DE VALLEI Cïrssss VAN GELDER ZONEN N.V. GELDERSE r%n ROOKWORST 0 9 MANNELIJK PERSONEEL spoelsters Voor de Jeugd Het verlanglijstje van Beppie SINT-NICOLAAS KLEURWEDSTRIJD -TB»*»» i ■"*|!HSSS 87 begrafenis klaverjassen Fa. Ant. de Ruiter G. van Amerongen Ant. de Ruiter Tricotfabriek Harwig N.V. Rhenen cJliie perken te buiten KONINKLIJKE PAPIERFABRIEKEN VOOR BETER DRUKWERK „De Gelderse Vallei" Blanke zuurkool 500 gram 14 volvette belegen kaas |45 Boeren metworst 39 S°°PM»e,0üT.L«59 Zachte snijboontjes 70 Zuivere bijenhoning QQ U|1MMJ cnan (gr°ente-' kippe" of Maggi SOBP tomatensoep) per zakje 10 cent goedkoper JAC. VAN SCHUPPEN Jac. van Schuppen Voor een A. W. de Haas prijs Hotel het Raadhuis Jan du Pré Jacoba Gaasbeek Cornelis Hendriksen Cathalina Hendriksen-van Zadelhof SOPHIA VAN BARNEVELD Mejuffrouw S. van Barneveld SOPHIA VAN BARNEVELD SOPHIA VAN BARNEVELD Hierbij delen wij onze geachte klanten mede dat, met ingang van 15 november 1960 onze Complete woninginrichting en stoffeerderij wordt voortgezet door de Hoogstraat 12 - Veenendaal Wij danken u voor het vertrouwen dat u ons deze 33 jaar hebt geschonken. Tevens kunnen wij deze firma hartelijk bij u aanbevelen. L. van Amerongen-Diepeveen. Hierbij delen wij u mede, dat wij met ingang van 15 november 1960 de Complete woninginrichting en stoffeerderij van Hoogstraat 20 - Veenendaal hebben overgenomen. Deze zaak wordt door ons in hetzelfde pand voortgezet. Wij hopen van u hetzelfde vertrouwen te mogen genieten als voorheen de firma G. van Amerongen. COMPLETE WONINGINRICHTING Hoogstraat 12 Telefoon 2627 Veenendaal VRAAG EN AANBOD FEUILLETON Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 18 nov. Willy Hasselaar. 18 99 Jan Ravenswaay. 18 H Jaantje Verhoef. 19 M Wennie Meyering. 20 Janneke v. Cappelleveen. 21 99 Piet Bakkenes, Ederveen. 21 99 Alie Drost. 21 77 Henny Huiberts. 21 97 Jantje Davelaar. 21 99 Wim van Voskuilen. 23 99 Gea van Zijtveld. 23 99 Hennie Hutink. 24 99 Teunis Diepeveen. 24 99 Jannie v. d. Kaai, Renswoude. Hartelijk gefeliciteerd van tante Jos. OPLOSSING RAADSELS I. Joure, Geleen, Leiden, Raalte, Veere, Marum. II. Pelikaan, rijstvogel, havik, regen wulp, houtsnip, purperreiger, aal scholver, flamingo, scholekster, tortelduif. III. een schoorsteen. I. II. III. kaars, berin, trein, ark, Cham, aarde, smid. Abraham, in een brandkast, haring, stekelbaars, zalm, schel vis, paling, schol. ZILVERPAPIER-ACTIE Verschillende neven en een nicht brach ten weer zilverpapier voor de blinden. Hier zijn hun namen: Henk Hunterlers- berg; Anton v. d. Klift; Wijnand Hootsen; Johan v. d. Klift; Harrie v. d. Hoef en Zusje de Kamper. Heel hartelijk dank! Beste Henny Hol, Jammer dat ik je verjaardag verkeerd in de krant heb gezet; ik heb hem nu op de goede datum genoteerd hoor. Schrijf je nog eens een brief? Dat zou ik erg ge zellig vinden, je kunt me eens vertellen of je nog broertjes of zusjes hebt en iets van school bijvoorbeeld. Dag Henny, groe ten van Tante Jos Kleine Beppie zat aan tafel, Met de tong half uit haar mond, Want ze maakte een verlanglijst, Omdat Pa dat nodig vond. Weet je wat die kleine Beppie Pende op haar vel papier? Jullie moeten maar eens lezen, De verlanglijst vind je hier: Liefe Zint, Als U straks op U ferjaardag, Met U knecht komt op besoek, Dan wil ik graag peppernoten, En ook graag een preteboek. Ook een pop met egte kruien En een heel groot stuk beket. En ook graag een bloemenfaasje Dat ik op mein kasje zet. Ook een B van sjokkélade En een worst van marsepijn. En een hele grote taajpop, Dat zou ook wel leker zein. Graag een flagje voor mein fiesje, Want de oude flag is stuk. Zint, wil U dat niet vergetten, Want U ben zo vreesleik druk. Ik sal helemal niet sgrikken, Als U op de dakken reit. Zint, een kusje van U Beppie, Groetten an de swarte Peit. Zwarte Piet nam de verlanglijst, In zijn grote zwarte hand. Maar toen legde hij het lijstje Ook maar zo weer aan de kant. „Foei", zei Piet, „maar even wachten, Wat een fouten staan daar in, 'k Las al duizend van die lijstjes 'k Heb nu helemaal geen zin". „Och", zei Sint, „wat kan dat schelen, Schrijven valt ook lang niet mee, Toen jij zo oud was als die Beppie, Schreef je Piet zelfs met dt. Geef maar hier dat mooie lijstje, Beppie is een lieve meid, En ik zal haar goed bedenken Als ik op de „dakken" rijd!" Beste neven en nichten, Zo jullie zien staat er ook dit jaar weer een kleurplaat in onze jeugd rubriek, waarmee mooie prijzen zijn te winnen. Het is een prettig werk je om de vriendelijk wuivende Sint en zijn pepernoten strooiende knecht eens in de kleuren te zetten. Alle kinderen wier ouders abonné zijn van „De Vallei" kunnen aan deze wedstrijd mee doen. De mededingers naar de prijzen worden, evenals vorig jaar, weer in vier groepen verdeeld en naar de verschillende leeftijden wordt het werk beoordeeld. Als prijzen worden beschikbaar gesteld vier geschenkbonnen en wel één van 5, één van 3,50 en twee van 2,50. De geschenkbonnen moeten worden besteed bij adverteerders van „De Vallei". Verder zijn er nog vier troost prijzen. Op de tekening moet duidelijk staan: le je naam; 2e je adres en woon plaats; 3e je leeftijd; 4e je verjaardagsdatum. De inzendingen moeten uiterlijk zaterdag 26 november binnen zijn bij het bureau van „De Vallei", Parallelweg 10, Veenendaal. Wat na deze datum nog binnenkomt, kan niet meer meedingen naar een prijs. De uitslag zal nog vóór het Sinterklaasfeest bekend worden gemaakt en misschien komt er ook nog een foto van de vier prijswinnaars in de krant! Zoek maar gauw allemaal je verfdoos of kleurpotloden op en begin de plaat te kleuren. Veel genoegen toegewenst! Tante Jos. P 276a HAM-35 PAPIERMAKERS SINDS 1784 vraagt voor haar fabrieken te Renkum in 3-ploegendienst met vast dienstverband. Belangstellenden worden uitgenodigd een voorlichtingsavond bij te wonen in hotel „Het Rode Hert" te Amerongen op vrijdag 18 november 1960 om 19.30 uur. Door middel van een bedrijfsfilm en foto's zal een indruk worden gegeven van ons productieproces en de aard van de werkzaamheden. Voorts worden gaarne uitvoerige inlichtingen verstrekt over de arbeidsvoorwaarden zoals lonen, winstdeling, eigen bus vervoer enz. naar drukkerij 500 gram van 1.55 voor 100 gram w literblik van 89 voor w grote pot van 1.05 voor w w Geldig van 17 tot en met 23 november. fn Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen TELEFOON 2015 - HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL Een RONDA-corset geeft die steun zonder dat u het merkt. De speciale RONDA-baleinen hinde ren u niet en zijn zodanig van vorm dat zij niet kunnen steken. Gortstraat 39 Telefoon 2321 Laat uw oude bed weer als nieuw maken door een vakman BIJ AFSPRAAK 'S MORGENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS Gortstraat 39, Telefoon 2321 met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. vfh Fa. Wed. Nerkewijk 91, Telef. 2845 Aanstaande donderdagavond Aanvang 8 uur FAMILIEBERICHTEN en hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op woensdag 30 november 1960, des voormiddags om 11.45 uur ten gemeentehuize te Veenendaal. Kerkelijke bevestiging zal plaats vinden 's mid dags om 12.15 uur in de Ned. Herv. Kerk „Vre- deskerk" te Veenendaal door de Weleerwaarde Heer Ds. Vroegindewey van Veenendaal. Rhenen, Cuneraweg 369 16 november 1960 Veenendaal, Parallelweg 103 Gelegenheid tot feliciteren: op de trouwdag 's avonds na 8 uur in Hotel „La Montagne" te Veenendaal. Toekomstig adres: Parallelweg 104, Veenendaal. Zo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders en grootouders en op 25 november de dag te herdenken dat zij 40 jaar in de echt verbonden zijn. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen, kleinkinderen en ver loofde. Amerongen, november 1960 Rijksstraatweg 43 Na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, behaagde het de Heere heden tot Zich te nemen, onze lieve dochter, zuster, behuwdzuster en tante in de leeftijd van 49 jaar. Psalm 23 onberijmd. Uit aller naam: H. J. van Barneveld Veenendaal, 13 november 1960 Parallelweg 28 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. donderdag 17 november 1960 te 11.30 uur. Vertrek van sterfhuis te 11 uur. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na 7 uur Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van die meer dan 35 jaar in ons bedrijf werkzaam is geweest, de langste tijd als coupeuse. Zij deed haar werk steeds met grote toewijding en kennis waardoor zij zich veel vriendschap verworven heeft. Wij zullen haar in ons bedrijf om haar per soonlijkheid en om haar werk zeer missen. Directie Modemagazijnen Hein van Schuppen N.V. Veenendaal, november 1960. Het is ons een behoefte om uiting te geven aan ons medeleven bij het overlijden van ons be stuurslid Zij heeft veel geleden, maar God heeft haar ver lost. Wij zullen haar erg missen. Bestuur en leden C.O.V. Veenendaal. Veenendaal, 13 november 1960. Zondagmorgen 13 november j.l. ontsliep in rustig geloofsvertrouwen, na een langdurig en moedig gedragen lijden, onze zeer geachte collega in de ouderdom van 49 jaar. Haar werklust en grote ijver moge ons allen ten voorbeeld zijn. Veenendaal, november 1960 Het gezamenlijke personeel van Modemagazijnen Hein van Schuppen N.V. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen Kerkewijk 17, Veenendaal. Koopje, pracht televisietoe stel 53 cm beeld. Oude Vee- nendaalseweg 94, Rhenen. Tel. 606. Geroutineerde kousenrepara- trice biedt zich aan voor en kele dagen of halve dagen per week. Brieven onder no. 5621 aan het bur. v. d. blad. Te koop derde kalfskoe, vier kante stempel. Kalftijd 22 november. Aan hetzelfde adres hennen, W.L. en S. x H. Van Gent, Maanderbuurt- seweg 82, Ede. Te koop gasstel, 12,50. Val leistraat 23, Veenendaal. Te koop een (nieuwbouw) huis in Renkum. Leeg te aan vaarden in dec. met vrije in rit voor auto. Brieven aan Schinkel, Valleistraat 52, Veenendaal. Te koop twee gele herders, 4 maanden oud. H. v. Bins- bergen, Lindelaan 11, Rhe nen. Wegens uitbreiding van onze afdeling SPOELERIJ kunnen wij voor direct nog enige plaatsen op aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Gegadigden kunnen mondeling solliciteren aan ons adres Candialaan 3-5 Te koop auto Simca. Bouw jaar 1953. Sparta bromfiets 1958. Ook te ruil. Tevens te koop goud-, zilver- en bos fazanten. le Melmseweg 9, Veenendaal. Jongeman (30) heeft enkele avonden beschikbaar voor het bijhouden van admini stratie. Brieven onder no. 5622 aan het bur. v. d. blad. Te koop Avaros bromfiets t. e. a. b. en kinderwagen, z. g. a. n. Nijverheidslaan 104, Veenendaal. Te koop 6 krielhennen met haan en kanaries. Gortstraat 99, Veenendaal. Kalf-vaars te koop. Uitge teld. Vierkantstempel. D. ter Haar, Weverstraat 23, Rhe nen. Voor direct gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht. Mevr. C. v. Harde- veld, Boekhandel, Hoofdstr. 60, Veenendaal. Gevraagd op een klein boer derijtje in een dorp in de Betuwe bij bejaarde heer, een eenvoudige huishoudster P.G. Brieven onder no. 5620 aan het bur. van dit blad. Slachtkonünen te koop ge vraagd. W. Heikamp, Prins Bernhardlaan 271, Veenen daal. Gevraagd een meisje dat wil leren helpen bij het maken van zalven, pillen enz. in de apotheek. Apotheek Zuiders- ma, Hoofdstraat 53, Veenen daal. Te koop gevraagd een grote haard. Te koop aangeboden een kleine haard. Brieven onder no. 5623 aan het bur. van dit blad. Gevraagd nette jongen. Hoog loon. Slagerij v. Hunnik, Da Costastraat 1, Veenendaal. 18 Het bleek dat Hilde dezelfde morgen een boodschap aan Marrigje wilde mee geven. Het verhaal van de aanslag op de burgemeester had dit voornemen helemaal op de achtergrond gebracht. Deze opmerking bracht ieders ge dachten weer bij de vreemde gebeurte nissen in het dorp. „Bent u dan zo overtuigd, dat wij da delijk de familie Dintel kunnen berei ken?, zij zijn nog steeds spoorloos," zei Polten. „Spoorloos", barstte Theo Vrenken ineens uit. „Spoorloos zegt u?, maar ik heb hem gisteravond in de buurt van het gemeentehuis gezien." Doodse stilte hing opeens in de ka-* mer. Verwonderd keken de anderen Theo aan. „Maar waarom sprak je hem dan niet aanoh pardon", liet Polten er verschrikt op volgen. Tegelijk dat hij zijn vraag stelde be greep hij, dat, zo Theo Vrenken zich al enkele keren buiten waagde, hij zich schuil hield voor al degenen, die hij ontmoette. Dan was het nu ook te ver klaren waarom Vrenken hem bij de avondronden al meermalen duidelijk was ontlopen. Tot nu toe had Polten het altijd een wanhopig gevoel gegeven, omdat hij het een teken vond, dat dan ook Hilde voor hem geen interesse kon hebben. Met goede moed drong hij zijn gedachten naar het geval Dintel. Dintel in de buurt van het gemeen tehuis zou kunnen betekenen dat hij misschien iets te maken had met al die verschrikkelijke gebeurtenissen van deze nacht. Het klonk wel erg ongeloof lijk, maar toch was deze aanwijzing veel waard. Ofschoon Theo waarschijn lijk wel nooit als getuige wenste te worden opgeroepen, kon men zijn op merking niet zo maar passeren. „Hebt u zekerheid?" vroeg Polten dringend. „Ik ben er absoluut zeker van, dat ik Dintel zag", zei Theo Vrenken. Polten dacht diep na. Dintel was met zijn gezin ondergedoken, om de aan dacht op zich te vestigen. Daar de bur gemeester en hij zelf overtuigd waren, dat het een onschuldige poging was, om het gemeentebestuur te dwingen hen dadelijk ander onderdak te ver schaffen, was er niet de rel ontstaan, welke Dintel er waarschijnlijk van had verwacht. Was hij toen wanhopig ge worden en had hij wraak willen ne men? Die conclusie hoefde nog zo gek niet te zijn. Het leek zo vreemd en hij sprak die gedachte ook hardop uit, dat men de verdenking telkens verschoof van de inwoners naar de stedelingen en weer andersom. Theo Vrenken sprong driftig op. „Werden wij dan verdacht van dief stal en zelfs van een moordaanslag?" „Kalm maar", glimlachte Bob, „U was de enige niet, ik behoorde daar ook bij." Om beurten vertelden Marrigje, Bob en Polten hoe de hele zaak begon nen was. Eerst had Bob het moeten ontgelden. Polten kreeg te horen, wat hij al ver moed had, dat Bob en Marrigje beiden achter het gemeentehuis hadden ge staan. Hij kwam nu ook te weten dat Bob toen de burgemeester wilde spreken, om toestemming te vragen voor de om gang met Marrigje. Maar Marrigje was te angstig geweest om Bob deze stap te laten wagen. De regen had hen toen naar de achterkant van het raadhuis gedwongen. Tot zover was deze geschiedenis dui delijk. Daarna was Bob beschuldigd. Burgemeester Zwiersma, die toch al in een niet al te beste bui verkeerde, over het verdwijnen van de Dintels, werd finaal confuus door die schilde rijendiefstal. Hij zag in Bob een welkome afwis seling waarop hij tevens zijn woede kon afreageren. „Tja," zei Polten, „toen hij de dingen weer tot normale pro porties bracht en Bob hoe langer hoe meer in de gratie kwam, werd het ge vaar, dat de Vrenkens voor alle narig heid verantwoordelijk werden gesteld, groter. Daartegen kwam ik in opstand. Ik meende dat de burgemeester te licht vaardig van de verdachte handelingen van Bob afstapte en dat de Vrenkens daaronder zouden lijden." Voor het eerst sprak Polten in gezel schap zo openlijk zijn voorkeur voor de familie Vrenken uit. Hilde zou geen echte vrouw zijn geweest, als dit geen aanleiding voor haar was om hevig te blozen. Ieder deed of men haar verlegenheid niet zag, maar men kon toch een glim lach maar nauwelijks onderdrukken. Ze slaakte dan ook een zucht van verlichting toen de winkelbel haar weer aan haar plicht in de zaak her innerde. Later, toen ze weer terug was, ver telde Marrigje dat zij het was, die het eerst de gedaanteverwisselingen ver moedde. „Het ergste vind ik," zei Marrigje schuldbewust, „dat we de reden het eerst in de misdaad zochten. Waarom dachten we niet aan iets anders, dat dichter bij de waarheid was?" „Ik denk," zei Hilde vergevingsge zind, „dat het kwam dat je dacht dat Bob in gevaar was." Marrigje glimlachte haar dankbaar toe. Nu Hilde Vrenken zich voluit kon geven, kwam Marrigje met de minuut meer onder haar bekoring. Het was toch onzin dat deze mensen zo lang zouden moeten wachten, aleer zij een normaal leven zouden kunnen beginnen. Hier moest op de een of an dere manier geholpen worden. Doch dit vereiste een voorzichtige aanpak, daar de Vrenkens door hun leed uiterst gevoelig waren geworden. Mensen die zo dapper hun lot wisten te dragen kon je niet genoeg achting betonen. Het scheen wel of Bob haar gedachtengang raadde, want hij had haar al een keer veelbetekenend toe geknikt. Wordt vervolgd)

De Vallei | 1960 | | pagina 4