Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Massale Volkskerstzang wordt traditie! Voor de KANTONRECHTER MULDER Ook dit jaar weer de oproep „Komt allen tezamerT Het comité Nieuwe Rijk van Gaasbeeksehool werd officieel geopend Begin december restauratie Chr. Ger. kerk voltooid Koningin verloor haar hart aan koopvaardij Zakenman Amerongse dames zagen vlotte en gevarieerde modeshow 34e jaargang WOENSDAG 9 NOVEMBER 1960 Nr. 89 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Vèenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Algemeen Christelijk Risico's Nieuws uit de omgeving GIFTEN Vrolijke avond voor bejaarden Nieuwe predikant voor .Sola Fide" Vaderlijke raad van inspecteur aan onderwijzend personeel MEER DAN 3000 MENSEN WOONDEN VORIG JAAR VOLKSKERSTZANG Kosten 300.000,worden uit eigen middelen gefinancierd N.C.W.B.-WINTERSERIE- TOCHTEN Fraai gebouw AMERONGEN MEER AANDACHT VOOR DE SCHEEPVAART SCHERPENZEEL Burgemeester naar Israël OVERBERG COMBINATIE „VAN TOP TOT TEEN" EDERVEEN Verzamelaar verduistert eieren Wat nu weer ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN prror Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bty de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpry'zcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent „De oproep „Komt allen tezamen" is nu ook aan Veenendaal gedaan. Wij, on geacht welke gezindte of richting, die maar al te vaak langs elkaar heen leven, zijn hier nu hij een om met woord en lied God te loven. Gods liefde is universeel, voor jong en oud, voor rijk en arm, Gods liefde is er voor allen. Wij moeten daar echter individueel een antwoord op geven. Willen wij waarlijk Kerstfeest vieren, dan moeten we allen God zoeken." Dit waren de woorden die vorig jaar december in garage de Haas de eerste Veenen- daalse Volkskerstzang inleidden. Rond drieduizend mannen en vrouwen, jongens en meisjes, bejaarden en teenagers hadden zich die avond rondom het podium geschaard en toen uit die duizenden kelen het „Komt allen tezamen, jubelend van vreugde" klonk proefde iedereen iets van de échte Kerstfeest-sfeer. Alle rangen en standen vielen weg en hoe vreemd het ook moge klinken, men voelde zich verbonden met het alttyd weerkerende Kerst-Evangelie. Die avond waren er ook een aantal mensen die in bijzondere spanning het verloop van de debutant Volkskerst zang afwachtten. En omdat zij in geen enkel geval op de voorgrond willen treden, zullen zij nader aangeduid wor den met Het Comité. Het was voor hen zonder meer een kwestie van slagen of niet slagen. Zij maakten zich in de eerste plaats geen zorgen om de financiële zijde van de organisatie, integendeel voor hen was de belangrijkste vraag hoeveel mensen willen deze avond en in deze sfeer ge confronteerd worden met het Kerst evangelie. Op dit punt zijn zij niet beschaamd geworden en hoewel naderhand de uit gaven hoger bleken te zijn dan de in komsten, hebben zij toch opnieuw de moed gehad Volkskerstzang 1960 te or ganiseren. Wie eens achter de schermen kijkt van een dergelijke organisatie zal ver baasd staan over het feit, dat zich nog zoveel vragen, problemen en werk zaamheden voordoen. Het Comité - het merendeel is vrij jong - besprak de resultaten van de eerste Volkskerstzang en woonde toen een bijeenkomst bij van het zgn. Lan delijk Beraad van Volkskerstzang, waarbij alle gemeenten in Nederland waar Volkskerstzangen worden gehou den, hun ervaringen uitwisselen en eventuele plannen bespreken. Het zal voor een ieder wel duide lijk z\jn dat de financiën hierbij een sterke hinderpaal kunnen zijn. Er zijn plaatsen waar entree-geld wordt ge heven om op deze wijze de kosten te dekken, maar hier in Veenendaal is men het daar niet mee eens. Wij heffen geen entreegeld omdat het niet in overeenstemming is met het royaliteit van het Kerstevangelie. De zang wordt gratis aangeboden met alle risico's van dien, aldus Het Comité. Zijn er dan risico's, zo zou men kun nen vragen. De opzet lijkt toch een voudig, geen dure zaalhuur, geen be taalde artisten, kortom die kosten zul len nog wel meevallen, wordt meer dan eens gemeend. Hoe anders zijn de nuchtere cijfers van de penningmeester van Het Comité. Enkele kleine voorbeelden: De ruim vijfhonderd stoelen speciaal voor be jaarden die dan kunnen zitten, moeten in Zeist gehaald worden, het orgel moet gehuurd worden, het dennegroen, de geluidsinstallatie, programma's ver vaardigen, het is slechts een greep uit een lange rij uitgave-posten. Vorig jaar stonden een aantal be drijven garant voor een eventueel te kort, dat zich later inderdaad voordeed. Men had alle hoop gevestigd op de col lecte, maar deze bracht gemiddeld 14 cent per persoon op, welk totaalbedrag niet toereikend was om alle kosten te dekken. BENNEKOM: De eigenaar van een zomerhuisje aan de Mosweg te Ben- nekom kwam tot de minder prettige ontdekking dat in de afgelopen twee maanden inbrekers een bezoek aan het huisje gebracht hadden Vermist wor den wat kleren, een zaklamp en enkele andere voorwerpen. LANGBROEK. Tijdens een speciale bijeenkomst zal zaterdag de wijkver pleegster van het Groene Kruis een auto aangeboden worden. De aanschaf fing hiervan is geschied door de Lang- broekse bevolking. RENKUM. De hoofdinspecteur en korpschef van de Renkumse politie is met ingang van 1 november benoemd tot commissaris van politie te Apel doorn. DOORN: Het museum van Huize Doorn is voor de wintermaanden ge sloten en zal half maart worden her opend. Dit jaar trok het museum bijna 78.000 bezoekers, terwijl er meer dan 11.000 het park bezochten. Het Comité, samengesteld uit alle kerkelijke gezindten, ontving toen één gift van iemand buiten Veenen daal nog wel, die de opzet van een Volkskerstzang bijzonder sympa thiek vond en dit in geld uitdrukte. Zouden de organisatoren over iets ruimere financiële middelen beschik ken, dan zou er direct al een oplossing gevonden kunnen worden voor de knel punten van de a.s. Volkskerstzang, n.l. zitplaatsen voor iedereen. Er zouden uiteraard nog meer mogelijkheden zijn, zoals betere programma's verzorging. Er wordt vanzelfsprekend niet ge handeld uit commercieel oogpunt. In tegendeel, het bijeenkomen van alle mensen om zich te bepalen tot het Kerstevangelie, staat ver op de voor grond. Of de geldmiddelen toereikend zullen zijn is van latere zorg, alhoewel dit comité dat geheel belangeloos tijd en arbeid geeft, zou ongetwijfeld meer armslag verdienen. Giften voor de organisatie van de tweede Volkskerstzang in Veenendaal kunnen worden ge stort op de girorekening van de penningmeester van het comité, nr. 350546 t.n.v. Th. Slijderink, Van Hogendorpstraat 18, Vee nendaal. In gebouw Elthcto is vrijdagavond een ontspanningsavond voor bejaarden ge houden waarbU het plaatselijk toneel gezelschap NAO het blijspel in drie be drijven „Het zal je gebeuren" op de plan ken bracht. Gezien de minder gunstige weersom standigheden was er een vrij grote op komst, hetgeen wellicht mede te danken was aan het feit dat vele bejaarden van de extra bus gebruik maakten. Na een kort welkomstwoord was het woord voor de rest van de avond aan de spelers van NAO die op vlotte wijze het blijspel voor het voetlicht brachten. De lachsalvo's wa ren vrijwel niet van de lucht, en het langdurige applaus aan het slot van het stuk was het beste bewijs dat het gebode- ne bijzonder in de smaak was gevallen. In de pauze werden de aanwezigen ont haald op koffie en gebak. Dit is de nieuwe predikant van de Ned. Herv. Gemeente „Sola Fide" te Veenen daal, ds. A. A. Bos, die zoals wU reeds eerder schreven hoogstwaarschijnlijk 15 januari a.s. naar Veenendaal zal komen. De nieuwe openbare lagere school aan de Adr. van Ostadelaan in Veenendaal die o.a. tot groot genoegen van de aanwezige Inspecteur van het Onderwijs, de heer Lindeman, de naam Rijk van Gaasbeeksehool had gekregen, is vrijdag avond officieel geopend. Hiertoe was de gehele gemeenteraad uitgenodigd, als mede bestuursleden van Volksonderwijs en hoofden van diverse plaatselijke scholen. De heer Ant. de Ruiter had in zjjn functie van loco-burgemeester de leiding van deze opening die door de wethouder van onderwijs, de heer C. N. van Kuyk, werd verricht. De opening was overigens geheel in de sfeer van het schoolleven, want alle genodigden waren over twee lokalen verdeeld in de schoolbanken gezeten. Nadat de loco-burgemeester de aan wezigen welkom had geheten, nam wet houder Van Kuyk achter het spreek- De restauratie-werkzaamheden aan de Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat die ongeveer vUf maanden geleden een aanvang namen, lopen deze maand ten einde. Het staat vrijwel vast dat het kerkgebouw begin volgende maand gereed is, waarna zo spoedig moge lijk tijdens een speciale dienst de overdracht zal plaats hebben. De Chr. Ger. Kerk die tijdelijk een onderdak gevonden heeft in de Oude Kerk op de Markt zal haar kerkdiensten echter nog vóór de officiële overdracht in haar eigen gerestaureerde kerk gaan houden, omdat men zo snel mogelijk een einde wil maken aan de huidige aanvangstijden die noodgedwongen op een minder gunstig tijdstip liggen. Het kerkgebouw dat volkomen schuil gaat achter de huizenrij van de Hoofd straat is in 1913 gebouwd. Ruim twintig jaar later, in 1935, vond er een uitbreiding plaats waarbij het totaal aantal zitplaat sen op iets meer dan 1200 kwam. In de loop der jaren bleef de kerk ge spaard voor schade en ook tijdens de be zetting had het gebouw als zodanig wei nig of niets te lijden. Vorig jaar echter kwamen de plannen op tafel om het in terieur grondig te vernieuwen. De toen ingestelde Bouwcommissie on der voorzitterschap van ds. Keuning be sefte volledig dat het project dat geschat werd op drie ton uit eigen middelen ge- financieerd zou moeten worden. Mede aanleiding om de absoluut noodzakelijke restauratie toch te doen geschieden, was de verkoop van de vroegere pastorie waardoor de bouw commissie in staat gesteld werd de plannen te verwezeljjken. RADICAAL VERNIEUWD Onder architectuur van het bureau Nieuwenhuys te Veenendaal is men toen begonnen met een radicale vernieuwing van het interieur. Behalve nieuwe ban ken en een parketvloer is er ook een nieuw plafond en lichtkronen aange bracht. De vormgeving is vrijwel onveranderd gebleven. Door een nieuwe indeling van de banken is het aantal zitplaatsen te ruggebracht tot 1100. De verwarming op de begane grond bestaat uit buizen, ter wijl de drie galerijen voorzien worden van een heteluchtverwarming. Een der belangrijkste vernieuwingen is ook een bijzonder fraai orgel dat gele verd wordt door de fa. Pels uit Alkmaar, waarmee men op het ogenblik met de montagewerkzaamheden bezig is. Het gevolg van de restauratie is tevens dat de kerk twee ingangen krijgt, nl. één aan de Hoofdstraat en één aan de Tuin straat. Hierdoor is het mogelijk geworden dat men bijvoorbeeld met een trouwerij met de auto bij de kerk kan komen. In de afdeling Midden-Nederland van de N.C.W.B. worden in diverse plaatsen weer de jaarlijkse winterserietochten gehou den. Voor Veenendaal zyn deze vastge steld op zaterdag 12 november, zaterdag 10 december, 14 januari 1961 en 11 febru ari 1961. Wat de tocht van a.s. zaterdag betreft, hiervoor verwacht men een deelname van rond de tweehonderd wandelaars. Het parcours met een afstand van 12 km voert over Wielingheuvel. De start is vanaf 't Trefpunt aan de Dennelaan. Zij die twee tochten van de serie meelopen ontvangen gestoelte plaats en gaf allereerst een kort overzicht van de totstandkoming van de nieuwe school. Hieruit bleek dat in 1956 tot oprichting werd beslo ten, de school in 1958 op de urgentie- lijst werd geplaatst en in oktober 1959 de aanbesteding plaats vond. De heer Van Kuyk noemde de bouw van de nieuwe school ook uit het oog punt van algemeen belang verheugend en wilde tevens gaarne de ouders van de kinderen, die zolang naar deze school hebben uitgezien, gelukwensen Voorts deelde hij mede, dat besloten was de nieuwe school de naam van Rijk van Gaasbeeksehool te geven. Stedebouwkundig gezien noemde wet houder Van Kuyk het een representa tief gebouw en hij besloot met de wens uit te spreken dat de nieuwe school niet alleen een inrichting zou zijn waar de kinderen parate kennis zullen op doen, maar dat het daarnaast ook een instituut is voor algehele vorming van de jeugd. Vervolgens kreeg de inspecteur, de heer Lindeman, een aandachtig gehoor toen hij sprak over wijlen de heer Rijk van Gaasbeek, naar wie de school ge noemd is. „Ik ben blij", aldus de in specteur, „dat mijn oud-collega op deze wijze geëerd is." Het onderwijzend personeel van de nieuwe school dat zich uiteraard ook onder de genodigden bevond, kreeg een wijze raad mee van de heer Lindeman, die in dit korte tijdsbestek een boeiend en duidelijk betoog hield over de ver houding onderwijzer-kind. In dit ver band merkte hij o.m. op: „De school is er in eerste instantie om het kind te onderwijzen en niet om op te voeden." Tot slot drukte hij het personeel op het hart, nooit te vergeten dat van het toe komend geslacht, gezien de steeds ge compliceerder wordende maatschappij, veel wordt verwacht. Felicitaties werden ook overgebracht door het hoofdbestuur van Volksonder- van Volksonderwijs, die ter verfraaiing van de lokalen een aantal sierpotten aanbood. In een korte maar kernachtige rede bracht architect, de heer W. B. de Geit, de aanwezigen aan het verstand waar om precies de bouw zo lang geduurd had om zodoende, zoals hij zei, „tot een beter begrip te komen". De firma die naar de woordvoerder verklaarde de inventaris op tijd geleverd had, bood als geschenk een bandrecorder aan waarop de gehele plechtigheid opge nomen was. Na het dankwoord van het hoofd der school, de heer Stege, werden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld de nieuwe school, die in totaal zes lokalen heeft en bijzonder fraai en modern is uitgevoerd, te be zichtigen. JAARVERGADERING CHRISTELIJK KLEUTERONDERWIJS Donderdag 10 november houdt de ver eniging Christ. Kleuteronderwijs haar al gemene jaarvergadering in de school aan de Burg. v. d. Boschstraat. Bij de be stuursverkiezing zijn aftredend ds. J. de Jager en G. Rebergen van wie de laatste niet herkiesbaar is. Verder zal zr. H. P. Bodegom een cau serie houden over „Kleuter en Verkeer", die toegelicht wordt door de geluidsfilm „Drie turven hoog". „Nederland mag zich gelukkig prijzen dat het aan zee ligt. Een land aan zee kent geen grenzen. De zee is de weg naar verre werelden, naar rijkdom, avon tuur en roem." De geschiedenis leert de waarheid van deze specifiek Nederlandse bewering. Nooit hadden wy onze Gouden Eeuw gekend, wanneer niet de in pof broeken gestoken voorvaderen met ware heldenmoed of historische zakendrang in wankele notedopjes uitvoeren naar de landen rond de Oostzee, de Middel landse Zee en naar het verre en geheimzinnige, maar toverachtig ryke Indië. Dagelyks zien en proeven wy de moderne versie van die vroegere „water economie". De jaloersheid van Antwerpen en Hamburg kent geen grenzen wanneer de cyfers bekend worden gemaakt van de Rotterdamse haven. En waar vindt men een zo gedurfd industrialisatieproject als in de Europoort voor de haven van Rotterdam? Goed, het merendeel van wat de Nieu we Waterweg opstoomt, vaart niet meer onder Nederlandse vlag. Maar wel is de huidige bloei een voortzetting van de tra ditie, die eeuwen geleden is gevestigd. Nadat moed en vakmanschap alleen niet meer voldoende waren om een land te handhaven als voornaamste zeevaart-na tie, schakelde de Nederlander om en ging zijn aandacht van de koopvaardij naar de haven handel. Van gast werd hij gast heer. Van avonturier, zakenman. De uitvinding van de stoommachine, later van de electriciteit en nog later van de geperfectioneerde productie-pro cessen, die samen de seriebouw van com plete zeeschepen mogelijk maakten, dron gen onze koopvaardij achteruit. Landen met een groter industrieel potentieel, Amerika en Engeland, bouwden vloten, die de Nederlandse in omvang ver over troffen. GOEDKEUREND KNIKJE Op de wereldranglijst bezet ons land nu de zevende plaats. Maar cijfers zijn dode dingen en kunnen op alle mogelijke manieren worden gebruikt. De lijst wordt Zaterdagmorgen 12 november gaat een groep Nederlandse burgemeesters en ver tegenwoordigers van gemeenten naar Is raël om er deel te nemen aan het jaar lijkse congres van de Internationale Uni on of Local Authorities. Ook de gemeen te Scherpenzeel zal zijn vertegenwoor digd en wel door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg. De burgemeester zal worden vergezeld van zijn ambtgenoten uit o.a. Amsterdam, Den Haag, en Arnhem. Ook prof. mr. P. J. Oud m«i.kt oii voorzitter van deze or ganisatie de reis mee. In Israël zullen on geveer 450 burgemeesters en vertegen woordigers uit alle windstreken van de wereld (men verwacht o.a. Wily Brandt van West-Berlijn en de burgemeester van Stockholm) logeren in Tel Aviv, terwijl men o.a. zal confereren in Jeruzalem en Haifa. Het congres heeft als onderwerp „De ontwikkeling ten Plattelande" en zal duren van 16 tot 23 november. opgemaakt naar het aantal bruto-regis- tertonnen en daarmee is de kous af. Maar chauvinisten kunnen er heel wat gun stiger mee manipuleren. Als b.v. de ton nen gedeeld worden door het aantal in woners stijgt Nederland direct een flink aantal plaatsen. Naar tonnage per hoofd leidt Noorwegen met 2,69. Amerika volgt met 0,5 maar wordt op de hielen gezeten door Nederland met 0,42. Hoe men het ook bekijkt, de Neder landse koopvaardij neemt nog altijd een vooraanstaande positie in. Niet daarmee in overeenstemming schijnt de belangstel ling die wij nog voor onze scheepvaart hebben. Zeker, wanneer een nieuw zee kasteel onder de begeleiding van de in ternationale loftrompet tewater wordt ge- (Zie verder pagina 2) LEESBIBLIOTHEEK UITGEBREID De leesbibliotheek welke in Overberg in stand gehouden wordt door de plaat selijke jeugdverenigingen is dezer dagen uitgebreid met een honderdtal nieuwe boeken.^ De helft hiervan zijn jeugdboe ken terwijl het restant betrekking heeft op populair wetenschappelijke werken. De reeds bestaande collectie heeft hier mede een welkome aanvulling onder gaan. De bibliotheek in de consistorieka mer is elke donderdagavond geopend. een diploma, terwijl bij volledige deel name een medaille uitgereikt zal worden.wijs en namens de plaatselijke afdeling Als er voor de modeshow, welke maandagavond in het Clubhuis te Amerongen werd gehouden en waarvan meer dan driehonderd voornamelijk Amerongse dames getuige waren, een naam gekozen zou moeten worden, dan zou het on getwijfeld „van top tot teen" geworden zijn. Er waren n.l. vier verschillende firma's die deze show op touw gezet hadden, waarbij ieder een deel van de vrouwelijke mode voor zijn rekening nam. Zo droegen de beroepsmannequins een kapsel van salon Liefland uit Leersum, een bril van Melis Optiek uit Vee nendaal, kleding van De Erven eveneens uit Veenendaal en schoeisel van de firma Hoksbergen uit Rhenen. Voor deze avondshow bestond zoals verwacht werd grote belangstelling, vooral ook omdat dergelijke gebeurte nissen ook voor Amerongen niet alle daags zijn. Een speaker verzorgde de uitleg bij de getoonde modellen, terwijl na af loop een verloting werd gehouden met waardebonnen, te besteden bij de deel nemende firma's. Wat de confectie betreft, werden ach tereenvolgens sportkleding, regenkle ding, mantels en japonnen geshowd. Zeer veel bijval oogstte bij de sport kleding een wit teddyjasje op broek gedragen en gecompleteerd met sier lijke bontlaarsjes. Hetzelfde gold voor een grote maat japon (44) tegen een bij zonder lage prijs. Bij de regenkleding kwam het jeugdige type sterk naar vo ren, terwijl bij de mantels de mode kleur bruin de boventoon voerde. Vrij wel alle mantels waren voorzien van bontkraag. Op het gebied van schoeisel werd een modieuze collectie naar voren ge bracht, waarbij veel zorg besteed was aan de combinatie kleding - schoenen. Uit de collectie van Melis Optiek bleek dat de klassieke kleuren zwart en bruin van de bril plaats maken voor ZIEKENFONDSLEVERANCIER Van de P., nertzfokker te Rhenen, wilde onlangs met zijn personenauto van de oude rijksweg te Ede de Mei kade indraaien, doch op het moment, dat hij afzwenkte ontstond er een bot sing met een hem achteropkomende trekker met oplegger, bestuurd door v. d. K. uit Amsterdam. Beiden zouden een fout gemaakt heb ben. Van de P., die vrijdag voor het kan tongerecht aanwezig was, zou de vrije doorgang naast zich niet vrij gelaten hebben en v. d. K., die verstek liet gaan, was gaan inhalen voor een wegkruising, hetgeen de wet niet toestaat. Van de P. vertelde, dat hij normaal voorgesorteerd had en dat hij meende, dat de trekker met oplegger wel even zou wachten tot hij afgezwenkt was. Het was echter net of de bestuurder niets zag. Hij reed maar door. Mijn uitgestoken richtingwijzer heeft hij ook niet opgemerkt. Verdachte Van de K. was niet ver schenen en de verklaring van Van de P. werd dus niet aangevallen. Voor hem werd het vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Chauffeur Van de K. werd con- De K., brandstoffenhandelaar te Rhe nen, was onlangs met zijn vrachtauto in de Herenstraat in zijn woonplaats naar links een inrit ingereden en hij had daarbij de pas afgesneden voor een door K. uit Rhenen bestuurde perso nenauto, hetgeen een botsing tengevolge had. K. had echter een veel te grote vaart form de eis tot 40,— of 8 dagen ver- want er stonden auto's geparkeerd, zei h^kreelfee'n^ïoceLver°b^alCd^ vr«- oordeeld. verdachte vrijdag voor het Wagenings S? kantongerecht. dag voor het Wageningse kantongerecht liet hij verstek gaan. Dat gelooft uzelf niet, repliceerde De K vertelde, dat hij tijdig door de officier. U giert door de bocht en u riChting aangeven zijn afzwenkmanoeu- rijdt als een wildeman en dan vertelt vre kenbaar had gemaakt, maar er was u ons, dat het niet anders kon, omdat een bocht in de weg en door de hoge hoee snelheid dat hii helemaal 'links er een Paar auto's stonden. U had zo'n snelheid van de personenauto, was een door de bocht kwam. Hef was op Cen vaart dat u zich helemaal in de linker- aanrijding niet meer te verhinderen ge- zaterdagavond en dan is het altijd nogal |?ot^ecvondf Js„een grof schandaal' weest. 1K Het verhaal klopte met de gegevens in het proces-verbaal. De K. kreeg daarop een boete van 30,of 6 dagen, doch K. werd bij verstek veroordeeld tot 75,of 15 dagen. Het gerecht vond zijn overtre ding aanmerkelijk ernstiger. (Zie verder pagina i) Van de K., een 18-jarige broodbezor ger te Veenendaal, nam onlangs met zijn bromfiets de kruising Hoofdstraat- Zandstraat in zijn woonplaats met zo'n druk, zodat Van de K.'s manoeuvre - al Eis 75> of 15 dagen. heldere kleuren. Ook de gewijzigde vormgeving toonde aan dat de bril een echt mode-artikel is geworden. Bijzon der grappig was de naamgeving, want toen het model „Baby-doll" werd aan gekondigd rekende niemand erop dat dit een bril zou zijn Het kapsel van de mannequins ten slotte was geheel naar de laatste mode en zag er uitermate verzorgd uit. Resumerend een aantrekkelijke show die hopelijk in Amerongen niet voor het laatst geweest is. GESLAAGD Voor het diploma aannemer ln de bur gerlijke en utiliteitsbouw van het Bouw technisch Instituut te Amersfoort slaagde onze plaatsgenoot J. Davelaar. De eierverzamelaar W. uit Lunteren ls door de politie aangehouden verdacht van verduistering van 7500 eieren, ten nadele van z(jn werkgever, de eierhan- delaar van V. uit Ederveen. W. had tot taak op gezette tijden bij boeren en pluimveehouders in de omge ving kisten met eieren op te halen. De afgelopen maanden hield hij 7500 eieren achter, die hij ten eigen bate verkocht, hetgeen hem ongeveer 1000,— oplever de. Een Engelse professor gelooft dat het in de toekomst mogelijk zal zijn om menselijke wezens met kunstmatige hersenen uit te rusten. ■H- Uit een Amerikaans munitiedepot bij Kaiserslautern zijn vierhonderd handgranaten verdwenen. Het bezoek van Chroetsjef heeft de Newyorkse politie meer dan een miljoen overuren gekost. In de Roode Zee zijn bij een schip breuk negentien Egyptische zee lieden door haaien verslonden. Het Krupp-concern heeft voor zijn hoger personeel een straalvliegtuig aangekocht dat bijna vier miljoen gulden kost. Een Oostenrijker die rijexamen moest doen, nam zoveel kalmerende middelen in dat hij tijdens het examen achter het stuur in slaap viel. Voor het uitzenden van kleuren televisie wordt in Leningrad een toren gebouwd van 315 meter hoogte. In Springfield is een vrouw aange houden die zich twintig jaar lang voor een man had uitgegeven. Een 12-jarig Belgisch meisje heeft bij een echtelijke twist met een ge weer haar vader doodgeschoten. gebeurde er dan geen ongelukken - toch alleszins gevaarlijk genoemd mocht worden. Bovendien schatte de politie man het tempo van verdachte op zo 45 a 50 kilometer. In de bebouwde kom geldt echter een maximum van 30 km. Ik moest de bocht wel ruim nemen Vonnis 40,of 8 dagen en een voor waardelijke hechtenis van 14 dagen met een proeftijd van 2 jaar. Neem dit ernstig, adviseerde de officier. Als u weer eens zoiets uithaalt gaat u twee weken de cel in. Tijdens de officiële opening van de Rijk van Gaasbeeksehool in Veenen- daal-zuid was het hoofd der school, de heer Stege (links) in een geani meerd gesprek gewikkeld met weth. C. N. van Kuyk. Op de voorgrond, zittend v.l.n.r. loco-burgemeester Ant. de Ruiter, de Inspecteur van het Onderwijs de heer Lindeman en weth. Van Hardeveld. KEOKFWIiK tfc? - TC 1.3000- VEE NtN DAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1960 | | pagina 1