Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Brooks Instrument Co. fabriceert voor geheel Europa kou gevat? SOCIALE VOORZIENINGEN OP Z N AMERIKAANS Naar Europa Wist u WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Corry Brokken de ster van muzikale showavond Nieuwe vorm van landbouwcoöperaties mogelijk Intocht Sint-Nicolaas in Scherpenzeel Haarweg in Overberg wordt (eindelijk) verhard Agenda NEO-CONSERVIET Fa. F. TAK 34e jaargang VRIJDAG 28 OKTOBER I960 Nr. 86 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Voorzieningen Mej. C. H. Arnoldussen, onder wijzeres aan de Kon. Juliana- school viert morgen haar 75ste verjaardag. Twintig gulden waard! 3 HH 008875 Bescheiden begin Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BRO UWE R i(—moderne HEREN- Muzikale quizz moest vervallen Ondanks dat de t.v. een boeiend toneelspel had aangekondigd en er op de radio een spannend hoorspel te beluisteren viel, was het Verenigingsgebouw gisteravond tot de laatste plaats bezet door een aandachtig en enthousiast publiek dat ongetwijfeld heeft genoten van de tweede muzikale showavond „Opname 5 tellen na nu" welke door de plaatselijke muziekhandel Van Hees voortreffelijk georganiseerd was. Tal van bekende artiesten verleenden hun medewerking en zonder anderen tekort te doen is Corry Brokken de ster van de avond geworden. Haar glasheldere stem en de bekende nummers die zy ten gehore bracht, werden telkenmale met een daverend en langdurig applaus be loond. Wethouder Van Kuyk opende bazaar van D.V.O. Tekort aan landarbeiders TOCH ARBEIDSTIJDVERKORTING MOGELIJK HIJ KREEG Z'N FEESTVARKEN.... GEBRUIK Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 ltfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprys 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Verliepen de besprekingen omtrent de vestiging van de nieuwe Amerikaanse industie Brooks Instrument Company Inc. aan de Groeneveldselaan te Veenen daal in een vlot tempo, met de bouw van het eerste fabriekspand gaat het zo mogelijk nog vlugger. Nadat een plaatselyke onderneming het grondwerk had verricht, is men onmiddellijk daarna begonnen met het leggen van de fundering terwijl nu de eerste contouren van de muren al te zien zyn. Overigens was het enige tijd geleden nog lang niet zeker dat deze Amerikaanse onderneming zich in Nederland zou vestigen, laat staan in Veenendaal. Wegens de vrij schappe lijke belastingtechniek had België in eerste instantie de voorkeur, maar uit eindelijk heeft de heer Brooks zelf besloten zijn filiaal op Nederlandse bodem neer te zetten. En dat tenslotte de voorkeur aan Veenendaal gegeven werd, is in feite een geschiedenis apart. Brooks Instrument Co. fabriceert doorstroommeters voor vloeistoffen en gassen, in het algemeen gezegd voor alle industrieëen. Het hoofdbedrijf staat in Hatfield Pennsylvania USA, terwijl in Zwitserland het centrale verkoop kantoor gevestigd is. Ongeveer vijf jaar geleden nam de N.V. Vloeistofmeetapparatenfabriek in Rotterdam de vertegenwoordiging voor Nederland op zich en niet lang daarna bleken alle omzetten bij elkaar lonend te zijn geworden om ook in Europa te gaan produceren. Dit bedrijf moest uiteraard in een Europees land gevestigd worden en een Amerikaanse commissie kreeg opdracht van de heer Brooks om in het oude werelddeel te gaan kijken. Deze com missie gaf haar ogen goed de kost en zag in België hét land waar de nieuwe vestiging zou moeten komen, temeer daar de Belgische belasting vrij schap pelijk bleek te zijn. Dit besluit stond vrijwel vast, want een maand geleden was het zo goed als zeker dat het België zou worden, totdat de heer Brooks zelf naar Europa kwam. Hij kwam, zagen Nederland over won. Toch had Veenendaal nog grote concurrentie in plaatsen als Arnhem, Amersfoort en Ede, maar dank zij de snelle en soepele afhandeling van zaken door het plaatselijke gemeentebestuur, besloten de Amerikanen zich aan de Groeneveldselaan te vestigen. het Gewestelijk Arbeidsbureau te Veenendaal dat alle gewenste in lichtingen kan verstrekken. De lonen in dit bedrijf zullen normaal aangepast worden aan de hier te lande geldende regels. Alleen wat betreft de sociale voorzieningen staan er wat gro- Zo ligt het in de bedoeling een ge deelte van het 10.000 m2 grote terrein te bestemmen voor de recreatie van het Zie voor verslag pag. 2. GEMEENTEPERSONEEL GAAT NAAR „MEIN KAMPF" Op een woensdagavond gehouden be stuursvergadering van de Gemeente Personeelsvereniging Veenendaal, is be sloten op 17 november a.s. met de leden in het Rembrandt-theater te Arnhem de film „Mein Kampf" te gaan zien. Het vervoer zal geschieden met twee bussen van de fa. De Haas. Het in de zomer geplande bezoek aan de Philips fabrieken in Eindhoven gaat niet door, omdat Philips te kennen heeft gegeven alleen buitenlandse gasten te kunnen ontvangen en rondleiden. Het bestuur ziet zich nu voor de moeilijke taak gesteld een andere aantrekkelijke reis uit te stippelen. BRANDWEERKAZERNE WORDT WONING De vroegere brandweerkazerne aan de Mulderslaan, behorende bij de poli tiepost Gelders-Veenendaal, zal binnen kort verbouwd worden tot een politie- woning. Hiermede zullen ook de cellen, die zich achter het kantoor bevonden, verdwijnen. Het aan het bestaande woonhuis gebouwde kantoor, zal bij de nieuwe woning getrokken worden. dat een Elstenaar vorige week een on gewoon avontuur heeft beleefd? dat hij toen hij 's nachts om één uur van zijn werk kwam de deur van de echtelijke woning gesloten vond? dat op zijn herhaaldelijk bellen en kloppen geen gehoor gegeven werd? dat hij ten einde raad de hulp van de politie inriep die hem heelhuids bin nen wist te loodsen? dat de man en vrouw ruzie hadden gehad over het al of niet geheel af dragen van het weekloon? dat de vrouw daarom de deur op slot gedaan had en haar echtgenoot niet meer wilde toelaten? dat de vier Italianen die woensdag in Veenendaal arriveerden niet voor ge sloten deuren kwamen? dat zij wegens een administratieve fout eerst naar Oldenzaal zijn gebracht maar later toch in Veenendaal terecht gekomen zijn? dat zij de eerste nacht ondergebracht zijn bij twee alhier wonende Italiaanse gezinnen? dat er oorspronkelijk vijf zouden ko men? dat de vijfde echter in Milaan heim wee kreeg en besloot terug te gaan? Doordat de Valleiiks de laatste weken blijkbaar onvindbaar is, is de premie inmiddels tot het aardige sommetje van twintig gulden gestegen. Vorige week is de riks uitgegeven by firma C. Diepeveen, Hoofdstr. Veenendaal en zoals reeds gezegd, niet ge vonden. De nieuwe riks met het nummer is TWINTIG GULDEN waard. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Dat de bouw in zo'n snel tempo ver- loopt is merendeels gelegen in het feit dat men eigenlijk een jaar achterop ge raakt is. Dit verlies wil men vanzelf sprekend inhalen en vandaar dat alles zo gauw mogelijk moet gebeuren. Het begin is bescheiden. De directie zal bestaan uit twee Amerikanen waar van één voor de verkoop en één voor de produktie en ca. 25 man personeel. De uitbreiding is natuurlijk afhanke lijk van behoefte en nroduktie, maar men schat dat het be&rijf in de loop van een jaar of vijf tenminste uitge breid zal zijn tot een kleine tweehon derd man personeel. Op de afdeling administratie zullen ongeveer twintig men sen emplooy kunnen vinden, terwijl het restant voorname lijk bestaat uit technisch per soneel. De personeelsvoorziening acht men geen groot bezwaar. Er zal geprobeerd worden zoveel mogelijk jongere krach ten van Lagere Technische Scholen aan te trekken, alhoewel ook oudere werknemers aangenomen zullen wor- d£n. Uit laatstgenoemde categorie vak arbeiders zal een bepaald kader ge vormd worden. Reeds nu bestaat de mogelijkheid te solliciteren, waarna de betrokke nen in Rotterdam een opleiding zullen krijgen. Hiertoe is het nieu we bedrijf in contact getreden met Dit is het fabriekspand van Brooks Instrument Co. Inc. in Hatfield Penn sylvania USA. De foto is reeds enige jaren geleden genomen. personeel. Tijdens een onderhoud dat wij hadden met een der belanghebben den van dit bedrijf, werd verklaard dat er o.m. een voetbalveld en eventueel een zwembad op het programma staan. Voorts zullen er betere pensioen voor waarden geschapen worden, een spaar fonds voor het eigenwoning-bezit van het personeel, verstrekking van koffie en thee en het tegen zeer geringe kos ten gebruik maken van warme maal tijden. De directie die zoals gezegd aanvan kelijk uit Amerikanen zal bestaan, zal later vervangen worden door een Ne derlandse. Het gehele fabriekscomplex zal bestaan uit een hoofdgebouw aan de kant van de Groeneveldselaan waar de administratie in ondergebracht wordt van twee verdiepingen. Achter dit hoofdgebouw komen drie grote loodsen, die in de toekomst samengevoegd wor den tot één grote fabrieksruimte. Men is op het ogenblik bezig met de bouw van een gedeelte van de eerste loods, waarna successievelijk de rest zal volgen. Men verwacht dat deze gespeciali seerde instrumentenfabriek, waarvan een Amerikaans concurrerend bedrijf in Arnhem gevestigd is, een zeer snelle groei tegemoet gaat. Behalve dat men zal moeten voldoen aan de Europese vraag, wordt ook gefabriceerd voor het zusterbedrijf in Amerika. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 i$ig\ voor betere uurwerken HOOFDSTR 91 VEENENDAAL Bij het optreden van deze zangeres deed zich overigens nog een klein inci dent voor. Toen zij namelijk volkomen geconcentreerd een bekend lied begon te zingen, werden er vanuit de zaal on gehoorde geluiden gemaakt, waardoor zij abrupt afbrak en doorging met een ander lied. Zeer terecht verzocht Harry de Groot toen het publiek dergelijke grappen makers onmiddellijk op hun vingers te tikken. Het hoogtepunt van Corry Brokken's optreden vormde wel de ver tolking van het „Night and Day" van Cole Porter, direct gevolgd door het overbekende „Milord". Een andere ster die vooral bij de aan wezige teenagers enorm succes had, was de dochter van Willi Alberti. Ook dit zangeresje beschikt over een veel belovende stem, die zij in dienst stelt van zowel serieuze liedjes als de beken de teenager-melodieën. Twee populaire radiozangers, „de Spelbrekers", hadden de zaal direct in hun ban met prettig in het gehoor lig gende liedjes. De lachspieren werden losgemaakt door de Wama's die op zeer goede wijze hun nieuwste creaties pre senteerden. Op hun repertoire stonden o.m. Criminal Tango en een kostelijke versie op de schoen van Chroetsjef. Bijzonder opvallend was de zangcapa citeit van de Wama-met-de-baard die ook in de opera een goed figuur zou slaan. Wim Burger deed het publiek ver steld staan van zijn kunnen op snel- tekengebied, een en ander aan elkaar smedend met kolderpraatjes. Last but not least het kwartet Harry de Groot, bestaande uit Ger Daalhuy- sen, bas, Nico Prins, drum, Wim San ders gitaar en Harry de Groot accor deon en piano. Dit kwartet verzorgde als vanouds - goede wijn behoeft geen krans - de muzikale begeleiding, waar bij o.m. het elektronium gedemon streerd werd. Dit apparaat imiteert vrijwel alle mogelijke muziekinstru menten. De produktie was in goede handen van Fred Hartog. Uitgezonderd het feit dat men vaker met lichteffecten had moeten werken, is het wederom een avond geworden om nooit te ver geten. HOND BEET KIPPEN DOOD Bij Van B. aan de Valleistraat heeft een grote hond tien kippen doodgebeten. De hond is eigendom van de heer B. van de Mulderslaan. De schade bedroeg circa veertig gulden en zal onderling geregeld worden. Om de financiële posi ie van de vereni ging wat te versterken heeft de plaatse lijke wandelsportvereniging D.V.O. in de eierhal een bazar georganiseerd die tot en met morgenavond duurt. Gisteravond werd de bazar, die tal van nieuwe attrac ties heeft, officieel geopend door wet houder C. N. v. Kuyk in tegenwoordig heids van een bondsbestuurder van de K.N.B.v.L.O. „De sport", aldus wethouder van Kuyk, „is de laatste jaren een sterk behoefte element in onze samenleving geworden. Vooral de wandelsport vind ik bij uit stek geschikt omdat het geen record-ja- gerij is maar een echte vorm van ont spanning". Hij roemde voorts de activiteiten van deze vereniging, ook al omdat men op eigen krachten, zonder subsidie of iets dergelijks, een bazar met prachtige prij zen heeft weten te organiseren. Met het uitspreken van de wens dat genoemde vereniging in de toekomst een grote bloei zou mogen beleven, verklaarde de heer van Kuyk de bazar voor geopend. Ds. BOUW VOOR HERV. JONGEREN „Onze positie als hervormd-gerefor meerden in het geheel van de hervorm de kerk". Over dit onderwerp hoopt op zaterdag 29 oktober a.s. in het vereni gingsgebouw „Bethel" te spreken Ds. P. Bouw, Ned. Herv. predikant te Lunteren. De avond, die om halft acht begint, gaat uit van de Ned. Herv. Jeugdraad en is speciaal bedoeld voor de gecombineerde jongelings- en meisjesvereniging van de hervormde gemeente. Niettemin zijn ook andere belangstellenden welkom. Er is na afloop gelegenheid tot het stellen van vragen. DEN HAAG. De regeringscommissie, die in 1956 door het ministerie van Sociale Zaken in samenwerking met het Landbouwschap is ingesteld, om een oplossing te zoeken voor het nijpende arbeidsprobleem in de landbouw, heeft onlangs de resultaten van haar bevindingen openbaar gemaakt. De oplossing, die de commissie geeft voor de vreemde situatie, dat in een bepaald gebied een arbeidstekort en tegelijkertijd in het andere werkloosheid heerst, is bij zonder reëel. Zij stelt voor coöperaties in het leven te roepen die een arbei dersreservoir vormen, waarop de leden een beroep kunnen doen. De voordelen van dit systeem zijn duidelijk. De landbouwers, die om sei zoenredenen, plotseling een aantal hulpkrachten nodig hebben, kunnen een beroep doen op de coöperatie, die dan uit een andere hoek wel iets vrij weet te maken. Door het centrale per soneelsbeleid moet het ook mogelijk zijn betere arbeidsvoorwaarden op een billijke en te verwezenlijken basis te scheppen. ANIMO De collectieve verzorging van het personeel, die eventueel op de schou ders van een uit naam van de coöpera tie opererende deskundige moet worden gelegd, kan misschien iets wegnemen van het denkbeeld, dat de landarbeider als werknemer een achterstand heeft op zijn industrieel evenbeeld. De com missie is in haar rapport tot de con clusie gekomen, dat voor wat betreft de sociale voorzieningen de landarbei der geen noemenswaardige achterstand heeft. Wel wordt deze gesuggereerd door het nog algemeen verspreide ge- voel, te zijn achtergesteld. Een meer ge- Nauwelijks hebben de Seherpenzeelse winkeliers, verenigd in de winkeliers vereniging E.M.M., de jubileumactie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging achter de rug of zij smeedden weer nieuwe plannen. Zy deden dit dinsdagavond in de „Hertog van Gelre", waar de heer G. van Hoevelaken wegens ziekte van de voorzitter, de hamer hanteerde. Onderwerp van het ge sprek was de komende Sint-Nicolaasactie. De plannen die het bestuur hierover ontvouwde, ontmoette deze avond wel enige oppositie. Het verloop van de be sprekingen was niet geheel in overeen stemming met de naam van de vereni ging maar de debatten verliepen in goe de harmonie. De punten, die verschil van mening opriepen, waren de bij te dragen percentages en de duur van de komende St. Nicolaasactie. Deze actie zal gehouden worden van 21 november tot en met 5 december. Op donderdag 24 november zal Sint Nicolaas met zijn gevolg aan de grens van de gemeente worden ingehaald, waarna de gebruikelijke tractatie van de jeugd in de gemeentelijke éierhal plaats vindt. De winkels zullen niet de gehele periode van de actie tot negen uur ge opend zijn, maar alleen in de week van 28 november tot 3 december. De toe te kennen prijzen zullen zoals gebruikelijk worden ingekocht door de commissie, be staande uit de heren J. H. Weijers, G. Jonker en H. J. Golstein. Tijdens deze vergadering werd ook nog de balans op gemaakt van de onlangs gehouden jubi leumactie. Deze drie weken durende actie leverde ondanks de vele attracties die werden georganiseerd geen nadelig sal do op. De heer Hoevelaken, meldde in zijn openingswoord de terugkeer van de voor zitter, de heer W. Pol, uit het ziekenhuis Mevrouw van Kuyk ontving een boeket prachtige bloemen, terwijl de heer van Kuyk een kistje rokertjes werd aange boden. Tot grote vreugde van alle inwoners van Overberg en niet in het minst van de vereniging „Overbergs Belang", is men sinds kort bezig met de verhar ding van dat gedeelte van de Haarweg, dat vanaf de Slaperdijk parallel loopt met de spoorlijn tot in Overberg. De aannemer die dit werk uitvoert hoopt over circa zes weken gereed te zijn, zodat de vroegere modderweg binnen niet al te lange tyd veranderd zal zijn in een geasfalteerde weg. Behalve dat de verbinding met Vee nendaal een kilometer verkort wordt, zullen nu ook bromfietsen en motor rijtuigen binnendoor kunnen gaan. Voorheen geschiedde dit via de Dwars weg en Eindseweg In verband met de subsidie van de Cultuur Technische Dienst mag de nieuwe weg onder geen voorwaarde breder worden dan drie meter, met aan beide zijden een on verharde berm van een meter Het Umo-rijwielpad dat altijd zeer goed berijdbaar was, wordt nu opgehoogd en is bestemd als berm. Het bestuur van „Overbergs Belang" vindt deze maximumbreedte bijzonder jammer, maar men hoopt dat de weg later verbreed zal worden en voorzien van straatverlichting. De bochten in de weg, alsmede de vijf verhogingen van de spoor-overwegen blijven bestaan. en hij sprak de wens uit, dat de heer Pol weer spoedig aan het E.M.M.-verenigings leven zou kunnen deelnemen. LAATSTE PUZZELRIT De Seherpenzeelse auto-, motor- en bromfietsclub organiseerde donderdag haar laatste competitierit van dit seizoen voor alle categoriën. De bestuurders van twintig auto's, vier motoren en zeven bromfietsen verschenen aan de start bij café Marktzicht. De rit was uitgezet door de heer F. Bergsma en de uitslag was las volgt: Auto's: 1. A. J. Hendriks, Hoeve laken, 4 strafp.; 2. J. van Bentum, Wou denberg, 4 strafp.; 3. M. Veenendaal, Woudenberg, 5 strafp.; 4. A. Lagerwey, Barneveld met 8 strafpunten. Motoren: J. Bebingh, Woudenberg met 9 strafpunten. Bromfietsen: 1. G. v. d. Peut, Scherpen zeel, 7 strafpunten en 2. R. v. d. Burgt, Het gebeurde op een bruiloft er gens in Veenendaal. De feest stemming was al aardig op weg naar het hoogtepunt, toen plotse ling een omvangrijk verpakt ge schenk binnen werd gebracht en aan het bruidspaar werd aange boden. Zichtbaar nerveus nam de bruidegom de taak op zich om het geschenk uit te pakken en toen hij onder doodse stilte bij het deksel gekomen was, sprong er eensklaps een levend varkentje uit de kist, dat zich luid gillend een weg baande door de hevig geschrokken gasten. De bruidegom had dit overigens kunnen verwachten, want vóór zijn trouwdag had hij tegenover vrienden verklaard niet te weten wat een feestvarken was MILITAIREN REDDEN OOGST. Enige honderden militairen zyn met toestem ming van de minister van Defensie in geschakeld om te helpen bij de aardap peloogst op de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden - een welkome hulp, want door het „ingrijpen" van de militairen kan een zeer belangryk deel van de oogst welke al was afgeschreven, gered wor den. Voor deze hulp wordt per man 12,50 per dag betaald. Foto: Militairen in actie op een veld op Noord Beveland by Kortgene. perfectioneerd optreden door een des kundige staf kan hierin wel iets ver anderen door betere arbeidsvoorwaar den duidelijk voor het front van de buitenwereld te brengen. En dat kan de animo voor de landarbeid weer belang rijk verhogen. TOEKOMSTVERWACHTING Over de personeelssituatie in de land bouw laat het rapport zich niet gunstig uit. Het aantal landarbeiders zal blijven dalen, zij het in een trager tempo dan voorheen. Als toekomstprognose wordt gegeven, dat het huidige aantal van 120.000 landarbeiders over twintig jaren zal zijn gedaald tot 80.000. Wat hiervan de oorzaken zijn werd op het kort na het uitkomen van het rapport van de commissie in Roermond gehouden Landhuishoudkundig Congres 1960 uit de doeken gedaan. Daarna vertelde de secretaris van het Landbouwschap, mr. H. W. van Hylkema, dat die snelle te ruggang moet worden gezien als juist een gevolg van een tekortschieten van het personeelsbeleid in de landbouw. De zuigkracht van de industrie, vooral op het platteland bijzonder groot, is daarbij een belangrijke factor. ARBEIDSTIJDVERKORTING Een belangrijk voordeel van de in dustriële werkkring is de zekerheid, dat binnen afzienbare tijd zal worden over gegaan tot een vijfdaagse werkweek. Iets wat, zoals de situatie nu is, in de landbouwsector wel een schoon maar ook een onmogelijk ideaal is. Het voor uitzicht, twee achtereenvolgende dagen in de week vrij te zijn lokt iedereen. Daar moet de landbouw iets tegenover stellen. Zoals tijdens het Landhuishoud kundig Congres werd gezegd, moet daarmee niet te lang worden gewacht. Zeker niet tot het moment, waarop de bui van de vijfdaagse werkweek, waar van de eerste druppels al zijn gevallen, goed losbarst. Anders mist men gemak kelijk de boot en veroorzaakt een alge mene uittocht. PLOEGENSTELSEL De „Commissie Binding Jeugdige Land arbeiders" heeft dit probleem onder ogen gezien en dit in het idee van de „personeels-coöperatie" tevens een op lossing gevonden. Want, zo zegt het rapport, een verstandig beheer van een collectief personeelsareaal moet de in voering van een ploegenstelsel moge lijk maken. En daarbij kan men reke ning houden met een werktijd van vijf dagen. Dan kan de concurrentie met de industrie in de wedloop om personeel met meer vertrouwen worden gevoerd. Het idee van de commissie zal eerst in de praktijk moeten worden beproefd. Pas na voldoende ervaring kan het sy steem worden uitgewerkt. Ook moet de juiste vorm worden gevonden voor cen traal beheer in gebieden met kleine boerenbedrijven. Men denkt aan in om vang kleinere, maar regionaal gezien grotere, onderling samenwerkende coöperaties. Het rapport kan gezien worden als een grote stap in de rich ting van een verantwoord en dringend noodzakelijk personeelsbeleid in de agrarische sector. Een eerste voorwaar de voor een oplossing van het nijpende personeelsprobleem waarmee de land bouw te kampen heeft. VEENENDAAL Zaterdag 29 oktober: MAC-oriëntatierit t. b. v. Rode Kruis. Start 3 uur La Montagne Cefa-film Avontuur in Pacific' in Eltheto, aanvang 8 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag „De familie Trap in Amerika" alle leeft, maandag t/m woensdag „Heim- wehdort wo die Blumen blühn" alle leeft.; donderdag „De bruid uit de wildernis" alle leeft. ELST Zaterdag 29 oktober: Film over reis Ouden van Dagen in „Sportlust" AMERONGEN Vrijdag 28 oktober: Causerie van 't Nut in Clubhuis Zaterdag 29 oktober: Cefafilm „Tranen over Johan nesburg" in Clubhuis. Maandag 31 oktober: Modeshow in Clubhuis. EDERVEEN Vrijdag 28 oktober: Vergadering CBTB in café v. d. Linden, 7.30 uur. tegen het uitlopen van Uw winteraardappelen de echte tot laat in het voorjaar HARDE, GAVE en KIEM- VRIJE aardappelen met prima kleur. Alleen bij Hoofdstr. 106, Veenendaal, Tel. 2576 Apoth.Ass. - Drogist

De Vallei | 1960 | | pagina 1