van trekker, rooiwerktuig en wagen aan de rijenafstand van het gewas zijn aangepast. Meestal is met het oog op de wagen een rijenafstand van 50 cm de beste. Het bleek met beide typen rooiers niet mogelijk, helemaal zonder handwerk te volstaan. DRIE OF ZES RIJEN KOPSCHOFFELEN In het midden van de te rooien wend akker of het pad werd, begonnen met een aantal rijen te koppen met kopschof- fel. Voor het type machine dat dezelfde rij kopt en rooit, bleek drie rijen kop- schoffelen zonder meer voldoende. Voor de andere machine, die over drie rijen resp. kopt, poetst en rooit, moesten daar entegen zes rijen gekopschoffeld worden en blad en koppen ervan op een smal zwad bijeengebracht. Daarna kon het het rooien met de machine beginnen. De bieten werden bij beide werktuigen op een meerijdende wagen verzameld, waarbij de trekker met wagen, zoals ook normaal gebruikelijk is, driemaal door hetzelfde spoor reed. Met de machine die dezelfde rij kopt en rooit werd het blad van in totaal 15 rijen op één zwad gebracht, tegen 14 rijen bij de andere machine. Afhankelijk van het type rooi- machine werd twee tot viermaal met een trekkerwiel over het onderste blad gere den. Vóórdat de zich onder het blad be vindende drie resp. twee rijen bieten ge rooid (gelicht) kunnen worden, moet het blad uiteraard verwijderd worden. Bij het laden ervan werd nauwelijks hinder ondervonden van het feit dat erover heen gereden was. VANUIT HET MIDDEN BEGINNEN Steeds wordt vanuit het midden begon nen. Voor rooien van wendakkers én kan ten, rondom het perceel dus, geldt dat er gedurende het werk op de ene helft in tegengestelde richting wordt gereden van de andere. Die bieten van kantrijen langs een sloot kunnen meestal nog wel machi naal gekopt worden, maar niet gelicht. Daaraan moet de rooitang te pas komen. Het is duidelijk, dat zich bij het rooien in een verzamelkipbak op de trekker of in een zelflossende verzamelbak op de machine, geen probleem voordoet van spoorbreedte van de wagen. Als blad en koppen niet worden ver zameld, is de zaak nog eenvoudiger en kan met zeer weinig handwerk worden volstaan, mits het kopapparaat en de rij- enpoetser kunnen werken bij geheven stand van de lichter. Voor voorraadrooien, waarbij bieten en blad, hetzij op langs- of dwarszwad worden gedeponeerd, is de geschetste werkwijze niet van toepassing. Te koop in prima staat zijn de Berin! bromfiets met D.K. W. motor. Bouwjaar 1959. Ook genegen in te ruilen v. motor. Talmaplein 16, Vee nendaal. Te koop 2 geiten (jonge) en een melkgeit. P. Henzen, Dijkstraat 117, Veenendaal. Te koop een klein model haard. Zeer voordelig. I.pr. st. Prijs 25,Nieuwcweg 296, Veenendaal. Te koop Ford vrachtwagen. Laadvermogen 3>/t ton. 3-zij- dige kieper. R. v. Walsem, Groeneweg 17, Rhenen. Mevr. Berendsen, Bfeirg. v. d. Boschstraat 49, telef. 519 te Amerongen vraagt net meis je voor de huishouding. Aangeboden: 2 pers. ledikant met matrassen. Rembrandt- laan 11, Veenendaal. Te koop 2 ha goede stoppel knollen, staande in Eist. A. Putman, Rijnstraat 14, Ame rongen. Alleenst. pers. 48 jaar met klein boerderijtje en flinke woning, vraagt een nette huishoudster, met 1 of 2 kin deren geen bezwaar. Brieven onder no. 5577 aan het bur. van dit blad. Net eenvoudig meisje 21 jaar zoekt vriendin. Brieven on der no. 5578 aan het bur. van dit blad. Te koop een moderne kin derwagen. Half Engels, kleur zwart. Is gelijk wandelwa gen. Geheel uitneembaar. Al les is z.g.a.n. A. Kool, Cune- raweg 390, Veenendaal. Net meisje gevr. voor de huishouding. J. Welkzijn, Stationsstr. 86, Veenendaal. Te koop consumptie worte len, 13 cent kg. Bij W. Ver steeg, Kampjesweg 14, Vee nendaal. Te koop z.g.a.n. hete lucht- kachel. Munnikenw. 95, Vee nendaal. Te koop haardkachel. Rem- brandtlaan 301, Veenendaal. Te koop gevraagd in Eist: bouwterrein voor dubbele- of enkele woning. Aanb. Rijksstraatweg 227, Eist. Werkster gevr. een morgen per week. Mevr. de Haas, Kerkewijk 87b, Veenendaal. Bouwterrein te koop gevr. voor bungalow. Eist, Ame rongen. Brieven: Singel- dwarsstraat 28, Utrecht. Geplukte goudreinetten te koop, 10 cent per kg. V. d. Hoef, Eind Bergweg, Veenen daal. ■Te koop een mooie kinder wagen. P. de Jong, Banket- fabriek. Prins Bernhardlaan 152, Veenendaal. Te koop winterwortels, 13 cent per kg. Valleistraat 57, Veenendaal. Te koop winterwortels, 13 13 cent per kg. Parallelweg 85, Veenendaal. Te koop een haardkachel, Et- na, met plaat. Billijke prijs. Buurtlaan-w. 48, Veenendaal. Te koop stoofperen en goud reinetten (pluk), moesappels, 5 cent kg. Tevens aardappe len. J. v. Laar, Hogesteeg 25, Achterberg. Woningruil: van Achterberg naar Veenendaal, bev. 3 sl.- kamers, douche, w.c., grote kamer, keuken, gang, voor en achtertuin. Inl. bij D. v. d. Weert, Dijk 46, Achterberg. N. o. zondag. Te koop Opel Record 1955. I. pr. st. Nieuwe Veenendaal- seweg 141, Rhenen. Tel. 629. Te koop een mooie jonge boxer, reu, 5 maanden oud, kamerzindelijk. Rembrandt- laan 63, Veenendaal. Net kosthuis aangeboden. Achterb.str.weg 13, Rhenen. Welk jong echtpaar z. k. zou een keer p. w. willen scha ken? Adres te bevr. bij Boek handel C. Waiboer, Rhenen. Gevr. een medebouwer voor dubbel woonhuis te Rhenen. Zonder subsidie. Brieven on der no. 5581 aan het bur. van dit blad. Net meisje vraagt een vrien din. Leeftijd 19 tot 21 jaar. Br. onder no. 5582 aan het bur. van dit blad. Wie kan verloofd paar, dat wenst te trouwen, helpen aan kamers of noodwoning in Veenendaal of omstreken. Br. onder nr. 5584 aan het bur. van dit blad. Te koop huisorgel. Mann- borg. Zeer geschikt voor in een zaal, tevens piano. Mid dellaan 59, Veenendaal. Met wie kan ik zaterdagsmid dags meeraden naar Gouda of Den Haag? Brieven onder nr. 5585 aan het bur. van dit blad. Chauffeur, in bezit van alle rijbewijzen, in levensmidde- lenbedrijf werkzaam, z.z.g.g. in eenzelfde bedrijf of als on derhoudsmonteur in garage bedrijf. Br. onder no. 5583 aan het bur. van dit blad. Jongeman met veel vrije tijd vraagt thuiswerk of iets der gelijks. Brieven onder no. 5586 aan het bur. v. d. blad. Te koop prima aardappelen (noordelingen). Wed. de Vries Ubberschoterweg 2, Rens- woude. Tel. 408. Gevraagd een meisje voor het te woord staan van onze cliëntèle en lichte adm. be zigheden. Liefst met enige jaren U.L.O. en typen. Brie ven onder no. 5580 aan het bur. van dit blad. Te koop een in prima staat verkerende oliestookkachel. 's Avonds na 7 uur. Leinwe- berstraat 3, Veenendaal. Te koop prima eetaardappe- len van de hoge grond. C. v. Holland, Ruisseveen 8, Veenendaal. Gevr. voor enkele dagen p. w. iemand met tuinwerk be kend. Kwekrij A. Loef, Sand- brinkstraat (nabij Postkan toor), Veenendaal. Te koop bloem- en sierplan ten voor de tuin. Rozen, Li guster, Coniferen enz. Kwe kerij A. Loef, Sandbrinkstr. (nabij Postkantoor), Veenen daal. Te koop 4 stel motorwielen met banden. Tevens partij tweedehands buiten- en bin nenbanden. Garage Jan Jan sen en Zn., Nieuweweg 190, Veenendaal. Tel. 2536. Woningruil: aangeboden een flat in Veenendaal-Zuid. Ge vraagd een ééngezinswoning elders in Veenendaal. Brie ven onder no. 5587 aan het bur. van dit blad. Te koop aangeboden ge bruikte radiotoestellen in prima staat. R. v. Laar, Cu- neralaan 8, Rhenen. Te koop gras, deent, bont en rosella parkieten. Tevens 2 dwergkonijntjes (ram en voedster). Parallelweg 23, Veenendaal. Wasmachinefabr. heeft eni ge lichtbeschadigde wasma chines gloednieuw met ga rantie 125,— en 145,—. Cen trifuges v.a. 145,Vraagt demonstratie. Postbus 24, Zwijndrecht. Verzekeringen, Hypotheken en Financieringen. Rem- brandtlaan 63. Tel. 2392, Vee nendaal. Motor- en bromfietskleding, leren dames- en herenjassen en vesten, regenkleding, he ren- en jongensschoenen (br. en zw.), motoroveralls, hel men, koppels. U.S.A. Leger- kleding. Vos (bij de boterfa- briek) Renswoude. Tel. 08387- 307. Voor opklapbedden en ledi kanten spiralen, bedden, de kens, grote en kleine kasten, divans, 2-zitsbanken, losse fauteuils, rookstoelen en haardfauteuils enz., naar 't Veense Verkoophuis, Verlaat 1, Tel. 2209. Dames, zojuist ontvangen, de nieuwste kleuren lipstick, passend bij Uw nieuwe ja pon. Huize „Chic", Patrimo niumlaan 13, Veenendaal. Pedicure (algehele voetver zorging), Manicure, steunzo len en elastieken kousen naar maat, voetbalsum, handcrème enz. Maandag 2- 5, woensdag 2-5 en 7-9, za terdag 2-5. Mej. W. van Ray, Dorpsstraat 42, Renswoude, Tel. 435. Te koop prima noordelingen 7,— per mud. 7,50 thuisbezorgd. J. Baars, Oude Veenendaalse Grindweg 35, Achterberg. Gevr. werkster voor 3 halve dagen per week of meisje voor halve dagen. Aanmel den na 7 uur. Mevr. Man- ders, Dr. de Visserstraat 31, Veenendaal. Gevraagd: Bouwterreinen te Eist (omgeving Veenendaal- sestraat) voor bungalow en of middenstands woningen. Brieven onder no. 5579 aan het bur. van dit blad. Importeur van breimachines heeft enkele demonstratie machines beschikbaar van 355,— voor 250,—, compleet met draadgeleider en toeren- teller, welke met volle ga rantie en los verkocht wor den. (Fin. mog. Ie bet. 49,04; 14,p. mnd. (18 mnd.). Br. aan fa. Baron, Steynlaan 64. Den Haag. Keurige meubelen w.o. go- thische-, eiken-, en blank. Fauteuilstellen, dressoirs, ta fels, theemeubeltjes enz., vindt U in Veense Verkoop huis. Verlaat 1, Tel. 2209, Veenendaal. H. A. Sol. steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zul- dersma, Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Weer verkrijgbaar zuivere heide-raat en slingerhoning. Ook bloemhoning. Prijzen v. a. 1,25 tot 2,50 per 500 gram. C. v. Holland, Ruisseveen 8, Veenendaal. Tel. 3202. Zater- dag's op de markt. Woningruil. Aangeb. nieuwe flatwoning in Pendrecht Rot terdam. Huur 17,50 per w. Gevr. woning Veenendaal, Rhenen, Ede, Amerongen, Eist, Wageningen, Ederveen of Renswoude. Aanbieding of inlichtingen aan het bureau van het Nieuwsblad „De Val lei", Parallelweg 10, Veenen daal. Tel. 08385-2022. Wist U het nog niet? In Vee nendaal is 'n leesmap met 10 tijdschriften beschikbaar. Bij de uitgever verkrijgbaar. Pr. Bernhardlaan 153, Vee nendaal. Tel. 3359. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81, tel. 2691. Alles gratis thuisbezorgd. Te koop giesse wildeman 10 en 20 cent per kg. Moesap pels 8 cent per kg. Winter- jannen 12 cent per kg. Goud reinetten en fijne handperen. Bij Gebr. v. Dolderen, Frie- sesteeg 15, Achterberg. Tel. 554. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuisbe zorgd; Er is weer een beatje schade-board te verkrijgen bij Vebotex Kerkewijk 37, Vebotex levert *t 'm, Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenendaal. Rijwielen en bromfietsen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwiel stalling De Klomp, tel. 241. Binnendeuren, liggen ln voorraad bij Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal, Tel. 2730. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51 Veenendaal. Tel. 3184. Wist U dat wij voor U brei en meisjes-, jongens-, da mes- en herenwintertruien in alle m. Tevens vermaken wij al Uw truien en vesten. Ook zetten wij nieuwe boor den voor U aan. Wij werken uitsluitend met industriega ren. M. Heemskerkstraat 55, Tel. 2431. Voor Uw siertuin aangebo den: rozen, heesters, thyla's, ligustrum en berberis voor een haag. Tevens laan- vrucht- en sierbomen. Be leefd aanbevelend. H. Ver- woert, Molenweg 16, Ach terberg. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3041, Veenendaal. Schoenen te klein? Dan moet u bij Blankesteyn St Zn zijn. Schoenreparatiebedrijf D. Blankesteyn Zn, Helling 14 Veenendaal. De Houtspecialist, Patrimo niumlaan 55. Tel. 3520. Het adres voor alle soorten hout. board, triplex, enz. U kunt bij ons alles pasklaar en zo gewenst geheel afgewerkt vakkundig laten klaarmaken. Sportrijwielen in kleur ge heel compleet vanaf 125, Kinderrijwielen in kleur v.a. 55,Wasmachines v.a. 150, Centrifuges 175,— te huur. N. v. Eek, Rijwielhandel. Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Tel. 2533. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L. van den Bosch Geerseweg 38, tel. 3014 Veenendaal. Financieringen van auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantiekan toor Brouwer, Kanaal weg 2, Veenendaal. tel. 2918. Voor zo spoedig mogelijke indiensttreding gevraagd: leeftijd 25-30 jaar. Liefst bekend met het woningtextielvak. (man of vrouw) leeftijd 16 jaar, in het bezit van mulo- en type-diploma. Voor flinke krachten wordt een goede positie gegarandeerd. Schriftelijke sollicitaties vóór 28 oktober 1960 aan NOVA Gebr. Boers N.V., Julianastraat 1-3 te Veenendaal. Vraagt kleurenkrant en inlichtingen GELDERLAND 10 HOEK HOOGSTRAAT - VEENENDAAL De bouwwerken worden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heer H. Nieuwenhuis, architect, de heer J. W. Boelens en de heer Van Esse van Nieuwsblad „De Vallei". Deelnemerskaarten zijn gratis bij ons verkrijgbaar bij aankoop van 1 doosje LEGO reeds van 95 ct. af. Inlevering van bouwwerken aan de zaal van het O.C.B.-gebouw, Sand- brinkstraat op zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur, bezichtiging voor het publiek van 4 tot 6 uur n.m. Vrij toegang. Prijsuitreiking 7 uur n.m., daarna moeten de bouwwerken door de eigenaars worden afgehaald. Jonge bouwers, veel genoegen bij je werk, veel succes en tot ziens op de tentoonstelling.

De Vallei | 1960 | | pagina 4