Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Momenteel het meest gebrek aan kleine woningen. Uit de raad van Veenendaal Beter toezicht op woningbouw eerste vereiste MET HET SPORTCOMPLEX „PANHUIS" WORDT HAAST GEMAAKT Wist u... r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Sint brengt bezoek aan wandelaars Versperring de lucht in ELST SCHERPENZEEL nfJO NEO-CONSERVIET Fa. J. F. TAK DE LAARS OP DE HONGAARSE NEK Russisch leger vertrok niet RUSSISCH LEGER AMERONGEN OYERBERG Agenda 34e jaargang VRIJDAG 4 NOVEMBER 1960 Nr. 88 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Klachten Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Verscherpt toezicht Ds. Bos waarschijnlijk half januari naar Veenendaal Dit keer E.H.B.O.-wedstrijd in Amerongen WAARDE 22,50 1 0E 070759 Lijdensgeschiedenis Na wandeltocht een gezellig feest TRAKTATIE Vanavond opening openbare lagere school Auto sloeg over de kop Forumavond over Afrika fêettoruUfiale WEKKERS GEBRUIK Politie-apparaat Geheime processen Prof. dr. G. Stuiveling hield lezing over humor in Nederland Gouden bruidspaar in Overberg VOETBAL Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Nog dit jaar zal een aanvang worden gemaakt met het bouwen van woningen in Veenendaals nieuwe woonwijk „De Schrijverswijk", gelegen in het centrum der gemeente. De gemeenteraad besloot woensdagavond j.l. op voorstel van b. en w. tot de bouw van de eerste 40 etagewonin gen in „De Schrijverswijk". Vele raadsleden, die nagenoeg allen tot nu toe om 't hardst hebben geroepen om het bouwrijp maken van deze wijk, spraken hierover hun blijdschap uit en voor enkelen was het zelfs een verrassing. Deze hadden niet meer durven ho pen dat er in 1960 nog iets van bouwen in deze wijk kwam. Maar nu is dan toch de kogel door de kerk en de raad zette - symbolisch gezegd - met het aannemen van het voorstel van b. en w. zelf de eerste spade in de grond. De eerste 40 woningen zijn inmiddels aanbe steed en volgens een mededeling van loco-bur gemeester Ant. de Ruiter, zal het volgende com plex niet lang op zich laten wachten. Over de woningen zelf, huur e.d. hadden de raadsleden nog wel wat te zeggen. De heer E. C. Diepeveen (AR) vond de huur - voor de Schrijverswijk dan- billijk, maar, voegde hij er aan toe: deze redelijke huur is verkregen door de helft van de te bouwen woningen slechts van twee slaapkamers te voor zien. Spreke dacht dat er meer behoef te was aan woningen met drie slaap kamers of nog meer. Hij vroeg of men hiermee bij de bouw van volgende complexen rekening zou houden. Bij een tekort van 1600 woningen, aldus de wethouder van volkshuisves ting, de heer Joh v. Hardeveld (PvdA) is er een tekort op alle categorieën, dus zowel op de grotere als de kleinere woningen. Maar kleinere woningen zijn er wel het hardst nodig. En niet min der: grote woningen voor de grotere gezinnen. Deze laatste soort woningen is echter buitengewoon kostbaar, het geen niet wil zeggen, dat de bouw van grotere woningen - als aan de Groe- neveldselaan - van het programma zou zijn geschrapt. Toch zal dit nog even moeten duren. Men zou kunnen zeggen, dat men in een „twee-slaapkamerwoning" geen lo- geergelegenheid heeft, maar daar mag men volgens wethouder Van Harde veld, gezien het tekort waarmee Vee nendaal kampt, toch momenteel geen rekening mee houden. Over woningen voor grote gezinnen gesproken: mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch was ter ore gekomen, dat ver schillende brandweermensen, die voor een grote woning nabij de nieuwe brandweerkazerne aan de Industrie laan in aanmerking komen, geen in teresse hebben. Mogelijk zou men deze huizen aan de urgente gevallen van grote gezinnen kunnen toewijzen. De voorzitter vond dit praktisch on uitvoerbaar, omdat deze woningen op het afgesloten terrein van gemeente werken staan en specifiek zijn bestemd voor de mensen van brandweer en ge meentewerken. De heer G. J. van Deelen (SGP) ha merde op goed en voldoende toezicht bij de bouw en voldoende collega's vielen hem hierin bij. Uit het Franse dat de werkzaamheden bij de stuw dam in Amerongen nog steeds in volle gang zijn? dat men deze week bij graafwerk zaamheden enkele archeologische vondsten heeft gedaan? dat er scherven van aardewerk uit de Romeinse tijd en een gewei en skeletdelen van een edelhert naar boven gekomen zijn? dat zich bij de vondsten ook een deel van de schedel van een mens be vond? dat men in Veenendaal nu al bezig is met de afbraak van het oude hotel „De Korenbeurs"? dat dit hotel nog vóór de Kerstmis verdwenen moet zijn? dat het nieuwe hotel op de openings dag door iedereen bezichtigd kan worden? dat in de afgelopen twee weken een grootscheepse inzamelingsactie is ge houden voor de restauratie van de Oude Kerk op de Markt? dat vrijdagavond j.l. de eindafreke ning met het uitgebreide collec tantenkorps plaats vond? dat toen bleek, dat de collecte, uit sluitend gehouden onder de her vormden, een bedrag van rond 33.000,heeft opgebracht? dat men verwacht, dat dit eindtotaal nog met een 1000,zal worden vermeerderd, omdat enkele afreke ningen nog niet binnen zijn? dat de tuinlieden van de dienst van gemeentewerken druk doende zijn om op verschillende punten in de gemeente bloembollen te poten? dat alleen al over de gehele lengte van de Rembrandtlaan langs de grasrand bijna 5000 narcissen zijn gepoot? dat dit in het komende voorjaar een verrukkelijke aanblik zal geven? Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Gat kwamen veel klachten over slech te, afbladderende verf, scheuren in de muren en meer van dergelijk onheil. Kan dit niet voorkomen worden? vroeg de heer Van Deelen. De heer P. G. van Ojik (CH) vond het toezicht op de oplevering van de huizen onvoldoende. Boetebepalingen voor te laat opleveren worden over schreden. Het was volgens spreker wel opvallend dat er in de particuliere bouwsector doorgaans veel vlugger wordt opgeleverd. De voorzitter zei, dat b. en w. het, wat het toezicht aangaat, volkomen eens moeten zijn met de opmerkingen van de raadsleden. Het toezicht bij en op het bouwen moet straffer worden en er zal nogmaals op worden aange drongen. Als bestuurslid van Patrimoniums Bouwvereniging kon de heer S. Kroes- bergen (AR) nog enige opheldering verstrekken over de klachten uit het Franse Gat. Scheurende muren komen veel voor in flats met platte daken. De wissel werking van het weer is hierop van invloed en Patr. Bouwvereniging zal dan ook in het vervolg geen etage woningen met platte daken meer plaat sen. Van de zijde van de bouwveeniging wordt het toezicht op het schilderwerk verscherpt: men heeft één van de oud ste schilders van de bouwvereniging - een vakman - aangewezen als opzich ter bij het verfwerk. De huren (gemiddeld 14,30 per week) vond de heer J. Scholten (CH) aan de hoge kant, maar daar moest hij zich bij neerleggen. Wel vroeg hij zich bezorgd af hoe de grote oppervlakten plantsoen, die in de Schrijverswijk zijn geprojecteerd, moeten worden onder houden. Spreker had nu reeds vaak zijn hoofd geschud als hij lette op de verzorging van de plantsoenen. De ar beiders, die er aan werken zijn er niet schuldig aan; er werken te weinig mensen aan. Ds. A. A. Bos, thans predikant te Vuren en Dalem (bij Gorkum) die onlangs het beroep van de Ned. Herv. Gemeente „So la Fide" alhier heeft aangenomen, zal waarschijnlijk 15 januari 1961 naar Vee nendaal komen. Er bestaat een kans dat deze streefdatum vervroegd kan worden. In het Clubhuis te Amerongen zal op za terdagmiddag 19 nov. a.s. de traditionele E.H.B.O. Vallei-wedstryd worden gehou den. Zoals bekend is dit een wedstrijd tus sen de E.H.B.O.-ploegen van Eist, Ame rongen, Leersum en Veenendaal. De hoofdprijs is een wisselbeker die inder tijd beschikbaar werd gesteld door druk kerij „De Gelderse Vallei". TONEELAVOND VEENENDAALS WANDELCOMITE In gebouw Eltheto zal op woensdag 16 november a.s. een toneelavond worden gehouden van het Veenendaals Wandel comité. Hiertoe is de Edese toneelvereni ging uitgenodigd, die het blijspel „Harte lijke gelukwensen" zal opvoeren. Het is een spel van drie bedrijven van Dick van Maasland en onder regie van J. J. Breek- veldt. De waarde van onze Valleiriks blijft maar stijgen, want ook nu weer meldde zich geen vinder. De riks was ditmaal uitgegeven bij Horlogerie Van Manen te Veenendaal. De nieuwe riks die deze week uitgegeven zal worden en het nummer heeft, is TWEE EN TWINTIG GULDEN VIJFTIG waard. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie contant uit betaald. „MIJN WEG TOT HET LICHT" Op donderdag 10 november a.s. hoopt in de Petrakerk de ex-priester ds. H. J. Hegger te komen spreken over het on derwerp „Mijn weg tot het Licht". Deze bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. De voorzitter vond het heel logisch dat er meer mensen moeten komen, naarmate het plantsoen, toeneemt. Onbewoonbaarverklaring van wonin gen betekende volgens de raad zo goed als niets als men bleef handelen als met een oude woning aan de Bergweg. De raadsleden hadden nu het zoveelste voorstel voor zich om de ontruimings termijn van deze woning met een half jaar te verlengen. Als we zo blijven doen, zei de heer M. Bastmeijer (CH), wordt de hele on bewoonbaarverklaring slechts een pas kwil. Op de plaats van deze oude wo ningen kunnen twee nieuwe worden gebouwd. Spreker verklaarde zich te gen het voorstel. Zijn fractiegenoot, de heer Van Ojik, zou er deze keer dan nog voor stem men, maar bij een eventueel volgend voorstel tot opschorting van de ont ruiming zou hij gegarandeerd tegen zijn. (Zie verder pagina 2) Gezien het succes van vorig jaar heeft het Wandel Comité Veenendaal we derom besloten, ter navolging van diverse andere plaatsen in ons land, een grote St. Nicolaaswandeltocht te organiseren, waaraan tevens een gezellig Sinterklaasfeest is verbonden. De datum waarop deze wandeltocht gehouden wordt valt samen met de officiële intocht van de Sint en ztyn knechten in Veenendaal, en wel op zaterdag 26 november a.s. De afstanden van de St. Nicolaas-wan- deltocht bedragen voor junioren 10 km en voor senioren 15 km. De start is vanaf het gebouw Eltheto, t.w. voor de senioren kwart voor drie en de junioren drie uur. De inschrijving voor deze tocht kan plaats hebben uiterlijk tot en met zater- INTOCHT VAN DE REPUBLIKEINEN IN NEW YORK President Eisen hower, Vice-president Nixon en de voor malige vertegenwoordiger by de V.N. Cabot Lodge hebben getracht New York voor de Republikeinen te winnen. Foto: v.l.n.r.: Lodge, Nixon, Eisenhower en Rockefeller beantwoorden de toe juichingen van de Republikeinse inwo ners van New York. dag 19 november bij R. Breekveldt, Dr. SI. de Bruïnestraat 12-1 en J. de Doelder Rembrandtlaan 71 te Veenendaal. Na 19 november kunnen geen inschrijvingen meer aagenomen worden in verband met een uit te reiken tractatie. Na afloop van de tocht is er voor alle deelnemers een gezellig St. Nicolaasfeest in Eltheto waar een gevarieerd program ma zal worden aangeboden. Zij die de tocht volbrengen krijgen een fraaie herinnering die tevens dient als bewijs van toegang. Bovendien zullen aan verenigingen bestaande uit 11 of meer personen een groepsherinnering worden uitgereikt. Tenslotte zal St. Nicolaas zelf aan iedere deelnemer een presentje uit reiken. De nog uit de oorlog st immende wegversperring op de Slaperdijk is vorige week met behulp van dynanJ&t opgeblazen. De constructie had weinig van de weers invloeden geleden en het heeft de uitvoerder heel wat moeite gekost om het luguber uitziende geval te laten laten verdwijnen. Op de foto: Bij het rechter gedeelte is het zojuist tot een explosie gekomen. Wethouder C. N. van Kuyk zal he denavond de officiële opening verrich ten van de nieuwe openbare lagere school aan de Adr. van Ostadelaan. Na officiële opening is er, uitsluitend voor de genodigden, gelegenheid tot bezich tiging der school. OPBRENGST KOLLEKTE De in Veenendaal gehouden kollekte ten bate van het P.I.T. heeft het prach tige bedrag opgebracht van 2.773,27. Bij de benzinepomp op Rijksweg 12 is woensdagavond tegen half tien een per sonenauto met twee inzittenden uit Am sterdam over de kop geslagen. De be stuurder alsmede zijn passagier zijn naar het Julianaziekenhuis overgebracht, maar konden na behandeling naar huis keren. De auto werd zwaar beschadigd. Op de Rijksweg reed een vrachtauto met aanhanger, gevolgd door twee per sonenauto's, in de richting Utrecht. Op zeker moment wilden beide personenau to's de vrachtwagen inhalen maar moes ten toen plotseling remmen voor een der de auto die ook al bezig was zijn voor gangers te passeren. Door tot nu toe on bekende oorzaak is de tweede personen auto bij het afremmen aan het slingeren geraakt, schoof via de middenberm naar de andere kant van de rijbaan, zig-zagde toen weer terug en sloeg tenslotte over de kop. Afrika, waar hele gebieden of al zelf standig of in onrust zijn door een ver langen naar onafhankelijkheid, staat op het ogenblik in het brandpunt van de be langstelling. En dit is dan ook een reden waarom de Cult. Nat. Hist, vereniging „Zuid-Oost-Utrecht" een forumavond or ganiseert over dit werelddeel. Aan dit forum zullen deelnemen de heer en mevr. Eshuis, die voor hun lijfs behoud enkele maanden terug de Congo, na er meer dan twintig jaar werkzaam te zijn geweest, moesten ontvluchten. Verder zal aan dit forum deelnemen Pater Arend, die ruim tien jaar in dit zwarte werelddeel heeft gestreden tegen vreselijke ziektes en bijgeloof en deson danks toch wel weer terug zou willen. Behalve dan de heer en mevr. Eshuis en Pater Arends, neemt aan dit forum ook deel de heer C. S. Danho. De wieg van de heer Danho stond ergens tussen de Euphraat en de Tigres in Mesopota- mië, welk land zo'n grote invloed op on ze beschaving heeft gehad. Het is gelegen in de provincie Syrië van de Ver. Arab. Republiek. Deze zo actuele avond zal worden ge houden in hotel Stuyvenberg te Eist op maandag 7 november. SLIPPENDE AUTO Gladheid van de weg is er waarschijn lijk de oorzaak van geweest dat een be stelauto, bestuurd door B. uit Veenen daal, bij het nemen van de bocht Flui tersstraat-Zandstraat aan het slippen is gegaan. Hierbij ramde de slippende wa gen twee geparkeerd staande auto's, waarvan er één splinternieuw was. De materiële schade was aanzienlijk. Tentoonstelling „Ornithophilia" D e Kon. Ned. Ver. „Ornithophilia" houdt van woensdag 16 t/m zaterdag 19 november a.s. haar jaarlijkse tentoon stelling van sport- en bedrijfspluimvee, alsmede pelsdieren. Ook aan deze 52e expositie, die weer in de Bernhardhal aan de Croeselaan te Utrecht wordt ge houden, zal een uitgebreide afdeling van de handel en industrie zijn verbon den. Het grote aantal inzendingen heeft het noodzakelijk gemaakt de tentoon stelling over vier dagen in plaats van drie dagen zoals gewoonlijk, te spreiden. VA. voor betere uurwerken H00FDSTR. 91 VEENENDAAL I I III tegen het uitlopen van Uw winteraardappelen de echte tot laat in het voorjaar HARDE, GAVE en KIEM- VRIJE aardappelen met prima kleur. Alleen bij Hoofdstr. 106, Veenendaal, Tel. 2576 Apoth.Ass. - Drogist DEN HAAG. Zoals het een opluchting is te kunnen zegggen, dat de terreur, die door Hitier en zijn kwalijke trawanten is uitgeoefend, tot het verleden behoort is, het een luguber teken, dat een soortgelijke onderdrukking nog steeds niet tot het verleden behoort. Vier jaren geleden werd in Hongarije de opstand neergeslagen tegen een regiem, dat niet schroomt dezelfde praktijken te gebruiken als Hitier. Russische tanks en vliegtuigen braken genadeloos alle verzet in de rokende straten van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De opstand is mislukt. Het enige resultaat was een belofte van de Hongaarse regering,meer nog dan ooit een spreekbuis van het Kremlin, die de bevolking hoop gaf op meer vrijheid. Maar wat beloften daar betekenen, toont de huidige druk die op de Hongaarse bevolking wordt uitgeoefend. De staatsveiligheidsdienst opereert weer als voor de opstand. Hij staat in de dreigende schaduw van een grote Russische legergroep. Ondanks de be lofte van Kadar zijn er nog altijd Sow- jet-soldaten in Hongarije. In feite zijn de Russische eenheden daar nu beter op eventualiteiten voorbereid dan vóór de bloedige oktober-opstand. Op een kilometers-lang eiland in de Donau, daar waar op de ene oever Boeda en op de andere Pest ligt, is hun nieuwe hoofdkwartier ingericht. Een zenuw stelsel van waaruit de electronische verbindingen door het gehele land lo pen. In het hart van de stad en in het hart van Hongarije ligt deze militaire basis, die zelfs voorzien is van een eigen vliegveld. De aanwezigheid van de Russische troepeneenheden werd, nog geen half jaar na de opstand en de belofte van Kadar dat zij zouden vertrekken, legaal. Kadar tekende in mei 1957 een verdrag, waarin werd vastgelegd: „De gemeen schappelijke defensie in geval van agressie". In augustus van het vorig jaar werd door de Hongaarse regering opnieuw de mogelijkheid verkondigd van een terugtrekking van de troepen van de U.S.S.R. Maar een maand daar op was Kadar kennelijk van zijn dwa ling teruggebracht. Op het Hongaarse partijcongres in september 1959 ver klaarde hij, dat de Russische eenheden „voorlopig" zouden blijven. Tijdens de Hongaarse opstand richtte zich de haat van de verzetsstrijders vooral tegen de beruchte A.V.H., de staatsveiligheidsdienst. Het was dit po litie-apparaat, dat in zijn kelders onder het majestueuze hoofdkwartier in Boe dapest martelvertrekken had ingericht voor het „verhoren" van politieke te genstanders of van hen, die daarvoor moesten doorgaan. Weinigen van hen ontkwamen de wraak van de getergde bevolking. Kadar beloofde de A.V.H. nooit meer te zullen formeren. Opnieuw brak hij zijn belofte. De naam van de dienst werd veranderd - in vertaling luidt zij nu „veiligheidspolitie, een nau welijks merkbare wijziging - maar men nam zelfs niet de moeite de onderafde lingen te veranderen. Aan een parade, die op 4 april van het vorig jaar in Boe dapest werd afgenomen, nam ook een bataljon „Binnenlandse Veiligheids troepen" deel. Dezelfde titel droeg de geüniformeerde afdeling van de A.V.H. die vóór de opstand aan dergelijke ma nifestaties deelnam. De leden van dit bataljon waren gerecruteerd uit de nieuwe veiligheidspolitie. De nieuwe staatspolitie wordt zoals vanouds op papier geleid door de Hongaarse minis ter van Binnenlandse Zaken, maar in feite regeert - ook zoals vanouds - de communistische partij. Het optreden van de nieuwe veilig heidsdienst is wel gematigder en soepe ler dan destijds bij de A.V.H. het geval was. De wraak, die op de A.V.H. is uit geoefend, is niet vergeten en de moge lijkheid blijft bestaan, dat op een ge geven ogenblik politieke omstandig heden de Russische eenheden dwingen uit Hongarije te vertrekken. Terwijl de Hongaarse regering in 1958 voor de Ver. Naties ontkende, dat er- SCOOTER TEGEN PERSONEN WAGEN Dinsdagochtend kwam op de grens Amerongen-Elst een militaire scooter berijder in botsing met een personen auto. De luxe wagen komende uit de richting Amerongen wilde links een in rit inrijden. In deze manoeuvre had de militair direct geen erg, waardoor hij bij het passeren in botsing kwam met de luxe wagen. De militair, afkomstig uit Den Haag, werd aan het hoofd ge wond. De scooter werd zwaar, de auto licht beschadigd. MORGEN VEILIG VERKEERS- RIT Belanghebbenden herinneren we nog even aan de Veilig Vex-keersrit, die morgen (zaterdagmiddag) om twee uur start vanaf „Onze Bliscap" aan de Bergweg. Deze rit is bedoeld voor auto- motor- en scooterbezitters. De bekende prof. dr. G. Stuiveling heeft de Nutsleden verleden week vrij dagavond een bijzonder genoeglijke en leerzame avond bezorgd, met een cause rie over Nederlandse humor. Prof. Stuiveling, een zeer knap en boeiend spi'eker, wist de schare toe hoorders de gehele avond in spannende aandacht te houden. Vooral na de pauze is er hartelijk gelachen om de verschil lende vei'halen, geschreven door Bil Campo en Simon CaiTniggelt. Door de wijze waarop de spreker deze toelichtte kregen deze verhalen meer inhoud. De ernst, als ondertoon in de humor, kreeg gestalte in het werk van Henriet- te van Eyck. Zo behandelde prof. Stui veling verschillende facetten van de Nederlandse humor met een grote ken nis van zaken. Een bijzonder aangename Nutsavond, waarvan men wat mee naar huis kon nemen. De kleine zaal van het Clubhuis was bij deze gelegenheid tot in de laat ste hoek bezet. gens processen wei'den gevoerd tegen vroegere verzetsstrijders, werden jonge ren, die aan de opstand hadden deel genomen, voor een geheime rechtbank gedaagd en veroordeeld. Over de aard van die rechtspraak en de betrouwbaar heid van de rechters behoeft niemand zich illusies te maken. Ongeveer zestig schooljongens werden in maart 1958 gearresteerd op beschuldiging van con tra-revolutionaire activiteiten. Allen werden via geheime processen veroor deeld. In juli van dat jaar volgden 300 andei'en, die hadden geprotesteerd te gen de executie van Imre Nagy. Hun leeftijd varieerde tussen 16 en 18 jaar. Al zijn ze te jong om wettelijk met de dood te kunnen worden gestraft, ge beurt dat toch. Om dat legaal te kun nen doen, heeft de Hongaarse regering een wet aangenomen, die het mogelijk maakt, kinderen tot hun 18e jaar vast te houden om hen dan te executeren. Een dergelijke wet is in strijd met alle internationale juridische normen. Dat is het Hongarije van 1960. Een land waar is gestreden. Een land waar nu wordt geleden. Donderdag 10 november a.s. zal het vijf tig jaar geleden zyn dat Teunis Ploeg en Engclina ter Maten, wonenden aan de Heuvelsesteeg te Overberg, in de echt werden verbonden. Het gouden bruids paar geniet nog een goede gezondheid en zowel bruid als bruidegom zyn 74 jaar oud. De heer Ploeg, landbouwer in hart en nieren, komt oorspronkelijk uit Renswou de en zijn echtgenote uit Woudenberg. Vijftig jaar geleden kozen zij Overberg als woonplaats en wonen daar thans nog. In de loop der tijden is er veel veran derd want de heer Ploeg kan zich nog goed herinneren dat hij zich op 15-jarige leeftijd ging verhuren bij een boer voor 70,per jaar en dat hij op 20-jarige leeftijd al 210,per jaar verdiende. Ondanks de drukke werkzaamheden op zijn gemengd bedrijf, wist de bruidegom altijd nog tijd te vinden voor het kerke lijk leven. Behalve als commissie-lid was hij ook 35 jaar werkzaam als diaken. Te vens is hij mede-oprichter van de Chris telijke school en heeft hij 30 jaar als pen ningmeester in dit schoolbestuur zitting gehad. In 1940 werd de boerderij van de fami lie Ploeg met de grond gelijk gemaakt, maar twee jaar later weer opgebouwd. Uit dit huwelijk werden twee kinderen en zeven kleinkinderen geboren. De afdeling Utrecht heeft voor zater dag alle westrijden afgelast. VEENENDAAL Vrijdag 4 november: Ontspanningsavond Bejaarden in „Eltheto", 7.30 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag „Jacht op ontvoerde vrouwen", toegang 14 jaar; maandag t/m woensdag: „Bajonetten tegen tanks", toeg. 18 jaar; donderdag: „Meisjes op bestelling", toegang 18 jaar. RHENEN Maandag 7 november: Voorlichtingsavond N.V.S.H. in „Eigen Gebouw", 8 uur. Bio Rhenen: Zaterdag en zondagmiddag: „Hasim de bandiet van Zhobe", toegang 14 jaar; zondagavond: „De slag in de Koraalzee". ELST Maandag 7 november: Foi'umavond van „Zuid-Oost- Utrecht" in hotel Stuyvenbei'g, 7.30 uur. AMERONGEN Zaterdag 5 november: Veilig Vei-keersrit. RENSWOUDE Vrijdag 4 en zaterdag 5 november Bazaar in „Rehoboth"

De Vallei | 1960 | | pagina 1